vGéword weer actief in Oosf El john kroes Dukdalf-meubelen krijgt oorkonde op Duitse beurs A hülsta studio VLAARDINGS DA6BLA0 SCH1E0AMSCHE COURANT llllll ilYIilli EWifllY FNV verontrust over houding gemeente Produkten sociale werkplaats in trek I File door melkpoeder Extra sloten helpen niet Van der Knaap hoog de lucht in IKV-preek in kerkHofïaan Rijverbod 'vergeten' Fractieleider gevraagd met PvdA te stoppen Bloemstuk voor oud-wethouder Bewoners haken in op Brandersfeesten Erasmusschool wordt in '87 gerenoveerd KUSSEN AKTIE 'Jeugdherberg voor Schiedam' 'Twee tarieven voor Groenoord' Maassluis bezoekt Maassluis Vluchtroute afgesloten DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1985 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6. 3130 AC Vlaardingen, Postbus 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. Schiedam Een met melkpoe der besmeurd wegdek op het Ke- thelplein zorgde gisteravond even na zes uur voor een file van vijf kilometer. Het asfalt raakte bepoederd, toen twintig zakken Sprayfo-geel scheurden die op een vrachtwagen stonden. De 51-jarige chauffeur uit Nieuwpoort reed in de richting van de Beneluxtunnel, toen het ineens begon te stuiven. De brandweer kwam eraan te pas om de veertig kilo poeder van het wegdek te spuiten, maar dat was een tijdrovend karwei. Pas om kwart over acht was alles weer schoon. Maassluis Nadat hij eerder deze maand het slachtoffer was geworden van een inbraak zette een bewoner van de Lijsterlaan in Maassluis extra sloten op de deur en spijkerde hij een raam, dat hij toch nooit open deed, ste vig dicht. Het mocht niet baten, vannacht werd er opnieuw bij hem ingebroken. De inbreker doorzocht het hele huis en ging er vandoor meteen hoeveelheid sie raden, Maassluis Kort voor de mari tieme manifestatie Furieade, die op zaterdag 5 oktober plaatsvindt, is een aantal programma-onder delen gewijzigd. In tegenstelling tot eerdere berichten zal wethou der I. van den Knaap, die de offi ciële opening verricht, niet slechts een paar meter de lucht ingaan met een ballon maar tot verre hoogten in het hopelijk die -.'dag blauwe luchtruim stijgen. 1 Verder zal het Kerkeiland nu in zijn totaliteit benut worden voor 'diverse activiteiten zoals bij voor dbeeld een kermis, die overigens (de dag er voor al vanaf 16.00 uur opengesteld wordt Tenslotte zal nu ook het buurcomïté de Taan- i straat zijn medewerking verle- nen aan de Furieade door een 1 doorlopend programma op de markt te bieden voor jong en oud. De stichting Maassluis Maritiem legt momenteel de laatste hand aan het definitieve programma dat binnenkort bekend gemaakt zal worden. Vlaardingen Het Interkerke lijk Vredesberaad (IKV) verleent medewerking aan de preek, die dominee A.C. Dorhout Mees zon dagochtend houdt in de remon strantse kerk. De speciale kerk dienst aan de Hoflaan begint om half elf. Schiedam PvdA-fractielei- der Gé Brouwer is gevraagd zijn politieke loopbaan eraan te geven en voorzitter te worden van de bewonersvereniging Schiedam-Oost „Gé, schei toch uit met die PvdA en word weer actief in je eigen wijk", riep Kees Kroone hem op na afloop van de spectaculaire jaarverga dering in clubhuis Oost Kroone is betrokken bij de werkgroep voor de renovatie van 305 SSSW-woningen aan de Wattstraat en omgeving. Kroone zei tegen Brouwer: „Het moet jou als mede-oprich ter van de bewonersveren igïng toch wel aan je hart gaan, als je ziet wat een rotzooi het nu op gestapte bestuur ervan ge maakt heeft.'Waarom begin je niet weer net zoals elf jaar gele den? Blaas de vereniging nieuw leven in. Denk aan het belang van je wijk en vergeet je Pvd A-carrière Brouwer antwoordde voor zichtig dat het allemaal zo een voudig niet lag en dat hij ook rekening dient te houden met het partijbelang. Bovendien dacht hij' „Elf jaar geleden was er niets Nu is er altijd nog de ervaring bij sommige mensen in de vereniging. Die ervaring is van belang bij de wederop bouw," Hij rekent op de inzet van de drie bestuureleden, die in Schiedam-Oost voor een pe riode van drie maanden ad in terim is gekozen. Brouwers voorkeur gaat uit naar het