WATERWEG SPORT 21 Lickebaertbos heeft zijn vrienden niet meer nodig j AUTOVERZEKERING 'Het wordt 1-0 voor ons en ik maak hem' m B en W teleurgesteld over SSS W-ideeën Klein Links KIJNE ook voor uw reizen 'EEN HEERLIJK STUKJE NATUUR'. m Schommelen rond 32.800 mmsimmm LOKAAL Als de collectieve autoverzekering van uw werkgever 't laat afweten, hebben wij een goed alternatief voor u(w) Kom eens langs of bel gerust voor informatie! PïN DWS prima SVV mist Coufreur Eretribune uitverkocht NIEUWE RECORDS VIKING VZC derde SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad dinsdao RW 1 oktober 1985 Het Lickebaertbos heeft geen vereniging van natuurliefhebbers meer nodig. Vlaardingen De vereni ging Vrienden van het Lie- kebaertbos bestaat niet meer. Nu het bos is inge richt en in gebruik geno men, besloten de leden tij dens de jaarvergadering van de vereniging om er een punt achter te zetten, lm 1973 werd een aantal natuur liefhebbers in het Waterwegge bied actief. Zij wilden dat de overheid vaart zette achter de re alisering van een recreatiebos langs de Waterweg. Een handte- door Kor Kegel keningenactie weid een groot succes. In korte tijd werden 20.000 bandtekeningen verza meld en aangeboden aan de toen malige staatssecretaris van CRM, Henk Vonhoff. De plannen om het bos te realiseren, werden steeds concreter en in 1975 kon den de eerste bomen worden ge plant. Mr. Pieter van Vollenho ven viel de eer te beurt om de eerste boom te planten. Tijdens de boomplantdag zetten scholie ren ook nog eens ruim 1600 bo men in de grond. Op 22 maart 1975 was het de beurt aan de bur gerij van Vlaardingen en Maas sluis. Op zijn laatste officiële werkdag schonk burgemeester mr. J. Heusdens van Vlaardingen nog een boom voor het nieuwe bos. Het was toen een uiterst kou de en stormachtige dag. Eén kind dat aan de actie deelnam moest zelfs, door de kou bevangen, wor den afgevoerd naar een zieken huis. In totaal zyn er ruim 14.000 bomen de grond ingegaan. Actief De vereniging Vrienden van het Lickebaertbos was in die dagen zeer actief. Het bos werd van alle kanten bedreigd en door acties van leden van de vereniging konden veel nadelige plannen voor het bos worden afgewend. De handtekeningenactie was het eerste signaal dat de leden uitzon- den naar de verschillende over heden Met resultaat. Waar nu een gedeelte van het bos is gerea liseerd, zou oorepronkelijk een opslagplaats voor zand komen van Rijkswaterstaat. Ook zouden er kabels, autobanden, pijpen, baggerslib, klei en puin worden Opgeslagen. Die plannen werden voorkomen en ook de realisatie van de waterzuiveringsinstallatie De Groole Lucht zorgde welis waar voor wat onrust, maar de overlast blijkt nu mee te vallen. De verhoging van de Deltadijk vórmde eveneens een bedrei ging. Het bos is bij de aanleg van de dijk evenwel niet beschadigd. Alleen bij de aanleg van de puin- heuvel moest er worden gewaakt voor illegale lozingen. Ondanks alle controle is er toch illegaal ge stort en nu lekt er vies water uit de heuvel. Op die plaats is ook de begroeiing aangetast. Het bos staast er echter- „En het is een heerlijk stukje natuur", aldus M. Bot, secretaris van de vereni ging en belast met de liquidatie van de club, „De leden van de vereniging zagen ook wel dat op heffing het enige was dat we nog konden doen. Ons doel is bereikt, het bos ligt er goed bij. We moe ten er ook