WATERWEG SPORT 'Dit is niet normaal, dit is een calamiteit" Adriaan Pieter Nella krijgt rijke overburen Gemeentehuis Maasland pakt veel duurder uit Jeanet Eggelmeijer kan niet stilzitten WIK speelt met Lansingh GAAT DE LAATSTE WEEK IN kortingen van 40 tot 50 Vlaardinger ziet tuin al tien jaar zakken Arts reserveert alvast plaatsje Van Rey naar HVO SPORTAGENDA BEKENDMAKING Profiteer nu: van de echte prijs Herenhuizen Westvest: 'Zoiets vind je nergens' Vuurwater bij de watersport Architect raamt te laag SVV ontmoet Wippolder Betaalde jeugd afgelast De opheffingsuitverkoop bij PERZISCHE TAPIJTEN Harga tweede Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 18 februari 1985 Andrè Garritsen toont met een touwtje aan, .hoe ver het duinpad ^gezakt is. Vlaardingen André en Lucy Gerritsen zijn ten einde raad, Tien jaar geleden kochten zij een huis aan de Lariks- dreef in Holy-Noord. Een mooi huis, vinden zij nog steeds, maar de grond zakt per jaar zo'n acht centimeter. De riolering is al vier keer afge- blemen voor aan de commissie broken, het terras en de tuin moeien jaarlijks worden opge hoogd en de schuur is al een keer opgekrikt. De gemeente, die de grond in erf pacht uitgeeft, wijst echter alle verantwoordelijkheid van de hand. Onrechtvaardig, vindt Garritsen. ,.De gemeente moet ervoor zorgen dat de grond goed wordt opgeleverd. Wij hebben een huis gekocht met een verbor gen gebrek. Dit zijn geen gewone verzakkingen, dit is een calami teit". AUe pogingen om de schade, die in de duizenden guldens loopt, op de gemeente Vlaardingen te ver halen zijn tot dusverre op niets uitgelopen. Garritsen klaagde al eens zijn nood op een wijkbijeen komst bij de toenmalige wethou der Floor Quast, legde zijn pro- Schiedam Veruit de duurste woning in Schiedam is de witte - villa van Dirkzwager aan de Ary Prinslaan. Dat architectonisch monument van Brinkman en .Van de Vlugt moet ruim zeven -ton opbrengen. Er is een heel verschil tussen die prijs en enkele -panden aan de Stadhouderslaan. 'die 'slechts' een slordige half mil- joen kosten. „Tja, wat is duur?" peinsde de Vlaardingse makelaar Spuy- broek gistermiddag in zaal Irene in Schiedam. Hij bemiddelt bij de verkoop van vijf herenhuizen, die aan de Westvest gebouwd 'gaan worden en waarvoor wet- ^,houder Chris Zijdeveld gister middag de 'eerste' heipaal sloeg. De 'zaalhuizen1, waarmee coördi nator G.L. Bongers de kapitale 1 woningen vergeleek, worden -voor 298 500 gulden aangeboden. ,'Twee van de vijf zijn al verkocht, «aldus de Vlaardingse architect ►Ge'r Vermeer van hel bureau 'Ridder Vermeer. Opdrachtge ver is het Moord rechtse bouwbe drijf van Frans Vink Zoon. „Wij komen graag nog eens terug in Schiedam, met een ander pro ject", zei Bongers, nadat wethou- .-der Zijdeveld zich positief over het bouwplan had uitgelaten. Zij- .develd prees met name het on dernemerschap van Vink, die i laat zien grote marktrisico's aan -.te durven. Tenminste niet zo'n "'bouwer die alleen wil, als de ge- j*meen te eerst even een contingent vrijmaakt, daar kwam Zijdevelds ^instemming op neer. Het plan- Westvest komt zonder subsidie tot stand. r„Vcor die prijs heb je natuurlijk -wel wat", liet architect Vermeer ..zien, terwijl hij in een catalogus v bladerde. Twee grote woonka- mere, twee slaapkamers, ruime hobbykamer, groot terras aan de kant van de Westvest en een