mmm rim Wethouder Kwakkelstein stopt ermee Nuttig en aangenaam SCKffflAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Van der Hoeven: 'Een levensgevaarlijke situatie' Politie arresteert jeugdige vandalen Verschuivingen in Maaslandse CDA Kindercentra doen beroep op politiek Cor de Vries ere-voorzitter Quibus strikt Jan Cremer Band Bus naar Den Haag Hh Feest bij jarige St. Jan de Doper Gymzalen krijgen telefoons Meer zendtijd ziekenomroep Geld weg Regionae redactie. Biede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardinqen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229. 352066, 350557 - sportredactie: 345209. VRIJDAG IS OKTOBER 1985 Maasland De Maaslandse CDA-wethouder J. Kwak kelstein heeft te kennen gegeven na de gemeenteraads verkiezingen volgend jaar niet meer in de raad van Maasland terug te willen keren. Kwakkelstein, die wel zijn, volksgezondheid en cultuur beheert, heeft hei te druk met zijn dagelijkse, zakelijke werkzaamheden. Hij is vanaf 1970 wethouder geweest. —Ook CD A-fractievoorzitter W. van Geest stopt er volgend jaar mee. Deze nestor van het CDA loopt nu al 26 jaar mee in het poli tieke wereldje van de CDA. Van Geest keerde bij de verkiezingen van vorig jaar met de hakken over de sloot .terug in de raad. Hoewel hij destijds op een onver kiesbare dertiende plaats terecht kwam, lukte het hem om via voorkeurstemmen toch termijn aan zijn politieke *1 baan vast te knopen. Toen nog een ske loop- jen al liet Schiedam De werkgroep kin dercentra Schiedam heeft de po litieke partijen in die stad een brief geschreven met de bedoe ling hen 'wakker te houden wat betreft de kinderopvang'. Met het oog op de gemeenteraadsverkie zingen van rnaart volgend jaar stelt de"werkgroep wederom de vraag die haar al zo lang bezig houdt „Wordt kinderopvang door u serieus genomen?" De weikgroep hekelt met name de lakse houding van het college van B W. Een beleidsnotitie kinderopvang 20 u al in het voor jaar van 1934 gereed zijn, maar is nog steeds niet door het stadskan toor vrijgegeven. Dat was reden voor de kindercentra op met een eigen notitie op de proppen te ko men. De briefschrijvers doen een De- roep op de verschillende politie ke partijen om in hun verkie zingsprogramma's rekening te houden met hun wensen en ver langens. Dat zou bitter nodig zijn, want 'we zijn nog geen stap ver der met een definitief beleid kin deropvang'. Schiedam —s Voor Cor de Vries zit het er èeht op. Na 32 jaar in het bestuur van SVV te hebben gefunktioneerd als se- cretaris en de laatste vier jaarvoorzitter, deed De Vries gisteravond tijdens de algemene ledenvergadering voorgoed een stapje terug. Het voorstel aan de leden om De Vries tot ere-voorzitter te be noemen werd met een ovatio neel applaus bekrachtigd. De Vries wordt als praeses van de Sehiedamse eerste divisie club opgevolgd door rnr. Maar ten Eising jr., die aldus in de voetsporen treedt van zijn ruim vier jaar geleden overle den vader. Martin de Jager werd benoemd tot voorzitter van de sectie betaald voetbal, waarin voorts Frans Eijken- broek (secretaris) en Nico Bis schop (penningmeester) ztting hebben. De aftredende en herkiesbare bestuursleden Huib Zandwijk, A ad van Dijk en Lou Zuy der- wijk werden voor een nieuwe periode geïnstalleerd, terwijl het bestuur naast De Jager werd uitgebreid met Gerrit van Pelt en Frank Bosch. Tevens werd een aantal jubila rissen gehuldigd. Leen de Bruin (60 jaar lid), Jaap Kos- tense, Man us de Lange (beiden 50 jaar lid), Jan