Handen vol werk voor bakker VVD9er Jan Madern Zwarte Schaap van De Leutloggers spon TWEE SCHAATSERS ERNSTIG GEWOND VUMBtNBS DAGBLAD SBHIEDAMSCHf EOUBANT NIEUWE WA1EWIB COURANT Zes woningen op plek Double Dutch Schiedam heet nu Brandersgat Voetganger verongelukt Lidi en Tiedo in F. O,-show Skeletbouw vriendelijk voor energie Kloet uit dienst Gestolen auto in de sloot Gemeentehuis Maasland duurder dan geraamd WATERWEG Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 34520S. MAANDAG 10 FEBRUARI 19BS Vlaardingen Grote woorden en sterke verhalen waren dit weekeinde niet van de lucht ach ter de beslagen ruiten van het Vlaardingse café De Kroon. Vrij dag kwam de eerste eenzame schaatser uit Schipluiden naar bakkerij Hazenberg voor ijsmop- pen. De bakker moest toen nog 'nee' verkopen. Op zo'n waaghals had hij niet gerekend. Maar zaterdag was het dringen bij Hazenberg en in De Kroon. Het extra personeel in de bakke rij had de handen vol aan de tra ditionele schaatsinvasie uit het Westland. Met hlozende koppen, de ijzers nog onder, kwamen de schaatsers de een na de ander het café binnen, een zakdoek met ijs- moppen in de hand. Voor ze die naar huis brachten moest er eens stevig ingenomen worden en kregen de voeten wat rust Op pantoffels of kousevoeten gouw den de schaatsers af en aan met bladen bier en stroperige borrels. „Geef mij nog maar zo'n anti vries." Een paar scheuren en wïndwak- ken ten spijt spraken de Westlan ders van prima ijs. Alleen onder de bruggen was het nog niet ste vig genoeg. „Het is in jaren niet zo goed geweest", zei een tuinder uit Poeldijk, die met zijn zoon de Gerbera's een dage in de steek had gelaten om de tocht naar Vlaardingen te .wagen. Sommige geharde rijders kon het niet ver genoeg gaan. Dat deden zij al thans voorkomen. „Wat denk je Henk. zullen we doorrijden naar Gouda? Een pijp halen?" Auto Maar er waren er ook die tégen de terugreis opzagen. „Had ik m'n vader maar gevraagd om met de auto naar Waardingen te komen", zei iemand met spijt in rijn stem. Met een tikje medelij den werd er gekeken naar de mannen die op her biljart gingen zitten en de geite'vollen sokken omlaag stroopten jm die pijnlijke blaar op hun hiel te bekijken. De routiniers hadden daar geen last van. „De Uithof is in de buurt Daar hou ik mijn conditie op peil" Natuurlijk werd er alweer over de Elfstedentocht gepraat „Zet twee borrels voor me neer en ik schaats die Elfsteden zo uit", pochte een man aan de bar. „Zig zaggend. Op den duur wordt dat een natuurlijke beweging. En ik start pas om elf uur, want ik heb geen zin om in het donker te rij den." Met zware benen van het bier, maar vol goede moed, gin- gen ze weer op huis aan. Sommi gen vastbesloten om nog een. paar keer terug te komen. „Vorig jaar heb ik die tocht wel vijf, zes da gen achter mekaar gemaakt Geen probleem En terugkomen doen we ook altijd, al hebben we er weieens eentje moeten du wen." De 2 zoveetste J2 zakdoek met o ijsmoppen 1 gaat over de toonbank, o Andere baan voor EHBO'ers Plan eigenaar Hoek van Holland Door de bouw van zes woningen aan de Schelpweg in Hoek van Holland, zullen de Double Dutch en de daaraan gebouwde vakantiehuis jes vrijwel zeker worden ge sloopt. Het café-restaurant annex discotheek was vroeger bekend onder de naam Zonnewende. Zowel de staat van het hoofdge bouw als dat van de kleine huis jes is erg slecht geworden. Eige naar en exploitant C. de Vries heeft dan ook het voornemen om het geheel te laten slopen en op die plaats zes vrije sector-wonin gen te bouwen. Een eerder ingediend principe plan werd door het dagelijks be stuur van de deelgemeente Hoek van Holland afgewezen. De aard ervan en het aantal woningen zouden niet passen in de woon omgevingvan de Schelpweg. Een nieuw ingediende schets van het Hoekse architectenbureau