Coenen burgemeester Nuth Blauwe Brug voldoet niet als wijkcentrum 6M reite. iftissiiss mms Bestuurder uit auto geslingerd SSSN: 'Oorlog, als wij minder krijgen' SCHIEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG CöüRAiT Dat levert u elke maand een stukje extra inkomen op. Anton Bijtenhoorn bijt van zich af Geslaagde truc Privatiseer het Novotel is nog goedkoperV Drukkerijen verder onder Doorenboom verenigde spaarbank Hand tussen stempelmachine Haringkar in brand Inbrekers maken rommel □WATERWEG VRIJDAG 10 JANUARI 19S6 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Viaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen, Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. Maassluis VVD-wet- houder Elly Coenen (soci ale zaken, onderwijs) van Maassluis is vanmorgen benoemd tot burgmeester van het Limburgse plaatsje Nuth. Coenen (53) stond nnm- mer één op de voordracht van de commissaris van de Koningin en de ver trouwenscommissie van de gemeenteraad. Enkele weken geleden lekte in Limburg bet nieuws al uit dat de Elly Coenen naar de positie van burgemeester had ge solliciteerd. „Ergens moet een lek hebben gezeten. Het is een verschrikkelij ke kwestie, want nie mand wist iets van mijn sollicitatie af. ïn Neder land blijft niets meer ge heim. Zodra je brief de deur uit is schijnen ande ren er al van te weten", aldus Elly Coenen, die vijf jaar wethouder is. Elly Coenen is in Lim burg geboren en wil dol graag terug naar haar ge boortestreek. „Ik heb er echt zin in", aldus de wet houder voor ondermeer sociale zaken en onder wijs. „In Maassluis heb ik het lang geheim kun nen houden. Mijn eigen fractie heb ik pas ander halve week geleden op de hoogte gesteld. Eerder kon echt niet, omdat zul ke dingen geheim horen te blijven. Toen in Lim burg de eerste berichten doorsijpelden, moest ik wel. Elly Coenen is geboren in Bocholtz, dat een paar ki lometer van Nuth lig- t„Het is echt heel leuk werk om te doen. Daarom hoop ik ook maar dat de benoeming doorgaat" Het vertrek van Elly Coe nen heeft gevolgen voor de Maassluisse politiek. Onlangs presenteerde zij zich als lijsttrekker voor de VVD bij de gemeente raadsverkiezingen. Nu wordt fractievoorzitter John Scheerstra lijsttrek ker. Anton Bijtenhoorn: onverkies baar. DOOR CHRIS WOEHTS Maassluis Onbe grip bij PvdA-raads- üd Anton Bijtenhoorn uit Maassluis, die door de verkiezingscom missie van zijn partij op een onverkiesbare negende positie is ge plaatst voor de ko mende gemeente raadsverkiezingen. „Het bericht viel mij ook tegen. Ik had graag nog een periode meegemaakt. We moeten nu rustig af wachten op de dingen die gaan gebeuren. De leden nemen maandag een defini tief besluit. Er kan nog van alles gebeu ren." Anton Bijtenhoorn, afkomstig uit het FNV, is teleurgesteld over het feit dat zijn partij de binding met de 'gewone man' dreigt te verlie zen. „Het FNV heeft altijd een af gevaardigde gehad binnen de PvdA-fractie. Jarenlang was het Gerrit Brons en daarna ben ik ge komen. Er staan heel bekwame mensen op de huidige lijst. Neem Martin Burger, een topman van WVC, Geliefd bij vriend en vij and zou ik haast zeggen, maar niet afkomstig van de werkvloer. De partij moet de binding met de achterban houden en dat dreigt door deze lijst verloren te gaan." Inmiddels zijn er binnen de PvdA in Maassluis al stemmen opgegaan om Anton Bijtenhoorn toch op een verkiesbare plaats te krijgen. Tijdens een openbare le denvergadering, maandagavond in ontmoetingscentrum Konings hof, wordt de voordracht door de leden van de partij behandeld. „Ik weet