Goede Chablis voor B en W Gerda leeft nog: nu nieuwe kettingbrief Herkansing voor Kap.il Sleepboot op station in de Berghaven MB1NSS BAGBlftB SCHIEBAMSGHE CM NIEUW WATERWEG COBHM Ex-scholieren vinden werk op kantoor a.iiisr Wethouder geeft goede voorbeeld CPN: Russische 'zus' geen stunt TEST GESLAAGD Pees doorgesneden Lentefeest belooft knalfeest Tuinlaan Brandjes Van Alphem wel hogerop: in Brabant Geysels legt wanorde vast Na vijfentwintig jaar weer Schouwenbank WATERWEG - »-«'■» »'30 «C Vlaardingen. Ma.„, m. ar,, ,c 7»,nr.- S5 VRIJDAG 3 JANUARI J986 i Stoepje mooi schoon, inrit naar de garage mooi schoon, al- een op straat ligt nog een berg sneeuw, maar daar glijdt nie mand over uit. We hebben het -naar even gecontroleerd, of wethouder Chris Zijdeveld, die in Schiedam prijsjes uitdeeit voor JL mensen die hun straatje vegen, zelf wel het goede voorbeeld S geeft. Zowaar, zowaar! Prijsje 0 voor die man! s Schiedam De CPN is teleurge steld over de manier, waarop in Schiedam is gereageerd op de suggestie om een partnerstad in Rusland te zoeken. Ulferd Bruse- ker opperde het zoeken naar een 'zuster' tijdens de algemene be schouwingen. om op die manier het diep gewortelde vijandsbeeld ('liever een raket in de tuin dan een Rus in de keuken') te door breken. De CPN denkt dat het een goede zaak zou zijn wanneer men in Nederland een reëler beeld krijgt van het dagelijkse leven in de Sowjet-Ume. In het ledenblad wordt uitge breid op dat voorstel ingegaan. Het doet de CPN pijn dat het plan door veel mensen als een publici teitsstunt is ervaren. Jolie Hak- kert onderstreept in haar verhaal nog eens de 'positieve bijdrage aan de discussie-die in de vredes beweging lééft'. De communisten hopen dat er in Schiedam in de toekomst een klimaat ontstaat, waarbinnen het wel mogelijk wordt met een Russische zuster- gemeente in zee te gaan. y -VJ-' .Jv'-PR sportredactie: 345209. CAI- renovatie kan beginnen Vlaardingen Twee mannen, 18 en 20 jaar oud, zijn vannacht om half vier in de Arendstraat door de politie aangehouden. Zij worden ervan verdacht, dat zij hebben geprobeerd in de Van der Duijn van Maasdamlaan een auto te stelen, Een van de twee mannen had een bloedende hand. Hij kon voor die verwonding geen ver klaring geven die de agenten aannemelijk voorkwam. Bij on derzoek in het Holyziekenhuis bleek, dat een pees was doorge sneden. De twee Vlaardingers zjjn ingesloten in afwachting van een onderzoek door de recher che Vlaardingen Eigenlijk had de veertigjarige stichting Nationale Gedenkdagen alle bezoekers van de nieuw jaarsreceptie in het Viaardingse stadhuis gisteravond een presentje willen aanbieden, maar dat kon Bruin niet trekken. Dus gaf voorzitter Wim van Pelt de wet houders een fles Chablis '82 en hun echtgenotes een versierd kruikje wijn, om het jubileumjaar van de stichting in te luiden. „Hm, da's een goed jaar", mom pelde een kenner. Voor een cadeau voor elke bezoe ker had de jubilerende stichting ook diep in de buidel moeten tas ten: het was bijzonder druk op de receptie. Om half acht stond al een rij mensen in de gang om de stadsbestuurders een goed jaar te wensen. En dat bleef zo, ander half uur lang, terwijl in de raads zaal de temperatuur door de drukte haast ondraaglijk werd. Bovendien speelde de big band van de streekmuziekschooi nogal hard, wat ook niet door iedereen evenzeer werd gewaardeerd. Zo dat na een tijdje een aantal men sen de koelere en rustiger gang opzocht. „Wij hebben veertig jaar getracht door het organiseren van feesten iets te betekenen voor de stad", sprak voorzitter Van Pelt van de stichting Nationale Gedenkda gen de 'geachte bestuurderen' toe. Vervolgens nam hij het wcxrd in de mond dat zo langza mer! and een toverwoord lijkt te worden in Vlaardingen: „Wij ho pen ons steentje bij te dragen aan het promoten van Vlaardingen". Voor zichzelf zou de stichting geen uitbundig feest of dure re ceptie houden, zei Van Pelt. „Maar als u ons nou een receptie aanbiedt..." Het enige waarmee de