ft Jeugd vermaakt zich best MlllUS DAGBLAD SCKIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT «HMht Maasland voor fusie Demontage ovens en ketels bij Gusto II V Curator:Leveranciers wilden direct geld zien' 'Gemeente laat ons geen andere keus' Ranshuijsen kandidaat Tweede Kamer Rudy haalt snoek op het droge Jeugd doet ervaring op Recorder gestolen Tegen paal Kledingzaak beroofd 'Foppenpolder moet droog blijven' Van Wezel loopt achter Ravage in café w WOENSDAG 16 OKTOBER 1985 Régionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. De ovens en ketels worden momenteel op het terrein van Gusto gedemonteerd. Schiedam Op het terrein van dé voormalige scheepswerf Gus to in Schiedam worden momen teel drie ovens met ketels door medewerkers van de Esso gede monteerd. Een uiterst ingewik keld karwei omdat bij de demon tage giftige stoffen vrijkomen. Op het terrein zijn dan ook scherpe veiligheidsmaatregelen genomen en de dienst centraal milieu be heer Rijnmond (DCMR) houdt een (extra) oogje in het zeil. Pas na tussenkomst van het openbaar lichaam Rijnmond is de demontage aan zeer strenge voorschriften verbonden. „Bij toeval zijn we er achter gekomen dat die ovens en ketels op het ter rein waren geplaatst", aldus JEIarmke Haarema van Rijmond. .„Toen we ontdekten wat er op jiet terrein van de Gusto aan de hand hebben we de werkzaam heden direct laten stoppen." Een tegenvaller voor Esso, dat op 'een eenvoudige manier van de ovens en ketels dacht af te ko men. Rijnmond stelde vervolgens aan de olie-gigant strenge eisen voor de demontage van de goede ren en uiteindelijk kon Esso niet andere doen dan accoord gaan met de voorwaarden. Harmke Haarema: „Het stof dat vrij komt mag niet vervliegen, moet dus nat worden gehouden. Iedere vorm van bodemverontreiniging moet direct worden verwijderd en al het afval dat vrijkomt moet worden geregistreerd. Verder is er 24 uur per dag bewaking. Mi lieu-technisch zijn er nu geen problemen meer voor ons." Het is de bedoeling dat Esso nog meer ovens en ketels gaat ont mantelen op het braakliggende terrein. „Als alles volgens de voorschriften gaat hebben wij er geen problemen meer mee", al dus Harmke haarsma iif§ü De Schiedamse jeugd ver maakte zich opperbest op het Wibautplein. Radio Molenaar failliet Boze bewoners over gebruik fietspad Schiedam Onbegrip brj de bewoners van de Wolkaar- derstraat en omliggende straten in de Schiedamse nieuwbouwwijk Woudhoek- Noord over een actie van boze bewoners om het fiets pad aan de Ambachtstraat open te breken om zo het, il legale, autoverkeer le stop pen. „Natuurlijk weten we dat we niet over het fietspad mogen rijden, maar de gemeente laat ons geen andere keus. Er ïs nu een heel gespannen sfeer ontstaan in de wijk. Er zijn twee kampen en de ge meente is daar de schuldige aan." Mevrouw C. Zeelenberg ver télt het met enige emotie in haar stem. Ze is geschrokken van de actie van de buurtbe woners en het onberip over de situatie. „Ze zeggen dat het gevaarlijk is voor de kin deren, maar dat valt allemaal best mee. Iedereen kijkt goed uit We wonen nu ruim 2,5 jaar in de wijk en nog is er geen goede weg om Woud- hoek uit te komen. Van de ene op de andere dag is de weg fietspad geworden. Dat is zonder overleg met ons ge beurd en dat was ook al niet volgens de afspraken. Wij hebben het fietspad nooit als sluipweg gebruikt, het was gewoon de enige mogelijk heid om de wijk uit te Ko men.." Mevrouw Zeelenberg en de andere bewoners betreuren 'de onrust die nu is ontstaan in de wijk, „Wij worden nu gedwongen om 1,5 kilometer om te rijden. Die weg is een grote puinhoop en vaak nog 'afgesloten om het bouwver- keer doorgang te verlenen. We wonen hier nu al zolang en nog steeds is er geen nor male