Onderzeeër in de zomer van stapel m VNO-plan slaat aan Licht op groen voor onderhoud Klij nwoningen Argentijns temperament in Tango Nuevo Popschool primeur voor Maassluis VUUUSDKS DAGBIAÜ SGHDAMSCHf EliRANT NSUVff WAÏÏHWEO CÖBIANT Adverteer meer Droom bijna werkelijkheid Contact Vijfjarig meisje opreis Derde botsing op trambaan Dief valt binnen Betrapt op heterdaad 26 Ondernemers van start Winkeliers jubileren met paarden Groep vandalen opgepakt CDA op bezoek in Maassluis DONDERDAG 17 OKTOBER 1985 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. Maassluis Het duurt nog zeker tot de zomer van 1986 voordat vier Vlaardingse, Maaslandse en Maas- sluise jongens een droom in vervulling zien gaan. De te 1 'waterlating van een heuse onderzeeër, waar de jonge lui nu al bijna drie jaar op een braakliggend terrein na- .bij Poortershaven aan bouwen, is niet ver meer. Alleen moeten de komende maanden wel enkele financiële ^problemen worden opgelost, maar één van de inïtia- tiefnemers, Cees'de Schrijver, is vol vertrouwen dat al les nog goed komt. „We hebben zeker nog 20 tot 30.000 gulden nodig om alles rond le krijgen", aldus de in de Zuid- i buurt wonende Vlaardïnger. „We weten nog niet precies hoe we aan dat bedrag moeten ko- men. Momenteel rijpt bij ons het idee om een aandelenpakket op de markt te brengen. Mensen - kunnen dan aandeelhouder wor den van onze maatschappij en zo vloeit er weer geld in het laatje. Sponsors blijven natuurlijk ook welkom, al loopt het niet echt storm meer." De onderzeeër, geschik om alle wereldzeeën te bevaren, is vrij wel klaar voor de eerste (proef- )vaart Momenteel wordt hard gewerkt om het interieur in te richten. Er moeten nog kijkgaten in de romp worden gebrand en de aanschaf van een electro-mo tor is eigenlijk de grootste hinder nis die nog genomen moet wor den. „We hebben wel een paar te genslagen gehad", aldus Cees de door Chris Woerts Schrijver. „Zo is onze hogedruk- compressor gestolen en dat is toch een schadepost van zo'n 3.500 gulden. We kunnen nu varen met de boot tot snorkeldiepte en we zijn van plan om dat alvast in de zomer te gaan doen. De boot moet gewoon het water in. De elektro-motor is dan een latere zorg." Het opmerkelijke initiatief van de ondernemende mannen heeft heel wat stof doen opwaaien in de regio. Eerst waren ze met z'n zes sen, toen kwam er een 'geldschie ter' bij, maar uiteindelijk zijn er vier overgebleven: Robert Pop, Aad van der Linden, Derk Karg en Cees de Schrijver. Het aan vankelijke plan om na voltooiing van de bouw te vertrekken naar Gran Canaria is van de baan. „Het bleek allemaal niet haal baar", kijkt Cees de Schrijver op die plannen terug. „We gaan niet naar Spanje om daar toeristische trips te maken. We gokken nu meer op het gebruik van het schip voor reclame doeleinden. En voor tochtjes naar Engeland natuurlijk, want we denken dat daar ook een markt voor is." Maassluis Wie wil meer weten over de bouw van de onderzeeër kuit contact opnemen met Cees de Schrijver. De boot ligt mo menteel op het terrein na bij Poortershaven langs de Nieuwe Waterweg. Alle hulp, van welke aard dan ook, is welkom. Cees de Schrijver, Zuidbuurt 59 Vlaardingen. Telefoon: Q10-342033. Als de uitstapjes naar de andere kant van de Noordzee doorgaan, zal er niet de gehele rout onder water kunnen worden gevaren, Cees de Schrijver: „De Noordzee is de drukst bevaren zee ter we reld. Het is veel te gevaarlijk om de tocht helemaal onder water te maken. Op sommige stukken kan het echter wel en dat is na tuurlijk een hele belevenis voor de passagiers." De boot heeft ruimte voor 24 mensen. Tijdens de tocht zullen steeds drie bemanningsleden 'is?"' Wi De onderzeeër ligt nu nog op het droge. Over enkele maanden moet de boot te water worden gelaten. aanwezig zijn. Cees de Schrijven „We kunnen met twee volstaan, maar drie is gewoon veiliger. Nee. de boot heeft nog geen naam, daar zijn we nog niet aan toe gekomen. We willen hem nu zo snel mogelijk afbouwen en dan van de zomer gaan varen er zitten immers mer dan 12.000 manuren in. Ik hoop dat er snel geld op tafel komt, dan kan onze droom werkelijkheid worden." Schiedam De 5-jarige Wendy uit Schiedam heeft gistermiddag de, reis van haar leven gemaakt ,i-Helemaal in haar