CDA: geen bezwaar tegen woonwagens Oost blij: ministerie keurt renovatie goed 'Ga niet in bestuur' Coenen eerste op liberale lijst Wethouder Madern voert lijst aan Jo Schriel stapt op CDA verrast Ter Schie Tweede woning dich Igemetseld Sloop alsnog voorkomen Inbraak in schoenenzaak Aangehouden BS» Inbraak in schoenenzaak Toch wachtgeld voor ex-medewerkster GSD Politie begint verlichtingsactie Bij ons ECHT compleet geprijsde ski-sets.' b.v; Ros- signol Saphir -+• Salomon 326 binding stokken montage Tectinica skischoenen nu/499 SPORTSHOP FEIJENOORD Spinozaweg 237. R'dpm (Lombardijen), 010-324618 WOENSDAG 20 NOVEMBER 1985 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Viaardingen. Postbus 110,3131 BC Viaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. Jan de Boer op verkiesbare plaats Maassluis Elly Coenen is door de leden van de WD ge kozen tol lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkiezingen in 1986. De Maassluisse wet houder (volksgezondheid) werd unaniem door de leden op eerste plaats gezet, gevolgd door de nuidïge fractie-voor zitter John Seheerscra. Binnen drie kwartier hadden de liberalen overeenstemming bereikt over de volgorde van de lijst. „Ik kan me niet herin neren dat het ooit 20 snel is ge gaan", aldus een verheugde John Scheerstra. Van de zittende raadsleden neem Oscar Etc hom een ze vende positie in. Op eigen ver zoek neemt hij genoegen met een plaatsje in de schaduw. Sjef Evers heeft wegens druk ke werkzaamheden moeten bedanken en is door de leden op de negentiende plaats gezet. 'Zittenblijvers* zijn Leen de Zeeuw (derde) en Cas van der Pol (vierde). Liesbeth Snoeck, de huidige scretaresse van de afdeling, is nieuw op de lijst. Zij neemt een vijfde plaats in en zal volgend jaar vrijwel ze ker in de raad komen. Ook Rijnmondraadslid Jan de Boer is op de nieuwe lijst niet hoger gekomen dan de zesde plaats. Behalve Madern moest hij Neijssel, Jan van Hemert, Jaap Bamauw en nieuwkomer Bram Zonne voor laten gaan. Afde lingsvoorzitter Lenie van Halte- ren staat op de zevende plaats, nog voor raadslid Pauline Thte- Ie-Geurtsen. Op de dertig namen tellende lijst van de VVD figureren ook. allen op onverkiesbare plaatsen, oud-wethouder Floor Quast, oud-raadslid Mariette vanToor- Buschmann, oud-gemeentese cretaris Nico Duinkerken, de bekende Vlaardingse astroloog Jo van de Snoek en drs. Cees Bokx, directeur van de Schie- damse bouwmaatschappij SSN. Hekkesluiter van de VVD-lijst is het in Viaardingen woonach tige Tweede Kamerlid Pol de Beer, die op de landelijke lijst van de liberalen ook al geen verkiesbare plaats haalde. Viaardingen Jan Madern wordt geacht de Vlaardingse VVD te leiden naar de door fractievoorzitter George Neijs sel met ongebreideld optimisme voorspelde verkiezingswinst van drie zetels. De wethouder met ruime politieke ervaring is door de ledenvergadering tot lijsttrekker gekozen. Behalve wethouder Mariette Hoogen- dijk heeft ook raadslid Wessel van 't Hoen laten weten, dat hij de politiek de rug toekeert. Als de liberalen op 19 maart in derdaad de door Neijssel 'be loofde* winst van drie zetels boeken, keren behalve Hoogen- dijk en Van 't Hoen alle huidige raadsleden van de VVD terug. Wim van Klink, die na de ver kiezingswinst van vier jaar ge leden zijn opwachting maakte om te kunnen rekenen op een zetel. De algemene verwachting in politiek Viaardingen is echter, dat de VVD op zijn minst een deel van haar spectaculaire ver kiezingswinst van vier jaar ge leden weer zal moeten inleve ren. De liberalen liepen toen te hoop tegen het verkeerscircula tieplan en dankten daar volgens insiders hun groei aan, In de twee jaar dat zij deel uitmaken van het college van burgemees ter en wethouders is er een stroom van kritiek over de libe rale