Sloop ruïne Ploeg gestaakt boeren bedrog' 'Broed vogels vragen niets' Paden krijgen namen BOENDER VOELT ZICH GEPAKT Buitenlanders blij met voorlichting Kinder leidsters laten Hafkamp weekje wachten 1MJIIES DAGBLAD SCtnUSCHE COURANT mm WATERWEG COURANT Meerderheid politiek voor gratis parkeren Openbaar plakbord: waar blijft Hans-S? Politieke wil ontbreekt bij gemeente' Standje voor woonwagenkamp Anja Snoep Er wordt ook zó veel gebouwd Heg voor Windmill WATERWEG Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Poslbus 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 0,0-343229, 352066. 350557 - sportredactie: 345209. WOENSDAG 19 FEBRUARI 1986 Vlaardingen Alle politieke partijen in Vlaardingen behalve de PvdA vinden, dat parkeren in het centrum voor bewoners ook na de proefperiode van twee jaar gratis moet blijven. Dat blijkt uit een enquête, die is gehouden door de werkgroep Verkeer en Parke ren. Bij de plannen om betaald parke ren in le voeren in de binnenstad ging de gemeente er aanvanke lijk vanuit dat ook de bewoners voor hun parkeerplaats zouden moeten betalen. De centrumbe woners kwamen daartegen in op stand. Zij wisten de toezegging af te dwingen, dat zij in ieder geval de eerstkomende twee jaar gratis zouden kunnen parkeren in de buurt van hun eigen huis. De werkgroep Verkeer en Par keren was er echter niet gerust op, dat het parkeren ook na die periode van twee jaar gratis zou blijven. Daarom legden zij die vraag voor aan alle partijen die meedoen aan de komende ver kiezingen voor de gemeenteraad. Buiten de PvdA redeneren alle partijen, dat het onrechtvaardig zou zijn om de bewoners van het centrum te laten betalen voor een parkeerplaats. De meeste bewo ners van andere wijken kunnen ook gratis parkeren, stelt de VVD. Er zou sprake zijn van rechtsongelijkheid, als de autobe zitters in het centrum wel in de beurs zouden moeten tasten. „Wij kunnen op dit moment niet zeggen of het nultarief zal moe ten worden gehandhaafd", zo luidt het afwijkende standpunt van de PvdA. „Menig inwoner van Vlaardingen draagt indirect via de erfpacht bij aan de kosten van parkeervoorzieningen in zijn wijk Schiedam Eindelijk is er een affiche opgeplakt. Het openbare, in knalgeel uitgevoerde plakbord van de gemeente Schiedam staat al ruim twee weken op de Koe markt, maar nu voor het eerst heeft iemand er eens echt mede deelzaam gebruik van gemaakt: theater De Teerstoof. Het theater kondigt een programma aan, dat Martin van Waardenberg en Wilifried de Jong op vrijdagen 21 en 28 februari brengen. De titel luidt 'Begin maar vast' en dat is heel toepasselijk voor zo'n eerste affiche op een openbaar plak bord. Vorige week zaten er drie minus cule reclamestickertjes op het plakbord, maar commerciële re clame mag niet, dus die stickers werden snel door de gemeente verwijderd. Ook wordt er op ge spoten en getekend. 'Magdalena is verliefd en drinkt', staat er. Grote afwezige op het plakbord is Hans-S, die overal in de stad zijn naam op abri's, gevels en andere muren heeft gespoten. Wie Hans- S is, weet bijna niemand, maar in Schiedam is hij even beroemd als Liesje, die met 'haar' grafiti zowat landelijke bekendheid geniet. Vlaardingen Negentien fiets paden en kleine straatjes in Vlaardingen, waar nauwelijks huizen of andere gebouwen aan staan, krijgen een naam. De ge meente heeft zich niet uitgeput in originaliteit: de straat voor de po likliniek van het Holyziekenhuis krijgt de naam Polistraat, een fietspad dat vanaf de Westlandse- weg rond de Weslwijk naar de Zuidbuurt loopt moet volgens het voorstel Rondom West gaan he ten. De bedenkers van de straatna men vonden het niet gepast, om de wegen en paden zonder be bouwing te sieren met namen van personen. Zij hebben zich vooral iaten leiden door de lig ging van de paden. Zo komen