eentje stapte zij om drie uur in Schiedam bij de Hof van Spaland op de tram en zij stapte pas uit op de Coolsingeï. Daar werd 2ïj door Rotterdamse agenten gevonden. Die brachten Wendy naar het politiebureau in Schiedam, waar zij een uurtje la ter door haar vader werd opge- haald. Schiedam Het tramverkeer op de nieuwe trambaan tussen Schiedam-Noord en de binnen stad heeft gistermorgen drie kwartier stil gelegen na een botsing tussen een tram en een auto op de Van Dalsumlaan. Het was al het derde ongeluk sinds de nieuwe lijn een maand geleden in gebruik werd genomen. Een 36-jarige Sehiedamse au tomobilist zag te laat dat er een tram van rechts kwam. De trambestuurder, een 53-jarige man uit Capelle, kon niet meer remmen en de tram raakte de auto aan de zijkant De automobilist moest met lichte verwondingen naar het Sc hi elan dziek enh uis worden gebracht Zijn auto was total- loss. De tram raakte nauwe lijks beschadigd. Schiedam Een 28-jarige Rot terdammer is gistermiddag let terlijk café de Boemerang aan de Lange Kerkstraat in Schiedam binnengevallen. De man liep op het dak om te bekijken hoe hij in het pand zou kunnen inbreken. Maar zover kwam het niet, want - het dak was niet berekend op het ""gewicht van de dief. De Rotter- dammer zakte er pardoes door- heen. De eigenaar van het café kwam op het lawaai af, zag de in- s breker en belde de politie. De man werd door de politie ingere kend. Schiedam De Sehiedamse po litie heeft de afgelopen nacht twee mannen aangehouden, die aan de Gildeweg in de wijk -Woudhoek-Noord cv-ketels sta llen uit woningen in aanbouw. De dieven werden gesignaleerd door omwonenden, die de politie waarschuwden. De twee, een 36- jarige Schiedammer en een 24-ja- rige man uit Rotterdam, werden op heterdaad betrapt Vlaardingen Het project 'Word je eigen werkgever', een initi- tatief van het Ver hond van Nederland se ondernemers (VNO)en de kamer van koophandel is het eerste jaar een succes geworden. De Vlaar dingse kamer van koopphandel heeft ruim 130 potentiële ondernemers op visite gehad. Ruim 20 pro cent, 26 ondernemers, zijn daarna ook daad werkelijk van start gegaan'. N.J. de Neef, oud-manager bij Synres in Vlaardingen, heeft de startende ondernemers het afge lopen jaar op weggeholpen. Hij is zeer te spreken over de resulta ten. „In het begin liep het wat moeizaam, maar na een paar maanden liep het echt storm. Ik dacht er niet zoveel tijd aan k^ijt te zijn, maar het kost me nu zo'n anderhalve dag per week. Ik doe het graag, heb er plezier in om die jonge mensen op weg te helpen." De meeste ondernemers zijn een bedrijfje begonnen in de dienst verlenende sector. „Vooral in de computer soft-ware is een groot aantal mensen gestart. In het on dernemerswereld is er altijd een vrij grote vernieuwing. Dat zie je ook nu weer aan de nieuw be drijfjes", aldus De Neef. Rekenen Hij heeft het afgelopen jaar heel wat moeten praten, rekenen en overtuigen. „Sommigen kwamen met de wildste plannen. Je moet natuurlijk alles zo nuchter moge lijk bekijken. Enkele wilden di rect veel gaan investeren zonder op de hoogte te zijn van de risi co's, Ook moet je ze wijzen op be paalde zoals verzekeringen en dergelijke. Het gaat gelukkig al lemaal in een prima sfeer en het is leuk als je ziet dat de bedrijfjes die nu gestart zijn echt floreren." Het Verbond van Nederlandse Ondernemingen (VNO) is zeer te spreken over de resultaten. De regio Vlaardingen blijft zeker niet achter bij het landelijk ge middelde. De Neef: „Ruim 20 procent start dus werkelijk een bedrijf, maar het aantal afvallers blijft in onze regio zeer beperkt Landelijk gezien is dat ook onge veer 20 procent en bij ons is dat maar 5 procent. De dien als een vraagbaak voor de jonge onder nemers en dat werpt gelukkig vruchten af." Cathv en Ellis aan de thee. Vlaardingen Met oerwoudge luiden op de achtergrond schui felden ouders en kinderen* gister avond door buurthuis Oost om het werk van de kinderen van de woensdagmiddagclub te bekij ken. „Dat is mijnes, dat is mijnes hoorde je voordurend. De kinderclubs lieten gisteren de eerste resultaten zien van een nieuwe aanpak. Met hulp van de sectie kunstzinnige vorming van de gemeente werken de clubs in de buurthuizen Oost en de Hei paal tegenwoordig met