Te kunt ouderen niet in containers stoppen9 Met aanstekers op de stoelen hummes mam SCHIEBAiSGHf G9IIANT NBUVff WItBM cnmiw Arbeidsbureau start sollicitantenbank Bewonersvereniging verontwaardigd: AFSCHEID MET VLOOTSCHOIJW S Sehiedamse molens in dekijker Vlaardingen op zoek naar leerkrachten Ravage in school Popschoolverkiezingen in Maassluis: Drukke avond politie NIEUWE HAVEN IN GEBRUIK Schiedam plaatst vijf papierbakken Onder invloed Werkzaamheden CAI- ontvangststation Warm bad geopend Uitkering na groepsgesprek Portemonnee gestolen 'Documenten vroegtijdig aanvragen MAANDAG 4 NOVEMBER 1985 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. Schiedam Werkzaamheden aan het cetrale antenne systeem leiden er in de week van 11 tot en met 15 november toe, dat kabel signalen van zowel radio als tele visie onderbroken worden. Om al te hinderlijke storingen te voorkomen zullen de werkzaam heden voomal 's nachts en tijdens de zenderpauzes plaatsvinden. Het Sehiedamse CAl-net wordt in de loop van december uitge breid. Schiedam Het arbeidsbureau Nieuwe "Waterweg-Noord is van plan in de loop van het volgend jaar een sollicitantenbank te in-* troduceren. Het initiatief is afge keken van de collega's in Spijke- nisse, die er een jaar geleden mee zijn begonnen. Een woordvoerder van het ar beidsbureau verwacht dat de sol licitantenbank flink wat banen oplevert Hij baseert dat op het succes in Spijkenisse. Daar zijn ongeveer 300 werkzoe kenden op die manier aan een baan geholpen. „Ik verwacht dat wij in Schiedam een vergelijk baar resultaat zullen boeken", schat hij in. De sollicitantenbank is enigszins te vergelijken met de ingeburger de vacaturebank. In tegenstelling inet.de huidige gang van zaken, komt nu de werkgever in plaats varride werkzoekende naar het arbeidsbureau om in de bak te snuffelen. Op 'de kaarten staan essentiele gegevens over de ingeschrevene, zodat de werkgever op eenvoudi ge wijze kan bepalen of de 'sollici tant* in principe voldoet aan de eisen die aan de vacature zijn verbonden. Vlaardingen „Dit ïnstructiebad is uniek voor Nederland." Die uitspraak durfde Hans Arons best aan toen zaterdag met een druk bezochte re ceptie het bad en de sauna aan de Waalstraat in Vlaardingen officieel werden geopend. Hans, die samen met vader Ben en moeder Els, tot nu toe zwemlessen gaven in het Holybad, zijn innig tevreden met het nieuwe complex, dat zij voor een groot deel zelf hebben ingericht Vanaf januari is daar hard aan gewerkt. De familie Arons richt zich met haar zwemles sen vooral op ouderen, op moeders met baby's en op gehandicapten. De watertemperatuur in het slechts 1,10 meter diepe bad wordt daarvoor op minimaal 33° Celcius gehouden, „En als er reva lidatie is kan het water nog warmer", vertelt Hans Arons. Behalve het ïnstructiebad is er in het complex een sauna, maar die kan alleen 's avonds worden bezocht Het nieuwe ïnstructiebad Schiedam Woedend is de bewonersvereniging Schiedam-West over een brief, die de bejaarde bewoners van de Sint Liduinahof hebben gekregen van directeur W.B.J, Huckriede van huize Frankeland. In die brief wordt de bewoners van de aanleunwoningen, als met sloop en nieuwbouw wordt begonnen, herhuisvesting in wooneontainers aan de Vlaardingerdijk in het vooruitzicht gesteld. Dat is onaanvaardbaar, vindt Hans Koster. Onder muzikale tonen laat een grote hijs kraan het afscheidscadeau voor directeur Dam zakken, die daar zichtbaar mee in zijn f# nopjes was (inzet). A? L Vlaardingen Met een vlootsehouw voor het jVIaardingse Deltahotel nam Nedlloyd Rijn- en ÏBinnenvaart zaterdag afscheid van directeur pDam. Vanaf het terras aan de Waterweg zagen «lij en zijn opvolger Van Riet ranke rijnaken en e duwboten luid toeterend aan zich voorbijt- pj een. Vanaf de Nedlloyd 84 drumde en toeter- [de showcorps A valance. et alle gasten in de bar van het sjieke hotel wa- i ervan gecharmeerd, dat het feestje van Ned lloyd via een omroepinstallatie overal te volgen 5. Of het wat minder kon, vroegen zij het per il, toen de speaker de vlootsehouw aankon- .Als reder, en dat was meneer