Joegosla ven krijgen paar dagen uitstel PvdA-fractie: geld yoor atletiekbaan Wmk VlMflDJNSS DAGBLAD SOHIEDAMSGHECOURANT NIEUWE WATERWEG GBBIAMï DOOR PROCEDUREFOUTEN KORT GEDING luise scholieren uitwijzing Joegoslaa Directeur in beroep Chaos op rijksweg 20 AMBASSADEUR DOOPT 'BABY' SPRING GROVE Bisschop Bar keurt opheffing KSCA goed Op herhaling Vrouw bedreigd en mishandeld Lokatie-Broersvest minst bezwaarlijk i i □WATERWEG VRIJDAG 8 NOVEMBER 1985 ■Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Viaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229. 352066, 350557 - sportredactie: 345209. liiiiiiiiiiiiiuiiiiniiiitiiiiiiiiiiuiiiiiiiimiiiNiiijniiiiimiiiiiiiiiiiiiiutfliM^ geen afstel betekent Zij hopen echter wel dat zij, mede door de steun van politieke partijen, de Meester Blomschool en vele an deren die zich voor hen inzetten, toch een kansfe maken om in Ne derland te mogen blijven tot de uitspraak van het hoger beroep dat zij hebben aangespannen. Het bedrijf waar Rade Mil jus werkt, een machinefabriek in Maasland, is tevreden over de inzet van de Joegoslaaf. De personeelschef zei desgevraagd het te betreuren, dat Miljus het land uit gezel dreigt te worden. De familie Miljus raakte haar verblijfsvergunning kwijt omdat zij langer dan de toegestane ter mijn terug was gegaan naar Joe goslavië. Pas nadat zij geruime tijd in Maassluis woonden, ont dekte de politie van deze ge meente bij toeval dat zij volgens de wet hier illegaal waren. In middels heeft de advocaat Milo uit Den Haag gratis zijn diensten aangeboden, omdat hij zich het lot van dit gezin heeft aangetrok ken. Naar verwachting wordt volgende week beslist over de vraag of de Joegoslavische fami lie in Nederland de uitspraak in hoger beroep mag afwachten. Ouders tt lang«pziekenbramk Maassluis Het Joegoslavische gezin Mil jus uit Maassluis behoeft van het ministe rie van justitie niet» zoals aanvankelijk was beslist, maandag ons land te verlaten. Staatssecretaris Korte-Van hebben Rade en Dobrija Hemel en het ministerie Miljus en hun twee kinde ren enkele dagen uitstel verleend. In deze periode wil het ministerie de zaak van de familie Miljus op nieuw bekijken. Bij het onlangs gehouden kort geding, dat de Joegosla- ven verloren, zouden pro cedurefouten zijn ge maakt. Vanuit Maassluis is politieke druk op het ministerie en de staatssecretaris uitgeoefend door met name het PvdA-raadslid. Lidy Knoop en burgemeester Hans van Es. Lidy Knoop heeft aangeklopt bij het ombudsteam van de Partij van de Arbeid en inmiddels kontakt gehad met het PvdA-tweede-kamerlid Ineke Haas. Verder heeft raadslid Wil van Dinter, secretaresse van CDA-fractieleider Bert de Vries, de zaak van de familie M'ljus aangekaart bij Tweede-kamerlid Evenhuis. De klasgenoten van de 11-jarige Alexander Miljus op de Meester Blomschool hebben gisteren een telegram gestuurd naar de staats secretaris. „Wij hopen dat u het gezin-Miljus en onze klasgenoot Alexander wil toestaan in Maas sluis te blijven. At TB antwoord terug", luidde de tekst De leer lingen stuurden vorige week al Kansje een brief naar de staatssecretaris met hetzelfde verzoek. Zij kregen tot op heden nog geen antwoord en werden ongerust en een beetje ongeduldig. De kinderen hebben de hele school voorzien van affi- Uit het Rotterdams Nieuwsblad van 5 november ches met teksten ais 'Alexander moet blijven'. De familie Miljus, die al 15 jaar in Nederland woont, wacht met spanning de ontwikkelingen af. Rade en Dobrija Miljus beseffen, dat het voorlopig uitstel zeker iiiiiiHiiiiimiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiüiiiiniiiiiNiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiimiiiiüiminiiiimiiiiiiiiiiiiifiiiiMiiitiiiitiiiiJiimiH Vlaardingen Ir W.F. Pinkse, de door het gemeentebestuur van Vlaardingen op non-actief gezette directeur van het GEWB, is in beroep gegaan bij het ambtenarengerecht De directeur vecht het besluit van B en W aan. Het kan overi