WATERWEG SPIRT 17 Frankeland vreest terugtreden P1 G GM oBALBADIGo GRAAG GEDAAN 'Bon Koevermans! doorstaat f test goed 1 Maatschappelijke hulp heropent haar kantoor Steunfraude nodig j voor luxe leventje: dienstverlening Witteveen is tevreden 'Unieke financiering zal niet nog eens lukken Wijkbus in Westwij k WÊMKÊBSgBSSm Jubilea bij WF niet Vlaardings Ton Verdoes directeur Woningbeheer atenoj-'- 3 Korter werken: loketten dicht UVG al over twee weken de zaal in SPORTAGENDA Deling reserves Afgang Zwaluwen Rotterdams Nieuwsblad woensdag £VZ 4 September 1985 Schiedam Ook Huize Frankeland is bang dat de uitbreiding met 153 aan leunwoningen definitief niet doorgaat, nu B en W van Schiedam het raads voorstel aan de gemeente raad hebben ingetrokken. Volgens directeur W.3.B. Huckriede was er een unieke f inancieringsvorm, waarhij lage huren gega randeerd zouden zijn. trDe financier was bereid geen le ning op de marktbasïs van aeht procent te geven, maar in plaats daarvan zeven procent te bereke nen. Daarmee zouden de huren 'verkoopbaar' zijn. De financier dékte zich in door een deel van de huurverhoging te eisen. Unie ke financiering, maar het zal niet nog eens lukken, vrees ik, want door het uitstel komen de prijzen en de renteverhoudingen anders te liggen. Ik vrees, dat de finan cier zich terugtrekt" Huckriede wil over de financier niet meer kwijt dan dat het een pensioenfonds is. Dat blijkt het Pensioenfonds voor de Gezond heid en Geestelijke en Maat schappelijke belangen (PGGM) te zijn, die in Schiedam al eerder samenwerkte met Van Wijnen: het project Klaverstede aan de 's- Gravdandseweg werd door het PGGM en Van Wijnen uitge dacht Directeur Huckriede hief woensdag 12 december 1984 het glas op de start van de bouw van een nieuwe keuken, die berekend was op meer bejaarden dan er toen woonden. De capaciteit was groot genoeg om ook de bewoners van de 153 beoogde aanleun woningen van eten te voorzien. Nu ziet het ernaar uit, dat de keu ken kleiner had gekund. De uitbreiding van'Frankeland zou ook door Van Wijnen gereali seerd worden. Het pensioenfonds zou van 74 aanleunwoningen de financiering op zich nemen, de overige 79 woningen van het plan zouden in de premie-C-sec- tor gebouwd worden; het rijk geeft hierbij een premie van 6500 gulden per woning. Dat zou ge beuren op basis van een al in 1979 aangevraagd extra contingent „Deze maand komt er echter een herverdeling van de contingen ten," zegt Huckriede, „en door de koopmansgeest van de gemeente 'Schiedam zitten wij er nu niet bij. Wij zijn te laat Het zal niet meer lukken. Voor de stad is een groot goed verloren gegaan en de ge meente houdt er een slechte naam aan over. Iedereen vraagt zich nu natuurlijk af: Waar komt de gemeente de volgende maand nu weer mee? En de maand daar na? Dan weer wat andere? Nee, daar is niet mee te onderhande-. Ier.." Wij zijn te laat, zegt Huckriede. Hij rechtvaardigt daarmee de haast die gemaakt werd en waarop de bewonersvereniging Schiedam-West veel kritiek heeft geuit De klacht van West was, dat bejaarden pas in een laat stadium te horen kregen dat zij gedurende twee winters in de koude wisselwoningen beneden aan de Vlaardingerdijk zouden worden gehuisvest zolang de sloop van hun hofje aan de West- frankelandsestraat en de bouw van de 153 woningen zou duren. Huckriede: „Ik snap die kritiek wel, dat