stichting haar veertigjarig be staan wil herdenken Is een uitge breid programma op de nationale feestdagen en een herdenkïngs- boekje, dat waarschijnlijk de titel Feesten in Vlaardingen krijgt. Wim van Pelt deelt de Chablis uit. Schiedam Als het een beetje wil, doet Lentefeest komend vooijaar haar naam eer aan. De stichting voor integratie van vali den en invaliden hoopt binnen kort het schoolgebouw aan de Tuinlaan geheel verbouwd te hebben. In het clubblaadje Peri kelen beloven redacteurs Joke Lindeboom en Jo van der Touw een knalfeest voor de vaste be zoekers. Mogelijk wordt dat knal feest een echt lentefeest Maar liefst zou de motor achter Lentefeest, Rietje Konings, de of ficiële opening eerder verricht willen zien. In december, vlak voor Kerstmis, werd het pand al in gebruik genomen in een met veel kunst- en vliegwerk provi sorisch ingerichte ruimte. Niet ie dereen kon daarvan tijdig op de hoogte worden gebracht en dat spijt Rietje Konings wel. Het knalfeest moet wat goedmaken zo snel mogelijk: zodra de ver bouwing van de voormalige Re- hoboth-mavo gereed is. Het huidige pand van Lentefeest aan de Broersvest maakt waar schijnlijk plaats voor de nieuwe bibliotheekcentrale. Het nieuwe onderkomen van de stichting aan de Tuinlaan kwam vooral in de i publiciteit, omdat Lentefeest er gaat draaien op de horeca-papie- ren van wethouder Posthoorn. Vlaardingen De door veel mensen verfoeide AB-seha- kelaar Voor de ka- bel-tv verdwijnt in april van dit jaar. Het CAI-bedrijf heeft de afgelopen dagen de verbindin gen getest die nodig zijn om de program ma's van Music Box en het franse TV5 door te geven. Daar door konden sommi ge abonnees tot hun verbazing opeens Music Box en het mozaïekbeeld ont vangen, dat sinds een tijdje in Schie dam te zien is. De test is geslaagd en de pro gramma's zijn inmiddels weer van de kabel verdwenen. Het CAI-bedrijf is tevreden. „De ver bindingen met het kopstalion in Schiedam, waar wij de signalen vandaan-krijgen, zijn in orde". Dat betekent dat de renovatie van het kabelnet binnen afzien bare tijd kan beginnen. Vlaardin gen krijgt de beschikking over dertig kanalen en televisiekijkers hoeven over een maand of vier niet meer steeds naar hun toestel te lopen, om de schakelaar van A naar B te zetten. De test was niet aangekondigd, zodat het plotselinge verschijnen van Music Box en het mozaïek beeld de abonnees nogal verbaas de. Het weer verdwijnen van die zenders na nieuwjaarsdag zorgde voor evenveel verbazing. Voor het uiteenden van het mozaïek beeld heeft de gemeenteraad nog geen toestemming te geven. Dat is in april dus nog niet in Vlaar dingen te zien. „Later mis schien", zegt het CAI-bedrijf. Schiedam Na de geruchtmakende kettingbrief, waarbij mensen geluk werd beloofd als zij kopieën zouden versturen, echter groot onheil als zij de ket ting zouden doorbreken, is er nu een nieuwe ket tingbrief in Schiedam gesignaleerd. De eerste kettingbrief bezorgde Gerda van Oor schot, een inwoonster van Schiedam-Óost, kippe- vel, want als niet binnen 96 uur de bij haar belande brief doorgestuurd zou zijn, stonden haar rampen te wachten. „Ik ben niet bijgelovig", had zij gezegd, „maar misschien wil iemand dan wél een nare grap met je uithalenTenslotte kenden ze ook mijn privé- adres". Er is Gerda echter niets overkomen, ook na enkele weken niet-— dus neemt zii aan dat de brief nu wel is 'uitgewerkt'. De politie, die met haar brief gecon- f ronteerd werd, heeft verder geen aangiftes binnen gekregen. Men ziet de brief als een zeer flauwe grap. De nieuwe kettingbrief circuleert op de Koemarkt Hij is volgens één der verkopers minder verontrus tend dan de vorige, waarover hij gelezen had ten zij vrouwen alles letterlijk nemen en het niet als een grapje zien. De brief is namelijk geschreven door, zoals erin staat, een vermoeid zakenman, die zijn collega's erin oproept een afschrift naar vijf ande ren te sturen, vervolgens hun vrouw in te pakken en op te sturen naar de bovenste van de vijf. Wie dè ketting verbreekt, krijgt zijn eigen vrouw retour. Schriftelijke stemming bij D66 Maassluis Manda Kapil krijgt aisnog een kans om het lijsttrek kerschap van D66-Maassluis naar zich toe te trekken. Het afde lingsbestuur heeft het dringend advies van het hoofdbestuur op gevolgd om schriftelijke verkie zingen uit te schrijven. Alle leden hebben een nieuw verkiezings biljet thuis gekregen met daarbij Vlaardingen De Viaardingse brandweer heeft het ook na de jaarwisseling druk met kerst boombrandjes. 