gens nog geruime tijd duren voor de rechter een oordeel velt over het al dan niet terecht aan de kant zetten van de direc teur. J. de Mol, hoofd van de afdeling personeelszaken: „Meest al gaat er een halfjaar tot een jaar overheen. Er rijn zoveel za ken te behandelen, daar nemen ze bij het gerecht alle tijd voor. Wij zijn niet verbaasd dat de directeur in beroep is gegaan. Het is een routine-zaak." De directeur werd van zijn nineties ont heven, toen bleek dat er al geruime tijd klachten over rijn doen en laten de ronde deden bij het gemeentelijk energie- en wa terleidingsbedrijf. Een herindeling van de werkzaamheden le verde niet het beoogde resultaat op en ook waarschuwingen haalden niets uit. Tot wethouder Jan Madem de knoop door hakte en Pinkse verbood het pand aan de Hoflaan nog langer te betreden. Vlaardingen De PvdA-fractie in Vlaardingen sponsort twee le den van de partij, die zaterdag meedoen aan de grote sponsor loop van atletiekvereniging For- tuna Vlaardingen. Willem Kwakkelstein, gemeenteraads lid, en Bert Kandel, eerste op de 'wachtlijst', zullen proberen zo veel mogelijk geld bij elkaar te brengen voor de vereniging. -■„Dat moeten toch zeker een paar honderd gulden worden", aldus Bert Kandel, een getraind loper, die vorige week nog zijn persoon lijk record op de 15 kilometer scherper stelde. De opbrengst 'van de sponsorloop Fortuna rekent op 12.000 gulden komt ten goede aan de renovatie van de sterk verpauperde atletiek baan, Daar is veel geld voor no dig. De drie grote partijen in de Vlaardingse raad VVD, PvdA en CDA - geven in hun verkie zingsprogramma's alle hoge prio riteit aan de renovatie van de baan. De PvdA is vaak door de sporters verweten te afstandelijk en te negatief te reageren op re- riovatieverzoeken. De socialisten kregen verder het verwijt niet sportief te zijn en nu willen de PvdA'ers op sportieve wijze re vanche nemen. Wïm Kwakkel stein, fel omstreden vanwege zijn in het verleden negatieve hou ding ten opzichte van de recon structie van de baan, en atleet Bert Kandel hopen minimaal 30 rondjes af te leggen. „Maar mijn concitie is beter dan die van Wim", weet Kandel al op voor hand. „Wim is natuurlijk ook een stuk ouder", klinkt het ironisch tot slot Schiedam Een 20-jarige Schie- dammer werd in de Hema op he terdaad betrapt, toen hij een paar handschoenen probeerde weg te nemen. De man kon worden in gerekend door de politie. Het bleek niet de eerste keer te zijn dat de Schiedammer spullen uit winkels had gestolen. De politie heeft hem al meer dan 20 keer opgepakt voor vergelijkbare ver grijpen. Vlaardingen Een 35-jarige Vlaardingen is vanmorgen om vier uur aangehouden, omdat hij een kennis in haar woning aan de Van Aerssenstraat had bedreigd en mishandeld. De vrouw liep een paar fikse klappen op. Volgens de verklaring van de vrouw is zij met een pistool be dreigd, maar dat vuurwapen heeft de politie nog niet kunnen vinden. Wel werd in het huis van de verdachte aan de Dirk de Der delaan een ploertendoder gevon den. Die werd in beslag geno men. Bibliotheek ideaal op Gat van Bolmers Schiedam De meest geschikte plek voor de nieuwe bibliotheek is aan de Broersvest, op de plaats waar nu nog de panden van Lentefeest en de Trechter staan, aan weers zijden van het Gat van Bolmers. Het besluit om hier de biblio- voor de deur, en de functie die de theek te bouwen, is nog niet ge nomen. Eerst moet namelijk een onderzoek worden gehouden naar nog drie andere plaatsen. Eén daarvan is op de plek van het voormalige internaat De Uit kijk, beneden aan de Hoogstraat op nummer 34. „De plekken wor den nog bestudeerd. Het is dus te vroeg voor speculaties", zegt Ben Hakkenbroek, chef van de ge meentelijke afdeling cultuur, sport en jeugd (CSJ). Ambtelijk gezien is dat juist Op bestuurlijk niveau echter spelen overwegingen een rol, waardoor sommige locaties als minder ge schikt kunnen worden aange merkt. Het Gat van Bolmers springt eruit als