voor m Zeepbel en Pias samen Fietsers terug op Schiedamsedij k 918 VLAAROINBS DA&BIAO sciEfMisnnfflM NIEUWE WATERWEG UIUUWL 1 Betaald parkeren morgen van kracht Schutsluis mag niet uitbreiden De Vaart zweert nomadenbestaan af Met de schrik vrij D66 weert PSO na politieke pressie Kees yan Kopten opent praatgala Renovatie Schieland grote verbetering D66: gepasseerd Fietser met paraplu onderuil Rectificatie WATERWEG Regionale redactie. Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Teleioon: 010-343229. 352066, 350557 - sportredactie: 345209. WOENSDAG. 15 JANUARI 1985 Vlaardingen Vanaf morgen moeten mensen die hun auto in het centrum van Vlaardingen willen parkeren eraan geloven. Wethouder Jan Madem (verkeerszaken) neemt dan de eerste parkeerautomaat officieel in gebruik en daar mee wordt in de binnenstad het betaald parke ren van kracht Burgemeester en wethouders vinden het vorig jaar nog: zo omstreden betaald parkeren be langrijk genoeg om het met een kleine feeste lijkheid van start te laten gaan. De afgelopen maanden zijn alle voorbereidingen getroffen om inhet hartje van de binnenstad parkeerme- ters en -automaten te plaatsen. Donderdag is dat werk klaar. Vanaf die dag betalen a utomo- bilisten in de binnenstad anderhalve gulden voor een uurtje parkeren. Overtreders worden de eerste dagen niet bekeurd, maar gewaar schuwd met een folder onder de rui te wisser. In de eerste fase blijft het betaald parkeren be perkt tot Veerplein, Weeshuisplein, Joubert- straat, Korte Hoogstraat, Waalstraat, Kuiper straat en Fransenstraat Dat gebied wordt uit gebreid als de eerste Waardingse parkeergara ge aan de Afrol wordt geopend. De gemeente rekent erop, dat dat aan het einde van dit jaar gebeurt Vlaardingen Keesvan Kooten werkt mee aan het eerste politiek-literaire café in de Harmonie. Een persoonlijk, succesje voor Marten Putman. De Stadsgehoorzaal directeur loopt al een hele tijd rond mét het plan voor een praatcafé in" de Harmo nie. Op 30 januari gaat zijn wens in ver- vulling en door de aanwezigheid van Koot I krijgt het zelfs extra glans. In het theatercafé praten politici, journa listen, artiesten, kunstenaars, mensen uit het theaterwereldje,' trendvolgers en trendsetters over de dingen die het leven schoonheid, humor en diepgang géven. Kees van Kooten geeft Putmans café een opmerkelijke start. Politiek café in VJaardings Theater In' het culturele leven van Vlaardingen speelt het Stadsgehoorzaalcomplex na tuurlijk een. voorname rol en Putmans ■wens lag ook wel een beetje'" vdor.de hand Maar niet alleen cultuur "krijgt aandacht; ook de politiek gaat uitvoerig over de tong. Met een frequentie van twee weken worden er voortaan bomen en boompjes opgezet over cultuur, politiek en litera tuur in het algemeen en over 'het VlaarSv - dingse wereldje'in het bijzonder. Aan de eerste café-avond, op 30 januari^* geeft schrijver/'trendsetter Kees van Koo-% ten een speciaal tintje. Marten Putman'.'*' heeft de befaamde schrijver-komiek-?;-» trendsetter bereid gevonden in het thea-V* tercafé het een en ander te vertellen over; - zijn opvattingen van cultuur. Van Kooten,'.! meldde in een antwoord aan Marten PuK man dat hij een' avondvullend programma' wil verzorgen met 'babbels' over. van af-?: les-en-nog-wat„ boeken signeren en vra-> gen beantwoorden. Putman was mber dan tevreden met dé--' brief van Kees Ivan Kooten. 