Politie pakt fraudeur Bertus Bliekhuis moet er huizen bij krijgen CDA pikt uitspraken wethouder Madern niet Schiedam-West hoort niemand klappertanden MAR0II6S 0AGBIA0 SCHHAMSGUE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT mm mmm m ROTTERDAMS NIEUWSBLAD Maasland beperkt snelheid Westgaag Bibliotheek één van goedkoopste Links Vlaardingen slaat handen ineen Anton Wustrow voert PvdA aan Ambtenaren woedend RET ongevoelig voor kritiek Kerst bomen In de Leerkrachten voeren overleg Een eigentijds geschenk Regionaie redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 BC Vlaardingen- Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. DONDERDAG 9 JANUARI 1936 Schiedam De zaterdag- middagsluiting van de centrale bibliotheek aan de Lange Haven in Schie dam gaat al in februari in. De bibliotheek is vanaf die maand op zaterdag open van tien tot één uur, dezelfde openingstijden als van de filialen Blauwe Brug en Wibautplein. De openingstijd van de jeugd bibliotheek aan de Korte Haven wordt er ook op af gestemd. De tarieven blijven in 1986 onge wijzigd: volwassenen betalen 18 gulden per jaar, CJP-houders 13 gulden, 6.5-pIussers 9 gulden. Di recteur Henk EwoldL* „Met deze tarieven blijft de bibliotheek van Schiedam tot de goedkoopste openbare bibliotheken van Ne derland behoren." Vlaardingen De CPN, PPR en PSP gaan in Vlaardingen met een ge zamenlijke lijst de komen de gemeenteraadsverkie zingen in. Tijdens een le denvergadering, waar vertegenwoordigers van de drie partijen bij aanwe zig waren, werd overeen stemming bereikt over het verkiezingsprogramma. De partijen bereikten snel een akkou.d over het programma. „Wat vier jaar geleden niet lukte, kregen we nu wel voor elkaar", aldus Riet Eggermont van de PPR, In 1982 gingen PSP en CPN samen de verkiezingen in en sloot de PPR een verbond met de EVP, „Dat hebben de kiezers blijkbaar niet zo gewaardeerd", kijkt Riet Eggermont terug op die periode. „De EVP in Vlaardin gen bestaat geloof ik zelfs niet meer en de partij doet ook niet mee aan de raadsverkiezingen. Als je terugkijkt is het jammer dat we vier jaar geleden niet tot een accoord konden komen met CPN en PSP". Over de kandidaatstelling wordt binnen de partijen nog wel over leg gevoerd, Zeker is wel dat de PSP de eerste raadszetel zal op vullen; een tweede is voor de CPN en de derde voor de PPR. „Logisch, want het is ook voor de continuïteit van belang", aldus Riet Eggermont De nieuwe combinatie hoopt op minimaal twee raadszetels, „Nu hebben CPN en PSP één zetel en als we weer tot één zetel zouden komen, hadden we beter niet aan de samenwerking kunnen begin nen, Vier jaar geleden haalden wij met de EVP net niet de kies drempel. Ik heb nu echter goede hoop dat we twee tot drie zetels in ,de raad kunnen veroveren. Wil je ais klein links iets doen, dan moet je de krachten bundelen. Dan neb je de meeste kans op succes". Maassluis Als de leden ermee akkoord gaan voert Anton Wu strow de lijst van de PvdA in 'Maassluis aan bij de komende raadsverkiezingen. Een onafhan kelijke commissie plaatste de fractievoorziter op de eerste plaats. De posities twee, drie en vier worden ingenomen door zittende raadsleden. Robert Punt, Lidy Knoop en Pieter Hoogenraad ko men weer terug in de raad. De fractie van de PvdA telt in- .clusief wethouder Mees Duime- laar zes leden. Duimelaar heeft al in een vroeg stadium laten weten niet meer beschikbaar te zijn voor een nieuwe positie. Hij trekt zich terug uit de actieve politiek. Op de vijfde plaatst staat Yvonne de Groot en op nummer zes Mar tin Burger. Anton Bijtenhoom, zittend raadslid, staat op de voor dracht pas op de negende plaats. Pieter