WATERWEG Ouderen wachten op Rob Wiegman Minder ziek met grafiek? SPORT 17 oBALMDRo Dick Buitelaar zoekt zekerheid ills a Ijstaart voor sneeuwruimers Rob van Leeuwen bij laatste vijf Boemerang leidt rond n. meer dan Wk Van Es stuurt bericht aan buitenlanders ai Paard bruut mishandeld Burgerzin beloond Steeds meer kunst in Schieland ziekenhuis Bestuur Juventus compleet SPORTAGENDA DWS komt klap niet te boven DOOR MARI TIMMERMANS Vlaardmgen „Ik ben nu nog maar net een week aan het werk. Ik kan dus weinig zeggen over het Vlaardingse ouderenwerk, maar ik heb het idee dat men hier ver der is dan in andere ste den." Rob Wiegman is zich er terdege van bewust dat in het Vlaardingse ouderen werk veel van hem wordt verwacht. Hans Koldenhof heeft een goed georgani seerde 'winkel' achtergela ten en van zijn opvolger wordt vanzelfsprekend evenveel inzet en inventivi teit verwacht. Rob Wiegman is 35 jaar en geen onbekende in het werk. AI bijna tien jaar werkt hij met ouderen. In Den Haag begeleidde hij ne gentien wijkprojecten en na zijn HBO-opleiding bestudeerde hij twee jaar de positie van de oude ren. „In de opleidingen wordt te genwoordig steeds meer aan dacht aan ouderen besteed. Dat Is heel goed, want dat werk wordt steeds belangrijker. De Neder landse bevolking vergrijst steeds meer en het is zaak dat we daarop voorbereid zijn." Overigens is de naam Wiegman in deze regio geen onbekende. Schiedam herbergt de kunste naarsfamilie Wiegman. Rob is daar familie van en kent de streek van familiebezoek. In het Vlaardingse ouderenwerk heeft Wiegmans voorganger Kol denhof veel voor elkaar gekre gen. Maaltijdvoorziening, tijdelij ke opname in verzorgingstehui zen, aangepaste recreatie en al lerlei voorzieningen die het 'flan kerend ouderenbeleid' gestalte moeten geven. Rob Wiegman.,.nog werk ge noeg. „Het gaat er maar om dat oude ren zo lang mogelijk zelfstandig blijven", vat Wiegman het flan kerend beleid samen. „Opname in een verzorgingstehuis moetje zo lang mogelijk uitstellen en liefst helemaal vermijden. Ik durf nog niet te zeggen dat er veel mensen opgenomen zijn die met wat hulp best thuis hadden kunnen blijven. Daarvoor weet ik nog niet genoeg van deze stad." Onder die hulp verstaat Rob Wiegman medische en maat schappelijke voorzieningen, die steeds meer bij het normale pak ket moeten gaan horen: gezins hulp, alarmeringssysteem, maal tijdvoorziening of klusjesdienst. Koldenhof had voor het flanke rend ouderenbeleid al een om vangrijk draaiboek gemaakt Aan de laatste fase is hij niet meer toegekomen. Er ligt nog iets te wachten op Rob Wiegman. Het alarmeringssysteem is nog niet officieel geregeld en over een klusjesdienst voor ouderen is alleen nog binnenskamers ge sproken. Het hoofdstuk van de preventieve zorg moet nog hele maal worden geschreven. Wieg man: „Gelukkig sta ik er niet al leen voor", en hij gebaart naar het kantoor waar zes medewer kers in de weer zijn. „Maar ik vind dat ook de ouderen zelf aan het werk moeten. Het Is niet goed dat er van alles voor ouderen ge daan wordt en niets door hen". Ouderen kunnen meer dan we vaak denken, daar ben ik van overtuigd." Maassluis Alle stemge rechtigde buitenlanders in Maassluis krijgen binnen kort een brief van burge meester Van Es. Daarbij wordt een folder gedaan, waarin informatie staat over de gemeenteraadsver kiezingen. Maassluis heeft een heel programma samengesteld om de buitenlanders te in formeren over de gemeen telijke democratie.' Korte voorlichtingsprogramma's met dia- en videovoorstel lingen worden dinsdag avond 18 februari gegeven in ontmoetingscentrum Koningshof. Om zeven uur begint het Engelse programma, een uur later het Turkse en om