tuin van achttien meter diep, die via het smeedijzeren, monumentale hek van het kantongerecht een uitgang biedt naar de Lange Ha ven. „Dat vind je nergens, zo middenin de binnenstad". De bewoners van de ark Adriaan Pieter Nella in de Nieuwe Haven krijgen dus bemiddelde overbu ren. Het haalt de Westvest op, vond Zijdeveld. Hij loonde zich echt blij dat 'die ouwe troep die er stond' gesloopt is. Die verpauper de distilleerderij noemde Zijde veld een baken van het verval van een industrie, die te laat met zijn tijd mee wilde gaan. Aanvankelijk had architect Ver meer het plan om op die plek 24 flatwoningen te realiseren, maar Aan de Westvest, op de plek waar eerst een verpauperde distilleerderij stond, startte gisteren de bouw van vijf kapitale herenhuizen. zijn toenmalige opdrachtgever, die in tegenstelling tot Vink wel aan gesubsidieerde woningbouw dacht, «aarzelde en ging failliet. De curator kwam bij Vink te recht en toen kwam de naam Vermeer weer op tafel. Zijdeveld, die in de twaalf jaar dat hij nu wethouder Es al heel wat palen geslagen heeft (Schiedam is de tel kwijtgeraakt), zei: „Als je de eer ste, de tweede, de derde paal ge slagen hebt, is de verrassing van het heien eraf en ga je wat kriti scher kijken naar de projecten, waarvoor je gevraagd wordt de paal te slaan. Dan begrijp je: dit project is er zo een, waarbij con fetti en een vreugde-uiting op zijn plaats zijn". Zijdeveld kreeg voor zijn inzet een aquarel cadeau, voorstellend een aardig stukje plattelandsle ven. „Gevaarlijk", noemde hij die prent, vanwege het aantrekkelij ke ervan. „U weet toch dat ik vanwege mijn functie in Schie dam behoor te wonen? Oei. Op zo'n plekje zou iedereen wel wil len wonen" Schiedam In de kantine van watersportvereniging De Schie mag voortaan sterke drank wor den geschonken en gedronken. Het was tot nog toe verboden, al kwam een potje bier wel over de toonbank, maar ter verhoging van de clubvreugde mag nu ook de stenen kruik open. B en W hebben er toestemming voorgegeven. Maasland De verbouwing en uitbreiding van het Maaslandse gemeentehuis valt bijna drie ton duurder uit dan was geraamd. In december 1984 verleende de ge meenteraad een krediet van 1,5 miljoen gulden. Tijdens de morgenavond te hou den raadsvergadering wordt om extra geld gevraagd: er is nog eens 295.000 gulden nodig. Het krediet van anderhalf mil joen bleek bij lange na niet toerei kend om dc verbouwing en uit breiding te kunnen realiseren. De laagste prijs van de vier aan geschreven aannemers was die van A. Hijbeek BV uit Zwijn- drecht, maar ook die kwam nog aanzienlijk boven het geraamde bedrag uit. De oorzaak van de forse over schrijding ligt volgens burge- meester en weihouders bij archi tect Ans Buddingh uit 's-Graven- zande. „De kosten van dit werk zijn door de architect duidelijk te laag geraamd", zo krijgt Bud dingh de zwartepiet in zijn rich ting geschoven. Een voorstel van de architect om ten koste van een sterk gewijzig de entreepartij de overschrijding te beperken, wees het Maasland- se college van de hand. „Daar door wordt zeer wezenlijk af breuk aan het plan gedaan' De entreepartij van het gemeen tehuis komt met een binnen- pleimje te liggen aan de Slot de Houvelaan. De bijna drie ton overschrijding ligt overigens met ten volle aan de raming van de architect. Zijn overschrijding bedroeg 223.000 gulden, waarvan