hét de mensen pas laat verteld werd. Maar de andere kant van het verhaal is: moet je bejaarden een halfjaar lang tegen zoiets vervelends laten aankij ken? Wij hebben de informatie dus voorzichtig gebracht En dan blijkt het nog een risico te zijn, want nu gaat de hele zaak niet door. Een sociaal plannetje de mist in! Ik ben zwaar teleurge steld." p!lll!ll!llll!IUI!llllllllllll!!HIII!itlllllll!!!llll!l!lllIIIIII!!!i!!Iil!l!l!lllll!lllll!llll!l!!llllllll!!ll>l Dordrecht Een 32-jarige vrouw uit Vlaardingen en haar 33-jarige ex-man uit Den Haag, die de sociale dienst in Dordrecht jaren lang voor vele duizenden guldens hebben opgelicht, mogen de daarvoor opgeleg de gevangenisstraf van drie maanden 'afkopen' met 120 uur dienstverlening. Dit be paalde de politierechter in Dordrecht gisteren. De twee hadden verzwegen, dat zij naast een uitkering nog drie salarissen ontvingen. Het tweetal begon in 1981 met de grootscheepse steun fraude, toen zij na de schei ding weer gingen samenwo nen. De vrouw vroeg een uitkering aan, maar ver zweeg dat zowel haar ex- man, als haar moeder een volledig salaris inbrachten. Bovendien hield zij stil, dat zij regelmatig zelf een centje bijverdiende. Dat de uitkering zeer wel kom was, bleek tijdens de zit ting van de politierechter. Door hun nimmer aflatende zucht naar luxe en overbodi ge, peperdure zaken, zag het echtpaar kans om alle vier de inkomens op te souperen en zich daarnaast voor 150.000 gulden in de schuld te ste ken. Gas, licht en huur wer den jaren achtereen niet be taald en zelfs de koopsom van het eigen huis werd niet voldaan. Officier van justitie mrA.C.M. Welse hen. becij ferde gisteren, dat de sociale dienst voor 28.000 gulden het schip is ingegaan. „Geduren de een lange periode is stel selmatig misbruik gemaakt van de sociale voorzieningen volgens een vantevoren op gesteld plan. Daar kan alleen maar gevangenisstraf op vol gen", aldus mr Welschen, die vijf maanden cel, waarvan twee voorwaardelijk eiste te gen beide verdachten. Hoewel de officier zich fel verzette tegen het omzetten van een gevangenisstraf in dienstverlening, volgde poli tierechter mrN.W. Huigen het verweer van de raadslie den van de verdachten, dat van terugbetalen van de schulden niets komt, als bei den in de gevangenis zitten. Spijkenisse Spijkenisse-voorzitter Jo Witte veer. is niet ontevreden met de loting van de eerste ronde van de KNVB-beker. De club moet het daarin op zaterdag 13 oktober opnemen tegen Rohda Kaalte. „Een leuke reis en een mooie afstand", aldus de praeses in een eerste reactie. „Het is voor de jongens een mooie gelegenheid om er een gezellige dag van te maken". Trainer Sijm Beuk: ,Jk ken de ploeg niet Maar slecht zijn ze zeker niet, want ze draaien altijd in de top van de hoofdklasse mee". Vlaardingen De politie van Vlaardingen heeft de wijkbus voorlopig dagelijks gestationeerd in de West- wijk, nabij het Erasmusplein. Op het parkeerterrein in de Westwïjk staan al enkele we ken een groot aantal woon wagens van de familie Petaio en enkele verwante gezin nen. Wijkbewoners klagen over overlast en om proble men te voorkomen heeft de politie de wijkbus in de Westwijk neergezet „We vingen geluiden op dat de onrust onder de bevolking groeiende was", aldus hoofd inspecteur Gijs Bierlïng van de Vlaardingse politie. „We willen de onrust een beetje wegnemen