WATERWEG SPORT zit niet n neer oBAUADffio Poulus en Vollebregt lopen al kwart eeuw 4 Ieder woord teveel vond Houtman zonde GELIJK HEBBEN IS NIET GELUK KRIJGEN Postkantoor dicht door verbouwing Problemen Schiedam;: Praten o ver de bijstand Vrouw leert vergaderen Shell contra Sunlight SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad woensdag IS januari 1986 DOOR CHRIS WOERTS Maassluis Boven haar bed heeft Manda Kapil een spreuk hangen die, hoe ironisch ook, zeer van toepassing is op het raadslid van D66: 'Gelijk hebben is nog geen gelijk krijgen'. Ze kan het zinnetje inmiddels bijna dromen. „Het slaat volle dig op de situatie binnen de af deling Maassluis van onze par itij. Ik voel het ook zo, nu ik door de leden niet ben gekozen als lijsttrekker". Manda Kapil, nog steeds zeker van ha'ar gelijk,, heeft de tegen- -slag nog niet kunnen verwer- jken. Zij had gerekend op een klinkende overwinning. „Ik ben misschien te optimistisch .geweest. Vanuit de partij kreeg ik steeds te horen: joh, Manda, laat de leden opnieuw stem- men, dan win je glorieus. Al leen waren de mensen die dat 'zeiden niet actief in Maassluis, maar in de landelijke politiek. ;ik heb daardoor de zaken ver keerd ingeschat. Toen ik het -verhaal vertelde aan Tweede- jkamerlid Erwin Nypels rea geerde hij met: ga weg, zulke dingen komen toch niet meer bij ons in de partij voor. Het te- i gen deel is waar, ik heb het nu zelf ondervonden". Jan Storm trekt bij de komen de gemeenteraadsverkiezingen 'de kar van D66. Na 2es jaar. raadslidmaatschap werd Man da Kapil wreed teruggeroepen door de leden van haar eigen -afdeling. Advies 'Op advies van het hoofdbe stuur werden ruim voor de ^schriftelijke stemming alle le iden persoonlijk benaderd. Ka- pil: „Het was alsof ik tegen een mutir opliep. Niemand stond open voor mijn argumenten en dat kwam hard aan. Misschien dat het komt door een soort kudde-mentaliteit; mensen voelen zich al gauw thuis in een meerderheid. Dat is lekker veilig". Manda .Kapil neemt dan ook afstand van de afdeling. „Ik voel me. niet meer thuis in de plaatselijke D66. Landelijk na tuurlijk nog wel. Daarom stap ik ook niet uit de partij. Plaat selijk zal ik voor de komende verkiesingen ook geen cam pagne voeren. Daar ben ik niet toe in staat. Dat is op dit mo ment teveel gevraagd. Wel ga ik de landelijke campagne on dersteunen. Verder weet ik het nog niet. Ik kan natuurlijk een voorkeurstemmenactie onder Kapil: geen campagne. de aanhang van D66 in Maas sluis beginnen', maar daar wil ik eerst de nodige adviezen over krijgen uit. de partij". Stilzitten Stilzitten zal Manda Kapil de komende maanden zeker niet. Mocht zij op 19 maart niet in de gemeenteraad worden ge kozen, dan verruimt ze haar blik naar Den Haag. „Het werk van fractie-assisente lijkt me erg aantrekkelijk en inte ressant. Misschien dat ik dat ga doen". Wat blijft is ergernis. Mocht D66 echter twee zetels in de Maassluise raad halen, dan moet zij wel samenwerken met haar directe opponent Jan Storm. „Ik zie daar wel moge lijkheden toe", aldus het zit tende raadslid. „Het is alleen zo ontzettend jammer dat Jan zich heeft-laten gebruiken door het bestuur. We hadden elkaar zo goed aan kunnen vullen. Ik met mijn ervaring in de raad als lijsttrekker en daarnaast Jan. Nu is het andersom en dat is; geen goedezaak. Er zullen nog heel wat gesprekken moe ten volgen om op één lijn te komen". „De afdeling heeft het kader op straat gezet. Maar zonder kader kom je er niet. Jaren lang heb ik me voor de partij ingezet. "Ik heb wat afgeklun- geld de laatste jaren. Niemand a ie mij hielp. Alleen Ineke ten Broek steunde mij volledig. Van het bestuur hoorde je nooit iets. Nooit