I 'Laat gezond verstand zegevieren' m Bulva voorspelt terlies van VVD 'Wees soepel' Melis krijgt eisenpakket College voert motie niet uit Leen Droppert toont kunstwerk VLAARDIN6S DAGBLAD SCHIEDAMSGHE COURANT llllll gfflliis C0MP.1Ï 'Onze mening is nooit gevraagd9 Oplettende verkoopster Hardrijden op ijsbaan IJsdisco in Beatrixpark 4. WOENSDAG 12 FEBRUARI I9S6 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 313Q AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. 'Wij krijgen ten onrechte zwarte piet7 Vlaardingen Teleurgesteld en verdrietig is WD'er Jan Bulva over de kritiek, die onophoudelijk neerdaalt op de hoofden van de Vlaardingse liberalen- Het wordt dé voormalige 'herrieschopper en barricadebouwer', zo'als hij zichzelf noemt, kwalijk genomen dat hij met de PvdA meewerkt aan de uitvoering van het ver keerscirculatieplan. Vpor de verkiezingen in 1982 toog de VVD immers, met de winkelier van de Hoogstraat aan het hoofd, ten strijde tegen dat verkeersplan. De VVD heeft kie zersbedrog gepleegd, valt in de stad te horen. „Niks van waar. Wij krijgen ten onrechte de zwar tepiet toegespeeld," verdedigt Bulva zich. „Wij waren niet tegen hetiiele VCP, hooguit tegen tien procent van de plannen." Volgens Bulva heeft geen enkele par£j in Vlaardingen het ooit ge waagd zich zo hard op te stellen tegen de PvdA, als de VVD de af gelopen twee jaar heeft gedaan. „De coalitie heeft een paar keer op springen gestaan. Wij zijn met uitgewerkte minderheidsvoor- stellen gekomen. Over de afslui ting van de Schiedannseweg, bij voorbeeld, Die had met ons voor stel voorkomen kunnen worden, maar toen lieten onze lieve vrien den van het CDA ons vallen." Ook het andere minderheids- voorstel, over de uitbreiding van winkelcentrum De Loper, sneu velde in de gemeenteraad. Maar binnen het college van bur gemeester en wethouders heeft zijn partij juist veel bereikt, vindt Bulva. „Meer dan wij ooit op de barricade hadden kunnen berei ken. Als wij er niet bij waren ge weest, als het college van PvdA en CDA was blijven zitten, dan was nu de Schiedamseweg hole- maal afgesloten, dan waren de Fraderik Hendriklaan en de An thony Knottenbeltsingel afgeslo ten, dan was er een sectorgrens gekomen op de Gedempte Biers- loot, dan was er geen verbin dingsweg tussen Voorstraat en PyÜA pikt standpunt niet Maassluis De PvdA- fractie in Maasluis is zeer ontstemd over het feit dat de afdeling milieu van déze gemeente niet op korte termijn wordt uitge breid. Tijdens de begro tingsbehandeling eind vo rig jaar dienden de socia listen een motie in om de afdeling milieu uitgebreid te; krijgen. Deze motie werd met algemene stem men aangenomen. Tijdens een vergadering van de raadscommissie milieu infor meerde Pieter Hoogenraad naar de ktand van zaken, omdat uiter lijk in maan het college met een notitie zou komen. „Wij kunnen geen ijzer met handen breken", kreeg Hoogenraad te horen van burgemeester Hans van Es, die bij afwezigheid van Izaak van de Krfaap de leiding had van de ver gadering. De burgemeester zin speelde daarmee op het onver wachte vertrek naar Nuth van Elly Coenen, die onder meer per soneelszaken in haar portefeuille had. Pieter Hoogenraad: „Maar het gaat helemaal niet om perso neelszaken, het is een financiële kwestie. Tijdens de begrotingsbe handeling werd niet duidelijk waar het geld vandaan moest ko men om de afdeling te verster ken. Wij hebben mogelijkheden aangegeven en daarop zegde het college een notitie toe. Het is dus een zaak die in eerste instantie wethouder Van der Knaap aan gaat, omdat hij financien in zijn portefeuille heeft Trouwens, Coenen is niet direct na de begro tingsbehandeling vertrokken, dus had er best iets gedaan kun nen worden. De ambtenaren zijn er tenslotte ook nog." Initiatief Pieter Hoogenraad is niet van plan om zich bij de zaak neer te léggen. „Het is voor ons een prin cipiële kwestie. Als het college de motie niet wil uitvoeren, moeten wij. daarover geïnformeerd wor- den. Zoiets kun je niet op de lange baan schuiven, We moeten nu in de fractie gaan overleggen wat ons te doen staat. Dat we erop te rugkomen, is zeker, in de ge