WATi Vlaardinger al vijf jaar dasse n acht Nieuw begin van de SSSN SPORT 17 HERMES DVS BLIJ MET BIJL Affaire-Van der Lugt na twee jaar vergeten Joland Leget moet het nu waarmaken Twaalf lessen voor vrouwen Kortini goochelt Orgelconcert in Dorpskerk Braziliaans in Quibus Holy schaatst Predikant uit Betuwe Eagles i*a Verlenging ïqrigsArgiis, Hollandiaan: atletiek en loterij Alternatief programma Excelsior M AAD RIETVELD J.M. Rijke: de trotse bezitter van 535 stropdassen. Vlaardingen Op verzamelbeurzeri is Vlaardinger J.M. Rijke (70) een s goede bekende. Sinds zijn pensionering in 1980 stroopt hij het hele land af I naar stropdassen met embleems. s Meer dan vijfhonderd heeft hij er al en als hij tijd van leven heeft hoopt hij ooit 1 nog eens duizend stropdassen in de kast te hebben. Maar de laatste tijd gaat het steeds moeizamer: de recessie laat zich voelen in de verzamelbusiness. s Het begon met de stropdas met het wapen van de gemeente Vlaardingen. Die kreeg ambte naar Rijke bij zijn afscheid, na een arbeidzaam leven van vijfen dertig jaar op de afdeling stads ontwikkeling van de secretarie. Rijke vindt het nog steeds één van de mooiste. De pensionering luidde het begin in van zijn ver zamelwoede. „Tja, nou moet ik eigenlijk toch een hobby heb ben", dacht hij. Voor die hobby is een zijkamertje ingeruimd. Kas ten vol ongedragen, smetteloze dassen. Als ze één keer gestrikt zijn, hoeft Rijke ze niet meer. Behalve 535 stroppen heeft zijn hobby de ambtenaar in ruste drie ordners vol brieven opgeleverd. Van bedrijven, overheidsinstel lingen en er zit er zelfs eentje tussen van de persoonlijk secreta ris van hare koninklijke hoog heid prinses Margriet en mr Pie- ter van Vollenhove. Mr. Pieter verzamelt ook dassen en de Vlaardinger dacht dat hij zijn dubbele dassen misschien wel met hem kon ruilen. Secretaris J.L.H Wilkinge moest Rijke ech ter teleurstellen: „Het merendeel van de dassen is een persoonlijk geschenk en komt daardoor niet voor een ruil in aanmerking". Rijke stelt met zijn verzameling die van Van Vollenhove overi gens verre in de schaduw. „He laas heeft de verzameling van de heer Van Vollenhove nog niet zo'n omvang als de uwe", schrijft Wilkinge. Brieven De ex-ambtenaar krijgt wel meer leuke brieven. Zo heeft hij er een van een burgemeester die hem gaarne de das om zou doen. En de gemeente Zandvoort deelde hem in mei 1981 mee, dat daar wel stropdassen worden gedragen, maar dat die niet van gemeente wege worden verstrekt. „Die hebben mij zeker niet goed be grepen", denkt Rijke. Hij kpjgt wel vaker nul op rekest Steeds vaker zelfs. In veel gemeenten worden geen stropdassen met wapens meer gemaakt en bedrij ven doen ook niet meer zo ge makkelijk afstand van hun dure relatiegeschenken. De verzame laar heeft noodgedwongen al veel dassen moeten kopen. Schiedam Hé, maandag weer! Twee jaar lang, sinds het spraakmakende ontslag van opbouwwerker Jos van der Lugt, jongerenwerker Jaap van der Graaf en enkele bestuursleden, probeerde de SSSN uit het dal omhoog te klauteren. De SSSN, dat is de stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord. Twee jaar lang ging zij als stichting Samenlevingsafbraak door het leven; het was een spotnaampje, dat rancuneuze wijkbewoners hadden bedacht. De laatste tijd, wanneer ik Paul Verspeek of Henk Ravensbergen tegenkwam en vroeg hoe het ging, zeiden ze: prima, binnenkort goed nieuws. Maar ook dat duurde even. Opnieuw rees twijfel. Eerste vraag was daarom: heren, wanneer treedt u af? Maar de vraag kon niet gesteld worden. Zij waren mij voor. „Maandag, dan is er het nieuwe begin van de SSSN", zeiden zij trots. En lukt het, dan treedt Paul Verspeek inderdaad af. Dan. In