m 'Via voorkeurstemmen in de gemeenteraad' Gemeenten niet zomaar akkoord 1AARIMES DABBUD SfiNIf IftttEHE CÖIB8II KIWI WATERWEG COURANT Van Es blijft over Actie tegen 'heksenjacht' Muzikanten vol concentratie WD- wethouders bleven in gebreke Via enquête onder winkeliers Nieuwe start consumenten bond RET past buslijnen 52 en 53 toch aan Bakkers kandidaat i voor wethouders- post Rijverbod genegeerd DINSDAG 11 FEBRUARI 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. Vlaardingen In een de monstratieve actie heeft de vereniging Vrouwen in de Bijstand de halfjaarlijkse krant van het ministerie van sociale zaken. Bijstand, hoe wat, bij de sociale dienst van de balie verwijderd. „Doze uitgave van het ministerie legitimeert de heksenjacht op uitkeringsgerechtigden", stelt de verenging in een brief aan burgemeester en wethouders van Vlaardin gen. „Haast iedereen kent wei ie mand, die iemand kent die misbruik maakt van een uit- kenng." Die zin in het blad van het ministerie is bij Vrouwen in de Bijstand in het verkeerde keelgat ge schoten. „Een belediging aan het adres van uitkeringsge rechtigden", oordeelt de ver eniging. Alle kranten ver dwenen van de balie. De vrouwen vinden, dat de gemeente verantwoordelijk is voor de verspreiding van het krantje via de sociale dienst. Zij heeft burgemees ter en wethouders dan ook gevraagd in het vervolg zul ke uitgaven kritischer te be oordelen. Directeur me vrouw Miltenburg van de so ciale dienst, die allerminst ingenomen was met de on aangekondigde actie van Vrouwen in de Bijstand, had het krantje nog niet gelezen. Maassluis De Maassluise mu ziekweek is gisteren van start ge gaan in theater De Schuurkcrk. In de middaguren luisterden Jaap Seelbaeh en Tom de Vree naar de ingestudeerde nummers van de jeugdige muzikanten die vol concentratie hun nummers brachten. In de avonduren toon den de volwassenen hun kunnen aan de tweekoppige jury. In het Schuurkerkje zijn iedere middag en avond optredens te bewonderen. De bekende Maas sluise organist Koos Bons zorgt voor de begeleidingen de presen tatie is in handen van Jopie Vons-Penning. Tijdens de muziekweek kunnen jongen muzikantjes in de och tenduren terecht bij componist- dirigent Meeuwis Rebel. Hij be geleidt de samenspelgroep. Tij dens de slotavond in ontmoe tingscentrum Koningshof zater dagavond zal die groep een con certgeven. De deelnemers aan de muziekweek die op het orgel spe len komen woensdagmiddag in deMaranathakerkaan bod. Woensdagmiddag maakt de jury de uitslag bekend. De deelnemers met de hoogste score mogen tij dens de slotavond optreden. le derjaar is het slotfeest een gran dioze happening. Burgemeester Hans van Es reikt dan ook de prijzen uit aan de gelukkige win naars. \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\[\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\[\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\W Vlaardingen De ge meente Vlaardingen is niet onder de indruk van de kritiek van het minis terie van verkeer en wa terstaat op het verkeers circulatieplan. „Het is een storm in een glas water", hield wethouder Bas Gou- driaan gisteravond op een ledenvergadering zijn par tijgenoten voor. Hij veeg de de bezwaren van de minister van tafel en ver weet zijn WD-collega's Jan Madern en Mariëtte jRas Goudriaan: Hoogendijk in gebreke te zijn gebleven. Het ministerie heeft de gemeente een jaar de tijd gegeven om het VCP met studies te onderbou wen. Daar moet inspraak by wor den gegeven. Volgens minister Neelie Smit-Kroes heeft Vlaar dingen zich bij de vaststelling van het VCP niet aan zijn eigen in spraakverordening gehouden. Goudnaans reactie was er één van onbegrip: „Als er nou iets is geweest in Vlaardingen waar de mensen op hebben kunnen in spreken, dan is dat het verkeers circulatieplan wel." Goudriaan het kritiek horen op zijn collega-wethouders van de v VD. Die zijn de afgelopen twee jaar in gebreke gebleven, oor deelde hij Jan Madern en Ma- riètte Hoogendyk hadden de stu- dtes moeten uitvoeren, waar de