Buscher, Nico Bischop (beiden 40 jaar lid) en Peter Seii (25 jaar lid) werden door het bestuur in het zonne tje gezet. Van Geest doorschemeren dat het, wat hem betreft, zijn laatste termijn zou zijn. De andere CDA-wethouder, Ch. Keijzer (openbare werken) heeft zich overigens wel kandidaat ge steld voor een vokgende termijn als wethouder. Ook de CDA- raadsleden L. van Ruyven, F. de Vos en H, Koenen komen, als de verkiezingsuitslag hun gunstig is gezind, weer terug in de raad. Het CDA heeft ai een kieslijst samen- festeld. De volgorde van de kan- idaten op die lijst wordt waar schijnlijk eind van deze maand bekend gemaakt Traditie Het ligt overigens in de lijn der verwachting dat na de verkiezin gen de traditie van uitsluitend CDA-wethouders wordt door broken. Op dit moment bezet het CDA zes raadszetels, waarvan er twee worden gebruikt voor de beide wethouderszetels. De VVD heeft drie zetels, de Open Groe pering twee. Het CDA heeft al laten doorsche meren, dat het een betere afspie geling van de raad zou zijn, wan neer een wethouder van andere kleur mee gaat doen in het colle ge van B en W. Op grond van de huidige zetelverdeling lijkt de WD daarvoor de meeste kans te maken. Wellicht dat volgend jaar ook de Partij van de Arbeid in de raad komt. Bij de vorige verkiezingen kwamen de socialisten precies negen stemmen tekort voor een zetel. Nu straks het aantal te ver delen zetels wordt uitgebreid van elf naar dertien lijken de kansen voor de Partij van de Arbeid te keren. Die zeteluitbreiding is no dig, omdat vorig jaar het inwo nertal tot boven de zesduizend uitgroeide De kiesdrempel (het aantal stemmen, nodig voor een zetel) wordt bij de volgende ver kiezingen verlaagd. Schiedam Het kan verke ren. De geruchtmakende rockopera 'Ik, Jan Cremer'. die er indirect ondermeer voor zorgde dat een Gro ningse wethouder z'n porte feuille inleverde en een schouwburgdirecteur uit die stad met ontslag wordt be dreigd, strijkt zondag met een deel van de bezetting in Schiedam neer. Café de Quibus is er in ge slaagd om de groep die de muziek bij de opera verzorgt, te contracteren. Peter Pijper van de Quibus is trots op de primeur voor de jeneverstad. „Het is het eer ste optreden dat de Jan Cre mer band geeft, nadat de roc kopera even is stilgelegd." De Quibus heeft er wel heel wat moeite voor moeten doen om de gelegenheidsfor- matie te strikken. Pijper reis de tweemaal af naar het Zuidplein Theater om achter de coulissen van zijn interes se blijk te geven. Woensdag avond werd de zaak uitein delijk telefonisch beklonken. Het is overigens niet de vol tallige band die in de Quibus op het podium zal staan. De toetsenman en een van de twee gitaristen uit de origi nele Iine-up ontbreken. Dat gemis wordt ruimschoots ge compenseerd door de deel name van saxofonist Hans Dulfer aan de gelegenheids formatie. De band bestaat verder uit gitarist Rob den Bokum bekend van de Margriet Eshuysband, Her man Brood en Dolly Dots), bassist Michel van Schie, die ook Hans Dulfers' Reflud speelde en de jazzdrummer Hans Eijkenaar van het kwartet Toon Roos. Pijper verwacht dat met name het gastoptreden van Dulfer, gespecialiseerd in scheurende saxsoLi, het ge luid van de groep goed zal doen. Een veelgehoorde kri tiek op de muziek van de 'Jan Cremer Band' was juist dat een saxofoon node werd gemist. „Het wordt een schitterend optreden", verwacht Pijper. De jongens hebben me ver teld dat ze er verschrikkelijk veel zin in hebben om na drie maanden in het theater gedisciplineerd te hebben moeten spelen, weer te kun nen improviseren." Het optreden begint om half tien. De toegangsprijs is voor deze gelegenheid een klein beetje opgeschroefd tot vier cuïden. *t Z* Het nieuwe kruispunt Rozen laan/Westlandsewéq zorgt voor veel irritatie. Reconstructie wekt ergernis Maassluis De recon structie van de het kruis punt Rozenlaan/West- landseweg heeft in Maas sluis veel ergernis gewekt. Vooral fietsers klagen mo menteel steen en been over de onoverzichtelijke sit-.