kreeg je vanuit het bestuur ondersteuning, een complimentje. Bij raadsverga deringen zag je buiten Ineke ook niemand. En nu krijg je dit als dank. Het is keihard ge speeld, zonder rekening te houden met menselijke aspec ten". Vlaardingen Vrouwen met een bijstandsuitkering kunnen voorde cursus 'Zielig zijn we niet' terecht in buurthuis De Heipaal in Vlaardingen. De cursus is een initiatief van de vereniging Vrouwen in de bijstand in sa menwerking met de werkgroep Vrouwendag van de Heipaal, De Vlaardingse emancipatiewerk ster zal de cursus ondersteunen. Tijdens de cursus, die op 5 februa- ,rt van start gaat, wordt onder meer gesproken over wat wel en wat-niet mag als je een bijstands uitkering hebt, hoe zit het met de financien en hoe zijn de vooruit zichten op werk en wat kunnen mensen doen om die kansen te vergroten. Via videofilms en een mede werkster van het project. Vrouw en Arbeid wordt geprobeerd dui delijkheid te verschaffen. De cursus, die in totaal acht och tenden in beslag neemt, duurt van 9.15 uur tot 11.15 uur. Er zijn geen kosten verbonden aan deel name. Een informatie-ochtend wordt gehouden op 22 januari om 9.30 uur in De Heipaal. Ook telefo nisch kunnen inlichtingen wor den .ingewonnen: 743716 en 745660. Kinderopvang is aanwe zig. Vlaardingen In het Vlaarding se vrouwenhuis begint een cursus voor, door en met vrouwen. Een cursus die is bedoeld om de vrou wen vaardigheden bij te-brengen die nodig zijn voor aanstaande bestuursleden van verenigingen en leden van oudercammissies. Aan de orde komen onder meer vergadertechnieken, notuleren, fesprekstechnieken en het on- erhouden van contacten met di verse. instanties. Cursusbegeleid ster is Rie van Leeuwen-Brou wer. Voor de negen geplande bijeen komsten wordt een eigen bijdra ge gevraagd van 25 gulden. De cursus begint vanavond. iSchiedam Het postkantoor aan de Lange Nieuwstraat in Schie dam wordt ingrijpend verbouwd. Het twintig jaar oude kantoor voldoet niet meer aan dé eisen van deze tijd. De indeling is danig verouderd en voor het publiek erg onoverzichtelijk, vindt de PTT zelf. Ook is de postbusac commodatie ontoereikend en de intetne organisatie moet door di verse wijzigingen eveneens een aanpassing ondergaan. Voor het publiek heeft de ver- bouwing van het postkantoor wel de nodige gevolgen. De hele be nedenverdieping wordt binne- kort gesloopt. Het postkantoor zal dan gedurende enkele maanden niet open zrjn voor de bevolking. Om iedereen toch van dienst te kunnen zijn worden er zoge naamde Jan Snel-units geplaatst recht tegenover het postkantoor. In vier daarvan zullen de tijdelij ke loketten worden onderge bracht. Een vijfde unit wordt ge bruikt voor de postbussen. De openingstijden van het post kantoor blijven ongewijzigd. De postbushouders moeten er echter wel rekening mee houden dat zij buiten de normale openingsuren niet meer terecht kunnen voor het ophalen van de post. ïn de tweede helft van augustus moet het vernieuwde gebouw weer in gebruik worden geno men. De verbouwing vindt plaats volgens een ontwerp van archi tect H.G.M. Jocker en het werk wordt Liitgevderd door de ko ninklijke aannemingsmaatschap- pij Van Waning BV uit Rotter dam. BIJ HET OVERLIJDEN VAN EEN OUD-WETHOUDER DOOR KOR KEGEL Schiedam De reacties op zijn overlijden weerspiege len vrij nauwkeurig, hoe drs.. Jaap Houtman op an deren overkwam. Hij was een rustig man, zeggen mensen die jarenlang een innig zakelijk contact met hém hebben gehad. Be heerst noemt men hem, to lerant ook, en vriendelijk. Men prijst die uiterlijke kwaliteiten. Hoe hij innerlijk was, welke ge dachten hem bezielden, wat zijn idealen waren, 'het blijft nage noeg onbesproken. En dat