Bouwvereniging weert huurders Maassluis sluit akkoord over overdracht grond VLAMOiNBS DAGBLAD SGHIfOAMSGHE GOIiRANI liffljj WAIEBWffi CflMBMI MOLENAAR BEGINT OPNIEUW 'Schandalige zaak' Kombrink in Vlaardingen 'In verleden fouten gemaakt9 Autocrossers doen verzoek aan illegale racers: 'Slop' Woonwagen bewoners:, pas maandag besluit Bewoners Westwij k tevreden 'Jaarvergadering alleen voor aandeelhouders' Na tien jaar onderhandelen Nostalgie Toch ontheffing voor Wijnands Betrapt De Jonge eerste Manda Kapil lijsttrekker □WffilERWEG DONDERDAG 7 NOVEMBER 1985 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen, Postbus 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209- Vlaardingen Aan de voora vond van de behandeling van de begroting in de gemeenteraad spreekt Tweede Kamerlid Hans Kombrink voor de Vlaardingse afdeling van de PvdA over be zuinigingen. De oud-staatssecretaris van fi nanciën vertelt de PvdA'ers over de gevolgen van het beleid van het kabinet-Lubbers voor de ge meentenl Welke gevolgen dat be leid voor Vlaardingen heeft ge had wordt Kombrink voor aan- Hans Kombrink vang van de bijeenkomst al door PvdA-wethouder IJsbrand van vindtdinsdag 12 november plaats der Velden uit de doeken gedaan, i„ de bovenzaal van café de Lijn- De spreekbeurt van Kombrink draaieren fegintom acht uur. Vlaardingen Dick Molenaar, de voormalige eige naar van Had 10 Molenaar, opent binnen twee we ken weer een nieuwe winkel aan de Groen van Prinstererstraat in Vlaardingen, Na het faillisse ment van Radio Molenaar enkele maanden terug is de eigenaar niet bij de pakken neer gaan zitten. „Ondanks alle ellende zijn we er toch bovenop ge komen", aldus een tevreden Dick Molenaar. „Na het faillissement hebben we van heel veel klanten positieve reacties gehad. Dat heeft ons gesteund in het streven om opnieuw te beginnen. Voor de feest dagen moet alles weer bij het oude zijn." Het faillisement van Radio Molenaar kwam on langs als een donderslag bij heldere hemel. „De le veranciers hebben me toen de nek omgedraaid. Twee mensen werden zenuwachtig en toen was het snel gedaan met me. Ik had daar helemaal niet op ferekend,. Ik wilde op een eerlijke manier zaken oen, maar binnen twee dagen was het afgelopen met mijntzaak. Terwijl ik een maand eerder nog was uitgeroepen tot de beste firma van Vlaardin gen. Ja, hetkan raar lopen." Dick Molenaar en zijn vrouw zijn vast van plan om het verloren gegane terrein zo snel mogelijk terug te winnen- „Onder welke naam we van start gaan weten we niet Het zal wel iets worden van Mole naar radio en televisie. Mensen die garanties en ver zekeringen bij ons hebben lopen kunnen dan weer gewoon in de winkel terecht" Dick Molenaar is de afgelopen maanden veel wijzer geworden, „Ik heb in het verleden gewoon een paar fouten gemaakt Maar dat is natuurlijk achteraf pra ten, schiet je niets meer mee op. Je leert er alleen maar van." Bouwfonds weigert hypotheken: Harm Woudstra: 'Triest*. MaassluisHarm Woudstra, de voorzitter van de commissie bodem onderzoek van. de Maassluisse gïfwijk Steendijkpoider noemt het een schandalige zaak dat het regiokantoor Va; bet Bouwfonds Nederland se Gemeenten in Den Haag tot tweemaal toe heeft geweigerd een of ferte uit te brengen voor de financiering van huizen, die staan in de Maassluisse wijk. In brieven aan de hypotheekadviseur. Hypotheek bureau WB in Voorburg, wordt gesteld dat bet gebied in Maassluis 'be smet' is. „We hadden de geruchten al wel vernomen, maar dat het nu echt v/aar blijkt te zijn is triest. Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten is nota bene een initiatief geweest van ondermeer de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De overheid is zelf schuldig aan de verontreinigingen in de wijk. Dat er nu hypotheken worden gewei gerd, kan toch niet. We zullen zeker bij de overheid aan de bel trekken als blijkt dat het Bouwfonds dit beleid voortzet" De commissie bodemonderzoek heeft van de gemeente Maassluis de zekerheid gekregen dat gemeentegaranties verstrekt blijven worden voor de woningen in de grootste gifwijk van Nederland. „Van bewo ners hadden we vernomen dat de gemeente moeilijk zou doen, maar wethouder Izaak van der Knaap heeft ons verzekerd dat de gemeente garanties blijft verlenen", aldus Harm Woudstra. Schiedam De Autocrossclub Schiedam heeft zich schriftelijk gewend tot de coureurs, die in Midden-Delfland overlast bezor gen. De illegale racerij vindt op het dijklichaam voor rijksweg 19 plaats tot ergernis van boeren, milieubeschermers en de ge meentepolitie van Schiedam en Rijswijk. Namens de Autocross club hebben Goof Hendriks en Rob Post gevraagd, of de zwart rijders een eind willen maken aan hun activiteiten, niet alleen omdat de dijk erdoor aan flarden gereden wordt, maar ook omdat de legale crossers van de Rijs- wijkse politie de schuld krijgen van h.