SPORT 21 Radio gaat gebukt onder 'sabotage' en 'egotrip' ft 'Niet één wanklank; dat klinkt raar, hè Buytenhek is van alle markten thuis M I Schouw over sloten in Vlaardingen Grimmige sfeer rond stadsomroep PPSC vergadert over verhuizing St. Radboud in concert Reggae van koude bodem NA VIJFTIG JAAR HEEFT M'N TROUWE SPIJKER HET DAN EINDELIJK OPGEGEVEN. ;i MORGEN MAAR 'NS IN DE KRANT KIJKEN. Allemaal Huisjes Weltevreden Buitelaar rekent op vuurwerk Vier dames geselecteerd FeikjeNasy gedecideerd Oefenduels hockeyclubs Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RW 11 oktober 1985 Schiedam „Als Post hoorn had gezegd: Albert spring in de Maas, dan had hij dat gedaan. Seheenloop laat z'n oren volledig naar de wethou der hangen, omdat hij weet dat de stadsomroep alleen kans op gemeente subsidie maakt als de sa menwerking met de zie kenomroep wordt aange gaan. Alles is er aan on dergeschikt gemaakt Sug gesties van onze kant om tenminste te zoeken naar andere geldbronnen, heeft hij volledig naast zich neergelegd." Mathijs Rorije en Koos de Groot hebben de programmaraad en daarmee de stadsomroep in Schiedam de rug toegekeerd. Het merendeel van de aanvankelijk dertig medewerkers heeft het zelfde gedaan. Ze zijn de 'egotrip' van het dagelijks bestuurslid meer dan zat „Hij alleen maakt door Joop Breedveld de 'dienst uit Het lijkt wel een soort omroep Seheenloop té moe ten worden. De conclusie doet Mathijs pijn. Toen de eerste gedachtenspinsels over een specifiek Schiedamse radiozender bijna vier jaar gele den in een select gezelschap ont stonden, was hij er al bij. „Het is meer dan een hobby voor mij, het is een soort kind van je, begrijp je. Afhaken doe je dan alleen als het echt niet anders kan. Ik had zelfs nog kunnen leven met de ver gaande samenwerking met de ziekenomroep. Ben er geen voor stander van, maar als het alle maal democratisch was gegaan, had ik me er uiteindelijk bij neer- Mathijs Ro- rtie (links) en Koos Groot ven me' lan- Stadsom- roep: leeft niet De emoties in de woning van de familie Rorije lopen hoog op. Het gaat de twee 'afvalligen' allang niet meer om het netto-eindre sultaat (de koppeling stadsom- roep/ziekenomroep is zo goed als rond), maar om de manier waar op zij door Seheenloop en daar door het dagelijks bestuur zijn be- Grieven De lijst met grieven is lang, heel lang. Als een rode draad loopt 'de zaak ziekenomroep' er doorheen. Rorije: „Toen het algemeen be stuur hoorde dat Seheenloop, zonder vooroverleg met hen of met de programmaraad, aan het onderhandelen was geslagen, waren ze woedend. Ze eisten dat die gesprekken werden gestaakt. Wat doet Seheenloop? Hij roept het bestuur in juli, midden in de vakantieperiode, bijeen om groen licht te geven voor de onderhan delingen. Omdat er veel te wei nig mensen kwam én opdraven, kon er statutair geen beslissing warden genomen. Vervolgens werd een volgende vergadering uitgeschreven, in de wetenschap dat een beslissing ook bij geringe opkomst kon worden doorge drukt Nog voor die datum waren de onderhandelingen al weer hervat" Over de noodzaak om met de zie kenomroep in zee te gaan wordt door betrokken partijen verschil lend gedacht Rorije schermt met de mogelijkheid van sponsoring. „Ik heb geopperd een oude RBT- bus te huren of kopen, die we vol kunnen plakken met adverten tieteksten." Woordvoerder Koel man van het dagelijks bestuur geeft toe dat die suggestie niet is uitgewerkt „Sponsoring is leuk, maar er moet eerst een basis voor zijn om het aantrekkelijk te ma ken voor bedrijven. Die was er nog niet" Het dagelijks bestuur vindt dat de samenwerking met de ziekenom roep 'min of meer gedwongen' is, Rorije ontkent dat en stelt dat al ternatieven nooit rijn onderzocht De allang slepende meningsver schillen zijn inmiddels in een or dinaire scheldpartij over en weer ontaard. Rorije heeft het over 'egotripperij' en 'potentaten', maar Koelman zet daar zonder blikken of blozen termen als het 'torpederen van plannen' en 