door de bus daar te plaatsen." Schiedam - De ene keer zijn het voornamelijk Vlaardingers die 'bij Wilton-Fïjenoord gehuldigd worden, de andere keer zitten er helemaal geen Vlaardingers bij. De Schiedamse scheepswerf heeft in september vijf jubilaris sen. De Schiedammers A.van Rij, G.M.Veldhoven en G.C.de Reu ver en de Rotterdammer LH.van der Zanden zitten veertig jaar in de reparatie respectievelijk nieuwbouw. Mevrouw A.Goed- hart-Overmars uit Moerkapelle is twaalf enhalf jaar in dienst zij is serveerster. De accommodatie van HVK is afgekeurd voor tweede divisie handbai De Schie damse dames spelen hun thuiswedstrij den nu bij Valerius Alleen op hel veld we! te verstaan Korfbalvereniging Harga hoopt ïn oktober de nieuwe kleedkamers in gebruik te nemen Tot die tijd wordt alle tegenstanders verzocht om al ver kleed naar Schiedam ta komen Aad Moerman slaagt er niet in een perfecte imitatie van Eric Gudde te geven Waar schijnlijk lukt hem dat beter met een in de olie sissende hamburger VFC's Club van Honderd 'overhandigt' donderdag 12 sep tember de lichtinstallatie voor het trai ningsveld aan het bestuur DHS presen teert zondag 22 september in de derby te gen Martinït de nieuwe outfit van de spon sor Een discussie in de bestuurskamer van Hermes DVS na de 1-1 tegen Papen- drecht: 'Staan we nu een punt voor op nummer laatst of een punt achter op de koplper?' De Marelhoeve is geopend SFC'er Kees Bruinsel loopt al de hele week te stiften Het zit Jan Fels niet mee Eerst verwelkten z'n rozen plotsklaps en nu is hij thuis alle muizen en ratten kwijt Henny van Gelderen, het 'enfant terrible* van Excelsiar'20, ging tegen Rood en Wit 'retired hurt' Met een gezwollen kaak keerde hij later na bezoek aan een zieken huis gewoon terug Bij Asvion leest ken nelijk iedereen Baldadig Ruitjesbroeken in overvloed Die van Ger ter Horst is trouwens alleen voor de zomermaanden geschikt En die van Martin de Jager spant qua kwaliteit de kroon Baldadig verheugt zich nu ai op de sectie f verga dering in het clubgebouw van SVDPW Uit goed ingelichte bron is vernomen, dat wethouder Luub Hafkamp voor die avond een harnas heeft gehuurd De Vlaarding se korfbalclub Spirit opent zaterdag het seizoen met een speciaal avondje De koffie is gratis, maar de overige consump ties moeten meteen worden betaald En zo hoort dat ook! Sc hied am-coach Kees Bol barstte pardoes in tranen uit, nadat Joop Zoetemelk wereldkampioen was ge worden Dat hebben we hem na een 'game winning RB1* van Ludy Rouss nog nooit zien doen De softbalsters van Schiedam sluiten het seizoen af met een weekendje Bruinisse Waarschijnlijk voor de opnamen van Jaws 4 Marja Smit (Spirit) raakte in de oefenperiode nog geen strandbal, maar 'schopte' tegen Noordwijk toch mooi de winnende treffer binnen Dat is nog eens klasse Nicolïen de Rond van dezelfde club lijkt alteen al door de telefoon een spontaan type Arie Kuver was bij PPSCRoda Boys ïn funk- tie als 'spion' voor Eric Gudde John Betj- er moest bijna honderd strafregels uitde len om het ïn de kantine van Evergreen stil te laten v/orden Leen Warnaar in de rUBt van SVVKawkab: 'Zoekt Ger Blok soms nog een goeie laatste man?' De zondag uit het veld gestuurde John Peel- een (SVDPW) behoort notabene tot het gilde dar scheidsrechters Baldadig mis draagt zich nooit. iLlSÉi Rob Koevermans haalt met links