■Hllll LIIIIILB1 SC!'^ilAMSSHïCOURANT n UI I1 P I H f HBli IMIllil fiillflll ^■■H mm l^B MB msi HHH woensdag 25 septembee ises EINDELIJK ZOMERt Bewonersvereniging op valreep gered Meerderheid tegen geheimhouding Stadhuis te kwistig met energie Promotieprijs voor Stichting Nationale Gedenkdagen VIAARDINIS DABILAO Bob van Vliet: 'Wally strijkt met mijn eer' Auto's vernield Inbreker neemt tram Bachvereniging krijgt subsidie Leidenaren aangehouden :j Weer minder Vlaardingers aBMMHMHHi Regionale redactie. Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229. 352066, 350557 - sportredactie: 345209. Bestuur van Oost stapt pardoes op Schiedam De rumoerige l jaarvergadering gisteravond in Schiedam-Oost, die wel de lokale geschiedenis in zal gaan als de krankzinnigste verga dering sinds er bewonersvere nigingen bestaanbegon om acht uur al met een merk waardig bestuursstandpunt Tegen de traditie in zou de jaarsvergadering achter geslo- ten deuren worden gehouden. Alleen voorleden was de toe- l gang vrij. Het was het bestuur l vóór de aanvang amper duide- lijk te maken dat aUeen de le- l den kunnen besluiten een ver- i gadering besloten te verklaren i en dat zelfs zo'n besluit in openbaarheid dient te worden genomen. Het bestuur hield vol dat er niemand bij mocht I en daarom werd een andere i krant die telefonisch infor- i meerde eenvoudig afgepoei- erd. pc Corrina de Ridder, op dat mo- ment nog redelijk stevig in het <1 zadel als voorzitter, deed de toezegging meteen bij aan- vangaan de leden te vragen of de pers, ex-opbouwwerker Van Bijnen en de twee bewo nersdeskundigen erbij moch ten zijn. Het bestuur stelt hun aanwezigheid niet op prijs, er zijn al genoeg prikkelingen", zei De Ridder, alsof de prikke- Jlngen in de Bewonersvereni- jjj|, ging Schiedam - Oost door niet- leden veroorzaakt was. Zij wilde er niet over discussieren en drong tot viermaal toe op De heer Wenteler: Bek houden, jij'. onmiddellijke stemming aan. Er waren echter leden die vóór openheid van zaken wa ren. Aad de Wolf: „Er zijn nog nooit zoveel leden bij elkaar geweest Leuk juist, als de krant er is". Mevr. Meulendijk over Van Bijnen en consorten: Die jongens hebben zoveel voor ons gedaan. Die kan je nu toch niet ineens buitenslui ten?". De stemming pakte voor het bestuur teleurstellend uit On der anderen op voorspraak van Gé Brouwer besloot een grote meerderheid de verga dering in openbaarheid te la- ten plaatsvinden. Toch accep teerden niet alle leden dat De l enkele keren, dat Van Bijnen iets te berde bracht, kreeg hij met name van de heer Wente- Ier lik op stuk. „Bek houden, jij", aldus de heer Wenteler. „Als je je mui! niet houdt, laat ik je verwijderen". Door wie dan. vroeg Van Bijnen. Wen- teler: „Dat zal je nog wel eens zien". Zo ging het een paar keer. De spanning liep er wel door op. Schiedam Nog voordat er goed en wel een nieuw bestuur gekozen was, legden gisteravond voorzitter Corrina de Ridder en de andere bestuursleden van de Bewonersvereniging Schiedam-Oost op Anja de Vries na het bijltje erbij neer. De kritiek van de wijkbewoners op het aan de kant zetten van Anton van Bijnen, Doreen de Wit, Aad de Wolf en Teun van der Velden was zo hevig geweest, dat De Ridder op een ge geven moment weigerde de jaarvergadering nog ver der te leiden. Zij pakte haar tas, bleef overigens in de vergaderzaal van het clubhuis Oost aanwezig en zou la ter nog een opmerkelijke bestuursblunder toelichten. in de vereniging zou kunnen op lossen. „Maar ik had met dat voorstel niet de bedoeling het be stuur aan de kaak te stellen, ik wilde alleen voorkomen dat de club uit elkaar zou knallen", leg de Brouwer later uit. In de verga dering had hij gezegd: „De vere niging bestaat al elf jaar. Dat kunnen we in één avond kapot maken. Laten we een commissie nu netjes rapporteren. Dan halen we de twaalf jaar nog". De