voor Woonwagenbewoners blijven in Vlaardingen Urpheus bowlt seizoen open SP interpelleer! over rel in Drieën-Huysen GS LAAT OP ZICH WACHTEN Geveltoerist steun van Vlaardingen blijft uit Politie wil caféruzie beslechten niet op de bon Rappe Voetjes denken ook aan niet- Hoekenaren 'n Philips videorecorder van f2.095,-kost bij ons niet meerdan f 100/4-9 per maand. verenigde spaarbank s DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1985 VIaardingen De gemeente r Vlaardingen heeft voor de derde maal een verzoek ingediend bij gedeputeerde staten om de cara- vans die staan aan. het Erasmus- plein te mogen wegslepen. De groep woonwagenbewoners in de Vlaardingse Westwijk wordt steeds groter. In het weekeinde zijn er weer vijf wagens bijgeko men en in totaal staan er nu twaalf, „We zijn gebonden aan de wet en daar kunnen we mets aan veran deren. Het is een hoogst onpretti ge situatie. De wet gaat een beetje in hun nadeel werken omdat er op deze manier geen good-will wordt gekweekt stelt ambte naar Nevens van de gemeente Vlaardingen. „Wij hebben bij ge deputeerde staten aangedrongen op een zo'n snel mogelijke beslis sing. Wij hopen dat we deze week nog maatregelen kunnen tref fen." Gedeputeerde staten verga dert echter pas volgende week dinsdag over het verzoek van Vlaardingen, maar is inmiddels welalvast in. contact getreden met de collega's in Noord-Hol land waar de woonwagenbewo ners in het verleden ook hebben gestaan. De buurtbewoners beginnen ook steeds meer te morren. Ook de in politie sleept de auto weg, die bij de overval werd gebruikt. pljV -"1 'v^||p Vlaardingen Twee gernas- 11111$;''v kerde mannen «V "W hebben gister- middas vlak voor siuitings- Pil% tijd een juwe- l||l||gllierszaak aan de Schiedamse- weg overval- len. Zij maari- den het perso- neeL onder be-' dreiging van epn P'sto°* ju-i welen af. te! staan. Terwijl één van de overvallen; het personeel in bedwang hield met zijn pistool, griste de ander een partij gouden slavenannban- den vanuit de toonbank weg. Dc politie had vanmorgen nog geen enkel inzicht in de waarde van dè gestolen-armbanden'en wist ook niet of hét om een grote partij ging. De daders maakten zich vervolgens uit de voeten met een BMW,' die kort daarop, door de politie leeg werd aangetroffen, in de Ida Maria de Raathsiraat. De wagen bleek eerder die dag in Utrecht te zijn ontvreemd. Een zigeunerin veegt het tijdelijke kamp schoon. Vlaardinger gistermiddag zijn klimkunsten maar gebotvierd op een gevel aan het begin van de Hoogstraat. Slechts gewapend met zijn nagels probeerde de geveltoerist de tamelijk hoge muur 'te nemen'. Hij bleek nog niet goed genoeg voor een wat gedurfder avontuur, want alle pogingen mislukten. Zijn vingers konden geen vat krijgen op de stenen. Maar daarom niet getreurd. Tientallen voorbijgangers genoten van het vermakelijke, onalledaagse tafereel. Schiedam De zangers van het koninklijk Schiedams mannenkoor Orpheus zijn het nieuwe seizoen op ongebruike lijke wijze begonnen: op de bowlingbaan. Dat uitstapje gisteravond naar De Walvis vloeit voort uit het feestje dat daar ongeveer een jaar gele den werd gebouwd ter gele genheid van het 25-jarig voor- zittcrschap van Piet Smit Eigenaar Nico van Ree van de De Walvis vond dat toen zo'n succes dat hij van het bowlin gavondje een traditie wil ma ken. De Orpheus-mannen wa ren overigens nog niet inge speeld op de nieuwe gewoon te. Een groot aantal moest we gens vakantie verstek laten gaan. j Bij gebrek aan een Mount Everest of aanverwante bergkolos heeft een wankelt De politie beschikt niet over een signalement van beide mannen. Vlaardingen Als de gemeente Vlaardingen vasthoudt aan het eerder ingenomen standpunt geen geld over te hebben voor de exploitatie van het veer Vlaardingen-Pernis, dan wordt de veer dienst per 1 oktober beëindigd. Alle betrokkenen moeten volgens de Stichting Veer- dienst De Nieuwe Maas één dézer weken op z'n rhinstde intentie uitspreken, om mee te'werken. Gebeurt dat niet dart zal het ministerie van sociale; zaken geen oyei- bruggingsmiddelen beschik baar stellen en valt het doek over de veerdienst. De stichting exploiteert ook de veren Kralingseveer-IJs- selmonde en Katendrecht- Veerhaven. Met het oog op Maassluis De politie van Arn hem gaat restaurant dc Blue Bat in die plaats en