er een Fortuna-, een Harga- en een Hollandiaanpad rond sportcom plexen, een Broekpad, een Broekpolderpad en een Golfpad in de Broekpolder en een Over- bospad, een Middenbospad en een Deltapad in het Oever bos. De paden kunnen niet langer naam-t loos blijven, omdat dat bij de ge meente problemen geeft in de ad ministratie. MaassluisDe sloop van de ruïne van de voormalige oliefabriek De Ploeg op het Kerkei'and in Maassluis is voorlopig gestaakt „We zijn de rotzooi aan het opruimen, -vant we willen de zaak netjes achterlaten, maar het laatste gedeelte slopen we niet", aldus direc teur J, Goudswaard van het Maaslandse bedrijf J. Goudswaard Partners, dat de sloop uitvoert in op dracht van de eigenaar; ADM in Rotterdam, Anderhalve week geleden dreig de Goudswaard de sloop stop te zetten, als de gemeente niet meer duidelijkheid zou verschaffen over de mogelijkheden van wo ningbouw Goudswaard stuurde een telex, maar kreeg daar nog geen reactie op. De directeur: „Helemaal niets hebben wij tot op heden vernomen. Een vreemde zaak. De telex, die wij stuurden, laat aan duidelijkheid niets over. Misschien is het stilte voor de storm, we wachten maar af". Goudswaard Partners heeft plannen voor woningbouw ont wikkeld voor het perceel op het Kerkeiland. Het liefst zou de Maaslandse firma nog dit jaar met de realisering van de plan nen beginnen, maar Maassluis voelt daar voorlopig niets voor. „Onbegrijpelijk dat de gemeente niets van zich laat horen. Ik heb veel met overheden in binnen land en buitenland te maken ge had, maar zoiets heb ik nog nooit meegemaakt", aldus J. Gouds waard. „Wij hebben een gebaar naar de gemeente gemaakt door vast met de sloop te beginnen. De gemeente heeft dat gebaar nog steeds niet begrepen. Op het stad huis spreken ze van het tandeloze gebit in het centrum, maar tot op heden ontbreekt iedere politieke wil". Bang Goudswaard denkt dat de hou ding van de gemeente te maken heeft met het debacle rond de be bouwing van het terrein van de voormalige Rode Villa aan de Govert van Wijnkade, Ohlsen Holding had plannen voor wo ningbouw, maar die ketsten af op bezwaren van de gemeente en het openbaar lichaam Rijnmond. Ohlsen Holding heeft inmiddels een gerechtelijke procedure aan gespannen om de schade op de gemeente te verhalen. „De gemeente hoeft helemaal niet bang te zijn", aldus Gouds waard. Wij zijn integere mensen, die op een beschaafde, eerlijke manier zaken willendoen". Car de Jonge, chef van de afde ling stadsontwikkeling, begrijpt niets van de opstelling van de fir ma Goudswaard: „We moeten eens ophouden met langs elkaar heen praten. Er komt ongetwij feld een gesprek met Gouds waard en ADM en dan moeten we gewoon verder overleggen. Dan kunnen de zaken op een rij tje worden gezet Het is echt on zin dat de zaak te maken heeft met Ohlsen Holding. Die twee za ken hebben helemaal niets met elkaar te maken". Het college heeft gisteren wel de gewraakte telex besproken tijdes de wekelijkse collegevergade ring, Cor de Jonge: „Eerder kon niet, omdat wethouder Duime- laar vorige week wegens ziekte verstek moest laten gaan. Over macht dus, er kon gewoon niet eerder over worden gepraat". Schiedam De stichting Samen levingsopbouw Woonwagenbe woners Schiedam krijgt een standje van de gemeente. De stichting heeft uit haar vermogen geld aangewend om de vloer en 3e vloerbedekking in het woon wagencentrum Hof van Cyrene te herstellen, maar die uitgave stond niet in een goedgekeurde begroting, Dat mag dus niet. laten burgemeester en wethouders we ten. Bij de subsidie-afrekening ovei 1985 zal worden bekeken of de korten wel of niet worden ge dekt. In ieder geval zitten de woonwagenbewoners er in hun ontmoetingscentrum aan de Sehiekade weer netjes bij. 