V Vaiüan Geeuwend kijken naar kleding Filmers grijpen naast prijzen Vlos zet geld op tweede plan VUURDMGS DAGBUD SGHif OAMSGHt CBMUNT MEIBME WMIBtt'tG COIIBMIT ÉPfll!ll!!!!llll!!!lll!il!lllll!!llill!!lll!i!llll|||!|l!ll!lillllll|[|!IIIM Lage Weide moet het zonder school doen Veel ongenoegen bij Nacht van de mode Bewoners bang voor overlast Lentefeest E Voetganger overleden MARGRIETHAL NIET VOL BIJ SOUL-SPEKTAKEL Feest metpaarden □WATERWEG MAANDAG 21 OKTOBER 1985 Vlaardingen Het verzoek om een nieuwe openbare ba sisschool te mogen stichten in de buurt Lage Weide in VIaar- dingen is door het gemeente bestuur afgewezen. Ouders van leerlingen van de voorma lige Kamerlingh Onnesschool en kleuterschool de Boter bloem, die eerder dit jaar wer den opgeheven, hadden daar om gevraagd. Het verzoek van de ouders werd ondersteund door de vereniging van open baar onderwijs. De ouders van het opgeheven scholenkoppel in de Westwijk kwamen met hun verzoek, omdat de gemeente de stich ting ter bevordering van het neutraal bijzonder onderwijs wèl toestemming gaf om een nieuwe school te stichten. Dan mogen wij het ook, redeneer den de ouders. De scholen in de Lage Weide moesten ver dwijnen, omdat er volgens de gemeente in Vlaardingen slechts plaats zou zijn voor vijftien openbare basisscho len. Maar dat argument ver viel voor de ouders toen zij za gen, dat in het scholenplan wel plaats werd ingeruimd voor de Jenaplanschool. "Wethouder Ary Maarleveld had wel enig begrip voor de argumenten1 van de ouders, maar voelt er blijkens de ant woordbrief toch niets voor, om "het scholenplan opnieuw aan te passen. Met vijftien ba sisscholen wordt voorzien in voldoende gelegenheid tot het volgen van openbaar onder wijs, vindt hij. Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. In het begin vermaakte het publiek zich nog best tijdens de modeshows. Vlaardingen De smalfilmers van"F'68 grepen zaterdag voor het eerst in jaren naast de hoofd prijzen, Het smalfilmfestival voor de Rotterdamse regio werd dit keer in de stadsgehoorzaal ge houden, juist omdat de Vlaar- dingse amateurs in het verleden •steevast de betere produkten op het projectiescherm wisten te to veren. Organisator A. Mol kon er niet mee"zitten dat de Vlaardingse he gemonie eindelijk werd doorbro ken. „Het was artistiek gezien een.'groot succes", viel hij de des- kundige jury bij. „Ik geef je op een briefje dat onze winnaars ook dit keer landelijk in de top-tien hoge ogen gaan gooien." Die landelijke erkenning zal dan vooral moeten komen van films waarmee de Rotterdamse smal filmliga zich in de stadsgehoor zaal presenteerde. De 20 minuten durende documentaire over or gelbouwkunst ging met de hoofd prijs aan de haal, terwijl de korte speêlfilm 'Backfire' over een man die een geslaagd leven eraan geeft voor een avontuurlijker be staan, op de derde plaats beslag wist te leggen. "Backfire' werd door de 90 bezoekers die de mara thonzitting (29 films tussen een uur en half elf) volgden tot favo riete film uitgeroepen. De Rotterdamse overmacht kon slechts worden doorbroken door de Zwijndrechtse filmer K. de Lege, wiens verkrachtingsver- haal in Perron goed was voor de tweede plaats. De'publieke belangstelling vleJ eigenlijk wat tegen, gaf Mol na afloop toe. „Bij vorige festivals kwamen er gemiddeld zo'n 200 mensen kijken, nu waren dat er over de gehele dag maar een klei ne 150. Hoe dat komt? Het zal te maken hebben met de opmars van video. Die concurrentie duidelijk merkbaar." Desondanks wordt er vanuit de videohoek ronduit terughoudend gereageerd op de mogelijkheid om ook voor de smalfilmfestivals in te schrijven. Evenals vorigjaar was er ook zaterdag niet één videofilm bij de inzendingen. Mol'schrijft dat toe aan de hoge kosten die aan het monteren van videofilms zijn verbonden. „Voor de amateur is dat nog steeds on betaalbaar. Als de technische mo gelijkheden worden verbeterd en vooral betaalbaar worden, zullen er in de toekomst zeker video films worden ingezonden", ver wacht Mol. Vlaardingen Nerveus heen en weer benend probeerde Frits Maasland zaterdagavond in