Gtücker en Hoenderkamp kan wel de instemming krijgen van hetdeelraadsbestuur. Het gaat nu om woningen in twee bouwla- fen. Het bouwplan is in strijd met et bestemmingsplan Noord- West. Het dagelijks bestuur en de deelraadscommissie voor ruimte lijke ordening zijn evenwel be reid om-via een voorbereidings- besluit een bouwvergunning mo gelijk temaken. Woningwet Het deelraadsbest uur hoopt dit jaar in totaal nog ongeveer hon derd woningen te kunnen reali seren. Daarvan zijn veertig wo ningwetwoningen of althans pre- miehuur-woningen in de non profit sfeer. Er worden mogelijk heden onderzocht om deze te bouwen op het parkeerterrein aan het einde van de Rijpstraat Dat terrein wordt overbodig, wanneer de camping wordt ver plaatst In de premie A-sfeer hoopt men in totaal eveneens veertig huizen te kunnen bouwen. Twintig houtskeletbouwwoningen (pre mie B) zyn al gerealiseerd. Hier naast komt eenzelfde soort hui zen, waarvan de bouw binnen kort gaat beginnen. i De carnavalsoptocht in Schiedam trok meer belangstelling dan het vorige jaar. Prins Joop l lacht het Witte en Zwarte Schaap van 1986 toe. Martin Spork (links) en Jan Madern zijn btlj met de onderscheiding. Vlaardingen Een 26-jarige voetganger uit Vlaardingen is bij een ongeval in zijn woonplaats om het leven gekomen. Een auto- moblist kon op de Parallelweg niet meer stoppen voor de plotse ling overstekende man. Hilversum Lidi Langenzaal en Tiédo Westerhuis uit Maassluis haalden dan wel niet de finale van de F.O.-show van Fred Os- ter, maar het meedoen aan de AVRO-guizz gaf alleen al de no dige voldoening. De inwoners van Maassluis trouwen op 25 fe bruari op het stadhuis van Maas sluis. Na'de eerste ronde glorieus te hebben gewonnen, wat een espresso-apparaat opleverde, sneuvelden Ud en Tiedo üiycfe volgende ronde. In de verliezers- ronde hielden ze de^zenuwen goed in bedwang en eindigden teslote op de derde plaats. Goed voor een mini-kleurentelevisie voor in de caravan, i DOOR CHRIS WOERTS Vlaardingen/Schiedam Prins Joop I straalde. In zijn eerste jaar als Prins Carnaval van de Vlaar dingse carnavalsvereniging De Leutloggers stroomde zaal Trian gel tot de laatste plaats vol met vrolijk uitgedoste, feestende mensen. „Het is nog nooit zo druk geweest", was ook persleuteraar Ton Hessing van De Leutloggers van mening. Het was in vele opzichten een historische avond in 1 mgel. Hessing: „De sfeer zat er „-et in. De mensen ging sponta_. hossen en dansen, het liep grandioos. Zo'n schitterend feest heb ik nog niet eerder meegemaakt Het was fantastisch zoals iedereen mee deed." Hoogtepunt van de avond was natuurlijk de uitreiking van de oorkondes aan het Witte en Zwarte Schaap van 1986. Prins Joop I overhandigde aan Martin Spork, beheerder van de be waakte fietsenstalling op het Veerplein de oorkonde die hoort bij de verkiezing tot Witte Schaap. „Omdat hij op eigen initi atief een fietsenstalling heeft geo pend in bet Vlaardingse centrum en nog twee van deze projecten in voorbereiding heeft, te weten het Kolpa-bad en het Holy-zieken- huis", orakelde Prins Joop I na mens de Senaat der Leutloggers. „En temeer", zo zei Prins Joop I vervolgens „daar de heer Spork vanuit de WW het initiatief geno men heeft om zelfstandig een be drijfje op te zetten. Bovendien ko men zijn activiteiten de gehele Vlaardingse burgerij ten goede." Zvarl Schaap Tot Zwart Schaap werd VVD- wethouder Jan Madern be noemd. „Omdat hij op 16 januari 1986 de eerste parkeerautomaat officieel in gebruik heeft ge steld." Met een gulle glimlach op zijn gezicht onderging Jan Ma dern vervolgens het gebruikelij ke eerbetoon. De liberaal sloeg Martin Spork spontaan op de schouders en samen hosten ze over het podium. 