Politie houdt vast aan alarmregeling Overval op geldloper: geen buit Piet reikt de 1 helpende hand Meer nacht vergunningen voor Schiedamse horeca VIAARDUKS OftEBlAD BCHIEOAMSGK GÜII8A1Ï NIEUWE WATERWEG COURANT Chemokar rijdt nog niet door de straat Geen plaats voor Kieboom Anbo en KBO houden vast aan Blauwhuis Inbraken Btepi® 'Tandeloze'gedeelte van binnenstad Geen woningen aan Merellaan Botsing zorgt voor ravage □MFERWEG VRIJDAG 6 DECEMBER 1935 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6. 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229. 352066, 350557 - sportredactie: 345209. |iiiiiN!iiir!iiiiiiiiiiiiiiniiiii!iniiiiiiii!iiiiiiiiiinimiiMimii!ii!Hiniii!i!ii!iiiiiimiii!!niiiiiiiijï Vlaardingen Een strooipiet heeft gisteren in lijn 56 j§ van de RET de sinterklaasavond van een reizigster ge- red. De vrouw vergat, toen zij bij station Vlaardingen- 5 5 Oost uitstapte, haar hondje. Het beest bleef zielig voor 2 de gesloten deur staan. „Hé, chauffeur, stoppen", brulden de vier pieten die s 2 onderweg waren naar de Holy. Eén van de vier rende met het hondje de vrouw achterna. „Oh, dankuwel, 5 die was ik helemaal vergeten", stamelde de vrouw. Zij 2 had niet eens gemerkt, dat zij de reis zonder hond 2 voortzette. 5 De vier Pieten moesten nog hard rennen om de bus te halen. De chauffeur wilde eigenlijk al weer verder 2 gaan. Later in de bus raakten de pieten en de andere 2 reizigers niet uitgepraat over zoveel vergeetachtigheid. 2 Wie vergeet er nou haar hondje?" vroegen zij zich in 2 §j gewoede af. Maar de zwartgeschminkte jongemannen p waren eigenlijk ook wel blij met het incident. „Wij 2 hebben onze goede daad voor vandaag weer gedaan. iiiiiiimtiHiiiiiniiHiitiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiniiiiiiiiniiïï 'Misschien eentje lenen van Dordrecht Schiedam/Vlaardingen- /Maassluïs De plannen voor een afzonderlijke in zameling van het chemi sche afval kunnen nog even onderin de ambtelij ke bureaula blijven. On der invloed van een lan delijke actie voor een se lectiever afvalsysteem werden ook in Vlaardin gen plannen gemaakt om behalve papier en glas een apart hoofdstukje te ma ken voor chemisch afval. Daaronder verstaat 'men verf af val, fotochemica- liën, afgewerkte motorolie en batterijen. In enkele steden zijn de plannen al uitgevoerd en rijdt er regelma tig een chemocar door de buurt. Burgers, die gevaarlijke rommel kwijt willen, kunnen het bij de gespecialiseerde reinigingsamb tenaren inleveren. Delft is zelfs dat stadium alweer voorbij. Daar zijn plannen om de chemokar weer in de gemeentelijke motten- ballen te doen wegens gebrek aan belangstelling. Steekproefs gewijs is vastgesteld dat nauwe lijks één procent van de bevol king klant is bij de chemoman. De Vlaardingse plannen liggen in de la van ambtenaar Arie van der Steen. „Het heeft voortdurend de aandacht van de gemeente, maar er zijn wel wat problemen. Aller eerst geldgebrek en in het ver lengde daarvan ook de opleiding van specialisten. Hier in Vlaar dingen selecteert de bevolking zelf vrij nauwgezet het glasafval en er zijn toch een beieboel vere nigingen die oud papier ophalen. De behoefte aan een chemokar moet naar mijn idee nog eens on derzocht worden." Van der Steen kbndigde aan dat de plannen rond april bij de beleidsmakers liggen. „Tot aie tijd houden we het in gaten." Schiedam denkt niet aan een chemokar. Nu niet en nooit niet. ONS-medewerker Jongbloed kondigt weliswaar de uitbreiding van het depot aan, maar aan een aparte ophaaldienst denkt nie mand in Schiedam. „Er wordt wel redelijk veel gebruik ge maakt van de bestaande accom modatie. Daarom gaan we die ook uitbreiden." Die uibreiding bestaat in Jongbloeds ogen uit een nauwgezette registratie van de aangeboden vuiligheid. Meer