'VVD pleegt Vlaardingen De gemeente raad moet zijn onaanvaardbaar uitspreken over het plan van de reconstructiecommissie Mid den-Delfland, om de Booner- vliet tijdens het broedseizoen af te sluiten voor de vaart. Dat be toogde SGP'er Rien Lensvelt gisteravond in de Vlaardingse verkeerscommissie. Hij ver moedt machinaties van de golf club Broekpolder achter dat plan van de reconstructiecom- missïe. „Want neemt u van mii aan, het zijn niet de broedvogels die er achter zitten, meneer de voor zitter. Wees op uw hoede", waarschuwde Lensvelt Hij had de nodige bezwaren tegen het plan van de reconstruciieeom- missie. De Boonervliet is de breedste, en dus de veiligste vaarroute, betoogde Lensvelt Hij sprak het vermoeden uit, dat juist die eerste vliet wordt afgesloten, omdat die grenst aan het terrein van de golfclub. De SGP'er maakt zich ook zor gen over het fietspad rond de golfcourse, die na bemoeienip van de gemeenteraad voor alle recreanten werd opengesteld. „Die gaat straks ook weer dicht als we niet oppassen", voorspel de Lensvelt. „Het gaat om de Broekpolder; dat is een recrea tiegebied voor iedereen*'. Hij had een goed Alternatief voor de afsluiting van de Boon ervliet, „Sluit de tweede, de middelste vliet tijdens het broedseizoen af. Dan hebben de vogels het hele middengebied. Dat is veel logischer. Heus, de broedvogels vragen niet of wij de Boonervliet willen afslui ten". Turkse mannen luisteren aandachtig naar een uiteenzetting over de komende gemeenteraadsverkiezingen. Maassluis De campagne van de gemeente Maassluis, om de buitenlandse inwoners van de stad te informeren over de komende gemeenteraadsyerkeizingen is afgesloten meteen geslaagde bijeenkomst in ontmoetingscentrum Koningshof. Alleen de engelstaligen lieten het massaal afweten. Slechts één vrouw nam de moeite om zich in haar eigen taal te laten Informeren over de verkiezingen. De vrouw kreeg in één van de zalen van het ontmoetingscentrum dan ook privé- onderricht over het werk van de gemeenteraad, de functie van burgemeester en de verschillende politieke partijen. Vee] beter was de opkomst van de Turkse en Marokkaanse inwoners van de stad. Zij kwamen met enkele tientallen naar de Uiverlaan, al ontbraken de vrouwen wat al te na drukkelijk. De verschillende politieke partijen, met uitzondering van de RPF, presenteerden zich in de hal van Koningshof. Vooral de PvdA deed goede zaken en kon veel nieuwe le den noteren. Maar ook de andere partijen hadden over ge brek aan belangstelling niet te klagen. „De mensen stelden heel gericht vragen", aldus D66-lijsttrekker Jan Storm. „Ze hadden zich duidelijk goed voorbereid". Vlaardingen De VVD pleegt boe renbedrog. SGP'er -Rien Lensvelt schroomde gisteravond in de com missie voor verkeer en vervoer niet om die harde beschuldiging te uiten. Aanleiding was een advertentie uit de verkiezingscampagne van de libe ralen, waarin zij vertellen dat zij hun uiterste best zuilen doen om de bus baan naast het Landje van Chardon open te stellen voor die verkeer. Die advertentie schoot ook PvdA'er Wil lem Kwakkelstein in het verkeerde keelgat. Gerard Boender van de PvdA was de eerste die bezwaar maakte tegen de advertentie van de WD. „Er is ons altijd verteld, dat die busbaan niet kon worden opengesteld. Nou staat er in een advertentie van de WD dat het wél kan. Als dat zo is voel ik mij lelijk ge pakt". Partijgenoot Willem Kwakkelstein haalde de notulen van vorige vergaderingen erbij en kwam tot de conclusie, dat zowel het CDA als de PvdA in de loop der jaren gepleit hebben voor openstelling van de busbaan, „De WD was er helemaal niet bij. Die heeft, nooit iets van zich laten horen". Het werd een heel gekrakeel, waarbij CDA'er Chris van Roon en de VVD'ers Jan Bul va en wethouder Jan Madern door el kaar zaten te schreeuwen. „Als er een stu die wordt gedaan in de ambtelijke werk groep verkeer naar