*L rumoer: een zelfde ge-, dachtenfoutals vroeger in Schie dam wel werd gemaakt. De Autocrossdub vraagt de ille gale racers zich te verenigen, wat de kans vergroot om in aanmer king te komen voor een officieel cross terrein buiten het stiltege- bied Midden-Delfland. Even tueel wil de Autocrossdub sa menwerken. Op de zandvlakte van Spaland zal binnen drie jaar een eind komen aan het crossen van de club van Hendriks en Post. Zij zullen de welzijnseom- missie suggesties doen voor een nieuwe terrein, al is er volgens wethouder Luub Hafkamp geen plaats. Maassluis Pas op zijn vroegst maandag krijgen de woonwagen bewoners die zijn neergestreken in*-Maassluis uitsluitsel over een standplaats. Na een gesprek op heqstadhuis in Maassluis werden de door de woonwagenbewoners aangedragen standplaatsen op nieuw op een rijtje gezet Wethouder Mees Duimelaar (PvdA): „Het probleem is echter dat we het financiële plaatje nog niet rond hebben en ook moeten kijken waar we op de verschil lende plekken electrieiteit en wa ter vandaan kunnen halen. Ge meentewerken en mensen van ruimtelijke oredening zijn hard bezig om alles op papier te zetten en tot zolang moeten de families geduld hebben." De woonwagenbewoners dreig den begin deze week met acties als er met snel een oplossing voor het probleem zou worden gevon den. Al drie weken nu bivakke ren zij op de parkeerplaats nabij de veerpont op 't Hoofd. Zonder sanitaire voorzieningen en dat rijn de elf bewoners beu. Zij dreigden met het afsluiten van de parkeerplaats, maar zagen daar na bemiddeling van korpschef Niéüwkoop en burgmeester Van Es i^anaf. „Hét is gewoon een moeilijke zaak om in de stad geschikte plaatsen te vinden waar de men sen!--kunuen staan", aldus Mees Duimelaar, die nu voor het twee de achtereevolgende jaar met de proBlematïek wordt geconfron teerd. „Ik begrijp best dat de be woners ongeduldig worden. Na de Raadsvergadering waren ze emotioneel, maar dat kan ik be- grijjfen. Ze dachten dat wij met voorstellen zouden komen en ze hoorden niets. Dan ben je boos, logisch, maar na het gesprek van gisteren is de lucht weer een beetje opgeklaard. De bewoners hebben begrip voor onze proble men." Als Mees Duimelaar maandag de stukjcen van zijn ambtenaren krijgt, wordt dinsdag tijdens de wekelijkse collegevergadering een besluit genomen. Een dag la ter, tijdens de commissie ruimte lijke ordening, worden dan de Maassluise politieke partijen op de hoogte gebracht. Enquête Weteringschool: Vlaardingen De meeste mensen in de Westwijk rijn tevreden over hun woonomgeving. Dat blijkt uit een enquête die is gehouden door de leerlingen van de twee hoogste klassen van basisschool De Wetering. De enquete werd gecombineerd met de actie voor Greenpeace, die twee weken geleden werd gehouden. De bewoners van de Westwijk vinden het teleurstellend, dat het on derhoud aan het openbaar groen en de huizen de laatste jaren steeds minder wordt. Ook maken zij zich zorgen over de vergrijzingen over de verkeersveiligheid in de wijk. Desondanks oordeelden in overgrote meerderheid positief over hun woonomgeving: 71 procent noemde die 'goed', 23 procent sprak van 'voldoende'. Van de bewoners heeft 17 procent het plan om te verhuizen. De enquête maakte deel uit van een project over de woonomgeving, dat in alle klassen van De Wetering werd gehouden. Geholpen door ouders en leraren maakten de kinderen foto's, videofilms en puzzel- tochten door de wijk. De Maassluis De gemeente Maassluis heeft na bijna tien jaar moeizaam onderhandelen alsnog een trans actie gesloten met de familie van D. van der Sar over de overdracht van stukken grond in de Steendijkpol- der-Noord en de