Roelofs en Hans de Brum nemen nog plaatsen voor hem in op de lijst. Marjorie van der Aa neemt de tiende positie in op de voordracht De overige plaatsen worden inge nomen door Piet de Groot, Sj'aak Groen, Guus Mansveld, Arïe van der Knaap, Henk Warmerdam, Mees Duimelaar, Jaap Seegers, Gerrït Brons, Toon Hexspoor en Cees Boer. Vlaardingen Het CDA in Vlaardingen is woe dend op VVD-wethouder Jan Madern, die bij de presentatie van het plan 'heroriëntatie gemeentes- cretarie' stelde dat het aantal formatieplaatsen terug kan naar ongeveer 200. Nu zijn dat er nog 229. „Bij de gemeente heb je niets aan duimendraai ers. Er moet gewoon ge werkt worden en. als dat met 200 mensen kan, dan is dat een goede zaak", stelde Madern. Onder ambtenaren hebben de uitlatingen, van Madern voor de nodige beroering gezorgd. Boze ambtenaren, die de wethouder tegenkwamen, vroegen om op heldering. Maar niet iedereen op het stadhuis was even geschokt door het verhaal over de duimen- draaierïj. Er werden er ook die er de humor van zagen. ,Je gaat toch niet weer duimen zitten draaien", kregen medewerkers te horen als zij de deur van hun k loor openden. Aart Kool, de nieuwbakken lijst trekker van het CDA, neemt de zaak echter hoog op. „Een uit spraak van de wethouder die ab soluut niet door de beugel kan", stelt Kool onomwonden. „Hij gaat er blijkbaar vanuit dat de mensen op het stadhuis duimen zitten te draaien. Als werkgever kun je zulke dingen niet zeggen. Dat werkt ontzettend demotive rend. Zo'n reorganisatie is toch al met eenvoudig en als je dan stelt datje geen duimendraaiers kunt gebruiken, wekt dat alleen nog maar meer onrust onder het per soon. Madern zou beter moeten weten." Binnen een jaar moet de reorga nisatie een feit zijn, al is er nog geen sociaal plan. „Reorganisaties hebben altijd gevolgen voor het personeel", aldus Kool „In het plan vind ik geen hoofdlijnen te rug voor een sociaal plan. Dat moet nog volledig worden uitge werkt Op zijn minst hadden toch de hoofdlijnen in het rapport moeten staan." Overigens stelde Madern wel dat er geen gedwon gen ontslagen nodig zijn. Via na tuurlijk verloop wordt het aantal formatieplaatsen teruggebracht. Volgens Kool heeft de uitspraak van de WD-wethouder een ave rechts effect. „Op die manier fru streert hij enorm de werksituatie op het stadhuis Het is immers met niets wat er staat te gebeu ren. Binnen onze partij zijn we het rapport aan het bekijken en tijdens de informele raadsverga dering zullen wy ons wel laten horen. Het kan echt niet wat de wethouder nu heeft gezegd." ïfEl8ENV/£B.[ ■>Ui2N ssvissEfiS De Liduinahof ligt braak, sinds de bejaarden woninkjes gesloopt werden. A s de dooi weer intreed!, begint Liduma met de bouw van 153 aanleun woningen voor Huize Frankeland Buslij n 53 wekt woede passagiers DOOR CHRIS WOERTS Schiedam/Vlaardingen Marcel van der Zouwen, een meao-student uit Vlaardingen, is een bandteke ningenactie gestart tegen de omleiding van buslijn 53 door ScMedam-Kethel. „Vroeger ging de bus rechtstreeks naar het station, nu maakt hij een lus, dat scheelt al snel tien minuten en als je de stop lichten tegen hebt gaat er nog meer tijd in zitten. Ook tegen de 20-minuten-dienst ageer ik. Het moet toch mogelijk zijn om iedere tien, twaalf minuten een bus te laten rijden? In Rotterdam lukt dat ook, waarom zou het in Schiedam dan niet kunnen?" De scholier heeft inmiddels al ruim 350 handtekeningen verza meld, „En ik ben nog maar net begonnen. Veel mensen hoor je mopperen over de buslijn De meeste passagiers steunen dan ook mijn actie. Ik wil nog inten siever actie gaan voeren, want zo kan het met de buslijn echt niet langer," De