papier dus en geen wezenlijke verbetering. In Maassluis is op bestuurlijk ni veau al veel gesproken over het chemische afval. Vooralsnog houdt men het depot open woor burgers die hun gevaarlijke rom mel apart willen houden. Ambte naar Hoogmoed: „Regelmatig sturen we de hele zaak naar de AVR. Die plannen voor een ei gen chemokar zijn geloof ik van de baan. Maassluis is in onder handeling met de gemeente Dor drecht om de daar bestaande che mokar op gezette tijden in Maas sluis aan het werk te zetten." Hoever het nu met die plannen staat, weet Hoogmoed nog niet Vlaardingen Uit een woning aan de Spechtlaan in Vlaardin gen is een hoeveelheid geld en sieraden gestolen. Men is ver moedelijk met een valse sleutel binnengekomen. Van een wo ning aan de Schïedamseweg werd ,aan de acherzïjde eén ruit ingeslagen. Uit de slaapkamer werden sieraden ontvreemd. '5 r:i wmm^ De ruïne van De Ploeg ligt er verlaten bij. De gemeente Maassluis zou graag huizen bouwen op de plaats van de bouwval. Maassluis De gemeente Maassluis is niet van plan om appartementen te bouwen op een braakliggend tere- rein aan de Merellaan. Een plan van Leyten Bouwplan om op de plek, die momenteel door de jeugd wordt ge bruikt als trapveldje, woningen te bouwen, wordt door de gemeente niet in behandelinggenomen. „Wij hadden ook helemaal niet om een uitgewerkt plan gevraagd", aldus Cor de Jonge, chef van do afdeling stadsontwikkeling in Maassluis. „Leyten heeft geheel op vrijblijvend een schets bij ons ingediend om tot bebouwing van het gebiedje over te gaan. Maar wij hebben bebouwing op het terrein aan de Merellaan voorlo pig op de lange baan geschoven. Ze ker de eerste vier, vijf jaar jaar zal er geen bebouwing plaatsvinden. Dat hebben we Leyten inmiddels laten weten ook." De gemeente Maassluis geeft mo menteel de voorkeur aan het volbou wen van de Vertowijk, de Steendijk- polderen het Schanseiland. Maassluis in de slag met directie De Ploeg Maassluis De gemeente Maassluis wil zo snél mogelijk overeenstemming bereiken met de directie van de Nederlandse vesti ging van het van oorsprong Amerikaanse bedrijf ADM in Rotterdam, de eigenaar van de ruïne van fabriek De Ploeg op het Schanseiland, over de aankoop van de grond. Schiedam Het nachtleven in de binnen-; stad van Schiedam wordt een stuk druk ker, nu het gemeentebestuur voor zevert horeca-gelegenheden tijdelijke nachtver-? gunningen afgeeft. Behalve de twee disco-: theken, Rams in de Boterstraat en The Deep aan de Broersvest, mogen drie cafés en twee eetzaken hun deuren tot half vijf in de ochtend openhouden. De al jaren slepende kwestie zit de gemeente dwars en mede na kritiek uit de gemeenteraad wil het stadsbestuur op korte termijn overgaan tot aankoop van het perceel grond. ,,We doen er echt alles aan om met ADM tot overeenstemming te komen, maar de directie van het bedrijf maakt zich niet echt druk. Je hebt te maken met Amerikanen die zich hard opstel len. Voorde bedrijfsvoering heb ben ze het geld van de verkoop vna de grond niet nodig, dus waarom zouden ze willen verko pen. Zij hebben er finacieel geen belang bij om te verkopen en dan is het voor ons als gemeente moeilijk om tot een accoord te ko men", aldus Cor de Jonge, hoofd van de afdeling stadsontwikke ling in Maassluis. De rufne is een doom in het oog van de bewoners van het Schan seiland en zij ageren al jaren te gen de bouwval. Na de brand in de fabriek, enkele jaren geleden, kwam de productie stil te liggen. De fabriek is nooit meer opge bouwd en de ruïne is een stille getuige van betere tijden, toen er nog volop bedrijvigheid was in de Maassluisse haven. De bewoners van het Schansei land zitten ook danig met het on ooglijke gebouw in de maag. Re gelmatig komen er nog stukken steen naar beneden en dal