Nuth en Coenen blij met elkaar Extra 'verhuis - duizendj e' geldt voor alle wijken (50? L Streekmuziekschool laat ouders glunderen Van der Vlist zwart schaap V 1 wswm ISGBlftU SGHIEDAMSGHi GOURANT BtülWE WATERWEG COURANT Oost feliciteert Boerhaaveplein Na zestien jaar weer vrouw in bestuur gemeente Café nu al doelwit inbrekers TENNIS 30-50% Auto in brand Kamercommissie praat over gif Renovatiepand uitgebrand s>1 Woutershof over twee weken open Overvallers voorgeleid SB Vier kanalen erbij Joy-rider ramt zuil Krant in tank MAANDAG 3 FEBRUARI 1936 Begionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 34520S. DOOK CHBIS WOESTS SchimmertDat wordt wennen in Nuth en omstreken. Voor het eerst in 16 jaar weer een vrouw in de gemeenteraad en dan direct in het hoogste ambt In Limburg zijn vooral de vrouwen er maar wat blij mee, dat Elly Coenen door mi nister Koos Rietkerk is benoemd tot burgemeester van Nuth. De gemeenschap van Nuth, zo'n 17.000 zielen, sloot EUy Coenen zaterdag bij haar offidèle instal latie hartstochtelijk in de armen. Een verloren dochter terug op haar vertrouwde nest. Want de geboorte-wieg van de nu ex-wet houder van de gemeente Maas sluis stond in Bocholtz, op een steenworp afstand van Nuth. „Mijn gezin heeft altijd de band met Limburg gehouden'', hield EUy Coenen de vele honderden genodigden, waaronder het vol tallige college van burgmeester en wethouders van Maassluis, de fractie en het bestuur van de VVD en enkele andere goede kennissen, dan ook voor. Het was een sfeerrijke bijeen komst in het gemeenschapshuis van Schimmert, één van de vijf kerkdorpen dat deel uit maakt van de gemeente Nuth. Loco burgemeester A. Heutz zat de buitengewone raadsvergadering van de gemeenteraad voor en sprak tijdens zijn inleidende toe spraak: „Wij ontvangen u met open armen. In vergelijking met Maassluis zult u aan luxe moeten inleveren, maar ik garandeer u dat u na verloop van jaren zult erkennen dat er vele andere din gen voor in de plaats zijn geko men". Afscheid Heutz, die ook bij het afscheid van EUy Coenen als wethouder in Maasluis aanwezig was, me moreerde nog even die bijeen komst in de burgerzaal van het stadhuis. „In de afscheidsrede van een van uw partijgenoten werd u gekenschetst als zakelijk zijnde, het kunnen onderschei- den van hoofd- en bijzaken. Geen lange nota's maar to-the-point Dit heeft mij zeer aangesproken. Een volgende spreker bracht mij echter aan het twijfelen. Hij noemde dit: de kwalijke eigen schap. De stroom woorden verge lijkbaar met het 'spaghetti-mo del'. Je trekt aan een sliert en de hele kluit komt er achteraan. Ja, Elly, mocht dit het geval zijn ver baas je dan niet als we tijdens de college-vergadering al drie agen dapunten verder zijn". Elly Coenen diende Heutz direct van repliek: ,Jk boud graag de leiding van vergaderingen in handen. En wat de spaghetti be treft: er werd in Maassluis ook gezegd dat de smaak goed was, dus zal het wel mevaUen". Het le verde de nieuwbakken burge meester direct het eerste sponta ne applaus op van de bevolking van Nuth. Na het omhangen van de ambts keten nam Elly Coenen de leding van de vergadering over. Namens de gemeenteraad van Nuth sprak WD-raadslid Hans Heus historische woorden: ,Jk ben niet de oudste, ik ben niet de ftngste, ik ben niet slimste, maar ook niet de domste. Voor u staat dus een gemiddelde doorsnede van de gemeenteraad van Nuth". Hans Heus maakte een vergelij king met het bakkersbedrijf: „U komt in Nuth uw brood verdie nen". Roemde direct de samen werking in de raad, na de moeilij ke periode van het samengaan van de vijf kerkdorpen. „Nu, anno 1986, mag ik*u verklappen dat u te maken krijgt meteen po sitieve raad, waarin men zowel zakelijk als menselijk op een posi tieve en constructieve manier met elkaar omgaat een raad dus, die haast uitsluitend zoete brood jes bakt". Heus kon het niet nalaten ook de landelijke politiek erbij te betrek ken. „De liberalen bakken in de landelijke politiek weliswaar goed brood, maar de kunst van het verkopen verstaan ze niet zo. Wat dat betreft kunnen we nog veel leren van hun coalitiegenoot het CDA. Die verkoopt het WD- brood alsof ze het zelf gebakken heeft Ik neem daar mijn bak kersmuts vooraf". Humor