Bibliotheek sluit op zaterdagmiddag «sar m Playhackshow favoriet op Jeugdstad PvdA verwacht niet veei wijzigingen 'splinters' snusoBfESuaMi STAAN. ViMBOINSS DAGBLAD NHWE WATERWEG C0IMNI WIE MOOI WILGMIL I Huis van Goudriaan doelwit wraakacties Bisdom prijst stap van KSCA Predikant komt niet Lokale Omroep begint live Drie arrestaties tijdens rustige jaarwisseling Auto's in vlammen op Toneelspelen in Blauwe Brug □MTïRWEG DONDERDAG 2 JANUARI 1936 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110.3131 BC Viaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. Vlaardingen Onverlaten heb ben op de woning van PvdA- wethouder Bas Goudriaan aan Plein Emaus enkele WD-affi- ches geplakt Het huis staat op een nogal opvallende plaats, maar dat is waarschijnlijk niet de reden waarop de VVD-affiches er werden bevestigd. Eerder ziet men er een wraakactie in van mensen uit de buurt, die gedu peerd zijn door Goudriaans ver keersbeleid. Tenslotte is eerder deze week voor de tweede maal een ruit bij de wethouder inge gooid. Bovendien werd er op de gevel geschilderd: „Goudriaan, rot op." Overbuurman Jan Anderson, van het gelijknamige streekmu seum, schaamt zich dat dat soort dingen in Vlaardingen gebeurt „Waar blijven wij nou, als wij el kaar gaan verlagen? Ik vind niet, dat je op deze manier op iemand moet afreageren, ook al ben je het niet met hem eens. Door dit soort acties zijn meer mensen de dupe", aldus Anderson, die de verniel zucht voor zijn stad niet bepaald hoogstaande folklore vindt Schiedam De bisschop van Rotterdam, mgr B&r, heeft vol gens de secretaris van het bisdom slechts formeel hoeven in te stemmen met de opheffing van de Katholieke stichting voor So ciaal-Culturele Arbeid (KSCA) in Schiedam. Als de stichting zich had willen opheffen zonder mgr Bar om goedkeuring te vragen, had er geen haan naar gekraaid, maar op het bisdom vindt men het bijzonder netjes dat KSCA- voorzitter Arm and van Puyvelde zich aan de statutaire bepaling heeft willen houden om zich toch tot de bisschop te wenden. De secretaris van het bisdom wijst wel op een onjuistheid in re cente berichtgeving. Daar is na melijk de indruk gewekt, dat de bisschop zich meteen gretig op stelde om eventuele overschotten van de KSCA in de wacht te sle pen. De secretaris laat weten, dat daar geen sprake van is. De KSCA is destijds opgericht met steun van de rooms-katholieke kerk, maar verder ging de be moeienis niet, ook financieel niet Vlaardingen De gereformeer de gemeente in Vlaardingen zal naar een andere predikant moe ten zoeken, nu dominee C. Ha- rinck uit Oostkapelle bedankt heeft De Vlaardingers hadden een beroep gedaan op dsHarinek, die echter liever in Zeeland blijft Nieuwjaarsborrel in d'Oude Stoep VlaardingenVoor café d'Oude Stoep begon 1986 met een stamp volle zaak. Lokale Omroep Vlaardingen verzorgde gisteren zijn eerste uitzending van het jaar live vanuit het café van Ben Vuyk. Radio Vlaardingen had voor deze gebeurtenis een keur van mensen uitgenodigd en pre sentatrice Marjan Ames kon haar eerste werkdag van het jaar als De talrijke genodigden namen natuurlijk de gelegenheid te baat elkaar een voorspoedig 1986 toe te drinken, zodat de radio-uitzen ding tegelijk iets van een infor mele nieuwjaarsborrel kreeg. Burgemeester Van Lier en zijn vrouw kwamen handen tekort om alle heilwensen in ontvangst te nemen. Dat de uitzending begon met een gesprek over oorlog en herden king, zal menige luisteraar ver baasd hebben. Marjan Ames praatte met oud-verzetsman Nieuwenhuizen, gemeentearchi varis Theo Poelstra en streekmu seumdirecteur Jan Anderson over het nut van herdenken. „Ach, laten we er hier maar niet zo diep op ingaan", zei Maijans collega tegen Jan Anderson, „het moet tenslotte gezellig blijven." En gezellig was het Aan de hand van gesprekken en muziek keek de Lokale Omroep terug op het Vlaardingse nieuws van 1985 en waagde af en toe een blik vooruit Dichter Joop Vos lichtte zijn car navalsplannen toe en Vlaarding se artiesten zongen een liedje. 