warnie 'Kinderen hebben alleen de straat' w a 1 DE NAJAARSBOOMPJES STAAN IN BLOEI. SPORT S Boksgala slaat aan 'Oudjes' HSVop Ouders vragen opknapbeurt speeltuin aan Hartmanstraat Federatie hekelt 'starre' gemeente 'De Vlaardingse Cultuur' Flexibele' lichten langs tramtraject ORANJEBOOM BOKBIER MiiiiilBiiillii **mmp SPORTAGENDA Therese den Boer wijst WIK de weg Vlaardingen Het plan netje was al langer aan het rijpen hij Thea Sneep en Margret Verhulst. Logisch ook, want ze zagen in de Rozenlaan en omgeving de kinderen op straat rond hangen, terwijl aan de Hartmanstraat, vlak in de buurt, een verwaarloosde speeltuin ligt. Daar moet iets mee te doen zijn, dach ten zij. Dus haalden zij handtekeningen op in de kinderrijke buurt en stuur den een brief aan de ge meente. „Een hele stap", vinden zij. „Maar de nood is ook hoog." Het is een buurtje, waar nog vol op gezelligheid en burenhulp te vinden zijn, vertelt het bewo nerscomité, maar voor kinderen is er helemaal niets te doen. Vroeger had de jeugd de Put tus sen Voorstraat en Emaus nog om een balletje te trappen. Maar sinds de Anthony Knottenbelt door Aad Rietveld singel, die de Rozenlaan en om geving scheidt van dat grasveldje, een voorrangsweg is geworden, durven de ouders hun kroost daar niet meer naartoe te sturen. „Levensgevaarlijk met al die au to's", vindt Thea Sneep. „Daar rijden ze niet, daar racen ze. Hier in de buurt wordt die singel al het formule-1 circuit genoemd." De kinderen vinden het wat jam mer, dat zij uit de "Put verdreven zijn. „Mijn jongens kwamen ge lijk naar mij toe, toen ze het hoor den", vertelt mevrouw Sneep. „Waar moeten wij nou 's winteis sleetje rijden", vroegen zij. Ja, dat kan moeder Sneep zich voorstel len, dat zij zich daar druk over maken. Als er maar een beetje sneeuw ligt is het in de Put altijd een hele drukte, dan sjeest de een na de ander van de Schiedamse- dijk naar beneden. Herfstbladeren Het enige wat de jeugd en dan hebben de dames Sneep en Ver hulst het vooral over de jongs ten, zo tussen vier en tien jaar nog rest is de straat Het grut speelt tussen de geparkeerde auto's, maakt nog een beetje een knus plekje met een kring van herfst bladeren of hangt tegen een tuin hekje. Dat moet op den duur tot baldadigheid leiden, denken de dames. „Zij kunnen niet meer op gang komen", aldus mevrouw Sneep. Er wordt nog niet gezeurd door de buurtbewoners, maar dat zou wel eens een kwestie van tijd kunnen zijn. Want helemaal van gevaar ontbloot is de situatie niet De kinderen maken van twee planken zelf een schans om voor hun crossfiets een spectaculair parcours te krijgen. Grote kans dat zo'n plank vergeten wordt als het etenstijd is, en dan blijft het obstakel op straat liggen. De kinderen voetballen op de krui singen, want dan worden ze ten minste gezien. En kleine onge makken lijken op den duur on vermijdelijk: ballen tegen auto's of in de tuin, dat moet niet te vaak gebeuren. Heerlijk Geen wonder dat Thea Sneep al leen maar bemoedigende woor den te horen kreeg, toen zij met een lijst langs de deuren ging. Knap de verwaarloosde speel plaats aan de Hartmanstraat op. dan kunnen de kinderen daar spelen, was haar plan. „Dat zou toch heerlijk zijn voor die gas ten", zei een oude man, die wel eens voor het raam stond en het Schiedam De onderhande lingsbereidheid van de gemeente Schiedam is uiterst gering. Dat is het belangrijkste knelpunt, dat de Federatie van Schiedam se Instel lingen voor Sociaal Cultureel