ïatie. „Je ziet de auto's niet meer aankomen. Het oversteken is een pure gok geworden", aldus een wat oudere man, die giste ren probeerde zonder kleerscheuren de kruising over te steken. Ook automobielbedrijf J. van der Hoeven zit danig met de nieuwe situatie in de maag. De gemeente Maassluis weet van de pro blemen. J, Kloet, directeur gemeentewerken: „Maar echte klachten hebben we nog niet gehad. De mensen hoor je op straat wel eens praten over de kruising, maar op het stadhuis zijn ze nog niet geweest." Kloet verwacht dat de proble men binnen afzienbare tijd zijn opgelost „Er wordt natuurlijk nog volop gewerkt op de Wcst- ïandseweg. De flat wordt mo menteel afgebouwd en aan de an- Vlaardingen Vanuit Vlaardin gen vertrekken 26 oktober bus sen naar Den Haag. Daar wordt die dag het volkspetitionnement aangeboden aan premier Lub bers. Buskaarten zijn morgen tus sen 12 en 4 uur te koof op de An dere Markt op het Liesveld. De bussen vertrekken vanaf NS- statïon Vlaardingen-Centrurru Vjty,rt? Schiedam Alle huidige en vroegere parochianen, alsmede de Vrienden' van de St_ Jan de Doper, worden verwacht op een feestavond die in het kader van het 20-jarig bestaan van de kerk in Nolenslaan wordt gehouden. De organisatoren van de avond hopen dat ook de pastores, die in de parochie hebben gewerkt, vrijdag in de kantine van scho lengemeenschap Nieuwlant aan wezig zullen zijn. De voorbereidingscommissie is bovendien, druk doende geld voor een cadeau voor de jarige kerk in te zamelen. Van de giften zal een oiano worden gekocht De gemeenteraadsleden stappen in de bus voor het dagje uit. S? S - Schiedam De Sehie damse gemeenteraad is vanmorgen vroeg per bus vertrokken voor een nuttigen tegelijker tijd aangenaam uitstap je naar het Brabantse Heusden. De plaatselij ke bestuurders lieten een paar maanden gele den al weten het wei eens prettig te vinden om, nu de vier jaar du rende raadsperiode er bijna op zit, in een onge dwongen sfeer samen te zijn. Burgemeester Scheeres koos met zijn wethou ders voor Heusden, om dat aan die bestemming een leuke boottocht door de Biesbosch kon worden gekoppeld. Bo vendien kan Heusden bogen op een plaatselijk restauratiebeleid, waar van Schiedam met zijn vele oude panden nog veel kan leren. De raadsleden krijgen van middag dan ook de no dige dia's voorgescho teld, die tonen hoe men in Brabant daarmee is omgegaan. Schiedam Het wordt, vindt CDA'er Ru Hartog, hoog tijd dat de dertien gym nastiekzalen in Schiedam die daar nog van verstoken zijn telefoon krijgen. „Als er een ongeluk gebeurt moetje toch voor een ambulance kunnen bellen?" De gemeente breekt zich echter nog het hoofd over de vraag, hoe te voorko men dat die telefoons voor pri vé-doeleïnden worden ge bruikt. Hartog vindt dat er haast moet worden gemaakt met de oplossing van het tele foonprobleem. „Een tijdje te rug moest iemand van gym nastiekvereniging Excelsior, die in zo'n zaal een ongeluk had gehad, al door een parti culier naar het ziekenhuis worden