levert gevaar op voor passerende men sen. Ook spelende kinderen, die het prachtig vinden om in de ruï ne te klimmen en te spelen, lopen gevaar en de buurtbewoners voe ren alweer geruime tijd acties om de resten van de eens zo trotse fa briek gesloopt te krijgen. „Wij willen ook niets liever", al dus Cor de Jonge. In de nota van aanbieding, die 'Jjdens de begro tingsbehandeling voor 1986 werd behandeld, wordt de ruïne be stempeld als het 'tandeloze' ge deelte van het op zich gave gebit van de binnenstad. „En zo is het natuurlijk ook", weet De Jonge. Mooiste plekje „Bestuurlijk en ambtelijk zijn we het erover eens dat er snel een oplossing moet komen. Het is het mooiste plekje van Maassluis en je kunt heel fraaie dingen ermee doen. Het is uitstekend geschikt voor woningbouw. Er zijn ook andere problemen zoals de bodemverontreiniging, maar die moeten op te lossen zijn, De di rectie van ADM heeft echter geen haast en daar zitten wij mo menteel mee." De directie van ADM laat echter een heel ander geluid horen. Vol gens woordvoerder D.de Bok is het bedrijf best bereid om met de gemeente te zoeken naar een constructieve oplossing voor het probleem. „Ook wij beseffen best dat zo'n ruïne geen gezicht is. Wij willen best met de gemeente praten en doen dat ook al jaren, maar tel kens worden onze plannen van de hand gewezen. Samen met Goudswaard partners in Maas land is een plan bij de gemeente ingediend voor de bouw van een aantal woningen. Dat paste vol gens de gemeente niet in het beeld, de woningen waren te lang, te breed en het onbrak ook aan contingenten en er zou ook geen geld zijn. Wij zijn herhaal- door Chris Woerts delijk met suggesties gekomen, maar de gemeente heeft steeds de boot afgehouden. Daar kunnen wij niets aan doen. Het is absoluut geen onwil van ons dat er nog steeds geen oplossing is. Verder willen wij ons onthouden van commentaar, omdat de onder handelingen nog steeds gaande ziin." Een botsing op Rijksweg 20 zorge gisteravond voor een enorme ravage en de nodige fi les. Juist voor de afslag richting Schiedam Noord kwam een 34- jarige automobilist uit Nieuwer- kerk aan den Ussel met pech op de rijweg tot stilstand. Hij zette prompt 2ijn alarm lichten aan, maar een een 54-jarige Rotterdammer kon niet meer op tijd remmen en reed achterop de stilstaande wa gen. Bij de bot sing waren ook nog twee andere wagens betrok ken, die zware schade opliepen. Twee inzittenden van de bij het on geluk betrokken wagens werden naar het Holy-zre- kenhuis overge bracht met lichte verwondingen. De schade aan de auto's loopt in de tienduizenden guldens. iiiuniiniiuiiiiiiitiuiuiiatiiiniitiiiiiiiiiiiinriniiiiiiiiimiiiiiiiHiiiiuiiiiniriiiiiiuiiiitiriiiiwiiiiiitinnniiiiitiiiiiniiiiijiiiiniiriiiiiiiiiHirnniiiiiiiiiiiiiiitiuiiKiiitiiiiiiiTiiiiiiiiiiintiiiiiiiirniitiiiifiimuiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiitiiiHiMnftiinmiiiiiiriRitt ONDANKS ONGEZOUTEN KRITIEK WINKELIERS inbrekers op die maatregel gaan antieiperert door te zor gen dat het alarm zes keer afgaat, zodat ze dé* vol sen dé keer ongestoord hun gang kunnen gaan, klopt blut. Ik heb niet de indruk dat inbrekers zo te werk gaan. Zodra we echter signalen in die richting krijgen, zullen we niet nalaten ons beleid weer ter discussie te stellen." Dat is de enige toenadering waartoe hij bereid is. u Dat er van een eenzijdige maatregel sprake zou zijn, is retourneren. „Kinderachtig", meent Van Hoogdalem. volgens Van Hoff pertinent niet waar. „We hebben de be- „De aanpak zonder sanctie blijkt niet te werken", kar 1st zitters van een installatie niet als kleine kinderen in de Van Hoff terug. Overigens vindt ook hij het zinvol om hoek willen zetten, zoals Van Hoogdalem zegt We turven binnenkort met de winkeliers te gaan