plaats, die de omstandigheden in aanmerking genomenals ideaal kan wor den bestempeld. Voordelen De grote voordelen van die plek zijn de centrale ligging in de bin nenstad, met de tramlijn vlak bibliotheek als publiekstrekker vervult. Er zullen meer mensen naar die kant van de Broersvest worden getrokken, wat een uit werking zal hebben op de Lange Kerkstraat en het Broersveld (immers, de bibliotheek krijgt in dat geval een voor- en een ach terin- en uitgang). Het zal de 'gro te omloop' in de binnenstad be vorderen. De grote omloop is een term, die in 1974 in zwang was, toen in de tijd van wethouder Cor Bolmers het bestemmingsplan voor de binnenstad werd vastgesteld. Er wordt de looproute Hoogstraat- Broersvest-Lange Kerkstraat mee bedoeld. De kleine omloop, waar Bolmers voorstander van was, ging via een verlengde Pas sage en beperkte zich tot korte stukken Hoogstraat en Koe markt Het bestemmingsplan ging voorts uit van een waren huis op de plek van. De Uitkijk en een doorbraak voor het verkeer vanaf de Broersvest naar de Lin- denhof. Hiertoe werden alvast enkele panden gesloopt en de nieuwe steeg verwierf zich de naam Gat van Bolmers. Later distantieerden gemeentebestuur ders zich van dit plan. Inmiddels zou de doorbraak kunnen wor den volgebouwd. Wethouder Zij- De ravage na de kettingbotsing. Schiedam Een kettingbotsing waarbij vijf auto's waren betrokken heeft gisteren in de avondspits het verkeer op de noordelijke rij- >baan van rijksweg 20 een uur stilgelegd. Er 'raakte niemand gewond, maar er ontstond wel een enorme chaos. De brandweer was pa raat omdat er gevaar voor explosies bestond. De botsing ontstond toen op de linker rij strook door een technisch mankement 'een auto plotseling tot"stilstand kwam. Een twee de automobilist kon niet meer remmen, ram de de stilstaande auto en schoot dwars over de twee andere rijstroken. Daar raakten nog drie automobilisten bij het ongeluk betrokken. Op de noordelijke njbaan ontstond een lange file, Van de voorste auto scheurde de benzine tank, waardoor een gaswolk omstond. Van wege het explosiegevaar werd ook de zuidelij ke rijbaan» in de richting Rotterdam, een tijdje afgesloten. Ook daar vormde zich een file. Het duurde een uur voordat de wrakken waren weggetakeld en de weg was schoongespoten. develd heeft zich een half jaar gé- leden in die zin uitgelaten. Wijziging Komt de bibliotheek hier, dan zaJ het bestemmingsplan gewijzigd moeten worden. Dat kan nadelig zijn in verband met bezwaar schriften. De kans hierop is ech ter kleiner dan wanneer de bi bliotheek zou worden gepland op de plaats van De Uitkijk; ook dan moet de bestemming (winkeldoe leinden) worden veranderd. Niet iedereen is enthousiast over die plek. Zijdeveld zou graag zien dat C A ernaartoe verhuist; m dat geval is de bibliotheek aan het eind van de Broersvest een goed tegenwicht, noodzakelijk zelfs in verband met het stimuleren van de grote omloop. De Hoogstraat, ofschoon uiterst centraal, is ten opzichte van het openbaar vervoer iels minder gunstig dan de locatie-Broerevesl. Een voordeel van het Gat van Bolmers is bovendien, dat de sloop van Lentefeest en de Het Gat van Bolmers, geflan keerd door de bouwtechnisch slechte panden van Lentefeest en de Trechter. Een bibliotheek op deze plaats is goed bereik baar met openbaar vervoer. Trechter tonnen goedkoper is dan sloop van De Uitkijk. De sloop van het internaat zou beter door een groot winkelbedrijf be kostigd kunnen worden dan door de gemeente. Tenslotte 2ijn er nog twee facto ren, waardoor het Gat van Bol mers als plaats voor de biblio theek meer waarschijnlijk is dan De Uitkijk Wethouder Post hoorn heeft eender al eens ge zegd. dat de lokatie binnen vijftig meter van de nieuwe trambaan ligt; De Uitkijk valt daarbuiten. De andere factor is dat in ver band met een mogelijke sluiting van het bibliotheek filiaal in Schiedam-Oost de nieuwe cen trale dat gat moet opvullen. Voor Oost ligt de Broersvest