weg gemaakt. Daarom maken we gebruik van het fietspad. Niet om de bewo ners te pesten, maar om op een fatsoenlijke manier de wijk uit te komen. Het is nu gewoon een zoekplaatje. Vi site, zelfs mensen uit Schie dam, komen anderhalf later binnen dan afgesproken. Ze mogen het fietspad niet op, maar er staan helemaal geen verwijsborden. Als ze bij de mensen die bij het fietspad wonen om inlichtingen vra gen worden ze nog agressief bejegend ook- Het is gewoon niet leuk meer." Vlaardingen De Vlaardingse afdeling van de PvdA heeft John Ranshuijsen naar voren gescho ven als kandidaat voor de ko kende Tweede Kamerverkiezin gen. George Wicart en wethou der IJsbrand van der Velden zijn ook gevraagd, maar die voelden niets voor kandidaatstelling. De ledenvergadering beslist op 28 oktober over de kandidatuur van Ranshuijsen, ambtenaar bij het openbaar lichaam Rijnmond en sinds 1982 raadslid. Als de leden geen bezwaar hebben wordt hij aangemeld bij het gewestelijk be stuur. Tijdens dezelfde vergadering in de bovenzaal van De Harmonie aan de Schiedamse weg beslist de PvdA over de kandidatenlijst voor de komende raadsverkie zingen. Buiten ex-CDA-voorzit- ter Albert Kalden staan op de groslijst geen verrassende na men. De vergadering begint 's avonds om acht uur. Rudy toont trots de snoek van ruim een meter. Vlaardingen Rudy op den Brouw keek gisteren wel heel raar op toen hij aan het vissen was in de vijver aan de Linden- dreef in Vlaardingen -Holy. De 13-jarige scholier, in zijn herfst vakantie lekker aan het vissen, had wel meer een joekel van een vis op het droge gehaald, maar wat hij gisteren uit de vijver haai de was wel heel bijzonder. Een snoek met een lengte van ruim een meter haalde hij zonder al te veel problemen uit het water. „Maar hij is dan ook een gerouti neerd visser", aldus zijn trotse va der, zelf ook een visfanaat Het was voor Rudy direct de grootste vangst in zijn nog prille bestaan als visser. Hij is er helemaal aan verslingerd", weet zijn vader als geen ander. „Ieder vrij uurtje zit hij te vissen en gelukkig niet zon derresultaat De snoek kreeg na het nemen van de foto weerde vrijheid REVERSIBLE JACK 165.- HM HEEFT VELE KANTEN THERMO JEANS 75.- Vlaardingen Aan het sluimerende bestaan van Radio Molenaar is definitief een eind gekomen. De Rotterdamse rechtbank heeft vorige week het faillissement uitgesproken en daarmee kwam een eind aan twee maanden onzekerheid. De drie personeelsleden die in dienst waren van het oer-Vlaardingse bedrijf waren al in een eerder stadium ontslagen. Het pand aan de Groen van Prin- stererstraat in het centrum van de stad is leeggehaald door de le veranciers. Alleen een paar ka potte apparaten sieren nog de planken. Curator A. Roelofs, be last met de afhandeling van fail lissement: „Mijnheer Molenaar heeft op eigen initiatief de leve ranciers bij elkaar geroepen toen hij merkte dat hij problemen kreeg met de betalingen. De leve ranciers wisten voor het gesprek nog van niets. Molenaar heeft, zijn goede bedoelingen ten spijt, slapende honden wakker ge maakt, en de leveranciers heb ben gelijk ai hun spullen uit de winkel gehaald. Ze .wilden direct geld zien, dat was er niet en toen hebben ze ingegrepen." Roelofs is zeer te spreken over de kwaliteiten van Molenaar als handelaar: „Molenaar komt op mij over als een uiterst eerlijke man. Hij wilde open kaart spelen, de zaken netjes afhandelen. Hij werkte zonder banken, had geen BV. Hij was van mening dat er al genoeg werd gerommeld met KATOENEN SHIRT36.