Cor Huijken: opbouwwerk wordt lange lijdensweg p*I8 isiiii linns coaiiif B IMIIIISII8IIII .1 SlillilIISil Cfiiliil. - US- r;sgss?isig Impulsen voor Lange Haven en Oude Haven Hootenanny: absurd en ontspannend centrum SLUITEN 25-50% Maasland! wil .ho«W/:v5 'Manipuleren? Hij bedoelt mobiliseren' Sïgssgg mssSA Jsggks Brand in kerstbomen Hoekse VVD'er op Rotterdamse lijst Direkt: uit onvrede over verkeersbeleid Aanvraag Voor zéven exti-ai wöningé»: Oven weg HETDE MAANDAG 30 DECEMBER 1985 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. Schiedam Cor Huijken heeft uitgehaald. De Gorze- naar is jarenlang betrokken geweest bij het opbouw- %verk in Schïedam-Zuid, toen Armand van Puyvelde finer nog werkte. AI meer dan een half jaar hebben de oude wijken van Schiedam geen opbouwwerkers meer .omdat hun werkgever, de SSWO, door de gemeente werd wegbezuinigd. Nu is er een nieuwe club, het Ste delijk Instituut Voor Opbouwwerk Schiedam (Sivos), maar daar is er al zoveel trammelant geweest dat Huij ken er geen gat meer in ziet. ..Het enige, dat de diverse bestu- ren van de bewonersverenigin gen doen, is hun eigen ego op poetsen en niet de belangen van - de bewoners van hun wijken te behartigen." schrijft Huijken in 'een brief met een sterk persoon lijke visie. Hij betreurt dat René de Jongh en Anton van Bijnen. die opbouwwerkers waren in Schiedam-West en -Oost, niet in dienst van het Sivos komen. Zij hebben niet gesolliciteerd. Huij ken vindt dat de bewonersvere nigingen veel meer aan De Jongh en Van Bijnen hadden moeten trekken. Hij vraagt zich af, of Armand van Puyvelde dan goud waard is, dat Schïedam-Zuïd zich als enige be wonersvereniging wel druk maakt voor de oorspronkelijke opbouwwerker. Van Puyvelde heeft zijn aanstel- lingsbrief inmiddels binnen. Hij wordt stedelijk opbouwwerker; zijn benoeming moet alleen nog door de gemeente worden goed gekeurd. Er is ook een tweede op bouwwerker aangesteld, wiens naam niet bekend is. Huijken vindt dat de wijken on derling veel te veel intriges heb ben uitgehaald. Vooral de machtswisseling in Schiedam- Oost is voor éen eenvoudig inwo ner, zoals Huijken zichzelf noemt, nïet meer te begrijpen. Daar word je toch een beetje misselijk van, reageert hij af. Zijn brief wekt de indruk, dat hij niet zo te vreden is met de benoeming van Van Puyvelde, maar bij navraag ontkent Huijken dat. „Ik heb niks tegen Armand. nee, ik vind het een heel goeie. Waarom ik dan geschreven heb, dat hg men sen manipuleert? Nou, zo hoort het toch? Dat hoort een opbouw werker toch te doen?" Schiedam-Zuid is zich dit week end een hoedje geschrokken van die uitlating (Huijken is bestuurs lid van deze club), maar heeft in middels begrepen dat Huijken niet 'manipuleren' bedoeld heeft maar 'mobiliseren'. Huijken: „Ar mand is in staat om mensen tot goede dingen te bewegen". Die ontboezeming zal onder de bewonersverenigingen veel goed maken, want even had men de indruk dat Huijken „de kont te gen de krib gooide" omdat de PvdA op 6 januari vergadert over de kandidatenlijst en hij van een mSf. RVS i Cor Huijken: „Ik ben het 2at", onverkiesbare plaats hoger op de lijst getild wil worden. Onlangs dreigde de PvdA in te grijpen in het Sivos, als niet snel een beslis sing over de nieuwe opbouwwer kers zou worden genomen. De indruk bestond dat Huijken zich schaarde achter dit PvdA-dreige- ment ten koste van de bewoners verenigingen, maar gisteren heeft hij