uit. SW's aanvoerder ad interim Harry van Kapel en Kawkab'sr Abduiazir Al Amro zoeken dekking. Koever mans liet na een langdurige afwezigheid een goede hvC druk achter. Sb Directrice Sparreboom voor haar verbouwde kantoor: „Erg blij mee." Maassluis Morgen is de grote dag voor de directrice van het In terconfessioneel centrum voor Maatschappelijke Dienstverle ning, mevrouw G.D. Sparre- Schiedam Met 22 stemmen voor en 8 ont houdingen is de heer Ton Verdoes door de ge meenteraad gekozen tot directeur van Ge meentelijk Woningbeheer. Hij volgt Jan van Schijndel op die van de vut-regeling gebruik heeft gemaakt Verdoes was daarvoor bij Wo ningbeheer chef van de hoofdafdeling renova tie. De raad ging tevens akkoord met de benoe ming van mevrouw G. Schouten tot directrice van openbare basisschool Jan Ughthart r zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. dam:. Breng daar even verandering in.I - w 9 P°sfcode Wo«ipJaals. i§ toitu-lettf, De (kleine) moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee wordt graag beloond met een I mini-letteitang. Moeite de 'B Adres; I P°$tcode. I f buurde bo boom. Met de heropening van het centraal bureau van het ICMD aan de Veerstraat gaat voor haar een lang gekoesterde wens in vervulling. De grondige verbouwing en de uitbreiding geven volgens haar iedereen, zowel de hulpverleners als de cliënten, eindelijk de ruim te die nodig is om in te kunnen werken. „Je herkent het gebouw bijna niet meer terug. Ér is zoveel veranderd en dan met name ver beterd. Het is gewoonweg heer lijk. En wat ook een prettige bij komstigheid is, in alle kamers en andere vertrekken kan het zon licht binnen." In de afgelopen jaren moesten de werknemers van het ICMD, de maatschappelijk werkers, de ge- zins- en bejaardenverzorgsters en de mensen op kantoor, steeds meer woekeren met de ruimte. Het gebrek aan spreekkamers en .overige ruimten werd steeds dui delijker voelbaar. Bovendien wa ren er weinig ventilatiemogelijk- heden en wat vooral voor de maatschappelijke dienstverle ning erg vervelend is, de kamers waren ook niet erg geluidsdicht te noemen, „Al met al een onver kwikkelijke situatie. Niet alleen voor ons maar ook voor de men sen die een beroep op ons doen. Daarom 2ijn we ook erg blij dat de eigenaar van dit pand, dg dia- konie der hervormde gemeente, onze klachten en wensen serieus heeft genomen." Wikken en wegen „Eerst hebben we onderzocht of we moesten verbouwen of ver huizen. Na veel wikken en we gen bleek verbouwing de beste oplossing. Wij zitten al vanaf de oprichting van het ICMD, dat was in 1974, aan de Veerstraat. De mensen weten dat. Als je er gens anders gaat zitten, betekent dat misschien een drempel." Volgens mevrouw Sparreboom groeit de vraag naar hulpverle ning. „Je ziet steeds meer dat mensen te kampen hebben met relatie- en financiële problemen. Verder blijkt ook meer en meer dat jongeren niet meer in staat zijn problemen die op hen afko men zelfstandig of met behulp van bun ouders op te lossen. Bo vendien is het zo dat de leeftijd van jongeren, die hulp vragen, steeds verder daalt." Schiedam De dienst gemeentewerken neemt voortaan twee vrijdagmiddagen per maand vrij, als direct gevolg van de arbeidstijdverkorting. De ambtenaren gaan twee uur per week korter werken en omdat er niet overal herbezetting komt, is de sluiting van enkele loketten