mei. Op de trap naar het SSSN-kantoortje in dé Blauwe Brug: Henk Ravensbergen, Aad Broxks en Paul Verspeek. DOOR KOR KEGEL Maandagavond aanstaande om acht uur in de Blauwe Brug Het nieuwe begin bestaat uit de eerste openbare wijkvergadering, die sinds de episode-Van der Lugt gehouden wordt. Paul Verspeek verwacht veel belangstelling. De laatste tijd heeft de SSSN contac ten aangeknoopt met pakweg veertig wijkorganisaties: bewo- -nersverenigïngen, kerken, sport clubs. Driemaasstede en dien stencentrum De Woudhoek in de Heijermansflat 'Er is eën nieuw stichtingsbestuur gevormd, waarin enkele wijkor ganisaties weer zoals het vol gens de statuten ook hoortver tegenwoordigd zijn: Gerringa zit er namens de Nederlandse - Christen-Vrouwenbond, afdeling Kethel; Ben Stuivenberg namens ..de wijk- en bewonersvereniging ^Schiedam-Noord (voorheen Bo- -.xenbuurt); Aad Broxks namens _de werkgroep ruimtelijke orde- Tning en milieu (ROM): P. van Oosten namens de bewoners- ^groepering Sem Dresdenplein, .eerder ook actief voor de Huur dersbelangenvereniging Ge meenteflats Groenoord; N. -Baumhör namens vvijkvereni- •gïng Groenoord; gemeenteamb tenaar Henk Lamphen uit hob byisme (hn heeft Woudhoek mede vorm" gegeven); W. Evers van vrouwencafé Barrika na mens de drie stafleden van de SSSN, te weten coördinatrice A. Notenboom, jongerenwerkster Betty van Apeldoorn en jeugd werkster Frederiek van der Kiugt (opvolgster van Jaco Troost). Voorzitter/secretaris Henk Ravensbergen en penning meester Paul Verspeek zitten op persoonlijke titel in het bestuur. Verspeek: „Ons doel is het be stuur verder te laten uitgroeien". Hij denkt wel dat het lukt, „Die periode..." (hij bedoelt twee jaar geleden) „is in-de wijk vergeten. Daar hebben wij gelukkig geen last meer van". Tuindorp Gedrieen bespreekt men de situ atie: het illuster trio Paul Ver speek, Henk Ravensbergen en Aad Broxks. De SSSN zit er te genwoordig goed geoutilleerd bij: kopieermachine, stencilapparaat „de verenigingen kunnen hier hele boekjes komen draaien", zegt Verspeek tevreden. Er wordt een boekhoudeursus gege ven voor het kader in de wijk. „Die is volgeschreven, misschien houden wij nog een tweede. Dat is een teken aan de wand, dat de organisaties wel degelijk naar ons toekomen". Als recentelijk suc cesje melden zij de oprichting van de wijk- en bewonersvereniging Tuindorp, waarbij de SSSN geas sisteerd heeft Aad Broxks: „Wij willen meer de wijk in, de activiteiten dichter bij de mensen brengen. Sehiedam- Noord is te groot geworden om alles ïn één centrum te doen, Vroeger, toen je nog alleen Groe noord had, lag boerderij Land- vreugd centraal, Later was dat de Blauwe Brug. Nu is Woudhoek erbij gekomen, daar hebben we nu de Stuurhut Wij willen die centra graag goed gebruikt zien". Broxks ken ik al jaren. Hij was een decennium geleden al de mo tor achter de werkgroep ROM, die de laatste tijd een beetje slaapt. Toch zijn er nog veel pro blemen over verkeerskwesties, ruimtelijke ordening en milieu, „denk maar aan de geluidhin der", zegt Henk Ravensbergen. Op hetzelfde moment komt een vliegtuig over. „Hoor je wat ik be doel?" schreeuwt hrj. Dat hebben ze mooi gepland, zeg, o\rergeluid hinder praten vlak voordat zo'n Zéstienhoven-ganger passeert „Ja, het heeft wat gekost", grin nikt Paul Verspeek, „maar hij is keurig op tijd". Het even. Vrijwilligers Na twee jaar is een belangrijk probleem nog niet opgelost. Ra vensbergen: „Wij zouden graag meer vrijwillige medewerkers hebben. Onze coördinatrice zal dat proberen uit te bouwen, maar het is een kwestie van tijd. En zo lang ja amper vrijwilligers hebt, kost het wijkwerk je zelf zoveel tijd, dat je er ook weinig mensen voor warm