dat in een tweede brief enigszi ns on tzenu wd. „Opbouwwerk valt of staat niet met de werker, maar met een goed bestuur", besluit Huijken zijn betoog, op hetzelfde moment dat het gerucht gelanceerd werd. dat ook Jan Hagendoorn het Si- vos-bestuur gaat verlaten, in na volging van Nieuwlander Jan Schlarmann. Hagendoorns ver trek zou evenwel niet met de komst van Van Puyveide te ma ken hebben. Maassluis/Hoek van Holland De jaarlijkse kerstboom verbranding vindt in Maas sluis plaats op woensdagmid dag 8 januari om vier uur op het buizenopslagterrein van Key en kramer achter de Govert van Wïjnkade. - De bomen kunnen die middag vanaf half twee worden ingele verd op het terrein bij de Dr. Jan Schoutenlaan, het parkeerterrein op de hoek Brederolaan/Van Lennepstraat en het parkeerter-* rein Seringenstraat Gemeente werken betaalt als vanouds 20 cent per boom. De feestelijke ver branding wordt begeleid door de» vrijwillige brandweer, a Het collectief verbranden van* kerstbomen in Hoek van Holland vindt plaats op donderdag 2 janu ari. Dan zullen 's avonds om half acht de bomen massaal worden aangestoken op het terrein aan, deCordesstraat m Schiedam en Vlaardingen willen toeristen lokken S|hiedam/Vlaardingen Hoelang het nog duurt is» niet te zeggen, maar er komt een tijd dat de Eange Haveri in'Schiedam en de Oude Haven in Vlaardingen (nog) aantrekkelijker voor toeristen zullen zijn dan thans het geval is.. Rijnmond heeft voor de twee havens 'ontwikkelingsmoge lijkheden' gesignaleerd. Wat daaronder moet worden ver staan is nog nauwelijks uit gewerkt, maar te denken valt aan meer binnenvaart (plezierjachten), fraaier opge knapte panden en winkels 4ie sterk op consumptief ge drag mikken. Schiedam en Vlaardingen heb ben allebei gevraagd om extra aandacht voor bepaalde aspecten -in het toeristisch en recreatief programma voor de Rijnmond. tHoek van Holland Het cHoekse deelraadslid mr. •Wouter de Ruijter (VVD) croaakt goedé kans om na -de verkiezingen in maart 'ovèr te stappen naar de raad van Rotterdam: -C" - f Zijn partij heeft de 45-jarige /.njeester in de rechten daarvoor 5 in de havenstad op de achtste ;plaats van de kieslijst gezet Op -dit moment heeft de Rotterdamse - VVD negen zetels in de raad. Mocht De Ruijter naar Rotter dam gaan, dan wü hij zich blijven •'inzetten voor De Hoek. „Hoek -van Holland is geen stadsge meenschap en we missen ook de stadsmentaliteiti Daarmee mag in jbepaalde gevallen best eens reke ning worden gehouden", vindt hij. Van de Hoekse inbreng die het totdusverre tot de Rotterdamse igemeenteraad beeft gebracht zijn in de na-oorlogse jaren de socia listen Bertus Bliek en Jan Rot- jméijer de bekendsten. Bliek -bracht het zelfs tot een raadspe- *riodevan25jaar. Dé 'Ruijter woont sinds 1969 in Hoek van Holland, waar hij sinds vorig -jaar burgerlid is van de deelraadscommissie voor wij- .kwelzijnsplanning. De marke- ting-assistent bij een chemisch bedrijf is pas sinds 1984 lid van de VVD omdat hij eerst in z'n vrije tijd z'n rechtenstudie wil- de-af ronden. het zogenaamde Trop. Vlaardin gen wil het thema visserij meer uitgewerkt zien. Het Visserijmu seum en het Haring- en Bierfeest zullen in het Trop worden opge nomen. Schiedam heeft gewezen op de rol die Delfshaven, de Lan ge Haven en de Oude Haven hebben gespeeld bij de totstand koming van de Nieuwe Water weg, Daarom zou hier in het toe ristisch beleid de nadruk op moe ten worden