burge meester en wethouders na een gesprek met aannemer Hijbeek nog ruim 27.000 gulden af kon den krijgen. De werkelijke overschrijding komt daardoor op 195.600 gulden. Een nog resterend bedrag van 108.863 gulden wil het bctuur onttrekken uit het fonds Dorps- uitleg. De fracties van CDA en VVD spraken zich eind '84 una niem voor de uitbreiding van het gemeentehuis uit. De verwachting is dan ook dat zij, noodgedwongen, met de drie ton akkoord zullen gaan. De Open Groepering is steeds té gen de verbouwing geweest. Volgens de dorpspartij had met een verbouwing van rond één miljoen gulden kunnen worden volstaan. voor stadsvernieuwing en in een persoonlijk gesprek aan directeur Gerritze van gemeentewerken en ging te rade bij het instituut Burgerraadslieden en de vereni ging Eigen Huis. Steeds kreeg hij te horen, dat hij juridisch geen been heeft om op te staan Met zijn handtekening onder het erfpachtcontract heeft Garritsen alle verantwoordelijk heid voor het in goede staat hou den van de grond op zich geno men. „Ik ben zo langzamerhand aan het eind van mijn Latijn. Ik heb alle wegen bewandeld. Het laatste wat mij nog overblijft, denk ik, is een brief schrijven aan de nati aale ombudsman", aldus de Vlaardinger. Verzakt De eerste keer dat hij zijn pas ge kochte huis binnenkwam, zag Garritsen al dat cr iets mis was. „Toen stond de schuur al scheef. Dat is toch te gek. Het kan toch niet zo zijn. dat de zaak al verzakt is als je een huis koopt". De oor zaak zou het inklinken van het veen zijn. Dat is binnen vijf jaar afgelopen, gaf de gemeente hem te verstaan. „Maar nu zijn we tien jaar verder en de grond zakt nog steeds. Het lijkt wel of het steeds harder gaat". Als Garritsen het luik naar de kruipruimte bij de voordeur op tilt. zoemen er twee muggen om zijn oren. „Hartje wmter en wij hebben nog muggen. Tien maan den in het jaar staat er water on der het huis. Daarbij hebben wij vloerverwarming, dus het kli maat is ideaal voor ongedierte. Ratten hebben we ook al onder de vloer gehad. Het vocht trekt omhoog in de meterkast, het ver oorzaakt stank en al het hout ver rot. Het is verschrikkelijk". Net als de tuin is de kruipruimte vol gens Garritsen een bodemloze put. .Je kunt er wel zand in blij ven kruien. Op den duur lost dat niets op, er moeten structurele maatregelen genomen worden". In de tuin zijn de gevolgen van de verzakking duidelijk te zien. De schuur en de schutting staan scheef en langs de achtermuur van het huis vallen de gaten in het terras. De tegels zijn ver weg gezakt en mensen die het huis via ae achterdeur verlaten krijgen steevast te horen: „Pas op het af stapje". Een waarschuwing die niet overbodig is. Ongelukken „Voor dc zomer moet ik daar weer iels aan doen", zegt de Vlaardinger. „Andere gebeuren er ongelukken. Maar kijk, als ik het tuinpad waterpas wil leggen, moet tk het hier zo'n twintig cen timeter ophogen". De verzakkin gen leiden tot vreemde taferelen. „Toen de schuur, compleet met de fundering, met een hijskraan was opgekrikt moest mijn vrouw op haar tenen gaan staan om nog bij de deurklink te komen". Garritsen heeft achteraf spijt als haren op zijn hoofd, dat hij hot huis heeft gekocht. „Maar ja. in 1975 gingen deze huizen als zoete broodjes over de toonbank Je moest er snel bij zijn, want de ko pers verdrongen elkaar. Had ik het maar nooit gedaan", zegt