best, ik ben geen raspo li ticus. Ik heb twee jaar nodig ge had om alles te doorgronden. Ik begon heel enthousiast aan een aantal zaken en kreeg steevast te horen: daar is al een besluit over genomen. Om alles goed te door gronden heb je gewoon tijd nodig, zeker als je geen bestuurlijke ach tergrond hebt", aldus Bijten hoorn. De uitvoerder bij een metaalbe drijf in Vlaardingen weet de nieuwkomenrs Yvonne de Groot, Martin Burger, Pieter Roelofs en Hans de Bruin nog voor zich op de lijst. Bijtenhoorn: „Ais ik niet op een verkiesbare plaats kom, dan is dat echt geen ramp. Dan ga ik me weer bezig houden met het werk voor de vakbond. Er zijn genoeg andere dingen waar ik mijn tijd mee kan vullen. He* is wel jammer dat ik mijn werk in de raad niet kan af maken, Ik begon met net thuis te voélen en wilde graag doorgaan. Maar binnen de vakbond is ook nog een hoop te doen. Ik zal me echt niet vervelen." De ledenvergadering van de soci alisten begint maandagavond om 20.00 uur. Vlaardingen De Vlaardmgse politie is op zoek naar een onge veer 35-jarige man, die een wis seltruc toepaste in een winkel aan de Fransenstraat De man kocht in de winkel een ansichtkaart van ƒ1,50. Hij be taalde met een briefje van 50 gul den, waarna de verkoopster het wiselgeld teruggaf. De man wilde vervolgens nog een bankbiljet van 100 gulden wisselen en de verkoopster stemde toe. Toen de man echter de zaak had verlaten bleek er een kastekort te zijn van 50 gulden. De politie heeft de zaak in onderzoek. Schiedam De stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord (SSSN) organiseert in maart, kort voor de verkiezingen, een politiek forum waarin het jongerenprobleem in de wijk een hoofdthema zal zijn. „De partijen moeten met de billen bloot. Wij willen precies weten, wat zij aan de realisatie van een jongerencentrum wensen te doen en wat zij daarvoor over hebben. Dit is dé tijd om druk uit te oefenen," aldus SSSN- voorzitter Henk Ravens- bergen. Zeer verontrust is de welzijnsor ganisatie van Schiedam-Noord over de aanzienlijke begrotingso verschrijdingen, die elders in de stad dreigen m het jongeren werk. De SSSN is als de dood, dat als er in Nieuwland, Oost en Zuid moet. dan de reactie is dat Jongerencentrum dringend nodig er voor een nieuwe voorziening in Noord minder geld overblijft. Maar de SSSN zal dat met op zich laten zitten. ..Dan wordt het oor log. ais er van ons geld wordt af geknabbeld Als wij minder krij gen, wordt het actie En de wijk steunt ons daarin," zegt SSSN- penmngmeester Paul Verspeek. Die steun is de SSSN al toegezegd op een voorlichtingsavond in de Ark. eind vorig jaar, door ver schillende bewonersorganisaties uil Groenoord, Woudhoek, Spa- land en Kethel. Het ontbreken van een jongerencentrum werd als het nijpendste probleem van Noord gezien „Deze wijk is in middels groter dan de rest van de stad. door de uitbouw in Woud- hoek. Maar als je kijkt naar de voorzieningen, voor jongeren bii- Dit was een auto, tot er een betonnen pilaar in de weg stond. Schiedam Het pe perdure wijkcen trum van Schiedam- Noord, de Blauwe Brug op het Bach- plein, kan maar het beste worden ver bouwd; misschien valt er dan nog iets mee te beginnen. Als wijkcentrum vol doet het niet. Be meer dan zes mil joen grulden, die het gekost heeft, is weg gegooid geld ge weest. Met die kritiek komt de stichting Samenlevingsopbouw Schiedam- Noord (SSSN), nu er een nieuw accommodaueprobleem m de wijk is ontstaan; er is zeer drin gend een jongerencentrum no dig. De SSSN zou het liefst de Blauwe Brug verbouwd zien om een deel van het