Werk en Samenlevingsopbouw vorig jaar heeft ervaren. De federatie hekelt in haar jaar verslag de terughoudende hou ding van het gemeentebestuur, die er toe zou hebben geleid dat allerlei ideëen en voorstellen van haar kant onbesproken zijn ge bleven- Het gaat daarbij om com puterisering, definitieve beslui ten over werkbegeleiding, maar vooral over de gebrekkige huis vesting van het bureau. „De ge meente onderkent het probleem, maar heeft het nog steeds niet op lost," is de conclusie in het ver- De federatie had ook graag de dienstverlening aan instellingen willen uitbreiden door een groter assortiment artikelen centraal in "te kopen en meer uitleenappara- tuur aan te schaffen. Door ruim tegebrek komaan die wens geen gehoor wofdên gegeven. De dienstverlening blijft beperkt tot kleine kantoorartikelen. tV.-vkVvT- - nHRi Het grut speelt tussen de geparkeerde auto's. De speelplaats aan de Hartmanstraat. Knap die op, en de problemen zijn uit de wereld, denkt tiet bewonerscomité. geravot van de kinderen gade sloeg. En iemand anders vond, dat er wel een feestje gevierd mocht worden als het bewoners comité de gemeente voor haar plannen wist te winnen. Van de speeltuin, die zeven jaar geleden voor het laatst werd op geknapt, wordt nauwelijks ge bruik gemaakt. Het is herfstva kantie, maar de kinderwipjes en glijbanen rijn leeg. „Het is een prachtig terreintje, maar het moet wel nodig aangepakt wor den". vindt Margret Verhulst. Het onkruid is er hoog opgescho ten en de glijbaan is in de loop der jaren vervallen. „Daar kom je niet meer af. zonder een scheur in je broek." Margret Verhuist „Ze zeggen wel dat al die nieuw bouwwijken ongezellig zijn, maar daar is tenminste rekening ge houden met kinderen. Hier moet toch ook iets zijn? Die kinderen willen buiten spelen, ravotten en doen." Vlaardingen Tie Vlaardingi Cultuur'. C. Wind, de voormalig oudheidkundig adviseur van de gemeente Vlaardingen, spreekt hier maandag 21 oktober over, op uitnodiging van de Historische vereniging Vlaardingen, Wind zaJ het vooral hebben over de ge schiedenis van Vlaardingen van af de jongste steentijd tot aan late Middeleeuwen. Door opgravingen in Vlaardin gen konden leden van de vereni ging een link leggen naar de ont wikkelingen van de bevolkings groepen uit Vlaardingen. Uit de opgravingen is gebleken dat alle culturen van Steentijd, Ijzer tijd, Romeinse tijd en Middeleeu wen hun sporen hebben ach tergelaten. Met zekerheid is niet alleen te stellen waar de allereer ste bewoners van dit gebied hun oorsprong vonden. Uit de opgra vingen is gebleken dat er contac ten waren met mensen uit Lim burg. Stille getuigen rijn de ge vonden vuurstenen bijlen en kra len van barnsteen. De bewoners van Vlaardingen bedreven in de Steentijd land bouw op de vruchtbare kleiafzet- tingen en visvangst uit de kre ken. Het hele gebied stond toen in open verbinding met de zee. De getijde-invloeden hebben de bewoners geleerd zieh in de vaak onmogelijke gebied te harden en te handhaven. De lezing, met dia's, wordt houden in de Bethelzaal aan de Burgemeester Verkadesïngel. Om acht uur start Wind rijn le zing. Schiedam Gemeentewerken Schiedam zal tot eind- november nodig hebben om alle verkeers lichten langs de trambaan goed op elkaar af stellen. Op het ogen blik krijgen alle richtingen een vaste groentijd, zonder dat naar het verkeersaanbod wordt geke ken. In de nieuwe flexibele opzet, die gefaseerd zal worden inge voerd, krijgt een richting