negen uur het Marokkaan se. De, afdeling bevolking van de gemeente is present met een model-stemlokaal. Politieke partijen worden in de gelegenheid gesteld om zich te presenteren. Bo vendien zijn in het stadhuis in de Koningshof folders beschikbaar in Turks, Ara bisch, Spaans, Chinees, Duits, Frans en Engels. Maassluis Ou ders en verzorgers van gehandicapten krijgen vanavond in de Koningshof de gelegenheid om te kijken wat speel-o-th eek De Boemerang hen aan speelmateri aal te bieden heeft Van acht tot tien uur vanavond wor den er rondleidin gen gegeven in de speel-o-theck aan de Uiverlaan. De Boemerang hoopt van de be zoekers ook bruik bare suggesties te krijgen, zodat de speel-o-theek ïn de toekomst beter kan inspelen op de wensen en behoef ten van gehandi capten en hun ou ders en verzorgers. SchiedamOmdat hij zijn paard ernstig had mishandeld, is een 44-jarige Schiedammer gister middag door de politie opgepakt De man verzette zich heftig tegen zijn aanhouding. De agenten konden hun ogen nauwelijks geloven toen zij, na te lefoontjes uit de buurt, aankwa men bij de wei naast scholenge meenschap Spieringshoek. De Schiedammer was al een uur be zig het paard in een veewagen te knjgen en omdat de viervoeter dat niet wilde, had de man zijn toevlucht genomen tot schoppen en stompen op het hoofd van het paard. Het beest werd ook met een stuk hout geslagen. De agenten zagen het paard drie keer achterover van de loop plank op zijn rug vallen. De poli tie greep in, nam de man mee naar het bureau en liet het paard in de wei. Tegen de Schiedam mer is proces-verbaal opge maakt. DOOR KOR KEGEL Schiedam Als de wereld wit van sneeuw is, steken Vlaar- dingen en Maassluis nog schril af tegen Schiedam. Wat een keurige gemeente moet dat zijn, dat wethouder Zijdeveld daar hoogstpersoonlijk een rui kertje en een bon voor een ij staart komt uitreiken aan de inwoners, die hun stoepje het schoonst hebben geveegd! Overal begaat'men uitglijders, behalve in Schiedam. Zo sterk blijkt de burgerzin, dat de gemeente de actie nog wil uitbreiden ook. Alle sneeuw de wereld uit, om te beginnen in Schiedam. De winter is nog niet voorbij, waarschuwen de Openbare Nutsbedrijven Schiedam (ONS). Er kan dus nog menig vlolg'e vallen. En wie daar het eerst de schop te genaan steekt en alles van het trottoir schuift, maakt opnieuw kans op een prijsje. De uitbrei ding van de actie schuilt hierin, dat de gemeentelijke gladheid- bestrijders voortaan in élke wijk de beste sneeuwruimer zullen kiezen.' Na de eerste sneeuwbuien zijn er al zes prijswinnaarsG. Weerman uit de Burgemeester Van Haarenlaan, H. -van der Poort uit de Nieuwe Damlaan, J Uitenbroek uit de Edison- straat, M.J. van de Ven uit de De Meesterstraat (gut, alweer Nieuwland), J. Blom uit de Marconistraat en W. Noordijk uit de Lekstraat Op donderdag 13 maart krijgen zij als extra a t tractie een 'Schiedams dagje' aangeboden, waarbij 'als bij zonder aspect hun inzicht in de gemeentelijke aanpak van gladheidbestrijding waaronder sneeuwruimen nog zal worden verhoogd'. De mensen die het het minst nodig hebben krijgen de oeste voorlichting- Vroeger had je gewoon de Ko ninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, de KMTP, en die gaf elk jaar prijs jes voor de mooiste geveltuin tjes of balkon versieringen. Nu valt er dus ook 's winters wat te winnen. Het heitje voor een karweitje is tegenwoordig een Ijstaart Wat denkt de gemeen te Schie dam van een moorkop voor de gene die de meeste hondepoep opruimt, een ües eau de colog ne voor degene die de meeste met Hans-S besmeurde muren schoonpoetst en een baal pe pernoten voor degene die de meeste rotzooi van de straat haalt? m An van den Brand en Corrie de Frel op de derde etage van het Schielandziekenhuis, bij het werk van Bob Kemper. 