gemeenteraadswerk. Hij wordt algemeen be schouwd als één van de drie kanshebbers voor het PvdA- lijsttrekkerschap in Schiedam. De andere twee zijn wethouder Chns Zijdeveld en afdelings voorzitter Ruurd van der Veer. Vlaardingen lapt advies wwv-commissie aan laars Vlaardingen De auto van een 29-jarige Vlaardinger is gister middag door de politie in beslag genomen. De man was ondanks een door de rechter opgelegde ontzegging van de rijbevoegd heid toch weer achter het stuur gaan zitten. Tegen de man is pro- ces-verbaal opgemaakt Vlaardingen Oud-wethouder G. Walstra krijgt vandaag, op zijn tachtigste verjaardag, in zijn woonplaats Heerenveen een bloemstuk en een een felicitatie brief van het gemeentebestuur. Walstra was van 1946 tot 1953 raadslid voor de PvdA in Vlaar dingen. Daarna bekleedde hij tot zijn pensionering in 1970 de post van wethouder van financien, onderwijs en cultuur. De oud-wethouder werd in 1920 in het Friese Doniawerstel gebo ren en ging in 1970 met zijn vrouw terug naar zijn geboorte grond. Vlak voor zijn afscheid van Vlaardingen, in 1969, werd Walstra nog benoemd tot ndder in de orde van Oranje-Nassau. Vlaardingen Bur gemeester en wethou ders hebben zich het ongenoegen van de FNV-afdeling Vlaar dingen op de hals ge haald door tegen het unanieme advies van de wwv-commissie in een verhuisde werk neemster van de soci ale dienst een uitke ring te weigeren. „Wij zijn ernstig verontrust", schrijft de FNV, die de ge meenteraad heeft geschreven om haar 'te informeren over de wijze waarop het college met haar werknemers om gaat'. Nadat haar wachtgeld was geweigerd, oordeelde de wwv-commissie, dat me vrouw Heemskerk-Van den Bogert een volledige uitke ring moest krijgen. Zij nam zelf ontslag, omdat haar man een baan in Amsterdam kreeg en het gezin naar Hil- legom verhuisde. Na die ver huizing vond de part-time medewerkster van de GSD de reistijd te lang. B en W legden het advies van de wwv-commissie naast zich neer. Een kwalijke zaak, vindt de FNV. die er Vooralsnog van uit gaat' dat het college vrouwelijke personeelsleden niet anders be handeld dan mannelijke. Maar boos is de bond wel. „Een be drijfsvereniging zou in een ver gelijkbaar geval zonder meer zijn overgegaan tot toekennen van een ww-uitkering", schrijft secre taris Bart van der Gein. Door de verhuizing was mevrouw Heemskerk bijna net zoveel tijd kwijt aan het heen en weer rei zen als aan haar werk. De gemeente wil op de brief van de FNV nog geen commentaar geven, omdat gemeentesecretaris Franken ziek is. „Wij zullen wel zo snel mogelijk een antwoord sturen", vertelt een woordvoer der op het stadhuis. Het is, geeft hij toe, niet gebruikelijk dat het gemeentebestuur afwijkt van een advies van de wwv-commissie. Van wachtgeld kan geen sprake zijn, zegt directeur De Mol van de centrale personeelsdienst. „Die mevrouw had gewoon bij de GSD kunnen blijven werken", aldus De Mol. „Er zijn hier tien tallen mensen die dezelfde af stand of verder moeten reizen en daar geen enkel bezwaar in zien. Wij hebben wat betreft het wachtgeld een negatief advies uitgebracht en ik ben blij dat b en w dat hebben opgevolgd. Als wij in alle soortgelijke gevallen wachtgeld zouden moeten uitke ren, zou de gemeente snel failliet zijn. Het is zoals meneer Ruding al heeft gezegd: de werknemers in Nederland zullen mobieler moeten worden." Bewonersverenig'tng Schie- dam-Centrum bewees gister middag dat de Brandersfees ten niet alleen een aangele genheid zijn voor midden stand, kermisklanten en marktkooplui. De vereniging had op een traditionele middag een scala van kin derspelen op touw gezet, waar niet alleen Schiedam mers van buiten de wijk op afkwamen, maar dat vooral voor het onderling contact in de nieuwe buurt heel nuttig was. Het is maar een klein wijkje waar de nieuwbouw staat, maar de mensen ken nen elkaar nog lang niet alle maal {„Weet u waar Hans Bakker woont?" „Nee, wie is dat?"). De kinderen konden er leuke dingen doen, zoals fietsen versieren en naar een toneelstukje kijken. (ADVERTENTIE) overheerlijk eendenveren hoofdkussen55.00 voor het tweede kussen betaalt U27.50 overheerlijk haif-donzen hoofdkussen.