pas groen licht wanneer zich verkeer meldt Eerst zal de kruising 's-Grave- landseweg/ Burgemeester Hon- nerlage Gretelaan worden aan gepakt Verder wordt in grote li nen de trambaan richting Wouc hoek gevolgd. Bussen en trams krijgen in de flexibele regelingen een voor keursbehandeling om te zorgen dat er minimale vertraging ont staat Naast het verwezenlijken van flexibele regelprogramma's moe ten met name in Groenoord nog diverse detectielussen in het weg dek worden aangebracht In ver band hiermee kunnen enkele rij stroken tijdelijk worden afgeslo ten. Ook zal een aantal verkeers lichten in verband met het plaat sen van nieuwe regelkasten voor enkele dagen buiten bedrijf wor den gesteld. Het gaat om de krui singen Nieuwlandplein (deze week), ChurchiUweg/Laan van Bol Es inclusief de op- en afrit rijksweg 20 (volgende week) err Churchill weg/zwaluwlaan (de cember). In verband met de onveilige situ atie, die op het Nieuwlandplein ontstaat ais de verkeerslichten buiten bedrijf 2ijn, zullen de bus sen van lijn 53 richting centrum niet via de trambaan maar via de gewone rijbaan gaan. (ADVERTENTIE) Najaarsboompjes zijn heel bijzondere boompjes Ze wor den ook wel Bokboompjes genoemd Helaas bloeien ze maar drie maanden per jaar. en de echte liefhebber vindt dat eigenlijk te kort. Want hij vindt niets lekkerder dan zo'n ferm glas robijn rood Oranjeboom Bokbier Nog even 'n tip voor de beginnende Bokbierdrinker anders dan gewone Boompjes zijn Najaarsboompjes het lekkerst op kamertemperatuur of' licht gekoeld Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 15 oktober 1985 Hoek van Holland Het heeft alles weg van een herhalingsoefening. Vijf jaar gele den besloten de volleyballers van HSV om te stoppen. Financieel bleek de afdeling niet meer in stand te houden, het (verplichte) aantal scheidsrechters kon niet langer wor den geleverd, er was geen kader meer en het enthousiasme bij de overgebleven leden was gezakt tot net boven het nulpunt De volleybal-afdeling op non-actief gesteld, zo dat men later zonder al te veel problemen op nieuw kon beginnen. De tijd voor een her nieuwde start lijkt nu echter te zijn aangebro ken en zal HSV komend seizoen weer volley ballen met een dames- en een herenteam. Van een opgelaaid enthousiasme is voor jeugd-vol- leyballers echter pog geen sprake. Ruud Verburgt is er eentje van de de oude gar de, zoals dat ook geldt voor echtgenote Annie. Verburgt: ,,We zijn eigenlijk al die jaren toch wel een vriendenploeg gebleven. Toen we nog volleybal speelden gingen we vaak samen uit en kwamen op verjaardagen bij elkaar. Dat is later ook zo gebleven. Het gekke was eigenlijk dat er dan steeds maar weer over volleybal' werd gesproken." - „Afgelopen winter ging het echter anders. Ik' weet tivt nog goed", zegt hij, „het was op mijn eigen verjaardag toen iemand voorstelde om gewoon weer eens gezellig te beginnen. We ke ken elkaar aan, namen contact op met HSV en daar reageerde men enthousiast. Zo is het eeko men dat we in deze nieuwe competitie weer in de slag gaan met vrijwel de gehele ouwe hap en in de recreatiegroep spelen we met een dames- en een herenteam. Na een half seizoen bekijken we, aan de hand van de reslutaten of we even tueel willen doorgaan met de competitie in de derde klasse." „We hebben met HSV afgesproken", vervolgt Verburgt „dat we onze eigen zaakjes beharti gen wat betreft de regeling van de recreatie teams. Als er jonge mensen zijn die willen spe len zijn