wijkcentrum voor de jongeren te reserveren. Jaloers ziet de SSSN om naar het wijkcentrum van Sehiedam- West, De Erker, dat slechts 2,2 miljoen gulden gekost heeft, wel iswaar kleiner is, maar veel beter wordt bezocht en veel drukker is. De SSSN heeft zelf haar kantoor op de eerste verdieping van de Blauwe Brug, terwijl het jeugd werk beneden gevestigd is. „Die ruimte kost ons aan huur 22 000 gulden op jaarbasis," zegt voorzit ter Henk Ravensbergen, „daar kunnen wij beter een huis voor kopen. Dat is geen gekheid." Penningmeester Paul Verspeek: „Onze stichting is gerechtigd on- Schiedam Een 20-jarige automobilist dankt zijn leven aan het feit, dat hij de veiligheidsgordel niet omgedaan had. Vannacht, om kwart voor twee, nam hij de bocht van de Nieuwe D ami aan naar de Church ill weg vermoedelijk met te hoge snelheid, gelet op de gladheid van het asfalt. Hij vloog uit de bocht. De wagen ramde eerst een ANWB-bord, schampte vervolgens een boom, sloeg over de kop (waarbij de bestuurder meters ver werd weggeslingerd) en kwam tot slot met het dak terecht tegen een beton nen pilaar van het viaduct onder rijksweg 20. Het dak van de auto werd ingedrukt tot aan de stoelzit ting „Maar goed dat er niemand meer op die stoelen zat", concludeerde hoofdinspecteur Jan van Hoff De Schiedammer hield aan het ongeluk een hersen schudding, een gebroken arm en een gebroken been over. Hij is naar het Schielandziekenhuis ge bracht. Op de hoek van De Brauwweg cn 's-Gravelandse- weg in Schiedam vond gistermiddag om half vijf een aanrijding plaats. Een 64-jarige voetganger uit Rotterdam wandelde over het fietspad, maar een 2l-jarige bromfietser dacht bij het naderen dat de man wilde oversteken; hij knalde er bovenop. De brommer belandde tegen een paaltje, de voetganger liep onbekend letsel op en ligt ter observatie m het Holy zieken huis m Vlaardingen. Dat was tijdens het spitsuur beter bereikbaar vanaf de 's-Gravelandse- wecdan het Schielandziekenhuis, aldus de politie. mtiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiuiiiiiiiiHiiiniHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiMiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiitiiiitimiHiiiiiiitiijitiiiiiim' s De drukkerij in de Callenburg- straat: verbouwd. Vlaardingen Na een jaar onderhandelen is de fu sie tussen drukkerij Verboom BV (boekdruk en klem-offset) en drukkerij Van Dooren BV in Vlaar dingen een feit Om de groei van beide bedrijven betere kansen te geven is besloten tot de fusie. Bij de nieuwe firma Doorenboom werken zeven man technisch personeel en drie vrouwen in deeltiidar- beid. „Wij verwachten veel van het samengaan", aldus C. Dunweg (ex-Van Dooren), die de commerciële lei ding van het nieuwe bedrijf heeft De technische leiding is in handen G. Paalberends (ex-Verboom), „De fusie was de beste oplossing voor de bedrijven. Ruim een jaar geleden zijn de besprekingen gestart en di e zijn vlot verlopen. Op 27 december werden de handtekeningen onder de contracten gezet. „Met de grafische bonden is volledige overeenstemming bereikt en het perso neel stond enthousiast achter de plannen om samen te gaan. Zo is de continuïteit gewaarborgd. De nieuwe firma is gevestigd aan de Callenburg- straat tn Vlaardingen. „Het pand is volledig ver bouwd en aangepast aan de normen van deze tijd", aldus C, Dunweg De drukwerkwmkel aan de Fransenstraat in Vlaar dingen blijft in de huidige opzet bestaan. Tot direc teuren van de handelsdrukkerijen Doorenboom BV zijn benoemd W.G. Bijl en J R de Haan. Zij vormen ook de directie van offsetdrukkerij Van Dooren BV, waar nog eens 50 mensen werken iiiiiiiiiiiiiimiiiuimiiiiiiiiiiiiiiiEiiiiiiiimiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiNiiiimiiiiitiiiiiiiiiiüHiiiiiiMiiiiiiiitiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimmii U wilt uw maandelijkse inkomen aanvullen met de rente van uw spaargeld' Dat kan met de vijf jaar vaste Maandrente- rekenmgvan de Verenigde Spaarbank De minimum inleg is f 15000.