krijgt." Even later blijkt wat hij bedoelt: er komen vier vrouwen binnen, die op een toneelstukje afkwamen. „Het spijt mij, dames, maar Betty, onze jongerenwerkster, is ziek gewor den, het gaat niet door. Laat ik uw namen even noteren". Daar na, verklarend: „Zie je? Daar zou ik nu graag vrijwilligere voor hebben". Het trio hoopt dat de openbare vergaderingen (één per twee maanden) publiek trekken, waardoor meer inwoners van Schiedam-Noord zich actief gaan opstellen ten behoeve van de wijk. „De lente, dat is een heel mooie tijd om mensen in te wer ken", zegt Ravensbergen hoop vol. (ADVERTENTIE) Exclusieve maatkleding en confectie Ruim 100 jaar kleermakers Ook voor confectie naar de KLEERMAKER Wij wensen onze clientèle een goed gekleed 1986 toe Rotterdamsedijk 409a, tel. 268164, Schiedam. Vlaardingen/Schiedam Zowel ïn Vlaardingen als Schiedam gaan deze maand weer speciale cursussen voor vrouwen van start In Vlaardingen gaat het om een VOS-cursus, die als vanouds als belangrijkste deel heeft het zelfver trouwen op te vijzelen. Tijdens de twaalf maandagochtend bijeenkomsten wordt weer over de meest uiteenlopende onderwerpen ge sproken. Op 27 januari wordt in ont moetingscentrum West tussen half tien en elf uur een informatieochtend ge houden. Geïnteresseerden kunnen zich telefonisch voor de eureus opgeven: 353511,742339 en 348993. Politieke Vorming van Vrouwen begint binnenkort in Schiedam een eveneens^ twaalf ochtenden of avonden durende' cursus. De opzet daarvan is vrouwen meer duidelijkheid en inzicht te ver schaffen in de politiek. Voor Informatie of aanmeldingen kunnen drie telefoon nummers worden gebeld: 260756, 713995 en 733726. Maar soms lacht het geluk hem nog toe. Zoals die keer dat hij met zijn vrouw op een terrasje op het Rotterdamse Stadhuisplein een kopje koffie zat te drinken. Er was net een congres in de Doelen en ook de congresgangers had den tussen de bedrijven door de buitenlucht opgezocht. „Wat draagt u daar voor mooie das", vroeg mevrouw Rijke aan een heer, die bij haar in de buurt zat Dat bleek een wethouder uit Arnhem. Even later was de ver zameling van haar man weer met een das uitgebreid. Zijn dagjes vrij reizen met de trein gebruikt de Vlaardinger bij na allemaal om op 'dassenjacht' te gaan. En soms vinden de mensen bij wie hij aanklopt dat zo leuk, dat hij nog maar nauwelijks de laatste trein naar huis kan halen; zo gastvrij wordt hij soms ontvan gen. Hij ziet er ook geen been in om in één dag Brussel en Ant werpen te doen met het openbaar vervoer. Maar de meeste dassen worden gewoon gebracht door de postbode. Wat hij met die verzameling moet. daar heeft J.M. Rijke ei genlijk geen idee van. „Dat weet ik ook niet Het is een sport om 5 maar te hebben". Maassluis De Rotterdamse goochelaar Kortini geeft woens dag een speciale kindervoorstel ling in het Maassluisse Schuurke- rktheater. Hij is gecontracteerd vanwege het succes, dat hij daar onlangs op een open-podiuma- vond had. Het succes van Kortini schuilt in het feit dat hij zijn pu bliek betrekt bij zijn goocheltrucs, waardoor de kinderen het idee krijgen dat ze zelf goochelen. De voorstelling begint om twee uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de V W-balie in het stadskantoor en aan de kassa van het theater. Schiedam De concertcommis sie van de Dorpskerk in Kethel heeft voor vier vrijdagavonden orgelconcerten genoteerd, om te beginnen op 17 januari. De Rot terdammer Aart Bergwerff be speelt het gerestaureerde kerkor gel in het dan verwarmde ge bouw aan het Noordeinde. Brandweercommandant Arie Metaal is op 7 februari aan de beurt, hij wordt bijgestaan door zijn dochter Ellen, die fluit speelt. Op 28 februari en 21 maart con certeren respectievelijk Hilde- brand Otto uit Rotterdam en de vaste organist van de Dorpskerk, Wim Veldhuyzen. Alle bespelin gen beginnen om half achi. Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RW 10 ]anuan 1986 Schiedam Dat brazïliaanse muziek meer is dan Astrud Gil- berto, is zaterdagavond te beluis teren in café Quibus Daar speelt de Braziliaanse viermansforma tie Tatu met op authentieke klan ken gebaseerde muziek Het be gint om tien uur, de Quibus is ge vestigd aan de Lange Haven en de toegang bedraagt/2,50. "Vlaardingen Een team van het Holyziekenhuis doet zaterdag 18 januari mee aan een alternatieve elfstedentocht in estafettevorm voor personeelsleden werkzaam in de gezondheidszorg. In totaal hebben zich voor dat evenement vijftig ploegen van elk zes schaat sers gemeld, Het sportieve treffen is georganiseerd door de stichting Ziekenhuisslag en wordt gehou den in De Uithof in Den Haag. Maasland De kerkeraad van de hervormde gemeente Maas land heeft een beroep uitgebracht op ds. G. van der Weerd. De va cature in Maasland was ontstaan door het neerleggen van zijn functie door ds. H. Keijzer, die met pensioen ging. De beroepen predikant is 34 jaar, gehuwd en is sinds zes jaar werk zaam te Ophemert en Zennewij- nen in de Betuwe. Het ligt in de bedoeling, dat hij en zijn vrouw dinsdag 14 januari kennis maken met de hervormde gemeente van Maasland. Den Haag Slechts met de grootst mogelijke moeite ont deed Elementum/Green Eagles zich gisteravond van het relatief onbeduidende Ar gus. De Maassluis® basketbal- ploeg had in de Haagse sport hal Transvaal zelfs een verlen ging (eindstand na veertig1 mi nuten 92-92) nodig om Argus met 102-101 met de verliezers fooi achter te laten. Dat Green Eagles door deze zege alleen de eerste plaats opeiste in de eerste divisie B, verzachtte de pijn nauwelijks voor coach Pe ter Kloet. Vooral in de eerste dertien mi nuten klopte het bij beide ploegen van geen kant. Green Eagles leidde na die periode weliswaar met 23-20, maar het kon geen overtuigende indruk achterlaten. De schotselectie was zo erbarmelijk, dat het duel steeds meer een gefor ceerd karakter kreeg, die slechts door het geweld onder de borden nog iets aan attrac tiviteit herbergde. Niettemin behield Green Eagles tot aan het rustsignaal een voordelige marge: 41-40. In de tweede akte schakelde Kloet van een man-to-man verdiging terug op een 2-1-2 zone en gaf hij zijn formatie aanvallend de opdracht meer in de Haagse bucket te rom melen. Dat leidde tot een gat in Maassluis voordeel (61-52), maar drie driepunters op rij van Argus' Peter Waltman ni velleerde het verschil: 71-71, dertiende minuut. Vanaf dat moment begon Peter van der Waal zuiver te mikken, maar dat kon niet verhinderen, dat Argus dertien seconden voor tijd via een driepunter langszij kwam: 92-92. Wim Kanegieter ontwikkelde zich in deze toegift tot de smaakmaer van de Eagles. De 'nummer tien' in de selectie van Kloet beschaamde het vertrouwen van zijn coach niet, plukte menig aanvaïsre- bound onder het Haagse bord weg en scoorde uit de volgen de vrije worpen minimaal een punt. Green Eagles had in de verlenging vrijwel constant de leiding en naarmate de tijd verstreek, bleek het voor Ar gus ondoenlijk dat verschil te overbruggen. De stand in de eerBte divisie B luidt: t. Green Eagles 15-24, 2. Stoepie Shoolors 15-22, 3. RoWic 15-14, 4. Amsterdam 15-14, 5. Blitz 15-14, 8. Argus 15-12, 7. Rotterdam-Zuid 15- 10 en B. Hoofddorp 15-10. DOOR NORBERT KLEINHEREN- BR1NK Schiedam Ab Fafié, Feye- noord's niet te benijden trai ner, zag het al heel vroeg zit ten in Addy Bijl, sinds een half jaar laatste man en aanvoerder van Hermes DVS. Op zestienjarige