'sa botage' tegenover. Met dat laatste wordt gedoeld op de onderhan- delingsgesprekken die Rorije door rijn onverwachte aanwezig heid zou hebben gefrustreerd. Versloffen Koos de Groot, fervent liefheb ber van amateurtoneel, is na ruim een half jaar bij de stadsom roep actief te rijn geweest, ook te leurgesteld afgehaakt Hij conclu deert met Rorije dat het bestuur 'allerlei zaken heeft laten verslof fen'. „Als we vroegen of ze voor apparatuur wilden zorgen, ook al was het maar derde of vierde- hands, dan hoorden we er ver volgens niets meer over. We heb ben gepleit voor een oud school lokaal in de Zalmstraat. Dat zou men met de gemeente opnemen. Veel later hoorden we dat dat niet kon, omdat de gemeente die ruimte niet beschikbaar wilde stellen. Van die kant werd echter gezegd dat ze helemaal niet wa ren benaderd. Het bestuur is niet slagvaardig en niet capabel," luidt uiteindelijk zijn vernieti gend oordeel. En dan is er nog de zaak rond de wijze waarop het aantal uitzen duren van de stads- en ziekenom roep zich moeten verhouden. Ro rije beroept zich op de statuten, die zouden voorschrijven dat maximaal eenderde van de totale zendtijd vcfor 'public excess1 be schikbaar is. Onder dat deel valt ook de zendtijd van de ziekenom roep, Een verhaal dat volgens Koelman niet klopt „De statuten zeggen daar niets over. We heb ben inderdaad die afspraak ge maakt, maar dat kan worden herzien. De ziekenomroep zal aanvankelijk met haar zeven uur waarschijnlijk het grootste deel van de zendtijd hebben, maar dat moet in de loop van de tijd wor den genivelleerd." Seheenloop verwacht dat de stad somroep tenminste begin januari I de lucht in kan. Rorije en De Groot geloven daar niets van. ,.De paar medewerkers die zijn overgebleven moeten alles nog leren, we hebben geen eigen on- i derkomen, en wat het ergste is, j we hebben sterk het idee dat de omroep niet leeft in Schiedam. Zowel de gemeente als het be-'| stuur hebben tenminste van een niet al te grote betrokkenheid blijk gegeven. Zo langzamerhand is de conclusie gerechtvaardigd dat een plaatselijke omroep in Schiedam niet haalbaar is." Schiedam Het Kethelse har monieorkest St Radboud geeft morgenavond een concert in De Blauwe Brug. Vanaf acht uur worden onder meer stukken ge speeld van Henk Badïngs, Serge Lancen en van componisten die zich op het meer populaire genre hebben gestort- de Beatles en De Falla. Na afloop bestaat de gelegenheid voor het publiek om nog een dansje te maken. Schiedam De negenmans reggaegroep The Feeling treedt zondagavond op in De Quibus in Schiedam. De groep heeft ondermeer drie saxofonisten in de gelederen en, bestaat uitsluitend uit blanke muzikanten. Deze reggae van de koude bodem begint om 21.30 uur. Een toe gangskaartje kost 2,50 gul den. VLaardingen „Je mag het eigenlijk niet zeggen, maar: oudere mensen kunnen best lastig zijn. Als er iets niet zint, hoor je het van hen meestal eerder dan van anderen. Dat is mijn ervaring. Daarom heb ik er ook zo van opgekeken, dat ik tij dens het groot onderhoud van ons bejaardenhuis Zonnelicht niet één klacht binnen kreeg. Ik heb dat nooit eerder meegemaakt. Het liep goed, eigenlijk ontzettend goed. En na de opknapbeurt heb ik alleen maar tevreden mensen gehoord." Henk van de Burg van de Maat schappij voor Volkshuisvesting Vree wij k-Lombard ijen kan zich voorstellen dat het Vlaardingse bedrijf Isolex veel goede reacties krijgt op de manier van omgang met bewoners, want hij heeft het zelf meegemaakt. „Ik had dat voor de aanvang nooit ver wacht", bekent hij. Nu de op knapbeurt van Zonnelicht achter de rug is, is hij onder de indruk van de kwaliteiten van Isolex-di- recteur Jan van de Vondervoort; „Een enorm aardige man. Echt eentje die begrip heeft voor ie mands feitelijke woonomstandig heden." Niet stilgezeten Staat Van de Burg nu alleen? In Rotterdam heeft Isolex niet stil gezeten. Voor de dienst gemeen tewerken nam Isolex tweehon derd scholen en andere gebou wen onder handen. Er