reacties waren onthutsend. De heer Wenteler riep: „Als ik voorzitter was, liet ik het hele zaakje springen". Het bestuur concludeerde dat het vertrouwen werd opgezegd. Corrina de Rid der: „In het wijkkrantje hebben we de waarheid geschreven, over waarom er met Anton van Bij nen en Doreen de Wit niet samen te werken was. Daar staat alles in. Maar nu krijgen wij de schuld". Maassluis In het stadhuis van Maassluis wordt te kwis tig met energie omgespron gen. Een speciaal daarvoor in het leven geroepen werk groep heeft vier maatregelen voorgesteld om het energie gebruik drastisch terug te dringen. Het gemeentebe stuur wil er ruim 4,5 ton Voor uittrekken om die in grepen mogelijk te maken. Behalve bij de werkgroep heeft het college van Ben W ook advies ingewonnen bij 'de Beleidsgroep Energiebe sparing Maassluis, De vol gende voorzieningen worden aanbevolen: splitsen van de ev-m$tallatie in drie groepen; aanbrengen van optimalise- ringsapparatuur, bouwkundi ge aanpassingen in de raad zaal en het aanbrengen van dubbele beglazing. Omdat er met de hele opera tie een fors bedrag gemoeid is, reikt het college van B en W, in het raadsvoorstel dat dinsdag zal worden behan deld, de mogelijkheid aan slechts een deel van het plan uit te voeren. Energiebesparing ligt ook ten grondslag aan twee ande re raadsvoorstellen. Het col lege wil op negen basisscho len van de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs en op drie van de stichting Katholiek Onderwijs spouw muurisolatie aanbrengen. Die aanpassingen zijn nodig geworden, omdat de rijks- steun vanaf 1 augustus is af gestemd op geïsoleerde en van optimaliseringsappara- .tuur voorziene schoolgebou wen. De manoeuvre van het be stuur om pardoes op te stap pen kwam, ondanks vooraf gegane emoties, uiterst on verwachts. Aanvankelijk had het bestuur de mond vol gehad over 'handelen in het belang van de bewoners'. Er zou geen sprake zijn van ei genbelang. Maar toen de be stuursleden zich eenmaal aangesproken voelden op hun functioneren, hielden zij er mee op, daarmee het voortbestaan van de Bewo- nersverenigïng Schiedam- Oost (BVSO) in gevaar bren gend. Er was immers feite lijk nog geen nieuw bestuur gekozen. Alleen docr improvisatie werd de formele opheffing van de vereni ging voorkomen. Rob Bal, op dat moment met de aanblijvende Anja de Vries de enige bestuurs- kandidaat, stormde naar voren, pakte de neergelegde voorzitters hamer op en zei dat hij bereid was voor een ad interim-periode van drie maanden de verant woordelijkheid od zich te nemen. Verbazing alom bij de achterban: „Wie bent u dan wel? We hebben u nog niet eens gekozen?". „Mooie boel 3s dat. U raast naar voren en speelt ineens zomaar de baas". In het tumult dat ontstond leden vertrokken, tafels wer den al aan de kant geschoven bleek er niettemin een meerder heid te zijn die Anja de Vries, Rob Bal en Aad Verbeek aanwees als tijdelijk bestuur. Vertrek „Ik geloofde mijn ogen niet", zei PvdA-fractieleider Gé Brouwer, het enig aanwezige gemeente raadslid en zelf bewoner van Schiedam-Oost. Indirect was het vertrek van het bestuur het ge volg van Brouwers voorstel om een commissie van goede dien sten in te stellen, die de conflicten Het bestuur van de Bewc tersvereniging Schiedam-Oost zoals dat gisteravond opstapte: van links naar rechts: Jaap Steijger, Wiima Uitermarck, Anja de Vries (de enige die aanbleef), Corrina de Ridder, Eletta Offerman en Bart Overzier. de zaken niet verwarren. Pijpers trok zich aan hoe de gemeente met opbouwwerk omging. De aantijging dat Van Bijnen hem weggewerkt heeft is schandalig. Daar doe je Pijpers ook geen goed Schiedam/Vlaardingen Tekst schrijver Bob van Vliet uit Schie dam is ontstemd over het feit dat hettv-debuut van de Vlaardïngse zanger Wally Preyll gepaard ging met de mededeling dat diens 'RoUin' in the disco' een eigen compositie