gelegd. Schiedam en Vlaardingen vin den ook allebei dat op de hele strook langs de Nieuwe Water weg tot aan Hoek van Holland veel meer recreatiemogelijkhe den moeten komen. De Maasbou levards, het Lickebaertbos en een fietspad zijn niet voldoende. Ook zou het deel van Midden-Delf land, dat direct grenst aan Vlaar- dingen-Holy en Schiedam- Woudboek, snél moeten worden 'aangekleed' met recreatieve ele menten. Rijnmond neemt die wensen voor kennisgeving aan, had er zelf ook al aan gedacht. Euromast II Schiedam heeft nog gereageerd op het idee om een tweede Euro mast te realiseren. De Jenever- stad vindt dat niel zo'n goed idee. Beter vindt Schiedam het verwe zenlijken van de zogenaamde Bol van Koolhaas, een ontwerp van architect Rem Koolhaas, en ook is Schiedam sterk geporteerd voor het creëren van een Schie dams panorama. Wat daaronder verstaan moet worden is ook niet al te duidelijk, maar gedacht kan worden aan een plek langs de Nieuwe Waterweg (op het Hoofd in Schiedam of op het voormalige Gusto-terrein) vanwaar toeristen een panoramisch overzicht heb ben op de wereldhaven. Rijnmond vindt dat een interes sante gedachte, vooral omdat beaamd wordt dat de oude ha vens meer aandacht dienen te krijgen. Een tweede Euromast hoeft niet per se. Wel voelt Rijn mond voor een uitkijk op een reeds bestaand hoog punt Ken nelijk is dat met in Schiedam. Een aardig punt uit de verdere beleidsaanbevelingen is wel, dat er voor fietsers meer specifieke paden moeten komen, waarbij vooral -aan dwarsverbanden moet worden gedacht' verbin dingswegen dus tussen bestaan de, lange fietspaden. Schiedam maakt wel een kantte kening met alle goede voorne mens. Vijf jaar geleden was er ook al studiemateriaal beschik baar voor een beter toeristisch beleid. Daar is kennelijk niet veel mee gedaan. Dat leidt automa- tisch tot de veronderstelling, dat ook het Trop in de ijskast kan be landen. De Lange Haven Schiedam is toeristisch in waarde ge daald. Impul sen zijn hard nodig In de Oude Haven Vlaardingen gebeurt vee! meer. Die ligt vaartui gen, er is be drijvigheid. Maar met genoeg. Vlaardingen De Stadsgehoor zaal begint donderdag 9 januari het nieuwe jaar met het stuk Hootenanny, dat staat geaffi cheerd ais een verhaal van deze tijd. Hootenanny staat voor mu ziek en dans, is uitbundig, integer en poëtisch. Een theatervoorstel ling, die zich moeilijk laat om schrijven omdat de tegenstellin gen zo groot zijn. De voorstelling is zo opgebouwd dat er naast absurde en ontspan nende momenten, verhalen wor den gespeeld die sterk leven in de belevingswereld van jongeren en die soms nog in de taboesfeer lig gen. Zo komen in Hootenanny aan bod: sexualiteitsbeleving van een invalide, zelfmoord, incest, vriendschappen, protest en ver slaving. Hootenanny pretendeert veel overhoop te halen, maar be houdt een optimistische onder toon. De zestien jonge spelers worden begeleid door een zeskoppige popgroep. De voorstelling begint om 20.15 uur. Voor vrijdag 10 januari staat het traditionele nieuwjaarsconcert op de rol. Frans Bruggen (blokfluit). Bob van Asperen (clavectmbel) en Anner Bijlsma (cello) spelen vanaf 20.15 uur barok en vroeg klassieke kamermuziek. Het duo Mini Maxi, dat vooral in Duitsland veel succes oogst, staat voor zaterdag 11 januari ge programmeerd. Twee mannen van zeer uiteenlopend postuur. Alleen al dat contrast heeft een komische werking. De twee wor den bijgestaan door Ans Bosve (danseres en musicienne). Zij wordt tevens ingezet voor een aantal scetches. Met het program ma 'Sprakeloos' pretenderen Mini Maxi 'niet taal gebonden en grensoverschrijdend^ theater te brengen. Ook hun show begint om 20.15 uur. Het Filmhuis heeft voor deze week nog drie films op het pro gramma staan. Manhattan van Woody Allan draait donderdag. Daarin is succesvol schrijver en TV-persoonlijkheid Isaac Davis (Woody Allan) een man. die zich in de problemen te werken door een verhouding aan te gaan met een 17-jarig meisje en verliefd te worden op de vriendin van zijn beste vriend. Die Freundin van Margeretbe von Trotta gaatover de bijzonde re relatie tussen de twee vrouwen Oiga en Ruth. Von Trotta schil dert de ontmoeting van twee we relden. Olga is een zelfbewust type, terwijl Ruth veel oneven wichtiger is. Zaterdag tenslotte draait de film 'Lilly Marlen' van Rainer Wer ner Fassbinder. De rolprent gaat over Willie, een matig getalen teerd zangeresje. Zij brengt een bezoek aan Duitsland, waar zij een bliksemcarrière maakt met maar één lied op haar repertoire. Alle films draaien om 20.30 uur. Lilly Marleen ook nog om 23.00 uur. Twee nieuwe politieke partijen Vlaardingen Twee nieuwe politieke partijen dingen in Vlaardingen bij de verkiezingen op 19 maart mee naar een van de 35 raadszetels. Naast de gevestigde partijen zijn onder de namen Direkt en Elele Demokrasi '86 nieu we partijen ingeschreven. De kiesvereniging Neder landers Medelanders Sa men Vooruit, die zich wil de richten op minderhe den, is niet ingeschreven. Uit onvrede over het verkeersbe leid in Vlaardingen heeft Sjaak Roodenburg de partij Direkt op gericht. De afsluiting van Voor straat en Emaus en andere ver keersmaatregelen zijn bij de be woner van Vlaardinger-Am- bacht slecht gevallen en uit ge sprekken die hij in de buurt had is hem gebleken, dat hij bepaald niet de enige is. „Een groot deel van de bevolking is tegen die maatregelen. De besluitvorming komt op mij soms ondemocra tisch over", aldus Roodenburg. „Mensen worden voor voldongen feiten geplaatst". Maar met boze brieven naar plaatselijke kranten en met ste nen gooien naar het huis van de wethouder bereik je niets, weet Roodenburg. „Als je er echt iets aan wilt veranderen moetje dat van binnenuit doen- Dan rnoetje in de gemeenteraad zitten. Daar kun je de besluiten daadwerke lijk beïnvloeden". Veel hoop op een raadszetel heeft Roodenburg niet „Dat wordt heel moeilijk, want Direkt is na tuurlijk nog niet bekend. Maar de mensen die ik erover heb gespro ken waren enthousiast". De afdeling Vlaardingen van de PvdA heeft middels een adver tentiecampagne al laten merken weinig gelukkig te zijn met de deelname van partijen voor min derheden aan de verkiezingen. Zulke partijen zijn niet nodig, minderheden kunnen bij ons te recht, was de strekking van die campagne. Elele Demokrasi '86, opgericht door N. Uysal en H.V. TXilling, heeft zich van die oproep van de socialisten niets aange trokken. De turkse naam bete kent Hand in hand, democratie '86. Maasland Het gemeentebestuur van Maasland gaat proberen nog zeven extra woningen in de zogeheten vseb-sector te krijgen. Dit zijn koophuizen met een eenmalige rijkssubsidie, die in de plaats van de premie- C-woningen zijn gekomen. Het rijk heeft Maasland voor 1986 zes van deze huizen toe bedacht. In de dorpskern van Maasland ligt echter een bouwplan voor dertien pre mie C-woningen. De dertien