thema's, In oktober was het onderwerp 'dieren'. Daar waren tekeningen over, kijkdozen, een band met dierengeluiden en er was met klei gewerkt. Net als op de vrije woensdagmid dag werden de kinderen gister avond gezellig ontvangen met een kopje thee, om ze op hun ge mak te stellen. De belangstelling voor de inloopavond was zowel in Oost als in de Heipaal klein. „Bedroevend", Gora. zuchtte Sandor Schiedam Een feest met veel paarden. Zo heeft Na de eerste rondgang wordt er aan het publiek uit- de 25-jarige winkelstraat Nolenslaan zich de jubï- gebreid gelegenheid gegeven te worden ingelicht leumviering van aanstaande zaterdag voorgesteld. over de activiteiten van Glijen en Rijen. Als speciale Het feest van de winkeliers wordt opgeluisterd door attractie voor Schiedam zullen de vier jaargetijden de aanwezigheid van Schiedams hippische trots 'De door be Alblasserdamse vereniging worden uitge- Spaland Ruiters', maar ook arresleeclub 'Glijen en beeld, Rijen' uit Alblasserdam komt met aangespannen De paarden en wagens kunnen tussen 12 en 1 uur paarden naar Schiedam. worden bekeken op het plein van seholengemeen- De paardenliefhebbers maken samen met muziek- schap Nïeuwlant Dan is er tevens gelegenheid fo~ 'vereniging Oefening Baart Kunst (OBK) tussen to's te maken. De drie mooiste foto's worden met 11.00 en 15.00 uur tweemaal een rondgang in de om- 6611 P^js beloond. geving van de Nolenslaan. Ook de majorettes van De Spaland Ruiters komen met meer dan twintig OBK vertonen hun kunsten. paarden naar de Molenslaan. Vlaardingen De 337 Klijnwoningen in de Babber- spolder worden opgeknapt. De gemeente verwacht nog voor het einde van het jaar met de werkzaamheden te kunnen beginnen. De werkzaamheden zullen per wo ning ruim vijf dagen in beslag nemen. De bewoners hoeven de woningen echter niet te verlaten. Het werk wordt zodanig uitgevoerd, dat er voor de mensen in de wijk weinig overlast zal bestaan. Aan de woningen worden heel wat werkzaamheden uitgevoerd. De buitengevel, nu nog van be- tontegels, wordt vervangen door een gemetselde gevel en de spouw wordt geïsoleerd. De voor deuren en de kozijnen worden vervangen en voorzien van dub bel glas. Op het dak wordt een isolatielaag en een nieuwe afwer- klaag aangebracht Schoorstenen en veniilatiepijpen worden gere pareerd of vervangen. De onder- zijde van de begane-grond vloe ren wordt geïsoleerd en de venti latie in de kruipruimten wordt verbeterd. Bovendien worden alle balkon- en galerijhekken vervangen. In de woningen komen veel vochtproblemen voor. Per wo ning wordt tijdens de werkzaam heden een mechanische ventila tie aangebracht en de standlei dingen van de riolering worden vervangen evenals de bestaande installaties voor eieetra en gas, „Een omvangrijke ingreep", al dus Jan Plooij van de afdeling Voetbal weerhoudt kenners niet Vlaardingen 'De Vlaardingse straten horen op 16 oktober verlaten te zijn' schreef Marten Putman in het Stadsgehoorzaal program ma '85- '86. Koning voetbal liet zijn voorspelling uitkomen, maar in de Stads gehoorzaal schaarde zich nauwelijks 200 man rond de wereldberoem de tangospecialist Juan Mosalini en zijn twee medespelers. Het publiek hoefde geen spijt te hebben van zijn keuze. Voetbal is nog wel vaker te zien, maar Tan go Nuevo blijft maar tien dagen in de Benelux. Mosalini, Caratini en Beytelmans wisten de zaal bij na drie uur te boeien met hun soms modern aandoende muziek. De tango beheerst al eeuwen de Argentijnse cultuur en niemand die dat beter weet dan Juan José Mosalini. De manier echter waar op de drie musici de traditionele muziek vertolkten deed alle recht aan dat historische, maar liet ruimte genoeg over voor ei gentijdse improvisaties. Maassluis Veertien jeugdige vandalen, die sinds februari de bewoners van de Maassluisse Steendijkpolder schrik aanjaag den door hun agressieve gedrag, zijn de afgelopen dagen aange houden. De jongeren vielen bewoners las tig, trokken een spoor van ver nielingen door de wijk en pleeg den een aantal inbraken in win kels en kelderboxen. Dit week einde gooiden zij zelfs molotov cocktails naar argeloze voorbij gangers. Dat was voor de politie aanleiding om rigoreus een einde te maken aan de praktijken van de jeugdige vandalen. De jon gens, 15, 16 