is. Van Vliet: „Dat lied is niet van Wally, dat is van mij. Ik vind dat dat best gezegd had mogen wor den. Als iemand een schilderij maakt, zet toch ook niet een an der zijn handtekening eronder? Ik hoop dat die jongen een leuke carrière krijgt, dat gun ik hem. van harte, maar ik vind het dom om zo te beginnen. Wantje kunt er toch prompt op rekenen, dat er prompt een reactie op komt, als je in,het openbaar met andersmans eer strijkt? Ik wil gewoon de eer die mij toekomt" Ruurd Meijer, één van Wally Preylls managers, had die reactie van Van Vliet na uitzending van Avro's Toppop-Diseolympics in derdaad verwacht „De tekst is van Bob van Vliet Maar de mu ziek is een arrangement van Wally. Hij geeft daarmee de hele compositie een eigen karakter. Je zou kunnen zeggen dat Bob van Vliet zijn hulpje is geweest." Meijer vindt overigens dat Wally geen blaam treft „Zelfs al was het hele nummer van Bob van Vliet geweest was hij in de tv- uitzending misschien niet eens genoemd. Dat was in dat pro gramma niet gebruikelijk. Als een artiest iets zong, werd er geen enkele keer bij gezegd van wie het. was. Alleen als je er iets van jezelf had ingestopt, werd dat ge noemd." Vlaardingen Vandalen heb ben over het dak van een aan de Kortedijk geparkeerde auto gelo pen. De schade bedroeg ongeveer 1750 gulden. Van een andere auto werden de ruitenwissers en!de antenne vernield. ADVERTENTIE „Geen wonder, het gaat juist om wat er niet in dat krantje staat", reageerde Van Bijnen, voorheen opbouwwerker in Oost, nu vrij williger. Hij zei dat het hem bij zonder pijn had gedaan hoe het bestuur hem in de schoenen schoof ex-voorzitter Lambert Pij pers weggewerkt te hebben. Cor rina de Ridder zei dat van Pijpers zelf gehoord te hebben. Bewo- nersdeskundige Patrick Boel: „Ik heb Pijpers ook gesproken en ik weet dat hij zich de hele discussie over opbouwwerk zeer heeft aangetrokken. Maar we moeten Onvolwassen De BVSO-krant, althans de arti kelen van het bestuur daarin, was bij de meeste leden zeer slecht gevallen. „Onvolwassen", noemde Kees Kroone van de Re novatiewerkgroep 205 de opge somde verwijten. Corry Groene- wegen van de verkeerswerk- groep smeet de wijkkrant zelfs op de bestuurstafel/ „Ik hoef die rommel niet in huis. Eenzijdige rommel is het". De heer Verwijs: „Ik dacht, toen ik het zag: zou dat een nieuwe uitgave van de rod delperszijn?". Niet het hele bestuur bleek voor af op de hoogte te zijn gesteld van de bestuursbesluiten. Anja de Vries had een en ander uit de BVSO-krant moeten lezen. Zij was het dan ook met de andere bestuursleden in het geheel niet eens. Het bestuur bleek ook tegen de statuten in gehandeld te heb ben. Nadat zij al was afgetreden, zei Corrina de Ridder dat het be stuur besloten had de statuten zo te wijzigen, dat oprichters die bui ten de wijk zijn gaan wonen geen lid meer mogen zijn. Vooral Kroone kwam met ernstige kri tiek: „Dat kan helemaal niet. Het bestuur heeft dat niet te doen. Het zijn de leden die eventueel statuten wijzigen, maar het be stuur niet Datrs gewoon dom". Het oudere bestuurslid Jaap Steij ger blies stoom af, na alle kritiek, door wapperend met zijn handen de zaal door te ijsberen. „Smerige insinuaties", riep hij steeds, zon der er argumenten aan toe te voegen. Penningmeester Bart Overzier: „Ik stop ermee. Dïtgaat ten koste van mijzelf". Overveer had kritiek gekregen omdat de contributie nog steeds niet geïnd is, waardoor de subsidie in gevaar komt. Na afloop van de tumultueuze vergaderingstonden Brouwer en bewonersdeskundigen te theore tiseren of de bemiddelingscom missie van goede diensten nog wel zin had, nu het bestuur was vertrokken. Mogelijk wordt de provinciale advies-organisatie POOK, aan de Tuinlaan in Schiedam, verzocht om tijdelijke ondersteuning. Schiedam - Een 30-jarige man is gistermiddag door de Scniedamse politie in de Rotterdamse