een afgeladen tenniscen- trum Hoogendijk nog te red den wat er te redden viel. De eerste Nacht van de mode mocht dan een volle zaal (2400 mensen, meer mochten er van de brandweer niet in) trek ken, de organisatie liep volle dig in de war. Het programma liep uren uit en dat was duidelijk tegen het zere been van de vele bezoe kers, die veelal voortijdig, geeuwend van de slaap, het sfeervolle tenniseentrum ver lieten. Frits Maasland kon er met zijn medewerkers echter ook niets aan doen dat vooral de mode shows enorm uitliepen. Jam mer, want de meest spectacu laire shows, kurk- en leer- kleding, bruidsmode1— die de organisatie tot het laatst had bewaard, werden nu afge werkt voor half lege tribunes. Het strakke schema vooraf ten spijt, de Nacht van de mode had veel weg van een vrolijke, ongeorganiseerde bende, waar niemand enige Orde in kon scheppen. Toch was het allemaal rond de klok van half tien veelbelo vend begonnen. Iets te laat weliswaar, maar een kniesoor die daar toen op lette. De mo deshow van kinderzaak Har lekijn deed menig vrouwen hart smelten bij het zien van zoveel tederheid. Zeventien kinderen in de leeftijd van 2 tot 12 jaar toonden, op het pro fessionele af, de collectie van de winkel. Een beter opening had het evenement zich niet kunnen wensen. De lingerie-show wekte veel bewondering bij de vele aan wezigen. Overbodig Na een volkomen overbodige play-back act Wham werd uiterst knullig door een opge schoten jongeman geïmi teerdbarstte het modespek takel pas echt los. De deelne mende winkelslieten hun col lecties door professionele mo dellen showen en menige toe schouwer raakte in vervoe ring bij het zien van zoveel schoonheid. Toen ook bleek echter dat de aandacht van het publiek moeilijk vast te hou den is als er alleen maar kle ding wordt gepresenteerd. Het duurde en duurde steeds lan ger voordat een aantal win kels de kleding had laten zien. „Een beetje te veel van het goede", constateerde een be zoeker na de zoveelste show een weinig geïrriteerd. De shows werden per vijf winkels gegeven, maar na het tweede blokje was er al een achter stand op het schema van ruim een uur. Die tijd bleek niet meer in te halen. Het showor kest, dat voor de pauzes was ingehuurd, kwam vrijwel niet aan spelen toe en de enige pauze van een kwartiertje liep uit tot een goede drie kwartier. "Vragen om moeilijkheden voor de organisatie, die het dan ook prompt kreeg. Lobo was voor half twee 's nachts ingehuurd, maar toen was am per het derde blokje mode af gesloten. Volgens het offieiéle draaischema moest toen het officiële gedeelte allang afge sloten zijn. Daarna zou het een swingende massa moeten worden, maar daar kwam het niet meer van, Lobo toonde zich een geduldig artiest en bleef ruim anderhalf uur geduldig wachten. Even na drie uur was het dan eindelijk zover voor de Vlaardingse zanger, die tot zijn droefenis moest constateren dat van de eerst bomvolle hal, slechts een klein gedeelte was overgeble ven. De meeste bezoekers wa ren het zat. Hadden pijn aan het zitvlees van het lange zit ten, want opstaan betekende ook direct plaatsje vergaan. En ook dat wekte ergernis in het tot feestzaal omgetoverde ten- niscentrum. Maar toch, Ton Pappers en 2ijn medewerkers van hairs- hop Number One oogste veel succes met een perfecte de monstratie. Op de te welis waar kleine terrasjes was het gezellig en de barmensen ach ter de verschillende consump- tie kramen maakten overu ren. Ook de mannelijke en vrouwelijke modellen stonden voor een zware en moeilijk op gave. Zij probeerden er het beste van te maken, al straalde bij sommige modellen het on genoegen van hét gezicht „En dat zou toch eigenlijk niet mo gen", aldus een bezoeker. „De mensen betalen tenslotte niet voor niets vijfentwintig gul den. Ze mogen dan verwach ten dat ze een op en top profes sionele show krijgen voorge schoteld. Je kon ook aan de modellen zien. of ze bepaalde kleding wel of niet leuk von den en dat is een kwalijke zaak. Zeker voor de eigenaren van de winkels die hun kle ding gepresenteerd zien." Behoefte De eerste nacht vas de mode op