Scherpere richtlijnen ongedierte bestrijding ■Kil Twee verenigingen dubben over fnsie m De Ridder stopt: karwei geklaard fsffllgg Bakker stapt op als voorzitter Centrum VLAAMI6S DAGBLAD SSilBliSCHf OUIANI NIEUWE IftïERifG COEJRANT Kamminga: Ik ben geen kandidaat' Drie auto's in Maasland te water Gemolesteerd na» Schiedam: volgend jaar met de tram Lokaal weer uit de lucht Kandidaat voor PvdA-fractie Hoofdbestuur D'66 wacht Geenaalmoes' voor minima Twee opbouwwerkers, geen drie Duo overvalt Melody Bar WATERWEG ^Regionale redactie- Brede He.eesii.ai 6. 3130 AC vjgrêj^TM»n. 3m BC na».!». SS5S SSS S5T MAANDAG 18 NOVEMBER 1985 Schiedam Van de vijf woningcorporaties in Schiedam hebben er drie zich reeds uitgesproken Vóór een fusie per 1 janua ri 1987. Het zijn Onze Wo ning, Volkshuisvesting en Sint Jozef, Alleen de be sturen van bouwvereni ging Eendracht en arbei- derswoningbo uwve reni - ging Schiedam Vooruit houden de fusieplannen nog in beraad. ^,Zij hebben een zeer kritische op- Stelling", bevestigt Cees Kari- minga, waarnemend direct, ur van de stichting Samenwerken de' Schiedamse Woningcorpora ties (SSSW), „maar dat stelt ie dereen op prijs. Zij willen volle dig zicht op de situatie, zoals die na een fusie zijn zal. Eendracht en Schiedam Vooruit voelen zich zeer betrokken bij het proces." sportredactie: 345209. Volgens Kamminga hebben de twee verenigingen nog wel even tijd voor hun beraadslagingen: De streefdatum voorde fusie op 1 januari "87 wordt genoemd in Kamminga's contourennota, die op dinsdag 10 december bespro ken wordt in een gezamenlijke vergadering van de raadscom missies stadsvernieuwing (onder de scheidende wethouder Van r-lborg) en ruimtelijke ordening (gelaid door wethouder Zijde veld). Deze gecombineerde com missievergadering heeft de SSSW-perikelen als speciaal agendapunt Kamminga: „Wij 2uilen zeker onze vinger opste ken. Ik denk dat de nodige toe lichting gegeven zal moeten wor den. Vanuit de politieke partijen is het zicht op de SSSW niet opti maal, heb ik al vaker gemerkt" De SSSW is het werkapparaat van de vijf autonoom opererende woningbouwverenigingen. De fusie zal inhouden, dat er één vereniging overblijft, waarin het uitvoerend apparaat wordt geïn tegreerd. „Voor alle vijf corpora ties geldt, dat er zicht is op de fi nanciële positie. Dat lijkt mij ook wel handig", aldus Kamminga. Duidelijk is volgens hem wel, dat de nieuwe dub „geen stinkend rijke vereniging" zal worden, maar ook geen vereniging die haar bestaan met rode cijfers be gint „Daar ziet het op dit mo ment niet naar uit", aldus Kam minga. Er is evenmin sprake van, dat de gemeente verzoeken om financiële bijstand in eventueel verliesgevende projecten krijgt. Het SSSW-bestuur wil niet tot de fusiedatum wachten met de be noeming van een nieuwe direc teur; zo snel mogelijk moet er één komen. Het rapport van de Na tionale Woningraad (NWR), dat twee jaar geleden leidde tot een justitieel en een ministerieel on derzoek naar het reilen en zeilen van de SSSW en tot het ontslag van directeur Gerard Prins, was door Kamminga opgesteld. Hij werd door de NWR uitgeleend aan de SSSW en werkt er als waarnemer nu al langer dan aan vankelijk de bedoeling was. Een sollicitatieprocedure is aan de gang. Kamminga behoort niet tot de sollicitanten, hoewel er wél aan hem getrokken is. „Mijn naam is wel eens genoemd", beaamt hij. Vanochtend ontken de Kamminga echter nog eens geen kandidaat voor de directie functie te zijn. Vlaardingen Bestrijding van ongedierte in gemeen telijke gebouwen is voortaan de taak van de gemeente lijke reinigings- en ontsmettingsdïenst. Die richtlijn heeft het gemeentebestuur van Vlaardingen. vastge steld naar aanleiding van het muizengif-inddent in buurthuis Oost Maasland Het afgelopen weekeinde zijn in Maasland