hij nu, „want voor de twaalfhonderd gulden erfpacht die ik betaal krijg ik alleen maar onkosten te rug". Om het conflict scherp te stellen weigert Garritsen voorlopig de verhoging van de erfpacht te be talen ,.A1 zal ik er op den duur niet aan ontkomen. Maar ik moet toch iets doen". Hij vindt dat de gemeente op zijn minst een tege moetkoming in de kosten zou kunnen geven. „Maar de ge meente zegt dat daar een prece dentwerking van uit zou gaan; dat ze dan binnen de kortste ke ren de hele buurt op de stoep heb ben" Het emge wat de gemeente hem tot nu toe heeft aangeboden, is zand voor de ophoging van de tuin te leveren tegen kostprijs. „Maar daar ben ik natuurlijk met meegeholpen" Schiedam De allergoloog K Y. Tan wacht met tot het te laat is. Aan dc Tuinlaan, waar hij woont, is sinds kort Lentefeest gevestigd. Ook wordt het hervormd rusthuis verbouwd tot kantoorruimte. En beide vernieuwingen zullen nogal wat drukte met zich brengen. Voeg daar bij dat er in de Plantage, bij het podium, betaald parkeren ingevoerd gaat worden en de overlast van auto's is met te overzien. Dokter Tan heeft daarom een eigen parkeerplek bedongen, vlak voor zijn woonhuis, waar hij ook praktijk houdt. Voor 297,50 komt er een bord te staan met een esculaap en de vermelding: „Niet parkeren gereserveerd voor arts". Misschien, als de allergoloog spreekuur houdt in het Sehielandzieken- huis, dat de orthodonüste S.H. Tan-Tjia er dan mag parkeren. Zij is zijn vrouw Vlaardingen De dames van WIK kenden in de waterpolocompeutiegeen mededogen met de reser ves van De Lansingh: 15-1. Ook de heren kwamen tot winst. In de slotfase werd WVH naar een 14-8 nederlaag gespeeld. VZC liet ondanks de winst te gen RET (6-4) een teleurstellende indruk achter. Viking'60 (heren) verloor het contact met de kop groepdoor met 7-5 te verliezen van Numansdorp. NumansdorpViking'60 (h) 7-5 Jan van den Burg, Martin Hoek en Sjaak Gieles loodsten Viking in deel een naar een 3-1 voorsprong. Daar bleef hel tot diep tn de vierde periode bij. omdat Viking'60 steeds verder wegzakte en de arbiters met erg objec tief handelden. Pas bij 7-3 kon Vjking'60 wat terug doen via Martin Hoek en Gerard van Ojsstai, maar de Vlaardingere kwamen tijd tekort om nog langszij' te komen. WIKDe Lansingh 2 (d) 15-1 WIK is tegen rode lantaarndrager De Lansingh geen moment m de problemen geweest De Krimpenaren toonden zich een willig sparringpartner voor WIK met het oog op het treffen met Kempvis. WIK bouwde de score regelmatig uit. Met name Meta Bot was in dit eenzij dige treffen prima op dreef met vijf treffers WIK—WVH (h) 14-8 De heren van WIK gaven de wedstrijd aanvankelijk geheel uit handen. De Vlaardingere namen in de eerste periode een 3*-l voorsprong, maar bij het ingaan van het laatste Kwart keek WIK, vooral door veelvuldig foutieve passes, tegen een 6-8 achterstand aan. Dat werd de Vlaardingere toch wat te gortig en mede dankzij zes treffers van Franklin Vintges werd alsnog een roy ale winst bewerkstelligd. ZPB 3—VZC (d) 5-1 De afwezigheid van Esther de Koning en Natasja Gerkema brak de Vlaar- dingsen danig op Met name in aanvallend opzicht schoot VZC tekort. De aanvankelijk gevreesde kop loper ZPB stelde ook teleur, waardoor de schade al leszins binnen de perken bleef. Het enige doelpunt van VZC werd gescoord door Ellen van den Maag denburg. Nautilus 2Shell (d) 5-2 Shell keek zonder erg veel onder te doen voor de opponent al spoedig te gen een 2-0 achterstand aan. Pas in de derde periode konden de Vlaardmgsen via twee treffers van Carla Blokland iets terugdoen, maar verder liet Nautilus, dat over het algemeen wat zorgvuldiger met de kansen omsprong, het niet komen. VZCRET <h) 6-4 VZC leek aanvankelijk op een monsterzege af te stevenen. De Vlaardingere wisten zich na de eerste periode al verzekerd van een 4-0 voorsprong In de tweede periode kondigde het ver val zich al enigszins aan. hetgeen zich in het dei de kwart voortzette. RET wist toen zelfs op gelijke hoogte te komen met VZC. Een donderepeech van Frans van Beers zoigde ervoor dat de Vlaardigerc zich in do slotfase nog wat herstelden. Schiedam SVV oefent van avond in Delft tegen de vier deklasser Wippolder. Op het sportcomplex Oude Laan wordt om 19.00 uur «afgetrapt. Indien er m het komende weekeinde wederom geen be taald voetbal zal zijn, ontvan gen de Schiedammers zaterdag op Harga om 14.30 uur de za terdag eersteklasser N leu w- Lekkerland. Schiedam De competitie wedstrijd tussen de tweede elf tallen van SVV en Excelsior, welke vanavond om 19.30 uur op Harga zou worden gespeeld, is vanwege de slechte gesteld heid van het terrein afge keurd. Een nieuwe datum voor dit treffen is nog niet be kend. Vlaardingen Pim van Reij wordt met ingang van het nieuwe seizoen trainer bij de zaterdagderdeklasser HVO, Van Reij, die op dit moment De Hollandiaan on der zijn hoede heeft, volgt bij de Vlaardingers Piet van Miert op, die het na een sei zoen al voor gezien hield bij HVO. DINSDAG 18 FEBRUARI Voetbal: 19.30 SVV 2—Excelsior R 2; Vriendschappelijk voetbal: 20,30 £x- cels>or'20—VDL, 20.45 SVDPW zat— AVS (kenstgrasvetd Spint); Dammen: VDVNDV, Volleybal: 21.00 Me- teoorMVC (d) WOENSDAG 19 FEBRUARI Voetbal: 20 00 SFCDHS (fcunst- gr.osveld Asvion), Zaalvoetbal: Ener- jiehal Rotterdam veld 1 20.30 DOS'32—Demos (d), 22 00 C. Portu- guesMVV'27 (d), Westwijkbal Vlaar dingen- 21 50 VZ'81Olympus Schie dam. DONDERDAG 20 FEBRUARI Voetbal: 19.00 HVO—CION (kunst- frasveld Spirit) 20 15 SVDPW zon HO (kunstgrasveld Spirit), Zaalvoet bal: Margriethat Schiedam veld 2. 21.00 UrsusBlijdorp 2 (d), 2145 HBSS—Hermes OVS (d). 22.30 SVDPW—WICO (d). Volleybal: 21 15 Shell—Hou Stand 4 (d), 21 30 Sun light—MVC 3 (h) Jeanet Eggelmeijer ziet de toekomst voor Quintus ondanks haar eigen afwezigheid niet al ie somber in. DOOR MIKE HEL IN F ANTE Srhted.un Voor Jeanet Eggelmeijer heefi dc vtrvt-lmg toegeslagen Ah je gev. end beril uin tijdwii dc intensieve I ramingen dc spieren .mn hei werk ie 7ettcn kun je simpelweg mei utl7.iiu.-n De Imker opbouw speelster van Van der Vouri'Quimus heeft cvaiwel geen an dere keu'/t> Dc Schicdarnse handbal sier verstaple nth m het treffen niet Hotel plan ]kll«>\ dusdanig, dat 7ij haar bin nenste kruisbandc-n scheurde en dus voorlopig ntot.t toe/1en Ik heb riog mwii een blessure gehad, mtt eens ten vinger gekneusd en nu dit" w'ijsl /e op haar tn gips verpakte heen .Ik voel me net ten nud wijl, kan mets doen en rit d» hele dag thuis" Je nnet Eggelmeijer heeft het dus moeilijk, voor.d ook omdat hel sei7«>en bij dc» Heuise hand halsters voor haar 10 voort varend was hi-gnnnrn „Als ik naar buiten k:jk en zie <d die kinderen lopen en lenneii, lopen de ril lingen over mijn rug Ach, denk ik