hoofden gegaan. Juist hun plotseling gematigde houding tegen over het VCP kwam hen op talrijke sneren van de oppo sitie te staan. Jan Bul va, vier jaar geleden één van de grote stemmentrekkers. Jo Schriel. Viaardingen Jo Schriel stapt op. Die verrassende medede ling deed de voorman van het Vlaardingse CDA maandag avond tegenover de fractie van zijn partij. Afdelingsvoorzitter Aart Kool is nu de eerste gegadigde voor het lijsttrekkerschap van de christen-democraten. Hij staat bovenaan de voordracht van het bestuur. Volgens Schriel, die acht jaar lang deel uitmaakte van de frac tie en algemeen gezien wordt als een kundig politicus, zijn de redenen voor zijn vertrek te vinden in de standpunten, die het CDA landelijk inneemt in zaken als sociale zekerheid, kern wapens en Zuïd-Afrika. De fractievoorzitter stond bekend als een vertegenwoordiger van de linkervleugel binnen zijn partij. In de wandelgangen wordt echter beweerd dat Schriel opstapt omdat hij op de oorspronkelijke kandidatenlijst van de selectie commissie op een onverkiesbare dertiende plaats was gezet. Maar geen CDA'er wil dat gerucht bevestigen. Op de lijst, die vandaag bekend is gemaakt en waar de ledenvergadering op 11 december een uitspraak over moei doen, komt de naam van Schriel niet eens voor. Het plotseling vertrek van de fractievoorzitter maakt de weg vrij voor Aart Kool, van wie bekend was dat hij het lijsttrek kerschap ambieerde. Tweede op de voordracht is ex-wethou der Cees Bot, die op de voet wordt gevolgd door een betrekke lijke nieuweling in de Vlaardingse gemeenteraad, Chris van Roon. Jan Madern: eerste op Vlaar dingse VVD-lijst. in de fractie, reikt deze keer niet verder dan de dertiende plaats van de lijst. Maar volgens Neijssel is dat dus hoog genoeg Elly Coenen voert de Maas sluisse lijst van de liberalen aan. staat hoog op de lijst. Als de li beralen in een volgend college wederom een wethouder leve ren en de fractie blijft gelijk (vijf) dan komt ook hij in de Maassluisse raad. Op de lijst, die twintig namen telt, komen verder Bram Leeuwenhoek, ex-chef de mission van de Olympische ploeg, Bart Sio en middenstan der Jacques Droog voor. De rij wordt gesloten door afdelings voorzitter Hans van Wijk. Maassluis Het CDA in Maassluis maakt niet langer bezwaar tegen de tij delijke standplaats van de in de stad neergestreken woon wagenbewoners na bij de Reinwaterkel- der aan de Sport- laan. Het college was het daar vorige week al niet mee eens. i«es- In het artikel over een fusie van twee scholen in Schiedam in onze krant van 14 november zijn on juistheden geslopen. Ten eerste: de Technische School voor Schie dam en Omstreken, dus niet ge noemde school, is vorig jaar per 1 augustus geEuseerd met Harga- hof, tot de scholengemeenschap Ter Schie, Ten tweede: de scho lengemeenschap Ter Schie is geen protestant-christelijke school, maar een algemeen bij zondere scholengemeenschap (voor Ito, lhno en ito). Dat houdt in, dat er voor elk kind dat lager beroepsonderwijs wil volgen plaats is, ongeacht de politieke Óf religieuze achtergrond. Flatbewoners Bachplein contra Volkshuisvesting Schiedam De bewonerscommissie Bachplein raadt haar achterban af om bestuurslid te worden, van vere niging Volkshuisvesting, De woningcorporatie, de grootste van de vijf in Schiedam, heeft de huurders verzocht om mee te besturen. „Wij hopen dat u daar niet ingetrapt bent. U mag dan een failliete boel gaan opknappen, misschien wel ten koste van de huurders", aldus J.L. de Vries en mr J.A. Ebbinge Wubben, res pectievelijk voorzitter en secretaris van de bewoners commissie. Alleen Gerda van Dijk (CDA) maakte in de commissie ruimte lijke ordening bezwaar omdat de woonwagens te dicht in de buurt van haar woning aan de Jeroen Boschstxaat zouden