weer niet te veel pro paganda voor maken, want het is er op sommige dagen al druk ge noeg. Wordt het te druk dan kan 'het gras niet meer groeien. Als je al die mensen ziet, dan kun je niet anders dan tevreden zijn." Wens De acties, die de leden voerden, hadden een plezierig karakter. Het bestuur heeft nog slechts één wens. Tijdens de laatste vergade ring werd dat nog eens onder streept. De hoeveelheid afval in het bos moet worden vermin derd. Vanuit de rivier komt veel plastic afval op de steenglooiing terecht. Het regelmatig opruimen van de rotzooi wordt dan ook wenselijk geacht door het bestuur van de vereniging. De voorzitter heeft ooit een plastic container met het opschrift '20 liter jenever* gevonden. Nadere inspectie leer de echter dat er, tot teleurstelling van de voorzitter, gewoon water in zat Het bestuur van de vereni ging hoopt verder dat er nog naambordjes langs de paden ko men en dat er een goede ruiter-, verbinding komL De verèniging heeft haar laatste adem uitgeblazen. „Maar we blij ven vrienden van het bos", aldus Bot. „Alleen, een vereniging is niet meer nodig. We zijn aan het bos gehecht geraakt Natuurlijk, Midden-Delfland kent ook een groot aantal problemen. Daar willen wij niet induiken als vere niging. Onze club had het Licke baertbos tot doel en niets anders. Nu vre alles hebben bereikt, zet ten we er met een tevreden ge voel een punt achter." Als herinnering aan de vereni ging is inmiddels besloten om een kaart van het bos te laten maken en die te plaatsen in het paviljoen 'Het Oeverbos*. Het batige slado van de vereniging zal worden overgemaakt op de rekening van de vereniging Vrienden van het Staalduinsebos. Het geld moet worden aangewend om dat deel van het bos, dat nu nog wordt ge bruikt voor militaire doeleinden, te kopen. Uit de recente geschiedenis van de SSSW: bewoonsters van Schiedam-West bij het kantongerecht contra bouwvereniging Sint Jozef. Schiedam Het viel samen. Op dezelfde dag dat PvdA-raadslid Hans van Kleef een 'gouden* idee op perde waarmee Schiedam miljoenen guldens lijkt te kun nen besparen, kwamen B en W ook met hun lang verwachte antwoorden over de brug op de schriftelij ke vragen die Klein Links al in mei stelde. En hoe anders was hiervan de strekking. Waar Van Kleef dikke pluimen weet te vergaren voor zijn sug gestie, die de weg vrij lijkt te maken voor een wethou derschap, mogen Adri Reijnhout (D'66), Herman Noordegraaf (PSP/PPR) en Uiferd Bruseker (CPN) het doen met een beetje verwijtende mededeling, dat hun toch zo indringend gestelde vragen eigenlijk wei nig om het lijf hebben. Zo staat het er. Waarom hebben de fracties van Klein Links zolang op antwoord moeten wachten? Hun ad vies om de financiële nood bij de bouwverenigingen van de SSSW aan te grijpen voor een veel meer stu rend beleid léék B en W de moeite waard de proble matiek nogmaals te bestuderen. Teleurstelling viel B en W ten deel. Het college had liever gezien dat Klein Links ook de wettelijke mogelijkheden had aangege ven, die bewijzen dat het gemeentebestuur kan ingrij pen in situaties, zoals die in Schiedam ontstaan is rond de SSSW. Nu dat niet gebeurd is, antwoordt het colle ge: „In wezen komen de vragenstellers niet verder dan de inventarisatie, die wij hebben gegeven..." en can volgt een raadsstuk, waarin de antwoorden staan op schriftelijke vragen van PvdA'ers Wim Oomen