minister nu op aandringt, 2» ver kondigde de PvdA-wethouder „Zij hebben verkeer en economi sche aangelegenheden in hun portefeuille." Smalend De PvdA-wethouder, die alom wordt gezien als de geestelijke vader van het VCP. was nogal smalend over de brief van de mi nister. In 1982 dienden dne orga nisaties, waaronder de organisa tie van Vlaardingse onderne mers, bezwaren in tegen het VCP Een week geleden kwam het antwoord „De minister komt er na drie jaar achter, dat zij nog wat vragen heeft", zei Goudriaan laatdunkend Vandaag schrijven burgemeester en wethouders een bnef aan het ministerie, waarin een onder houd wordt gevraagd, „om de zaak uit te pratenGoudriaan legde er tegenover zijn partijge noten de nadruk op, dat andere overheidsinstanties nooit be zwaar hebben gehad tegen het VCP. „Van het ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke or dening en milieu hebben we vijf miljoen harde guldens gekregen voor de uitvoering van de plan nen Ook de subsidie voor de re constructie van de Dillenburgsin- gel is al binnen. De bouw van de parkeergarage en de afsluiting van de Schiedamseweg zijn door gedeputeerde staten goedge keurd Heden voor PvdA-liist- trekker IJsbrand van der Vel Jen om op te merken „De Kroon is één en ondeelbaar, maar daar blijkt m dit geval maar weinig van Sommige PvdA'ers zagen in de brief van minister Smit-Kroes een poging van de VVD om de PvdA m Vlaardingen, vlak voor de verkiezingen, de wind uit de /eilen te nemen. „Hoogst onfat soenlijk". vond George Wicart dat. !lll!ll|li!JII1llUI!lll!nnilllit!llllllit!llil!llll!l]iil[lll!H!Illill[|l!IUIIIIIIII!llimillill[U!l]!l!!lllllilllliilliltlll!im Politiek wil zekerheid over betaald parkeren In theater De.Schuurkerk deden de muzikantjes hun best om in de prijzen te vallen. Manda Kapil (D66): Vlaardingen De afdeling Vlaardingen van de Consu mentenbond, die al geruime tijd een min of meer kwij nend bestaan leidt, wordt deze maand nieuw leven in geblazen. Het initiatief daar toe is afkomstig van me vrouw M. Beekhuizen. De werkgroep in ruste belegt dinsdag 18 februari een bij eenkomst. „Er is", schrijft zij in een op roep aan potentiële geïnte resseerden om die avond aanwezig te zijn, „nogal wat mis in Vlaardingen." Als concrete voorbeelden noemt zij het openbaar vervoer dat tamelijk slechts geregeld zou zijn, de tarieven die door de gemeente worden gehan teerd en met name de servi cekosten. „Daar kan nie mand wijs uit worden", con stateert mevrouw Beekhui zen. De Vlaardingse afdeling, één van de slechts twintig in Ne derland, wi! op drie manie ren proberen wijzigingen ïn de instaande situatie aan te brengen. Dat moet door re gelmatig overleg met plaat selijke autoriteiten, deelna me aan inspraakavonden en het verrichten van onder zoeken. De Vlaardingse afdeling zal in de beginperiode kunnen terugvallen op de ervaringen die Inmiddels in Schiedam zijn opgedaan. Daar draait ai geruime tijd een afdeling met redelijk succes. Maassluis Gesterkt door de toespraak van D66-lijsttrekker Hans van Mierlo onlangs tijdens het congres van de partij' voelt Manda Ka- pil, het door de Maassluise afdeling aan de kant gezette raadslid, veel voor het voeren van een campagne voor het krijgen van voorkeur stemmen. „Ik ga niet de straat op of zo, maar ik overweeg sterk om een deel van de toespraak van Van Mierlo te copiCren. Ik voel me persoonlijk aangesproken door zijn woorden", aldus een montere Manda Kapil. Het zit het Maassluise raadslid voor D66 nog steeds niet lekker, dat zij door Jan Storm als lijst trekker is gepasseerd. Tijdens een uiterst rumoerige vergadering werd Kapil door de leden van de afdeling naar het tweede plan verwezen. Een beroep bij het hoofdbestuur leverde een schrif telijk herstemming op met we derom fatale gevolgen voor Man da Kapil. Hans van Mierlo nam het in zijn toespraak op voor al degenen die in het verleden de partij, ook in de slechte tijden, trouw zijn ge bleven. Manda Kapil, lid sinds de oprichting van de partij in 1966, is blij met die steun in de