praten. „Maar uit- de valse alarmen al heel lang. Zodra er één is, nemen we gangspunt blijft de regeling", waarschuwt hij voor al te veel optimisme van de zijde van de winkeliers. niiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiuiiniiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiinMniuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinHiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiniiiiiifiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiuttitiiimiiiiiiiiüiiniiiuiiiiiiiiiKiiiiiiiiiiiiiii' Schiedam De winkeliers van de Mgr. Nolenslaan hoe ven er niet op te rekenen dat de politie de aangescherpte regels voor het uitrukken bij vals alarm zonder slag of stoot zal terugdraaien. Ondanks de ongezouten kritiek van Piet van Hoogdalem, voorzitter van de winkeliers vereniging, en de toezegging van burgemeester Reinier Scheeres dat men 'altijd op politiebescherming kan blij ven rekenen', houdt plaatsvervangend commissaris Jan van Hoff vast aan de nieuwe beleidslijn. Die aanpak be helst dat de politie niet meer reageert als zij zes keer in een jaar voor niets is gealarmeerd op een bepaald adres, Van Hoff wijst de kritiek van de hand. „Het verhaal dat ovmtact op met het bedrijf. Er wordt nu voor het gemak vergeten dat we steeds brieven hebben geschreven om ons probleem te verduidelijken. ïn het merendeel van de gevallen werd er niet op gereageerd," Dat was dan ook de réden waarom Van Hoff de bezitters van een alarminstallatie alvast twee 'sirafpunten' in het vooruitzicht heeft gesteld als zij hun vragenformulier niet Schiedam Twee mannen hebben vanmorgen om kwart over tien op de Rotterdamsedijk een geldloper overvallen. Het duo slaagde er niet in de man het geld afhandig te maken. Het slachtoffer werd een knuppel in de nek geslagen. Hij hield aan de overval geen verwondingen over en kon al na een kwartier zijn verhaal op het politiebureau vertellen. De daders waren gekleed in blauwe skijacks en zouden beiden ongever 18 jaar oud zijn. Ook de rest van de signalementen kwa men vrij nauwkeurig met elkaar overeen. Beiden zijn ongeveer 1.75 tot 1.80 lang, waren donkerblond, droegen sportschoenen en een donkere broek. Een zoekactie in de buurt leverde vanmor gen niets op. Het is de tweede keer in anderhalve week dat in Schiedam een geldloper is overvallen. Woensdag vond ook in Vlaardingen een vrijwel identieke overval Dlaats. t Vlaardingen - Er is stevig geru zied over de naam, die het plaats je met dertig koopwoningen moet krijgen, dat volgend jaar op het gat in de stad wordt gebouwd. Burgemeester Wim Kieboom- plaats, was een van de voorstel len in de commissie voor algeme ne zaken. Maar het blijft gewoon, zoals de straatnamencommissie voorstelde, de Dr.Bavinckplaats. Elke burgemeester heeft zijn laan, straat of plaats, maar de in 1982 vertrokken Wim Kieboom moet het dus voorlopig nog zon der doen. Schiedam Ner gens was er gister avond (Sinterklaasa vond, pakjesavond) een bejaardensoos „alleen bij ons in het Blauwhuis", zei Tiny Krikke-Hein trots. De voorzitter van de Algemene Neder landse Bond van Ou deren (Anbo) in Schiedam onder streepte daarmee weer eens het belang van de sociëteits ruimte achter de muziekschool aan de Lange Nieuwst raat. De gemeenteraad besliste twee jaar ge leden bij een groot scheepse bezuini gingsoperatie, dat de bejaarden naar an dere ruimte zullen moeten zoeken, want de gemeente wil de ruimte kwijt: afstoten. Er is onder handeld over ver huizing van de Anbo en haar katholieke equivalent KBO naar een onderko men aan de W.H. Vliegenstraat Maar in de praktijk wor den de plannen am per gevoeld. Me vrouw Krikke: „Wij hebben het Blauw huis pas weer een beetje opgeknapt, verfje gegeven en zo, en de Anbo en de KBO zitten er ge weldig naar hun zin." Zij