WATERWEG [SPORT PvdA verzacht kritiek op bewoners deskundigen piano Leen Rademaker hoort bij HBSS 788.- ::Cees Keyzer:: Kostenseiser nog niet uit Tegenslagen Eric Gudde Wim Poulus: 'Van Altena is een darm' Zelfs op de kermis is het niet zo druk Spectaculaire AANBIEDING Lobman verder zonder vedetten Hoofdbrug niet open Ze horen zich niet te mengen in conflict 010-621295 V1DEO CASSETTES AUDIO SOFTWARE JOYSTICK video audio computer Bezoek deze week onze Spectaculaire SHOW in de KLIMMENDE BEVER Herenwaard 25 (Jsselmonde Eminent inruil aktie bij ons 2450.- Zwembad Zuid bijna gereed Kolmeijer op de bank Preslatieloop De Vlaardingse wijkverenigingen Hoofdstedenbuurt en Hoevenbuurt houden zaterdagmiddag een presta tieloop. Deelnemers kunnen inschrij ven voor vier afstanden, van 1.5 tot 10 kilometer. De start vindt plaats om „een uur ir> 2aal de Deel aan de Baamhoeve 6 in Holy, Wandelconcert Kamiel d'Hooghe bespeelt zaterdag middag in de Grote Kerk te Vlaar- dingen een tangemenvleugei, die door Ghislatn Potvheghe werd ge bouwd. Tijdens het wandelconcert zingt het Thomas Morleykoor onder leiding van Marchien Leopold. Op het-programma staat nogal wat. wer ken van Mozart, Haydn. Desprez, Lechner, Erythrèus, Schiitz, Scheidt. Strawinsky, Morley, Farmer, Arbeau, Di Lasso, Certon, Attaïgnant, Balba- stre, Dandneux, Brahms, Reger, Ko- dély, Distier, Hindemith, een gewone Bach en de onvermijdelijke Bach, Het wandelconcert duurt van dne tot vijf uur. Muziekkamer Het nog prille Kallos Tno, opgericht in 1983, opent zondag de concertserie in de muziekkamer van het Visserij- museum in Vlaardingen. Het trio be staat uit Monique Visser (piano). Juli- aan van der Linden (viool) en Arthur de Groodt (cello). Hun repertoire om vat naast klassieke werken Beetho ven, Brahms en Schubert ook Franse stukken en twintigste-eeuwse muziek van Ives, Pijper en de Haagse compo nist Peter Visser. Het concert begint om drie uur Kralen Het Zonnehuis heeft werk van twee kunstenaars, die met totaal verschil lend materiaal werken, bijeenge bracht in een expositie die vanaf 1 oktober in het Vlaardingse Ontmoe tingspunt is te zien. Els Molenaar is aanwezig met kleurtekemngen, ter wijl Elite 't Hoen kunstzinnige kra- lensieraden laat zien. Els Molenaar exposeerde eerder dit jaar beeld houwwerk in het Zonnehuis. Haar kleurtekeningen ademen gratie, ele- fanee en souplesse. Dat heeft volgens aar alles te .maken met het feit dat zij balletdanseres is geweest. Voor El- lie 't Hoen was het werken met kra len aanvankelijk een hobby. Naar mate zij meer inzicht kreeg in de mo gelijkheden werd haar 'kralenkunst' steeds belangrijker. Op de tentoon stelling zijn vooral halssieraden, arm banden, oorknoppen en hangers te bewonderen. De expositie loopt tot 28 oktober en is dagelijks van 10 tot 8 uur te bezichtigen. Rommel Het Vlaardingse muziekkorps Ava- lance zoekt rommel voor de markt die zij op 12 oktober wil houden op hei Weeshuisplein m Vlaardingen. Muzifalr, heet die gebeurtenis, en de opbrengst wordt gebruikt om nieuwe leden van instrumenten te voorzien. Een telefoontje naar voorzitter Marco Burgers (345375) en de spullen wor den opgehaald. De rommel kan ook elk avond in het Weeshuis worden afgegeven. Schiedam Binnenschippers kunnen in de week van 14 okto ber de Nieuwe Haven niet in of uit Havenmeester Theo Sabel deelt mee dat die week de elek trische installatie van de Hoofd brug wordt verbeterd. Voor zo ver bekend, kan het wegverkeer tussen Lange Nieuwstraat en Hoofdstraat wel doorgang vin den. Schiedam De dreiging