SPORT 17 Vier nieuwe nachtzaken in binnenstad Schiedam Nade kerftgesloteij Jarige smalfilmers gaan video niet uit de weg Linda Oosterlee haalt kunstzwemmen uit de anonimiteit 25-50% FCN'66 heeft weer toekomst PERSOONLIJK SfrZIS CHg SLUITEN SPOTSSMJ» Proefperiode van een jaar Erasmusschool op televisie Autobrandje met risico's 7 Hele jaar Kerstmis Vredesbeweging waakt bij basis Kerststukjes maken Dieven kunnen feestje bouwen Wissel stimuleert Vlaardingen Van de Weerd enVanDriel behouden beker Weer clubrecord Geraldine Peters Rotterdams Nieuwsblad dinsdag £>V/17 december 1985 Schiedam Burgemeester en wethouders hebben voor de binnenstad van Schiedam acht nachtvergunningen voor horecabedrijven afgegeven. Vier daarvan zijn nieuw: de cafés De Kuil aan het Groenendal en De Mallemolen aan de Vlaardingerstraat, het shoarmawin- k eitje King David aan de Korte Dam en voor een hieuw op te richten jazzcafé, dat waarschijnlijk aan de Korte Haven komt. De andere vier functioneren al in de discotheken Rams en The Deep, café Lion d'Or en snackbar Japie, Na jaren van terughoudendheid probeert het gemeentebestuur hier- ,mee wat meer leven en ge zelligheid in de stad te bren gen. Niet in de laatste plaats om 'grote broer' Rotterdam wat concurrentie aan te doen. Joop van Hees, secretaris van de Horeca Ondernemers Schiedam (HOS), is bijzonder gelukkig met deze ontwikke ling. Niet alleen omdat hij ei genaar van café De Kuil is. De HOS heeft de laatste drie jaar allerlei plannen voor een actiever horeeabeleid ontwikkeld. Veel daarvan Is inmiddels gehonoreerd. Zo mogen snackbars een uur langer dan de cafés openblij ven hetgeen in de praktijk al veelvuldig voorkwam. Voor de cafés zelf is er een bonnensysteem, dat exploi tanten tien maal per jaar de mogelijkheid biedt hun zaak een uur langer open te hou den. Volgens Gus Schram, ambte naar van algemene zaken, maken niet veel café-eigena ren van dit systeem gebruik, maar degenen die dat wel doen zijn enthousiast. Vol gens hem komen er vanzelf meer aanvragen: „Zoiets moet langzaam groeien, g" vooral in een stad als Schie- -s dam". De nieuwe maatrege- te len gelden voor een proefpe- 2 riode van ongeveer een jaar, 2 tot 1 april 1987. P. Pauptit Burgemeester Van Es van Maas sluis reikt morgenavond in de kantine van het politiebureau het jaarteken uit aan de heer Pauptit, omdat deze al twintig jaar bij de reservepohtïe actief is. Eerst was hij reservist in Den Haag en sinds 1959 in Maassluis. Vanaf 1972 is hij plaatsvervangend comman dant van de Maassluise reserve- poltie. De bijeenkomst begint om acht uur. G. Halm Veertig jaar in dienst van de overheid: G. Halm krijgt hier voor van B en W van Schiedam een receptie aangeboden, die vrij dag 10 januari plaatsvindt in het stadskantoor, van vier uur tot half zes. C. van Tilborg Het nieuwe directielid van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten, Cor van Tilborg, viert donderdagmiddag in het Stede lijk Museum van Schiedam zijn afscheid als wethouder. De af- schekWeceptie begint om half vijf. Vlaardingen De kinderen van rde hoogste klas van basisschool -Erasmus in Vlaardingen beleven zondag 29 december hun televi siedebuut Vorige week trokken zij met leraren en een grimeuse naar Hilversum, voorde opname van het KRO-programma Klas- sewerk. In de weken voor de opnamen hebben de leerlingen van de Erasmusschool bergen werk ver zet Zo schreven