rug. „In de partij heb je niets aan eendags vliegen. Die zijn louter en alleen voor zichzelf bezig en denken niet aan het belang van de partij. Bij bosjes zijn ze in het verleden vertrokken en nu komen de op portunisten terug." Ervaring Manda Kapil wil dolgraag terug in de gemeenteraad. Heeft in middels zes jaar ervaring. „Jan Storm heeft helemaal geen poli tieke achtergrond. Ik wel, als ik lijsttrekker had geweest, hadden we het best gered Maar nu ligt het wel even anders. Ik ben nog strijdvaardig genoeg om mijn stem te laten horen. Ik sta nog steeds achter de doelstellingen van de partij, alleen in de afde ling Maassluis kan ik mij niet vinden. Daarom ook voer ik geen campagne voor de partij in Maas- sluiS-dat kan ik niet Ik krijg nu reacties van mensen ais ik in de binnenstad loop te winkelen ïn de trant van: Nou, Manda we zul len op je stemmen. Dat geeft de kracht om door te gaan en via voorkeurstemmen alsnog in de raad te komen. Ik ga niet huis- aan-huis om stemmen te winnen, maar iedereen die wil weten hoe het nu precies zit kan bij mij te recht Maassluis Door ziekte van wethouder Mees Duimelaar, vakantie van Izaak van der Knaap en het vertrek van Elly Coenen naar Nuth komt alle bestuurlijke verant woordelijkheid in Maas sluis deze week op de schouders van burge meester Hans van Es te recht. De wekelijkse college vergadering kon van morgen dan ook niet doorgaan omdat niet het vereiste quorum niet werd gehaald. „Het is geen unieke zaak", aldus de secretaresse van bur gemeester Hans van Es, Wilma Thijssen. „In de vakantieperiode komt het ook wel eens voor dat het vereiste quorum niet wordt gehaald." iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiijiiiniiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiitiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiitiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiifiiiutii Na actie passagiers ken omdat het publkiek ook moet wen nen aan de nieuwe route. Het is evenwel snel duidelijk geworden dat niemand blij is met de nieuwe route en daarom worden er maatregelen genomen." Marcel van der Zou wen, een Vlaardingse scholier, voerde enige tijd geleden actie om de route van de buslijn gewijzigd te Schiedam Er bestaan verregaande plannen om de buslijnen 52 en 53 in Schie dam een andere, kortere route te laten zij den dan momenteel het geval is. De bus sen moeten sinds enkele maanden bij Kc- thel een voorde passagiers vervelende en tijdrovende lus maken. De gemeente Schiedam is weinig gelukkig met de rou te en tijdens het reguliere overleg met de RET zijn de problemen onlangs bespro ken. „Dat er iets gaat gebeuren staat buiten kijf", aldus verantwoordelijk wethouder Chris Zijdeveld. „De situatie geeft inder daad de nodige problemen. Die vervelen de lus moet er worden uitgehaald. We hebben het met de RET besproken. Zij wilden de situatie eerst een tijdje aankij- tlllirtll]||IMIIII!MIIII]|IIIIIIlllIlllll[IHtIlilJJI!ltllllMllltI!lfll]||l!IIIjHlirilllIIJIll]NIIIIIlllllllTri1lllll]IIIIII!ll!lllllllllllllll!llll]ll(ll[!Illlll[lll!l1IUll!]if)IIIIIIIIItltllimHliIimiMlil[ll1]l!tmi!llli[Si1!ll1IHir krijgen. In korte tijd haalde hij ruim 500 handtekeningen op van ontevreden pas sagiers. „Het openbaar vervoer moet voortreffelijk lopen", meent Zijdeveld. „Het hele plaatje moet kloppen. De om zetting aan de Van Beijnumlaan en de Van Anrooylaan is voortreffelijk uitge pakt en hei laatste stukje pijn in Keihei moet gewoon verdwijnen. Daar is de RET hard mee bezigwant er komt voor een omleiding natuurlijk nogal wat om de hoek kijken. Het moet allemaal passen in het financiële plaatje en een omzetting in Kethel kan voor een heeJ andere route ook dc nodige consequenties hebben. Dat is nu even het probleem, maar afgespro ken is dat in de lente maatregelen geno men worden." VVD wil verder met PvdA Schiedam Naast Luub Hafkamp is ook het on langs geïnstalleerde raads lid en Rijnmond-gedepu teerde Theo Bakkers kan didaat-wethouder voor de YVD in Schiedam. Na het vertrekt van financieel- deskundige