van een meningsverschil tussen bewonersdeskundigen van de Planwinkel en PvdA-frac- tieleider Gé Brouwer is na een principiële discussie in belangrijke mate weggenomen, hoewel aan PvdA-zijde lichte twijfels blijven bestaan. „Ik heb in ieder geval nu meer begrip voor hun positie," aldus Brouwer aan het slot van het gesprek. Aanvankelijk, dinsdag, hadden de PvdA-raadsleden Hans van Kleef en Gé Brouwer het 'nogal ondeskundig' genoemd van de bewonersdeskundigen om zich te mengen in het bestuurlijk con flict van de bewonersvereniging Sehiedam-Oost. De twee PvdA- 'ers hadden de indruk dat Patrick Boel, diens opvolger Piet Balie- mans en Jacques Freijee partij hadden gekozen in het conflict, een indruk die ook naar buiten toe was ontstaan. „Bewonersdeskundigen horen dat niet te doen," had Van Kleef gezegd. De deskundigen van de stichting Planwinkel uit Delft adviseren in de oude wijken van Schiedam over stadsvernieu wing; op die manier ondersteu nen zij de bewonersverenigingen. Van Kleef: „Ik vind het niet ver standig om als adviseur van de wijkbewoners tussen twee kam pen in te gaan zitten, want als één partij wint, moet je die toch die nen. Daar ben je voor aangetrok ken." ""Ondeskundig' Volgens Van Kleef is het 'net zo iets' als wanneer Hans van der Vlist of Harm de Block, directeu ren van gemeentewerken, zou den zeggen: wethouder Zijdeveld moet weg. Van Kleef: „Dat ge beurt niet, het is overigens maar een voorbeeld, maar het hóórt ook niet. Wat dat betreft vind ik de bewonersdeskundigen nogal ondeskundig." Ook Brouwer nam het Boel, Freijee - en Ballemans kwalijk, want volgens hem stelden zij het functioneren van de bewoners deskundigen ter discussie, en daarmee hun eigen positie. Brou wer: „Ik heb tegen Freijee ge zegd: je bent met aangetrokken om partij te kiezen. Als hij er tijd voor heeft om zich in die proble men te verdiepen, lijkt net mij dat hij kennelijk tijd óver heeft Wordt de subsidie voor zulke des kundigheid dan wei goed benut?" En als de deskundigen zich nu in hun vrije tijd ermee bezighou den? Brouwer: „Dan moet het naar mijn idee toch liever niet, dat zij zich ermee bemoeien. Want het had evengoed gekund, dat het bestuur van de bewoners vereniging was aangebleven. En dan had je een nieuw conflict ge had, nu met de bewonersdeskun digen." De drie deskundigen van Schie- dam-Oost (Patrick Boel neemt morgenmiddag afscheid van de wijk) hebben Brouwer echter uit gelegd dat hun verklaring niet echt 'partij kiezen' inhield. Het ging erom aan te tonen dat een moeilijk werkbare situatie was ontstaan doordat sommige werk groepen niet meer wisten, waar Jeu de boules op de Koemarkt. De belang stelling was niet al te 'groot. Wie 's avonds laat het zand nog liggen zag, moet gedacht hebben dat de Koemarkt weer open gebroken lag. Schiedam Het zal echt van komend weekeinde moeten afhangen, want be paald druk is het tot dus ver op de Brandersfeesten niet geweest. Ook gister avond viel, welbeschouwd, de animo tegen. Het was een gewone koop avond, opgesierd met wat ex tra activiteiten, maar de aard ervan (paardetram, jeu de bou les) mocht een te klein publiek bekoren. Zelfs op de kermis was het bepaald niet druk. Misschien spaart iedereen zijn adem voor het lange, lange weekeinde met (morgen) een jazznacht bij zo goed als volle maan. De PTT in Schiedam doet vol gens waarnemend directeur H.J. Sangster ook actief mee aan de Brandersfeesten. In het postkantoor heeft men een aantal stunries bedacht. Zo kunnen kinaeren op de zon dagsmarkt bij de PTT-stand op de Hoogstraat (ter hoogte van nummer 136) ansichtkaarten afgeven, die zonder postzegel verstuurd zullen worden. Voor beginnende filatelisten worden speciale startsets verkocht met een loep, pincet, informatie en een Brandersfeestpostzegel- mapje. De PTT schrijft een wedstrijd uit, waarvan de hoofdprijs be staat uit een 'Schiedams post pakket' - als daar geen jene ver tussen zit! Op de postkan toren kan men een formulier afhalen, ook bij de PTT-stand, en de vragen luiden hoeveel rode brievenbussen er in Schiedam staan en hoeveel stuks de PTT per dag in Schie dam aan post bestelt. m STEREO/HIFI APPARATUUR Mathenesserdijk 79-81 - Rotterdam hoek Willem Beukelszstraat tus sen Mathenesserbrug en Marconiplein bereikbaar met tram 1-6 en 7. 10.00-17.00 uur, vrijdag koopavond. Openingstijden dagelijks 9.00-18.00 uur, zaterdag PRACHT AANBIEDING VAN TECHNICS COMPLETE GELUIDSTOREN Bestaande uit pick-up - FM stereo/AM tuner - Versterker 2 x 40 watt speakers - Cassetterecorder NU slechts FISHER COMPACTDISK van 995.- voor r.o.K. 3 stuks E180/L750 nu voorD^.OU 1 stuks £240 0/| Nu voorZf.yO T.D.K. 060 10 stuks D90 10 stuks.....39- A O MAXELL crk 3 stuks Ei80 Nu voor..,.^r f »DU 3 stuks L750 Nu voor....52.50 BASF Zolang de voorraad strekt VCC480 nn qrt 2x4 uur opnemen\J SA90 10 stuks57.50 Maxell C7 en XL90-2 10 stuksO /.OU UCXS9C 10 Stuks„59.00 DISKETTES cn TDK 10 voor02.0U Nashua 10 voor....42.95 DATACASSETTES TDK PC 12/15 OQ 10 voor.. Quick Shotl 1 met autofire aq QCJ en snelvuur....dCm&m57w m Uw specialist in Tapes-cassetes-diskettes en apparatuur (ADVERTENTIES) Eminent F225 NU een extra inruilpremie van dUUII Voordeelactie Eminent P355van3995.- Voor een orgel, keyboard of piano van een bekend merk moet u bij Cees Keyzer zijn. Wij geven extra inruilpremie bij aankoop van een orgel tot 5.000.-. Bij aankoop van een nieuwe piano kortingen van 600.- tot 4,000.- U zoekt een keyboard? Cees Keyzer heeft een ruime keus en de laagste prijzen! MAnnJKLUf mjoe atoorsre nazie* ffcvutsT vAHftarttxvAM zmo Muziekinstrumenten B.V. Zuidplein 845 (naast Roobol), tel. 010-811000 zij met het grillige bestuur van de bewonersvereniging aan toe wa ren. Boel: „Wat moetje dan doen? Wij werkten nauw samen met de werkgroepen. En het bestuur hield onze post achter. Alleen dat hebben wij duidelijk willen ma ken. Het was niet de bedoeling om stelling te nemen." Brouwer toonde zich redelijk te vreden met die opheldering. Grotendeels gerustgesteld zei hij echter, dat zelfs zo'n milde ver klaring toch al gauw verkeerd kan worden uitgelegd. Voorleken De aanvankelijke PvdA-kritiek was in Schiedam-Oost aangeko men als een verontrustend sig naal. De PvdA/WD-coalitie heeft immers vorig jaar het mes gezet in het opbouwwerk. De op stelling van Van Kleef en Brou wer werd even gezien als een voorteken, dat ook de inspraak begeleiding in de stadsvernieu wing bedreigd zou gaan worden. Die indruk bestond temeer, om dat er thans een evaluatie gaande is van wat de deskundigen doen. Wethouder Cor van Tilborg wil hierover de meningen horen van de bewonersverenigingen Schie- dam-Zuid, -West en -Oost Het nu opgestapte bestuur in Oost was niet al te positief over Boel en Freijee, overigens in schrille tegenstelling tot de werkgroepen en het vorige bestuur. Hans van Kleef: „Vijf maanden geleden hebben wij tegen wet houder Van Tilborg gezegd: ga jij nu eens praten met de bewoners organisaties welke ervaringen zij hebben met die deskundigen. Het is allemaal leuk en aardig dat die deskundigheid er is, want min of meer onmondige mensen hebben er de