zij een toneel stukje, waarvoor de leerlingen - zelf de decors maakten. De sectie r kunstzinnige vorming van de ge- meente heeft hen daar bij gehol- 1 pen. De prestaties van de Eras musschool zijn op de laatste zon- r'dag van het jaar 's middags tussen vier en vijf te bewonderen. Schiedam Een onschuldig au- r tobrandje heeft nog heel wat pro- 'blemen opgeleverd, omdat vlak "ernaast op de Overschieseweg ,-;een vrachtauto met gevaarlijke ploffen was geparkeerd. De hrandweer hield de truck nat, terwijl het vermoedelijk aan- gestokenautobrandje werd be- Streden. o Ook zonder kerstboom is de Vlaardingse Hoogstraat een typi sche decemberpromenade. De talloze lampjes helpen het winke lend publiek de donkerste maand van het jaar te overbruggen, totdat volgende week de wedergeboorte van het licht plaatsvindt Maar ook na het wintersolstitium het exacte moment waarop de winter begint blijven de kunstlampjes het doen. De winke liersvereniging zet de Hoogstraat op die manier het hele jaar in kerststemming. Was het maar altijd koopavondl Maassluis In de afgelopen twintig jaar hebben de ruim der tig leden van de Maassluise Smal- filmclub ongetwijfeld enige hon derden films en filmpjes ge maakt. Het lidmaatschap van deze dub, die voornamelijk be staat uit mannen, betekende voor hen niet alleen het vergroten van de technische kennis op het ge bied van het filmen en monteren; ook het gezelligheidsaspect speel de voor de meeste van hen een grote rol. Op zaterdag 21 decem ber houden de leden in zaal De Sluis een feestelijke avond in ver band met het vierde lustrum. Het programma voor deze bijeen komst, die uitsluitend voorleden en partners toegankelijk is, be staat uit onder meer een banket en diverse optredens van beken de varieté-artiesten. Verder krij gen alle leden op deze avond een jubileumboek over de 20-jarige Smalfilmclubcadeau. De Smalfilmclub Maassluis werd op 21 december 1955 opgericht in de woning van Fred Jelsma, die de eerste vijftien jaar de voorzit tershamer hanteerde. „Je zou de dub een kerstkindje kunnen noemen, omdat rij als het ware onder de kerstboom werd opge richt Maassluis werd in die jaren uit de grond gestampt. Er waren alleen maar huizen en nog eens huizen. Aan voorzieningen op so ciaal-cultureel gebied was er wei nig te doen voor de nieuwe bur gers. Zodoende ontstond bij mij het idee om een filmclub op te richten. Ik ben hier in de West- wijk, waar ik woon, langs de bu ren gegaan om te vragen of er be langstelling voor zoiets bestond. En zo_ bleek dat ik niet de enige was die zich in zijn vrije tijd bezig wilde houden met filmen. De club werd opgericht, we kregen met grandioze opheffingskorting TOTALE LEEGVERKOOP Kruiskade 6, tussen Lijnbaan en Coolsinge), Vlaardingen Leden van de Vlaardingse vredesbeweging gaan zaterdag naar de basis Woensdrecht om samen met Franciscaner monniken een avondwake te houden bij de hoofdingang. Aanleiding tot die meditatie is het naderend kerst feest. De deelnemers verzamelen om half vier bij station Vlaardin- gen-Centrum. Wie mee wil kan rich opgeven bij Nelleke van der Luit, telefoon 349551. Vlaardingen Kinderen in de leeftijd tussen vieren twaalf jaar kunnen woensdagmiddag in wijkcentrum De Heipaal aan de Meerkoetstraat in Vlaardingen kerststukjes maken. De kinderen zijn van twee uur tot half vier welkom. De Aasten bedragen f1,25. steeds meer mensen, en nu, na twintig