dan. een scheurtje in mijn kruisbanden de wereld vergaat met. maar mi ik twee maanden binnen /»t, krijg ik toch de kriebels Natuurlijk ik moet geduld lubben d.u /ei dc dokter ook. maar prtibew tul tens Tk wil handballen, naar buiK ii hardlopen Geduld Geduld us een schone zaak De 23- jarige vei koopster lieseft dat ook „Ik kan wel meteen als het gips eraf is bokkesptongen gaan ma ken, maar dan is dc kans groot dat tk nooit meer iets aan sport kan doen. Mijn tweelingzusje Ma rian. die ooit eens haar onkelban den heeft gescheurd, begon met een te sporten, maar die blessure is nooit geheel genezen Ik ben dusgewaarschuwd Jeanet Eggelmeijer. die haar handhalcarrière bij DWS begon, heeft nu het tijdstip gevonden om terug te kijken op dtiojurige loop baan bij Quintus Een club waar ze haar hart aan heeft verpand, al vind /q wel dat er nog steeds be paalde mensen zijn die niet altijd de juiste mentaliteit bezitten om wedstrijden te winnen. Het gaat soms te sloom, er wordt te weinig geknokt en dat zit haar niet lek ker „Ik moet het van mijn doorzet- ti ngs verm oge n hebbenEl ke week knokken om een goede prestatie te leveren, maar als je die meiden nu ziet, schaam je je soms Er wordt onnodig balver lies geleden., te geforceerd ge speeld, waardoor de tegenpartij vaak gemakkelijk vanuit de de fensie op de break-out kan spe len Voorbij „Voor mij is het seizoen voorbij", zegt ze, „Volgende week ga ik naar het ziekenhuis, maar dc» dokter heeft al gezegd dal ik pas na de fysiotherapeutische behan delingen weer rustig aan kan be ginnen. Mijn been is dunner ge worden van het mets doen en ik moet ook de conditie weer bijspij keren. Misschien kan ik eind maart, begin april weer handbal len. Hoe dan ook; het zal in ieder geval nog een hele tijd duren voordat ik op mijn oude niveau terug lien." Jeanet Eggelmeijer benaderd de speelwijze van haar ploeggenoten met een gezonde dosis gefundeer de kritiek Ze is vol lof over trai ner Leo van Velzen, maar kan met begrijpen dat het gat tussen de jumoienspeelsier en hel vlag- gesehip niet wordt opgevuld. „Natuurlijk zitten er tn het twee de team enkele aa dige speel sters, maar in vergelijking met Hellas is dat natuurlijk niets. Die spelen reserve credivsie terwijl wij slechts in de derde divisie uit komen Tbekomst Toch ziet Jeanet Eggelmeijer de Loekomst mei al te somber in voor Quintus „Let op mijn woor den". zegt ze fel „Binnen een paar weken is het zelfvertrou wen terug. Je krijgt op 7 februari de bokerevedstrijd tegen ENO, dan zul je zien dat de motivatie er weer :s om wedstrijden te win nen Een finale zou mooi zijn, maar ik ben al tevreden als we* de halve finale halen." BERAG Wij zijn t/m 28 februari a.s. nog op de Kruiskade nr. 6. Kruiskade 6 tussen Lijnbaan en Coolsïngel naast Luxor Theater. Tel. 010-127644 Antwerpen Harga is in een in ternationaal korf- balioernooi van het Antwerpse De Notelaar op de tweede plaats ge ëindigd Irt de poule versloeg de Schiedani.se afdc- lingsclub het or ganiserende De Notelaar en de Belgische eredivi- sionist ATBF. Van deze club won Harga. om dat het volgens de reglementen aan deze wedstrijd mocht beginnen met een 2-0 voor sprong. In de fi nale was Harga niet opgewassen tegen Mercurius uit Antwerpen, dat in de op eer> na hoogste Belgi sche klasse de ranglijst aanvoert.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2