RET heeft inmiddels al een brief van Marcel van der Zou wen ontvangen. „IK heb daarin de problemen uiteen gezet en ge vraagd er wat aan te doen. Tot op heden heb ik nog geen antwoord ontvangen en dat vind ik eigen lijk wel erg raar. Ik ga nu maar weer een brief schrijven met het verzoek om nu eindelijk eens te reageren op mijn eerste schrij- Medewerking Veel medewerking van bus chauffeurs heeft de in Rotterdam studerende Vlaardinger niet „Ik vraag altijd netjes aan de chauf feur of ik handtekeningen in de bus mag ophalen. In de meeste gevallen krijg je dus nee horen, al hebben ze wel begrip voor de ac tie. Maar zij kunnen er ook niets aan doen." Marcel van der Zouwen woont in Vlaardmgen-Holy, stapt eerst op de bus naar het station in Schie dam/Rotterdam-West en gaat dan met de trein naar Rotterdam. „Voor de mensen uit Holy is het bijna ondoenlijk geworden om naar station Nieuwland in Schie dam te komen, De meeste men sen nemen nu bus 56, maar die lijn is al overbezet. En buslijn 53 is gewoon een lastige. Om de twin tig minuten pas een bus. Als er eentje uitvalt, sta je mooi veertig minuten te wachten Door de keerlus in Kethel is de bus of te vroeg of te laat en dat wekt ook de nodige irritatie. De RET moet gewoon maatregelen nemen. Het zijn echt geen onmogelijke eisen die naar voren worden ge bracht." Marcel van der Zouwen gaat za terdag in het centrum van Schie dam verder actie voeren. „Nu het in de bus niet mag, ga ik in het hartje van de stad handtekenïn- fen verzamelen. Ik weet zeker at er een hoop onvrede bestaat bij de mensen die gebruik maken van lijn 53. Dat wil ik de RET nog eens extra duidelijk maken." Belasting en verzekering opgelicht Vlaardingen Met de arrestatie van twee inwoners van Vlaar dingen heett de politie een om vangrijke oplichting van verze keringsmaatschappijen en de be lastingsdienst opgelost De zaak kwam aan het rollen met de arrestatie van een 53-jari- Vlaardingen De leerkrachten van de hoogste klassen van het basisonderwijs voeren weer overleg met de leerkrachten van de brugklassen van Casïmir en De Vaart. Doel is om gegevens en ervan ngen uit te wisselen over de leerlingen van het basisonder wijs, die dit schooljaar overstap ten naar het voortgezet onder wijs ge man. (Jp 17 december 1985 werd hij aangehouden wegens mishandeling van zijn vrouw. Daarnaast bleek dat hij zich schuldig had gemaakt aan verze keringsfraude en valsheid in ge schrifte. De man had op 30 september bij de rijkspolitie in Dordrecht aan gifte gedaan van inbraak m twee containers Uit de containers, die stonden op een terrein in Heme- noord, waren machine-onderde len gestolen De verzekerings maatschappij betaalde 125.000 gulden uit. Ook deed hij aangifte van het verlies van een gouden horloge en een gouden aansteker, met een totale waarde van 9000 gulden. Bij zijn arrestatie had hij die spullen nog in zijn bezit. Ook de machine-onderdelen kwamen weer boven water. Zij vertegen woordigden slechts een waarde van 30.000 gulden. De goederen zijn in beslag genomen. De politic bracht in nog een zaak klaarheid. De gearresteerde man had bij de rijkspolitie in Hoek van Holland ook nog aangifte ge daan van diefstal uit een auto van de bedrijfsadministratie van zijn bednjf. Hierdoor was het hem ge lukt om de belastingsdienst te be nadelen voor een bedrag van 194 000 gulden. De Fiod is nog be zig met een nader onderzoek. De Vlaardinger had de inbraak zelf in scene gezet. De politie arres2 teerde vervolgens een 34-jarige man, die echter iedere betrok kenheid bij de zaak blijft ontken- neq. De pbliue heeft 50.000 gulden van het uitbetaalde verzekeringsgeld kunnen achterhalen. Het