werd groot onderhoud aan gepleegd en meteen werden de panden geïso leerd. Dat gebeurde ook met 900 huizen van de Maatschappij voor Volkswoningen NV en 1.500 flat- Jan van der Vondervoort. woningen van het Gemeentelijk Woningbedrijf in Ommoord. ïn uitvoering rijn 96 woningen voor de woningstichting Vreewijk- Lombardijen, 416 flats voor de Maatschappij voor Volkswonin gen in IJsselmonde en, pal er naast, 192 flatwoningen voor wo ningstichting Onze Woning. A. Kok was belast met het toe zicht in Ommoord: „Ik kan niet anders zeggen dan dat wij bijzon der tevreden kunnen zijn. Nu hadden wij ook wel verwacht geen enkele klacht van bewoners te krijgen, gezien de reputatie van Isolex. Het zal duidelijk zijn, dat bedrijf blijft bij ons in beeld." De heer Van Staveren van Onze Woning: „Aanvankelijk zagen de bewoners isolatie niet zo zitten. Toen heeft Isolex een modelwo ning geleverd, zomaar, no cure no pay. De bewoners waren met een om. Het was een vrij zwaar bestek, ik vind de verhouding prijs/kwaliteit zeer in het oog springend, en wat de reacties van de bewoners betreft ik heb niet I één wanklank gehoord. Dat klinkt raar, hè? Dat is ook tame-1 lijk uniek, vooral met zo'n ing-1 reep als isolatie." Klaar Om het lijstje compleet te maken in opdracht van andere ge meenten en corporaties rondde Isolex de volgende onderhouds- of isolatieprojecten af: 750 woningen voor het Gemeen telijk Woningbeheer Schiedam, 500 in Rijswijk, 268 in Hellevoet- sluis, 2.000 voor woningbouwver eniging Alphen aan de Rijn, 1.000 woningen voor Nationale Neder landen in Maassluis, Sliedrecht, Dordrecht, Zwijndrecht en Poor- tugaal, 163 huizen inCromstrijen, het oude KLM-gebouw in Den Haag in opdracht van het minis terie van verkeer en waterstaat, 360 portiek- en eengezinswonin- j gen in de Vlaardingse Westwijk,1 160 woningen in Bodegraven, 100 woningen in Delft, 88 woningen in Wassenaar en, het meest re cent, 256 woningen in Alphen. Allemaal klaar. In uitvoering rijn op het ogen blik, buiten de Rotterdamse pro jecten: honderd eengezinswonin gen in de Vlaardingse Babber- spolder, twee projecten van res- pectievelijk 192 portiekwoningen en 238 flatwoningen in Alphen aan de Rijn en 34 huizen in Nu~ mansdorp. Schiedam Dick Buitelaar moet noodgedwongen tot morgenmiddag wachten, al vorens bij ongeveer weet met welk elftal hij aan de hekerwedstrijd tegen Roda JC kan beginnen. De oefen- meester van SVV kan voor eigen publiek zeer waar schijnlijk niet beschikken over Henk Salari (trieste fa- milie-omstandigheden), ter wijl voorts achter de namen van Hans Neeskens en Hans Loovens (hadden tot gister middag) nog niet getraind) de nodige vraagtekens moe ten worden geplaatst I Buitelaar is "voornemens za terdagochtend nog een lichte training in te gelasten om I de laatste twijfels weg te ne-. I men. Ondanks al die perso nele problemen is de joviale Brabander van plan de tra ditie te doorbreken, dat SVV al in de eerste rond wordt j uitgeschakeld. Dat Roda JC tot de vaderlandse sub-top Dick Buitelaar dient te worden gerekend, deert hem evenwel nauwe lijks. De op de Koninklijke Mili taire Academie in Breda werkzame sportinstructeur: - „Ik reken er op. dat Roda ons een beetje onderschat en dat wij tegen zo'n club extra kracht sullen putten. Boven, dien. het is onze aaterdaga- vond, ons veld en met een rlinke lading enthousiasme'" zouden we best eens voor - een stuntje kunnen zorgen.""1 Tuimelen Buitelaar is geenszins van plan om met open ogen in de val te tuimelen, die de Lim burgers per definitie in een uitwedstrijd uitzetten. Roda JC staat immers bekend als een counterploeg van de eer ste orde, die gretig profiteert van een al te offensief inge stelde opponent. „Daarom", zegt Buitelaar, die waarschijnlijk enkele spelers uit het tweede elftal bij de A-selectie zal haien. „zullen we aanvallend en verdedigend toch moeten proberen het speelveld zo klein mogelijk te houden." Maassluis Indien Bertus Buytenhek de (voorlopige) balans van