Zijn met humor doorspekte rede sloot hij af met het overhandigen van de door de plaatselijke 'echte bakker' gebakken sleutel van de stad. „De zoveelste aanslag op mijn lijn", reageerde Elly Coenen spontaan. In haar eerste officiële toespraak als burgemeester deed Elly Coe nen direct van zich spreken. „Achttien jaar geleden heb ik heel bewust gekozen voor het lid maatschap vna de VVD. Als burgmeester zal ik echter objec tief naast de partijen staan. On partijdig, zonder mijn afkomst te verloochenen. Iedereen moet tot zijn recht komen". En plechtig sloot zij af met: „Ik hoop dat God mij de bekwaamheid en sterkte zal geven om mijn functie te ver vullen". Uit handen van haar voorganger Chris Rutten, nu bur gemeester in Middelburg, kreeg Elly Coenen nog de échte sleutel van het stadhuis, Daarvoor had burgemeester Hans van Es van Maassluis de gemeenschap van Nuth nog gelukgewenst met de benoeming. Carnaval Tijdens de installatie ontbrak ook de plaatselijke carnavalsvereni ging niet Carnavalsvereniging De Taarbreuk uit Schimmert met vorst Harry en zijne Hoog heid Prins Jan III met zijn gevolg werden dan ook officieel aan Elly Coenen voorgesteld. Na het offi cièle gedeelte maakten zeker dui zend gasten hun opwachting om het echtpaar Coenen met de be noeming te feliciteren. Vrijwel alle 264 verenigingen waren naar het gemeenschapshuis gekomen, waar al snel een carnavaleske o sfeer ontstond. En EUy Coenen a glimde van trots, blij als ze was met haar terugkeer in het Lim burgse Loco-burgemeester Heutz felic teert Elty Coenen met haar benoe ming tot burgemeester. Maassluis Nog maar amper heeft café Oporto aan de Noord- dijk haar deuren geopend, of in brekers sloegen hun slag. Door een ruit te vernielen kwamen de onverlaten binnen. TJit het pand werden sigaretten, een cassette- deck en een versterker weggeno men. De buit heeft een waarde van ruim 2200 gulden. Aan de Schenkeldijk in Maas sluis werd een container met surfspullen opengebroken. Surf- spullen met een waarde van 750 gulden wisselden illegaal van ei genaar. Een aan de Noordvüet gepar keerde auto werd voor ruim 5.000 gulden beschadigd. Met een hard voorwerp^ zijn vermoedelijk de beschadigingen aangebracht. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een aantal jon geren uit Rozenburg, dat bij het veer Maassluis-Rozenburg ver nielingen aan verkeersborden had aangericht 3 Tennisshirts koltektie J 1985 .50% korting |Tennisbroeken 1985 f kollektie 20% korting Ten nisrokjes kollektie §1985 .50% korting 1 Houten tennisrackets 40% korting I Aluminium rackets 20% korting Graphite rackets 20% korting I Diverse modellen I tennisschoenen I kollektie 1985, I korting van |2 Paar tennissokken van 8,95 per paar nu 15,00 Geldig t/m zaterdag a.s. Schiedam Een auto, die stond geparkeerd aan het Heijermans- plein, heeft dit weekend plotse ling vlam gevat. De politie ver moedt dat de wagen door kort sluiting in brand is geraakt» De wagen, die niet op de handrem •stond, reed vervolgens tegen een andere auto op. Ook die auto "■werd beschadigd. -Afgelopen nacht zijn twee dui kers van de brandweer geruime bezig geweest met het zoeken naar mogelijke inzittenden van een auto," die dóór onbekende oorzaak in de Lange Haven .raak te! Na-verloop van tijd kwamen de duikers tot dé conclusie dat de -auto zonder'inzittenden te water - moet zijn 'gegaan. r j» - •Schiedam Na het 'tienije van'Liefting' en het 'geeltje vki Brokx' kan de Neder landse geschiedenis ook het 'duizendje van Oomen' no teren. Het is immers Wim Oomen, PvdA-raadslid in Schiedam, die de weg heeft vrijgemaakt voor een hoge re verhuisvergoeding. Voortaan zullen bewoners, die vanwege de stadsvernieuwing hun huis uit moeten, 4000 gul den van de verhuiskosten van ge meentewege vergoed krijgen. Dat bedragwas/3000. De regeling gaat gelden vooralle wijken waar stadsvernieuwing wordt gepleegd en mensen ge dwongen zijn een nieuw huis in te richten. De verordening wordt erop aangepast; dat gebeurt van avond in de Schiedamse gemeen teraad op grond van een nageko men stuk van B en W. Het is het resultaat van een ver zoek van bewoners van het Boer haaveplein en de Rotterdamse- dijk, die enkele maanden geleden vroegen de vergoeding met dui zend gulden