'Schiedam „Is dat nou kunst?". „Voor mij hoeft het niet." Zulke reacties kreeg An van den Brand te horen» toen zij voor het eerst mo derne kunst ophing in het Schielandziekenhuis. Zij schrikt er allang niet meer van. Ervaring leert haar, dat dezelfde mensen op den duur heel anders tegen kunst gaan aankijken. Zes jaar geleden, toen zij als hoofd van de huishoudelijke dienst de kunstgalerie in het Noletzieken- huis begon, nu galerie Schieland geheten, kreeg rij nog opmerkin gen te horen in de trant van: „Dat heeft toch niks met een zieken huis te maken? Wat een flauwe kul. Als we om spuiten vragen, is er geen geld, maar hiervoor wel." An van den Brand: „Als er nu een dag niets hangt, hoor je: wat kaal en ongezellig, bah. Wat komt er nu?" Sinds kort hangt ook kunst op de derde verdieping van het Schie land ziekenhuis, afdeling Burge meester Knappertlaan, kortweg BK-laan. Die verdieping werd helemaal gerenoveerd, nieuwe kleuren, meubilair, vloerbedek king en gordijnen. Zo zullen de andere etages in de toekomst ook worden opgeknapt- Het bestuur van het ziekenhuis koos ervoor eenheid te brengen in de wandversiering en vroeg An van den Brand om daarvoor betaalbare kunstwerken uit te kiezen. Hei werden veertig grafi sche werken van Bob Kemper, die duidelijk een onderlinge ver wantschap hebben. Behalve de gangen werden ook de patienten- kamers en recreatieruimten met kleurige moderne kunst opge sierd. „Ik heb voor vrij neutraal werk gekozen", zegt An. „Sommige dingen kunnen voor een zieke niet plezierig zijn om naar te kij ken. In een huiskamer, een kan toor of bedrijf kun je heel andere dingen hangen. Een arts, die zelf schildert, heef: eens onderzoek gedaan naar de betekenis van kleuren voor zieken. Het bleek, dat zij kleuren heel anders onder gaan dan gezonde mensen. Zo was er iemand die veel verdriet had en in die periode helemaal geen kleuren zag." Reproducties, kalenderplaatjes en dergelijke mag het personeel op de patientenafdelingen niet meer ophangen. Bob Kemper, de maker van bet grafisch werk, vindt dat wel goed. „Ik heb die ruimte van tevoren bekeken en heb werk uit mijn bestaande col lectie gekozen. Ik vind het prima dat de mensen nu niet tegen re producties moeten aankijken. Kunst heeft een waardevastheid, die een reproductie nooit heeft." Bob omschrijft rijn werk als 'ge mengde techniek'. Meestal ont staan de platen uit litho's, dat zijn steendrukken; voor elke kleur gebruik je een andere steen en dat gaat allemaal met de hand. Bob Kemper vindt dat te lang zaam gaan. Hij ontwikkelde een nieuwe techniek. Offsetplaten behandelt hij op dezelfde wijze als steen, met vet krijt dat de inkt vasthoudt. Voor elke kleur maakt hij een aparte plaat Afdrukken gebeurt dan op een offsetmachine met behulp van een vakman: een drukker. Het gaat niet alleen sneller, je kunt ook meer afdrukken maken. Op die afdrukken gaat hij dan weer tekenen, schilderen of plakken. Zo ontstaat een minder vlak ef fect dan bij 'gewoon' grafisch werk. Van collega's krijgt Kemper wel kritiek, omdat zij het te machi naal vinden, maar hij trekt rich daar weinig van aan. Het belang rijkste thema in zijn werk zijn de menselijke ingrepen in het land schap: hoogspanningsleidïngen, tenten, lantaarnpalen, flats Toe te passen in een ziekenhuis, waar ook 'ingegrepen' wordt Op de derde etage aan de BK-laan hangt zijn werk. Galerie Corrie de Frel, verpleegkundig directrice van het ziekenhuis, is erg blij met dc kunst „Zelf vind ik het heel mooi en ook het perso neel reageert meestal positief. Van de patiënten hoer je ver schillende