drie auto's te water geraakt. In de nacht van zaterdag op zon dag reed om kwart voor drie een inwoner van Maasland met zijn auto de Westgaag in. De politie vermoedt dat oververmoeidheid de oorzaak is. Een 28-jarige inwoner van Maas dijk ging gisterochtend om zeven uur met zijn auto door nog onbe kende oorzaak kopje onder in de sloot langs de Oude Campsweg. In de sloot langs de rijskweg 20 in Maasland moest de politie giste ren een 26-jarige Hagenaar uit het water halen. Hij reed in de richting van Rotterdam, toen hij in Maasland de macht over zijn stuur kwijt raakte. De politie zag aanleiding om bij de man een bloedproef af te laten nemen. Geen van de te water geraakte automobilisten raakte gewond bij hun natte avonturen. Schiedam Een 26-jarige Schie dammer is zaterdagnacht op de Korte Dam zonder directe aanlei ding gemolesteerd door zes jon gens. Hij werd buiten bar King David afgetuigd. Het slachtoffer liep twee blauv/e ogen, een hevig bloedend gezicht en gescheurde kleding op. De po litie wist de zes, in leeftijd varië rend van 20 tot 22 jaar, even later op de Vlaardingerstraat aan te houden. Aan de schermutselin gen, die met de arrestatie gepaard gingen, hield een agent een ge kneusde hand over. In september moesten drie peu ters in allerijl naar het Holyzie- kenhuis worden overgebracht, nadat zij in de peuterspeelzaal van muizengif hadden gesnoept. De doosjes met gif waren door een particuliere onderneming in de peuterspeelzaal neergezet. De medewerkers van het buurthuis waren daarvan niet op de hoogte. Buurthuis en ouders waren woe dend en betichtten de gemeente van grove nalatigheid. Zij eisten maatregelen die het gevaar op herhaling zouden-uitsluiten- De richtlijnen van burgemeester en wethouders zijn het antwoord op dat verzoek. Alleen, voor buurt huizen gaan de nieuwe regels niet op. Dat zijn officiéél geen ge meentelijke gebouwen. Als er in gemeentelijke gebou wen overlast ontstaat door onge dierte, moet de reinigings- en ontsmettingsdienst maatregelen nemen. De dienst, die valt onder gemeentewerken, zet op papier wat er in een gebouw aan onge- diertebestrijding is gedaan en de gebruikers van het gebouw krij gen dat rapport. Als er gif Is ge plaatst zijn zij dus in ieder geval op de hoogte. Voor buurthuis Oost komen de maatregelen, zegt medewerker Aad Hofman, eigenlijk als mos terd na de maaltijd. Hel gebouw aan de Oosterstraat was het enige buurthuis in Vlaardingen, dat een door de gemeente aangestel de conciërge had. Zo kon er gif worden geplaatst, zonder dat de buurthuismedewerkers daarvan op de hoogte waren. In januari van het volgend jaar krijgt de stichting Buurthuis Oost het gebouw echter zelf in beheer. Net als andere buurthuizen is ook jn Oost de wijkvereniging dan zelf verantwoordelijk voor het beheer van het gebouw. De richt lijnen over ongediertebestrijding gelden alleen voor gebouwen die door de gemeente worden be heerd, In Schiedam ontving burgemeester Scheeres de sint op het bordes van hst stadhuis. En dit gebeurt er nou met stoute pieten... Schiedam/Vlaardingen/Maassluis Als vanouds was" het na het eerste verkleedweekend van de carnavals vierders zaterdag de beurt aan de diverse hulp-sintert klazen om zich in hun plechtig rode gewaad te hijsen. De metamorfose van een betrekkelijk anonieme inwo ner tot een door honderden kinderkelen luid bejubelde Goedheiligman, groeide in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis weer uit tot een alleszins dankbare zaak. Schiedam Het begint voor de Schiedamse politie een routine klus te worden. Ook zondagmid dag om vier uur werd piraten zender Radio Lokaal weer uit de lucht gehaald- De politie kwam in actie omdat de uitzending van de illegale zen der 'hinderlijke storingen op de politiembilofoon' veroorzaakte. Radio