jaar, kunnen we terug zien op fijne actieve jaren waarbij de leden kans hebben gezien leu ke en goede prestaties te leveren op filmgebied. Want enkelen van ons sleepten zelfs op landelijk ni veau prijzen in de wacht. En wat ook gebleven is, gelukkig, is de gezellige sfeer". Enthousiast Fred Jelsma lijkt nog even en thousiast als bij de oprichting van 'rijn' club. Guus Mansveld, die eveneens vanaf het allereerste begin bij de Smalfilmdub betrok ken is, kijkt liever naar de toe komst: „Wij zouden graag wat meer leden erbij willen hebben. En daarnaast willen we onze aan dacht ook wat meer gaan richten op het video-filmen. Dat bete kent niet dat het gewone filmen zal gaan verdwijnen. Video-fil men en filmen zullen naast el kaar kunnen blijven bestaan. Twee keer per maand komen we bij elkaar en bespreken nog de techniek van het filmen en kij ken vervolgens met een kritische blik naar de films die we of indi vidueel of met elkaar gemaakt hebben". De Smalfilmdub heeft in de loop der jaren heel wat gebeurtenis sen, die in Maassluis plaats von den, vastgelegd. Zo maakte rij in het verleden jaarlijks een film journaal over Maassluis. Verder filmde rij ook de bouw van het stadskantoor vanaf de eerste tot en met de laatste steen. Al deze films zijn opgeborgen in het ge meentelijk archief. De Smalfilm club Maassluis heeft nauwe con tacten met de Smalfilmclub in het Westduitse Maintai. Het ene jaar bezoeken de Duitse filmers - Maassluis en het daarop volgende jaar vertrekken de Maassluise filmdubleden naar Maintai, Tij dens dergelijke weekends organi seren de filmers behalve film voorstellingen ook uitstapjes in de respectievelijke plaatsen. Vlaardingen/Maassluis De gemeentelijke diensten en be drijven in Vlaardingen zijn, met enkele uitzonderingen vanaf maandag tot en met nieuwjaar gesloten. Bij de burgerlijke stand kan men op 23, 24 en 27 december slechts 's morgens tussen negen en tien uur terecht. De sociale dienst houdt dinsdag 24 de cember een noodteam achter de hand. Voor dringende ge vallen kan men zich tussen negen uur en half één telefo nisch (350244) tot dat team wenden. De klachtennum mers van diverse diensten worden eveneens bemand. De gemeentebibliotheek is tussen kerst en nieuwjaar al leen op 30 en 31 december open. Voor de uitgifte van pas 65 kan men vrijdag 27 decem ber niet op het stadhuis te recht, maar pas weer op vrij dag 3 januari. Vanwege de feestdagen wordt er ook met marktda gen geschoven. De woensdag- markt aan de Broekweg wordt nu op dinsdag 24 en 31 december gehouden. De don- derdagmarkt in Holy schuift op naar vrijdag 27 december. De gemeentelijke diensten en bedrijven in Maassluis zijn in de periode tussen kerst en nieuwjaarsdag gesloten. Aan giften doen van overlijden kan telefonisch geschieden op vrijdag 27 december tussen negen en tien uur via tele foonnummer 15005. De afdeling burgerzaken is maandag 30 december even eens tussen negen en tien uur geopend voor het doen van aangiften van geboorten en overlijden. De afdeling bevol king sluit dinsdag 24 decem ber al om twaalf uur. Die dag gaan de overige diensten en bedrijven om vier uur dicht. De vuilnisophaaldienst wordt eveneens aangepast. Die van 25 december wordt een dag vervroegd; die van 26 decem ber schuift een dag op. De woensdag-route van 1 januari wordt nu op 31 december ge reden. De Schiedamse regeling rond de kerstdagen en de jaafwis- seling