en... Hans van Kleef. De PvdA-meerderheid in de coalitie met de WD weet op subtiele wijze alle eer naar zich toe te trekken. Toeslemming Wat de inhoud van de antwoorden betreft, zuilen Reijnhout, Noordegraaf en Bruseker redenen hebben nogmaals in de pen te klimmen. Niet op al hun vragen wordt antwoord gegeven. Verontrust door de 'lege' al gemene bedrijfsreserve van de bouwvereniging Volkshuisvesting vroegen zij in mei, of er onttrekkin gen aan die reserve hadden plaatsgevonden en of B en W daar toestemming voorhadden gegeven. Het college antwoordt dat die onttrekkingen inder daad plaatsvonden {voor gevelvernieuwing en terrei nophoging in Groenoord-Zuid en, saillant detail, voor niet door het rijk aanvaarde renovatiekosten elders in de stad; wéér, dat staat er niet bij) maar cf het colle ge daar nu toestemming voor gaf, of niet. daar mag Klein Links naar blijven hengelen. Hetzelfde geldt voor de mededeling van B en Wdat oudere renovaties van Volkshuisvesting bijdragen kregen uit de reser ves, die in 1977 op hun beurt werden samengevoegd tot de algemene bedrijfsreserve ABR). Hierdoor heeft de ABR van Volkshuisvesting geen florissante start gehad. Klein Links vroeg zich af of het volkshuisvestingsbe- lang in Schiedam nog wel gediend wordt door de bouwverenigingen, in casu hun koepel, de stichting Samenwerkende Schiedamse Woningcorporaties (SSSW). Dat is een terminologie, waar B en W niet aan willen. „Meer dan in het steeds luider voorspellen van onheil zoeken wij onze bijdragen tot een zorgvul dige behartiging van de belangen van de volkshuis vesting in onze gemeente in waar mogelijk con structieve samenwerking met de woningbouwvereni gingen en de SSSW bij het vervullen van moeilijke ta ken," aldus het college. „Dit vergt een bijzonder grote inzet van gemeentelijke kennis en capaciteit, die wij tot dusver verantwoord achten." Voor een zo intensieve controle op de financiën en het beleid van de SSSW ontbreekt bij de gemeente de per sonele capaciteit, blijkt uit de antwoorden van B en W, Maar omdat alle perikelen bij de SSSW afzonderlijke probleemhaarden als oorzaak hebben, wil het college zich steeds richten op die concrete punten. Dat leidt tot een opstelling, die de SSSW als zodanig in waarde laat, ook in het belang van de werknemers en dus de werkgelegenheid, voegen B en W daaraan toe. Dat is dan meteen een indirecte reactie op de bewo nersvereniging Schiedam-Zuid, die met de suggestie kwam om de SSSW met het Gemeentelijk Woningbe- heer te laten 'fuseren'. Zo blijft de SSSW-affaire zich voortslepen. Twee jaar geleden begonnen met een tumultueuze rel, omdat aannemers bevoordeeld bleken en huurders bena deeld, later leidend tot het ontslag van het hoofd van de technische dienst en vervolgens de directeur, on derzocht inmiddels door het ministerie van volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en milieu en door de of ficier van justitie in Rotterdam waarvan de uitslagen nog niet bekend ziin gemaakt, opgescheept met kort gedingen en procedures voor het kantongerecht, blijft er nu ook over de financiële positie van de SSSW on duidelijkheid bestaan. Was het niet oud-PvdA-raadslid Hans Konings, die zei dat gemeentebestuurders veel meer tijd moeten uittrekken voor het raadswerk? Maassluis Er zit vrijwel geen beweging in het inwo nertal van Maassluis. Dat aantal schommelt al geruime tijd