ƒ100. voor het tweede kussen betaalt U50. zolang de voorraad strekt! Al 50 jaar voorlichting over wonen en slapen Schiedam Van alle basisscho len in Schiedam is alleen het complex tussen de Huijsmans- straat en de Anthome Muysstraat aan renovatie toe. Dit complex betreft twee basisscholen, Eras mus en Goeman Borgesius. Ais de gemeenteraad een voorstel van B en W overneemt, zal het ministerie van onderwijs en we- tenschappen gevraagd worden komend jaar de financiële mid delen vrij te maken, zodat in 1987 met de renovatie kan worden be gonnen. Van de besturen van hei rooms- katholieke en het protestants- christelijke basisonderwijs kreeg de gemeente geen verzoeken bin nen om gebouwen op te nemen in het overzicht, dat de gemeen teraad naar het ministerie stuurt. In de lipt staan nog wel wat wen sen, die de gemeente zelf heeft met enkele openbare basisscho len, maar deze zijn niet zo ingrij pend als bij Erasmus en 'Gomme- hegeesjes' die beide een algehele renovatie moeten ondergaan. Van de gymnastieklokalen aan de Van Hogen dorpstraat en de Peter van Anrooylaan moeten de gevelverhoudingen aangepast worden, iets dat ook in 1987staat te gebeuren. Verder gaat het dat jaar om het vervangen van dak pannen, riolering en kozijnen van de Jan Ligthartschool aan het Frans Halsplein, nieuwe ko zijnen bij basisschool Groenoord aan de Peter van Anrooylaan, nieuwe kozijnen en vervanging van leidingen en radiatoren van de cv-mstallatie van basisschool De Gorzen aan de Dwarsstraat en een nieuwe cv-installatie bij ba sisschool Harlekino aan de Bur gemeester Van Haarenlaan. In 1988 zullen er maatregelen worden genomen in het gymlo kaal aan de Piersonstraat, basis school De Ouverture aan het Faassenpiein en basisschool Het Windas aan de Nachtegaallaan. In 1989 zal het gymlokaal aan het Bachplem worden aangepast Maassluis De 165 perso neelsleden van Dukdalf- meubelen Maassluis kregen gistermorgen koffie met ge bak. Zo vierden zij, dat hun bedrijf al 25 jaar achtereen aanwezig was op de Spoga- Messe in Keulen. De Oberburgemeister van Keulen overhandigde het af gelopen weekeinde op die beurs wethouder Elly Coe- nen (sociale zaken) en direc teur Leen Lucardie van Dukdalf-meubelen een spe ciale oorkonde voor dit zil veren jubileum. AI sinds de eerste editie in 1960 van de Spoga-Messe, een interna tionale beurs voor tuinmeubelen en sport- en kampeerartikelen, was Dukdalf aanwezig met een door Annemieke van der Houwen assortiment van eigen produkten, dat op de sociale werkplaats in Maassluis wordt vervaardigd. De werkplaats stond sinds jaar en dag bekend ais de BGSW, maar heeft de naam kort geleden ver anderd m Dukdalf. De meubelfa- bricage ïs voor de gemeente een zeer florerend bedrijf geworden. Directeur Lucardie herinnert zich nog dat de vrachtwagen, die in I960 naar de Spoga vertrok, via omwegen Maassluis moest verlaten, omdat de reis nchting- Keulen op een zondag viel. Maas sluis was toen nog een streng christelijke gemeente, die veel waarde hechtte aan de zondagse rust. „Om geen aanstoot te geven was de wagen enigszins geca moufleerd en vermeden we de hoofdstraat Nu, 25 jaar later, is dat natuurlijk een leuke anecdo- De stoelen afdeling van Dukdalf: prijsje waard... te, maar m die tijd was dat een maal zo", glimlacht de directeur. Dukdalf-meubelen was dit jaar een van de 1208 standhouders uit 34 landen en heeft op de beurs goede zaken kunnen doen. Ver tegenwoordigers van Dukdalf meubelen verkochten flinke par tijen tuinmeubelen, van stoelen, tafels, parasols, kussens tot en met relax-stoelen, en breidden hun contacten met klanten uit Scandinavië, Engeland en Cana da, aanzienlijk uit. Vooral voor de aluminium tuinmeubelen die Dukdalf vervaardigd, blijkt veel belangstelling te zijn. Waterfiets Dukdalf komt over een poosje op de marktk met een waterfiets. Het ontwerp is ontstaan binnen het eigen bedrijf. De eerste serie zal te zien en te koop zijn op de eerstvolgende Hiswa. Een groot Nederlands postorderbedrijf ziet al brood in de fiets en heeft een flinke bestelling gedaan. Begm oktobeï vertrekt een groep