Vlaardingse bodem voor zag zeker in een behoefte. Het was ook best gezellig, al had de organisatie er misschein beter aan gedaan om de hele hal te benutten in plaats van de helft. „Ik heb genoten van de kleding, maar het duurde alle maal veels te lang. Volgend jaar graag weer, maar dan een beetje op tijd, want nu was het echt geen doen", aldus een be zoekster op leeftijd, die geeu wend om half vier het spekta kel de rug toekeerde. Na de shows, die diep, heel diep in de nacht, dan eindelijk waren afgelopen, konden de musici van het orkest zich nog even de vingers warm spelen. Voor een bescheiden publiek weliswaar, want het meren- deel van He bezoekrs had het bij het ochtengloren al lang voor gezien gehouden. Onrust in Tuinlaan Schiedam Bewoners van de Tuinlaan in Schiedam zijn verontrust over de aan staande verhuizing van de stichting Lentefeest naar de voormalige Rehobothschool. Zij vrezen geluidsoverlast in de woonstraat, die tot nu toe een oase van rust is. In een brief aan de gemeente heb ben zij gevraagd, om bij de plannenmakerij te worden betrokken. Geschrokken heeft de Tuinlaan gereageerd op het verhaal, dat Lentefeest niet slechts een bouw vergunning, maar ook een. café vergunning heeft aangevraagd. „Daar gaat onze rust", verzuch ten de bewoners, die in allerijl een actiecomité hebben opge richt. Wat de stichting Lentefeest, die zich inzet voor integratie van va liden, invaliden en mindervali- den, precies van plan is met het pand aan de Tuinlaan is de bewo ners onduidelijk. Zij vrezen over last van muziek en live-optre dens in de voormalige Rehoboth school. „Er is zelfs sprake van, dat Lentefeest een terrasvergunning zou hebben aangevraagd", zegt architect Pieter van der Heiden. Iedere bevolkingsgroep heeft er recht op om zijn vrije tijd op een prettige manier door te brengen, schrijven de bewoners in hun brief aan de gemeente. Aanvan kelijk juichten zij de komst van Lentefeest naar de Tuinlaan ook toe. Maar nu gesproken wordt van disco, cafévergunning, muziek- vergunning en terras is het en thousiasme bij de bewoners ver dwenen. Zij zien het al gebeuren, dat hun kinderen tot rond het middernachtelijk uur uit hun slaap worden gehouden door al die herrie. „Een café is in strijd met het bestemmingsplan voor de Tuinlaan", schrijven zij aan het gemeentebestuur. Het actie comité is met de brief langs de deuren gegaan en heeft een lange lijst handtekeningen opgehaald. Vlaardingen Een 57-jarige Vlaardinger is vrijdagavond om het leven gekomen toen hij op de Zwanensingel werd aangereden door een motorrijder. Een 19-jarige Schiedammer reed vermoedelijk met te hoge snel heid over de weg. Het slachtoffer was net aan het oversteken, waarna de motorrijder de man niet meer kon ontwijken. De Vlaardingse politie is op zoek naar getuigen van het ongeval. Telefoon: 010-34.23.55. Wethouder Madern bestuurde de fietstaxi op het Liesveld. Vlaardingen De VLOS (Vlaardingen voor Ontwikkelingssamen werking) heeft zaterdag de eerste duidelijke stap gezet op weg naar een hechte vriendschapsband met de Philippijnse stad Bacolod, De VLOS zal zich de komende drie tot vier jaar sterk maken voor die stad, waar mensen ondanks een overvloed aan grondstoffen nog steeds honger lijden. Dat komt omdat veel produkten tegen lage prij zen aan met name Amerika en Japan worden verkocht De actie, die volgt op vergelijkbare projecten voor Nicaragua en Eri trea, begon zaterdag met een ritje per betja (een Philippijnse fietstaxi), door wethouder Jan Madern. Na nem betaalde ook burgemeesters vrouw Van Lier-te Flierhaar een gulden vooreen kort tochtje met dit typisch Philippijnse vervoermiddel. De actiedag voor de Philippijncn onderscheidde zich van de meeste andere acties voor landen waar hongersnood heerst, door de nadruk die werd gelegd op bewustwording. De VLOS gelooft meer in die aan pak dan in actiesdie slechts ten doel hebben veel geld in te zamelen. Het gi ng zaterdag dan ook vooral om de steeds terugkerende podiu moptredens, de gedichten en het poppentheater. Er werd ook wel geld vergaard, maar dat gebeurde slechts op bescheiden