rond 32.800. In de maand juli steeg het aantal Maasslui- zers met elf tot 32.834, terwijl er in augustus weer zes min der werden geregistreerd. Het aantal huwelijken en echtscheidingen houdt el kaar in Maassluis redelijk in evenwicht. De laatste twee maanden werden zestien hu welijken voltrokken, maar besloten veertien paren die status op te geven. Love-story De love-story van de jaren tach tig, dat is het koosnaampje dat filmliefhebbers graag toedichten aan Taylor Hackford's film 'An officer and a gentleman'. Hoofd rolspelers Richard Gere en De- bra Winger zetten in de rolprent een onvervalste licdesaffaïre neer lussen een piloot, die een keiharde opleiding bij de mari- neluchtvaartdienst heeft geno ten, en een arbeidster uit een een papierfabriek. De film wordt donderdag twee maal ge draaid in theater De Sehuur- kerk. oen twee uur en om half negen. Brandpreventie Brandpreventie staat donder dagmiddag centraal tijdens een informatieve middag van de Al gemene Nederlandse Bond van Ouderen in het Vlaardingse dienstencentrum Holy. De bij eenkomst m de kleine zaal van het centrum aan de Willem de Zwijgerlaan begint ora twee uur. (ADVERTENTIE) Van Riebeeckstraat 46, Vlaardingen, Tel. 010-349090/344369 Vlaardingen WIK ging ver rassend onderuit tegen Rijn streek (14-13). De handballers van UVG deelden met EHC. Hollandiaan verloor, na geruime tijd op winst te hebben gestaan, van Mercasoi Satumus(10-ll). DWS behaalde een klinkende overwinning op Hermes (20-14). Rijnstreek—WIK 14-13 WIK speelde een prima eerste helft De Vlaardingers liepen uit naar 5-1, maar bij rust was dat geslonken tot 8-7. Rijnstreek nam na rust de leiding (12-10). Uiteindelijk wer den een twee minuten straf en een gemiste strafworp WIK fa taal. UVG—EHC 15-15 In de eerste tien minuten overheersten de de fensies en werd er niet gescoord. Bij rust was er al geen sprake van krachtsverschil (5-6). UVG werd tn de tweede helft op achterstand gezet, maar slaagde er op de val reep in langszij te komen. HollandiaanSatumus 10-11 Hollandiaan kwam al snel met 2- 0 achter, waarop de Vlaardingse halverwege de leiding had (7-5). De tweede helft ging gelijk op, maar Satumus was in de slotfase net iets gelukkiger. Edwin Schop en Jan van Vliet namen de mees te treffers voor hun rekening. DWS—Hermes 20-14 DWS speelde een prima wedstrijd op eigen terrein, maar moest Her mes tot aan de rust (9-7) redelijk in de buurt duldden. Na de on derbreking kwam Hermes nog eenmaal terug, waarna DWS de draad oppakte. Zelfs doelman Harry Clarijs scoorde vanuit zijn doelgebied. Topscorer was Enk Schaap met zes treffers. René van Delft hangt op de supporterswagen van SW de aankondiging van de wedstrijd SVV— FC Den Haag op. „Ik heb Den Haag twee keer gezien. Het speelde sterk, maar toch moet het ons avondje Harga worden", zegt hij. Schiedam René van Delft aast nog altijd op een sportieve revanche. De in zijn ogen belachelij ke aanbieding van FC Den Haag, vorig voorjaar, het verschil van mening met trainer Rob Baan over zijn speelwijze; de linker middenvelder van SVV wil dus zeker van avond bewijzen, dat het Haagse bestuur en Baan er falikant naast zaten. Van Delft wil dus 'iets rechtzetten. „Het wordt", zegt hij, „1-0 voor ons en ik maak hem.' Een geintje natuurlijk, maar wie de beschei den Hagenaar (25) een klein beet je kent, weel dat er toch de nodi ge ernst in die