is be grijpelijk, want Houtman had het er zelf weinig over. Hij was een man van weinig woorden, elk woord teveel vond hij zon de. Schiedam heeft het vooral kunnen merken in dat ander- halfjaar, dat hij wethouder was, van september 1970 tot januari 1972. Tegenstanders van deze l 'ouderwetse liberaal' (de kwali- j ficatie is van zijn partijgenoot I Gerard Verhulsdonk) vonden j hem stug, maar anderen ken- den zijn uitgangspunt wie poli- dek bedrijft, moet zich goed in de zaken verdiepen en geen dingen vragen, die men behoort te weten. Dus ging hij er niet op Hartaanval Jaap Houtman is 62 jaar gewor den, leed de laatste jaren aan r zware suikerziekte, maar werd vorige week getroffen door een - hartaanval. Zijn gericht is sinds de jaren vijftig, na rijn studie iri de economie, niet uit onderne mend Schiedam weg te denken, geweest Als telg uit een distilla- teuregeslacht Hij werd direc- teur van de Schiedamse Alco hol Fabriek aan de Westvest trouwde hij met een Dirkzwa ger uit de Florijn-tak. Met de in middels ook overleden Maarten Dirkzwager vormde hij jaren lang de spil van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, af deling Schiedam, tot hij werd opgevolgd door ingenieur Date- ma. Houtman was ook actief voor de Kamer van Koophan del, in serviceclubs en in de sport (tennis) en was mede-op richter van het Francois Ha- verschmidthuis aan de Prins Bern har dl aan. In 1954 kwam hij in de raad van commissarissen van de Spaar bank anno 1820, tegenwoordig de Bondsspaarbank Schiedam Drs. Jaap Houtman. Een foto uit de periode van zijn wethouderschap. feheten. Sinds 1975 was hij iervan voorzitter. En altijd even zakelijk,, even rustig en voorkomend. Dicht men hem in de Schiedamse politiek een grote mate van tolerantie toe, tolerant is geen woord dat bij ondernemers populair is en in die kring spreekt men dan ook niet van een 'tolerante' Hout man; wel van een bedaard be stuurder die „op het juiste mo ment de juiste woorden wist te zeggen". Dat vindt bankdirec teur Klaas van de Geest, die hem tien volle jaren van nabij meemaakte. Ongezellig Zijn periode in de gemeente raad heeft Houtman de meeste bekendheid bezorgd. Als zoon van een oud-wethouder had hij al jong politieke interesse aan gekweekt: in de jaren zestig was hij gezichtsbepalend voor de VVD-Schiedam en hij wordt in deze kring een liberaal van het oude stempel genoemd vanwe ge zijn gemoedelijkheid. De VVD hield in die tijd nog geen fractievergaderingen: Jaap Houtman. Henk Hoek en Ge rard Verhulsdonk belden el kaar gewoon op en regelden hun kwesties in een handom draai. Kenmerkend voor Hout mans souplesse is de volgende anecdote. In de jaren zestig had Schiedam een college van PvdA, KVP en ARP. Er was een verschil van mening, toen al, over de keus tussen erfpacht en grond ver koop. De motie-Rosman vóór verkoop, door Houtmans WD gesteund, leidde tot het ontslag van de PvdA-wethouders Scheffers en Truus de Graaff. Dat vond Houtman eigenlijk maar niks. „Doe niet zo ongezel lig, komen jullie nou gewoon te rug, als je'je beledigd voelt ne men wij ons standpunt wel te rug", herinnert' Verhulsdonk rich Houtmans benadering van het probleem. En inderdaad: de WD steunde de motïe-Hoek- /Collé, die haaks stond op de motie-Rosman. De confessione len werden buitenspel gezet, maar de socialisten Scheffers en De Graaff bleven aan. Verhuls donk: „Het tekent zijn toegeef lijkheid. Hij hield niet van moeilijk doen". Giftig In 1970 werd Houtman wethou der voor financiën eri-de GTB, de gemeentelijke technische be drijven, tegenwoordig ONS ge heten. Hij kwam door de strate gie van het traditionele duo Jan Simonsen Aad Wiegman in het 'giftigste' college dat