en 17 jaar oud, wer den aangehouden, ingesloten en geverbaliseerd. Zij zijn nu weer op vrije voeten. Caratini verzorgde het sc ha arse parlando. Vóór ae pauze in het Engels en na de pauze in het Frans. Beide talen kostten j?' hem zichtbaar moeite, maar het o; publiek begreep hem best Mu> ziek verstaat iedereen tenslotte, De bandoneon van Mosalini do- 2 mineerde steeds, maar ook Gus- tav Beytelmans toverde verba zend knappe muziek uit zijn vleugel. Terecht dat de drie met een stormachtig applaus nog eens om een toegift werden gevraagd. Marten Pulman heeft met Tango Nuevo een goede keus gedaan. Tango Nuevo, boeiende muziek voor een klein gehoor. stadsontwikkeling. „Het plan is in relatief korte tijd tot stand ge komen en dat is mede te danken aan de hulp van de wijkbewo ners. Die staan volledig achter plannen en hebben ontzettend veel werk verzet in de project groep om alles zo snel mogelijk voor elkaar te krijgen. Eigenlijk een unieke situatie, want in an dere wijken hebben we het wel eens anders meegemaak. Nee, niets dan lof voor de bewoners." Huurverhoging In het onderhoud is ook een isola- tieplan opgenomen. Isolatie is echter comfortverbetering en en daarom zullen die werkzaamhe den een huurverhoging tot ge volg hebben. Ruim 80 procent van de bewoners heeft geen be zwaar tegen de verhoging van 26 gulden per maand. „Ruim vol doende om het werk uit te voe ren. Een aantal mensen heeft de finitief nee gezegd, maar anderen proberen we nog over de streep te trekken. De sfeer in de wijk is momenteel dermate goed, dat we verwachten dat er nog een groot aantal mensen alsnog besluit tot isolatie over te - n", aldus Jan Plooij. Het werk aan de woningen zal ruim een jaar in beslag nemen. Architectenbureau Geluk en Treurniet heeft het ontwerp ge maakt en de werkzaamheden worden uitgevoerd door de bouwcombinatie van zeven Vlaardingse aannemers. Plooij: „Die constructie werkt erg goed. Ook tijdens andere onderhoud- spjojc ten verliep de samenwer king voortref felijk." Maassluis De playback en soundmix rage grijpt meer en meer om zich heen. KRO-presentator Hen- nie Huisman won met zijn programma de Playback Show onlangs zelfs de AVRO Televizierring, Dat de markt nog lang niet verzadigd is, mag blij ken uit het feit dat er nu ook een grote landelijke wedstrijd voor scholen wordt opgezet. Het gaat daarbij niet alleen om de inmiddels ingeburgerde playback en soundmix-wedstrijden, maar scholie ren treden ook tegen elkaar in het strijdperk op het terrein van disco dansen, een miss school verkiezin gen, het beste poptalent en de beste popleraar of le rares. Maassluis heeft de primeur van dit fenomeen, dat vanaf i november onder de naam Popschool het land doortrekt. In de Koningshof treden de basis- en middelbare scholen van Maassluis op 1 november aan. De on derlinge wedstrijden beginnen om 18.00 uur en worden opgeluisterd door de aanwezigheid van Prince-imitator Rowdy, De winnaars van de voorronde in Maassluis gaan door naar de provinciale kampioenschappen. De besten daarvan stromen tenslotte door naar de fina le van het Nederlands kampioenschap. De animo is volgens de organisatoren fantastisch. Het imiteren van popsterren is populairder dan ooit Waarom? Omdat veel kinderen er van dromen ooit als popster furore te maken. Maassluis De bewoners van de Maasssluisse gifwijk Steendijk polder kunnen maandag hun klachten en grieven kwijt aan le den van het CDA. Een delegatie kamerleden en leden van de pro vinciale staten komt dan naar de Eerste stad aan de Waterweg om over de problemen in de giiwijk te praten. Het bezoek van de christen-de mocraten is een voortvloeisel van een eerder werkbezoek van ka merleden van het CDA aan on dermeer Maassluis. Tijdens die bijeenkomst zegden de kamerle den toe om nog eens naar Maas sluis te komen om dieper over de problemen die in de wijk spelen te praten. Tijdens het werkbe zoek was er vrijwel geen gelegen heid om grondig op alle zaken in te gaan. ,Die kans krijgen de bewoners van de wijk nu wel. „We kunnen nu in alle rust met elkaar pra ten", aldus Harm Woudstra, de voorzitter van de commissie bo demonderzoek. De bijeenkomst in het ontmoetingscentrum aan de Ui verlaan begint om 19.30 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1