de openstelling var» die busbaan moet u de commissie verkeer in lichten. En niet het partijgenoot Bulva in het oor fluisteren, zodat die het in een ad vertentie kan gebruiken", vond Van Roon. Maderns enige verweer was, dat hij niet in het campagneteam van zijn partij zat. „Wat er buiten mij om gebeurt, daar blijf ik bui ten". In de advertentie, die in een plaatselijke krant is verschenen, staat dat ook de VVD van mening is dat door de afsluiting van Voorstraat en Emaus de wijk Vlaardinger- Ambacht slechter bereikbaar is geworden. Openstelling van de busbaan langs het Landje van Chardon zou voor de bewoners een hele verbetering zijn. De wethouder wist dat die openstelling bestudeerd werd, zei Chris van Roon. „In beurskringen heet dat voor-informatie, meneer Madem. Dat moet u als zakenman toch weten". Tussen Van Roon en Madern ontspon zich een vinnige discussie. „U beschuldigt mij. TJ doet suggesties", riep Madern. „U kunt mij gewoon vragen stellen". Van Roon was er niet van onder de indruk: „Ik constateer feiten". Maar Madem bleef erbij, dat de aantijgingen nergens op sloegen. En toen gooide Lensvelt er nog eens een schepje bovenop, door Jan Bulva van be drog te beschuldigen. „U hebt vier jaar gele den barricades opgeworpen in de Vlaar dingse binnenstad, straten geblokkeerd. Het enige wat daarop gevolgd is, is bedrog". Waarop Bulva uit ziin slof schoot. „Dat neem ik hoog op. Onderbouwt u dat maar eens". Maar die moeite nam Lensvelt niet. „Ach, meneer Bulva, ik hoef niet meer te proberen om dat uit te leggen, want dat be grijpt u toch niet". Anja Snoep: „Het jaar verslag schrijft mevrouw Van Zoest gelukkig." VOORZITTER VAC [STOPT OP 1 MAART Schiedam Na zeven jaar voorzitter te zijn geweest gaat Anja Snoep de vrouwenad viescommissie (VAC) voor de woningbouw veriaten. Min of meer geldt 1 maart als vertrekdatum, evenwel is er op 5.maart nog een commissievergadering en daarna volgt nog een intern :tje. Maar dan is alles achter de rug en kan me vrouw Snoep zich samen met haar echtgenoot, mr. Henri Snoep, de voormalige loco-gemeentesecretaris van Schiedam, wijden aan een grote liefhebberij: rei zen naar Engeland, waar hun zoon woont, en naar hun dochter die met een Zwitser is getrouwd. Boven dien is het echtpaar Snoep opa en oma® „Wij waren de laatste tijd eigenlijk teveel in het bui tenland om dit soort zaken, de woningbouw, nauwlet tend le kunnen volgen. Er wordt ook zó veel gebouwd! Ik werd er gewoon eng van," verklaart mevrouw Snoep. „Nu moest ik ook weer het jaarverslag schrij ven, maar dat heb ik geluk kig aan de secretaresse kunnen overlaten. Me vrouw Van Zoest doet dat nu. Zij is de opvolgster van mevrouw Van Wijk." Anja Snoep behoorde tot de uitzonderlijke vrouwen, die zich traditiegetrouw bij de start van bouwprojecten vertoonde, meestal in het gezelschap van de penning meester van de VAC, Adri van der Stel, echtgenote van PvdA-raadslid Lou. Zeven jaar geleden stelde wethouder Zijdeveld de VAC in. Sinds die tijd is ge bleken, dat de ervaringen van vrouwen mei het huis houden leiden tot soms gro te wijzigingen in bouw plannen. Een grappig inci dent was de aanvaring met architect Kornel Polgar over de balkondeurtjes in de voorgevel van het pro ject De Ontheffing aan de Korte Haven. Zelf heeft Anja Snoep veel goede her inneringen aan de eerste fase van de woningbouw op het GTB-terrein in de Gor zen. De vrouwenadviescommis sie voor de woningbouw ondergaat volgend jaar nog een ingrijpende wijziging. Dan is de periode van acht jaar afgelopen, waarvoorde leden benoemd zijn. Schiedam Juist op de avond, dat de werkgroep Kindercentra Schiedam met een cursus begon en dus af wezig moest zijn, belegde de gemeente een inspraak rondje. Al te druk was het dus maandagavond niet "Wethouder Luub Hafkamp ontving wat bestuursleden