dichterbij dan De Uitkijk. Vervolg op pagina 19 Schiedam Een boreling van 5,6 miljoen, goed ter wereld gekomen ondanks een zware bevalling. Mike Leah had gistermiddag een lollige bui, toen hij de nieuwbouw van Spring Grove Services aldus om schreef. De directeur zei trots te zijn op het 12.000 kubieke meter grote onderkomen aan de s-Gravelandseweg. Het verhuurbedrijf van lin nen en bedrijfskleding was met zijn chemische wasserij eerst gevestigd aan de Warande en bezorgde daar geluidsoverlast, terwijl Rijnmond ook bodemvervuiling constateerde. Dat complex staat nu te koop en er zijn volgens een betrouwbare bron al enkele gegad igdea De nieuwbouw werd gisteren, na een toespraakje van burgemeester Reimer Scheeres, geopend door de Engelse ambassadeur, J.W.D, Mar- getson CMG. want Spring Grove is van oorsprong een Engels bedrijf. De feestelijkheden verhulden gisteren de problemen, die de overheid met de wasserij heeft gehad. Met name milieubeheer Rijnmond heeft nogal dwingend opgetreden tegen de overlast: een hinderwetvergun ning zou niet meer worden verleend, als het bedrijf aan de Warande bleef. Dal heeft ook voordelen gehad, want, zoals directeur Leah zei, in zijn soort behoort het "bedrijf nu tot de modernste in Europa. Monseigneur Bar: geld over.?I Schiedam De bisschop van Rotterdam, mgr R.Ph. Bar, heêft hoogstpersoonlijk ingestemd met de opheffing van de Katholieke stichting voor Sociaal-Culturele Arbeid (KSCA) in Schiedam. De bisschop heeft nog voorzichtig geïnformeerd of de KSCA geen geld over had, want dan zou Büp dat graag overgemaakt zien op de rekening van het bisdom. Maar de KSCA bezit weinig. Aan de Lange Haven staat centrum De Kreek te koop, nu de activi teiten verplaatst worden naar het nieuwe wijkcentrum van Schiep dam-West, De Erker. De koop som zal vermoedelijk wordeii aangewend voor andere doelein den dan de katholieke kerk. De K in de afkorting KSCA had im mers geen praktische betekenis meer. De clubhuizen, die nog bij dé KSCA aangesloten zijn, worden waarschijnlijk zelfstandige een heden. Het gaat hierbij om club huis Zuid (inclusief de Ukkenput en de bouwspeelplaats), dat we gens de verbouwing van het pand aan de Dwarsstraat tijdelijk is gehuisvest aan de Zwartewaal- sestraat, en om Kluphuis Oost aan de Gaiiletstraat en Trefpunt Oost aan de FahrenheiLstraat. De nieuwe organisatievorm staat nog niet vast. KSCA-voorzitter Armand van Puyvelde was giste ren niet bereikbaar voor com mentaar. Bij clubhuis Zuid zegt beroepskracht André Woutersen dat geprobeerd zal worden de sa menwerking in stand te houden. Vroeger was verzelfstandiging wel het motto (de Sint Joris Doele scheidde zich af van de KSCA, De Kreek ontvalt de stichting nu ook), maar volgens Woutersen hebben de drie buurtaccommo- daties veel steun aan elkaar. Mo gelijk wordt de Federatie van Schiedamse instellingen voor so ciaal-cultureel werk en samenle vingsopbouw gevraagd voor on dersteuning. Dit administratie kantoor aan de Oversehiesestraat ziet die toekomst hoopvol ge stemd tegemoet, temeer omdat particulieren de laatste jaren voor concurrentie zijn gaan zorgen in de administratieve begeleiding van welzijnsinstellingen. De KSCA is destijds ontstaan uit het patronaatswerk van de paters aan de Oversehiesestraat. Toen het jongerencentrum De Tempel er nog gevestigd was, herinnerdp die naam nog aan het katholieke verleden. Tegenwoordig vindt men hier het ontmoetingscen trum en de werkplaats van de Trechter. De Federatie is erbo ven gehuisvest De opheffing van de KSCA werd vorig jaar door de gemeente Schiedam niet vermoed Ambte naren en wethouder Hafkamp drongen er toen op aan, dat he,t nieuwe Trefpunt Oost zou wor den ondergebracht bij de KSCA. Dat was tegen de zin van de wijk bewoners, die het trefpunt zelf wilden beheren. In de praktijk gebeurt dat overigens ook wel en is er sprake van een papieren be heersvorm door de KSC A.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1