meenteraad of in de komende commissievergadering. Het is best mogelijk dat we met een ini tiatiefvoorstel komen, waardoor we het college dwingen om tot actie over te gaan." Emaus. Allemaal dingen die wij aan het VCP hebben kunnen veranderen." Maar de WD'er zal niet vreemd opkijken, als 2ijn partij bij de ko mende verkiezingen een kleine nederlaag lijdt Vier jaar geleden was de WD de grote winnaar het zetelial ging van vijf naar tien. Maar de stemming is veran derd. De WD in Vlaardingen heeft zijn populariteit zien ver dwijnen. In tegenstelling tot frac tievoorzitter George Neijssel, die optimistisch een nieuwe over winning voorspelt,-rekent Bulva op verlies voor de liberalen. „Ik kan mij voorstellen dat mensen in Vlaardinger-Ambacht niet meer op ons stemmen. Wij waren tegen de afsluiting van de Voor straat, maar dat hebben we niet tegen kunnen houden. Dat zal ons wel zetels kosten." «Jan Madern: „Onderzoeken zijn gedaan." Vlaardingen Burgemeester en wethouders van Vlaardingen begrijpen niets van de brief van minister Smit-Kroes van Ver keer en Waterstaat, waarin kri tiek wordt geuit op het ver keerscirculatieplan. De nadere onderzoeken, die de minister vraagt, zijn óf al gedaan, óf niet wettelijk verplicht, aldus bur gemeester Fred van Lier. Volgens b en w is de brief van de minister geba seerd op verouderde gegevens. „Als de minister ons antwoord krijgt, zal zij zich nog wel achter de oren krabben", zegt VVD-wetbouder Jan Madern van verkeer. Vlaardingen leest Smit-Kroes de les Vlaardingen laat in de antwoordbrief geen spaan heel van de kritiek van de minister van Verkeer en Waterstaat. De juridische status van de door Smit- Kroes ondertekende brief is onduidelijk, aldus bur gemeester Van Lier. „Stadgenoten hebben de Kroon gevraagd het besluit van de gemeenteraad van november 1982, om het VCP vast te stellen, te vernietigen- Dat is niet gebeurd en de minister heeft het besluit ook niet geschorst. Een vlees nog vis-si- tuatie" Vlaardingen hoopt door een onderhoud met de mi nister de misverstanden te kunnen wegnemen. De procedure, zoals de minister die heeft gevolgd, is een unicum, zegt Van Lier. „Een verzoek tot schor sing of vernietiging hoort te lopen via de Raad van State, die dan hoor en wederhoor toepast. Dat is in dit geval niet gebeurd. Naar onze standpunten is nooit gevraagd. Had de minister niet ons gepraat dan was zij wellicht tot een andere zienswijze geko men." Burgemeester en wethouders lezen in hun brief mi nister Smit-Kroes de les in kennis van regels en wetten. De minister stelt, dat het in 1972 gemaakte structuurplan onderbouwd had moeten worden met een distributie-planologisch onderzoek. Op dat structuurplan is het VCP gebaseerd. „Pas op 7 februari 1976 werd het houden van een onderzoek naar de economische gevolgen bij het op stellen van een structuurplan voorgeschreven. Over zes weken wordt dat voorschrift ingetrokken. Niet op de hoogte Dan gaat het niet aan om ons nu nog om een aistn- butie-pianologisch onderzoek te vragen", vindt Van Lier, De andere drie onderzoeken waar de minister orn vraagt, naar de capaciteit van de wjjkverbin- dingswegen naar de binnenstad, de parkeerbehoef- te en de bereikbaarheid van de parkeergarages, zijn al gedaan, zegt Madern glimlachend. Er zijn meer punten waaruit blijkt, dat de minister niet goed op de hoogte is van de Vlaardingse situa tie. zegt Van Lier. „Zij heeft het in de brief over het voornemen in het verkeerscirculatieplan, om del binnenstad te verdelen in sectoren. Zulke sector grenzen staan niet in het VCP, ze bestaan in Vlaar dingen helemaal niet." Met het verwijt dat Vlaar dingen voorbij is gegaan aan zijn eigen algemene in spraakverordening. slaat de minister de plank ook mis, aldus de burgemeester. „Toen die verordening in 1979 in werking trad, waren wij al Ix-zig met het VCP en de verordening gold niet voor lopende pro jecten." Vlaardingen maakt zich geen zorgen over de even tuele gevolgen van de brief van Smit-Kroes Het VCP is voor een groot deel al uitgevoerd en de sub sidies zijn binnen. Van Lier „Als de minister wil praten, wij van onze kant willen dat heel