- en u krijgt 63A% rente per jaar (696% effectief) Wij maken de rente elke maand automatisch aan u over INLICHTINGEN REGIO HOOFDKANTOOR ROTTERDAM." B0TERSLÖ0T 25. TEL 010-571911 roerend goed te bezitten, dus het kan Een voorlichtingsavond van de SSSN werd vorig jaar al met meer in de Blauwe Brug gehou den. „De huur van de grote zaal kost 360 gulden per avond Wij zijn naar de Ark gegaan, daar kost het maar 115 gulden; kan je drie keer voor vergaderen tegen één keer in de Blauwe Brug. Dan zegt de gemeente wel: daar is jul lie activiteitensubsidie naar om de huur te kunnen betalen, maar het is natuurlijk wel zo, dat als wij zuinig zijn, wij méér activiteiten kunnen houden," aldus Ver speek. De Ark was vroeger een kerk centrum met zaalaccommodatie, nu is het een zalencentrum met een kerkvoorziening, zegt Ver- speek. „Dat is geen jen. dat zeg gen ze zelf" Steeds meer maken huurders gebruik van de Ark in plaats van de Blauwe Brug. Hij voorziet dat m de nabije toekomst ook boerderij Landvreugd in Groenoord-Zuid en de Stuuihut in de Botenbuurt vaker gebruikt gaan worden „Hetzelfde kan ge beuren mot Tuindorp en Spa- land, als daar ook voorzieningen komen." Spreiding van activitei ten over de wijk ligt voor de hand, beaamt SSSN-bestuurshd Aad Broxks De SSSN herinnert zich de af gang op 5 mei vorig jaar. „Veertig jaar bevrijding. De halve wijk zat in de Stuurhut, daar was het ge zellig De Blauwe Brug was dicht Het wijkcentrum!" Privatiseren De SSSN vindt dat de Blauwe Brug volstrekt verkeerd wordt beheerd -„en dat is met de schuld van de beheerder en zijn medewerkers, want die kunnen niet anders Het ligt aan de ge meente," zegt Ravensbergen Verspeek vult aan: „Wij voelen als stichting voor samenlevings opbouw in Schiedam-Noord een duidelijke verantwoordelijkheid voor aUes in do wijk, ook voor de Blauwe Brug ais sociaal-cultureel centrum Wij zien dat de Blauwe Brug met de zaligmakende loca tie is die het had moeten worden. Als goed bestuurders worden wij geacht vooruit te kijken Dan kom je vanzelf uit op twee maat regelen- verbouwen én privatise ren. Een nieuwe organisatie met een directeur of manager is beter. De gemeente bekijkt het met za kelijk. Wij zijn in andere wijk centra geweest, in Papend recht, in Hoogvliet, in Zevenkamp. Daar is veel meer. Daar kan je bijvoorbeeld 's avonds ook wat eten, nee, geen tien gangen, maar een uitsmijter toch wel. Maar hier: als je in de Blauwe Brug een kroket bestelt, moet ie uit de diepvries komen en kijken ze je aan alsof je "m goed uit je broek laat hangen." In de weekends is er in de Blau we Brug zelden wat te doen (morgen wel, een open dag over het cursuswerk) „Als je dan een zaaltje wilt, ben je zoals het nu is kapitalen kwijt. Ik zou zeggen: het staat toch leeg, geef zo'n zaal tje die dag aan de paddenwerk- groep. Die krijgt geen subsidie, kan dus geen zaal betalen, geef het ze voor een symbolisch be drag van twee gulden vijftig. Het wordt immers rendabel door de baroimet. Maar de beheerder mag het met. De gemeente wil baromzet en zaalhuur gescheiden houden. Dat is oneconomisch. Nota bene, Novotel is nog goed koper! Door dat soort dingen