— HIJ IS ALTIJD ANDERS BV's. Hij wilde 2ijn eigen naam aan de zaak verbinden als teken van een solide onderneming." Radio Molenaar is een begrip in Vlaardingen. Sponsor van de plaatselijke tafeltennisvereniging en nooit te beroerd om waar no dig te helpen. Roelofs: „De zaak, 20 is mij de laatste tijd wel geble ken, staat uitstekend bekend in Vlaardingen en de directe omge ving. Molenaar gaf goede voor lichting en adviezen, was eerlijk. Werkte zelfs met eigen personeel in de service-afdeling. De winkel had een heel goede omzet, maar toch is het op een bepaald mo ment mis gegaan." THERMO JEANS 75.- Maasland De Maaslandse gemeenteraad ging gisteravond unaniem akkoord met het opgaan van het eigen waterleidingbedrijf in de West- Jandse Drinkwaterleiding Maatschappij (WDM). Door de fusie zal het drinkwater goedkoper worden. Het voordeel voor gezinnen zou, meende mevrouw T. van Kranen burg van de Open Groepering, slechts zeer gering zijn. „Maar voor de tuinders met substraatteelt scheelt het direct duizenden guldens." De tuinders krijgen het lagere tarief overigens al met terugwerkende kracht vanaf 1 januari dit jaar. Schiedam Om mensen die on voldoende opleiding en ervaring hebben om in de administratieve sector aan de slag te komen be gint het gewestelijk arbeidsbu reau in samenwerking met het KMBO een viertal administratie ve cursussen. De opleidingen zijn speciaal be stemd voor jongeren tot 23 jaar die ingeschreven staan als werk zoekende. Ook jongeren die via het zogenaamde JOB-plan of het Rijnmond-garantieplan werken kunnen inschrijven op de cursus sen. Via stages bij bedrijven en instellingen wordt door de jonge ren ervaring opgedaan. Schiedam Uit een auto die stond geparkeerd op de Laan van Spieringshoek is een radio/cas- settcrecorder ter waarde van 2.000 gulden gestolen. Het dure apparaat kon uit de wagen wor den gehaald, nadat een ruitje was vernield, Schiedam Een 17-jarige Schie damse is gisteren met haar fiets tegen een betonnen paaltje op de kruising Schiedaxnseweg/Chur- chillweg gebotst. De fietster had het paaltje te laat ontdekt. Zij is met onbekend letsel in het Schie- land ziekenhuis opgenomen. Onherstelbaar De afwikkeling van het faillisse ment is voor Roelofs verder een eenvoudige zaak: „Er staan wat apparaten die onherstelbaar zijn en die moeten in een container worden gedumpt. Vroeger deed Molenaar dat, nu is dat mijn taak. Voor de rest valt er weinig af te wikkelen." Over de plannen van de familie Molenaar is nog weinig te zeggen. A, Roelofs is er vrijwel zeker van dat Molenaar een nieuwe onder neming zal beginnen. „Maar dan wel op een andere basis", aldus Roelofs. „Ik denk wel dat het in de vorm van een BV moet. Mole naar zal uit zijn as herrijzen. Hoe de plannen er precies uitzien weet ik niet, maar er zijn wel be paalde ideeën." Rotterdam Een ongeveer 22- jarige man heeft gisteren een overval gepleegd op een kleding zaak aan de Kleiweg. De man stapte de winkel binnen en be dreigde de juffrouw aan de kassa met een mes, waarna zij de man vijfhonderd gulden gaf. De dader wist te ontkomen. Maasland De gemeen teraad van Maasland blijft zich unaniem en krachtig verzetten tegen het onder water zetten van de Fop penpolder. Een dreigende inundatie, waarmee de re constructie-commissie Midden-Delfland al heeft ingestemd, wijst Maasland in een krachtig protest van de hand. Gemeentebestuur en gemeente raad van Maasland verzetten zich al jaren tegen een 'Foppenplas'. Ondanks eerdere bezwaren was de raad gisteravond gedwongen weer in beroep te gaan, omdat het onder water zetten door de reconstructie-commissie in het concept-ontwerp deelplan Licke- baert word t voorgesteld. „Alleen willen wij de belangen van de natuurwaarden liever wat hoger aanstaan dan de agrarische belangen", wilde Piet Houtenbos (Open Groepering) in het be zwaarschrift wat nadrukkelijker omschreven zien. Hiermee was de WD het eens. De benaming van 'melkplas', zo als Houtenbes zich over ae