vertegenwoordigers naar het bui tenland om deze Maassluise ex portartikelen aan de man te brengen. Ditmaal gaat het om een beurs in het Engelse Bir mingham. D'66 in verkiezingsprogramma: Schiedam D'66 gaat de ko mende gemeenteraadsverkiezin gen in als pleitbezorger voor een toeristisch Schiedam. In het ver kiezingsprogramma, dat deze week is vastgesteld, is op de val reep nog een aantal passages van die strekking opgenomen. Schie dam moet bijvoorbeeld proberen een jeugdherberg in de stad te krijgen. De Rotterdamse jeugd herberg zit in de zomermaanden steevast stampvol. Schiedam moet daarvan profiteren, vinden de democraten. In het algemeen vindt de partij dat Schiedam te weinig profiteert van het feit 'dat er nog steeds heel veel wordt geschonken'. De Lan ge Haven zal als het aan D'66 ligt tot cultureel en toeristisch uit gaansgebied moeten worden om gevormd Dit denkt de partij te bereiken door daar culturele acti viteiten en daaraan verwante 'neringdnjvmg' te stimuleren. De Lange Haven moei dan wel auto vrij worden gemaakt, stelt het verkiezingsprogramma als voor waarde. In het gebied EmmapleinStad- serf/Hema moet een kleinschalig congrescentrum met hotelfacih- teiten vernjzen. Daarnaast vindt D'66 dat de stad groot en aantrek kelijk genoeg is om de bouw van een toenstenhotel te rechtvaardi gen. Om Schiedam voor toeristen aan trekkelijker te maken zou er in de stad ook een camping moeten komen. D'66 zegt te beseffen dat die voorziening op 'trekkers* moet zijn toegesneden. Tot slot wordt er voor gepleit een vaste zondagsmarkt te houden. Schiedam Als zwembad Groe noord wordt verbouwd en er worden allerlei recreatieve voor zieningen zoals whirlpools, suis-" buizen en knuffelmuren aange bracht, dan mag dat er niet toe. leiden dat veel van de huidige ge bruikers wegblijven. Volgens D'66 is die kans groot, omdat in dergelijke goed geoutilleerde zwembaden vaak taneven van rond 15 gulden in rekening moe-* ten worden gebracht. De partij heeft in het verkiezings programma gezet dat er daarom twee taneven moeten worden gehanteerd. Eén voor de mensen die van al die voorzieningen ge bruik willen maken, en één voor de mensen die slechts komen om hun baantjes te trekken. In ande re Nederlandse gemeentenis men er met enkele simpeie'prak- tische ingrepen in geslaagd met twee tarieven te werken. - Als Groenoord inderdaad wordt omgetoverd tot een 'zwempaleis',' waarvan de partij een voorstan der is, mag dat evenmin leiden tot sluiting van een van de ande re Schiedamse zwembaden, meldt het verkiezingsprogram- Maassluis Het mijnenbestrij- dmgsvaartuig Hare Majesteit Maassluis bezoekt dit weekeinde de stad waar het schip naar is vernoemd. De Koninklijke Mari ne brengt daarmee dank aan,c*.e zeekadetten, die eind vorig jf4r meewerkten toen de 'Maassl lis' in bedrijf werd genomen. Het schip legt zaterdag tussen vijf en zes uur aan aan de Govert van Wijnkade Vanaf Scheveningen mag het zeekadetkorps Maassluis de reis over de Waterweg mee maken. Zondag ïs er van twee tot vier uur gelegenheid om het schip te bezichtigen. Anderhalf uur later verlaat de 'Maassluis' de eerste stad aan de Waterweg weer. Vlaardingen Verkeersdeskun- dige Roel Blom heeft er vreemd van opgekeken, van die schrifte lijke vragen van Arnold van We zel. Het SP-raadslid wil van bur gemeester en wethouders weten, waarom de bewoners van de Vet- tenoordsepolder niets is verteld van een alternatieve' vluchtroute, nu het Emaus wordt afgesloten. Van Wezel heeft gelijk: het Emaus staat in het Rampenplan van 1973 als vluchtweg vermeld. Als er in Pernis een ramp plaats vindt kunnen de bewoners van de Vettenoordsepolder via dat Emaus een goed heenkomen zoe ken naar de wijk Holy, staat er In dat plan. „Maar inmiddels is toch de Burgemeester Heusdenslaan geopend", bedenkt Blom, „is dat niet een veel logischer route?" Van Wezel wil echter weten, waarom de bewoners van de Vet tenoordsepolder daarover nooit zijn ingelicht de zaak met steeds weer iets nieuws! Bijvoorbeeld de nieuwe High-Line Singel 51 (achter Broersvest) SCnïedam 010-267920

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1