Schiedams talent inplaybackshow IJsclub wil hangbrug voor veilig schaatsen 30/50% Amateurs slaan "*n Vlaardings record ^Opknappen van Babberspolder in 1990 klaar"* VIAAR01N6S DAGBLAD SGHiOAlSGK COUBANÏ NIEUWE MMS COURANT Schiedam: voordelen Zestienhoven zijn schijn sport sschoenen! Anneke Sarucco nis Sade Uitbaters tevreden Inbraakgolf in Zuid opgelost Zenders zwijgen I variërend in diverse maten - uitlopende modellen MAANDAG 24 FEBRUARI 19S6 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066. 350557 sportredactie: 345209. Schiedam Het is een povere ambiance voor de glamour van mor gen. Clubgebouw De Dijk staat er sjofel en haveloos bij en het winterzonnetje verandert daar maar weinig aan. Sterren verwacht je in een luxueuzer atmosfeer. De Dijk is en blijft echter de plaats waar het allemaal begonnen is. Als Cheryl Black zich uit Anneke Sarucco ontpopt, is het iedereen duidelijk: hier schittert een ster! Mooi is An neke ook zonder spotlights, maar er is een artiestennaam nodig om de glamour los te maken. Waarom een artiestennaam? „Nou, iedere artiest doet dat toch en ik vind het gewoon leuk. Trouwens Sarucco is een antilliaanse naam en dat lijkt me soms een beetje moeilijk." Op zondag 6 april kan heel Nederland zien dat ook Schie dam een woordje meespreekt in de showbizz. In Henny Huismans soundmix-play- baekshow 'sound-mixet' An neke in de persoon van Cheryl Black 'Smooth Operator' van Sade. Eén toontje lager, dat wel, maar dat merkt niemand. De opnames voor de show werden vorige week gemaakt en met een hele touringcar vol togen Annekes supporters naar Aalsmeer om haar eerste schreden voor de camera's gade te slaan. „Hoe het is afgelopen? Dat moet een verrassing blijven" vindt Anneke, „op 6 april weet iedereen het" Niet eens over Cheryls show-outfit wil ze wat kwijt. „Wel spannend, hoor, zo'n televisieoptreden. Dood zenuwachtig was ik voor die camera's," vertelt Anneke. Half maart moet ze aan boord van een luxe cruiseschip proefzingen voor een stel Duitse disco-bazen. Weg uit Nederland? Anneke moet er niet aan denken, maar de kans bestaat, Begin maart zingt An neke nog voor 'haar eigen' pu- bLiek: de Dijk-jongeren. In het clubgebouw wordt dan een soort try-out gehouden. „Voorlopig zing ik nog maar gewoon met de plaat mee, want die muziekbanden zijn ontzettend duur. zegt Anne ke, „Ik kom best boven de plaat uit, maar sommigen vin den dat je mij helemaal niet hoort," lacht ze bescheiden. Annekes manager Nico Roos malen heeft er ook voor ge zorgd dat ze ook in het Hilver- sumse wat contacten kreeg. Chiel Montagne, Eddy Becker en mensen van circus Tony Boltini. Een voorproefje van Annekes vocale talent kreeg de Rotterdamse disco Uncle Sam. Anneke: „Ja, inderdaad. Het wordt ondertussen tijd voor een eigen repertoire. Ik zing nu reggae-nummers van bij voorbeeld Jimmy Cliff en na tuurlijk Sade. Maar op den duur moetje toch eigen num mers hebben; er is tenslotte al een echte Sade." Anneke is achttien jaar en behalve haar vriend zullen haar moeder, twee broers en zusje zich als eersten aanmelden voor de Cheryl Black-fanelub. Ge volgd door de Dijkers en na 6 april wordt natuurlijk de hele Gorzen lid. iSim Anneke Sarucco: „Er is tenslotte al een echte Sade." Staelduinse bos zit nog met 7 2 bunkers MaasdijkHet Staelduinse bos is door defensie al na genoeg geheel ontruimd van manschappen en munitie. Er staan nog slechts enkele mensen en een wachtpost Op dit moment is ook de financiering van de ontruiming officieel geregeld. Maassluis De caféeigena ren in Maassluis zijn na een gesprek met burgemeester Hans van Es hoopvol gestemd over een aanpassing van het plaatselijke ontheffingenbe leid voor de nachtelijke uren. De burgemeester kon echter geen toezeggingen doen. De ge meenteraad van Maassluis heeft het laatste woord over een even tuele aanpassing van de Algeme ne Politie Verordening (APV). De burgemeester heeft de grie ven van de uitbaters aangehoord. De horeca-exploitanten willen