komen ie staan. Dat standpunt wekte de er gernis van de overige politieke partijen in de raad, Tiidens de commissie algemene zaken eerder deze week repte het CDA al met geen woord meer over de locatie en gaf daarmee stilzwijgend toe akkoord te gaan met het voorstel van burgemees ter en wethouders. De bewonerscommissie somt een reeks klachten op over Volks huisvestingen over het gezamen lijke werkapparaat van de vijf Schiedamse bouwverenigingen, de.SSSW. Om sterker te staan in haar strijd voor beter onderhoud van de woningen en betere servi ce wil de commissie zich omzet ten in een bewonersvereniging. Met rechtspersoonlijkheid ver wacht men meer actie te kunnen ondernemen. dus de commissie. Als er dart wat loos is, moet elke bewoner zelf de SSSW te pakken zien te krijgen en afwachten of er iemand komt. Storingen in verwarming en wa tercirculatie zullen dan later ver holpen worden. „Ook kan het ge beuren dat u veel langer in de lift opgesloten blijft zitten." De bewo nerscommissie heeft bij de SSSW dan ook protest aangetekend te gen de hogere servicekosten, op gronden van huur- en arbeids recht. „De SSSW weigert echter onze bezwaren te bespreken c.q. opening van zaken te doen." Schiedam Aannemer Leen- cierts heeft gisteren in opdracht van de gemeente Schiedam een tweede woning aan de Sommels- dijksestraat van binnen drastisch vernield en dichtgemetseld. Ook dit pand was juist aan de gemeen te verkocht. Om kraken tegen te gaan (de gemeente wil de straat slopen om plaats te maken voor een grasveld) moest de woning onklaar worden gemaakt. De omwonenden keken machteloos toe. Zij willen hun straat behou den. Burgemeester Hans van Es heeft wel toegezegd dat de bewoners in de directe omgeving informatie krijgen over de nieuwe situatie. Inmiddels zijn de woonwagens al van Hoofd in Maassluis ver trokken. Daar nestelden de vier families zich enkele weken gele den, maar vooral de buurtbewo ners ageerden fel tegen de komst van bewoners, die vorig jaar ook onderdak in de Eerste stad aan de Waterweg kregen. De woonwa genbewoners zelf waren niet te vreden over de standplaats op het kille parkeerterrein, dat weinig beschutting gaf. „Ze zijn uit zich zelf naar de Sportlaan vertrok ken", aldus Ruurd Veenhoven. van de afdeling algemene zaken van de gemeente. „Ze hebben ons niet geïnformeerd: zijn er zo gaan slaan." Nadat zes jaar lang donkere wolken hingen boven de woningen aan de Stephensonslraat en Van Leeuwen hoeekstraat, breekt nu het zonlicht door. De huizen worden in stand gehouden. De flats aan het Bachplein (572 woningen) zijn eigendom van de gemeente, maar sinds 1968 in be neer bij Volkshuisvesting. Juist deze grootste corporatie in Schie dam is, aldus de commissie, op de rand van een faillissement ko men te verkeren. De commissie vindt dat niet zo vreemd. In to taal heeft Volkshuisvesting ruim 2300 woningen in de verhuur. „Een flinke vereniging, zou je denken. Jawel, zo bekeken wel, maar uit een andere hoek bezien: de vereniging telde eind vorig jaar 27 leden en drie bestuursle den alsmede drie commissaris sen. Dat is niet zo flink, eerder piepklein. Hoe dat kan? Ja, dat is ook een rare zaak. Het is name lijk geen vereniging van gewone leden, maar van aandeelhouders. Geen rijkaards overigens, want het zijn aandelen van tien gulden die overigens niets waard zijn, want de vereniging heeft een ne gatief vermogen van 8,3 miljoen gulden." Aldus het bestuur van de bewonerscommissie. Volgens de commissie geeft de si tuatie „een dusdanig ontstellend beeld, dat gevreesd moet worden dat zij (de corporaties) zullen trachten zichzelf te 'saneren' door dure slechte service en door wei- nig of geen onderhoud." Energiebesparende maatregelen en allerlei vormen van onder houd aan de flats zijn namelijk