Oranjepolder. In 1976 zou de transactie al plaatsvinden. De gemeente Maassluis zou percelen, de erven van Var> der Sar, overnemen en in de Oranje polder zou Van der Sar nieuwe grond krijgen. De waterpartij van. 8,5 hectare zou dan wel moeten worden opgespoten, maar daar zou de gemeente Rotterdam zorg voor dragen, Rotterdam wijzigde echter de plannen en tot het gebied is nooit over ge- van uiterst ingewikkelde on- w want de gemeente kon de eerder afgesloten overeenkomst met Van der Sar niet nakomen. Nu is er toch een contract, waar een zeer hoog bedrag mee gemoeid is, uit de bus gekomen en daar toonden de politieke partijen in de ge meenteraad rich uit uitermate tevreden mee. Voor 1 januari moet de overeenkomst geëf fectueerd worden en dan moeten ook alle werkzaamheden uitgevoerd zijn. Alleen de WD zette vraagtekens bij de trans actie. De firma Spree n uit De Lier graaft mo menteel stukken grond in de Oranjepolder af en het lukt niet om dat voor 1 januari gedaan te krijgen. De contracten zijn imiddels gete kend, maar de liberalen wilden de zekerheid dat de firma Spreen ook na 1 januari de werk zaamheden voortzet en eisten een schriftelij ke overeenkomst om de financiële risico s voorde gemeente tot een uiterste te beperken. Via een amendement wilde de WD-fraetie dat bereiken. Wethouder Izaak van der Knaap wilde daar echter niets van weten: „Wij hebben geen enkel signaal dat de firema Sureen na 1 januari het werk niet meer op een afdoende manier zou uitvoeren. Ruim twee derde van het werk is al klaar en eenderde moet nog worden uitgevoerd. Dat zal zeker niet lukken voor 1 januari 1986, maar tot op heden is iedere komma in de overeenkomst door de firma Spreen nagekomen. Om nu weer de onderhandelingen te open en om een schrijftelijke garantie vragen gaat mij veel te ver." Na een korte schorsing schaarde het v.' iJiige college zich achter de wethouder en ook de andere partijen in de raad, met uitzondering van de RPF, steunden de wethouder. Burge meester Van Es: „Wij willen de onderhande lingen niet opnieuw openen. Wij zijn wel be reid om de firma Spreen in januari een brief te sturen met daarin een opsomming van de werkzaamheden die nog moeten worden uit gevoerd." Met die toezegging namen de liberalen uitein delijk genoegen en trokken het amendement De jubileum-avond van de Historische Vereniging werd In stijl gevierd, Schiedam De Historische Vereniging Schiedam heeft het tienjarig bestaan gister avond in het Stedelijk Mu seum geheel in stijl gevierd. Wat is immers logischer tij dens zo'n bijeenkomst dan in hel verleden te graven. Oud-verslaggever Leo Nelis- sen was aangezocht om aan de hand van anekdotes en andere herinneringen de Schiedamse jaren na de tweede wereldoorlog uit de geheugens van de bezoekers op te diepei. Hij kwam met verhalen die velen al weer waren vergeten, maar die eenmaal in herinnering ge roepen vervolgens toch me nig 'o ja' aan de zaal ontlok ten. De feestavond kreeg daar door oen sterk nostalgisch karakter. Dat werd nog eens onderstreept door dc aanwe zigheid van het muziekgezel schap 'Goet ende Fyn dat met volksmuziek uit middel eeuwen en renaissance nog een stuk verder terug ging in de tijd. Schiedam openheid bij wo ningbouwvereniging Volkshuisvesting is nog ver te zoeken. Met die beschuldi ging komen Cor Huyken en Gerrit van Schuppen, bei den lid van de werk groep huurdersbe- langen van de bewo nersvereniging Sehiedam-Zuid. Zij- hadden gevraagd om als huurders aanwezig te mogen zijn op de jaarvergadering van Volks huisvesting, de grootste binnen het samenwerkingsverband van de vijf Schiedamse woningcorpo raties (SSSW). Het bestuur van Volkshuisvesting heeft hen ech ter de toegang geweigerd. „Tot onze grote verwondering", aldus Huyken en Van Schuppen. Immers, vorig jaar al kwam waarnemend SSS W-directeur Cees Kamminga met een contou rennota, waarin hij het had over democratisering, grotere open heid en een actief meedenken door de huurders in het beleid. En inderdaad informeerde Volkshuisvesting onlangs bij be woners, of er interesse bestond in bestuursfuncties. Tegenstrijdig „Als medewerkers van een be wonersvereniging konden wij tot onze spijt daar niet op ingaan, omdat het zou neerkomen op het vervullen van twee tegenstrijdi ge