meningen. Sommigen zien er niets in, anderen vinden het wel mooi. Er wordt In ieder geval over gepraat. De andere af delingen worden in de toekomst net zo opgeknapt als de derde verdieping. Wij hebben hier en daar natuurlijk wel kunst han gen, eigen bezit en werk uit de beeldende-kunstenaarsregeling (BKR), maar we willen het beter gaan ordenen." Vanuit het ziekenhuispersoneel komt steeds meer belangstelling voor kunst, ook voor de eigen werkkamers. Vóór de fusie van het Nolet- en het gemeentezie kenhuis tot Schieland besteedde vooral Nolet er veel aandacht aan. Na de fusie wilden, mede werkers, die van de Stadhouders laan werden overgeplaatst naar de BK-laan, ook weer kunst op hun kamer. Ook kwamen er geregeld ver zoekjes om beide gebouwen meer op te sieren. Toen in de hal van de polikliniek aan de BK-laan de glazen wanden werden gesloopt, ontstond een grote, lichte ruimte. Die bleek uitermate geschikt voor nog een kunstgalerie. De eerste expositie, rijdecollages van Maya Wil de vuur, werd gis termiddag geopend. Elke zes we ken zal er ander werk te zien 2ijn. De exposities worden georgani seerd door An van den Brand, nu niet meer hoofd huishoudelijke dienst, maar eigenares van gale rie 't Koetshuys aan de Lange Haven in Schiedam. Corrie de Frel is erg blij met die samenwer king, want: „Je moet toch iemand hebben die er verstand van heeft en zeer geanimeerd is." Rotterdams Nieuwsblad woensdag "RW 22 januan 1986 Het clubgebouw van Schiedam wordt bin nenkort voorzien van een alarminstallatie Als ze de opslagplaats voor knuppels dan ook maar niet vergeten Jan van Rossum, de penningmeester van RKWIK, geniet op eigen kosten van een vakantie op de Canarische Eilanden Jaap van Eijk was dit weekeinde vergeten erwtensoep in te slaan Annette Kroon en Rob Kie- bert zijn sinds kort verloofd SFC-mana- ger Aad Gudde heeft Martin Schaap bij de opening van zijn nieuwe zaak een grote taart gegeven met daarop de tekst 'Er is maar één Aeolus en dat is SFC' Wil Piet van der Windt (DWS) niet meer scorebor den gooien Wim Brunïng 'vreet' deze krant, van voor tot achter De weekbrief van GSS is een rubriek begonnen, waarin Jaap Haarscherp de nodige tips uitdeelt De SFC'ers Jan Rotgers, Cees Bruinsei en Simon Poort genoten in Spanje een echte vip-behandeling De straf van acht wed strijden voor MVV'er Jan Poot is door de commissie van beroep bevestigd Voor Hermes-captain Ruud Bakker duren Bra bantse nachten extra lang Diens jongere broertje Edwin bezorgt Hans Eggelmeïjer nu ai nachtmerries Aad Moerman, nog steeds topscorer van Excelsior M, is over een maand 12,5 jaar getrouwd Hoek Loos heeft nog steeds niet gereageerd op het emotionele schrijven van Martin de Jager Anja Hollander (UVG) kan blijk baar niet goed tegen kritiek Bij korfbal lend Vlaardingen speelden zondag de zusjes Annemieke en Marilou Willemsen in het ene vak en Monique en Marian Ver- weij in het andere vak De broers Arno en Rik Brouwer daarentegen niet Ton de Leede woonde zeer aandachtig de hoc- keyderby Asvion—Spirit bij Hij was één van de vier toeschouwers Jos Kuilers, prins carnaval in ruste, interviewt binnen kort voor deze krant Carin Dulfer Alle wisselspelers van Excelsior M krijgen za terdag een gewatteerde jas met op de rug reclame van Unicum De duels tussen de korfbalsters Nicolette Rissema (Harga) en Nel Mayer (Succes) waren attractiever dan die tussen Koos van Leeuwen en Ro nald Bijl Rla de Koeijer, de pupillen-se cretaris van Excelsior M, is in verwachting De weekbrief van Schiedam wordt vanaf nu door Astrid van Rest gedaan Kan ze die van Excelsior'20 en UVG er ook nog wel bij doen De lobs van Hans de Roos slaan ook in hockeydoeltjes als een