zijn leven als sportman moet opmaken, krijgt dc biljartsport daar in niet de hoofdrol. Zijn belevenissen met de voetbal selectie van het Schiedamse SW, waarmee hij in 1949 in het Feyenoord-stadion de landstitel veroverde, krijgt dan voorrang. Het kampioenschap, dat hij als debuterende tennisser in klas D behaalde en de tijd die hij als erio- ketter bij Hermes DVS door bracht, zouden eveneens aan bil jarten vooraf gaan. Ook verhalen uit de periode van de eerste be taalde voetballers, een episode die hij bij het Dordtse Emma be leefde, zou biljari-stories als ge sprekstof naar de achtergrond dringen. Al wist de tegenwoordig in Maas sluis wonende Buytenhek (60) als biljarter nimmer de top te berei ken, zijn prestaties als eerste klas drieband er groot biljart, steken ver uit boven het niveau van de gemiddelde bezoeker van biljart zalen. In het district Rotterdam veroverde hij ooit de titel in de eerste klasse en tot op heden is hij in de nationale driebandencorn- petitie een gevreesde tegenstan der. Wiens reputatie dermate ge ducht is, dat de vraag 'speelt Ber tus Buytenhek mee' absoluut geen verbazing wekt Specialisatie „Als driebander had ik het mis schien wel verder kunnen bren gen", blikt Buytenhek terug. „Mijn interesse voor de sport is echter altijd erg breed geweest Ik heb aan tennissen gedaan, speel bridge, ben geïnteresseerd in ijshockey en volg het voetbal nog heel intensief. Als je belang stelling zo breed is, blijft er van zelfsprekend maar weinig ruimte over voor specialisatie". Allround er Buytenhek begon zijn carrièrre als biljarter in Schiedam, waar hij maar weinig opponenten vond die zich echt met hem konden meten. In het begin van de jaren zestig kwam hij, op zoek naar sterkere tegen standers, bij Onder Vrienden in de/Rotterdamse biljartzaal De Heemraad terecht „Ik speelde toen een partijtje tegen Joop de Wilde, die mij een verschrikke lijk pak slaag gaf', herinnert hij rich. „Ik begreep onmiddèlijk dat ik K?: Bertus Buytenhek heeft in veel sporten aan de top meegedraaid. De motorsport, al lijkt deze foto dat te suggereren, komt niet op dat lijstje voor. Vlaardingen De directeur ber schouw houden over de aan de bepalingen van de 'veror- celen grond, die grenzen aan slo- j en het hoofd van de afdeling Vlaardingse sloten. dening op de sloten', zoals de ge- ten, rijn verplicht de sloten over plantsoenen van de dienst meente Vlaardingen die kent een breedte van een halve meter gemeentewerken in Vlaar- Op 5 en 6 november wordt vooral behoorlijk te onderhouden, dingen zullen begin novem- gekeken of de sloten nog voldoen Eigenaren of gebruikers van per- Schiedam In de damesselec tie van de KNVB afdeling Rotterdam zijn vier speelsters van verenigingen uit het Wa terweg-gebied opgenomen, Die vier zijn Louise Verwol (HBSS), Esther Pronk, Willie Roodenburg en Mia van de Ree (allen vv Vlaardingen). Het RVB-team speelt morgen bij Rijsoord (gemeente Ridder kerk) tegen de afdelingen Dordrecht en Zeeland. De winnaar van deze driekamp/ plaatst zich voor de nationale titelstrijd voor affdek'ngs- teams, die 10 mei in Zeist wordt gehouden. Schiedam De dames van Klaverstede kenden geen par don met De Sluipers uit Reeu- wijk. De Schiedamse squash- formatie won met 4-0. De ge detailleerde uitslagen: Jclanda LehetNooy 9-6, 9-1, 6-9, 8-9, 9-0; Feikje NasyVeen 9-5, 9- 2, 9-2; Cora VosSluiter 4-9, )-4, 9-4, 9-2; Annette No tenboomVan Zaest 9-2, 5-9, 9-5, 9-4. De heren boekten een 3-1 zege op DSRC 2. Lex Polderman, die de eerste twee games nog won, was de enige met een verliespartij (10-9, 9-6, 8-10, 1- 9, 5-9). René Koppe (1Ü-8, 9-7, 9-5), Briël van der Poel (9-4, 9- 3, 9-3) en Just Palm (9-6, 9-7, •3) zorgden er voor, dat de volle buit in Schiedam bleef. van biljarten nog niet veel kaas had gegeten en sloeg terstond aan het trainen". Het werd voor de leergierige Schiedammer een nuttige tijd, die hem al snel in de eerste klasse brael. t. „Van spelers als Piet de Jongen Joop de Wil de, die