wijk Spangen aangehouden. De m&n werd door de bewoonster betrapt bij een inbraak in een huis aan de Rotterdamsedijk. Hij vluchtte het huis uit en stapte op de tram, die juist aan kwam rijden. Toen hij in Spangen uitstapte stond de politie al klaar om hem in de kraag te vatten en terug te brengen naar Schiedam. C.L. van der Linde van de Kamer van Koophandel overhandigt de Vlaardinger promotieprijs aan Wim van Pelt. Vlaardingen Het werd gister avond een echte Vlaardingse bende in de kantine Van het Toe leveringsbedrijf aan de George Stephensomveg. De winnares van de eerste prijs bij de fotowed strijd van het haring- en bierfeest was er niet, prijswinnaars van de seïnvlaggemvedstrijd waren he lemaal in geen velden of wegen te bekennen en notaris Kroese, die de prijzen moest uitreiken, was ook nog een tijdje zoek. De stichting nationale gedenkda gen kreeg gisteravond de Vlaar dingen Promotieprijs en de EHBO werd door burgemeester Fred van Lier uitgeroepen tot het 'goede doel van het jaar'. Voorzit ter Beaumont mocht een cheque ter waarde van duizend gulden in ontvangst nemen. Na een inspannende eerste zater dag in september konden de 300 vrijwillige medewerkers bij het haring- en bierfeest gisteravond eindelijk ook op hun gemakje feest vieren. Want daar is de jaar lijkse slotavond voor bedoeld: om al die vrijwilligers ook eens de ge legenheid te geven om haring en bier te happen. Organisator Jan Brouwer vond, dat.2ij dat nu wei eens verdienden. „Want op de grote dag hebt u gewerkt. Zonder uw enthousiasme zou het niet ge lukt zijn." Ook de burgemeester, bescherm heer van de Stichting Haring- en Bierfeest, roemde het vele werk dat de honderden vrijwilligers hebben verzet In dertien jaar is het evenement op de eerste zater dag van september uitgegroeid tot een feest met op zijn minst re gionale allure. „Er wordt nogal wat overhoop gehaald om de beeldvorming van Vlaardingen te verbeteren", zei Van Lier. „Het Haring- en Bierfeest is Vlaardin- gen-promotie bij uitstek. Er ko men veel mensen van buiten naar de stad en dat is toch wat wij willen". Net als de organisatoren van het feest kreeg de Stichting Nationa le Gedenkdagen het compliment, dat zij had bijgedragen aan het verbreiden van de naam Vlaar dingen. De jury van de Vlaardin- gen-promolieprijs dacht daarbij vooral aan de uitgebreide feesten rond de 40-jarige herdenking van de bevrijding. Voorzitter Wim van Pelt was bijzonder gelukkig met de wisselplaquette en de cheque van duizend gulden. De stichting, die volgend jaar zelf haar 40-jarig bestaan viert, was naar hij zei 'vereerd in deze gale rij te zijn opgenomen'. Schiedam In het speciale Bach-jaar vinden B en W van Schiedam het gepast om de Ne derlandse Bachvereniging finan cieel enigszins bij te staan. Le stichting wil woensdag 30 okto ber een aan Bach gewijd concert geven in de Grote Kerk van Schiedam. Als bijdrage kan de Bachvereniging rekenen op dui- zend gulden van de gemeente. V Schiedam Twee mannen., uit Lelden rijn vannacht in de Oran jestraat in Schiedam aangehou den. Zij zaten in een auto, die zij in Alphen aan den Rijn hadden gestolen. Zij hadden inbrekersge reedschap bij zich. De politie kreeg om half vijf een telefoontje, dat twee mannen in een auto in de Oranjestraat zich verdacht gedroegen. Toen de twee waren aangehouden viel het de agenten op, dat het con tactslot van de auto geforceerd was en de draden waren door verbonden. De Leidenaren, 26 én 34 jaar oud, rijn ingesloten. Vlaardingen Het inwonertal van Vlaardingen, dat volgens de gemeente gezien het niveau van voorzieningen 80.000 moet bedra gen, blijft dalen. Aan het einde van juli waren er 35 Vlaardingers minder dan aan het begin van die maand. Het inwonertal, dat in de loop van dit jaar onder de 76.000 is gedaald, bedraagt nu 75.819.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1