Dam, neem »*niet alleen afscheid van je mensen, maar ook n je materiaal." mensen op het terras mérkten niets van de ergernis in de bar. Zij riepen naar de seheepsbe- manningen en zwaaiden met zakdoeken, vanaf het schip waar Avalance op speelde kreeg de scheidende directeur, die naar Engeland ver- trekt, een symbolisch cadeau Vanaf een kraan Ju liet iemand een bolhoed en een paraplu aan een /„j touwtje neerdalen op het terras. ivU ■0 Schiedam De molenfeesten in Schiedam hebben de stichting de Hollandsche Molen ertoe gebracht, om de molencontactdag dit jaar In het stedelijk museum in die stad te houden. Dat gebeurt vrijdag. Dan komen mensen, die ambtshalve of bestuurlijk met molens te maken hebben, bijeen in Schiedam, om te praten over de nieuwe ontwikkelingen op het gebied van monumentenzorg. De studiedag in het museum is een erkenning van de pogingen van Schiedam, om zich te profile ren als de molenstad van Neder land. Dat kan ook met enig recht gezegd worden, vindt coordina tor J.TH.M. Gunneweg van stichting de Sehiedamse Molens, Niet alleen met de molenfeesten kwam de stad in de kijker, in Schiedam staan, heeft de stich ting uitgezocht, ook nogeens de grootste molens van Europa. Behalve over monumentenzorg spreekt het selecte gezelschap vrijdag over de nieuwe mogelijk heid voor vrijwillige molenaars, om een aansprakéhjkheisverze- keri ng af te sluiten. Gunneweg vertelt de aanwezi gen tenslotte over zijn stichting, de Sehiedamse Molens. In een brief adviseert de vereni ging de bewoners van de Sint Li duinahof om ook blijk te geven van hun woede en verontwaardi ging. Want daar is alle aanleiding toen, vindt Koster. „Een groot aantal van die oude mensen zou in geïsoleerd liggende containers moeten gaan wonen, naast de rooms-katholieke begraafplaats. Die dingen zijn nota bene al afge schreven door de gemeente. Ze zijn vochtig en nauwelijks warm te stoken. Mensen die er eerder woonden hadden last van onge dierte en kregen te maken met baldadige jeugd. Je kunt het mensen van 75 jaar toch niet aan doen om daar zestien maanden te moeten wonen?" De bewonersvereniging spreekt van een dictaat van de stichting aanleunwoningen. „Hoogst irri tant", vindt Koster de brief van Huckriede, die de wisselwonin- gen consequent betiteld ais bun galows Huckriede schrijft, dat in de 'bungalows' een alarmering is aangebracht en dat de bewoners met één druk op de knop in de omgeving veel lawaai kunnen maken. „Zo staat die brief vol met allerlei eigenaardige zinsne den", moppert Koster. De stichting aanleunwoningen is bovendien voorbarig met haar brief, beweert Koster. „De ge meenteraad neemt pas op 11 no vember een beslissing over de nieuwbouw van de 153 premie C- womngen. De stichting probeert de bewoners echter nu al vast te pinnen op herhuisvesting in die containers." Brutaal vindt Kos ter, dat de ouderen voor de con tainers een huur van 245 gulden zouden moeten betalen en dal zij ook niet gevrijwaard blijven van de tussentijdse huurverhoging. „Vorige bewoners van die wissel- wonmgen zaten daar voor hon derd en tien gulden in de maand", zegt Koster verontwaar- - digd. De bewonersvereniging zal al haar invloed aanwenden om wat zij noemt 'deze ongewenste gang van zaken' tegen te gaan. Koster is van plan de ouderenbonden in te schakelen en bij de gemeente raad te protesteren tegen de ma nier waarop de stiehing de oude ren behandeld. nister van onderwijs, Deetman, een arbeidsduurverkorting inge steld. Voor de vervulling van de daardoor extra vrijkomende ar beidsplaatsen, konden de leer krachten worden geplaatst in het kader van het Werkgelegenheid Project Onderwijs (WPO) Dat waren veelal leerkrachten die op de wachtlijststonden en als inval lers fungeerden bij ziekte of ver lof van het personeel met een vaste aanstelling. Door al de maatregelen van de overheid dreigt er nu een ernstig tekort te ontstaan aan invallers. De gemeente Vlaardingen doet dan ook een beroep op mensen met een onderwijsbevoegdheid om zich beschikbaar te stellen voor de in vallijst. Arie Noordhoek van de afdeling onderwijs van de gemeente