van kinderdagverblijven en peuterspeelzalen. De beroepskrachten en vrijwilli gers in de kinderopvang, vere nigd in de werkgroep (WKS), mikken op twee andere gelegen heden om hun wensen nog eens te etaleren. Allereerst is dat het politiek fo rum, volgende week maandag in de Blauwe Brug, en vervolgens is dat de vergadering van Haf kamps welzijnseommissie op 4 maart. Volgens Matja van Wolferen, werkzaam bij Honki-Ponk, te vens belangrijkste spreekbuis van de WKS, heeft de gemeente deze keer een waardige nota ge produceerd, onvergelijkbaar veel beter dan de velletjes papier die vorig jaar door Ulferd Bruseker (CPN) werden afgedaan als 'flut'. De nieuwe nota van Hafkamp c.s. maakt de situatie overzichtelijk. Tevreden is de WKS echter nog allerminst. In het scenario van burgemeester en wethouders staat dat de gemeenteraad op 10 maart kan besluiten 70.000 gul den te voteren, maar Marja van Wolferen vindt dat nog lang niet genoeg: „Daarmee wordt alleen het structurele tekort van de be staande voorzieningen gedekt, meer niet. Eén extra beroeps kracht betalen wij in feite zelf uit de verhoging van de ouderbijdra ge". Zij vindt dat ook nieuwe initiatie ven moeten worden gehono reerd. Er zijn voor kinderen lan ge wachtlijsten, ook zijn meer be roepskrachten wenselijk. Al was de WKS wegens de cursusavond gisteren niet in staat de inspraak ronde bij te wonen, een verzoek om uitstel werd met gedaan, om dat de situatie dan waarschijnlijk over de verkiezingen heen getild zou gaan worden. En dat willen de kindercentra liever niet: de tijd vóór 19 maart is de periode, dat politieke partijen schone be loften doen. De forumavond wordt volgende week overigens ingeleid door wethouder Haf kamp. Pippeloentje Vooruitlopend daarop draagt Hafkamp in zijn nota enkele con clusies aan. De capaciteit van kinderdagverblijf Katja aan de Lange Haven is zodanig, dat er een tweehoofdige directie mag terugkomen; er is volgens de cao ruimte voor drie assistent-leid sters. Honki-Ponk aan de Schie- damseweg wordt uitgebreid met één groep: de formatie wordt uit gebreid met een fulltime-leidster en een huishoudelijke hulp voor zeven uur. Voor incidentele knelpunten wordt 14.500 gulden gereserveerd. Voor huisvesting van peuter speelzaal Pippeloentje in Schie- dam-Noord zijn extra inspannin gen nodig, staat in de nota, wil er daadwerkelijk een start gemaakt kunnen worden. Hafkamp heeft er structureel 16.000 gulden voor over. Voorts moet de werkgroep een stichting of vereniging wor den om door de gemeente als vol waardige gesprekspartner te worden beschouwd; Hafkamps voorwaarde is dat alle kindercen tra eraan meedoen. Voorts komt er betaalde kinderopvang in het M.C.M. de Groothuis, vrouwen café Barrika, 't Parkweg, enkele wijkcentra en club- en buurthui zen en bij enkele cursussen voor volwassenen. Hafkamp overweegt onder meer ook gemeentelijke bemoeienis met de crèche van het Schieland- ziekenhuis, mits het bedrijfsmati ge karakter hiervan verandert en de kinderopvang hier voor ie dereen toegankelijk wordt. Schiedam Milieubeheer Rijn mond heeft vijf aanvragen voor een hinderwetvergunning bin nengekregen, die voor de regio Waterweg-Noord van belang zijn. Boskalis Esdex wil aan de Nieu we Waterwegstraat in Schiedam de gifgrond van het GTB-terrein gaan reinigen en heeft een ver gunning nodig. B en W van Schiedam willen aan de Scheep vaartweg een gasdrukregelsta- tion in gebruiknemen. Vlaardin- ger Van Deurzen wil langs kunstmestfabriek Windmill een afschermende groenstrook aan leggen, nabij Het Scheur. Rijks waterstaat wil baggerspecie ber gen in de KapelpoJder m Maas sluis. B en W van Rotterdam wil len voorlopig nog rioolslib blijven storten in de Oostabtspolder, na bij het Schiedamse woonwagen kamp.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1