Cor van Til- borg naar de VNG, wordt Bakkers door zijn grote bestuurlijke ervaring naar voren geschoven voor een wethouderspost. Gerard Verhulsdonk, de huidige fractievoorzitter, voert de lijst van de liberalen tijdens de ko mende verkiezingen aan. De fraai besnorde VVD'er gaat meer dan optimistisch de verkiezingen in. „Het moet mogelijk zijn om de tweede partij in Schiedam te worden. Het CDA heeft de afge lopen jaren alleen maar verloren, terwijl wij steeds sterker zijn ge worden. Al moet je wel realist blijven, opinie-peilingen zeggen ook wel wat en als het niet mocht lukken dan is er nog niets verlo ren." De samenwerking met de PvdA is de VVD de afgelopen vier jaar uitstekend bevallen. „We hebben elkaar op cruciale punten vrij ge laten. De PvdA mocht met Klein Links meegaan als het om de kruisraketten ging en op andere punten konden wij onze gang gaan. Ook de fractie-voorzitters konden het uitstekend met el kaar vinden en dat is ook een goed teken. De fractie van de PvdA is een realistische fractie .en dat heb je in de afgelopen vier jaar goed kunnen merken De VVD hoopt na de verkiezin gen dan ook door te kunnen re geren met de PvdA. „Al hangt dat wel af van de verkiezingsuit slag", aldus Gerard Verhulsdonk. „In principe staan we er posmef tegenover." Erfpacht De WD pleit in het verkiezings programma voor een versoepe ling van de erfpachtregeling. „De VVD is voorstander van het grondbezit onder het eigen huis. Dit betekent niet dat we een erf- pachtstelsel uitsluiten, maar veel eer dat er sprtake moet ?ijn van een keuzemogeüjhetd. Gezien de financiële positie van het grond bedrijf kan verkoop van grond een extra mogelijkheid zijn om tekorten te voorkomen en het grondbedrijf te saneren", staat in het programma. Verhulsdonk is blij met die paragraaf in hei pro gramma van de liberalen. „In de omliggende gemeenten zijn veel al socialistische colleges aan de Ttsacht, Neem bijvoorbeeld Rot terdam- Daar is men ook overstag gegaan en wordt grond aangebo den als het de gemeente uitkomt Schiedam moet niet de ogen slui ten voor de realiteit en als het m bet belang van de gemeenschap is. moet er een mogelijkheid zijn om de grond te verkopen." Verhulsdonk maakt wel enig voorbehoud. „Het moet natuur lijk niet ten koste van alles gaan. Als een bedrijf zegt, ik wil wel komen maar alleen op die en die voorwaarden, dan zeggen wij, jammer maar helaas. Het moet wel in alle redelijkheid gaan." De VVD pliet in haar program ma ook voor het instellen van een cultuurprijs Verhulsdonk „Vroeger had je in Schiedam de salon De Maassteden en ook daar werden jaarlijks prijsjes uitge reikt aan kunstenaars. Het werkt toch stimulerend, Het is een goe de zaak als er ieder jaar een soort competitie is waarin de kunste naars hun kunnen tonen. Het hoeft alleemaal niet teveel geld te kosten, maar het is niet alleen een promotic van de kunstenaar, maar zeker ook van de gemeente Schiedam." Verhulsdonk is uitermate tevre den met het programma: „Het is een realistisch stukje werk. Als er centjes zijn kunnen we dingen extra doen Is het geld er niet dan moeten we pas op de plaats ma ken ZosimpelligtheL1' t De VVD gaat vol vertrouwen de verkiezingen in. Met subsidie ontruiming Stae/dtiinse Bos Westland De gemeenten Maasland en Maassluis gaan niet zonder slag of stool akkoord met een subsidie om het Staeldumse Bos te ontruimen van munitie Schiedam wil geen cent bijdra gen en Vlaardingen heeft een be drag van 30 000 gulden toege zegd Van het totaalbedrag van acht miljoen gulden nemen nik (7 mil joen) en provincie ('A mijjoen) het grootste deel voor hun rekening. VGravcnzande tast met een kwart miljoen ook flink in de buidel, omdat het bos op hun grondgebied bgt. Aan omliggen de gemeenten is een bijdrage ge vraagd van ongeveer 2,25 gulden per inwoner In de commissie voor financiën m Maasland stuitte dat op bezwa ren. Voor Maasland zou dat neer komen op ongeveer 13.000 gul den, waarmee W. van Geest (CDA) en D. Oosterlee (VVD) niet accoord gingen. Burgemees ter