Reorganisatie kost 29 arbeidsplaatsen PvdA- fractie lust Van der Veer niet m Geen gouden handdruk voor directeur GEWB CPN-lijst ziet er stabiel uit Lik op stuk., dat blijkt te werken IMlllGS DAGBLAD iCIIIlAISCII COURANT ISiilE WATERWEG CIÜAiT Jan Madern:Aan duimendraaiers heb je niets7 CDA brengt tegenbezoek Video weg Auto weg Drielandenplan m useumvrienden Brouwers verkiezing unaniem iiSiil M Sivos vestigt zich in sociaal straatje IJsbal treft meisje Anjerfonds steunt Schuurkerk- theater Kerstbomen in de fik DINSDAG 7 JANUARI 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. Vlaardingen Als het college van B en W de re organisatie van het ge meentelijk apparaat in Vlaardingen doorzet, gaan 29 formatieplaatsen verlo ren. De gemeentelijke se cretarie heeft nu nog 229 formatieplaatsen en het streven is om dat aantal terug te brengen tot onge veer 200. „Bij de gemeente heb je niets aan duimendraaiers, er moet gewoon gewerkt worden en ais dat met 200 mensen kan, dan is dat een goede zaak", aldus functioneel wethouder Jan Madern (perso neelszaken). De gemeente wil echter wel ge dwongen ontslagen voorkomen. Door vertrek naar elders en na tuurlijk verloop (pensioen, VUT) en het voorkomen van dubbele bezettingen kan volgens de ge meente het aantal personeelsle den worden teruggebracht Het aantal afdelingen wordt ver minderd van negen tot zes. „Ook als gemeente moetje kijken of je niet efficiënter kunt gaan wer ken. Dat is ook in het bedrijfs leven gebruikelijk. Het is een goede zaak om als gemeente de vinger aan de pols te houden. Be zuinigen is niet het uitgangspunt geweest, maar je moet wal naar de toekomst kijken. Als je kunt bezuinigen, moetje het niet nala ten, Als gemeente krijg je van het rijk steeds minder geld en daar om is het goed om nu vast te kij ken naar de toekomst". De gemeenteraad spreekt later deze maand informeel over het rapport Heroriëntatie gemeente secretarie Vlaardingen'. De ge meenteraad kan geen besluit over het door het college gepre senteerde plan nemen. Jan Ma dern: „Het is een zaak van het college. De raad kan wensen naar voren brengen, maar geen moties en amendementen indienen. Het is, denk ik, een goed plan. Er zul len wel suggesties komen en dan kunnen we als college bekijken wat we ermee doen". Nauw betrokken De vakbonden en de medezeg genschapscommissie (MC) zijn nauw betrokken geweest bij het samenstellen van het rapport Zij krijgen nu nog een mogelijkheid om over hei. rapport te praten. „De gevolgen zullen voor niet ie dereen even prettig zijn. Er zul len ongetwijfeld mensen zijn die zeggen, voor mij hoeft het alle maal niet zo. Maar goed, je werkt in een team en je moet niet alleen naar individuele belangen kij ken, het totale plaatje is van be lang. Uit de eerste reacties is mij gebleken dat de meeste mensen begrip hebben voor de reorgani satie. Maar je weet het, zodra er persoonlijke belangen om de hoek komen kijken, is het weer anders", stelt de liberale wethou der. Binnen een jaar wil het college van burgemeester en wethouders de herstructurering hebben door gevoerd „Dat is tenminste de streefdatum", aldus Jan Madern. „We hebben nog een lange weg te gaan. maar ik verwacht niet veel tegenwerking. Er is een hoop werk in het plan gaan zitten en dat veegje niet zomaar van ta fel". Als de inspraakprocedures zijn afgerond, moet de gemeente Vlaardingen nog met een sociaal plan op tafel komen, waarin de gevolgen voor het personeel zijn verwerkt Schiedam De partijen proeven eikaars milieu. On langs legden vier PvdA'ers een visite af aan het CDA, toen in zaal Beatrix de chris ten-democratische kandida tenlijst voor de Schiedamse gemeenteraad werd vastge steld. Gisteravond brachten enkele CDA'ers een hoffelijk tegenbezoelq'e aan de PvdA, die zich in de Blauwe Brug over de raadskandidaten boog. Het CDA is toch al van plan, met het oog op de onderhan delingen na de verkiezingen op 19 maart, zich PvdA- vriendelijker op te stellen. Dat liet CDA-voorzitter Jan den Brinker enige tijd gele den doorschemeren. Het CDA trof een volle bak aan in het wijkcentrum van Schiedam-Noord. Over de honderd PvdA'ers stemden over de kandidatenlijst, on der