woorden zit opge sloten. „Als ik scoor, dan ren ik naar de dug-out van Den Haag en giij op m'n knieën met m'n ar men omhoog", ziet hij het al hele maal voor zich. y Van Delft wil echter niet natrap pen. Hij heeft in het Zuiderpark te veel meegemaakt om die pe riode zo maar als afgedaan te be schouwen. „Brammetje Rom berg, Chris Treling en ik gingen regelmatig bij de supporters op bezoek. Dat waren schitterende avonden. Als je dat ziet. is het on begrijpelijk, dat het af en toe zo uit de klauw loopt Over de verstoorde relatie met Baan wil Van Delft alleen kwijt, dat zij voetballend niet dezelfde golflengte beluisterden. „Van na ture ben ik aanvallend ingesteld, maar ineens werd ik verdedi gend middenvelder, tussen Bou- wens en Pen. Ik presteerde daar door ook slecht, maar kon Baan gewoon niet overtuigen." Geen sfeer Op het moment, dat Van Delft had besloten er een jaartje mee te stoppen, omdat z'n vorige club ADO weigerde mee te werken aan een overschrijving naar DHC, hing Dick Buitelaar aan de lijn. „Hij maakte me gek", aldus Van Delft. „SW trok eerst niet door Donald Bax zo. Ik had er met Den Haag ge speeld. Het was daar dood, hele maal geen sfeer." In het vul troU» gepresenteerde nieuwe SVV werden stilaan alle blikken op koningsschuiter Peter van Velzen gericht, in wiens schaduw Van Delft tot een pro- duktie van acht doelpunten kwam. „Het is dat ik door die handblessure vier wedstrijden heb gemist, andere had ik beslist de dubbele cijfers gehaald", meent hij, „Wat scoren betreft, was ik wel tevreden over mezelf, maar het ging toch le veel met pieken en dalen. Ik stond ook op een nieu we plaats, linksbuiten, en moest dus wennen. Bij Den Haag kon je op elkaar blind varen, wist je wat er ging gebeuren. Dat miste tk bij SVV. Het was zoeken in het be gin, waardoor ik inderdaad net een draaitol leek." zaak van de trainer om de voor hoede in eikaar te zetten." Niet bang „Als iedereen speelt met de kwa liteiten die hij heeft, moet SVV bij de eerste acht kunnen spelen. We hoeven echt voor niemand bang te zijn. Er zit nog steeds een stijgende lijn in ons spel. Het gr o te probleem is alleen, dat het pri ma gaat zodra we met 1-0 voor komen, maar dat de koppies gaan hangen als we met 1-0 achter staan." „Als je de punten, die we hebben laten liggen, optelt bij de acht die we er nu hebben, dan hadden we nu al in de top gestaan", doelt Van Delft op de 2-2 bij Eindho ven, de 2-2 bij Willem II en de 0-2 tegen PEC Zwolle. Ik heb Den Haag twee keer gezien. Het speel de sterk, maar toch moet het ons avondje Harga worden." Van Delft is eerlijk genoeg om toe te geven, dat dit duel voor hem als Hagenaar iets extra's is. „Ik wil ze laten zien, dat ze het8 mis hebben gehad. M'n contract loopt aan het einde van dit sei zoen af. Ik kan voor 25.000 gul den vertrekken. Het is dus niet gek, dat ik goed wil spelen. Dan zie ik vanzelf wel wat er verder gebeurt..." i René Coufreur Schiedam Dick Buitelaar weet nog niet hij morgen avond met de bewaking van Hagenaar Ron de Roode be last. Rechtsback René Cou freur meldde zich gisteren met griep af, zodat dc oefen mees ter van SVV voor deze positie een keuze moet maken uit Harry van Kapel en Mark Wotte. De voorkeur van de jo viale Brabander gaat uit naar Van Kapel, omdat deze sneller is, een beter overzicht heeft cn ook aanvallend beter is. De weer fitte Marcel van Buren begint