Juf De Wit ziet leerlingen terug CDA wil weer meebesturen 1IIII1GS DAGBLAD S0H1E0AMSCHE CDIIRAKT lllll llllfi SÜIIIY APV beterop horeca afstemmen msSmmm 'Reorganisatie pas na de verkiezingen CDA bang voor hogere erfpacht Agent schiet op inbreker Vier inbrekers aangehouden Pakhuijs ontruimd CDA en VVD: 'Beleidaanpassen'' Bewoners tegengevolgen voor PvdA/WD-coalitie li,- T Arretikkers doen oude tijden herleven Aart Kool (CDA): Woutershof blij met nieuwbouw Scheeres blij met terugkeer Rosman Drogist beroofd MAANDAG 17 FEBRUARI 19S6 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingën. Postbus 110,3131 BC Vlaardingën. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. Vlaardingën -Stralend'middel punt tijdens de reünie van School-G, de huidige Erasmus- school in Vlaardingen'vormde. 'juf Dé Wit. Inmiddels 97 jaar, maar nog uiterst goed ter been en opgewekt zag ze de leerlingen die 2e jaren geleden lezen en schrij ven had geleerd weer terug. Het was een uiterst feestelijke bij eenkomst. Vrijwel de gehele vierde klas van jaren her was aanwezig. Slechts drie oud-leer lingen ontbraken. Eén is overle den en de anderen wonen in Au stralië. In de klas zaten ze net als vroe ger. De jongens en de meisjes apart, „We hadden vroeger een heel hechte band", aldus een oud leerling. „We moesten na afloop van de lessen vaak op school blij ven, omdat we een toneelstuk moesten instuderen. Dan leerde je elkaar toch beter en op een an dere manier kennen. Vandaar ook dat het zo 'geweldig leuk ïs dat we elkaar na zoveeljaren weer terugzien". Herinneringen werd opgehaald, anecdotes uitgewisseld. Heel lang bleef het gezellig in de Erasmus- school, waar niemand genoeg kon krijgen van het feestelijke w weerzien met de oud-klasgenoot-" te- f De oud-leerlingen van school- G waren blij elkaar na zoveel 0 jaar weer terug le zien. 2 Vlaardingën Een 28-jarige brigadier van de Vlaardingse politie heeft zaterdagnacht in een kledingzaak aan het Veerplein een 20-jarige in breker In het linkerboven been geschoten. De man, een Rotterdammer, - is na behandeling in het Ho- lyziekenhuis in verzekerde bewaring gesteld. Een mede dader, van wie de identiteit bij de politie bekend is, wist te ontsnappen. De politie was getipt over de inbraak bij Verkade Exclu sief en had agenten gepos teerd Jn de winkel. Toen de Inbrekers rond één uur 's nachts de deur hadden gefor ceerd en bezig waren jasjes te verzamelen,- kwamen de agenten te voorschijn. „Stil staan of ik schiet", schreeuw den zij de mannen toe. Een van de twee rende naar buiten, sprong in zijn auto en vluchtte. De ander maakte een dreigend gebaar, waarop de brigadier gericht schoot „Dat was beslist noodzake lijk", aldus hoofdinspecteur van politie Gijs Bieding. De" aangehouden inbreker was, zo bleek achteraf, niet gewa pend. Dc jnan werd overgebracht naar het ^ziekenhuis, waar een arts oordeelde dat noch een 'operatie! noch opname noodzakelijk was. Met een drukverband om het gewon de been werd de Rotterdam mer- naar een politiecel ge bracht. Hij wordt deze week voorgeleid aan de officier van justitie. Vlaardingën De politie heeft het afgelopen weekeinde vier mannen aangehouden, die wor den verdacht van twee inbraken. In de nacht van vrijdag op zater dag maakten 2»j bij een inbraak bij een ijzerwarenwinkel aan de Landstraat in Vlaardingën voor ruim veertigduizend gulden aan gereedschap buit De toegangs deur van de winkel werd gefor ceerd. Getuigen zagen vijf man nen, die de buit-in drie auto's laadden en vertrokken, Naar de vijfde man is de politie nog op zoek. In de loop van de nacht werden ëen 32-jarige man uit Maassluis te de politie nog twee mannen uit Vlaardingën op, 19 en 22 jaar oud. Het gestolen gereedschap werd 'gevonden in een schuur aan de Van Oldenbarneveldstraat, Het ;onderzoek van de politie wees -uit, dat de vier in oktober al voor .80.000 gulden aan computers hadden gestolen uit een Vlaar- dings bedrijf. "Vlaardingën Discotheek 't Pakhuijs aan de Koningin Wil- helminahaven in Vlaardingën is zaterdagavond door de polide Ontruimd. Het pand voldoet niet aan de brandvoorschriften en het 'gemeentebestuur had de eige naar verboden met ingang van dinsdag 11 februari, nog bezoe kers toe te