neutraal voorzitterschap van oud-Schiedammer Cees Boerman. Anders dan bij het CDA bleef de PvdA-advies- lijst onveranderd, bovendien was de vergadering verba zingwekkend vroeg afgelo pen, omdat er niet urenlang punten geteld hoefden te worden, zoals in het CDA wel geregeld was. „Kwestie van efficiënt vergaderen," pronkte lijsttrekker Gé Brouwer, „daar kan het CDA nog wat van leren." pa Ni Schiedam Uit een auto, die ge- arkeerd stond aan de Lange iieuwstraat, is een videorecor der weggenomen. De dieven for ceerden de achterruit en gingen er met de recorder vandoor. De schade bedraagt 1500 gulden. Terwijl de bewoners op vakantie waren, sloegen inbrekers hun slag in een woning aan hetSibeli- usplein. Verschillende sieraden, met een waarde van 2200 gulden, wisselden van eigenaar. Maassluis Van een parkeer plaats aan de Burgemeester Wes- selink in Maassluis is een Ford Escort ontvreemd. Toen de eige naar met zijn wagen weg wilde, kwam hij tot de ontdekking dat het voertuig van het parkeerte- rein was verdwenen. De wagen had NPA4-VR als kenteken. Schiedam De .Vrienden van het Stedelijk Museum Schiedam gaan in mei acht dagen op reis om musea te bezoeken in Duitsland, Frankrijk en België. Het drielan denplan is een variatie op het idee om een soort Rijnreisje langs musea te maken. Na Keulen gaat de vereniging naar Straatsburg, de Vogezen en de Ardennen. Het bestuur hoopt de reiskosten bin nen de duizend gulden per lid te houden. De tocht duurt van 20 tot en met 27 mei. In Keulen bezoekt men (uiteraard) de Dom met de Drie koningentriptiek van Stephan Lochner, voorts het Wallraf Ri- chartz-museum met middel eeuwse kunst uit de Keulse pot, Oranaeh, Dürer en Hollandse en Vlaamse meesters, Rembrandt, Steen, Hals en Rubens. Van de Romaanse kerken, waar de vrienden zullen aankloppen, noemt het bestuur de Sin te Maria in het Kapitool, Sint Pantaleon en de oude kerk van de Rijn schippers in Lyskirehen. In Straatsburg bezoekt men 'oe roude' straatjes, de Rue du Bain aux Plantes en de Cour du Cor- beau. In de Vogezen worden kas telen bezocht en plaatsen zoals Colmar en Riquewihr. In België staat onder meer het museum voor schone kunsten in Luik op het programma. DOOR AAD RIETVELD •Schiedam Het werd bijna een meel ijwekkende verto ning. Vier keer deed een aantal leden van de PvdA-Schiedam een poging om schei dend voorzitter Ruurd van der Veer naar een verkiesba re plaats op de kan didatenlijst te tillen. Vier keer ging het mis. De zittende fractie, die de eerste tien plaatsen van de lijst bezette, had on overkomelijke be zwaren tegen de dokter; bezwaren, die door de meerder heid van de leden werden gehono reerd. Van der Veer kon de houding van de leden, die gisteravond in de Blauwe Brug stemden over de kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen, niet erg waarderen. Een plaats als lijsttrekker leek hem teveel van het goede, maar op een verkies bare plaats had hij toch wel ge hoopt „Nee, hier had ik niet op gerekend," zei hij achteraf. .Bin nen deze partij kun je nergens op MBMMMBMmm HMB8MBBMII Gé Brouwer: vertrouwen... Ruurd van der Veer: zielig... rekenen." Dat de afdeling zo 'be houdend' zou zijn, had hij niet verwacht De leden veranderden nagenoeg niets in de voordracht, die de commissie onder voorzitterschap van senator Jan Simons had op gesteld. Cor Huyken werd van de 23ste naar de al net zo onverkies bare 18e plaats getild en daar mee was de kous af. Terwijl toch bij aanvang van de vergadering veel leden bezwaren uitten tegen de lijst die door Simons cs was op- „Er staan te weinig nieuwkomers op. De commissie heeft de weg van de minste weerstand geko zen," oordeelde bestuurslid Ed win Westenberg. Tine Krikke klaagde erover, dat er te weinig vrouwen op de lijst stonden, dat de migranten een te lage plaats was toebedeeld en dat Arie van Loenen, als vertegenwoordiger van de ouderen, pas op de veer tiende plaats was terug te vinden. „Deze lijst is even discutabel als Vlaardingen De gemeenteraad van Vlaardingen praat eind deze maand of begin volgende maand in een besloten zitting over het op non-actief stellen van de di recteur van het GEWB, ir W.F. Pinkse. De directeur werd