nodige externe hulp aan, maar wat wij willen weten is: functioneren zij redelijk? Kijk, het principe dat bewonersdes kundigen nodig zijn staat niet ter discussie Het aantal ook niet Wij hebben Van Tilborg gezegd: je mag die evaluatie niet gebruiken om er straks een paar te schrap pen en op straat te zetten, nee, be slist niet Maar misschien kan er een betere verdeling komen bin nen het budget Het is nu zo, dat elke oude wijk twee deskundigen heeft Maar misschien kan wijk A het wel met één af en heeft wijk B er vijf nodig." Bezuiniging Van Kleef spreekt tegen dat een bezuiniging op bewonersdeskun digen het doel is van de evaluatie, al zegt hij erbij: „Als wij op dit moment zeggen dat dat wél de bedoeling is, werken de bewo nersverenigingen er natuurlijk niet aan mee." De bewonersdeskundigen heb ben zelf aangeboden een evalua tie te maken, maar Van Kleef zegt geen behoefte te hebben aan iemands eigen functiebeoorde ling. Ook heeft hij geen behoefte aan een standpunt van de ge meente. „Per slot van rekening zijn die bewonersdeskundigen gesubsidieerde opposanten van de ambtenaren en dan ga je niet aan ambtenaren vragen wat zij ervan vinden. Nee, de enige die dat moeten vertellen zijn de be wonersverenigingen." Brouwer heeft overigens de in druk dat ambtenaren het fijn vinden dat er namens de bewo ners deskundigen in de project teams zitten, die op hun eigen ni veau over bouwtechniek, archi tectuur en planologie kunnen praten. Maar, zegt hij: „Stadsver nieuwing is een flexibel iets, de ene keer heb je er meer mensen voor nodig dan de andere keer." Schiedam De modernise ring van zwembad Zuid is bijna achter de rag. Zaterdag 12 oktober kan het pu bliek kennismaken met zonne bank, sauna, solarium en zitter- ras. Kinderen, die nu al een ma quette in elkaar knutselen van hoe zij denken dat het bad en de reuzeglijbaan eruit zijn gaan zien, maken kans op een prijs als zij vóór 10 oktober hun model afge ven bij de kassa. De eerste prijs bestaat uit een jaar gratis zwemmen, de tweede prijs uit een halfjaar en de derde prijs uit daarvan weer de helft drie maanden gratis zwemmen. Er is geen vierde prijs, want dan kan je wel aan de gang blijven: steeds de helft van de tijd gratis zwemmen die de vorige prijswinnaar kreeg. Zo kom je bij de twintigste prijs op een minuutje gratis zwemmen uit Er zijn twee leeftijdscategorieën: tot en met twaalf jaar en van der tien tot en met vijftien jaar. Rotterdams Nieuwsblad vrijdag PW- 27 september 1985 Schiedam Hans Kostense maakt zon dagochtend pas het elf tal bekend, dat 's mid dags op bezoek gaat bij Nieuwenhoom. De oe- fenmeester van Her mes DVS wil eerst de s training van morgen afwachten, als hij Leo c van Hagen (herstellen- de van een flinke griep), Peter Burger o (lies) en Harry Vlas- o veld een laatste test af- neemt Leo van Hagen „Nieuwenhoom is een kwaaie", aldus Kosten se, die nog steeds te- keurgesteld is over de 2-1 nederlaag tegen HOV. „Die ploeg is in vergelijking met vorig jaar bij elkaar geble ven, dus wordt het een zware middag voor ons. Al met al met al mag ik niet ontevreden zijn. Qua spelpeil gaat het redelijk, de sfeer is voortreffelijk, we had den alleen twee punten meer moeten hebben." Maassluis "Vier vraagtekens (Aad Moerman, John Gor dijn, Wim Put, Frank Vork) en de afwezig heid van Dick van den Bergh (vakantie maken de zaken er voor Eric Gudde niet eenvoudiger op. Aan de vooravond van de uitbeurt tegen koplo per Heerjansdam, is de oefenmeester van Ex- celsor M er dus nog niet uit. Moerman is herstellen de van de