Schiedam ooit heeft gekend: PvdA, CPN en VVD leverden de wethou ders. Communist Eef Collé dankte zijn entree in het college in feite aan Piet Poot, inmiddels overleden, maar toendertijd aanvoerder van de protestants- christelijke groepering (PCG), het plaatselijk verbond van CHU en ARP. Poot nam geen genoegen met één wethouders zetel voor de confessionelen naast wethouders van PvdA en WD. Het was twee of geen, een eis die bekend werd als de Poot- doctrine. Het werd geen, zodat de CPN door de PvdA en de VVD als alternatief werd aan gewezen. De rancune in confessioneel Schiedam was groot. KVP-aan- voerder mr. Rinus van Kinde ren was woedend dat confessio nele wethouders moesten plaatsmaken voor Houtman en Collé. Fel werd het tweetal ge- attacqueerd, bij herhaling. Al leen Collé was ertegen bestand. Verhulsdonk: „Jaap Houtman was geen straatvechter". Op een historische avond, toen de raad in het Stedelijk Museum verga derde, was Van Kinderen zo uitgevaren dat Houtman, een maal thuis, Verhulsdonk opbel de: „Gerard, ik doe het niet meer, dit is niet goed voor me". Houtman was er kapot van, dat mensen zo grof met elkaar om konden gaan. Zijn opvolger werd Bert Kap- teijn, toen nog lid van D66. Het was het eind van Houtmans po litieke avonturen en hij concen treerde zich op het Schiedamse zakenleven. Daar ging het er kennelijk rustiger aan toe ,en rust hoorde bij hem. i Kor/balster Annemieke WiKemsen heeft er sïnd3 zondagavond een hele grote fan bij Harga's Freek Veer ia van een kapotte meniscus verlost Een beetje trainer had SVV na die nederlagen tegen Heerenveen en NAC natuurlijk nooit een week vrij ge geven Zou Jan Könemann een bepaald vrouwspersoon al een gelukkig 1986 heb ben gewenst? e Agnes Hoogenraad van Spirit had drie weken voor haar winter sportvakantie al een wit voetje gehaald Het wordt toch tijd, dat ze bij Oranje Nas sau de loper uitrollen In de weekbrief van WIK-handbal Jas Baldadig de volgen de passage: Op deze bladzijde moet ei genlijk de agenda van het bestuur staan, maar bij gebrek aan belangstelling en re acties hierop ziet het bestuur hier het nut niet meer van in De rechterspits van Ex celsior Maassluis 8 betrekt volgende week in z'n eentje een trainingskamp op het Maastrichtse Vrijthof Op zoek naar een bak erwtensoep? De oud-gedienden Jan van Dijk en Arie van der Sar vonden een busrit naar Haarlem te veel van het goede Zij trainden zaterdag dus met de B-se- lectie van Excelsior M mee Na zijn stuk je in het clubblad heeft Cor 'viai-oen' Ha- bermehf PPSC spontaan een wedstrijdbal geschonken Tot aan het carnaval drinkt een voormalig barkeeper op de donder dagavond van Excelsior'20 uitsluitend Spa Rood De eindredacteur van GSS' club blad is grieperig teruggekeerd van een huwelijksfeest in Schotland Voor het Guinness Book of Records Olympus ver bruikte ïn 1985 drie voorzitters: Henny van der Reyken, Leen Oosterman en Wim de Vette En hoe zat het ook alweer met de trainers Jan Fels, Jan de Lange en Aad de Held Om in de weekbrief van Satelliet de limericks van Peter Joore te kunnen begrijpen, is een hogere beroepsopleiding vereist De softbalpaartjes Ludy Rouss en Wilfried Salomons, Debby de Gids en Rob Hendriks, Connie Jonkman en Aad Siebel genieten over een paar weken ie dere avond van een heerlijk glaasje Giü- wein Het wordt stilaan tijd voor de jaar lijkse bloembollenaktie van HBSS Eén rondvraagpunt van Wim Verheij neemt twintig minuten in beslag Koos Gouka houdt zich in het interview met zijn vroe gere captain danig op de vlakte Dat kan ook aan de vraagstelling van de leerling- verslasggever liggen De aanvoerster van volleyballend DVO maakt vrijdagavond ïn meer opzichten een unicum