in het weekeinde de mogelijkheid behouden om open te blijven tot vier 's nachts. In de nieuwe APV is die mogelijkheid tot ontheffing niet opgenomen. Alleen in inci dentele gevallen mogen dc café bazen hun zaken extra langen open houden. De uitbaters vrezen echter omzetverliezen en zijn in geweer gekomen tegen het voor nemen vna de gemeente Maas sluis om het beleid aan te passen. De problematiek wordt binnen afzienbare tijd besproken in de commissie algemene zaken. Tot die tijd mogen de cafés in Maas sluis gebruik maken van de oude regeling. Eén en ander deelde secretaris Fokke Abbas van de vereniging Vrienden van het Staelduinse bos mee. Hij baseerde zich op een onderhoud met gedeputeerde Borgman afgelopen vrijdag en. een bezoek dat de Vrienden met defensie aan het nog deel van het bos hebben bracht. Het grote probleem, nu de ontrui ming nagenoeg en de financie ring eveneens geregeld lijkt, wordt gevormd door de 72 bun kers. Opblazen zou gezien de glastuinbouw in de omgeving op te grote moeilijkheden stuiten. Mogelijk zouden de vleermuizen, die nu in sommige bunkers hui zen, kunnen worden verjaagd en vervangen door champignon teelt. Ook dat gedijt goed in koele en donkere gebieden. Monster, Wateringen en Maas land geven voor de ontruiming een gulden per inwoner. VIaar dingen geeft 30.000 gulden en de Vrienden van het Staelduinse bos 34.000. Volgens burgemeester J. van Boehoven van De Lier gaat zijn gemeente ook een gul den per inwoner geven. Mogelijk wordt dit 1,25 of zelfs 2,25 gulden. Van het totaalbedrag van acht miljoen gulden, dat nodig is voor de ontruiming, betaalt het rijk het meeste: zeven miljoen gulden. Schiedam Volgens wet houder Chris Zijdeveld zijn veel voordelen van Zestienhoven schijn en gaan verloren, juist als de luchthaven 'opgepept' gaat worden. Daarom blijft hij voorstander van opheffing van de Rotten darase luchthaven. Zijde veld pleit voor een krach tig Schiphol, dat interna tionaal veel meer zou be tekenen en dus beter is ook voor de Rotterdamse (en Schiedamse) econo mie. Zijdeveld heeft aangekondigd op grote schaal brieven te gaan verspreiden, waarin Schiedam de punten nog maar weer eens op een rijtje zet „Er zitten zo veel valkuilen in de discussie. Dat maakt een brief nodig, die wij onder andere gaan sturen aan luchtvaartmaatschappij en, de gemeente Rotterdam en de minister van verkeer en wa terstaat." Een voorschot nemend op die •brief zegt hij: „Je hoort tegen woordig dat de geluidshinder van Zestienhoven wel mee valt. Ja, geen wonder, het is of was een stervende lucht haven. Ga je het oppeppen, wordt het weer erger. Ook hoor je: het is aantrekkelijk, want je kunt er zo snel inchec ken. Ja, ook hier: omdat het er slaapt. Het is evident, dat als je Zestienhoven gaat oppep pen, ook dat voordcel teniet wordt gedaan. Dan worden de wachttijden weer langer." Zijdeveld vindt Schiphol dichtbij genoeg. Zeker naar in ternationale maatstaven, want buitenlanders vinden een half uur over de weg (via de fly-over bij Leidschendam of veertig minuten via de SchiphoHïjn) niet lang duren. Ook ziet Zijdeveld in een luchthaven. Schiphol, betere mogelijkheden wat betreft be stemmingen, tarieven, verbin dingen, dan bij twee kleinere luchthavens met elk een klei ner keuzepakket Draaiing van de landings baan, op die manier dat Schie dam geen geluidshinder meer zou ondervinden van Zestien hoven, neemt volgens Zijde veld de^e economische princi pes niet weg. Hij vraagt zich overigens af, of de landings baan zo verplaatst kan wor den dat Schiedam geen last meer heeft van vliegtuigher- rie. Knelpunt Schipluiden: Vlaardingen/MaaslandDe veiligheid voor schaatsers moet nog beter worden geregeld. Dat vindt de voorzitter van de ijsclub Maaslands Ijsvermaak, Ret van Dijk. Hij doelt dan in het bijzonder op plaatsen, waar de schaatsers de straat over moeten steken om hun weg te kunnen vervolgen, Duizenden toerrijders versche nen de afgelopen weekeinden aan de start van de di verse tochten, zoals via de Vlaardingse Vaart. Slechts hier en daar waar zij een stukje moeten klunen om een weg te passeren, werd het verkeer daar met een bordje 'let op schaatsers1 op geattendeerd. Voor zover voorzitter Van Dijk weet, zijn er nog geen ongelukken gebeurd. Belangrijkste knelpunt is volgens hem de brug bij Schipluiden. De toerrij ders tussen Maasland en Vlaardingen. naar het Wes tl and en omgekeerd, moeten daar de drukke provinciale weg oversteken. „Met het maken van een hangbrug onder die brug is het wellicht op te lossen", denkt Van Dijk over het knelpunt in Schipluiden.