vinnige tweestrijd met NSW'er Jaap van Holten, Gordijn liep gisteravond op de trai ning een liesblessure op en Vork en Put heb ben zich ziek gemeld. Een meevaller voor Gudde Is de terugkeer van Rob Glimmer- John Gordijn veen, die deze week weer keihard heeft'ge- traind. De selectie uit wie Gud de de basis samenstel!, luidt: Van Ejjk, Abbas, Huselago, Put, Gordijn, Van Duijl, Kuipers, Van Straten, De Reus, Gouka, Vork, Ducaneaux, Moer-, man. Glimmerveen en Van Zijl. Leen Rademaker mag zich ook als gymnastiekleraar in een grote pupulariteit verheugen" SchiedamLeen Rademaker, sinds jaar en dag 'manus van al les' in de hoofdmacht van HBSS, is ervan overtuigd, dat z'n ploeg in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal zeker niet zou misstaan. Gèèn grootspraak van de 31-jarige routinier, want daarvoor is hij het type niet. Tegen de achtergrond van het nog kakelverse derdeklasseschap verdient z'n gedachten- gang wèl de nodige uitleg en die geeft de gymnastiekleraar dan ook prompt op een briefje. „HBSS beschikt de laatste jaren over een redelijk uitgebalanceerd elftal", gaat Rademaker er eens goed voor zitten. „Er zit enorm veel voetbal in. Vooral de jeugd heeft een 'verschrikkelijke' tech niek In huis. In dat opzicht moe ten we in de toekomst dan ook nog een of twee stapjes hogerop kunnen. In de voorbereiding speelden we tegen een aantal eer- Vlaardingen Bij Zwaluwen" Vlaardingen maakt voor het eerst sinds vele jaren niet langer een Keizerwaard deel uit van het keurkorps. Oefenmeester Arnold Lobman heeft Maarten Keizer waard klakkeloos gepassee Met hem is ook Bas van der Leije voorlopig uit beeld verdwenen. „Dit is het nieuwe Zwaluwen", sprak Lobman na de 4-1 neder laag tegen Capelle over de ploeg die nog slechts in Peter Eikelen boom en Leen Pijpers routiniers heeft. Rond hen heeft Lobman eigenlijkjk louter jeugd verza meld. Lobman: „Ik ga met dit elftal verder, dus zonder Keizerwaard en Van der Leije. Ik werk aan de toekomst en daarvoor is nog wat tijd nodig. Dit seizoen is het be langrijkste dat we niet degrade ren. Daarna verwacht ik dat Zwaluwen weer een rol om het kampioenschap kan spelen Schiedam Eric Kolmeijer be gint morgen op de bank. De 'al- les-kunner' van PPSC heeft deze week weer volop getraind, maar mist nog de kracht om thuis te gen DSVP in de basis te kunnen starten. Trainer Cor Habermehl handhaaft dus de ploeg die in Nieuw Lekkerland met 1-1 deel de. „Je moetje niet verkijken op het feit dat DSVP pas één punt heeft", zegt Habermehl. „Het is een goed voetballende ploeg, die zich alleen nog bij de eerste klasse moet aanpassen. Winnen we, dan hebben we het in de volgende duels wat gemakkelijker." De opstelling; Suurmond, Aiders, Winkelman, De Nijs, Alders, Meij- boom, Timmera, Ven Harmei en, Tet- lero, 't Hoen en Klepke. ste- en tweedeklassers en we werden geen moment wegge tikt." „Alleen, techniek is niet alles. Er komt ook mentaliteit, kracht en ervaring bijkijken en daaraan schort het bij die jonge gasten. Om over negentig minuten ge concentreerd blijven nog maar te zwijgen. Begrijp me goed, dat is. inherent aan hun jeugdige leef tijd, maar om constant te kunnen presteren, zijn dat soort zaken na tuurlijk belangrijk." Wakker „Het is dan ook mijn taak onder meer om in het veld iedereen oed wakker te houden. Dat door Norbert Kleinherenbrink wordt niet altijd in dank afgeno men, Je hoort ze soms denken 'daar heb-ie die ouwe zak weer met z'n geouwehoer', maar daar van trek ik me niets aan. Twee, drie keer zeg ik het nog vriende lijk, maar