gebracht. Mijn angst is dus al bewaarheid gewor den." De meeste gymnastiekzalen waar Hartog, en ook de scho len, zich zorgen over maken, hebben een telefoonverbin ding via een school. Als die school echter 's avonds geslo ten is kan er ook vanuit de zaal niet gebeld worden. Een onverantwoorde situatie, waar snel iets aan gedaan moet worden, vindt Hartog. Hij heeft de zaak aangekaart in de sportraad. Het dagelijks bestuur van de raad heeft de PTT inmiddels offertes gevraagd. „Maar meneer Hartog zal nog even geduld moeten hebben", zegt Gé Rens van de afdeling sportzaken. De gemeente is veel te bang, dat de kosten van de telefoons de pan uit rijzen. Rens; „Als wij geen voorzorgen nemen gaan Jan Rap en z'n maat daar met opa en oma in Australië bel len om ze de uitslag van de wedstrijd te vertellen. Nee, dat kan niet. Daar moeten we eerst iets op vinden." dere kant van de weg gaan we ook binnenkort van start met bouwen. Dat geeft wat overlast. Het fietspad moet nog helemaal worden doorgetrokken en als al les klaar is zal de overlast wel meevallen." Kloet begrijpt de reacties van de mensen wel. Hij moet zich echter ook houden aan de richtlijnen van de raad en het college: „De reconstructie vloeit voort uit het hoofdwegenstructuurplan wat door de raad is vastgesteld. Het centrum van de stad moest ver keersarm worden gemaakt, maar moest aan de andere kant wel be reikbaar blijven voor heel Maas sluis. Dat is het probleem waar mee we zaten. Je moet het werk in het kader van de wegenplan zien. Er moeten nog veel meer kruispunten worden gerecon strueerd. Dan pas mag je de situa tie op de Wesltandseweg/Rozen- laan goed beoordelen. Daar is het nu nog te vroeg voor." Reconstructie J. van der Hoeven, van het ge lijknamige automobielbedrijf, heeft een heel andere mening over de reconstructie. „We heb ben nu een fietspad voor de deur en dat levert echt problemen op, We hebben de gemeente vooraf gevraagd om rekening met onze wensen te houden. We zijn op het stadhuis geweest en inderdaad, er zou rekening mee worden gehou- den. Nooit meer iets gehoord en toen ze met de werkzaamheden begonnen was het al te laat Niets meer aan te doen. Ik ben gaan klagen, maar toen kreeg ik te ho ren dat ze niet meer ruimte kon den creeeren omdat er andere een aantal parkeerplaatsen zou vervallen. Daar ben ik mooi klaar mee." De bezoekers van de garage zul len ook de nodige hinder onder vinden van de nieuwe situatie. Van der Hoeven: „Ais de mensen komen tanken en ze willen uit stappen, dan 2waait de deur al over het fietspad heen. Een le- vengevaarlijke situatie volgens mij. En wat denk je van het ver keer dat goederen moet afleve ren aan de supermarkt op de Noordvliet. Het is nu makkelijk om via het pleintje te keren en te rug te rijden. Het vrachtverkeer zal toenemen. De draai die de wa gens moeten maken kunnen ze net niet halen, dus moeten ze over het fietspad, de fietsers moe ten uitwijken naar het voetpad en zo kom je al snel in de proble men. Ook de buurtbewoners vre zen het ergste." J. van der Hoeven wil het er niet bij laten zitten. Hij heeft inmid dels al contact gehad met de Ka mer van Koophandel: „Maar die mensen konden al niets meer voor mij doen. De plannen waren al te ver gevorderd. Ook de BO- VAG wist geen oplossing, ik moet er nu zelf achter aan en ben dat ook vast van plan. Ik wil meer ruimte. Een drietal meters zou al voldoende zijn." Maassluis De politie van Maassluis heeft 14 jon geren in de leeftijd van 15 tot 17 jaar aangehouden omdat