laten. Zaterdagavond was de 't Pak huijs echter gewoon open. en er waren tweehonderd bezoekers, Op last van de politie werd het pand ontruimd. Tegen de eige naar is proces-verbaal opge maakt- Maassluis— Het ontheffingenbe leid, zoals dat is vastgelegd in de nieuwe Algemene Politie Veror dening (APV), moet worden aan gepast als blijkt dat de Maassluise café-eigenaren onnodig gedu peerd worden. Tot die conclusie komen het CDA en de VVD naar aanleiding van klachten van uit baters over de de nieuwe veror dening. „We moeten ons niet roomser dan de paus voordoen", aldus John Scheerstra, de fractievoor zitter van de WD in Maassluis. „Bij de vaststelling van de APV hebben we de gevolgen voor de horeca niet helemaal kunnen overzien. Ook hebben de onder nemers niet de mogelijkheid ge had om in te spreken". Leo Speel (CDA): „Door het vast stellen van de nieuwe verorde ning komen we op één lijn met Vlaardingën en Schiedam. Dat is het uitgangspunt geweest. Als blijkt dat je in Schiedam en Vlaardingën wel ontheffing kunt krijgen, dan moeten we ook onze regels aanpassen". In Vlaardingën en Schiedam kunnen café-eigenaren onthef- fing krijgen als ze dat willen. In Vlaardingën mag een eigenaar van een etablissement 60 keer keer via een bonnensysteem ont heffing aanvragen. „Maar niet in het weekeinde", aldus J. Nevens van de afdeling algemen zaken. „Het systeem loopt goed. Doorde weeks moeten de zaken om twaalf uur 's nachts dicht en dan mag er ontheffing worden ge vraagd". Ook in Schiedam bestaat de mo gelijkheid tot het krijgen van ont heffing. Cafés mogen in het weekeinde een uurtje later dicht. „Maar dan moet het wel schrifte lijk worden aangevraagd", aldus een woordvoerder van de afde ling algemene zaken. „Maximaal tien keer per jaar kan een eige naar ontheffing krijgen in het weekeinde. Het gaat veelal om speciale gebeurtenissen en activi teiten. De regeling loopt goed, er zijn geen klachten over". John Scheerstra venvacht dat de problematiek binnenkort nog eens wordt besproken in de com-- missie algemene zaken: „We moeten ook het gesprek afwach ten tussen de burgemeester en de ondernemers. Misschien dat daaruit al oplossingen naar voren komen". i JBLé^ i-MBÉfi H1 Eén van de ringstekers in actie. Echt druk was het gistermiddag niet. Wél koud. en dan gaat een borrel er soms best in. Maasland De arretikkers ver loren gisteren van de schaais- cracks. Het was aan de publieke belangstelling rond de Maasland- se ijsbaan te merken, dat 'half Nederland aan het televisietoes tel zat gekluisterd. De andere helft stond waarschijnlijk zelf op het ijs, want op de Maaslandse en Maassluisse vlieten en op de Vlaardingse Vaart was het dit weekeinde heel erg druk. De lief hebbers van het stukje nostalgie, dat een ringrijderij met arresle- den nu eenmaal is, kwamen wel aan hun trekken. Namens de organiserende vere niging Aanspanning 't Westland had Maaslander Meindert van Buuren weer heel wat fraaie spannen naar Maasland weten te krijgen. Temidden van de der tien eenspannen was Van Buur en uiteraard zelf ook van de par tij, maar veel aandacht trok toch de dubbelspan met twee prachti ge schimmels. De folklore had wel tot gevolg, dal de ijsvloer door de paarden met hun spikes zwaar te lijden kreeg. Geen nood echter, want de baan werd meteen onder water gezet. Vanavond kunnen de schaatsliefhebbers dan ook weer volop aan hun trekken komen. Vlaardingën De reorga nisatie van de Vlaardingse gemeentesecretarie moet worden uitgestelcLtot .na de verkiezingen. Dat vindt de raadsfractie van het CDA. Volgens lijsttrekker Aart Kool zijn er in de informa tieve raadsvergadering in ja nuari teveel vragen onbe antwoord gebleven. „Voordat zo'n belangrijke opera tie in gang wordt gezet moet er eerst meer duidelijkheid zijn", vindt Kool. Zijn partijgenoot Cees Bot heeft bij de plannen van bur gemeester en wethouders om het werk in het stadhuis te stroomlij nen, de besluitvorming sneller te laten verlopen en dubbel werk te voorkomen, nogal wat vraagte kens gezet. Bot vindt het nut van de hele operatie twijfelachtig- Zowel de Vlaardingse ambtenaren als dc stuurgroep, die het rapport heeft geschreven, vinden dat er op het stadhuis goed wordt gewerkt en dat er geen behoefte is aan