'Koot' mijdt; meestal de publiciteit en eigenlijk is zijri toezegging voor! het Vlaardingse Theater- café een opmerkelijke uitzondering. Het theatercafé krijgt dankzij Kees van Koo ten een extra goede start. MaassluisDe directie van ver- zorgingstehuis De Schutsluis krijgt .van gedeputeerde staten geen tóestemming het aantal ver- 'zorgingsplaatsen uit te breiden van 115 naar 122. Zelfs een ge- wonnen Arob-procedure, waarbij de rechter de directie in het gelijk stelde,-mocht niet baten. De pro vincie legde die uitspraak naast i zich neer. am Wij wisten helmaal niet dat die mogelijkheid bestond", aldus di- recteur R.J. Nijenhuis.; ,JIet ver baasde ons ook wel. Wij zijn di rect ih' beroep gegaan bij de Kroon. Er is een versnelde proce dure op gang gebracht, maar de uitslag daarvan iaat óp zich wachten." De directeur van het verzor gingstehuis is danig teleurgesteld over de houding van GS. „In ons streven om het aantal verzor gingsplaatsen uit te breiden, wor den wij volledig gesteund door burgemeester en wethouders. Ook alle regionale instellingen staan achter ons. Uitbreiding is nodig, omdat de nood in de Wa terweg-regio groot is. Mensen kunnen niet direct geholpen worden. Wij hebben een wacht lijst van jaren en da t zou eigenlijk niet mogen." Uitbreiding van het aantal ver- zorgingspLaatsen heeft direct tot gevolg dat er ook meer arbeids plaatsen komen. „En ook dat is natuurlijk een belangrijk aspect", aldus Nïjenhuis. Schiedam Het Schie- landziekenhuis neemt donderdag 30 januari-de geheel gerenoveerde der de etage van het gebouw aan. de BK-laan officieel in gebruik. Die verplee- gafdeling staat model voor de aanpassingen, die ook op andere afdelingen in zowel de BK-laan als de Stadhouderslaan wen selijk zijn. Verpleegkundig directrice Corry de Frel-Schop verwacht dat die opknapbeurten nog tamelijk lang op zich kunnen laten wachten; Pas als Den Haag groen licht geeft voor het concentratiemodel (samenvoeging van de twee zie kenhuizen tot één), waarnaar de directie nog steeds reikhalzend zit uitte kijken, komen de reno- vatieplannen in een stroomver snelling. .Zolang dat niet gebeurt, kunnen we jaarlijks, slechts bescheiden middelen uittrekken voor dit werk", aldus me vrouw De FreL De 'renovatie betekent volgens .haar een aanzienlijke verbete ring. Er is een extra sanitaire groep én een isoleerkamer bijge bouwd. De zusterkamer is afge sloten, zódat de patiënten daarte genover gevrijwaard zijn van ge luiden .-.uit dat vertrek. Aan de achterzijde is een balkon omge bouwd tot een opvangruimte voor- familie of kennissen van zeer ernstig zieken. Vlaardingen De zwerftocht van driejaar door Vlaardingen is eindelijk voorbij. Scholenge meenschap De Vaart heeft van daag het gebouw aan de Konin- ginnelaan officieel als dependan ce in gebruik genomen. Wethou der Arij Maarleveld toog naar de lbo/mbo school om de officiële openingshandeling te verrichten. De laatste drie jaar is het vooral voor de leerlingen van de boven bouwklassen van het lbo behel pen geweest In de oudejaars nacht van 1982 brandde de hou ten'dependance aan de Flores- laan vrijwel geheel af. Het gevolg was verstrekkende-Twaalf klas sen werden jdaldoos. Sindsdien zijn de leerlingen als een stel no maden döórjde stad getrokken. Zij gingen achtereenvolgens naar de Vondelstraat, Groen van Prinstererstraat, Meeuwenstraat, Spechtlaan en het pand van de voormalige protestants christelij ke school Open Vensters aan de Koninginnelaan. De opheffing van enkele scholen en de verplaatsing van schoolor ganisaties in Holy leidden er uit eindelijk toe, dat Open Vensters aan het begin van dit schooljaar in zijn geheel beschikbaar kwam voor De Vaart Het laatste half jaar zijn verbouwingswerkzaam heden uitgevoerd. Rijk komt over de brug Vlaardingen De gemeente krijgt gela óm verkeerslichten te t taatsen op het kruispunt van chiedamsedijk en JulianasingeL Het rijk heeft twee-en-een-halve ton subsidie toegezegd. Met dat geld kan ook een fietsstrook langs de dijk worden aangelegd, zodat de afsluiting voor wielrij ders ongedaan kan worden ge maakt Wethouder Jan Madem deed die mededeling gisteravond in de commissie verkeer. Dankzij die subsidie hoeft Vlaar dingen zich geen zorgen meer te