daarna kunnen ze het recht voor hun raap krijgen." „Ze laten zich nog teveel door de omstandigheden uit hun spel ha len", vervolgt Rademaker z'n uit leg, zonder overigens als een 'bet weter' te willen overkomen. „In uitwedstrijden, bij koud, nat weer, op een slecht veld en met weinig publiek, hebben we bij wijze van spreken al verloren zonder dat er één bal is getrapt Aan de andere kant, als we van 1-1 plotseling met 3-1 achter ko men, dan gaan we soms pas écht voetballen. Dat bedoel ik nou, hé, die grilligheid. De ene week spe len ze de sterren van de hemef de andere week verdienen ze al-" lemaal een schop onder hun ach terste." „Nietemin vind ik het nog steeds heerlijk om er tussen te lópen. Zolang ze me nodig hebben, zo lang ik meekan, doe ik nog geen stapje terug. Daarbij komt, dat ik met Ger (Hoogerwerf, NK) goed kan opschieten. We ritten qua voetbal op dezelfde lijn. Hij praat veel, overlegt soms, maar als trai ner bepaalt hij toch wat er gaat gebeuren. Ook Ger probeert die gasten een beetje op te naaien, want hij kent ze al vanaf-de jeugd. Als het nodig is, gaat de zweep er overheen." Kampioen Die zweep heeft Rademaker niet (meer) nodig. Al veertien jaar deel uitmakend van HBSS* hoofdmacht, afgewisseld met een tweejarig verblijf bij Zwart Wit'28 en afkomstig uit een échte HBSS-famiiie, is hij echter slechts eenmaal kampioen geworden en dat was vorig seizoen. „Met dat soort dingen", beseft Rademaker, die nog steeds over een ijzeren (basis) conditie beschikt, „dingen moet je een beetje geluk hebben. De een wordt tweemaal achter elkaar kampioen, de ander nooit in z'n hele leven." Misschien dat er als trainer later nog enkele titels op hem liggen te wachten, want Rademaker lijkt, getuige bovenstaande woorden, voorbestemd voor dat vak, ook al gezien zijn opleiding aan dé Haagse Academie voor Lichame lijke opvoeding, „Ik heb inder daad ambities in die riehüng, maar ik wacht totdat ik ben uit- gevoetbald op dit niveau. Een combinatie is op dit moment voor mij nog niet mogelijk. Ik ben nu al zo weinig thuis. En ik wil geen half werk afleveren." Maassluis Wim Poulus heeft het mes gezet in de selectie van VDL. Tegen streekgenoot VFC ontbraken bij de Maas- sluise derdeklasser bijvoorbeeld vaste krachten als Jan van Altena, Cees de Man en Harry Huizing. Van Altena en De Man zijn door de Vlaardingse oefenmeester gepasseerd, ter wijl Huizing geblesseerd aan de kant bleef. Poulus greep in, nadat VDL drie wedstrijden op rij had verloren. „Ik heb al die ouderen er uit gegooid", zegt de immer opge wekte Poulus zonder schroom, „want met die goeien verloren we toch ook." Vooral de ver vanging van de 32-jarige Jan van Altena is opmerkelijk. Ja renlang had hij een belangrij ke rol in de aanval. Poulus verbloemt niet, dat hij grote problemen heeft met de nog altijd rappe spits. „Ik heb hem zelfs uit de selectie gezet", is Poulus gedecideerd. „Bij VDL", licht Poulus zijn beslissing nader toe, „moeten we af van het Van Altena- complex. Dat komt het elftal ten goede." Poulus behoudt overigens toch een Van Altena in het elftal, want jongere broer Gerrit (26) heeft een vaste plaats als rechtsback. „In het veld is Jan van Altena een darm", aldus Poulus. „Ik heb' hem niet meer nodig. De ene week ben je een beste vent. maar het andere moment, maakt hij je uit voor de groot ste stumper die er in Neder land rondloopt Ik neem hem niet meer in de selectie op en sta keihard achter die beslis sing. Ik neem hem niet meer, in de selectie op."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2