geld is inmiddels teruggegeven aan de verzekering. Hoek van Holland De Van Dam-eenheden bij het Bertus Bhekhuis in Hoek van Holland moeten bij dit bejaardenverzorgingstehuis worden betrokken. Huisarts en PvdA-deel- raadslid G Freriks heeft dat naar voren ge bracht tijdens een nieuwjaarsbijeenkomst in het Hoekse verzorgingstehuis. De zogenoemde Van Dam-eenheden zijn des tijds tegelijk met het Bertus Bliekhuis neerge zet. Volgens Frenks heeft men toen de ach teraf onzalige gedachte gehad tegelijkertijd onder de eigenlijk te kleine woningen enkele aangepaste huizen voor invaliden te bouwen. Een ongelukkige combinatie zo blijkt, omdat de invaliden nu alle pogingen aanwenden voor een betere huisvesting. „Er zijn mogelijkheden te over om een goede combinatie te maken ten gerieve van de Hoekse bejaarden", zegt Frenks over een eventuele samenvoeging. „Ik denk dan met alleen aan de mensen, die tn het Bertus Bhek huis wonen. Echter ook aan het flankerend beleid, dus degenen die nu een beetje aan de rand van het totale gebeuren dreigen te ko men." Voor dit laatste wil het deelraadslid proberen geld te krijgen van de overheid. Wat Hoek van Holland betreft moet het beleid er op zijn gericht de bejaarden zo lang mogelijk in eigen omgeving te laten blijven. Daarbij kan met name worden gedacht aan het beter benutten van het ziekenzaaltje in het verzorgingste huis Het zou zelfs kunnen dienen als wijk- steunpunt tn de gezondheidszorg Het ziekenzaaltje was ook onderwerp in de nieuwjaarsrede van directeur A. van Greven- broek Hij is sedert oktober directeur van zo wel het Bertus Bliekhuis als de Herman Vis ser-bejaardenflat „Het zaaltje wordt op dit ogenblik nauwelijks gebruikt", aldus Grevenbroek. „Het zou best kunnen functioneren voor zieke bejaarden, die elders wonen, maar bijvoorbeeld alleen 's nachts verzorging nodig hebben. Nu wor den die vaak in een ziekenhuis opgenomen, terwijl dat net zo goed in de eigen woonplaats kan De Maassluisse jeugd ver maakte zich opperbest. Enkele duizenden kerstbomen gingen gistermiddag op het opslagter rein van Key Kramer achter de Govert van Wijnkade in vlamme/) op. De jongeren kregen voor ie dere ingeleverde kerstboom 20 cent en al dagen van tevoren was iedereen bezig om zoveel mogelijk bomen te verzamelen. Enkele honderden belangstellen den waren aanwezig om de ver branding van de bomen mee te maken. Schiedam De temperatuur ligt rond het vriespunt, maar bij de be wonersvereniging Schiedam-Wert hebben zich nog geen bibberende - bejaarden gemeld, die het in de wisselwonmgen beneden aan de Vlaardmgerdijk te koud hebben. In de wisselwonmgen wonen sinds anderhalve maand en voorlopig voor de duur van an derhalf jaar enkele bewoners van Huize Frankeland Zij moes ten naar de wisselwoningen uit wijken. omdat de stichting Aan leunwoningen Sint Liduma hun onderkomens achter Huize Fran keland liet slopen Op deze plek, de Liduinahof, wil de stichting 153 nieuwe aanleunwoningen re aliseren. Met de bouw is nog niet begonnen wegens de sneeuwval; het terrein, te zien vanaf de Westfrankelandsestraat. ligt braak. In de herfst verzette Schiedam- West zich tegen de piannt n. Be stuurslid Hans Coster vond het te gortig, dat bejaarden moesten uit wijken van hun beschutte woon omgeving naar de vochtig en tochtig genoemde wissel wonin gen, die-Schiedam enkele jaren geleden met het oog op de stads vernieuwing heeft neergezet tus sen de rooms-kathoiïeke begraaf plaats en de bejaardenflats Emma en Nieuwland, bij dienstencen trum 4 Molens De bewonersvereniging riep de gemeenteraad op zich tegen de gedwongen verhuizing te keren, omdat geen raadslid zijn eigen ouders zoiets