even tuele toekomstige Foppenpias uit liet, werd hem niet in dank afge nomen. Hij haastte zich daarop te zeggen, dat hij slechts bedoelde dat inundatie zou betekenen dat er een beetje minder melk zou komen. Over het ai dan niet onder water zetten, was echter geen twijfel mogelijk. De Maaslandse raad wil de polder slechts droog houden. Wel deed burgemeester Bloe- mendaal de toezegging, om de natuurwaarden in het vervolg wat hoger te stellen dan de agra rische belangen. PAiSLEY STRIK 1 6 HIJ IS VERANDERLIJK REVERSIBLE JACK 165 Schiedam - Het lijkt nog maar zo kort geleden, de zomervakan tie en het is alweer feest voor de scholieren in het Waterwegge bied. De herfstvakantie is een paar daagjes oud en de jeugd ver maakt zich opperbest. Het weer werkt dan ook aan alle kanten mee en dat is na de wel heel erg slechte zomer een reusachtige meevaller. Tal van activiteiten worden er dan ook in de diverse steden ge houden om de kinderen bezig te houden. Traditiegetrouw is er in Schiedam Jeugdland. In de ver schillende wijken van de stad zijn deze week leuke dingen te bele ven. Zoals gisteren aan het Wi bautplein, waar kinderen hun ui terste best deden om het spelcir- cuit zo goed mogelijk af te leggen. In het Hof van Spaland was er een kreativiteitsmorgen en als verassing kregen de kinderen nog een portie poffertjes ook. In de Blauwe Brug was het lachen, gieren en brullen met de Elly en Sonja's kindershow. Iedereen had het enorm naar de zin en op die manier gaat een week van vakantie wel heel erg snel voor- bij. De hele week nog kunnen de Schiedamse kinderen in de wij ken terecht voor tal van activitei ten. Hoogtepunt is ieder jaar weer de wanaelspeurtocht in het Bea- trixpark. Ook dit jaar staat het evenement weer voor vrijdag op de agenda. Om 10.00 uur kan worden ingeschreven in de kan tine van voetbalvereniging Ex celsior '20 aan de Parkweg. De deelname is gratis en na afloop zijn er ook weer poffertjes voor de deelnemers. De feestweek wordt in de middaguren afgeslo ten in theater De Teerstoof met een optreden van kindertheater Arlecchino. Over deze groep meer op pagina 19. Vlaardingen SP'er Arnold van Wezel heeft van het Vlaardingse gemeentebestuur lik op stuk ge kregen. Hij stelde schriftelijke vragen over de afsluiting van het Emaus, een weg die in de ram penfolder ais vluchtroute ver meld zou zijn. Dat is achterhaalde informatie en daar had u ook door een simpel telefoontje ach ter kunnen komen, schrijven burgemeester en wethouders aan Van Wezel. De folder waarin het Emaus nog als vluchtroute vermeld staat voor bewoners vari de Vette- noordsepolder is al in 1977 ver vangen door een nieuwe huis- aan-nuïs verspreide folder. Daar in wordt het Emaus r.iet meer ge noemd. En zelfs die folder is al weer achterhaald. De meest re cente rampeninformatie staat in de laatste uitgave van de ge meentepocket. Met het verschij nen van die pocket zijn alle voor heen verspreide rampenfoldere komen te vervallen, melden B en W de SP'er. Die kunnen in de vuilnisbak. Van Wezel loopt dus twee ronden achter Schiedam Een groep van ze ven mannen heeft gisteravond om elf uur in café 't Koetsiertje aan de Hoogstraat vernielingen aangericht. De zeven gooiden zonder aanwijsbare reden een barkruk over de bar, waarbij fles sen drank en glaswerk sneuvel den. Daarna bekoelden ze hun woede op een bezoeker die zich toevallig in hun buurt bevond. Volgens de eigenaar is er voor ze-' ker 600 gulden schade aange richt Aan de hand van getuigenver klaringen wist de politie later op de avond vier Schiedammers, ïn leeftijd variërend van 15 tot 23 jaar, aan te houden. De politie vermoedt ook de andere drie bin nenkort te kunnen arresteren.1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1