enkele maanden geleden uit zijn functie ontheven na klachten over zijn functione ren. Al meerdere malen was Pinkse bij hel college van B en W op het matje geroepen, maar de klach ten bleven bestaan. Reden voor burgemeester en wethouders om Pinkse zijn bevoegdheden af te ne men. „Ik geef tijdens de vergadering een toelichting op de procedure die we willen gaan volgen", aldus wet houder Jan Madern van personeelszaken. „Pas heb ben we nog een gesprek gehad met onze advocaat en ik heb de indruk dat we vrij sterk staan." Ir Pinkse is bij de ambtenarenrechter in beroep ge gaan tegen de beslissing van de gemeente. Madern: „Het kan een langdurige zaak worden, maar ik re ken erop dat we snel tot een oplossing komen. Ik geef ons een goede kans. Je weet natuurlijk nooit wat de rechter zal beslissen, maar ik heb hoop op een goede afloop. Want zolang Pinkse is geschorst, kost dat de gemeente alleen maar geld." Van een gouden handdruk is echter geen sprake. Madern: „Nee, dat zeker niet. Wij hebben goede ar gumenten. Ik moet zeggen dat de sfeer bij het GEWB enorm is opgeklaard sinds het vertrek van de directeur. Het gaat de goede kant op." die van vier jaar geleden," vond fractielid Ceës Huisman, die op een onverkiesbare plaats was te rechtgekomen. Er waren er ook die de critici van de commissie-Simons, die het hadden gewaagd via de kranten van hun ongenoegen blijk te ge ven, een fikse afstraffing toewen sten. Die leden kregen hun zin. Net als fractieleider Gé Brouwer, die vond dat de partij, „met dit team in zee moest gaan." Voor de eerste, de tweede, de vijfde en ten slotte de achttiende plaats werd Van der Veer naar voren gescho ven. Voor de eerste plaats trok hij zich terug, drie keer moest hij het afleggen. Ook in de strijd om de vijfde plaats, tegen Chris Zijde veld, die hobbyisme werd verwe ten. „Deze wethouder heeft meer zichzelf dan de partij verkocht," vond Westenberg. Eigenbelang Maar Van der Veer kreeg op zijn beurt van Brouwer een veeg uit de pan. „Hij ts uit de partij ge stapt. Hij heeft gezegd, dat de eer ste twaalf op de lijst nooit over so cialisme praten en alleen met ei genbelang en persoonlijk gewin bezig zijn. Hij heeft geen goede relatie met de fractie." Simons sloot zich daarbij aan. Van der Veer in de fractie zou alleen maar problemen geven, ver wachtte hij.- En Martha Wage naar, lid van de commissie-Si mons, vond de verwoede pogin gen om Van der Veer een ver kiesbare plaats te geven „om te janken, een zielige bedoening -J.v ♦Schiedam De Schiedamse politie is bijzonder tevreden over de rustige wijze, waarop de jaar wisseling in de stad is verlopen. Samen met de officier van justitie, de politiekorpsen in Rotter dam en Vlaardingen en het gemeentebestuur van Schiedam was een pakket maatregelen uitge dacht, die dat succes moesten garanderen. Voor het eerst kregen Schiedamse agenten opdracht tegen jon geren die de vuurwerkbepalingen negeerden het lik-op*stuk- prineïpe toe te passen. Dat houdt in dat zij een bekeuring gelijk moesten betalen, of direct op een alternatieve straf werden 'ge trakteerd*. Rotterdam had daarmee in samenspraak met het openbaar ministerie vorig jaar al geexperimenteerd. Het idee daarachter was, dat het weinig effect heeft als jongeren pas rond Pasen moeten voorkomen voor hel Le vroeg afsteken van vuurwerk. Volgens hoofdinspecteur Jan van Hoff heeft de met veel tam tam aangekondigde werkwijze preventief gewerkt. De politie heeft rond de jaarwisseling slechts 17 maal verbaliserend hoe ven optreden. Tien jongeren konden gelijk de portemonnee trekken en zeven moesten voor een of twee dagen bij een ge meentelijke dienst werken. Schiedam is ook verstoken gebleven van de traditionele kerst- bomenjacht, die jarenlang tussen Schiedamse en Rotterdamse jongeren, werd gehouden. Dai is volgens Van Hoff vooral toe te schrijven aan het feit, dat het gemeentebestuur overal m de stad containers heeft geplaatst waarin keistbomen konden worden gedeponeerd. Groepen jongeren hadden daar bij de ge meente op aangedrongen. Schiedam Met UUerd Bruse- ker als lijsttrekker, oud-wethou der Eef Collé op nummer twee en Jolie Hakken op nummer drie ziet de top van de