zou aandoen, zoals Coster veronderstelde. De raad stemde echter in En na enig fi nancieel geharrewar tussen toen malig wethouder Cor van Ttl- borg en het bestuur van Liduina- Fran keiand kon mei de uitvoe ring worden begonnen Een groep bejaarden verhuisde, de sloperehamer ging tekeer Nu blijkt echter, dat de verwach te ellende best meevalt Franke land-directeur W J 8 Huekriede had toen al gezegd, dat gepro beerd zou worden meer bejaar den tijdelijk op te doen nemen in bejaardenflat Emma in plaats van in een wtsselwoning. Hans Coster van de bewonersverem- ging heeft de indruk, dat dat ook gebeurd is „De mensen, die nu tn dit quartsklokje in de vorm van een minihuiscomputer. Het is voor u ais u ons een nieuwe abonnee bezorgt. En.... de nieuwe abonnee krijgt de krant de eerste twee weken gratis! Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam. Adres_ Postcode_ P!aats_ -Huisnr., Tel. (voor controle bezorging)__ maand kwartaal Stuur als dank dit quartsklokje Naam™ Ad res Postcode/plaats» I Stuur deze bon in een open envelop, geen postzegel plakken, naar Rotterdams Nieuwsblad, Antwoord- ^nummer 1579, 3000 VB Rotterdam Code H^J een wisselwomng verblijven, zit ten daar met volledige instem-' ming," gelooft hij En de kou valt ook mee. West heeft nog geen klachten binnengekregen. Toch zijn cr over de kwestie har de woorden gevallen, met name vanuit de bewonersvereniging. Frankeland-directeur Huekriede heefl een briefje geschreven, waarin hij de vereniging een niet-constructieve grondhouding en een gebrek aan inzicht verwijt („olifant in een poreelemkast maar waarin hij zich eveneens vergevingsgezind naar de bewo nereveren igmg opstelt' .Jammer, maar sans rancune, vriendelijk gegroet, hoogachtend, W.J.B. Huekriede." Maasland Het gemeen tebestuur van Maasland wil de verkeersveiligheid op de Westgaag verbete ren. Burgemeester en wethouders denken aan een snelheidsbeperking van zestig kilometer. Op de Molenweg en de Oost- gaag geldt al een dergelij ke limiet. Het vaststellen van snelheids- grenzen, die afwijken van de al gemeen geldende limieten. wordL gedaan door de minister van Ver keer en Waterstaat. De provincie brengt daartoe een advies uit. Volgens het Maaslandse college kan de procedure nog wel enige tijd vergen De provincie moet voor het op stellen van een advies een groot aan ui gegevens hebben. Daarbij zitten ondermeer verkeerstellin gen en snelheidsmetingen. Deze zaken worden uitgevoerd met hulp van de rijkspolitie van de groep De Lier. De politie telt momenteel ook het verkeer op de Maassluiseweg. Dit is niet voor een snelheidsbeper king, want voor deze lokale ver bindingsweg tussen Maasland en Maassluis geldt reeds de grens van vijftig kilometer. Het ge meentebestuur van Maasland wil weten hoe groot het aantal weg gebruikers van de Maassluiseweg naar rijksweg 20 is. Dit komt vooral, omdat Maassluis het ver keer richting rijksweg via de Lange Boonestraat erg onaan trekkelijk heefl gemaakt. Maassluis heeft wel een ver- kcerseirculatieplan, waarin een route van en naar rijksweg 20 is aangegeven. Dat is via de Indus triewegen de Laan 1940-1945. De uitvoering van dat plan zit echter vast op het aanleggen van een nieuwe brug over de Maassluise Haven. Na vragen van de fracties van de "K Open Groepering en de VVD in de gemeenteraad, hebben ben wK tot het houden van tellingen be sloten. De Open Groepering heeft ook tellingen gehouden, waarvan do uitkomst deze maand bekend wordt gemaakt. Uit de voorlopige cijfers is al ge bleken, dat het verkeer op de Maassluiseweg ten opzichte van eerdere tellingen enorm is toege-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1