W.H.J. Bloemendaal had per inwoner een bijdrage van één gulden m gedachte. Mevrouw T. van Kranenburg (Open Groepe ring) had geen bezwaar tegen de 2.25 gulden per inwoner Het college van burgemeester en wethouders van Schiedam is van mening dat Schiedam al geld geeft via het openbaar lichaam Rijnmond, aldus een woordvoer der van de gemeente Schiedam. „Daarom zie het college geen en kele roden om nog eens extra te betalen voor het verplaatsen van het munitiedepot" De gemeente Maassluis twijfelt nog In afwachting van een over zicht van de provincie over de ge meenten die wel meedoen, wordt de balans opgemaakt. Mogelijk gaat er van de 2,25 gulden per in woner wat af, aldus een woord voerder Overzicht Gedeputeerde J. Borgman van Zuid-HoUand heeft vonge maand gesteld dat vrijwel alle ge meenten geld hadden toegezegd. Binnen twee weken zou nu het totale financiële overzicht ko- Met de ontruiming van hel bos is inmiddels al begonnen. Dit deel de burgemeester mr.J. Ekkers van 's-Gravenzande, ook voorzit ter van de vereniging Vrienden van het Staelduinse Bos, onlangs VPrr Vlaardingen De gecombineerde frac tie van SGP/RPF/GPV wil via een enquête te weten komen welke gevolgen het betaald parkeren heeft voor de middenstand in de binnenstad van Vlaardingen. „Wy denken dat de enquête een goede bijdrage kan leveren aan de discussie die nu ontstaan is over het betaald parkeren in Vlaardingen", aldus raadslid Cor de Jonge. „We willen wel eens weten wat er waar is van al de geruchten die dc ronde doen in de binnenstad. Of het inderdaad klopt dat winkeliers geen klant meer in de winkel krijgen door het invoeren van het betaald par keren in de binnenstad De fractie heeft de enquêtefor mulieren persoonlijk bezorgd bij de ondernemers in Vlaardingen. Dertien vragen knjgen de win keliers voorgelegd. De politieke partijen willen weten of de omzet is gedaald en of er voldoende par keergelegenheid in de directe omgeving is voor het personeel. Ook wil men weten hoe de klan ten hebben gereageerd op het be taald parkeren en of de klanten inderdaad parkeren op een plaats waar betaald moet worden. In de enquête ts ook een aantal vragen opgenomen over de tarieven. „Bent U van mening dat de ge vraagde parkeergelden redelijkte noemen zijn Zo nee, wat zou dan volgens U gevraagd moeten wor den." Tol slot wil de gezamenlijke fractie weten of de plaatselijke politiek voldoende inspeelt op de problemen van de middenstand. Cor de Jonge* „Wij hebben ons altijd afgezet tegen het betatdd parkeren op dit moment m de binnenstad Daarom ook is de en quête gereehtvEiardigd. Wij laten niet zomaar een ballonnetje op om het door te prikken. Nee. met de resultaten zuilen we wel dege lijk iets doen Daar hebben de winkeliers recht op en de uitstag kan voor duidelijkheid zorgen in de discussies die ongetwijfeld gaan komen Het ministerie gooit met voor niets de plannen van de gemeente in de prullebak." Harry Dijkman, voorzitter van de organisatie van Vlaardingse ondernemers, staat nogal scep tisch tegenover het initiatief van SGP/RPF/GPV. „Misschien hebben ze een aantal jaren zitten slapen, want als ze goed naar ons hadden geluisterd zou de enquête helemaal met nodig zijn. Wij we ten precies wat de omzetverlie zen zijn en hoe de middenstand in Vlaardingen denkt over hel betaald parkeren. Misschien heeft de enquête wel iets te ma ken mei de komende verkiezin gen. De mensen zijn blijkbaar wakker geworden." Hoek van Holland Een 30-jari- ge automobiliste uit Vlaardingen ts tweemaal achter elkaar be keurd door de Hoekse politie. Zij reed slingerend door de Prins Hendrikstraat en bleek niet meer in staat de blaastest behoorlijk te verrichten Nadat een bloedproef was afge nomen en proces verbaal was op gemaakt kreeg de Vlaardingse een rijverbod tot de andere mor gen tien uur. Om acht uur *s mor gens zagen politiemannen haar alweer achter het stuur zitten. Dat leverde haar een tweede pro ces-verbaal op, wegens het ncge- *?n vaneen rijverbod.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1