leeftijd kreeg de geboren Rotterdammer al de leiding over de verdediging van Fa- fié's toenmalige club Over maas. Twee jaar later Ter- trok Bijl naar Excelsior om daar naam en carrière te maken. Nu, zeven jaar later, likt Bijl de wonden van zijn g zo glorieus begonnen, maar f in feite zo triest geëindigde, 2 profavontuur. „Het tweede seizoen onder iü Hans Dorjee, een fijne vent 8" overigens, was mijn leukste en *2 beste", herinnert de sympa- thieke Bijl (25) zich maar al te °- graag. „Rob Ouwehand viel weg en daardoor stond ik ge- durende de hele nacompetitie laatste man. Dat was een fan tastische ervaring. We promo veerden naar de eredivisie, maar Dorjee moest toch weg." De terugkeer op Woudestein van Rob Jacobs, die als hoofd trainer even een jaartje bij SVV 'ervaring* had opgedaan, bleek achteraf gezien fataal voor Bijl. Aanvankelijk ging Jacobs op de oude (Dorjee) voet verder, maar naarmate het seizoen vorderde, werd de voorkeur van de robuuste oe- fenmeester voor Ton van der Padt steeds duidelijker. Bijl belandde op de bank, viel ver der slechts sporadisch in en veranderde in relatief korte tijd van een aankomend talent in een anonieme wisselspeler. Een ontwikkeling, die Bijl nog steeds behoorlijk dwars zit. Presteren „Kijk, in de voetballerij telt slechts één ding: presteren. Dat kun je, denk ik, alleer; op het veld doen, maar bij Jacobs waren ook nog andere zaken van belang. Hij hechtte bij voorbeeld veel waarde aan het bezoeken van recepties en uit jes als de zesdaagse, puur uit publicitair oogpunt. Ik hield daar niet 20 van, mede omdat ik toen al in Hellevoetsluis woonde met mijn vriendin. Het zijn misschien lullige din gen, maar op het moment, dat je merkt, dat de trainer je niet meer 'moet', gaan dat soort za ken een hoofdrol spelen." „Als je in zo'n situatie dan iets terugzegt tegen een hoofdtrai- Vlaardingen De voetbalver eniging De Hollandiaan tekent zaterdag 18 januari voor de or ganisatie van de traditionele Hollandiaanloop. Start en fi nish van deze prestatieloop (2Vi, 5, 10 en 15 km) zijn nabij het clubgebouw van de vierde klasser in sportpark 't Nieuwe- lant te Vlaardingen. De kortste afstand is bedoeld voor de jeugd tot 15 jaar. Zij worden om 12 uur weggescho ten. Om 12 uur gaan eveneens de deelnemers aan de 5 kilo meter van start, waarna om 13 uur de meer geoefende atleten en recreanten aan hun 10 of 15 kilometer beginnen. Het inschrijfgeld voor de jeugdloop bedraagt drie gul den, voor de andere drie af standen moet een gulden meer worden betaald. Naast de ge bruikelijke herinneringsme daille staat voor de winnaar van de 15 kilometer een fraaie door sporthuis Mart van Dam geschonken wisselbokaal klS'ar. Een nieuw element is, dat alle deelnemers kans maken op een prijs. Aan de loop is een loterij gekoppeld, waaraan de deelnemers via hun inschrijf formulier automatisch mee doen. Na afloop van de 15 ki lometer heeft in de kantine van De Hollandiaan de trek king plaats. ner als Jacobs, heb je het voor goed verbruid. Echt. het laat ste seizoen van de vijf, die ik bij Excelsior in totaal onder contract heb gestaan, had ik nog slechts contact met Jacobs via de cursus voor oofenmees- ter 3, die hij toevallig gaf. Ik ben wel geslaagd overigens." Ambtenaar Hoewel bovenstaande woor den typerend zijn voor een te leurgestelde speler —en dat is Bijl natuurlijkbeschikt de ambtenaar bij de Rotterdamse telefoondienst over voldoende realiteitszin om nog even stil te staan bij hot verschil in stijl tussen hem en Van der Padt. „Op het gebied van snelheid en hardheid legt hij het op mij af, maar qua opbouw vanuit het centrum is Ton gewoon beter. Maar daar heb je het weer, als ik één stap over de middenlijn