ze van harte welkom, maar dan zal de opvang wel via HSV moeten gebeuren Wii gaan niet eens trainen. We spelen onze thuis wedstrijden eens per twee weken in de gymzaal aan de Mercatorweg met dames en heren ach ter elkaar en de andere week spelen we in het complex van de tegenstander. Op die manier betalen we maar de halve zaalhuur." Een sfeervol beeld van de glstravond goed bezette Margriethal. Schiedam In de schaduw van het professionele werk tussen Jan Lefeber en John van Elteren (zie pagina U), werden ïn de afsluitende partij van het Schiedamse gala gisteravond de 'spotlights' zowaar gericht op een tot dan eigenlijk vrij anonieme pugilist. Vlaardinger John de Held, uitkomend voor Louis van Sinderen's BV West- land, hield aan de boeiende confrontatie met Crooswij- ker René van de IJssel een even verdiend als onver wacht onbeslist over. Meer zelfs, omdat De Held en zijn beduidend hoger aangeslagen tegenstander ook nog eens gezamenlijk werden beloond met de stijlprïjs. Het eerste boksgala jaar na ruim negen jaar, toen Hennie Thoonen in één onverhoedse en keiharde klap afrekende met Jan Lubbers, lokte een kleine duizend toeschouwers naar de Margriethal, gezamen lijk goed voor een recette van ongeveer 45.000 gulden. Om dat de organisatoren Leo van door Donald Bax Hal en Koos Goedhart, in sa menwerking met promotor Aad Westerlaken, aan zeshon derd tribuneklanten voldoen de hadden om uit de kosten te komen, laat het zich niet moei lijk raden dat begin volgend jaar de profoksers de jenever- stad opnieuw zullen aandoen. Van Hal, handelaar in speel automaten, en Goedhart, eige naar van Sauna Groenoord, DINSDAG 15 OKTOBER Voetbal; 19.30 Excelsior R—SFC, 19.30 DHS—SVV 2; Hockey: 19.00 Ring PassAsvian (h, terrein Spirit Schiedam); Biljarten: 19.30 Voorwed strijden eerste klasse driebanden fn café Rotterdam te Vlaardingen (poule 1), 19.30 Voorwedstrijden vierde klas se libre in De Griffioen te Vlaardingen (poule 2); 19.30 Voorwedstrijden der de klasse Jlbre in café Van der Valk te Schiedam (poule 2); 19.30 Voorwed strijden derde klasse libre In café Da Gouden Leeuw te Vlaardingen (poule 3}: Squash: 19.30 West vliet 2—Kla verstede (d). 19.30 Klaverstede—RhlJ- enbof (h); Schaken: 09.00 School- toernaol m bovenzaal Margriethal te Schiedam; Diversen: 20.00 Vergade ring sectie lil Schiedamse Sportraad in het stadhuis te Schiedam (Grote Markt). WOENSDAG 16 OKTOBER Zaalvoetbal: Energiehal Rotlerdam veld 1: 20.30 Sparta—Martinit; West- wljkhal Vlaardingen: 21.00 DVO'32— GTB. 21.45 VZ'81—CW; Biljarten: 19.30 Voorwedstrljden eerste klasse driebanden in De Griffioen te Vlaar dingen (poule 2); 19.30 Voorwedstrij den derde klasse libre in calè Corry en Dick te Schiedam (poule 4); 19.30 Voorwedstrijden rterde klasse libre In café De Oude Markt te Vlaardingen (poule 5); Kampioenschap Maassluis: poule B: Mon Ami—Hei Veerhuis; Korfbal: 09.00-17.0D Toernooi basls^ scholen in Marqriethal te Schiedam. genoten met voile teugen van zowel de overweldigende be langstelling als het gebodene binnen de strak gespannen touwen. „Er komt beslist een vervolg", sprak Goedhart glunderend. En 'compagnon' Van Hal: „Dat is zeker. We zijn drie maanden bezig ge weest met de organisatie, heb ben er per man zo'n honderd uur in gestoken, maar als je er dan dit voor terugkrijgt, mag je alleen maar dol en dol ge lukkig zijn. Het ts voor ons een schitterende avond." De Haan Wim de Haan, de Schiedamse boksschoolhouder die gistere ren met