wijst op bruisen de activiteiten. De gymclub bijvoor beeld heeft vijftig le den, de volksdans- elub een kleine der tig. Mevrouw Krik ke is goed te spreken over de gemeentelij ke bereidheid een oogje toe te knijpen en de bejaarden ge woon in de sociëteit achter het Blauw huis te laten zitten. Zie ook pagina 15 Het initiatief is van de vereniging van horeca-ondernemers (HOS), waarvoor de concurrentie van Rotterdam een doom in het oog was. Schiedam is jarenlang bij zonder zuinig op zijn nachtver gunningen geweest. Steeds wat ren de burgemeesters bezorgder om dc nachtrust van de binnen stad dan om Het commerciële welvaren van de cafébazen. Bur gemeester Scheeres bracht daar verandering in. De horeca is big, maar veel centrumbewoners is> de schrik om het hart geslagen. Vooral de bezoekers van disco theek The Deep kunnen in de nachtelijke uren flink kabaal ma ken. Zij gebruiken de bloembak ken van het pas vernieuwde Koemarktplein als openbaar toi let, trekken de feestverlichting van de luifel van een naburig café en vernielen op het plein ge stalde fietsen. Zelfs het ingooien van winkelruiten wordt aan hen toegeschreven. Bij de politie zou het klachten regenen. Geen klachten Voor adjudant Kroon van de af deling bijzondere wetten liggen de zaken anders. Hij heeft geen klachten over de discotheek bin nengekregen, Kroon: „Wanneer wij meldingen binnenkrijgen van geluidsoverlast, wordt daar onmiddellijk op gereageerd. We komen met meetapparatuur con troleren, ook midden in de nacht. Over The Deep hebben wij nog geen klachten gehoord. Maar overlast op straat is wat anders dan overlast van de zaak zelf." Aangiften van gewelddadighe den komen niet bij de afdeling van adjudant Kroon binnen, maar bij de recherche. Vaak wor den de daders niet achterhaald. De directie van de discotheek is niet verantwoordelijk voor het gedrag van groepjes jongelui, die na sluitingstijd de stad onveilig maken. Maar de centrumbewo ner, die in zijn nachtrust gestoord wordt, is al vlug geneigd om de schuld aan de horeca-ondeme- mer te geven. Natuurlijk lawaai Buurman Van der Broek woon! recht boven The Deep: „Natuur lijk hoor je 's nachts lawaai. Daar heb ik geen moeite mee, maar met auto's verkeersborden uit de stoep rijden is een andere zaak.' De "politie bellen heeft volgens hem weinig zin, want tegen de tijd dat die verschijnt, zijn de her rieschoppers al lang verdwenen. Volgens Van der Broek wordt er* veel te weinig gesurveilleerd op tijden dat het echt nodig is. Van de discotheek zelf heeft hij oven-" gens weinig last Joop van Hees, secretaris van de HOS, is erg blij met de nieuwe nachtvergunningen: „Wij zijn er nu drie jaar over bezig en hebben, een goede relatie met de gemeen-> te en de politie opgebouwd. We" hopen dat Schiedam een gezelli ger uitgaanscentrum krijgt," Gevarieerd Welke cafés langer open mogen blijven, is nog niet bekend. Daar beslist het college van burge meester en wethouders aanstaan de dinsdag over. Van Hees: „Als ze de zaken kiezen, die wij heb-" ben voorgedragen, dan hoeft nie mand voor echte overlast te vre zen." Met de keuze van de zaken is ge probeerd een zo gevarieerd mo- f el ijk publiek te kunnen trek en. De twee discotheken, die nu al draaien, zijn er voor de jonge ren. Maar met de twee cafés en een café'-chantant wordt duide lijk op wat oudere bezoekers ge mikt Ook is er ruimte voor een koffie- en broodjeszaak en een shoarmawinkeltje. Die laatste vergunning gaat waarschijnlijk naar King David op de Dam. - Adjudant Kroon van bijzondere wetten zal de ontwikkeling nauwlettend volgen: „Ket gaat om een proef van een jaar. Als ey over een bepaald etablissement veelvuldig klachten komen, dan wordt de vergunning weer mee trokken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1