mee. DOOR MARTIN VERMEULEN SchiedamDe enige jaren ge leden vanuit het land van Un cle Sam overgewaaide trim- koorts heeft velen er toe bewo gen wat actiever te worden. "Vandaar dat men tegenwoor dig op de vreemdste locaties en meest merkwaardige tijd stippen een 'jogger' kan aan treffen. Zakenman of huis vrouw, het doet er niet toe, bij na iedereen is in de ban ge raakt van het hardlopen, toen deze sport als nieuwste mode werd geïntroduceerd. Wim Poulus (58) en Jan Volle bregt (54) behoren niet tot dit ge mêleerde gezelschap. Al vijfen twintig jaar hullen de beide kilo metervreters zich voor dag en dauw in trainingspak om aan de conditie te werken. „Toen wij be gonnen", herinnert Poulus rich, „was het zeldzaam om iemand in trainingspak op straat te zien. Je werd in die tijd uitgelachen." „Nu is het mode", beaamt Volle bregt „De meesten denken nog, dat ze binnen een half jaar een marathon kunnen lopen", schudt hij het hoofd. Dat voor een derge lijke krachtsinspanning wel de gelijk meer training is vereist, kan het ijverige tweetal weten. Vollebregt maakte elf maal de ruim 42 kilometer vol, terwijl zijn maat, die als trainer werkzaam is bij de voetbalvereniging VDL. tien keer die prestatie leverde. Daarnaast hebben Poulus en Vol lebregt een aanzienlijke hoeveel heid halve marathons, tien En gelse miilen. Coopertests en an dere wedstrijden uitgelopen. Begin Hoe is een kwart eeuw geleden die interesse voor het lange af standslopen ontstaan „Ik speelde in die tijd", vertelt de jongste van het duo, „in een zaal voetbalteam, van wie Wim op een gegeven moment leider werd. Ik was al gecharmeerd van het hardlopen, vooral hel indivi- zaterdag Wim Poulus (links) en Jan Vollebregt genieten iedere van de frisse ochtendlucht. Al een kwart eeuw lang. Vlaardingen Verreweg de leukste wedstrijd in de eerste ronde van de districtsbeker is die tussen de herenteams van Shell (vierde klasse) en Sunlight (derde klasse). De twee Vlaardingse vol leybalteam ontmoeten elkaar za terdag 15 februari om 17.30 uur in desporthal van het sportpark De Vijfsluizen. De loting riet er voor de clubs uit deze regio als volgt uit: dames: 4 februari 19.30 Vlaardingen Flits, 13 februari 21.15'Shell—VC Goeree, 14 februari 20.15 Eu- r/OKKMVC, 14 februari 20.15 HolyTenaco, zaterdag 15 fe bruari 16.00 Foranto-VCS; he ren: vrijdag 14 februari 20.15 HolyVan Winden/Berkel en zaterdag 15 februari 20.00 Keij- zer/VMVC. WOENSDAG 15 JANUARI Zaalvoetbal: Westwljkhal vraardln- gen: 21.45 VSV—HVO; Biljarten: 19.340 Voorronde vijlde klasse band stolen In café De Oude Mark! Ie Vlaardingen (poule 3); 19.30 Voorron de vierde klasse bardstoten in café Corry en Dlck te Schiedam (poule 3); 19.30 Voorronde derde klasse band- stoten in De Griffioen te Vlaardingen (poule 1). DONDERDAG 16 JANUARI Voetbal: 20.15 SVDPW zat—Sparta amateurs {kunstgrasveld Spirit); Zaal voetbal: Margriethal Schiedam veld 1: 19,00 SVDPWDemos (d); Idem veld 2: 19.00 HBSSüfsus (d); Vol leybal: 19.00 Alcazar 3—Holy (d). 21.15 Shell—Varel GW 2 (d). 20.15 Alcazar 4Sunlight (h)Biijarten: 19.30 Voorronde vijfde klasse band stoten in café De Kroon te Vlaardin gen (poule 4); 19.30 Voorronde vierde klasse bandstoten In café 't Spinne wiel te Vlaardingen (poule 4); 19.30 Voorronde derde klasse bandstoten in café De Kroon te Vlaardingen (pou le 2). VRIJDAG 17 JANUARI Basketbal: 19.30 Juventus—BV Char- lois (d): Volleybal: 21.30 Holy— Alexandrla/A 2 (h). duele karakter van de sport trok me aan. Bij het voetbal had en heb je altijd spelers, die zich ver schuilen, terwijl je bij deze sport zelf verantwoordelijk ben voor je prestatie. Van verschillende kan ten had ik gehoord, dat Wim ook wel