„Ik heb burgemeester Bloemendaal gevraagd om die punten in Westlands verband te bespreken, want er is natuurlijk ook geld mee gemoeid". Van Dijk verwacht zowel van overheid als politie steun voor meer veiligheid voor de schaatsers. Na afloop van de zaterdag in Maasland verreden schaatsmarathon had Piet van Dijk ook al even con tact met de politie. Op de auto's van tal van deelne mers prijkte een bon voor fout parkeren. Dat over leg leidde tot een sportieve oplossing, want zonder dat de eigenaren het wisten verdwenen de bonnen weer van de ruiten. Maaslands Ijsvermaak beleefde het afgelopen weekeinde weer een topdrukte. Zaterdag was cr de wedstrijdmarathon voor regionale rijders, zaterdag .en zondag stond opnieuw de Westland toertocht op het programma, en zondagmiddag was daar voorts de ringrijderij met arresleden op de ijsbaan. Boven dien streed de schaatstrainingsgroep van de ijsclub zondagavond op De Uithof in Den Haag om het clubkampioenschap. De ringrijderij bleek ditmaal wel een trekker van de eerste orde. In tegenstelling tot het handjevol toeschouwers van vorige week, kwamen er nu naar schatting rond de tweeduizend belangstellenden naar de arretikkers kijker). Mede dankzij het aange name zonnetje werd het een bijzonder geslaagd ge beuren. Om het feest helemaal compleet te maken kreeg het publiek de gelegenheid een ritje met de arresleden mee te maken. Bob Bert zorgden wél voorleven in de brouwerij. Schiedam „Ik zie in Schiedam weer dezelfde problemen als toen ik in 1982 wegging," zei CDA- lijsttrekker Siem Rosman vrijdagavond tijdens het politiek forum in de Blau we Brug. Er was toen net gesproken over het ont breken van een jongeren centrum In Schiedam- Noord. Ook het uitblijven van een nieuw centrum voor de woonwagenbewo ners („de meest gediscri mineerde bevolkings groep In Schiedam", aldus Woud hoeker Koos den Hartogh) was juist be sproken. Hei forum, georganiseerd door de stichting Samenle vingsopbouw Schiedam- Noord, was het eerste van een flinke reeks in Schie dam, maar het verliep een beetje saai. Men moest er duidelijk nog inkomen. Politieke strijd brandde amper los, meningsver schillen werden lauw be handeld. VlaardingenHetzaterdagseeenakterfestivalishethoogfepunt geworden van de manifestatie Kunst Door Amateurs. Het don derdagse popconcert werd daarentegen het absolute dieptepunt. Stadsgehoorzaaldirecteur Manen Putman is in ieder geval dik te vreden. „Het publiek weet nu de weg naar het theater te vinden." meent Putman, „en heus niet al leen familie en vrienden van de mensen op het podium." Stadsgehoorzaal, Harmonie, The atercafé en Filmhuis verwerkten meer dan 5C0 bezoekers en dat mag voor Vlaardingen een re cord heten. Donderdagavond begon de mani festatie met een groots aangekon digd popconcert dat aanzienlijk minder groots uitpakte. Van de drie aangekondigde groepen ver scheen er maar één: Free Item. De andere groepen hadden op het laatste moment laten afweten en waren vervangen door Wait a Minute en Flat Out Dodo. De Vlaardingse 'popnacht' werd er met beter mee. Vijf koren zongen vrijdagavond het SGZ-complex vol. Er speel den drie orkesten en Vlavoe voerde folkloristische en kleur rijke dansen uit de Balkan uit. De publieke belangstelling was rede lijk, Zaterdagmiddag ging het zo als Putman c.s. het zich voorge steld hadden. Toevallige voorbij gangers liepen gewoon naar bin