op de bank, waardoor de vermoedelijke opstelling er als volgt uitziet: Dirven; Van Kapel/Wotte, Koevermans, Salari, Mulder; Treling, Nees- kens, Loovens; Koneman n, SonnevilJe en Van Delft. Omschakelen Met het vertrek van Van Velzen, goed voor 28 treffers in 34 wed strijden, moest Van Delft deze zo mer opnieuw omschakelen. En met hem SVV, dat er in het oe fenprogramma werkelijk niets van bakte. Dusdanig zelfs, dat ook Buitelaar de kluts even kwijt leek te zijn en van het niet begre pen 4-4-2 terugging naar het her kenbare 4-3-3. Van Delft: „Tegen Emmen ging dat 4-4-2 helemaal de mist in. Ik voelde me er zelf wel lekker in, in die vrije rol aan de linker kant. Het scheelde mij in ieder geval een flink stuk meeverdedigen", verbergt hij zijn afkeer van dat onderdeel niet. Do zwakte in SVV's vuurlijn leidde op de val reep tot de komst van Marcel van Buuren, „Goed voor de concurrentie en ook voor mezelf", ligt hij daar nog steeds niet wakker van. „Dat hadden we gewoon nodig, scher per trainen en spelen. Kijk, ik ben overtuigd van m'n kwalitei ten en zal het toch zelf moeten af dwingen. En verder is het de Schiedam SVV rekent vanavond tegen FC Den Haag op ongeveer 4.000 toeschouwers. Gisteravond wa ren in de Residentie weliswaar pas 1.100 kaarten (waarvan 300 trein/toegangbiljetten) verkocht, maar dc verwachting is, dat het vanavond storm zal lopen op de loketten. De eretribune is inmiddels uitverkocht en aangenomen wordt, dat het restant van de zittribu- ne moeiteloos voloopt. Ook in Schiedam zelf is de be langstelling voor de confrontatie met de koploper van de eredivisie groot. Hardinxveld-GiÊSsendam Vi- king'60 is in de eerste wedstrijd van de ieugdcompetitie op de tweede plaats geëindigd, met ge ringe achterstand op De Geul. De Vlaardingse zwemmers noleer den één eerste (Caby Eenseho- tcm), drie tweede (Michel Kens- ler. Martin Lobrey) en drie derde plaatsen. Voorts werden niet minder dan vijftien persoonlijke records verbeterd Vlaardingen De eerste wed strijd in de nationale divisie le- venie de zwemploeg van VZC achter AZC en LZ"86 de derde plaats op. Uitschieter in de Vlaar dingse formatie was Marlijn van de Maagdenberg, die op de 100 meter vlinderslag (tweede plaats in 1.15.8). de 400 meter vrijeslag (derde m 4 55.6) en de 100 meter rugsiag (1.23.9) nieuwe persoon lijke records neerzette. DINSDAG 1 OKTOBER Voetbal: 19 30 SVBV—FC Den Haag, 20 00 Algemene ledenvergade ring BBSS in clubgebouw op sport park Harga te Schiedam, Biljarten; 19 30 Voorwedstryden eerste klasse driebanden in café Rotterdam te Vlaardingen (poule 1), 19 30 Voor- wedsmjden vietde klasse libre m De Grifhoen te Vlaardingen (poule 2), 19 30 Voorwedstrijden vijfde klasse ltbre (poule 2} in café De Gouden Leeuw te Vlaardingen, Kampioen schap Maassluis; poule A; De KroonDe Vloot A-. Squash: 19.30 De Leyens—jKloverstedc (cl). 19 30 DordrechtKlaverstede (h) WOENSDAG 2 OKTOBER Zaalvoetbal: AIcxanderpolder Rot terdam. 2125 Germinal—FCN'öS; Energiehal Rotterdam veld 1: 20.30 Ursus—VVK; Volleybal: De Blaak- sCVCS—Waspik (vr. h); Biljarten: 19.30 Voor wedstrijden vyfde klasse libre (poule 3) m café De Oude Markt ie Vlaardingen; 19.30 Voorwedstrij den eerste klasse driebanden in De Grifhoen te Vlaardingen (poule 2); Kampioenschap Maassluis, poule B: De Biereher CDe Bierelier B,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2