's Avonds moest zij naar de Kievietslaan en de Da Costastraat om brandjes ie blus sen. Gistermiddag om drie uur raakte het golfplaten dak van een fietsenstalling aan de Plancius- straat in brand, omdat jeugd m de beschutting van die stalling fik kie had gestookt. Nieuwe Waterweg-Noord Als de werkloosheid in de regio Nieuwe Waterweg-Noord in het nieuwe jaar net zo hard blijft dalen als in no vember van het vorig jaar, komt het aantal mensen dat ingeschreven staat bij het arbeidsbureau nog deze maand onder de negenduizend. Vooral schoolverlaters die een baan op kantoor bovenaan hun wen- senliistje hadden gezet, vonden in november een baan. Het aantal ingeschreven werklozen daalde met 162. Daarvan vonden er bijna honderd een baan in de administratieve sector. In de bouw en de metaal bleef het aantal werkzoekenden zo goed als gelijk. Zowel mannen als vrouwen profiteerden van de daling. Het aantal vakatures daalde mee, een ontwikkeling die plaatsvervan gend directeur F.H. Tomesen van het GAB in Schiedam allerminst alarmerend vindt. Ook in '84 daalde het aantal vakatures in de laatste drie maanden van het jaar aanmerkelijk. „Werkgevers zijn aan het einde van het jaar altijd wat terughoudend bij de werving van perso neel", aldus Tomesen. een toelichting op de voorge schiedenis. De D66'ers hebben tot 10 januari de tijd hun voorkeur kenbaar te maken. Op 13 januari wordt bekend gemaakt of Jan Storm de kar gaat trekken, of dat Manda Kapil terugkeert als lijst trekker Afdelingsvoorzitter Klaas de Roo hoopt dat de partij dan eindelijk uit het nieuws verdwijnt. De pro blemen ontstonden, nadat de als lijsttrekker getipte Manda Kapil volkomen onverwacht door nieuwkomer Storm werd gepas seerd. Zij diende vervolgens een klacht in bij het hoofdbestuur, omdat Storm zich pas 46 uur van te voren als kandidaat-lijsttrek ker had opgegeven. De procedu re schrijft echter voor dat kandi daten zich tot uiterlijk 48 uur voor de verkiezing kunnen mel den. Het hoofdbestuur stelde Kapil in het gelijk, maar had er vervol gens geruime tijd voor nodig om daaruit conclusies te trekken. Ze deed dat in het besef dat elke op lossing de partij schade zou kun nen berokkenen. De Roo meent dat de nu gekozen marsroute 'de meest zuivere en duidelijke' is. „Er zijn geen argu menten meer om nogmaals een ledenvergadering uit te schrij ven. De feiten zïin helder genoeg. Beide kandidaten hebben" bij het stembiljet een uiteenzetting ge daan, waarom zij het nleest voor het lijsttrekkerschap in aanmer king komen. Tijdens eén nieuwe ledenvergadering verliest men zich waarschijnlijk weer in emo ties. Daar is niemand bij gebaat", verklaart De Roo de schriftelijke werkwijze. Kapil en De Boo hebben vrede met de procedure. De rest van de lijst blijft onveranderd. Schiedam Ir. J.W.P.A. van Al- phen zal naar verluidt de ge meente Schiedam verlaten we gens benoeming tot directeur van gemeentewerken in de Brabant se gemeente Oosterhout. In poli tieke kringen te Schiedam wordt zijn vertrek een gevoelig verlies voor het ambtelijk apparaat ge noemd. Van Alphen gold name lijk als een jong en talentvol amb- tenaar met grote carrièremoge lijkheden. Het CDA had hem om zijn capaciteiten benoemd willen zien tot directeur van het Ge meentelijk Wonïngbeheer Schie dam. Dat werd echter Ton Verdoes, die al bij' het wonïngbeheer aan de Noordvest werkte. Nadat bo vendien ir. Hans van der Vlist en drs Frans Griffioen werden aan gesteld als adjunct-directeurs van gemeentewerken Schiedam on