stond in het RN van vrijdag. Schiedam Met alle spullen die inbrekers de afgelopen dagen in Schiedam hebben gestolen kun nen rij een avondje achter de buis feestelijk doorbrengen. Het tv- toestel zelf stalen zij uit een wo ning aan de Van Marumstraat, waarvan de bewoner een paar uurtjes uit was gegaan. Zij namen ook een paar vazen mee vooreen bloemetje. In de W.A. Liefland- school werd een videorecorder gestolen, zodat het andere net la ter ook kan worden bekeken. Voor het bijbehorende hartig- heidje toog men naar 't Kaashuis op de Hoogstraat, waar de etala geruit werd ingegooid. De buit bestond uit vier halve kazen. Maar bij het hapje past een drankje en daarom verdwenen uit een slijterij aan de Mgr. No- lenslaan 34 flessen whiskey en twee kruiken jenever. Een in braak bij een kantine op Thurle- de leverde nog wat snoep op, als mede vlaggen voor het feestelijk vertoon. Mogelijk rijn alle spullen ver voerd in een witte Opel Kadett, die bij garage Polderman aan de Laan van Bol'es werd gestolen. Schiedam FCN'66 heeft het diepste dal achter de rug. Tijdens de bijzondere ledenvergadering werd duidelijk, dat de Schiedamse voetbalvereni ging heel voorzichtig aan een nieuwe toekom: t kan denken. Het dient dan wel te blijven voldoen aan een aantal factoren, waarvan discipline en sfeer de hoofdbestanddelen zijn. FCN'66 telt momenteel tachtig leden, van wie 45 veld- en 35 zaal voetballers. Penningmeester Leo Kattestaarf „We gaan proberen in de loop van dit seizoen de honderd te halen.". Financieel gaat het FC Nieuwland ook aanzienlijk beter. De dagelijk se lasten zijn tot nu toe betaald en ook de nog lo pende schulden kunnen worden afgelost. Katte- staart: „Een compliment aan alle leden wat dat betreft." Voorts is het nieuwe bestuur, onder leiding van voorzitter Cees van der Vaart, driftig in de weer andere geldbronnen aan te boren. Het plaatsen van reclameborden is een mogelijkheid. FCN'66 huurt de velden echter per uur van de gemeente en in die categorie velden mogen geen borden worden neergezet» Vragen in die richting aan het bestuur van de sportraad rijn tot op heden onbe antwoord gebleven. Het contract met shirtsponsor Content loopt aan het einde van dit seizoen af. Hoewel het niet de bedoeling is dat deze overeenkomst wordt ver lengd, heeft in januari toch een gesprek plaats met de huidige sponsor. Kattestaaru „We hebben al enkele toezeggingen binnen van bedrijven die FCN'66 op een bepaalde manier willen steunen. Het gaat dus de goede kant op." Joop van Hees: „Eindelijk wat meer leven in de brouwerij Vlaardingen VZC heeft de primeur het kunst- zwemmen in Rotterdam en omgeving (ZRO) te in troduceren. De Vlaarding se Zwemclub heeft daar mee in het zestigjarige be staan een nieuwe tak aan de uitgebeide stam toege voegd. Als jongste onder deel de zwemsport stond het kunstzwemmen vorig jaar in Los Angeles voor het eerst op het program ma van de Olympische Spelen. VZC begint het kuntzwemmen meteen al met een kleine twintig meisjes, in leeftijd variërend van acht tot achttien jaar. Een train- ster is er eveneens: de voor het kunstzwemmen gediplomeerde Linda Oosterlee-Van Zwol uit Maassluis. De meeste meiges van de groep zijn zelfs al toe aan het eerste examen. Onder leiding van Linda Ooster lee rijn de meisjes dan ook al een jaartje bezig. Om het kunstzwem men als wedstrijdsport te kunnen beoefenen en de diverse niveaus