blijven liggen. De commissie roept de bewoners daarom op om weloverwogen te handelen, *als de SSSW binnenkort een enquê te houdt De commissie wil de be woners adviseren bij het invul len. „Laat u niet tegen uw eigen commissie uitspelen." Schiedam Inbrekers hebben bij de schoenenzaak van Van Da len een partij schoenen en sok ken gestolen. De politie heeft nog geen inzicht in de omvang van de buit. Men kwam binnen door aan de achterzijde een ruit te force ren. Viaardingen Een 47-jarige Viaardinger is gisteren door ae politie aangehouden. Hij wordt ervan verdacht in de nacht van maandag op dinsdag te hebben geprobeerd een vrachtauto te ste len van het Weeshuisplein. De poging tot diefstal mislukte, omdat de eigenaar van de auto de dieven op heterdaad betrapte. Zij wisten echter te ontvluchten voor de politie kwam. Het onder zoek van de politie leidde vervol gens tot de aanhouding van de 47-jarige man. De gemeente Maassluis moet nog wel een aantal maatregelen tref fen. Zo is er nog geen toilet-unit met douche geplaatst en moeten water en elektriciteit nog worden aangesloten. „De bewoners heb ben wat eisen en wij hebben ook onze verlangens. We zijn nog aan het onderhandelen. Dc mensen willen een aantal dingen die niet passen in de juridische, begro- tings- en subsidiesfeer", aldus Veenhoven. „Daar moeten we eerst uit zien te komen, maar het ziet er naar uil dal volgende week alles rond is." goed, dat toen er in september en oktober voor de derde fase grote haast moest worden gemaakt, au tomatisch opnieuw de VVS geko zen werd. Volgens projectarchi tect Piet Benneheij kan de VVS in februari klaar zijn met de tweede fase, zodat aansluitend de derde fase kan worden aange pakt. van gemiddeld 110 naar 250 gul den, aldus Ynte de Jong, de be trokken SSSW-opzichter. Volgens de Bachplein-commissie yinden ook de andere organisa- r t(£s van bewoners in Schiedam dat de besturen van de woning corporaties gefaald hebben. Ook "In de toekomst zal het niet beter gaan. Daarom raadt men de be sturen aan af te treden en het be heer over te dragen aan het Ge- "meentelijk Woningbeheer. „De vraag rijst of het niet ten hoogste tijd wordt, dat de gemeente haar eigendom in bescherming neemt om verpaupering tegen te gaan," aldus Bachplein-voorzitter De Vries in het bewonersblad. Het Bachplein hikt aan tegen een verhoging van de servicekosten, waartoe de SSSW wil overgaan. Maar, schrijven De Vries en mr Ebbinge Wubben, de hele zorg gaal achteruit Een schoonmaak bedrijf zal het legen van de con tainers overnemen van de huis- meesters, maar dat is duurder. „De huismeesters gaan geent cent minder verdienen." Bovendien komt ook hun wisse lende wachtbeurt 's avonds en in de weekends voor onverwachte gebeurtenissen te vervallen, al- Schiedam De Schiedamse politie heeft een voorzichtig begin gemaakt met de grootscheepse controle-actie, die voor deze maand voor de hele stad is aangekondigd. De actie zal zich vooral richten op de controle van verlichting van fietsen en bromfietsen. De politie weet uit ervaring dat die verlichting in een groot aantal gevallen niet deugdelijk is. In het centrum werden voor het voeren van ondeugdelijke verlichting zes bekeuringen uitgedeeld. Ook werden 22 wegge bruikers op de bon geslingerd voor andere verkeersovertre dingen. Schiedam Inbrekers hebben bij de schoenenzaak van Van Da len een partij schoenen en sok ken gestolen. De politie heeft nog geen inzicht in de omvang van de buit. Men kwam binnen door aaft de achterzijde een ruit te force ren. ADVERTENTIE was een woning aan de Noord- vliet binnengedrongen, toen hij werd aangehouden. Hij wordt vandaag gehoord in verband met een aantal inbraken, waarbij hij wellicht betrokken is geweest

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1