huizen moeten komen te staan op het ter rein van de voormalige Doel man-boerderij en worden ge bouwd voor rekening van een plaatselijke aannemer, die daarvoor het achterter rein aan de Diepenburch- straat wil benutten. Het voorhuis blijft bestaan en wordt omgebouwd in twee woningen en een architec tenkantoor. Het niet verkrijgen van subsidie voor alle dertien huizen is een te genvaller voor het Maaslandse gemeentebestuur. Het betekent voor de toekomstige kopers het wegvallen van de eenmalige rijksbijdragen van 6.000 gulden. Burgemeester M. Bloemendaal noemt de toewijzing voor zes vseb-woningen veel te weinig. „Dat zijn er zeven te weinig voor ons bomvplannetje. We zullen een nieuw verzoek doen om die zeven er nog bij te krijgen'.'. In to taal heeft Maasland voor 1986 dertig huizen (zestien premie A- koop, acht woningwetwoningen en zes premie C-koop) toegewe zen gekregen. Afgezien van de eventuele subsi die van 6 000 gulden, worden het toch al tamelijk dure huizen. De koopprijs is nog niet openbaar ge maakt, maar de verwachting is dat voor een kaveltje van 90 vier kante meter tussen de 150.000 en 160.000 moet worden betaald. Volgens de Open (J coopering maakt het in prijs niet zoveel uit, of er acht of dertien huizen wor den gebouwd. „Het verschil be draagt slechts negen procent", al dus fractievoorzitter P. Houten- bos. „Het knelpunt is de veel te hoge grondprijs, vergeleken met elders in de gemeente. Daardoor zullen deze huizen onverkoop baarzijn". Nageslaehl De eveneens tegen het bouwplan gekante CDA-fractievoorzitter W. van Geest, richt zijn bezwaren vooral tegen de vijf achterliggen de huizen. „Wordt hiermee het belang van de woningzoekenden ged'-md", zo vraagt hij zich af.Jk zeg volmondig nee", geeft hij meteen als antwoord. „Er zijn geen mensen te vinden om op slechts negentig vierkante meter op het binnenterrein achter de boerderij zo'n huis te kopen", verwacht Van Geest „Ik wil het nageslacht niet met zo'n plan op zadelen". In de gemeenteraad was de cen trum bouw al moeizaam aangeno men, Slechts de drie VVD-raads- leden waren onomwonden van mening dat het plan ten uitvoer moet worden gebracht. De raad wist bij die beslissing nog niet, dal de subsidie op de tocht zou komen te staan. Burgemees ter en wethouders hanteren voor de dertien huizen overigens wel wat soepeler verkoopvoorwaar den dan normaal. Nadat Maas- landers, Westlanders en econo misch gebondenen een eerste kans op koop hebben gehad, gaan de huizen meteen de vrije markt op. Maassluis Uit een patatkraam aan de dr. Jan Schoutenlaan is een magnetronoven met een waarde van ongeveer 5.000 dui zend gulden gestolen. Uit twee bedrijfspanden aan de Govert van Wijrtkade en de In dustrieweg werden reken- en typmachines ontvreemd. Mén kwam in beide gevallen binnen door een ruitje te verbreken. In 'sGravezande is een Hagenaar aangehouden die bekende in Maassluis uit drie telefooncellen geld te hebben gestolen. (ADVERTENTIE) Ar» GROOTSTE COLLECTIE ,lèj PERZEN VAK NEDERLAND aanl gaat een vso haar Wielen In Het cenirum van Rouerdam met grandioze ophetlingskorting TOTALE LEEGVERKOOP Kfwtskaöe 6, lussen Liinbaan en Coolvngel, naast Luxor-tfteaier en metrostation Slad^is. tel 0l0-l27$44 Filialen. Boeuwnweg 136, 200m van molro Oostplein te! O to-U0619 Hillegersbarg, Fredencksplaals 9 Scnicdam, Rubensplam 12 Maandagmiddag en koopa vandon open

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1