graag Je moet elkaar kunnen overtuigen en daar hebben wij goede kaarten voor." De bewoners van de Sportlaan en Nacmegaallaan bekijken vol bewondering naar het ontwerp van kunstenaar Leen Droppert CDA'ers in Vlaardingen: Vlaardingen De CDA'ers Chris van Koon en Maarten Ver meer willen dat het tarief bij de parkeermeters en -automaten wordt verlaagd, als blijkt dat bezoekers er de binnenstad om mijden. Zij hebben burgemeester en wethouders schriftelijk gevraagd of zij daartoe bereid zijn. Vermeer en Van Roon wijzen het gemeentebestuur erop, dat zij beloofd heeft soepel te zijn bij de invoering van het betaald parkeren. De CDA'ers zijn benieuwd of de gemeente zich aan zijn woord heeft gehouden. Zij vragen burgemeester en wet houders hun invloed aan te wenden, om ervoor te zorgen dat 'parkeerovertreders van de eerste dagen kwijtschelding wordt verleend'. Vlaardingen Een oplettende verkoopster heeft er voor gezorgd dat twee winkeldieven, kort nadat zij vier dekbedovertrekken hadden ontvreemd, konden worden gepakt De verkoopster van de gedupeer de kledingzaak aan de dr. Wiardi Btrkmansingel noteerde het kente ken van de auto, waarmee de twee Rotterdammers van 31 en 25 jaar met de gestolen goederen verdwenen. Vlaardingen Leen Droppert en Maarten Bot gaven in het the atercafé van de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen geduldig uitleg ovgf het beeld, dat volgend jaar moét worden geplaats op de krui sing Sportlaan/Nachtegaallaan. De bewoners van de beide stra ten waren naar de Schiedamse weg gekomen om het ontwerp van kunstenaar Leen Droppert te bewonderen. Na bijna 30 jaar wordt op de kruising een vervan gend kunstwerk geplaatst. In 1955 vernielden baldadige jonge lui in de nieuwjaarsnacht een ste nen vaas. Ornaat toen voor ver vanging geen geld was, verdwe nen de plannen In de ijskast. Hei ontwerp van Leen Droppert was al goedgekeurd, maar een gebrek aan financiën brak de gemeente Vlaardingen in de vijftiger jaren op. Nu is het allemaal anders. Met steun van het Rijk, provincie en de gemeente Vlaardingen is toch geld vrijgemaakt om een beeld te realiseren. Medio 1987 moet het beeldje op de kruising worden geplaatst. De schaatsertjes doen hun ui terste best om scherpe tijden neer te zetten. Vlaardingen/Maassluis De schaatskoorts wakkert met de dag aan. De verschillende sport zaken zijn bijna door hun voorra den kunstschaatsen en hardrij ders heen en vrijwel iedereen heeft inmiddels wel een tochtje op het ijs gemaakt, In Vlaardingen heeft de jeugd de smaak goed te pakken. Op de ijs baan aan de Watersportweg hield De Vlaardingse IJsclub onderlin ge wedstrijdjes Het winnen was niet eens 20 belangrijk, het ging meer om het meedoen. De Hein Vergeertjes in spé deden in ieder geval hun uiterste best om op de ijsbaan tot aanvaardbare tijden te komen. De Elfstedentocht is momenteel weer het gesprek van de dag. In Maassluis en Maasland zien een groot aantal schaatser alweer uit naar de monstertocht in Fries land. Yep Kramer, die vorig jaar de toertocht zonder problemen volbracht, kijkt alweer uit naar een nieuwe editie: „Toch vraag ik me af of het wel goed zou zijn als de tocht inderdaad ook dit jaar wordt verreden", aldus de Maas- sluisse schaatser. „De herinne ring aan het grandioze spektakel van het vorige jaar verdwijnt dan wel heel erg snel bij de mensen." Toch is Yep Kramer klaar voor de tocht „Ik heb met mijn mak kers van de Maaslandse IJsclub de conditie op peil gehouden. Niet zo fanatiek ais het vorige jaar omdat we toen aan de alter natieve tocht in Polen zouden meedoen. Daar is door het door gaan van de Elfstedentocht ove rigens niets van terechtgekomen. Maar ik doe, als de Elfstedentocht dit jaar doorgaat, zeker weer mee. Het is en blijft een enorme uitda ging om de tocht goed te volbren gen. Ik mag 's morgens om zeven uur starten, dus ik neb tijd genoeg om op tijd in Leeuwarden te arri veren." Maassluis De bewoners van het Kerkeiland in Maasluis willen niet de dupe worden van de ruzie, die is ontstaan tussen" de eigenaar van de ruïne van de voormalige oliefabriek De Ploeg en de gemeente Maassluis. „De bewoners