door Simon van Zuilen te kunnen overbruggen, is even wel aansluiting in clubverband bij de KNZB noodzakelijk. Per I januari worden de meisjes lid van VZC en zet Linda Oosterlee haar werkzaamheden voort als club- trainster. VZC ziet het met deze handeling wel zitten. Behoudens een bij de Zwemkring Gouda aangesloten club in Capelle aan den IJssel, is het kunstzwemmen binnen de ZRO nog onbekend. „Elders in het land schieten de kunstzwem verenigingen als paddestoelen uit de grond", vertelt Linda Ooster lee. „Eigenlijk onbegrijoelijk dat het hier in de regio wat achter blijft." Linda Oosterlee...'lk ben niet tevreden met half werk'... bestaat ten eerste uit techniek en vervolgens de uitvoering. Linda: „Hoe beter de techniek, hoe beter de uitvoering. Je moet eerst de techniek maken voor je een show kan geven." Gebrek „Misschien komt dat door het ge brek aan water", noemt de beslist niet als een waterrat ogende ogende instructrïce een mogelij ke oorzaak. „Veel clubs kampen met dal probleem en dan schiet het kunstzwemmen er bij in." VZC kent die moeilijkheden ook, maar vond op de dinsdagavond toch nog een uurtje ruimte. De groep blijft overigens ook trainen in het zwembad Dolfijn in Maas sluis (zaterdag van 12.45-13.45 van 10-12 jaar en van 13.45-14.45 uur van 12-18 jaar). Onder haar meisjesnaam Linda van Zwol genoot de 24-jarige trainster een aantal jaren terug een redelijke bekendheid als wedstrijdzwemster op de vlin derslag en borstcrawL „Net niet bij de top, maar in de sub-top", licht de fris uit de kijkers blik kende lerares, die vooral in de kring Gouwe-Rijnstreek gelden de bekendheid, toe. Sinds een jaar is zij getrouwd, woont zij in Maassluis en heeft zij in Rotterdam werk als gymnas- tieklerares. „Na de sportacade- mie viel er een gat en heb ik in Zeist een trainerscursus voor het kunstzwemmen gevolgd", aldus de trainster. „Daar ging mijn in teresse altijd al naar uit, ik vind het zelf ook heel leuk om te doen," Een maand later had ze in Maas sluis een groep bij elkaar, waar mee ze een jaar voor zichzelf is bezig geweest. VZC begint dus met een groep, die de eerste be ginselen al onder de knie heeft. „Misschien leuk om straks wat te laten zien", kijkt Linda Oosterlee op de komende jubileumfestivi teiten van VZC vooruit Kunstzwemmen is een combi natie van zwemmen, muziek en ballet", licht zij toe. „Het is ver schrikkelijk zwaar en zeker wel een sport, al is het show-element ook erg belangrijk. Je moet er een goede conditie en een echte doorzettings-mentaliteit voor hebben." Linda Oosterlee, die in Wilma Verkerk (28) haar assistente heeft, geniet van wat de meisjes onderwij] al hebben bereikt Bin nenkort zwemt de hele groep voor het F-diploma. „Maar de helft van de meisjes van twaalf jaar en ouder is ook al aan het E- dïploma toe", zegt ze niet zonder trots. jZe rijn echt serieus bezig. Ze we ten ook dat ik niet tevreden ben met half werk." Kunstzwemmen Conditie Conditie is bij het kunstzwem men heel erg belangrijk. De be wegingen mogen vanaf de kant nog zo elegant en gracieus lijken, om die bewegingen in het water te kunnen maken is veel kracht nodig. „Een oefening duurt vijf minuten", aldus Linda Oosterlee. ..Dat is best lang, want daarvan zit je een groot gedeelte onder water. In de fase, waarin we nu rijn sleed tussen de tien en dertig seconden, maar als we straks aan de moeilijke oefeningen toe zijn, is dat