Vlaardingen: „Momenteel staan er nog zo'n 35 mensen op de lijst, maar dat zijn mensen met alle maal een eigen voorkeur voor een bepaalde dag of school. Die kunnen bijvoorbeeld niet een paar weken worden ingezet. Pas nog kregen we het verzoek van een school om een invalkracht voor enkele weken omdat een onderwijzer ziek was geworden. Dan wordt de spoeling bij ons erg dun, want er zijn maar heel wei nig mensen die voor zo'n lange periode beschikbaar zijn Van daar dat we de lijst willen uitbrei den, zodat we als gemeente meer armslag krijgen. Nu is het echt improviseren Vlaardingen De gemeente Vlaardingen heeft weer plaats voor onderwijzers die in geval van nood in kunnen springen op de openbare lagere scholen in de stad. Al geruime tijd is er een groot behoefte aan leerkrachten die van tijd tot tijd kunnen in springen op scholen. De invoering van de Wet op het basisonderwijs heeft tot een ge heel nieuwe berekening van net aantal personeelsleden per school geleid. Daarnaast is door de mi- Maassluis Inbrekers hebben dit weekeinde een enorme rava ge aangericht in basisschool Pantha Rei aan het Dennendal in Maassluis. Stoelen en tafels wer den ondersteboven gegooid en met inkt besmeurd. Of er iets ontvreemd werd kon nog niet worden vastgesteld. Behalve in de school werd er de afgelopen dagen in Maassluis ook ingebroken in huizen aan de He- kelanj, het Dennendal en de Bre- derolaan. De buit bestond uit geld, sieraden en video-appara- tuur. Een poging tot inbraak in een huis aan de Vondellaan slaagde niet. Ook in de Richel, het oplei dingsschip van het zeekadetten- korps werd ingebroken. Schiedam De sociale dienst in Schiedam heeft een nieuwe ma nier bedacht om de verwachte stroom van aanvragen voor een RWW-uitkering snel en soepel af te handelen. De dienst zal de naar schatting 125 schoolverlaters in de leeftijd van 18 tot en met*20 jaar in groepen van 20 op de 's Gravelandseweg ontvangen. Tijdens die bijeenkomsten wor den zogenaamde 'groepsmtaken' gehouden. De aanvraag wordt gezamenlijk ingevuld en daarna afgehandeld. De sociale dienst wil de sessies tevens aangrijpen om m het algemeen voorlichting te geven over de dienst. Ook de mogelijkheden voor vrijwilli gerswerk en alternatief werk met behoud van uitkering ko men dan aan bod. Jongeren die denken per 1 janua ri voor een RWW-uitkenng in aanmerking te komen, kunnen zich in de ochtenduren telefo nisch opgeven voor een dergelijk groepsgesprek. Schiedam Uit een woning aan de Edisonstraat is een portemonnee met daarin 3 300 gulden gestolen. Men kwam bmnen met behulp van een valse sleutel. Door een slaapkamerraam te openen konden inbre kers binnenkomen in een wonmg aan de Delflandseweg, Daar werd voor 4.000 gulden on tvangstappa ra tuur ontvreemd Uit een woning aan de Ampèrestraat werd electrisch gereedschap ge stolen. Via het kijkluik werd de voordeur geopend. Maassluis De Minister de Visser-school, onder wijzer Van Oosten van deze basisschool en De Vlie- .thorst zullen in het voorjaar deelnemen aan de fina le van de popschoolverkiezingen van Zuid-Holland. De beide scholen en 'meester' Van Oosten, behaal den vrijdagavond m Koningshof de eerste prijs met hun optreden tijdens een playback-show. Deze show voor scholieren en onderwijzend personeel vormde tevens de start van de popschoolverkiezin gen, die in heel Nederland gehouden zullen wor den. Favoriete artiesten die werden geïmiteerd wa ren onder meer Madonna, Danny de Munk (prach tig neergezet door Raymond Baaien, negen jaar), Dolly Dots, U2 en Gerard Jolmg. Vlaardingen Een groot aantal aanrijdin gen bezorgde de politie vrijdagavond han- .denvol werk. Op het kruispunt aan de Ho- lysingel. Dillenburgsingel en de Willem de Zwijgerlaan verzuimde een 26-jarige Vlaardinger voorrang te geven aan een au to mbilist die van rechts kwam. Persoonlij ke ongelukken deden zich niet voor, de materiele schade was enorm. Op de kruising vna de Dirk de Derdelaan en de Florislaan botsen eveneens twee wa gen op elkaar. Ook hierbij vergat een be stuurder voorrang te verlenen en onstond er alleen schade aan de auto's. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd op de Maasxluisedïjk een 29-jarige Vlaar dinger aangehouden. Hij slingerde over de weg met zijn wagen en reed ook nog een lichtmast omver. De man had iets te diep in het glaaqe gekeken en werd ter ontnuchte ring ingesloten. Schiedam Schiedammers die binnenkort een rijbewijs, een paspoort of andere reisdocu menten nodig hebben moeten die papieren snel aanvragen. De afdeling Burgerzaken'van de gemeente, gevestigd in het gebouw aan de 's Gravelandseweg, is van 21 december tot en met 1 januari gesloten. Ook andere afdelingen vallen onder die kerstsluiting. Slechts één onderwijzer durfde de uitdaging aan. Dat was dus meester Van Oosten. Hij vertolk te (met eigen stemgeluid) 'Hilver sum III' van Herman van Veen. Gekleed in een witte overall en voorzien van een bezem zong Van Oosten uitstekend de alweer wat oudere hit van Van Veen. Aanvankelijk verliep de play back-show wat traag, maar vanaf het optreden van Danny de Munk, waarbij het publiek uit bundig meezong, kon de avond niet meer stuk. Als ervaren be zoekers van popconcerten klom het publiek op de stoelen, zwaai de met aanstekers en schreeuwde overbekende teksten uit voile borst mee. Organisator 'Mister Ed' van der Wal verklaarde tijdens de happe ning dat hij erg tevreden was over de opkomst van zowel de deelnemers als het publiek. „Dit is de eerste keener zitten nog wat schoonhetdsfouten in, maar die zijn op te lossen. Als dit geen leu ke manier is om de jeugd bezig te houden weet ik het niet meer". De landelijke finale van de pop schoolverkiezingen vindt ver moedelijk plaats in de Beekse Bergen, aldus Van der Wal, die vanaf nu als een razende Roeland door de provincies trekt, op zoek naar nieuw popudent De leden van De Nieuwe ^fj| Haven konden zaterdag "'r^voor het eerst aanleggen in hun eigen jachthaven. Schiedam De leden van de Sehiedamse watersportvere- niging De Nieuwe Haven kon- li^ den zaterdag vooi hel eerst aanleggen aan de steigers van hun eigen jachthaven. In een container aan de Nieu- we Haven, waarde herfstkou- de werd weggeblazen door een straatkachel, vierde de §f£; vereniging een bescheiden feestje De leden die een steiger toege- wezen hydden gekregen kon- len daar een kopje koffie 'nnken. De echte feestelijkheden wor- don echter pas het volgend fff ootjaar gehouden, als het wa* 'f} icrsportseizocn van start gaat. Dan hoopt De Nieuwe Haven P% de beschikking te hebben over een eigen clubgebouw. Dat zal door de leden zelf worden ge- bouwd. zoals zn ook de steigers <y'j, grotendeels zélf hebben aan- gelegd. Schiedam Openbare Nutsbe drijven plaatst woensdag vijf ex tra papierbakken op verschillen de plaatsen in de stad. Het Schie- 'damse gemeentebestuur hoopt op die manier een wezenlijke bijdra ge te leveren aan het hergebruik van papier. De ONS heeft becijferd dat per jaar 180.000 gulden aan afvoer- Vlaardingen De politie van Vlaardingen moest tegen twee inwo- ners van de stad proces-verbaal opmaken wegens het njden onder in vloed van alcohol. Een 43-jarige Schiedammer werd op de Van Heusdenlaan aangehou den. Hij bleek niet meer in staat om op een fatsoenlijke wijze zijn. wa gen te besturen en werd door de politie achter het stuur vandaan ge haald. Een 39-jarige Vlaardinger onderging hetzelfde lot. Eveneens op de Van Heusdenlaan zorgde hij voor paniek toen hij tegen het verkeer in begon te rijden. Teveei gebruik van alcohol was hiervan de oorzaak. kosten kan worden bespaard als al het oude papier opnieuw kan worden gebruikt. Dankzij allerlei inzamelingsacties en de al aan wezige papierbakken kan al een deel van hel papier worden 'on derschept'. Volgens ONS-voor lichter Man Dingenouts zou jaar lijks per Schiedammer 42 kilo gram papier als afval worden ge produceerd. De nieuwe bakken komen op de volgende plaatsen te staan: Wil lem de Ewijgerlaan/ hoek Stad houderslaan. Aleidastraat, Geu- zenplein, Broerevest/ hoek Em ma plein, Borodiniaan. Eerder dit jaar werden op vijf andere loca ties eveneens dergelijke bakken neergezet

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1