1986 werd voor Vlaardingen in gezet met een praatje en een plaatje. Met branden en gesneuvelde ruiten 1986 in Maassluis/Vlaardingen/Schiedam Een paar brandjes en veel gesneuvelde ruiten waren de oogst van wat de politie een rustige jaarwisseling in de regio Nieuwe Waterweg-Noord noemde. In Vlaardingen werden drie jongens gearresteerd die een knokpartij begonnen, omdat zij uit sociëteit De Sokkel aan de Van Maerlant- laan werden geweerd. Schiedam vreesde weer een brand in distil leerderij Dirkzwager aan het Groenweegje, toen in een leegstaand buurhuis brand uitbrak. De brandweer wist echter te voorkomen dat de vlammen oversloegen. Schiedam hield in de nacht weer er met groot materieel van oud op nieuw twee keer naartoe ging brandde de het hart vast, In de Van winkel volledig uit. De oor zaak was vuurwerk dat door de brievenbus was gegooid. Eerder op de avond was er een brandje in een woonhuis boven cafetaria Neptunes aan de Hoogstraat, vermoe delijk veroorzaakt door kort sluiting. Een brandende bouwkeet aan de Van Limburg Stirumstraat in Schiedam siste onheilspellend. Er ble ken inderdaad drie gasflessen in te l/qqen. Limburg Stirumstraat begon een bouwkeet die op een sta pel brandende kerstbomen werd gereden onheilspellend te sissen. De brandweer was er snel bij er hield het pu bliek op een afstand. Er ge- beurden gr n ongelukken, maar toen 2. brand was ge blust bleken zich in de keet inderdaad drie gasflessen te bevinden. Op de kruising van Lek straat, Rijnstraat en Nieuwe Maasstraat gooide baldadige jeugd, die zich geschaard had om het traditionele vreugde vuur voor de Heilig Hart- kerk, ruiten in bij drogist L.A. Wolters. Dat incident was uit lemlendigheid gebo ren, want hoewel de vlam men kort na twaalven tien meter hoog oplaaiden, was het herstbomenfikkie snel gereduceerd. Er viel niet veel te beleven. Er beland den deze keer geen auto's of keten op het vuur. Het was bovendien het enige nieuw- jaarsvuur van de Gorzen. Een uitslaande brand in mo dewinkel La Chica op de Sehiedamse Hoogstraat trok om twee uur 's nachts veel publiek. Hoewel de brand- Ook in Vlaardingen waren er, naast het georganiseerde vreug devuur op de Wilhelminasingel i waar volgens de jeugd 2800 kerst- bomen in vlammen opgingen, wat 'onvoorziene' branden. Een pand in de Havenstraat werd vol ledig door brand verwoest Om wonenden werden op de morgen van de eerste januari gewekt door een ontploffing. De brand weer had de zaak snel onder con trole en kon voorkomen, dat de brand oversloeg naar een dran kenhandel aan de Hoogstraat De voorlopige conclusie na een on derzoek van de recherche is, dat er vuurwerk in het pand is ge gooid en dat door de hitte een gasfles is ontploft. Dinsdagavond al ontstond er brand in de loods van Van Gend en Loos aan de Parallelweg. Op de hoek van Verheystraat en Diepenbrockstraat werd een sloopauto in brand gestoken. Van een leegstaande school aan de Kraanvogellaan werden de rui ten ingegooid en de gordijnen In brand gestoken. Eén lokaal brandde uit maar de brandweer kon erger voorkomen. Ook van een leegstaande school aan de Van Boisotstraat werden ruiten ingegooid. Maassluis kende van de drie ste den de rustigste jaarwisseling. Van het EHBO-gebouw aan het Populierendal en van een depen dance van vormingscentrum de Maaskant werden ruiten inge gooid. De ruiten van bakkerij Boode aan het Westeinde moes ten het ook ontgelden. De jonge lui hadden wat te snoepen. Zij stalen dozen bonbons uit de etala ge. Op oudejaarsdag werd uit een rij wielhandel aan de Reigerlaan f] voor meer dan duizend gulden aan vuurwerk gestolen. Een pand aan de Havenstraat in Vlaardingen brandde volledig uit na een gasontploffing. w><ixxaè2Si Vlaardingen De Playbackshow was de afgelopen dagen duidelijk favoriet op Jeugdstad in de Vlaardingse Lijnbaanhallen. Voor een vol gepakte tribune imiteerden de bezoekertjes Olivia Newton-John, Wham en Danny de Munck. De andere onderdelen van het jaarlijkse evenement in de kerstvakan tie, waarvan de opzet al jaren dezelfde is, moesten het afleggen tegen dat muzikale geweld. De stands waar de kinderen poffertjes konden bakken, glas graveren en andere handigheden bedrijven, bleven soms akelig leeg. Het kraampje waar zij zich konden laten schminken en het grote springkussen achter de tribune vrmden daar uitzonderingen op. Maar zodra de kinderen uitgespongen waren of snorharen op hun gezicht hadden laten schilderen holden zij weer naar het podium. Een klein meisje dat met een grote pet een perfecte Ciske de Rat neer zette kreeg de bezoekertjes op de banken. De kinderen deinden mee, sommigen met aanstekers in de hancL En uit volle borst zongen zij mee: „Krijg toch allemaal de klere." Een perfecte imitatie van Ciske de Rat kreeg de kinderen op de banken. SchiedamAnders dan in 1982 verwacht de PvdA wei nig wijzigingen op de