op vrijdagmiddagen de resterende consequentie. Eerder al besloot het Stedelijk Museum op grond hiervan maandag dicht te blijven. Ook de week van kerst zal gemeentewerken niet bereikbaar zijn. Wel heeft de gemeente Schiedam besloten dat voor en kele werkzaamheden de mensen ook op vrijdagmiddag te recht moeten kunnen. Bouw- en woningtoezicht in het stads kantoor is bereikbaar tussen twee en vier uur, evenals de af deling financiële zaken van gemeentewerken. Voor klachten over riolering, bestrating en onderhoud van gebouwen staat een automatische telefoonbeantwoorder klaar. Het crematorium en de begraafplaats blijven gewoon open. Schiedam Het damesteam van UVG bijt zondag 22 sep tember als eerste regionale handbalclub het spits af in de zaalcompetitie. De in de eerste divisie A debuterende forma tie van coach Leon Luysten- burg gaat die middag om 15.00 uur in de vertrouwde Mar- griethal van start tegen Sloter- vaart. De andere tegenstan ders voor de Schiedamse ploeg zijn: AMC/Niloc 2, Borner- broek, Odin, ESCA, Borhave, Attila, UVG, Slotervaart, HA- KA/E en O, Plantenh/Fore- hoit, Jonkars/Vido en DSVO. De indeling ziet er voor de overige verenigingen uit deze regio als volgt uit: Dames tweede divisie C: DWS, Tref fers, GSC, VELO; Westlandia, HVS, Verburch, NEA, Aalsmeer. Actief; Da mes derde divisie G: Van der Voort- /Qumtu3 2. Srefwiek, WiK. Ancora, HVK. Vires et Celerltas. GDS/Athene, Da Hollandlaan. HW'70, OASE; Da me» eerste klasse: Meeuwen, Unitas. UVG 2, Salurnus, DWS 2. HVOS, In dus, Atomium, Oliveo, WIK 2; Dames tweede klasse: ADO, DES. MOK, He ilus, Spartaan, Roda, Valerius, Sprongschot; Horen tweede divisie C; Hotelplan/Hellas. Wlngs, Plus. WIK. Delia Sport, Servadtn/Tornado, GHV, Animo. Snelwiek, Fortuna (Ber gen op Zoom); Heren derde divisie G: Ancora, DWS, UVG, Mercasol/Sa- turnus, DES, Westlandla, EDH, Satur- nus'72, Teffers, EHC; Heren eerste klasse: Actief, De Hotlandiaan, Vlres ei Coieritas. Atomium. Roda. Ancora 2, Indus, UVG 2, Meeuwen, DWS 2; Heren tweede klasse: Spartaan, HVOS, Unitas, Valerius, Walburg, Achilles. Helius. Sprongschot an OU- WOENSDAG 4 SEPTEMBER Korfbal: 19.00 Oranje NassauSagit- ta; Volleybal: 19.30 De Blaak- se/VCS—Varel/CW (vr, h); Wielren nen: Sterrit TC Furomast: 18.15 start Vlaardingen (winkel Jan da Graaf) en 18.30 start Schsedam (achterzijde De Blauwe Brug); Biljarten: 19.30 Voor- wedstrijden tweede klasse drieban den (poule 3) In cafe Corry en Olck te Schiedam; 19.30 Voorwedstrijden derde klasse driebanden (poule 4) in De Griffioen te Vlaardingen; Kampi oenschap Maassluis: poule B; Mon AmiDe BiereJIer C. De Blereller B— De Vloot B. DONDERDAG 5 SEPTEMBER Voetbal: 20.00 Jublleumrecptle Zwa luwen in clubgebouw ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan; Zaalvoet bal: Energleha! Rotterdam veld 1: 19.00 HBSS—Activitas (d); Idem veld 2: 19.00 WICO—Hermes OVS (d); Bil jarten: 19.30 Voorwedstrljden tweede klasse driebanden {poule 4) in café De Kroon te Vlaardingen; 19,30 Voor- wadstrijden derde klasse driebanden (poule 5) In café De Kroon te Vlaar dingen; 19.30 Voorwedstrijden derde klasse driebanden (poule 6) in café Van der Valk te Vlaardingen; Kampi oenschap Maassluis: poule A: 't Wa pen van MaassluisDe Kroon, De Bierelier ADe Vloot A. VRIJDAG 8 SEPTEMBER Herenaoftbal: 19.00 Gophers—Hoo kers, 19.00 The Hawks—Schiedam. Schiedam