deed, kwam Jacobs al zijn dug-out uit om me terug te schreeuwen. Hij zag het dus gewoon niet zitten in mij en dan ben je als speler in feite kansloos, hoe goed je ook in het tweede elftal of op de trai ning bezig bent." Hoe gefrusteerd Bijl ook bij Excelsior vandaan kwam, zijn schat aan ervaring kunnen ze hem nooit meer afnemen. Om nog maar te zwijgen over zijn onuitputtelijk mentale incasse ringsvermogen, dat hij eraan heeft overgehouden, want, 'als reservespeler word je gigan tisch misbruikt', praat Bijl de bij Excelsior eveneens ge straalde Ton Kooiman (nu on der de lat bij TSB) na. Aanvoerder Via de familie Weggemans (zoon Hans speelde met hem bij Excelsior in het tweede, va der Joop was hel vorige sei zoen jeugdtrainer bij Hermes DVS) kwam Bijl in Schiedam terecht, waar hij, na een korte gewenningsperiode, zijn draai weer gevonden lijkt te hebben. Het feit, dat de spelersgroep hem unaniem als aanvoerder kozen als opvolger van Ruud Addy BijL.'ik mis het vier, vijf keer trainen in de week'... Bakker en Ben Landsbergen, zegt in dat kader genoeg. „In de voorbereiding heb ik even op het middenveld ge staan, maar daar hoor ik ei genlijk niet thuis. Vooral in deze ploeg met, omdat ik onze laatste man Leo van Hagen constant vóór me zag in plaats van achter me. Ik vroeg dan wel of hij asjeblieft wat vaker achterin wilde blijven hangen, maar dan lachte Leo even vriendelijk en nog geen paar minuten later zag ik wederom zijn rugnummer," „In overleg met trainer Hans Kostense, met wie ik direct al een goed contact had, hebben we toen de boel omgegooid en dat pakt tot nu toe prima uit. Alleen het vier. vijf keer trai nen in de week mis ik. Eerlijk gezegd, als cr morgen een club uit het betaalde voetbal aan de bel trekt, ben ik overmorgen vertrokken, hoe goed ik het hier ook naar mijn zin heb". De kans daarop, beseft ook Bijl, moet echter gering wor den geacht, hoewel je dat in de voetballerij nooit zeker weet... Maassluis Nu de kans op competitievoetbal voorlopig tot een minimum Is terugge bracht, heeft trainer Eric Gud- de voor Excelsior IVI een alter natief programma samenge steld, De Maassluise eerste klasser speelt zaterdag (14.30 uur) in Haarlem op kunstgras tegen Kennemerland en woensdag <20 uur) bij Asvion tegen het Schiedamse SFC. De overige oefenduels zijn.* 18 ja nuari Rijnsburgse Boys—Ex celsior M (14.30 uur), 21 janua ri HBSSExcelsior M (ter rein Spirit, 20.30 uur), 27 janu ari Excelsior MLandelijke jeugd Feyenoord (terrein Spi rit, 19 uur) en 3 februari Excel sior M—Landelijke jeugd FC Den Haag (terrein Spirit, 19 uur). Schiedam Klaverstede heeft in het gelijknamige ge bouwencomplex van 17 tot en met 19 januari de organi satie in handen van de derde open Schiedamse squash- kampioenschappen. Gespeeld wordt in de categorieën heren B. dames B en heren C. Het prijzenpakket in de B- klasse is niet te versmaden. Zo ontvangt de winnaar een compactdisc. De wedstrijdleiding, die in handen is van Wouter Don en Leslie Toorop, kan met name in de klasse heren B nu al rekenen op een sterk veld. Nico Gerritse uit Wester voort, die vorig jaar deze titelstrijd won, zal geduchte te genstand ondervinden van Fokko de Koning (Victoria). Johan-van Nispen tot Zevenaar (Den Haag), Ronald Par- mentier (Wateringen) en Ivo de Kater (Amstelveen). Bij de dames behoort de voor eigen publiek spelende Jo- landa Leget tot de favorieten. Vorig jaar nog bereikte zij de halve finale. Verreweg de meeste aandacht gaat ech ter uit naar Joyce Holia. Het jeugdige talent uit Den Haag heeft dit seizoen al aansprekende prestaies gele verd en lijkt in één ruk door te stoten naar de nationale top.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2