veran deringen. Met het antwoord van weihou der Jan Madern (personeelsza ken) was. Bot allerminst tevre-, den. „Wij zijn niet van mening dat er thans niet goed wordt ge werkt, maar wel dat er verbete ringen in de organisatie mógelijk zijn," zei Madem, „Dat antwoord had ik ook wel zelf kunnen ver zinnen," schamperde Bot. Een zo omvangrijke operatie moet zorgvuldig worden voorbe reid, vindt lijsttrekker Kool. Het college van PvdA en VVD wil begin maart een besluit nemen over de reorganisatie. „Ik krijg een beetje de indruk dat burge meester en wethouders hun plan er doorheen willen jassen. Dat is nergens voor nodig,vindt Kool. „Laten wij er eerst nog maar eens duchtig over praten en het besluit uitstellen tot na de verkiezin gen." De nieuwbouw van de Woutershof is officieel geopend; de pa pieren deur is aan flarden. Schiedam Bezoekers en perso neel van de Woutershof, een dag verblijf voor geestelijk gehandi capten. toonden zich' zaterdag dolgelukkig met het nieuwe ge bouw aan de De Meesterstraat. Namens het ministerie van wel zijn, volksgezondheid en cultuur verrichtte de heer Van Dijk de officiële opening. Iedereen was het erover eens dat het nieuwe gebouw, in fris geel en groen geschilderd, inderdaad schitterend was. Een hele verbe tering, vergeleken met de nood- huisvesting aan de Joppelaan, Honderden ballonnen gingen de lucht in, voordat Van Dijk door een papieren deur als eerste het gebouw in liep. „Een kamerlid heeft eens gezegd dat staatssecre taris Van der Rejjden dwars door alles heenloopt. Ik ben bereid zijn voorbeeld letterlijk te volgen". Van Dijk wees er in zijn toe spraak nog eens op, dat er voor honderden geestelijk gehandi capten geen plaats in een dagver blijf is; „Die staan langs de kant. Er zijn lange wachtlijsten en er is niet veel geld om daar iets aan te doen. Maar u bent in ieder geval onderdak". Schiedam Nadat enkele overgebleven sollicitanten zich hebben teruggetrokken en de stichting Samenwer kende Schiedamse Woning corporaties (SSSW) verder gaat zoeken naar een nieu we directeur, gaan er stem men op om ir. Theo Bakkers te vragen. Bakkers, die voorde VVD gecom mitteerde is bij het openbaar li chaam Rijnmond, raakt bij de op- heffing van Rijnmond zijn baan kwijt. Bestuurders van enkele bij de SSSW aangesloten bouwvere nigingen zien in hem een serieuze kandidaat. Bij de bewonersvere nigingen ligt dat anders. In deze kringen heeft men er op voor hand moeite mee, dat een VVD'er in is voor de top van een sociale verhuurorganisatie. Een eventuele benoeming van Bakkers zou gevolgen kunnen hebben voor de PvdA/VVD-coa- litie. Bakkers wordt door zijn partij immers aangemerkt als se rieuze kandidaat voor een wet- bouderspost, min of meer als op volger van Cor van Tilborg, die als WD-wethouder met de SSSW-perikelen te maken had. Indien Bakkers echter naar de SSSW gaat, is het de vraag of de PvdA nog wel met de andere VVD-kandidaat, de huidige wet houder Luub Hafkamp, verder wil. Denkbaar is dat de PvdA dan gaat zoeken bij andere partij en. „Daar wens ik ze veel succes mee", reageerde VVD-fractielei- der Gerard Verhulsdonk van ochtend, verbouwereerd over deze mogelijkheid. „Tjonge. Ik wist het wel van mijn partijge noot Paul Verspeek, dat die iets zag in een directeursfunctie bij de SSSW. Maar Theo? Je overvalt me daar wel mee. Het zou voor Theo natuurlijk grotere vastig heid betekenen dan een wethou derschap. Hij loopt in verband met Rijnmond wel te zoeken naar iets prettigs en ik vind dat hij daarbij om zijn eigen schoor steen moet denken. Zo, hij zou zich wel in een interessante busi ness steken, zeg". Verhulsdonk vindt het idee, dat een VVD'er geen directeur van de SSSW zou moeten worden, niet fair. „Theo Bakkers heeft bij Rijnmond uitstekende ervaring opgedaan in het samenwerken met Pvd A-collega's", stipt hn aan. In de jaren zeventig zat Bakkers al in de Schiedamse gemeente raad en lag hij goed bij de PvdA. Waarnemend SSSW-directeur Cees Kamminga, die van plan was in maart terug te keren naar de Nationale Woningraad, hoort op van Bakkers* kandidatuur, al kent hij de naam wel. „Is dal niet de beoogde opvolger van Van Tilborg?'vraagt hij. De SSSW is het werkapparaat van de vijf Schiedamse