Lokaal zond op dat mo ment uit vanuit een woning aan de Boylestraati De zender met toebehoren werd in beslag geno men. Een 22-jarige Schiedammer is voor verhoor naar het politie- b ureau meegenomen. Schiedam Om zijn kandida tuur voor de gemeenteraad niet te bemoeilijken, legt Hans Bak ker de voorzittershamer neer van de bewonersvereniging Schiedam-Centrum. De voorma lig afdelingsvoorzitter van de PvdA vindt zijn politieke ambitie niet te verenigen met een voor uitgeschoven rol in een wijkorga- nisatie. Koos Nesse is de nieuwe voorzit ter. Hij is al een jaar bestuurslid en heeft geholpen de werkgroep Binnenstad van de grond te til len, die de bewonersvereniging een compleet ander gezicht heeft bezorgd. Was de vereniging vroe ger een beweging, die de horeca haast vijandig gezind was, tegen woordig onderkent men de nood zakelijke aanwezigheid van ca fés, restaurants en ander uitgaan sleven in de binnenstad en zijn er zelfs plannen om ledenvergade ringen in verschillende horeca- etablissementen te organiseren. Een haat-liefde-verhouding, zo als blijkt uit de nieuwe Binnen- stadskranti Zaterdag houdt de bewonersver eniging een actiedag, waarop de bewoners zelf een parkje zullen aanleggen achter de Lindenhof, hoek "BoomgaardstraaL De actie dag wordt gehouden onder het motto: groen in de binnenstad. „Omdat er naar alle waarschijn lijkheid de komende jaren geen bouwactiviteit zal plaatsvinden op het braakliggend terrein, heeft de gemeente ermee inge stemd dat er (althans voorlopig) een groengebied wordt aange legd", aldus Schiedam-Centrum. Er zullen jonge boomspruiten worden verplant, de in onbruik geraakte speelwerktuigen van internaat De Uitkijk krijgen een plekje tussen het groen en in het voorjaar 2al de plantsoenen dienst gras inzaaien. Ook aan de Raam, bij de nieuwbouw in Schienoko (Brandersbuurt), komt jonge aanplant De actie be gint om tien uur en het kan een leuke en gezellige dag worden, waarbij de vereniging zorgt voor koffie, brood en soep. Een aarden wal rond het nieuwe parkje zal het pdïkeren terugdringen tot aan de Grofbaaii. Bakkers vertrek als voorzitter lijkt erop te duiden, dat zijn kans om voor de PvdA in de gemeen teraad te komen hoog moet wor den geschat, ondanks de putsch van 1982, toen de linkervleugel van de PvdA onder Bakkers lei ding vergeefs probeerde zittende raadsleden te passeren. Hans Bakker was één van de weinigen die van de klap herstelden. Hij heeft de afgelopen drie jaar van zich doen spreken en wordt nu zelfs gezien als een PvdA'er met een veelbelovende carrière. Maassluis Het hoofdbestuur van D '66 heeft nog geen beslis sing genomen over de klacht die is ingediend van Man da Kapil. Het Maassluisse raadslid maakte bij het hoofdbestuur bezwaar te- gen de benoeming door de leden van Jan Storm als lijsttrekker voor de komende gemeente raadsverkiezingen. Omdat Storm zich niet tweemaal 24 uur van te voren heeft aangemeld is de ver kiezing volgens Kapil ongeldig. Kapil werd door de leden geheel onverwacht op een tweede plaats „Het hoofdbestuur heeft wel over de klacht gesproken, maar be kijkt nog of het een zaak voor de geschillencommissie is of dat de affaire zo door het bestuur kan worden-afgehandeld. Ik voel dat ik sterk sta, Het besluit van de le den moet worden teruggedraaid. Ik wil best samen met Jan Strom de verkiezingen in, maar dan ik als lijsttrekker en hij op de twee de plaats", aldus Kapil. f De Lange Haven in Schiedam was volledig volgepakt toen sint daar met een klein gezelschap pieten ruim een half uur te laat afmeerde. Burgemeester Scheer es toonde zich, nadat het gezel schap zich moeizaam een weg naar de Grote Markt had ge baand, op het bordes van het stadhuis uitermate blij dat hij nu met de 'echte' sint te maken had. „Deze week dacht ik u al te zien op de