nen en keken eens rond. Nieuws gierigheid die vaak uitmondt in een frequent theaterbezoek. Za terdagmiddag speelden drie fan fares cn zond het Dubbelman nen kwartet. In het Filmhuis draaiden amateurfilms, die meer publiek trokken dan een jaar ge leden. Zaterdagavond werd de manifes tatie bekroond met het eenakter festival van het Vlaardings Cen trum voor Amateurtoneel. Een halfvolle Harmonie was getuige van vijf staaltjes van aeteerkunst die de toets der kritiek glansrijk konden doorstaan. Drie toneelge zelschappen tekenden voor deze prestatie. In de grote zaal waren hel de Vlaardingse ballerina's die bet publiek met succes bezig hiel den. Marten Putman kreeg dit week end het bewijs dat zijn beleid vruchten afwerpt. Een theater van, voor en door de mensen. „Volgend jaar wordt het vast nog drukker." Schiedam De inbraakgolf die Schiedam-Zuïd wekenlang heeft geteisterd lijkt ten ein de. Een 33-jarige Rotterdammer werd zaterdagavond om tien uur op heierdaad betrapt toen hij in brak in een woning aan de Briel- sestraat. De politie was getipt door een buurman die gestommel hoorde. De Rotterdammer be kende de afgelopen maanden (sinds oktober) 45 tot50 inbraken te hebben gepleegd. Het zwaarte punt van zyn activiteiten lag ml Zuid. Tot zijn werkterrein rekerv de hij ook andere, oude Schie-1 damse wijken. Politiewoordvoerder Jan van Hoff kon vanmorgen opgelucht ademhalen De laatste vijf weken is een speciaal daarvoor in het le ven geroepen team van acht man constant bezig geweest met het oplossen de in braak plaag Eind vorige week richtte de be- wo nersveremgi ng zich in een stencil tot de bewoners. Daarin werd de buurt opgeroepen niet voor eigen rechter te gaan spelen door een soort burgen-vacht in het leven te roepen. Op verzoek van de politie werd de bewoners gevraagd bij onraad direct con tact met hen op te nemen. „Dat was een van de grootste pro blemen," vertelde Van Hoff. „Onderzoek in de wijk leerde dat mensen vaak wel iets hadden ge hoord, maar nog nooit had ie mand ons gebeld." De Rotterdammer, die in totaal enkele tienduizenden guldens heeft buitgemaakt, wordt don derdag voor de officier van justi tie geleid. Vlaardingen In 1990 zijn alle huurwoningen in de Babberspolder opgeknapt Die voorspelling deed wethouder Bas Goudriaan vrijdagmiddag, nadat hij met zijn collega Jan Ma dera in een huis aan de Kethel- weg de officiële slothandeiing had verricht van de binnen werk zaamheden aan het complex van 694 Muwi-woningen. Eind mei hoopt de Bouwkombi- natie Vlaardingen dat karwei af te ronden. De Muwi was twee jaar geleden het eerste grote, naoorlogse com plex huizen van het gemeentelijk woningbedrijf, dat werd gereno veerd. Daar waren jaren van strijd aan vooraf gegaan met de bewoners, die zelfs via een rechtszaak trachtten achterstallig onderhoud af te dwingen om zo een huurverhoging te ontlopen. De combinatie van zeven Vlaar dingse aannemers heeft in de Muwi 2514 kozijnen vervangen en voorzien van dubbel glas, lei dingen en keukenblokken ver nieuwd en isolatie aangebracht. Bij 124 eengezinswoningen en elf flats moet nog gevelisolatie wor den aangebracht. De huizen in de vroeger grauwe wijk zijn beschil derd m frisse pastelkleuren. Met de renovatie van de Muwi zijn nu 1200 huizen in de Babber spolder opgeknapt. Er staan, ver telde Bas Goudriaan, nog op- knapplannen voor achthonderd woningen op stapel. Voor 1990 worden in de Babberspolder nog eens vierhonderd huizen opge knapt en dan is de gemeente in die wijk nagenoeg klaar met de woni ngverbeteri ng. Maassluis Twee illegale zenders in Maassluis hebben hun uitzen dingen moeten staken. Radio Rijnmond en Radio Let werden uit de lucht gehaald na ingrijpen van de RCD en de politie. Tegen de eigena ren is proces-verbaal opgemaakt en de omvangrijke apperatuur is in beslag genomen. De zenders waren ondergebracht in huizen ïn de Dïjkpolder en het centrum van de stad. (ADVERTENTIE) mw

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1