'Na de officiële plichtplegingen gingen de carnavalsvierders tot in de kleine uurtjes door met feestvieren. „De Vlaardingers be ginnen er steeds meer zin in te krijgen", aldus Ton Hessing. „De Leutloggers worden meer en meer bekend en dat merk je aan 1 de steeds maar toenemende be zoekersaantallen. „Tijdens de slotavond dinsdag zal het hele maal een gekkenhuis worden. Dan komen er nog eens vijf gast- verenigingen en die nemen aar dig wat aanhang mee. Het zal wel proppen worden in Triangel, maar dat geeft niet, dan komt de stemming alleen maar ten goe de." In de middaguren trók Prins Joop I met zijn gevolg met twee praalwagens door de Vlaardingse binnenstad om op het stadhuis de stadssleutel over te nemen van burgemeester Fred van Lier. De carnavalsvereniging kreeg een warm onthaal van de eerste bur ger. Met koffie, schelvispekel en gebak werd alvast een voorzich tig voorproefje genomen op het feestin de avonduren. Burgemeester Fred van Lier neemt dinsdagavond de stadss leutel weer over van Prins Joop I. Het voltallige college van bur gemeester en wethouders zal bij die overhandiging aanwezig zijn. De Rietzeilers De traditionele optocht door de Schïedamsde binnenstad van De Rietzeüers trok net zoveel deel nemers als vorig jaar. Ook dit jaar trokken zo'n 33 versierde wagens door de binnenstad. In de catego rie verenigingen ging de eerste prijs naar jeugdvereniging Eldos. Een heuse draak wekte veel be wondering bij de vele toeschou wers tijdens de optocht. De als melkbussen gesierde leden van scoutinggreop Franciscus Johan nes sleepten de tweede prijs in de wacht. Overigens werden niet alle prij zen uitgereikt De jury liet de kwaliteit overheersen en besloot door het geringe aantal deelne mers en ae povere inventiviteit in de categorie bedrijven geen eerste plaats uit te reiken. De der de prijs ging naar Chris Coppens en de tweede naar Delta Flowers, In de categorie particulieren ging de eerste prijs naar Sanders Jon- gereï die als branderskacht in de optocht meeliep. Door de kou was het niet zo druk als in andere jaren tijdens de op tocht, die ondanks het geringe aantal deelnemers, niet van het programma van De Rietzeilers mag verdwijnen. Het geeft aan Schiedam als camavalsstad een extra tintje. „Het was duidelijk beter dan vorig jaar", wist Lydia Verwaal namens de Rietzeilers te vertellen. „Zo zie je maar, als je er wat harder aan trekt dan lukt het nog best Volgend jaar moet het als het kan nog een beetje beter." Druk In de avonduren genoten hon derden mensen in Zaal Irene van een bruisend carnavalsfeest. Het was bijzonder druk en er was nauwelijks genoeg ruimte om alle belangstellenden te bergen. Tot Witte Schaap van 1986 werd de heer Leo Mientjes van de plaatselijke scoutinggroep Frans- ciscus Johannes uitgeroepen. ..Hij heeft zich al meer dan 40 jaar verdienstelijk gemaakt in de scoutingbeweging en als blijk van waardering voor al het werk dat hij heeft gedaan is hij unaniem gekozen tot het Witte Schaap", aldus Lydia Verwaal. Leo Mien tjes kon de onderscheiding niet zelf in ontvangst nemen vanwe ge een verblijf in het buitenland. Zijn vrouw nam hem namens haar man in ontvangst Schiedam heet Schiedam niet meer in carnavalstijd. Met una nieme stemmen werd door de le den van De Rietzeilers Branders gat als alternatief voor het carna val gekozen. De jeugdcarnaval zondagmiddag trok veel jeugdige carnalvalsvierders naar Zaal Ire ne. Dinsdagavond is alweer het einde van de festiviteiten van De Rietzeilers. In Zaal Irene is dan het grote slotbal. De schaatsers worden per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Vlaardingen Twee schaatsers uit Wateringen zijn ernstig ge wond geraakd toen ze op de Vlaardingse Vaart ter hoogte van café Vlietzicht in een wak reden. Door de scherpe punten liepen de beide schaatsfanaten diepe vlees wonden qp. Gelukkig konden zij door omstanders snel op het dro ge worden gebracht