Rotterdamsedijk. Ik schrok me een hoedje. Bij nader inzien bleek het de kerstman te zijn, die dit jaar natuurlijk wel heel vroeg in Schiedam was," verklapte Scheeres. De burgemeester greep de offieë- le ontvangst van de sint aan om trots te vertellen wat er in een jaar tijd allemaal is verbeterd in de stad. „Volgend jaar hoeft u niet meer per boot aan te komen en een rondrit met de auto te ma ken. U kunt dan met de tram. Hoewel", liet hij er direct pein zend op volgen, „het is natuurlijk nietzo'n voordehandliggend ver voermiddel voor een heilige." Met een knipoog naar het dalend inwoneraantal deed hij een be roep op de sint dit jaar geen stoute kinderen in de zak mee te nemen naar Spanje, „We hebben toch al zo weinig inwoners." Na een korte uitwisseling van vriendelijkheden („wat hebben jullie in Schiedam toch mooie winkels") vertrok de Goedheilig- man voor een klein tochtje door het centrum. Hij werd daarbij .vergezeld door drumbands Julia na, OBK en Harpe Davids plus majorettes. Vlaardingen Vlaardingen, en dan met name de organisatoren van de Christe lijke Jeugdvereniging (CJV) Liefde en Vrede, haalden dit keer eens flink uit. Kennelijk met in het achterhoofd het ver wijt van vorig jaar, toen de VI aar- el ingse middenstand over de hoofden van de samengedromde kleintjes een kruideniersmentali teit werd verweten, trok zaterdag een lange stoet door de stad. De Sint werd, gezeten in zijn rijtuig, ingeklemd door drie muziek korpsen, een stoet paarden, eqn uit de kluiten gewassen penguin, en vooral bijzonder veel pieten, door honderden kleintjes toege wuifd. Bezuinigingen zijn in het Spaanse cadeautjes-imperium van de sint kennelijk nog niet doorgedron gen, want hij had dit keer wel bij zonder veel Pieten meegenomen naar Vlaardingen, Zijn trouwe metgezellen hadden een eigen muziekkorps en accordeonclub gevormd, maar bevolkten ook in grote getalen de gesponsorde me chanische wagentjes en de bak fiets die in stoet waren opgeno men. Maassluis De ontvangst in de Haven van Maassluis werd ongeveer een half uur vertraagd, omdat er moeilijkheden waren om de brug open te krijgen. Die extra span ning kon er allemaal nog wel bij. „De kinderen in Maassluis heb ben de laatste nachten toch al slecht geslapen vanwege uw komst,' wist burgemeester Hans Van Es, kennelijk puttend uit 2ijh eigen jonge jaren. Het lange wachten kon zaterdag avond al worden beloond, meen de de sint, „want vanavond mo gen jullie voor het eerst jullie schoen zetten." „Leuk hoor, dan moet ik toch weer boodschappen gaan doen," was het enige dat een moeder met op haar schouder een kind daarop ietwat morrend kon laten volgen. Nadat burgemeester Van Es de Maassluisse kleintjes herhaalde lijk had opgepord tot het massaal en uitbundig uitroepen van 'dag sinterklaas', en de sint zijn lijflied 'Zie ginds komt de stoomboot' had ingezet, was het ook in Maas sluis tijd om langs het winkelend publiek te trekken. In Maassluis kwam sinter klaas een half uur te Iaat aan, omdat de brug niet open wil de. Vlaardingen Aalmoezen en betutteling, waren de woorden waarmee PvdA'er Leo ten Have het plan van het CDA omschreef, om te komen tot een steunfonds voor de minima. SP'er Remi Poppe trok de vergelijking met de armenzorg en met het panne tje soep voor Kniertje. Honderd duizend gulden wilden de Vlaar- dingse christen-democraten in het fonds laten storten. „Er komt pas een structurele oplossing als u miljoenen kunt vinden", ze! Ten Have. De ruzie over het minimabeleid was al eerder met de PvdA uitge vochten, maar CDA'er Chris van Roon wilde het robbertje vrijdag nog wel eens over doen. Een en quête had uitgewezen, zei Van Roon, dat de kruisvereniging, de stichting gezinszorg, het inter confessioneel centrum voor maatschappelijke dienstverle ning en het instituut