advieslijst met kandidaten voor de gemeenteraad. Maandag 6 januari vergadert de partij in de Blauwe Brug. Het zit er heel dik in, dat veel mensen zullen proberen anderen verkiesbaar te krijgen dan de commissie-Jan Simons aanbeveelt, maar het is de vraag of dat ook lukt De partij is namelijk niet in twee kampen verdeelt zoals vier jaar geleden. Er zijn nu veel meer 'splinters', kleine groepjes met elk betrekkelijk weinig aanhang, die geen werkelijke doorbraak zullen kunnen forceren, naar men a <nneernt Bekend is dat Lou van der Stel in de gemeen teraad wil blijven, maar hij heeft zich in Het Vnje Volk nogal 'vrouwonvriendelijk' opgesteld en kan rekenen op veel weerstand tegen zijn aanblijven. Ook Ruurd van der Veer, Cor Huijken en Hans Vertinde zullen pogingen doen c.q. ondernomen zien door anderen, om hun naam onder de verkiesbare PvdA'ers gerang schikt tc krijgen. Maar de PvdA heeft geleerd van 1982, toen tegen elke kandidaat op de advieslijst telkens één te genkandidaat werd gesteld. Het is waarschijnlijk, dat als iemand Van der Veer kandidaat stelt tegenover een per soon op de advieslijst van Simons, dat anderen dan bij voorbeeld Cor Huijken kandideren. Dan is er al een keu ze uit drie, met de grote waarschijnlijkheid dat de achter ban gewoon instemt met de kandidaat op de advieslijst. Zo kan dat spelletje uren doorgaan, met de nodige discussies eromheen. 'Schiedam Bibliotheekdirec teur Henk Ewoldt ziet geen ande re oplossing De hoofdbibliotheek aan de Lange Haven gaat op za terdagmiddag dicht. Hij heeft tot sluiting besloten, nadat het colle ge van B en W uitvaardigde dat de achttien uur arbeidstijdver korting met wordt gecompen seerd. Het besluit dat de biblio theek niet mag 'herbezetten' is volgens Ewoldt hard aangeko men In een brief aan het college stelt dc directeur dat de arbeidstijd verkorting in de huidige organi satie niet kan worden opgevan gen. Na overleg met de medezeggen schapscommissie is voor de zater dagmiddag gekozen, omdat op die manier tamelijk gemakkelijk uniformiteit in de openingstijden met de andere vestigingen kan worden bereikt. Evenals de filia len Nieuwland en Noord is de hoofdbibliotheek op zaterdag voortaan open van lien tot een uur. Die lijn wot dl ook doorge trokken naar de jeugdbiblio theek. die tot voor kort van ne gen tot half twaalf open was. De gelijkschakeling heeft volgens Ewoldt vooral 'roostertechnische' voordelen Hij becijfert dat de bi bliotheek dit jaar bovendien on geveer 6 000 gulden minder aan onregelmatigheidstoeslag hoeft uil tc keren De inkrimpingm ar beidstijd is daarmee nagenoeg volledig opgevangen In totaal wordt in de bibliotheken weke lijks vijftien uur minder gewerkt. Hoewel Ewoldt de maatregel met tegenzin neemt, wijst hij het col lege er op dat Schiedam zich daarmee zeker met tn een uitzon deringspositie heeft gemanoeu vreerd „Zelfs na sluiting steken de Sehiedamse zaterdagtijden niet slecht af bij die van de vijftig grootste bibliotheken van Neder land", constateert hij in de bnef. Amsterdam. Rotteidam, Hel mond, Venlo en Nijmegen zijn die dag zes tot zeven uur apen. Ruim veertig steden zijn op zater dag slechts twee tot vier uur geo pend. De bibliotheek weet zich gesterkt door het feit dat op zater dagmiddagen gemiddeld slechts honderd bezoekers worden ge turfd. Maassluis Een bewoner van Hoogvliet, die in Maassluis zijn familie een gelukkig nieuwjaar kwam wensen, is met brandwon den in het Vlaardingse Holyzie- kenhuis terecht gekomen. Zijn auto, die hij geparkeerd bad op de Lijnbaan, raakte in brand Toen de man uit Hoogvliet probeerde om de vlammen te doven liep hij brandwonden op. De auto brand de volledig uit. Aan de Vlaardmgerdiik bij de Vijfsiuizenflat in Schiedam brandde op nieuwjaarsdag ook een auto uit Een tweede auto, die ernaast geparkeerd stond, raakte aan de achterzijde zwaar bescha digd De oorzaak van de brand is met bekend. Schiedam In de Blauwe Brug begint 8 januai i een workshop to neelspel Jongerenwerkers Belty van Apeldoorn en Fredenek van der Klugt mikken op jonge deel-1 nemers van boven 16 jaar. Om het voor de nog jongere doel-( groep van 13 tot 16 jaar zo aan- ttekkehjk mogelijk te maken om toneel te spelen, komt het accent van de workshop die vooi hen op 22 januan voor dje groep start te liggen op humoristische spelsitu aties. De deelnemers kunnen voor twaalf avonden in de Blauwe Brug terecht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1