De Westlan ders werden per ambulance overgebracht naar het Holy-zie- kenhuis in Vlaardingen. Het ongeluk met de twee schaat sers uit Wateringen, was niet het eersre ongeluk op de Vlaardingse Vaan dit weekeinde. Door de straffe wind zijn er gevaarlijke wmdwakken ontstaan en al ver schillende schaatsers hebben een nat pak gehaald- Het Ijs is nog steeds onbetrouw baar". aldus inspecteur Van der Zee van de Vlaardingse politie. „We hebben om de wakken wel takken gelegd. Meer kunnen we er ook niet aan doen. Het blijft verder voor eigen risico van de mensen om op de Vaart te schaat sen." Schiedam De naam, die Schiedam in Neder land inmiddels heeft opgebouwd als stad waar bijzonder veel aandacht wordt besteed aan energiezuinige bouwprojecten, wordt deze maand weer eens dik onderstreept. Dat gebeurt op 27 februari als wethouder ruimtelij ke ordening Ir. Chris Zijdeveld de eerste sleutel uitreikt aan één van de 25 toekomstige bewoners van een pre mie-koopwoning aan de Koperslagerhof in Woudhoek Noord. Het bijzondere van die wo ningen is dat ze volgens de houtskeletböuw methode worden opgetrokken. Het gasverbruik in die huizen is beduidend lager dan in traditionele, volgens rijks normen geïsoleerde, pan den. Opdrachtgever Urbi- bouw uit Nieuwegein schermt met een besparing van 30 tot 50 procent. Schiedam heeft voor ske letbouw gekozen, omdat er zowel in tijd als kosten gro te voordelen aan deze vorm van bouwen zitten. Zo kan het kasko na het leggen van de fundering in één dag wind- en water dicht worden gemaakt. Houtskeletbouw geeft bo vendien de architect onge kend grote vrijheden. Met eenvoudige ingrepen kun nen allerlei variaties in ge vels en daken worden aan gebracht. De methodiek biedt ver der mogelijkheden tot 'zei- fafbouw'. In Schiedam wordt daarvan door een aantal bewoners gretig ge bruik van gemaakt, Zij moeten in de glas- en wa terdicht opgeleverde wo ningen zelf voor isolatie, gipsplaten en afwerking zorgen. Het afbouwen kan in ongeveer drie maanden gebeuren. Bredero heeft becijferd dat daarmee ÏO/XX) per woning,wordt Verdiend'. Ondanks al die pré's zijn nog niet alle 25 woningen verkocht Potentiële ko pers kunnen zich melden bij de gemeente. Schiedam De directie van het Schieiand-ziekenhuis is vrijdag tijdens een zitting van de Rotterdamse ambte narenrechter met een on verwachte oplossing geko men voor de langslepende controverse tussen ver pleegkundigen van de EHBO-afdeling en hun waarnemend hoofd Steef Nieuwenhuijzen. De dames van die afdeling, die zich 13 januari en bloc ziek meldden, kregen te ho ren dat zij zullen worden overgeplaatst. Ze krijgen op vier verschillende afdelingen in het ziekenhuis een baan aangeboden. De directie be riep zich op de rechtspositie regeling voor ziekenhuisper soneel. Daarin staat dat over plaatsing mogelijk is wan neer het belang van het zie kenhuis daarmee gediend is. Verzet tegen die interne ver schuivingen zou als werk- weigering kunnen worden opgevat en kan reden voor ontslag zijn. De bemoeienis van de amb tenarenrechter werd inge roepen, omdat Schieland on langs begonnen is vier vaca tures op de afdeling intern op te vullen. Raadsman mr.J. van der Molen wilde dat ver ijdelen door het rechtmatige karakter van die sollicitatie procedure aan te vechten. Functioneren Er heeft zich sinds 13 januari, toen de verpleegkundigen zich ziek meldden uit onvrede met het slechte functioneren van het waarnemend hoofd, heel wat af gespeeld rond de EHBO-afdeling. Zo bleken de huisartsen van de dames en GGD-arts De Smalen lijnrecht tegenover elkaar te staan in hun oordeel over het ziektebeeld. Aanvankelijk con stateerde De Smalen overspan nenheid, maar op 29 januari her zag hij zijn mening en verklaarde de vrouwen per 10 februari weer beter. Enkele dagen daarvoor hadden de verschillende