maken over een protest van de echte Nederlandse fietsersbond (ENFB) tegen de afsluiting van de dijk. „Het fietsverkeer heeft in dit geval een zware tol moeten betalen voor uitvoering van het verkeerscirculatieplan", vond de bond. Het fietsverkeer werd van de Schïedamse'dijk geweerd, om dat het door de afsluiting aan de kop van de Schiedamseweg te druk en te gevaarlijk zou worden opdedijk. De gemeente kan dankzij de sub sidie aan bijna alle wensen van de ENFB tegemoet komen. Vlaar dingen wilde dat altijd wel, ver telde Madern gisteravond, maar was alleen niet van zins voor het fietspad en de verkeerslichten geld uit de gemeentekas uit te ge- vete •Schiedam De stichting Gereformeerde Bejaarden Corporatie en de Landelijke stiehting voor Sociale Bouw (LSB) nemen in Woudhoek-Noord elk èen deel van de woningbouw voor rekening, die eerst door het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (ABP) uitgevoerd zou «mr/lAiv Verdere woningbouw in Woud- Pionnen hoek past niet in de beleggingsfi losofie van de ABP, geeft ge meenteambtenaar Henk Lamp hen als toelichting. Zelf woont hij aan het Slot Assumburgpad, in. een nog door het ABP gereali seerde woning. De gereformeer de stichting en de LSB bouwen ten zuiden hiervan deelplan 4-A vol. Het gaat om het gebiedje tussen de Geuzenbuurt en de Kastelen- buurt van Woudhoek, op de strook langs de vijver die van oost naar west loopt De Gerefor meerde Bejaarden Corporatie De SSSW wil 56 woningen neer zetten tussen het winkelcentrum en verpleeghuis Driemaasstede. De BNG wil -89 woningen kwijt In de meest noordoostelijke punt van Woudhoek, langs de Harre- weg. Eurowoningen denkt aan de meest noordwestelijke punt, aan de rand van Midden-Delf land en op 'veilige' afstand van het zandlichaam voor rijksweg 19; hier is plaats voor 52 wonin-. gen. Mabon ten slotte, een ont- wikkelingspoot van Volker - Bouw die in Woudhoek 'voor' dé. heeft een plate'irigediend voor 95".;:;aBP bouwde, neemt ten noorden bejaardenworiingen, waar vol gens de Raad voor het Bejaarden- werk en de ouderenbonden in Schiedam grote behoefte aan be staat De LSB denkt aan 67 wo ningen, waarvan 51 gestapeld en 16 'platte koek', zoals Lamphen het omschrijft Tussen nu en twee maanden kan met de bouw wor den begonnen. In Woudhoek, waar in totaal 2200 2300 woningen waren gepland, is al veel nieuwbouw- gereali seerd, maar er blijkt nog plaats te zijn voor 400 woningen. Buiten de plannen van de gereformeer de stichting en de LSB zijn er nog plannen van de stichting Samen werkende Schïedamse Woning corporaties (SSSW), het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten (BNG), Eurowoningen en Ma- bon. van de Botenbuurt 40 woningen over. Ook hier, langs de Scheep vaartweg, zou aanvankelijk de ABP zelf bouwen. Tot zover gaat het om plannen, die in voorbereiding zijn. In uit voering zijn de volgende projec ten: 12 woningen van de BNG en 25 van Urbibouw in de Ambach- tenbuurt, 64 van Heymans en 20 van de SSN ten noorden van de trambaan nabij de Harreweg, 7 van Casas ten noorden hiervan, en 22 van Mabon ten oosten van de Geuzenbuurt Eurowoningen is reeds met 36 woningen actief in het gebiedje, waar deze organisa tie meer woningen wil bouwen. En de SSSW is bezig met 16 wo ningen achter het winkelcen trum Woudhoek. Vlaardingen Nel Kester' van D66 vindt het schanda lig, dat voor het politiek café dat in zaal De Harmonie wordt gehouden alleen de drie grote politieke partijen zijn uitgenodigd. „Zijn ze nou gek gewórden?", briest zij., Kester vindt het een domme misser van de organisatoren, dat zij met de verkiezingen in zicht wel PvdA, CDA en WD, maar niet de kleinere partijen de gelegenheid wil len geven te debatteren over cultuur in Vlaardingen. „Alsof wij daar geen mening' óver hebben!" Het raadslid is zeker niet van