CPN-kandida- tenlijst er nog nel zo uit als in 1982. Weliswaar moet de lijst op 21 januari nog door de leden wor den vastgesteld, maar het ziet er niet naar uit dat in het doorgaans eensgezinde communistische Schiedam de structuren doorbro ken worden. Bruseker, de inmiddels 37-jarige doctorandus in de economie, heeft de afgelopen jaren opval lend genoeg gehandeld om qua bekendheid Eef Collé te evena ren. De ledenvergadering van de CPN is nog niet openbaar, maar Collé meent dat dat op den duur wel zal komen. Hij wijst er op dat tegenwoordig ook het partij- blaadje van de CPN exiern wordt verspreid. Op 21 januari zal ook het plaatselijk CPN-program aan de orde komen. Collé zal blij zijn, als de CPN haar twee zetels in de Schiedamse ge meenteraad behoudt „De opinie peilingen geven dat misschien wel aan, maar die zeggen mij zo weinig. Je weet nooit water twee weken voor de verkiezingen ge beurt'. dat kan een heel ander beeld geven. Neem bijvoorbeeld maar dat interview met Vrede- ling: je ziet de invloed meteen, als je nu kijkt naar de PvdA in de polls." Schiedam De Lange Kerkstraat krijgt er nog een sociale organisatie bij Boven het kantoor van huizenhan delaar Moerman vestigt zich het Stedelijk Instituut Voor Opbouwwerk Schiedam (Si- vos), nadat eerder gepro beerd was een kantoor te be trekken op de hoek van Lan ge Haven en Korte Haven, waar drukkerij Roelants huist. Aan de Lange Kerk straat zijn onder meer het vrouwenhuis Barrika, stich ting Sjop, het bureau alterna tieve hulpverlening iBAH) en de hervormde kerk al ge vestigd. Stedelijk opbouwwerker Ar* mand van Puyvelde kan waarschijnlijk deze maand al aan de slag, afhankelijk van de goedkeuring van burge meester en wethouders. Af gelopen weekeinde is hij op verschillende nieuwjaarsre cepties a) uitgebreid met zijn benoeming bij het Sivos ge feliciteerd, ook door gemeen teraadsleden, zodat bij het Si vos de indruk bestaat dat B en W akkoord zullen gaan met de benoeming. De nieuwjaarsreceptie van de gemeente in het Passage theater verliep rustig. Er werd door twee leden van Othello een door Dick van c!er Lugt geschreven stukje opgevoerd, geënt op het sati rische Thomasvaer en Pie- temel. Wethouder Hafkamp kwam er hierin niet zonder kleerscheuren af. Schiedam Een 16-jarig meisje is in het SchieJand-ziekenhuis opgenomen, nadat zij in de Ruys de Beerenbroucklaan een ijshal tegen haar gezicht had gekregen. Jongelui waren met ijshallen aan het gooien en raakte de juist pas serende Schiedamse vol in het gelaat. Het meisje klaagde ver volgens over hevige hoofdpijnen en misselijkheid. De politie kon de daders niet meer achterhalen. Die waren na het gebeuren op de vlucht gegaan. Maassluis Het Anjerfonds Zuid-Holland heeft 3500 gulden beschikbaar gesteld voor de ver betering van de inrichting van het Sehuurkerktheater. Het fonds heeft bedongen dat de werkgroep uit eigen middelen een zelfde bedrag voor de op knapbeurt moet uittrekken. Do subsidie wordt gebruikt voor het verbeteren van de achter wand van het theatertoneel. De kale witte wand isop dit moment niet bruikbaar om dia's of films te projecteren. Van het geld van het Anjerfonds zal ook de toneelverlichting wor den aangepakt. Afgelopen sei zoen is tijdens verschillende uit voeringen gebleken dat de ver lichting nog tamelijk gebrekkig is. Het Sehuurkerktheater probeert ook de akoestiek te verbeteren. Er wordt een speciaal scherm ge maakt, dat het geluid vanaf het toneel beter de zaal in moet lei den. Van het restant van het geld zullen enkele kleine aanpassin gen worden verwezenlijkt. Maassluis Op vier plaatsen in Maassluis kan de jeugd morgen middag oude kerstbomen inleve ren. De kerstbomen worden om vier uur op het buizenopslagter- rein van Key Kramer in het buitendijkse gebied achter de Go- vert van Wijnkade verbrand. De bomen kunnen tussen 13.30 uur en 16.00 uur worden ingele verd op het terrein aan de Dr Jan Schoutenlaan, het terrein bij NS- station West, het parkeerterrein aan de G.A, Brederolaan/hoek Van Lennepstraat en het par keerterrein aan de SeringenstaaL Voor iedere ingeleverde kerst boom wordt 20 cent betaald.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1