schaal. Zo kon men op de kleine markt Philippijnse hapjes kopen, een schilderij in kleuren of een ritje met de betja maken. De komende maanden en jaren zal de VLOS nog herhaaldelijk de schijnwerper op de schrijnende dagelijkse werkelijkheid van de Phi- lippijnen richten. Schiedam .Jullie dachten ze ker dat alleen Jan Rietman piano kon spelen, maar ik zal ook eens wat laten horen." Zo begon radio presentator Ferry Maat voordat vrijdagavond, voor een pover ge vulde Margnethai, de klapper van het soul-spektakei, de Arac- Een behaaglijk warm huis is een sfeervol thuis met de Vaillant VK cv-ketel.Z'n betrouwbare techniek garandeert jarenlang komfort. En is nog ultra-zuinig ook. Uitgerust met 'n fraaie groen/beige ommanteling, die u in een ommezien reinigt. Onze vakhanden plaatsen'mgraag. De paardenshows trokken veel Schiedammers naar de Nolenslaan en omgeving. Schiedam De jubilerende winkeliers van de Nolenslaan lieten zaterdag niets aan het toeval over. Het idee om het 25-jarig bestaan van de winkelstraat met twee grote paardenattracties op te luisteren was weliswaar tamelijk nieuw, er kleefde toch ook een bezwaar aan. De rijvereniging en ponyclub de Spalandrui ters, Schiedams hippische trots, en de Alblas- serdamse arresleeclub Glijen en Rijen waren samen met meer dan 20 paarden naar de No lenslaan gekomenDan is het onvermijdelijk dat er de nodige paarden uitwerpselen op het egdek worden gedropt Winkeliersvoorzitter P. van Hoogdalem had er wat op gevonden om dat probleem te lijf te gaan. Twee Spaland-ruiters, die ook bij openba re nutsbedrijven werken, kregen van hun werkgever een antieke straatveegwagen (een peper- en zoutstel) te leen, waarmee de uit werpselen direkt konden worden verwijderd. De feestdag aan de Nolenslaan werd tussen elf en drie uur dus vooral een genoegen voor paar denliefhebbers. De twee verenigingen maak ten enkele rondgangen In de buurt van de feeststraat, waarbij zij werden vergezeld door muziekkorps OBK en majorettes. Het winkelend publiek had vooral veel waar dering voor de manier waarop de arresleeclub de vier jaargetijden uitbeeldde. Komt u eens langs en maak kennis met ons Vaillant vakmanschap. Energieweg 11-12, Vlaardlingen. Telefoon 342400. Geopend: elke dag van 9 t/m 17.30 uur. Zaterdag gesloten. nkaam Billy Preston, zijn optre-; den zou beginnen. Maat begon met de klanken van 'Wr> are the World'. De soulman in hart en nieren vroeg het pu blick, 300 man, om mee te zingen, maar jammer voor Maat, hu kreeg de zaal niet mee. Het werd anders toen Preston zelf op het podium verscheen. Hij opende met Round in cirkels, aanstekers gingen aan mei With you I'am born again en het nummer If you love me now bracht het aanwezi ge publiek in vervoering. Do im posante Billy Preston eindigde zijn optreden met Nothing from nothing. Het publiek vroeg om een toegift, maar die weigerde de uit Houston (Texas) afkomstige zanger te geven. Het geluid was tijdens zijn optreden niet al te best geweest en daarom weigerde hij om nogmaals op het podium te verschijnen. Glenda Peters opende het soul- spektakel in de Margriethal, De Rotterdamse zangeres, die natio nale bekendheid kreeg door haar winnende optreden in de Play back show van Hennie Huisman, bracht haar bekende nummers als One day I'll fly away, All night long en haar nieuwste sing le Never leave you again. Louis Windzak zette de zaal vervolgens op zijn kop met een perfecte Otis Redding act, met als hoogtepunt het nummer Sitting on the dock of the bay. Tevens zong hij nog een duet met Josta Mye, een win nares uit een van de vele voort- rondes van de play-back show. Het veelal jeugdige publiek werd bijkans hysterisch toen het nieu we jeugdidool Georgie Davïes zijn optreden begon. De Zoeter- meerder, in het dagelijks leven gewoon Kees Rietveld genaamd, had na enkele nummers al de zaal plat. Het publiek vroeg en kreeg om een toegift De groep Trafassi sloot het feestje in de Margriethal af met een swingende show. Alleen had hel,/ grootste gedeelte van het publiek/ toen al afgehaakt

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1