leeft de Blauwe Brug niet in de wijk." voorbeelddan heeft de rest van de stad veel meer," aldus Ravens bergen. Volgens bestuurslid Aad Broxks laat de sociaal-geografi sche schets van Schiedam zien, dat er de komende jaren procen tueel veel meer jongeren bij ko men in dc-wijk KelclVaert De SSSN verwacht, dat burge meester en wethouders volgende week geld uittrekken om door gemeentewerken een onderzoek te laten instellen naar de haal baarheid van een jongerencen trum Omdat leegstaande scholen voor jongerenwerk afvallen (vanwege de overlast middenin de wijk) blijven twee mogelijkhe den over. een jongerencentrum in een bedrijfspand m KetelVaert of verbouwing van de Blauwe Brug Ravensbergen wil niet verhelen, dat de voorkeur uitgaat naar ver bouwing. Komt er immers een jongerencentrum in het Kethelse industnegebiedje. dan moet het bestemmingsplan worden veran derd en is een hausse van be zwaarschriften te verwachten (het Kookoekslaan-syndroom) ..Dan duurt het weer een tijd en dat kan met meer," aldus Ra vensbergen Verspeek: „Wij wil len iets dat zo snel mogelijk gere aliseerd kan worden." Hij wijst op de besparing, die er in zit, als de gemeente besluit tot verbouwing van de Blauwe Brug. „Dan doeken wij ons pandje in de boges van het Bachplein. Wesp, op. Dan spaar je 18 000 gulden op jaarbasis uitWesp is enige tijd als werkplaats voor jongeren ge rund door de Trechter, maar toen de twee wvm-krachten weggin gen en met opgevolgd mochten worden, werd hei overgenomen cloor de SSSN. Jongerenwerkster Betty van Apeldoorn is er nu elke middag van twee tot vijf. Er is dan tenminste nog iets te doen voor do jongeren: sleutelen aan een bromfiets, zitten aan de bar, computers onder de knie krijgen. Verbouwing van de Blauwe Brug wordt geraamd op vier ton „Schud die tent maar eens op," beveelt Verspeek de gemeente aan. „Een verbouwing is relatief goedkoop. Verwarming is er al, licht is er al, dat scheelt. Begin nen we in KetelVaert, heb je een nieuw centrum en wéér een be heerder nodig. Kost extra." Al vaker is gebleken, dat jonge ren in de Blauwe Brug de boei op stelten zetten Daarom zijn zij on gewenst publiek. „Mesjokke ei genlijk, voor een wijkcentrum." vindt Paul Verspeek. „Jeugd en volwassenen bijten elkaar niet, maar met jongeren erb.j is het mis. Te gek toch, datje van je I5e tot je 21e uit een wijkcentrum moet wegblijven? Verbouw het centrum dan en geef een deel er van alleen aan de jongeren Schiedam Bij het stempelen van zakken is een 23-jarige Rot terdammer gisterochtend met een hand tussen de stempelma chine gekomen, waardoor de hand op verschillende plaatsen brak in het Dijkzigtziekenhuis heeft men geprobeerd de hand weer te zetten Hel arbeidsonge val gebeurde rond elf uur bij zak- kencentrale Goode BV aan de Overschieseweg m Schiedam. Vlaardingen Een haringkar, die stond geparkeerd aan de Claudius Civilislaan in Vlaardin gen. is door onbekenden in de brand gestoken. De brandweer kon de wagen met meer redden. De eigenaar heeft inmiddels aan gifte gedaan bij de politie. De ha ringkar had een waarde van 7000 gulden. De politie heeft nog geen spoor va n de daders Schiedami Maassluis—Inbraken in de Burgemeester Wesseïink- siraat en de Koolmeesstraat in Maassluis en in de Puttershoek- sesiraat in Schiedam hebben de daders enkele gouden sieraden, los geld en wat goederen van ge ringe waarde opgeleverd, In de Schiedamse woning werd echter een enorme puinhoop aange richt, Kasten en laden werden leeggeplukt, de inhoud werd door de kamers gegooid.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1