functies", zeggen Huyken en Van Schuppen. wijzend op de kritische rol die de bewonersver enigingen spelen in het huisves tingsbeleid. Zij hadden verwacht wel op de jaarvergadering te mogen ko men, maar die blijkt alleen toe gankelijk te zijn voor aandeel houders. Cor Huyken, ook actief in de PvdA, en Gerrit van Schuppen vragen zich nu af, o£ de bestuurders zich wel willen verantwoorden naar de huurders toe. „Of is verantwoording naar de aandeelhouders het enige dat telt?" „Zou het dan toch zo zijn, dat het rapport van de Nationale Wo ningraad en het verweerschrift van de heer Prins (voormalig di recteur) teveel waarheden bevat ten. die een eenvoudige huurder met mag weten? Of wordt de openheid, die Kamminga voor staat. toch niet overal toegepast en zullen uiteindelijk de huur ders de rekening gepresenteerd krygen van een falend beleid, dat deze bestuurders tot nog toe heb ben gevoerd?" Met het falen doelt de werkgroep huurdersbelangen op dc financieel beroerde situatie, waarin Volkshuisvesting is ko men te verkeren. Maassluis Automobielbedrijf Wijnands mag een deel van de showroom blijven onderverhu ren aan tuinmeubeleentrum Jan Modaal. Het college van burge meester en wethouders van Maassluis verleenden deze week ontheffing aan Wijnands. In een eerder stadium had de gemeente aan Wijnands verboden een deel van de showroom te verhuren omdat men bang was voor con currentievervalsing. Tijdens de commissie bezwaar schriften nam een meederheïd van de politieke partijen echter afstand van het standpunt vna het college. Al gedurende enkele jaren maakt Jan Modaal van de showroom ge bruik om zijn tuinmeubelen uit te stallen. Een aantal middensten ders uit de binnenstad van Maas sluis was het daar niet mee eens. Zij waren bang voor omzetverlies en dienden een klacht in bij de gemeente. „Allemaal voor niets geweest", aldus Aad Wijands. „Al tijdens het vooroverleg maakten wij de gemeente duidelijk dat de bezwa ren ongegrond waren. Nu moest ik een advocaat in de ai m nemen en dat kost toch ook een hoop geld. Allemaal voor niks want we hebben toch gelijk gekregen," In de ontheffing die nu wordt verleend aan Wijnands is wel de bepaling opgenomen dat ieder jaar opnieuw ontheffing moet worden aangevraagd. „Een beet je pesten denk ik van de gemeen te' aldus de Maassluise onderne mer. Tot het bestemmingsplan voor de Haydnlaan klaar is kan Wijnands nu met een gerust hart een deel van zijn showroom onder verhu ren. „En dat bestemmingsplan laat nog wel enkele jaren op zich walen'aldus Ruurd Vcenhoven van de afdeling kabinet en juridi sche zaken van de gemeente Maassluis. Schiedam Een 23-jarige Schie dammer die in een winkel in dé Fokkerstraat probeerde een vi deo-recorder te ontvreemden werd op heterdaad door een van de verkopers betrapt De dief probe eerde zich nog uit de peni bele situatie te redden door de re corder ter reparatie aan te bie den, maar de verkoper trapte niet in die truc. De jongeman gooide vervolgens de video-recorder op de grond en nam de benen. De ill tie wist hem echter snel in de raag te grijpen pol Kri Vlaardingen Raadslid Cor de Jonge is door de leden van kies vereniging van de RPP-Vlaar- dingen unaniem gekozen tot lijst trekker. De Maassluisse topamb tenaar Dc Jonge vormt op dit moment met Rien Lensvelt de SGP''RPF-fractie in de gemeen teraad. Die twee partijen hebben, samen met het GPV, al bijna overeenstemming over hernieu wing van de samenwerking bij de gemeen terao cis ver k iezi ngeq van maart 1986. Maassluis—-Manda Kapil voert tijdens de gemeenteraadsver kiezingen van begin 1986 wederom de lijst van D'66 aan in Maassluis. Maandag 11 november presenteert do afdeling het ontwerp-verkiezingsprogramma in ontmoetingscentrum Ko ningshof aan de Uiverlaan in Maassluis. De nummer twee op de kieslijst is een volslagen onbekende in de Maassluise politiek. Jan Storm, afkomstig uit het onderwijs en pas woonachtig in Maassluis, is tijdens de schriftelijke stem ming onder de leden op de tweede plaats terechtgekomen. „Ik ben uitermate blij met Jan. We hebben allebei een onderwijs- achtergrond en hebben aan een half woord genoeg om elkaar te begrijpen. Storm is een uitstekende keus van de leden", al dus Manda Kapil.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1