bom in Baldadig doet dat al jaren. Andrè Hoekstra (6) zorgt voor paniek in de svv- verdedigïng. i Hans Loovens, Rob Koevermans, Chris Treling en i Henk Dirven kunnen het gevaar ternauwernood bezweren. DOOR DONALD BAX Schiedam Dick Buitelaar heeft de feestdagen aangegre pen om de A-selectie van SVV nog eens aan een uitgebreid onderzoek te onderwerpen. In alle stilte wikkend en we gend, kwam de joviale Brabander tot de conclusie dat de speurtocht naar defensieve zekerheid verreweg z'n belang rijkste zorg was. Hans Loovens kon, zo dacht hij, op het middenveld moeilijk worden gemist en met Rob Koever mans als laatste man was het aantal tegendoelpunten de pan uitgerezen. Zodat de trainer plotsklaps dacht aan Chris Treling als organisator en rustgevend punt van die laatste lijn. In het onderlinge partijtje met het tweede elftal posteerde Buitelaar de rossige all-roun der voor het eerst op die posi tie om hem gisteravond tegen Feye noord serieus voor de leeuwen te gooien. Na zeven tig minuten saai voetbal (arbi ter Sjef van Vliet liet terecht inrukken toen de neergutsen de regen Harga veranderde in een grote, onbespeelbare mod derpoel) en een 3-2 'neder laag', was Buitelaar evenwel niet veel wijzer geworden. In ieder geval wèl voldoende om Treling in de volgende oefen wedstrijden (zaterdag thuis te gen Go Ahead) een tweede kans te geven op die plaats. 'Schiedam Het kostte Juventus weinig moeite opvolgers te vin den voorde scheidende bestuurs leden Liesbeth Kalsbeek (secre taris) en Hans Hoogerwerf (pen ningmeester). Tijdens de door veertig leden bezochte algemene vergadering van de Schiedamse basketbalvereniging werd Anne ke Aleman benoemd tot secreta ris en Jan Koumans tot penning meester. Tevens werden plannen ontwik keld om de basketbalsport in Schiedam te stimuleren. Zo zal Juventus onder meer assisteren bij naschoolse aktiviteiten, wat moet leiden tot de opichting van een mini-afdeling. Voorts zijn er ver gevorderde plannen om deze zomer deel te nemen aan een bas ketbalkamp in het zuidduitse Münehen. WOENSDAG 22 JANUARI Voetbat; 20.00 SFC— ExcelSi0r'20 {kunstgrasveld Asvion), 20.45 SVDPW zat—Satelliet (kunstgrasveld Spirit); Zaalvoetbal: Westwijkhal Vlaardin gen: 21.00 RKWIK—Genclik, 21.45 VSV—SPSV; Zaalkorfbal: 20.00 ODI—Vanonta; Biljarten: 19.30 Voor ronde vijfde klasse bandstoten in cafe De Oude Markt te Vlaardingen (poule 3): 19.30 Voorronde vierde klasse bandstoten In café Corry en Dick te Schiedam (poule 3); 19.30 voorronde derde klasse bandstoten in De Griflioen te Vlaardingen (pouta 1). DONDERDAG 23 JANUARI Voetbal: 20.15 SVDPW zon—West- landia (kunstgrasveld Spirit); Volley bal: 21.30 Sunlight—Vlaardingen 4 (h); Biljarten: 19.30 Voorronde vijlde klasse bandstoten in cafe De Kroon te Vlaardingen (poule 4}; 19,30 Voor ronde vierde klasse bandstoten ïn calè 't Spinnewiel te Vlaardingen (poule 4); 19.30 Voorronde derde klasse bandstoten in café De Kroon ie Vlaardingen (poule 2); Zaalvoetbal: Margrïetha! Schiedam veld 1: 21.45 Schiedam—BKB. 22.30 OACN Boys— DHS, VRIJDAG 24 JANUARI Volleybal: 19-30 Smash—MVC (d), 21.30 Holy—Rabobank/Krimpen 5 td). „We hadden een fijn winter- program ma samengesteld, maar daar is door het weer bar weinig van terecht gekomen", mokte Buitelaar. ,.Wij wilden vanavond persé spelen om te experimenteren. Niet alleen met Treling als laatste man, maar ook met Koevermans als middenvelder, omdat we daar vooral fysiek tekort komen en met René van Delft als rechter spits. De verdediging was ech ter het belangrijkste, omdat we met Eindhoven de meeste doelpunten tegen hebben. Dat wil ik na de winterstop beslist verbeterd hebben." Op scherp Buitelaar meende voorts, dat die