willen niet het slachtoffer worden van chantage binnen de onenigheid tussen de beide genoemde partijen", schrijft de bewonerscommissie in een boze brief aan de de directie van ADM/Dc ploeg en het colle ge van burgemeester en wethou ders in Maassluis. „Wij vertrouwen erop dat het ge zond verstand zal zegevieren en wij zijn ten alle tijden bereid om u hierbij van advies te dienen", bie- Bewoncrs Kerkeiiand in brief aan gemeente en ADM: Schiedam Vorig jaar was het een grandioos succes en daarom is er ook dit jaar weer ijsdisco nabil het Pan- nekoekerthuis in het Schie- damse Beatrixpark. Vanaf 19.00 uur kunnen de schaatsliefhebbers terecht op de grote vijver voor het pan- nekoekenhuis. Bij de vele kraampjes kunnen tal van warme en versterkende drankjes worden gekocht en uiteraard wordt gezorgd voor muzikale omlijsting. Rond elf uur uur is het feest dan weer ten einde. den de bewoners gelijk hun hulp aan in het conflict. De bewoners van het kerkeiland zijn bang dat de sloopwerkzaam heden op 18 februari worden ge stopt. De directie van ADM dreigt met het staken van de werkzaamheden als de gemeente Maasluis met snel een besluit neemt over de bouwplannen die door Goudswaard Partners m Maasland in opdracht van ADM zijn gemaakt. Komt Maassluis voor 18 februari niet met een pas klare oplossing, dan stopt ADM de werkzaamheden. De bewo nerscommissie is boos over dat dreigement: „Dit is voor de bewo ners een ongeoorloofd pressie middel binnen het huidige con flict. Woningbouw Zeker gezien het oorspron kelijke uitgangspunt dat van be lang is voor de sloop van de ruïne van De Ploeg: het gevaar dat de bouwval oplevert voor de omwo nenden." In hun brief benadrukken de be woners nog eens de levensge vaarlijke situatie op het Kerkei land: „Regelmatig breken bran den uit, het instortingsgevaar is constant aanwezig en bij iedere storm waaien brokstukken in het rond In het conflict zal deze week ze ker nog geen duidelijkheid ko men. Wethouder Izaak van der Knaap (milieu, openbare werken en financiën) is met vakantie en collega Mees Duimelaar (ruimte lijke ordening) is ziek. In het col lege is dan ook geen besluit geno men over de nu te nemen stap pen. Duimelaar zegde eind vorige week toe bereid ie zijn lot een ge sprek met de directie van ADM. Of dal vee! zal helpen is nog maar de vraag. Maassluis kan pas toe stemming geven tot woningbouw op het Kerkeiland ah Rijnmond het nader onderzoek naar de bo demgesteldheid heeft afgerond en er meer bekend is over de ge luidshinder van scheepsweerf De Haas. Ook ontbreken de nodige contingenten om tot bouw over te gaan. Vlaardingen Wanneer worden ónze huizen nu eens opgeknapt? Met die vraag Jopte de huurders vereniging Dura-Coignet gistermiddag aan bij di recteur Melis van het gemeentelijk woningbedrijf. Melis kreeg een doos mei 219 kJachtenformulieren uit handen van voorzitter W. van der Laarse van de vereniging. De vorige maand gehouden enquête leverde klach ten op over achterstallig onderhoud en gebrekkige isolatie. Op grond van die gegevens stelde de huur dersvereniging een pakket van eisen samen, dat gis teren aan directeur Melis werd overhandigd. De bewoners van de 512 huizen in het meest weste lijk gelegen deel van de Westwijk willen nieuwe kozijnen en deuren, dubbel glas en goede ventilatie. Voor die voorzieningen wulen zij wel een kleine huurverhoging betalen. Maar her wegwerken van Een delegatie van bewoners van de Dura-Coig- nethuizen overhandigt de klachtenformulieren aan directeur Melis, achterstallig onderhoud, vindt Van der Laarse, mag niets kosten. De vereniging vindt dat het vernieu wen van de keukenblokken en het opknappen van de portieken voor rekening van de gemeente be hoort te komen. „Het is een mooie, ruime wijk, iedereen woont er met plezier", hield Van der Laarse de directeur van het woningbedrijf voor. „Maar dat moet wel zo blij ven. Verpaupering moet worden tegengegaan." De vereniging was het liefst met een zware delegatie naar het Emaus gekomen, om haar argumenten, kracht bij te zetten, maar veel leden waren door de griep geveld. 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1