De eerste test, tegen het nog niet eens met een£ eersteklasser te vergelijken Kawbab (Saoedi Arabië) vanóH' voormalig bondscoach Ger Blok, was geen maatstaf. De te^p rugkeer van Rob Koevermans, die na een afwezigheid van-C een dikke maand probleemloos de volle negentig minuten^ van de partij was, stemde Dick Buitelaar niettemin tot vredenheid. Zoals SW's oefenmeester oa de nietszeggende^;- 7-0 overwinning ook goed te spreken was over interim-aap^ voerder Harry van Kapel, Het enige, dat er volgens de jo viale zuiderling aan had ont broken, was de afwerking. „Eert uitslag met meer dan tien doelpunten verschil zou normaal zijn geweest", aldus Buitelaar. „Belangrijker is voor mij echter, dat Koever mans en Van Kapel lekker be zig zijn geweest, Koef heeft in rie loopsfeer het een en ander kunnen doen en dat is me be slist niet tegengevallen. Ook over Mulder ben ik tevreden. Die heeft maandagavond na tuurlijk wel wat te horen ge kregen." Ongelukkig Buitelaar hield tegen Kawbab in eerste instantie Henk Salari, Chris Treling (elk één wed strijd geschorst, dus zaterdaga vond in Tilburg tegen Willem II afwezig), Henk Dirven en Jan Mulder aan de kant. Tre ling viel vlak voor rust alsnog in voor Marcel van Buuren, die zich bij het maken van een Eerst haalde Neeskens vers—* woestend uit en vervolgens))- voerde Van Buuren een gerrf slaagde imitatie van de 'Nees')> op. In deel twee miste Jan Kö-^ü nemann eerst twee opgelegde^ kansen, waarna Glenn Sonne-'C ville (2x), Rob Koevermansri (2x) en Mulder het septet vol-C maakten. Opstellingen: SW: Boa (Dirven), Wotte (Mulder#» Coufrsur, Koevermans, De Haan;^- Van Kapel, Neeakant, Van Delft, Kö-. nemann, Sonne vil Ie en Van Buuren'j, (Treling). Kawkab: Abdullah Matlaque, Hobaf-,* aky (Al Amro), Abdulfcnreem AI Ead,*-) G ba led Matlaque (Donary, Naar Al Eed (Hamood). Lamïl (Hot«£ kefi), Laphie, Ffrak, Toraigy, r" en Sebayi. «f£) door Donald Bax schijnbeweging ongelukkig blesseerde. Mulder verving na rust Mark Wotte, waardoor de voor rust als linksback gepos teerde Peter de Haan naar het verdedigingsblok aan de rech terkant verhuisde. Na rust was ook John Bos verdwenen ten faveure van Dirven. Halverwege had SVV slechts twee schamele treffers achter de merkwaardig keepende Ab dullah Matlaque gewerkt. Dordrecht Het seha-_ duwelftal van SVV is" gisteravond de competitie- begonnen met een 3-3 ge lijkspel tegen DS'79. Roy van Duppen opende voor SVV de score, waarna Ron Timmers nog voor rust doelman Edwin Overstegen (ex-RFC Roermond) het nakijken gaf. In deel twee zorgden Ron van Sliedrecht en andermaal Timmers voor de Dordtse goals en te kenden Robert de Roo en Coen van der Hoeven voor de wapenfeiten van SVV. Dordrecht Het vijftigjarige Zwaluwen VI, dat dit weekeinde)* in verband met de jubileumactiviteiten vrij had gekregen, is gis-*') teravond bijzonder slecht uit de startblokken geschoten. Gast"!* heer Oranje Wit had na een 1-0 ruststand geen kind aan Vlaardingers; 3-0. Het excuus, dat Zwaluwen verzwakt aantrad (Harry Boekholt^I Peter Romeijn, Cees Vogel geschorst en Maarten KeizerwaarcT" geble^eerd), ging niet op. De derdeklasser leverde gewoon eer*--» wanprestatie en slaagde er zelfs niet in ook maar één uitgespeeld' de kans te ereëeren. Arnold Lobman heeft dus genoeg werk'fe^r doen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2