een aantal van zijn 'mannen' de voorkeur gaf aan wedstrijden in Arnhem, ont komt er niet meer aan om een volgende keer ook met een de legatie van de partij te zijn in de Margriethal. Van Hal en Goedhart hadden zijn afwezig heid eerder al betreurd, maar weten zich nu gesterkt door dit succes. „We hebben er moeite genoeg voor gedaan om hier boksers van De Haan te krijgen" had Van Hal in de aanloop naar deze avond ten overvloede gezegd. „Maar om dat hij weigerde z'n medewer king te verlenen, hield natuur lijk alles op." Tot ae öijna oneindige reeks genodigden behoorde uiter aard ook Luub Hafkamp, wet houder van onder meer sport zaken. De bewindvoerder liet doorschemeren, dat boksen nu niet bepaald z'n meest favorie te sport was, maar vulde eer lijk aan, dat zijn voorkeur al lerminst ter zake doende was. „Zo'n boksgala", aldus Haf kamp, „blijkt toch in een be hoefte te voorzien, als je ziet dat de hal uitstekend bezet is." Van Hal en Goedhart zullen met de organisatie van deze wedstrijden trouwens beslist een gevoelige snaar hebben geraakt bij het gemeentebe stuur, dat de stad Schiedam graag en zo goed mogelijk wil verkopen... Vlaardingen De waterpolo- heren van Viking'60 zagen kans BZC op eigen terrein te verslaan: 4-5. De derby tussen Shell en WIK (heren) eindigde in een overtuigende 17-9 zege voor de laatste. De VZC'ers verloren nipt van WVH: 8-9. De dames van VZC konden het geroutineerde ZPB/Unieo 3 niet aan: 3-13. Het dames team van Viking'60 versloeg Kempvis met 3-1. De WIK-da- mes overklasten Lansiongh 2 met 14-1. BZC—Viking'GO (h) 4-5 Na enkele seizoenen lijkt Vi king'60 toch geleerd te hebben zonder commentaar op de lei ding te kunnen spelen. Via ge disciplineerd en goed spel werd de Bergambachlse ploeg verslagen. Na twee perioden tegen een achterstand aange keken te hebben, kwam Vi king langszij door een schot van Maarten Broek. De strijd ging gelijk op, waarna Martin Hoek het winnende doelpunt maakte: 4-5. WIK—Shell (h) 17-9 Van meet af aan was WIK sterker. Shell draaide niet en pas in de derde periode kwam het wat terug. Te laat, want WIK had al een te grote voorsprong. Meindert Prins was topscorer met zes doelpunten. VZC—WVH (h) 8-9 VZC keek vrij snel tegen een 2-6 achterstand aan. In de derde periode echter zette een her stel in en konden de Vlaardin- gers gelijk komen. WVH pakte toch weer de voorsprong. VZC creëerde de nodige kansen, maar de WVH-keeper hield zijn doel schoon. Door zijn toe- deen moest VZC genoegen ne men met een 8-9 verlies. VZC—ZPB/Unico 3 (d) 3-13 VZC speelde slecht. Zowel de verdediging als de aanval faal de. Het geroutineerde ZPB zag haar kans schoon en bleef doel vrouwe Wilma van Velzen bekogelen. Dertien maal had zgeen antwoord. Viking'60Kempvis (d) 3-1 De Vlaardingse dames begon nen sterk in de verdediging, maar konden zelf niet tot sco ren komen. Bij een 3-0 voor sprong bleef Viking'60 aan dringen, maar Kempvis gaf te gengas. In de vierde periode kwamen Viking'60 conditio neel tekort en scoorde Kemp vis: 3-1. Lansingh 2—WIK (d) 1-14 Het smalle speelveld leidde tot veel overtredingen en een rommelig spelbeeid. Het over veel wissels beschikkende WIK had daar het minste last van. Pas in de derde en vierde periode speelden de Vlaar- dingsen zich in de dubbele cij fers. Doelpunten: Therese den Boer (6x), Marjo Bruys (3x), Sylvia van der Windt (^x), Meta Bot, Petra Timmers en Astrid de Ben (elk lx).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2