nog we) langer.' Een show van het kunstzwem men is pas compleet als alle meis jes een zelfde badpak dragen, al lemaal het haar hebben opgesto ken in een knot en ook dezelfde neusklem dragen. ,JB'J het ach terover draaien, voorkomt zo'n klem het binnenlopen van het water", legt Linda het dragen van dat merkwaardig aandoen de, maar noodzakelijke hulpmid deltje uit Aan zo'n complete show rijn de meisjes van Linda en Wilma nog niet toe. „Het duurt nog wel an derhalf jaar voordat we aan het C-, B- en A-niveau zijn. Dan ko men de echte grote wedstrijden. Maar", bekijkt Linda Oosterlee de vorderingen, „ik heb er hoge verwachtingen van. We kunnen best ver komen," Vlaardmgen Met angst in hun hart gingen de volleyballers van Vlaardingen naar Udenhout, op dat moment de hekkesluiter van de ranglijst. De Vlaardingse ploeg had iri eerdere wedstrijden laten zien niet echt gemotiveerd te ra ken van laag geklasseerde ploe gen. Nu pakte het echter in het voordeel van Vlaardingen uit, dat met 3-1 won. Veel ploegen hadden overigens al punten laten liggen bij Udenhout. In de eerste set leek het erop dat de Vlaardingse heren eveneens een nederlaag moesten incasse ren. De eerste set werden zij weg gespeeld: 15-8. Coach Joop Tink- hof vroeg een wissel aan en be trad zelf het veld, terwijl Mark Korslool de bank mocht opzoe ken. Deze wissel pakte goed uit en volgende drie sets gingen overtuigend naar het Vlaarding se zestal, mede door het sterke spel van Ron van LUbcck. Set standen: 15-8,7-15,7-15,11-15. Vlaardingen Annemiek van Driel en Riek van de Weerd heb ben zich voor de derde achter eenvolgende maal laten kronen tot clubkampioen van de Vlaar dingse Zwem Club, Annemiek deed dat bij de meisjes onder 14 jaar en Rick bij de jongens onder 12 jaar. Het tweetal heeft hier door defintief beslag gelegd op de bijbehorende wisselbeker. De verdeling van de clubtitelsbïj VZC luidde als volgt: Marion van Krimpen en AUaerd Mensonides (onder 10 jaar), Anja van Hofwe gen en Rick van de Weerd (onder 12 jaar), Annemiek van Driel en Martijn van de Maagdenberg (on der 14 jaar), Esther Brouwer en en Arjan van der Merwe (onder 16 jaar), Monique van der Lee (dames) en Rcinier van der Bend (heren). Barendrecht Geraldine Peters deed in het Ba rend rechtse zwem bad 't Keerpunt opnieuw van zich spreken. Het zwemstertje van het Vlaardingse Viking'60, nog maar tien lentes oud, zwom op de 400 meter vrijeslag een prachtige race, die rij beëindigde in 5.33.7 minuten. Dat was niet alleen goed voor de tweede plaats, maar betekende tevens een verbetering van het op haar naam staande clubrecord met liefst zeven seconden. Een maand eerder was zij op dezelfde afstand al 5.6 seconden onder de vorige besttijd gedoken. DINSDAG 17 DECEMBER Voetbal: 19.30 SVV 2—Baarlom 2, 19.00 HBSSVVOR (kunstgrasvetd Spirit); Biljarten: 19.30 Voorwedstrlj- den Tullp Holland-bokaat (poule 2) in cafó Van dar Valk te Vlaardingen; 19.30 Voorwedstrijden Heto-bokaal (poule 1) in café De Gouden Leeuw te Vlaardingen. WOENSDAG 18 DECEMBER Voetbal: 19.30 HeerenveenSVV, 20.00 SFCSVDPW zat (kunstgras- veld Asvlon); Biljarten: 19.30 Voor wedstrijden Tullp Holland-bokaat (poule 3) in De Griffioen te Vlaardin gen: 19,30 Voorwedstrijden De Kroon-bokaat (poule 1) In café Da Oude Markt te Vlaardingen; Zaal voetbal: Westwijkhal Vlaardlnoen: 21.50 8KB—VSV.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2