nieuwe opstelling ook z'n uitwerking moet hebben op de wisselspelers, zodat niet ieder een meteen denkt zeker te zijn van een plaatsje- „Alle jongens moeten constant bij de les zijn, op scherp staan. Neem Reneet- je van Delft, het blijft kappen, draaien en wenden. Het ren dement is te klein. In de twee de helft stond hij weer op het middenveld en ging Hoekstra constant over hem heen. jDatj zijn allemaal zaken die er bij'*- horen en daar moeten we van leren." j Pluspunt voor Buitelaar was.) het sterke optreden van doel man Henk Dirven, die vooral in de eerste helft een flink aantal gevaarlijke lage af standschoten (tekenend voor het gebrek aan inventiviteit bij net weinig enthousiaste Feyenoord) uitstekend ver werkte. Voorts speelde Jan Mulder Tscheu-la Ling uit de wedstrijd en haakte Henk Sa- lari uit alle zekerheid in de^5 rust af met een blessure in de knieholte. Zijn vervanger was J) Jan Kbncmann. Opstelling SVV; Dirven, Van Kapel. Treling, Salari, (Könemann), Mulder, S+ Koevermans, Neeskens, Loovans,"- Van Delft, Sonnevillé en Van Buur- DOOR DONALD BAX Maassluis Rob van Leeu wen kan meer dan redelijk tot goed tegen een bal trap pen. De blonde Maassluizer, in het dagelijks leven fysio therapeut en ïn z'n vrije tijd linksback bij de Schiedamse vierdeklasser SFC, heeft zich uit een totaal van 24.000 aanmeldingen geplaatst voor de uit vijf gegadigden bestaande nationale eindse- lectïe van de loodzware Ca mel Trophy. Aan deze vier weken durende rally, die per Landrover dwars door Afrika leidt en zo'n vier weken in beslag neemt, doen ook twee Nederlanders mee, die na de laatste test in Enge land worden aangewezen. Met nog vier andere kandidaten moet Van Leeuwen op 1, 2 en 3 februari op het 'off-road' ter rein van autofabrikant Land rover een laatste test afleggen. Van-Leeuwen, die vorig sei zoen nog tot de steunpilaren van Excelsior Maassluis be hoorde, heeft deze voorselectie te danken aan een goed optre den in eerdere tests op de_ Maasvlakte en op het Eurocir- cuit in Valkenswaard. Wat als - een geintje begon (Van Leeu-, v wen: 'Meer was het zeker*.) niet'), dreigt derhalve steeds serieuzer te worden. Gemakshalve gaat Van Leeu-.;.~ wen er niet van uit. dat hij de- laatste proeve van bekwaam- i. heid ook nog eens succesvol.* zal doorstaan. De oud-SVV'er: X- „Ik reken nergens op. In het,-; verleden zijn altijd mensen ge-\.j- kozen, die midden in de dertig"" waren. Daar zitten er nu ook weer een paar van bij. Ik zou trouwens niet weten wat er' gebeurt, als ik zou worden ge- kozen. Dan moet ik vier we- ken vrij hebben." Van Leeuwen reist volgende week donderdag zonder ïllu.-,^ sies af naar North East Castle, ongeveer tweehonderd kilo-,A meter ten noorden van Rome.* J „Het is de bedoeling, dat de in-VL structeurs van Landrover ons daar de fijne kneepjes bijbren-;- gen", zegt hij, „Tja, wat het j dan met het voetballen moet worden. Maar hopen, dat het^ wordt afgelast, net als vorige week..." Schiedam DWS kwam gisteravond de door DES'72 uitgedeel- f de klap niet meer te boven. De Schiedamse handballers keken al snel tegen een hopeloze 10-2 achterstand aan, die uiteindelijk resulteerde in een 23-18 nederlaag. DWS bleef tegen de op de derde plaats staande ploeg uit Papen- t drecht in ieder geval knokken voor een zo goed mogelijk resul- taat. Gedragen door de uitblinkende doelman Harry CJarijs was het bij rust nog maar 12-7. 7* Na de hervatting vergrootte DES de marge moeiteloos en speel- - de de thuiclub bij 10-17 definitief een verloren partij. In de slot- r" minuten knokte DWS zich naar 18-20, maar de laatste slag was voor de bezoekers: 18-23. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2