plan het erbij te laten zitten. „Putman krijgt hier nog wat' over te horen", voorspelt zij. Schiedam?Een stevige wind vlaag heeft gistermiddag een 53- jarige fietser uit Schiedam van de ene kant van de Nieuwe Haven naar de andere geblazen. De man. had op de fiets zijn paraplu opge stoken. Aan. de linkerkant van de weg 'kwam de Schiedammer in botsing met een tegemoetkomen de auto. De man kwam ten val en werd met een pijnlijke schouder naar het Schielandziekenhuis ge bracht. Het letsel viel echter mee, de on gelukkige fietser kon meteen weer naar huis. 4. - Meer recreatie tussen Vlaardingen en Maassluis;J Vlaardingen/Maassluis Deelplan Lickebaert is in ontwerp gereed, gekomen als onderdeel van de recon structie in Midden-Delfland. Het gaat vooral om hét gebied tussen. Vlaardingen en Maassluis, de Zuidbuurt, waar een gedeelte van de huidige landbouw wijkt voor recreatie. Ook de Broekpolder en de Vlietlanden ma ken deel uit van het plan-Lickebaert. Ten westen van Vlaardingen ligt de nadruk op de. oeverrecreatie (zwemmen, vissen, spelevaren) en de kleine watersport (surfen, roeien), waarvoor eén plas wordt aangelegd van ongeveer 32 hec tare. Deze plas wordt zodanig inge- richt dat voor alle recreatievor- men een eigen plaats beschikbaar is. Bij Maassluis worden eveneens Het gebied Lickebaert, gezien?" vanaf een hoog gebouw, In het artikel over massale ziek melding bij de EHBO-afdeling van het Schieland-zïekenhuis in onze krant van afgelopen maan dag is de rol van waarnemend hoofd Steef Nieuwenhuysen on juist weergegeven. Door zijn op treden zou een drenkelingelje onnodig in levensgevaar 2ijn ge komen. Slechts door ingrijpen van de vader van hét slachtoffer zou het leven van het kind zijn gered. Die toedracht klopt niet. „Ik heb niet ingegrepen en heb braaf zit ten wachten", aldus de ouder. „Er zijn weliswaar fouten gemaakt, maar die hebben niet die gevol gen gehad die in het artikel wordt gesuggereerd", stelt hij verder. Vlaardingen De peuterspeelzalen Pias ging is naar niet ongelukkig mee. Zij kan en Zeepbel in de Vettenoordsepolder gaan de ruimte, die vrijkomt door de sluiting 'samen. Dat gebeurt op initiatief van de van de peuterspeelzaal, goed gebruiken, wiikvereniging, die daarmee de gemeente ,.De vereniging zit om vergaderruimte te een stap voor is. Omdat de groepsgrote van springen weet speelzaalleidster Els Ver- de speelzalen te klein is en Pias en Zeepbel brugge. niet voldoen aan de eis van de gemeente De gemeente is ook met ongelukkig met de dat er een wachtlijst moet zijn, zou de ge- fusie „Er zijn veel ontwikkelingen gaande meente op den duur ook actie hebben on- 111 de sector kinderopvang zegt een dernomen woordvoerder. „Kijk naar de halve aagop- Feuterspeèlzaal Zeepbel, gehuisvest in het vang. Daar is veel geld voor nodig. Het be- voormalig badhuis, blijft bestaan. Pias drag, dat door de samenvoeging vrijkomt, wordt'peF 1 maart gesloten. De wijkvereni- kan m dezelfde sector heel goed worden besteed".- s De brandweer probeert hel wrak op de drie overgebleven wielen te-zetten. s Schiedam Geschrokken stond een 35-jarige Sehie- dammer vannacht naast zijn verkreukelde auto op de S Nieuwe Damlaan toen de politie kwam aangesneld. De s man was de macht over het stuur verloren en met zijn S? rechtervoorwiel in de goot langs de weg terecht geko-, men. De auto sloeg over de'kop en belandde op de lin- 5 'S ker rijbaan. De brandweer kwam eraan te pas om het wegdek schoon te spuiten. s De' politie vermoedde dat er drankgebruik in het spel :j| was en nam de man de bloedproef-af. enke'le kleinere plassen vooral ten behoeve van dé oeverrecrea tie gemaakt De grotere water sport (zeilboten, motorboten) krijgt de beschikking over een ca. 75 na grote waterplas in de Fop penpolder. Rond de watergebie den liggen speel-, en