zij zich schuldïgge- maakt zouden hebben aan openlijke geweldpleging, brandstichting, vernielin gen en inbraken. De jeug dige vandalen zijn voor het merendeel afkomstig uit de Steendijkpolder en wa ren vooral de afgelopen week actief. Volgens inspecteur H. de Jong van de politie zouden zij zich mis dragen hebben omdat zij zich verveelden. Met de aanhouding van de groep is de rust in de Steendijkpolder weergekeerd. Al sinds februari werden de wijkbe woners opgeschrikt door het agressieve gedrag van de ver dachten. De politie trachtte aan vankelijk een oplossing te vinden in de vorm van gesprekken tus sen de wijkagent en de desbetref fende jongeren. Deze gesprekken leverden echter niet het gewen ste resultaat op. Integendeel, de vernielingen en de overlast na men met de dag toe. In het afge lopen weekeinde werd tot drie maal toe een zelfgemaakte molo- tov-cocktail tot ontsteking ge bracht Dit was én voor de politie én voor de wijkbewoners de druppel die de emmer deed over lopen. Verhoor Hierop reageerde de politie met de aanhouding van de 14. die an derhalf tot twee dagen hebben vastgezeten voor verhoor op het politiebureau. Inspecteur De Jong: „Het begon aanvankelijk met het uittrappen van lantaarn palen en het vernielen van speel plaatsen. Daarnaast werden al lerlei gebouwen met verf bespo ten en om dat te kunnen doen hadden ze spuitbussen nodig. Daarom braken ze in bij het ser vicekantoor van Total en ont- vreemdden daar veertig spuit bussen. Verder braken zij ook el ders in en staken hier en daar wat in brand. Al met al is er veel schade aangericht en daarvoor zullen zij dan ook zelf, of hun'ou ders, op moeten draaien. We heb ben natuurlijk contact gehad met de diverse ouders. Deze reageer den over het algemeen positief op ons onderzoek. Uit de verhoren met jongeren is duidelijk naar vo ren gekomen dat zij zich verveel den en daarom kattekwaad, zoals je dat in het begin nog kon noe men. gingen uithalen. Het werd echter van kwaad tot erger. De groep heeft geen behoefte aan het bezoeken van plaatselijke wijk- gebouwen en jongerencentra en daarom hangen ze maar wat rond in de wijk. Bovendien ble ken ze aantrekkingskracht op jongeren uit andere wijken uit te oefenen. Met de aanhouding van de groep is de leefsituatie in de Steendijkpolder aanmerkelijk verbeterd". De vandalen zijn inmiddels naar huis gestuurd en zullen over eni ge tijd voor de rechter moeten vprschnnen. Vlaardingen De patiënten van het Holyziekenhuis kunnen voortaan op zaterdag zes uur luis teren naar de ziekenomroep. Tot voor kort was dat maar drie uur. De verdubbeling van het aantal zenduren biedt de programma makers de mogelijkheid een he leboel nieuwe elementen op te nemen. Behalve muziek is er nu een enorme hoeveelheid infor matie en het kinderprogramma komt voortaan 'live' van de zesde verdieping. De Vlaardingse ziekenomroep wordt bemand door ongeveer vij fentwintig vrijwilligers. Behalve op zaterdag zendt de ziekenom roep drie avonden lang program ma's uit. Schiedam Door het openbre ken van een raam kwamen die ven een apotheek binnen aan het dr. Wibautplein in Schiedam. De mannen doorzochten de gehele zaak, openden, zelfs een kast met geneesmiddelen, maar namen hieruit niets weg. Wel werd uit de kassa en een lade een bedrag van ruim 900 gulden weggeno men. Uit twee in aabou w zijnde wonin gen aan de Gildeweg in Schie dam weren de cv-ketels gestolen. De apparatuur had een waarde van 3.500 gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1