derleiding van ir. Harm-Gustave de Block, waren de promotiekan sen voor Van Alphen beperkt. De aankomend directeur van ge meentewerken Oosterhout woont nog in Spaland, nabij de Poldervaart Vlaardingen De belgische fo tograaf Ludo Geysels exposeert tot en met 26 januari in galerie KunstHet is voor de derde keer dat hij in Vlaardingen werk ten toon stelt Zijn dertig kleuren foto's geven de ontwikkeling weer van een. lege, nette kamer (bloemetjesbeljang,'tafel met vier stoelen, wiegje, kruisje aan de muur), via het erip leven van een aantal mensen, tot een afgeleefde chaos. De fotoserie heeft als titel 'Thi- sorder' meegekregen, wat zowel op orde als wanorde slaat. Met datzelfde werk oogste Geysels in 1985 veel lof tijdens een tentoon stelling in San Diego, Amerika. Van de dertien toonaangevende europese fotografen, die zich daar presenteerden, werd zijn bijdrage door de critici als 'meest fascine rend' bestempeld. Hoek van Holland Hoewel er regelmatig sleepboten een tijdelijke ligplaats - vinden in de Hoekse Berghaven, was Hoek van Holland toch al een aantal jaren verstoken van een 'vaste' sleepboot. De ankerplaats in Europoort leek voorbestemd voor alle slepers van de Nieuwe Rotterdamse Sleepdienst (NRS), een volledige dochter van Smit/Tak- Maar na een proefperiode van een aantal jaren is toch gebleken, dat een sleepboot op de noordelijke oever van de Nieuwe Waterweg nood zakelijk is. Hulpverlening bij calamiteiten op de rivier en op de Noordzee maken soms zeer snel ingrijpen noodzakelijk. In een aantal ge vallen ligt de Berghaven dan wat gunstiger dan Europoort. Overigens denkt men niet alleen aan mogelijke ongelukken. Ook het verplaatsen van booreilan den, kraaneilanden, pijpenleg- gers en allerhande sleepwerk- zaamheden gaat behoren tot de taak van de vaste Hoekse sleep boot- Deze is daartoe uitgerust met een aantal speciale en zwaardere ma terialen dan gebruikelijk. Een zwaardere sleepdraad, twee VHF-marifoons, Decca naviga- tie-apparatuur, VHF-radïorich- tingzoeker en dompelpompen be horen tot de vaste zaken aan boord. De sleepboot krijgt een aktieradi- us van duizend mijl. Na het bin nenkomen van een noodbericht dient men in maximaal vijf mi nuten vaarklaar te zijn, inclusief het starten van de motoren en het losgooien van de wal. Dat voor dit karwei de nieuwe sleepboot Schouwenbank is uit gekozen, lijkt nauwelijks toeval. Het is namelijk 26 jaar geleden dat een sleepboot met dezelfde naam in de Berghaven werd ge stationeerd. Dat was een 1250 pk schroéfsleepboot, die moest verlenen aan binnenko mende schepen voor het Euro- poorlgebied. Daama volgde een schaalvergro ting van de tankers tot maximaal 52.000 ton, waaronder de Esso Den Haag en Sitala, die al snel w werden gevolgd door de eerste tankers van 105.000 ton zoals de o Shell tankers Maeoma, Metula en Megara. e De NRS groeide met die ontwik- keling mee. De oude 1250 pk g sleepboten als de Schouwenbank, Steenbank en Aziebank, werden aangevuld met de Maasbank en de "Vikingbank van 1300 pk. Op hun beurt werden die weer opge volgd door de Smitbank en In- De Schouwenbank, die sinds 1 januari vast gestationeerd is in de Berghaven in Hoek van Holland. dusbank met motoren van 3400 pk die werden opgevoerd naar 4000 pk. De nieuwe Schouwenbank en Steenbank vallen in de 3000 pk klasse. Alle sleepboten zijn ge schikt voor het werk met de enorme tankers in Europoort en voor het Noordzee Offshore werk. De Kwintebank, Varrje-j bank, Dordtsebank en Sandettiè- bank hebben motoren van 3500 pk en zijn uitgerust met twee ra dar Satelite-navigators, Decca- navigatie, auto pilot, radiotelefo nie, gero en blus- en bergingsap- paratuur. Wat de Schouwenbank betreft, die is vanaf 1 januari vast gesta- tionieerd in de Berghaven. De maximum snelheid van de sleep boot is zowel voor- als achteruit 13 mijl per uur. Het schip kan ter. plekke om zijn as draalen en ligt, bij een noodstop binnen de eigen scheepslengte stil.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1