woningcorporaties, waarvan het de bedoeling is dat zij per 1 januari 1987 fuseren. Burgemeester Reinier Scheeres spreekt in de Noordmolen het CDA toe. Links van hem Jan den Brinker, Piet Roosen en Siem Rosman, rechts Aad var Lingen en Jo Prins. Schiedam „Siem, uit de grond van mijn hart, ik ben blij datje terug bent". Die woorden sprak burgemees ter Reinier Scheeres van Schiedam vrijdagmiddag in De Noordmolen tot CDA- lijsttrekker Rosman, die na vier jaar terug is op het plaatselijke politieke toneel. Over één ding lieten Siem Rosman en zijn partijgeno ten geen twijfel bestaan: het CDA wil wethouders leve ren aan een nieuw college van B en W. De partij heeft er genoeg van om langs de kant te staan en wil weer meebesturen. „Zeg, is de burgemeester nou overgestapt naar het CDA?", vroeg een ober van De Noordmo len. die het gezelschap dé trap op had zien gaan. Hij zat ernaast. De burgemeester kwam om het CDA-verkiezingsprogram te ont vangen uit handen van partijvoor zitter Jan den Brinker. Een tradi tie bij de Schiedamse christen-de mocraten. De voorzitter van de gemeenteraad krijgt van die partij altijd het eerste exemplaar van het programma. Het tweede was voor lijsttrekker Rosman. die van zijn voorzitter de opwekking kreeg om er „kei hard mee te gaan werken". Scheeres zei, dat hij het belang rijk vond dat hii de programma's van alle politieke partijen over handigd krijgt, „Belangrijk voor de verkiezingen en belangrijk bij het samenstellen van het dage lijks bestuur van de stad. Dat ge béurt gelukkig op basis van pro grammatische afspraken". Die uitspraak was bij de CDA'ers te gen het zere been, al lieten zij daar niets van merken. Liever dan weer een programcollege van PvdA en VVD zien de chris ten-democraten alle drie de grote partijen in het college vertegen woordigd. Het CDA denkt bij de komende verkiezingen haar negen zetels in de raad te behouden. „Als je de prognoses van de andere partijen hoort zou je haast denken, dat er voor ons geen zetels overblijven", aldus Aad van Lingen. „Maar heus, wij komen terug met negen zetels". Rosman wordt voorzitter van de fractie, een functie waarin de af gelopen vier jaar Van Lingen en na hem Piet Roosen niet over tuigden. Maar Rosman heeft alle vertrouwen in de mensen die met hem op de lijst staan. „Daar zitten mensen bij met bestuurlij ke ervaring en jonge mensen die een frisse kijk hebben op de za ken. Bij alle bezuinigingen en ombuigingen heeft de stad een goed bestuur nodig, waar wij graag ons steentje aan willen bij dragen". In het programma van het CDA wordt veel aandacht besteed aan de perikelen rond de erfpacht in Sehiedam-Noord, Die contracten moeten nog eens bestudeerd wor den om te zien, of er een recht vaardiger manier is om de hoogte van de erfpacht te bepalen. Prio riteit is er ook voor het onderwijs. De problemen van leerlingen rnct een achterstand en van jon gelui die vroegtijdig de school vaarwel zeggen moeien met kracht worden aangepakt. „Dal vereist een nauwe samenwer king tussen openbaar onderwijs, bijzonder onderwijs en welzijns werk", zo staat in het program ma. Vlaardingën Drie mannen zijn er zaterdagmiddag vandoor ge gaan met de dagopbrengst van een drogist aan de Dr. Wiardi Beckmansingel. Kort voor slui tingstijd kwamen drie mannen, die volgens de winkelier vloei end engels spraken, de winkel binnen. Twee van hen hielden het personeel en de bedrijfsleider bezig en ondertussen wist de der de uit de kantoorruimte vijfdui zend gulden te ontvreemden, Het personeel was juist bezig de opbrengst te tellen. Vlaardingën De CDA'ers Henk van der Linden en Jacques Hockx zijn bang, dat de erfpacht tn Holy-Zuid onevenredig worat verhoogd. De twee hebben in schriftelijke vragen aan burgemeester en wethouders van die bezorgd heid blijk gegeven. „Negatieve berichten over onevenredige verhogin gen zouden de promotie van Vlaardingën danig kunnen vertragen," schrijven Hockx en Van der Linden. Vooretellen tot verhoging van de erfpacht scanons in Holy-Zuid, die een keer in de twintig jaar worden bijgesteld, zijn in voorbereiding. De CDA'ers wuJen van B en W weten of de bedragen inderdaad verhoogd worden en wat daarvoor de re den is. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1