geïinterresseerd was. Dus ik stelde hem voor om eens samen te gaan lopen." Zo gezegd, zo gedaan. „Maar", re ageert Poulus met stemverhef fing, „in plaats van een afstand van drie kilometer, nam die doe rak me zo'n tien kilometer mee. Ik was kapot na afloop", hetgeen de oud-SVV'er Vollebregt on- middelijk in krachtige bewoor dingen duidelijk maakte. Poulus zou echter Poulus niet zijn, als hij het na één maal voor gezien hield. Besloten werd om de afstand en de trainïngsfrek- wentie geleidelijk te vergroten, waardoor op een gegeven mo ment de parkeerplaats in het Beatrixpark drie tot vier maal in de week het verzamelpunt werd. Gemiddeld legden de actievelin- gen dan zo'n vijtien kilometer af om vervolgens te gaan werken. Wedstrijdlopen Na een jaar of vijf werden de eer ste schuchtere stappen gezet naar het wedstrijdlopen. „We zijn", pronkt Vollebregt, „nog nooit uit gestapt. Alle wedstrijden, waar aan we zijn begonnen, hebben we uitgelopen." „Dat komt", gaat Poulus verder, „voornamelijk, omdat we ons nooit hebben ge forceerd. Natuurlijk kennen we de pijngrens, maar als je soms ziet hoe sommigen zich pijnigen om binnen een bepaalde tijd de finish te bereiken. Het maakt toch geen bal uit of je nou tachtigste of ne gentigste wordt." „Als meneer Vriend meedoet", iienadrukt Vollebregt nog eens, „is hel zo, dat hij al heeft ge doucht als ik arriveer. Dus waar om zou ik boven mijn kunnen gaan lopen? Bovendien zien d§£ genen die dat doen er vaak vete; schrikkelijk uit" Een staat. waaj£ in het praatgrage koppel nimmer te zien is geweest. Aldus de anec dote, die vertelt dat Vollebregt en Poulus vlak voor de eindstreéjy een pauze in tasten om het gezicht op te frissen en het haar te kaïxP* men en zodoende altijd redelijk gesoigneerd arriveerden. Knieblessure Een vervelende knieblessure vari Wim! Poulus maakt echter biór nenkort een einde aan hel zïl^ veren 'loophuwelijk'. Om de kryc minder te belasten heeft hij he| lopen verruild voor het fietsen* „Ik heb allemaal nieuwe spullen gekocht, een mooie fiets, eên home-trainer, want als ik iéfr» doe, wil ik het goed doen", lijftt het enthousiasme niet te tempej ren van de sympathieke Schie dammer. Over. enige jaren volgt wellicht een hereniging, want Jan Volle bregt, regelmatig te signaleren als harman bij Excel5iar120, heeft het plan in de toekomst eveneens ó]p de pedalen te klimmen. Het.-ii duidelijk: actief rijn is het motto van Wim Poulus en Jan Volle/ bregt... -Ti Schiedam Het eerste tiental van Damclub Schiedam inc^sL seerde tegen het sterke NOAD een min of meer ingecalculeerde! 12-8 nederlaag. In de eerste klasse A is. Schaesberg inmiddels ge7 gedri-deerd, maar voor de tweede degradatieplaats komen DEZi Philips, Schiedam, Eureka en Constant in aanmerking. qï Schiedam trachtte NOAD via een taktisehe opstelling een putti te ontfutselen. De sterkere spelers zaten aan de lagere borden eri omgekeerd. Bovendien moesten de Schiedammers die tegen dé NOAD-toppers (onder wie oud-wereldkampioen Piet Roozenk burg) speelden, proberen een remise uit het vuur te slepen. De gedestilleerde uiialaaen van NOAD—Schiedam: Krailenbrink—Leo Motia 2-0, Roazenburg—Ruurd Wueatman 2-0, Harrnelink—Tiny Mous 2-0, Ladd- 9®-°»* van Schaik 1-1, Palmer—Gert van Willigen 2-0, Akkarmana—Wfrn Vrijland 1-1, StrooperRob aan Eijk 0-2, LinasenJelle G roe neveld KokkeSjaak Prins 1-1 an VincfcxPiel Bastlaanae 1-1. De eland in de eerste klasse A luid! na zeven ronden: 1. IJmuiden 7-14, 2. Excelaior 7-11,3. NOAD 7-11,4. Ons Genoegen 7-10, 5. Constant 7-6, 6. Eure-i 7 Q7"5'7' Schleda,Tl 7"5, 8- phi"PB 7-*-> 9- Denk'En Zet 7-4 en 10. Schaesberg

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2