op te trekken. Hun huizen worden gesloopt De op positie steunde hun voorstel toen reeds, maar met name PvdA'er Wim Oomen maakte een voorbe houd. De mogelijkheid zou eerst onderzocht moeten worden. Dat is gebeurd. Enerzijds is bere kend of de maatregel algemeen moest worden, via een wijziging van de verordening, anderzijds werd bezien of er voor het Boer haaveplein een uitzondering moest worden gemaakt. Het eer ste bleek haalbaar, nadat reke ning was gehouden met het feit dat de maatregel voor vijf jaar geldt en dus veel projecten er nog onder zullen vallen. Oomen schreef bovendien een brief, waarin hij zich voorstander be toonde van de wijziging. De bewonersvereniging Sehïe- dam-Oost heeft inmiddels de be trokken bewoners gefeliciteerd, al wordt dat bij het bureau huis vesting formeel nog 'voorbarig' genoemd. Vanavond immers valt officieel het besluit MaassluisDe vaste kamercommissie voor milieuzaken in de Twee de Kamer in Den Haag praat op korte termijn over de ernstige bodem verontreiniging in de Maassluissegifwijk Steendijkpolder. Naaste medewerkers van milieu minister P. Winsemius bereiden momenteel een notitie voor, die tijdens de vergadering wordt be sproken. „Er wordt momenteel van alles opgevraagd", aldus Harm Woudstra, de voorzitter van de commissie bodemonder zoek in de Steendijkpolder. Woudstra wist echter met dat al op korre termijn in de Tweede Kamer over de Maassluisse pro blematiek wordt gepraat „Ik ben in ieder geval wel blij dat het gaat gebeuren". Op 23 januari heeft de commissie de minister een brief geschreven waarin wordt gevraagd om een notitie met daarin de actuele stand van zaken. Het is nu aan de minister om te antwoorden. De commissie bodemonderzoek laat een aantal onafhankelijke deskundigen een oordeel vellen over het gezondheidsrisico-on derzoek dat is uitgevoerd doordr. Van Wijnen. „Wij hebben onaf hankelijke mensen gevraagd een review te geven op het rapport Het zijn wetenschappers die wij gewooen een honorarium ver strekken. Op die manier kunnen wij op gepaste wijze tegengas bie den als dat nodig mocht zijn". uiiiiuiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiHiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiftmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiuiiiiiJiiiiimiHiiiiimiiiiiiiiiiiiuiiii Schiedam 250 leerlingen van de Regionale Muziekschool demon streerden vrijdag en zaterdag in het Passagetheater, dat 2e niet voor niets twee jaar trouw de lessen Algemene Muzikale Vorming (AM V) op de Streekmuziekschool hebben bijgewoond. De voldoening straalde van de gezichten na ieder afgerond pro gramma-onderdeel en in de zaal glunderden ouders, opa's, oma's, ooms en tantes mee. Want trots zijn ze op hun muzikale kinde ren! „Dat is heel erg goed voor leerlin gen", meent muziekschooldirec teur Hans Mulder, „aan het eind van zo'n leerperiode eens laten zien wat je kan. Daar doe je trou wens ook de ouders een enorm plezier mee". En plezier was er, zowel op het podium als in de zaal. Hans Mulder coördineerde zelf drie van de tien programma-on derdelen: een selectie uit het lie drepertoire, spelen met muziek en de grote finale van het pro gramma. De andere docenten van de muziekschool hadden hun ziel gelegd in blokfluitliedjes, een eigen verste van de tove naarsleerling of in de prachtige reis door Arabie van Hèlene de Reus. Hoeveel energie de muziekdo centen ook in de uitvoering had den geïnvesteerd: de leerlingetjes moesten er hei toch maar even doen. Een staande ovatie bewees dat men dik tevreden was. Ook directeur Mulder, die geen gele genheid voorbij laat gaan om de noodzaak van muzikale vorming te benadrukken. iimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiituiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiimiitimiiiiiiiiiiiiimiiiiiuimiMiiitiiiiuimiuiiiiiifiif Hans van der Vlist (tweede van rechts) beluistert het juryrapport waar in was vermeld waarom hij tot Zwart Schaap was gekozen. •Schiedam Een renovatiewo ning in de Stephensonstraat is vannacht om half drie vrijwel volledig door brand verwoest. De oorzaak van de brand kon van morgen nog niet worden vastge steld. De brandweer, die met groot materieel was uitgerukt, is tot zeven uur bezig geweest met