allebei een geheel eigen stijl hebben, heb ik toen veel op gestoken en ook van technicus Puck van Aart", erkent hij dank baar. Champagne De aanwijzingen van toppers en de kwaliteiten waarover Bertus Buytenhek zelf beschikte, maak- door Jerry Lammertink ten van hem al snel een sterke eerste klasser, die zelfs wist door te dringen tot de hoofdklasse. „Die promotie ging echter per on geluk. Bij voorwedstrijden in de eerste klasse was een fles cham pagne uitgeloofd voor de speler, die er in slaagde met een gemid delde van 1.000 of hoger te spe len. Dat inspireerde mij dermate, dat ik In 31 beurten de veertig ca ramboles bijeentikte. Na afloop bleek toen dat ik was gepromo veerd naar de hoofdklasse", brengt Buytenhek het verleden weer tot leven. Verder terugkijkend naar wat hij noemt een 'gouden tijd', somt hij op: ,Jn De Heemraad heb ik enorm veel plezier beleefd. Met Piet de Jong, Joop de Wilde en Puck van Aan wonnen we toen het kampioenschap van Neder- land. We versloegen toen het des tijds sterke Van Den Brande uit Waalwijk waarin Henny de Ruy- ter speelde. In Zweden werden we daama helaas uitgeschakeld voor de Coupe d' Europe. Een fij ne belevenis was het echter toch". Opkomst ln Rotterdam maakte Buytenhek van nabij ook de opkomst van jongere cracks mee. „In De Heemraad heb Ik jonge spelers als Ron Schumann, Rob de Rid der en Luc van Straalen zien op bloeien. Vooral die Ron was een ontzettend ijverige leerling en met Rob heb ik later nog dikwijls voor de KNBB-beker gespeeld". De laatste paar jaar staat Buyten hek niet meer te dringen voor een piaats in een Onder Vrien den team. Als driebander vlam men in een wedstrijd kan hij ech ter nog steeds. „Er rijn bepaalde tegenstanders van wie ik nog al tijd wil winnen. Op zulke mo- menten kan ik het opbrengen me tot het uiterste te concentreren en tot een goede prestatie te komen". Teleurstelling Zoals alle sportmensen heeft ook Bertus Buytenhek teleurstellin gen beleefd. Bij hem liggen ze echter niet in het persoonlijke vlak. „Mijn zoon Barend behoor de ooit tot de UEFA-jeugdselec- tie. Omdat hij te weinig aandacht voor zijn sport overhad is hij 'uit de boot gevallen' en speelt nu bij Aeolus in de vierde klasse. Zoiets heeft mij toch pijn gedaan Aan het zetten van een punt ach ter zijn carrière als biljarter is' Buytenhek nog niet toe. „Ik speel nog regelmatig, maar heb vrede met mijn rol als reserve voor ons bekerteam, Daar heb Ik zelfs om gevraagd. Maar ook wanneer ik eenmaal als actieve speler defini tief afhaak, dan nog blijft ik lid van Onder Vrienden. Bij dat - clubje heb ik te veel plezier be leefd om ze in de steek te laten.." Schiedam De hoekeycompetitie ligt dit (inhaal)weekeinde zo goed als stil. Slechts de heren van Asvion werken bij Cartouche (Stompwijk) één van hun twee achterstallige wedstrijden af. De dames van het Schiedamse Spirit, die in de competitie slechts moeizaam tot scoren komen, spelen twee oefenwedstrijden. Vanavond om zeven uur komt het naburige Pollux (Vlaardin gen)de oude club van Nicotine de Rond, op bezoek en zondag middag (13 uur) is Tem po'34 aan de HargaJaan te gast. De heren van Evergreen (Maassluis) oefen zondag om 13 uur thuis tegen Rapid. Het eerste damesteam van dezelfde vereniging speelt morgen uit tegen Rapid (13 uur). Schiedam De leden van PPSC krijgen woensdag 23 oktober de kans om mee te beslissen over de toekomst van hun vereni ging. Voor die avond is een buitengewone algemene ledenverga dering uitgeschreven, die uitsluitend in het teken staat van een mogelijke verhuizing naar het in Woudhoek-Noord aan te leg gen sportcomplex. Tijdens de gewone ledenvergadering van 1 oktober bleek, dat de meningen nogal uiteen liepen en dat er de nodige vragen waren, die door de commissie Toekomst PPSC' werden beantwoord. - Kon het bestur de leden toen echter nog geen definitieve uit spraak ontlokken, 'die beslissing moet wèl over tien dagen wor den genomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2