ligweiden, parkeerplaatsen en -voorzienin gen. De beplanting moet daarbij voor de nodige beschutting zor gen. Tevens ontstaat een aan trekkelijk en gevarieerd land schap. Tegen de Maassluissedijk wordt een wandelgebied van ca 30 ha. gerealiseerd. Een groot gedeelte van de beplantingen is al in voor gaande jaren aangelegd, evenals een strook beplanting tegen de bebouwing van Vlaardingen. Wandelen is verder volop moge lijk in het Oeverbos langs de Nieuwe Waterweg en in de Broekpolder. Het Oeverbos en de Broekpolder zijn al ingericht voor de openluchtrecreatie. Een deel van de Broekpolder bestaat uit een golfbaan, die zelf niet openbaar is, maar de wandelpa den erdoorheen zijn voor ieder een toegankelijk. Door de recreatiegebieden wordt een netwerk van paden aange legd.'De aanleg van een nieuwe spoorwegovergang over de spoorlijn Hoek van Holland-Rot terdam vormt de belangrijkste schakel voor het langzaam ver keer in de Lickebaert Om de toe komstige recreatiegebieden van uit de steden beter bereikbaar te maken, worden een brug over de Bocnervliet bij Maassluis en een viaduct over rijksweg 20 aange legd. Ten noorden van het Oeverbos is een gebied van 40 hectare be stemd voor puinberging. In het hele gebied zijn waardevolle stukken landschap met grote na tuurwaarde te vinden, zoals de Vlietlanden, de eendenkooi en de Rijskade, een oude houtkade. Ook is er een aantrekkelijk ge bied voor vele weidevogels. Een deel van de polder wordt ook in gericht als een nat, moerassig ge bied. In een gebied van ongeveer 225 ha zal de landbouw blijven voortbestaan. Aan het deelplan zijn tal van on derzoekingen vooraf gegaan, waaronder een bodem- en ge- wasonderzoek. Het Lickebaert- gebied ligt namelijk pal onder de (verontreinigende) rook van de industrie in hetBotlekgebïed. Dit voorlopig vastgestelde ont- werp-deelplan is in het kader van de inspraak deze periode loopt tot 1 maart 1986 toege zonden aan alle belanghebben den in dit gebied, de bewoners en diverse instanties. Van der Spek wijkt tuf naar zaal Beatrix Schiedam -D66 laat de- Partij voor Socialisme en Ontwapening vanavond niet toe tot haar fractieka- mer in het stadhuis op dé Gróte Markt. Adri Reijn-- hout heeft de PSO laten weten onder druk te zijn gezet door andere partijen,! onder andere de PvdA- Hij Is daarom teruggekó- men op zijn toezegging dat de Schiedamse ex-PSP'ers vanavond Fred van dei- Spek in de D66-fractieka- mer kunnen ontvangen. Plaatselijk PSO-woordvoerder Jóhri Zwart: „Reijnhout heeft mij verteld dat de PvdA bang was, dat bij een grote opkomst van avond niet de D66-ruimte zou"?, worden gebruikt, maar dat wij il-c" legaal in de PvdA-kamer zouden gaan zitten. Nou ja. Maar de ver gadering gaat wel door. Wij wij ken uit naaf zaal Beatrix, dat is vlakbij". In zaal Beatrix begint de bijeen komst om dezelfde tijd: acht uur. "Van der Spek zal de oprichting van een Schïedamse PSO-afde- ling begeleiden. Behalve Zwart is oua-PvdA-raad slid Hans Kö- nings één der initiatiefnemers. De PSO zal, zoals het Rotterdams Nieuwsblad gisteren meldde, zonder naam deelnemen aan dè raadsverkiezingen op 19 maart Als PSO kan het niet meer, want de termijn voor inschrijving isge-^ sloten. Op persoonlijke titel kun nen Jde PSO-leden zich nog wél verkiesbaarstellen. gf- John' Zwart heeft zich verbaasd;.: dat FSP/PPR-raadslid Bart de Leed.e gezegd heeft dat er voor de 'splinter' PSO geen plaats is. Dé.-. Leede zei dat tegen Het Vrije-;. Volk.. Ex-PSP-lid Zwart in eervj- réactie; „Dat valt mij van ee~ö£ FSP'er tegen om te doen alsoÊ een ander geen recht van bestaan: heeft Ik heb de ledenlijst van de" PSPin Schiedam eens nagelo- pen: idat zijn ook maar 23 leden.:| Wat zou Bart daar dan van viriv- den? Zou hij dat serieus nemen?"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1