nablussen. Omwonenden moes ten worden geevacueerd, omdat de vlammen in korte tijd om zichheen grepen. Tijdens het uitbreken van de brand was de 65-jarige bewoner niet thuis. Een bestelbus, die vlak voor het pand stond geparkeerd, liep aanzienlijke schade op aan de lak. Ook de electronische appara tuur die in de auto werd voor een groot deel beschadigd. Schiedam Het spits is afgebe ten. De Rietzeilers hebben de ko mende drukke carnavalsweken zaterdag ingeluid met het tradi tionele boeren bal in zaal Irene. Dat inleidingsbal in de echte carnavalstreek beneden de Moerdijk beter bekend als het 'olde wievenbal* bleek een ge- 'Schiedam Het nieuwe dagver blijf voor verstandelijk gehandi capten in .Nieuwland, de Wou tershof, opent zaterdag 15 februa ri haar deuren. De nieuwbouw aan de De Meesterstraat wordt officieel geopend door topambte naar Van Dijke van het ministe rie van WVC Om tien uur 's ochtends worden de genodigden verwacht in scho lengemeenschap Nieuwelant Na de koffie en een toespraakje gaat men te voet naar de nieuwbouw, een wandelingetje van pakweg twee minuten, waarna de ruimte te bezichtigen is. De stichting, die de Woutershof gaat beheren, was eerst gevestigd aan de Joppelaan in Kethel. Vlaardingen De twee Vlaar- dingse jongens, die vorige week maandag een overval pleegden op het postkantoor aan de Win kelhoeve, zijn voorgeleid aan de officier van justitie in Rotterdam. Het grootste deel van de buit, die 109.700 gulden bedroeg, is te- recht Van dat bedrag is nog ruim vierduizend gulden zoek. - - slaagde generale repetitie voor de grote klapper, die aanstaande za terdag op dezelfde locatie moet worden gemaakt Toch had die opwarm avond meer te bieden. De feestzaal was flink volgestroomd met feestvie renden, die wilden weten wie dit keer tot het zwarte schaap zou worden gebombardeerd. De on derscheiduig ging naar de ad junct-directeur van gemeente werken Van der Vlist De laatste jaren was hij een veel geplaagd man, omdat winkeliers en bewo ners nogal wat bezwaren tegen de aanleg van de trambaan en de werkzaamheden, die dat noodza kelijkerwijs met zich meebracht. Omdat onder zijn bezielende lei ding toch 'een fraai stukje werk is geleverd' vonden de Rietzeilers eerherstel op zijn plaats. Het boerenbal was tevens het moment om de jeugdraad (tot 17 jaar) en hun Prins Christiaan I te installeren. De feestvreugde werd verder gestalte gegeven door de dames Raad van Elf van Stichting Lentefeest onder lei ding van mevrouw Konings, een camavalsgezelschap van sport club Martinit en, als speciale gas ten, de Zaanzotters uit Ztfnstad. Vlaardingen Voor de bouw vakvakantie is het Vlaardingse kabelnet geschikt voor dertien tv-kanalen via de A-kabel. Het verfoeide A/B-kastje kan daar door verdwijnen. Aan het huidi ge programmapakket worden Music Box, TV 5, een informatie kanaal en behoudens goed keuring van de gemeenteraad Europa TV toegevoegd. Eén ka naal wordt gereserveerd voor abonnee televisie. Over BBC 1 en 2 wil het gemeen tebestuur pas een beslissing ne men wanneer de ontvangstkwa liteit goed is. Dat is per 1 juli het geval, wanneer het Engelse sig naal rechtstreeks wordt aange voerd vanuit Oostende. Vanaf 17 februari kunnen de CAI-programma's overdag we gens werkzaamheden af en toe worden onderbroken. Vlaardingen Een ver- keerszuil en een lichtmast op de Schïedamsedijk zijn zater dagavond omver gereden door een 19-jarige Vlaar dingse automobilist De man werd met pijn in rijn nek naar het Holyziekenhuis ge bracht De auto waar hij in reed was niet verzekerd en de chauf feur had de eigenaar geen toestemming gevraagd voor het ritje. In de bocht van de Sebie- damsedijk op de kruising met de Julianasingel raakte de ioy-rider het spoor bijster en kwam op de vluchtheuvel terecht. Hij botste tegen de zuil en kwam tegen een lichtmast tot stilstand. De auto was geheel vernield. Te gen de man, die geen ernstig letsel van de botsing over hield, is proces-verbaal opge maakt Schiedam Onbekenden heb ben dit weekend geprobeerd een auto, die geparkeerd stond aan de Goedhartstraat, in brand te ste ken. Ze deden dat door een bran dende krant in de tank te stop en- De krant doofde uit zich^lf.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1