voetbalvereni ging Monster voorstellen de zaak rond de onbetaalde rekening on derling te regelen. Dit heeft een woordvoerder van de politie meegedeeld. De rechercheur die naging vy&t er klopte van de onbetaalde reke ning, de mogelijke vernielingen en de 'diefstal' van schilderijtjes en bestek, is volgens hem na met de voetbalvereniging te hebben gepraat tot de conclusie geko men, dat de zaak buiten de pro porties is beland, „Daarom doen we nu ons best om beide partijen lot een vergelijk te laten komen", aldus de woordvoerder. De aangever. Blue Bar-eigenaar W. Derksen, is door de politie ge- de bedrijfszekerheid is voor een financiële samenhang van de drie veerdiensten ge kozen. In dié constructie kan bijvoorbeeld worden vol staan met één reserveschip, Eerdere subsidieverzoeken van de stichting werden door Vlaar-' dingen afgewezen. „Een slechte financiële positie van de gemeen te," heette het argument om de gevraagde 63.000 gulden voor 1987 niet te geven; Bovendien be nadrukte Vlaardingen dat de ve ren Katendrecht en Kralingen 'voor ons geen of nauwelijks be tekenishebben'. Hoewel de dreiging van ophef fing nog niet Is afgewenteld." heeft secretaris EP. Wark goede hoop dat de vereiste geldstroom alsnog 'kis' komt. „Er is binnen kort overleg met de subsidiege vers. ïk heb begrepen dat wet houder Madern daarbij aanwezig zal zijn. De bedoeling van die. bij eenkomst is een verdeelsleutel voor de subsidie vast te stellen en het toekomstperspectief in te schatten. Het ziet er naar uit dat we dan aan Vlaardingen een aan zienlijk lager bedrag zullen vra gen." Rotterdam heeft als een van de voornaamste geldschieters in middels al laten welen positief te genover de aanvraag te staan. Be langrijk is daarnaast ook de fi nanciële steun van de provincie. „Die wordt direct gekoppeld aan mogelijke bijdragen vanuit het bedrijfsleven, zeg maar het ach terland. We hebben inmiddels bij Shell aangeklopt. Als .Shell geld geeft, verwacht ik dat andere be drijven volgen," schat Wark in. Dé stichting zit zo dringend om geld verlegen, omdat niet langer de formule 'werken met behoud van uitkering' wordt gehanteerd. Per 1 oktober moeten er volledi ge salarissen worden betaald. wezen op het feit dat het om een civiele zaak gaat. De politie- woordvoerden „Dat houdt in dat dienstverlening {voedsel, red.) werd verschaft 3n ruil voor geld. Als men vaker in gebreke blijft om te betalen, is er sprake van flessetrekkerij. Nu niet." Het eerste junioren team van Monster heeft volgens de Maas- sluisse leider M. Voois geweigerd een. deel van de betaling te vol doen, omdat het eten te slecht was én bovendien te laat kwam. Vlaardingen - Nieuwe en op veranderde opvattingen toege sneden wetten, worden ook door de politie, als handhavers van die regelgeving, niet altijd gekoes terd. De Vlaardingse politie maakt er geen geheim van dat de niéuwe wet op de geluidshinder e.emonding is als het gaat over de Controle, op veel decibellen pro ducerende bromfietsers. £Qat was vroeger geen enkel pro bleem," meent inspecteur van po litie R. Meijer. „Met een simpel apparaatje konden we. vaststellen 'dat'een brommer was opgevoerd en--een proces verbaal uitschrij- verC De nieuwe wet stelt zulke -hoge eisen aan de controle dat het voor ons ondoenlijk is geworden dergelijke herriemakers op de bon te slingeren. Dat soort con- troles zijn voor ons taboe gewor den." Hoek van Holland - Het dage lijks bestuur van de deelgemeen te Hoek van Holland wil het sub sidiebeleid gaan veranderen. Daardoor moeten ook niét-Hoe- kenaren, die een vaste stand plaats op een camping in de „deel gemeente hebben, in aanmer- tingkomenvoorsubsidie. -■ verwjt het dagelijks en het alge meen bestuur 'in ernstige mate nalatigheid en bestuurlijke onbe kwaamheid*. Het bestuur zou een verdere af handeling van de zaak moedwil lig hebben vertraagd, omdat ze zich geen raad weet met de kwes tie. Het bestuur zou pas in een laat stadium een onbevredigend verlopen gesprek met de 'ge schoffeerde' bewoner hebben ge had. Oök werd de SP en met name gemeenteraadslid Poppe verweten 'de rel in het bèjaar dencomplex te hebben opge pookt'. Een uitlating die voor re kening van Hoogendijk komL Vlaardingen De Socialistiese -Partij wil haarfijn uitgezocht zien wat er zich donderdag 27 juni precies heeft afgespeeld in •Drieën-Huysen. Die dag zou een woedende directeur Verburg de voorzitter van de bewonerscom missie op hardhandige wijze bui ten de deur hebben gewerkt. Een door wethouder Hoogendijk, in haar hoedanigheid als voorzitter van het.stichtingsbestuur toege zegd onderzoek, heeft volgens do SP nog niets opgeleverd. De soci alisten hebben-voor de gemeente raadsvergadering van september een interpellatieaangevraagd, omdat dat het enige middel zou. zijn om met name wethouder Hoogendijk ter verantwoording te kunnen roepen. De partij Te zwaar beladen Waterweg Bij een regionale verkeerscontrole op rijksweg 19 hebben politieagenten uit Vlaar dingen, Schiedam, Maassluis en Rotterdam gisteren 32 processen- verbaal uitgedeeld. De controle xverd tussen 9 en 3 uur gehouden en -was toegespitst op vrachtver keer. In. vier gevalllen moest een vrachtwagenchauffeur naar de 'kant om een deel van zijn vracht wegens overbelading af te laden. Die verandering komt voort uit een subsidieaanvraag van wan delvereniging De Rappe Voetjes van het buisjeskamp in Hoek van Holland. Deze club, die onlangs voor de tiende keer en met twee honderd mensen aan de Hoekse wandelvierdaagse deelnam, heeft om vijfhonderd gulden sub sidie gevraagd. Het dagelijks be stuur staat hier welwillend tegen over. De* socialisten willen van de VVD-bewindsvrouw weten waarom de bewoners door haar gewaarschuwd werden om af stand tot bepaalde raadsleden te bewaren. Vooralsnog vindt de partij het onaanvaardbaar dat zij haar functie als- voorzitter mis bruikt om politiek te bedrijven. Vreemd is het volgens de SP ook dat directeur. Verburg, hangende het onderzoek, niet op non-actief is gesteld. „Op die manier kun nen we het van de bij de gebeur tenissen aanwezige personeel niet verlangen dat zij voor de di recteur bezwarende verklarin gen afleggen," aldus de SP, daar mee doelend op de enorme more le druk die op het personeel wordt uitgeoefend. Volgens de partij is in het situaties als deze juist gebruikelijk om de directeur op non-actief testellen. Ook de reactie van Hoogendijk op de "'oor 98 procent van de be- wone ondertekende brief, waai— werd gepleit voor het weer normaal maken van het leefklimaat in Drieën-Huysen, is de SP in Hét-verkeerde keelgat geschoten. Hoogendijk zou de be- woners bij die gelegenheid ver- weten hebben 'zich voor een kar retje te hebben laten spannen'. Tot slot wil de partij weten hoe het college van B en W en de ge meenteraad denken de beschutte woonsfeer in Drieën-Huysen te kunnen horstellen. Je wilt al lang een videorecorder, maar u nietmeer dan f100,49 per maand te kosten je hebthet geld niet om'm ineens te betalen. Persoon lijke lening 24 m hd. en een werké - Dan is .een lening bij de Verenigde üjke rente van 14.9%). ■Spaarbank voor u de oplossing.Kom eens met ons praten. We nemen Zo blijkt deze Philips yideorëcordertypë daar graag de- tijd voor. Wij zijn tenslotte VR6460 adviesprijs f2.095,- de makkelijke bank in de buurt tram tracé af te ronden. Dat bete- sen, het inrichten van plantsoen kent dat het verkeer in Schiedam naast het tramtracé én het inre- nog geruime tijd overlast van al- gelen van verkeerslSchteninstal- lerlei werkzaamheden zal onder-- laties. vinden. De langdurige-vorstpe riode, de regenval van met name Hoewel alle verkeerslichten op 5 de laatste weken en vertragingen September zullen werken, wor- in de leverantie van verkeers- den verschillende lichten in ok-: lichten installaties zijn de voor- tober al weer buiten bedrijf ge- naamste boosdoeners. De aan- steld.Op het Nieuwlandplein, de dacht van gemeentewerken is Churehillweg/Laan van Bol'es vooral gericht geweest op het en Churchillweg/'Zivaluwlaan operationeel maken van het tra- worden dan: niéuwe regelkasten cé. - - geplaatst. Volgens gemeentewer- Na 5 september resteert er nog ken zijn deiiehten .nu nog voor een imposante lijst, van werkr zien. van te starre regelprógram- zaamheden; de afbouw van de ma's. In de eerste maanden van omgeving van - slation Nieuw- 1986 moeten flexibele program- land, het aanbrengen van dekla- ma's vooreensoepeler verweid gen op verschillende wegen, het king van het doorgaand verkeer verder inrichten van halteplaat- zorgen. INLlCHTINGEfTPËGiÖ'HÖÖT^ BOTERT SLOOT 25. TEL.: 010 -571911

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1