huisart sen echter een verergerd ziekte beeld geconstateerd. Direct na de ziekmelding nam de directie van Schieland een schor singsbesluit voor vier weken met daaropvolgend een aanvraag voor ontslag. Mr. Van der Molen kwam daartegen in het geweer omdat schorsing tijdens ziekte onmogelijk is. In dat geval kan er dus ook geen sprake zijn van va catures op de afdeling, oordeelde de raadsman. Plotseling Ten overstaan van de ambtena renrechter werden zowel het schorsingsbesluit als de ontsla gaanvrage plotseling ingetrok ken. Er zou zelfs niet langer spra ke zijn van een disciplinaire maatregel, waarvan aanvanke lijk werd gesproken, maar van een reguliere overplaatsing. Een zegsman van de vrouwen zegt dat volgens hem de zaak nu wel iswaar juridisch is gladgestreken, maar dat de directie nog steeds voorbij gaat aan de inzet van het conflict Dat blijkt ook uit een brief die de vrouwen zaterdagmorgen kre gen. De heer Van Dam, hoofd personeelszaken van Schieland, spreekt daarin het vertrouwen uit dat 'er op deze wijze een be vredigende oplossing is gevon den'. 4 De inmiddels ex-EHBO-mede- werkers zijn het daarmee aller minst eens. Via hun woordvoer der laten zij weten hevig teleur gesteld te zijn dat naar aanleiding van hun brandbrief van juni 1985, waarin de zorgwekkende situatie op de afdeling aan de kaak werd gesteld, door de direc tie nog steeds geen stappen zijn ondernomen. MaassluisJ.H. Kloet, directeur van van de dienst gemeentewer ken van de gemeente Maassluis legt zijn functie op 1 mei 1986 neer. De ambtenaar maakt ge bruik van de VUT-regeling. In zijn functie als directeur wordt Kloet opgevolgd door de huidige adjunct-directeur C.H. den Hond J.H. Kloet is al sinds 1948 in dienst van de gemeente Maas sluis. Hij werd in 1956 directeur van gemeentewerken. C.H. den Hond kwam in 1973 in dienst van de gemeente. Maasland Een personenauto, die in Den Haag werd ontvreemd is m een sloot m Maasland terug gevonden. De wagen reed op de T-krutsing Heerenlaan/Colden- hovelaan rechtdoor het water m. De bestuurder, een 32-jange Ha genaar, werd om ongeveer zes uur door de politie in een nabijge legen schuurwaar hij lag 'op te drogen' gevonden. De politie vermoedt, dat er alcohol in het spel was. Maasland Met de verbouwing van het Maaslandse gemeente huis is enige vertraging ontstaan. Bovendien worden de kosten ho ger dan geraamd. Daardoor kan het gebeuren dal de eerste paal voor de nieuwe openbare basisschool De Schutse nog eerder de grond in gaat, dan die voor het gemeentehuis. Iets waar aanvankelijk geen reke ning mee werd gehouden. De bouw van De Schutse start nog deze maand, terwijl de verbou wing van het gemeentehuis voor lopig op zich laat wachten. In oktober meldden burgemees ter en wethouders dat er geen be letselen meer waren die uitvoe ring van het plan in de weg ston den. De streefdatum van decem ber is echter niet gehaald, omdat de aanbesteding nog steeds niet is gebeurd. Het m december 1984 verleende krediet van anderhalf miljoen gulden blijkt ontoerei kend te zijn. Het totale bouwplan bestaat uit een nieuw kantoorgebouw achter het gemeentehuis, een nieuwe in gang aan de Slot de Houvelaan en een fikse interne verbouwing. Wethouder Keijzer erkent dat aan de gemeenteraad een aan vullend krediet moet worden ge vraagd. Om welk bedrag het gaat laat hij niet los „Daar is het be lang van de gemeente niet mee gebaat", zegt hij. „De aannemers keuze moet nog vallen en de aan besteding is nog niet afgerond. Onze onderhandelingspositie zou kunnen worden geschaad". De voorbereidingen voor de nieuwe openbare school zijn daarentegen in volle gang. (ADVERTENTIE) ROBEY GLANS- TRAININGSPAK maten 128 t/m 176 in twee kleuren van 109,- nu bij Benard voor Geldig t/m zaterdag a s

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1