burger raadslieden wel heil zagen in een steunfonds voor minima. „De re acties waren zeer positief, men vond het een prima plan en wilde eraan meewerken", aldus de CDA'er. Hij vond het vreemd dat burgemeester en wethouders het plan voor een steunfonds niet steunden. „Wij kunnen een naam toevoe gen aan het rijtje redders van de minima: Rudïng, De Graaff, en nu ook: Van Roon", zei Leo ten Have cynisch. „U komt, godbe tert zou ik haast willen zeggen, met een fonds van honderddui zend gulden. Daar kunnen nood lijdende gevallen dan vijfhon derd gulden uit krijgen. Maar dan moeten zij wel hun huis houdboekje laten zien aan een commissie van raadsleden. Jan en alleman moet eraan te pas ko men. Die mensen moeten door het stof voor een aalmoes." CDA'er Jo Schriel was woedend over de voorstelling van zaken die Ten Have gaf. Hij sprong voor zijn fractiegenoot in de bres. „Die monsterlijke demagogie vind ik ergerlijk." Het steunfonds kwam er uiteindelijk niet door.Je moet als gemeente geen gaten vullen die door het rijk geschoten zijn", verklaarde wethouder Mariëtte Hoogendïjk-van Holst Pellekaan. Waarop Van Roon de handen ten hemel hief en vroeg: „Maar wat moeten wij dan met die minima- nota van burgemeester en wet houders?" Schiedam De ex-voorzitter van bewonersvereniging Schie- dam-Oost, Corrina de Ridder, is vorige week alsnog uit het be stuur van de nieuwe opbouw werkstichting Sivos gestapt Zij heeft met haar vertrek gewacht, totdat de beslissing was gevallen over het aantal opbouwwerkers voor de nieuwe organisatie. bestuur van het zogenaamde ste delijk instituut opbouwwerk in Schiedam (voor Nieuwland en de vier oude wijken) wil nu twee op bouwwerkers in dienst nemen, alsmede administratief perso neel. Dat is overeenkomstig de wens van Nieuwland en Schie- dam-Centrum. De bewonersver enigingen Zuid en West hadden liever een derde opbouwwerker aangesteld gezien in plaats van minder gespecialiseerde krach ten, die immers door vrijwilligers kunnen worden vervangen. Aanvankelijk leek Oost aan hun zijde te staan. Er kwam echter een nieuw bestuur onder Corrina de Ridder, dat enkele vrijwilli gers (onder andere ex-opbouw werker Anton van Bijnen) aan de dijk zette en dat een andere koers ging varen, bang om in de opzet met drie opbouwwerkers niet aan de beurt te komen. De Rid der verdrong Doreen de Wit als afgevaardigde van Oost in het Si- vos-bestuur. De bewoners van Oost hadden echter ferme kritiek op het nieu we bestuur van hun vereniging, dat daarop staande de vergade ring aftrad. Corrina de Ridder bleef echter aan in Sivos, totdat daar deze maand het pleit werd beslecht er komt geen derde op bouwwerker. Schiedam Een 24-jarige Rot terdammer en een 17-jarige Vlaardinger hebben vrijdagnacht onder bedreiging van een alarm pistool de eigenaar van de Melo dy Bar aan de Singel de dagop brengst van het café afhandig ge maakt De twee drongen na slui tingstijd de zaak binnen. De 42- jarige eigenaar wilde kort daar voor naar thuis gaan, maar ont dekte dat zijn auto een lekke band had. Op het moment dat hij in de zaak een taxi wilde bellen, kwam het duo binnen en maande hem het geld (enkele honderden guldens) te overhandigen. De eigenaar achtervolgde de twee vervolgens op hun vlucht en zag nog net hoe zij op de Hor- vathweg in een auto stapten. Toen de politie enkele uren later een man op het bureau kreeg, die vertelde dat hij de vluchtauto eveneens onder bedreiging van het vuurwapen naar Maassluis had moeten rijden, geloofde de politie weinig van dat verhaal. Uiteindelijk gaf de man toe me dedader te zijn. Samen met de Vlaardingse politie werden enke le uren later vier arrestaties ver richt. Ook een 21-jarige Vlaar dinger was bij de overval betrok ken geweest

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1