SPORT Waarom B met ter Omwonenden Plantage tobben met riolering I I meesterlijk blank grenen HET WAAIGAT Shell verrast Publiek haalt Van Hal en Goedhart neer LENTEFEEST EN VAN ADRICHEM MOGEN DOORGAAN ÏSllfelÉlaïSÉS^l#^ ano Architect trekt zich niets aan van kritiek ->* r m mg Cymbaal- orkest in Schuurkerk waai eens aan DD 000 SBB 0 B ncnnnaq SPORTAGENDA Dubbele tekst SW tegen FC Utrecht Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 25 februari iiiijiiifiiJiniiiiiiiiiiini!iii(uiiffifiiiiiiiii[fijiiHiiijiHniftjiiiiiiiiiiiii!i]|[i)!iHiji[i!iii[iiiifiiiiEit]iiiiiiiniiiiiiiiJiiiiiJiiii[itjii!iiiiiHiiiiiitiii[ii:ii!!f]ii|}i!tj[iiiifijiiHiii]iiiE[iifiiJiiiuiiiiiiiiiiiuiiiiniiiJiiiiiniiii!nniiiujjtiin!iiiiiiiiii[fiiHJriiifiijiiiiinrtfMi ke wand in afwachting van de voltooiing". Knippen „Pas na het opzetten van de be groting Is men het project in stuk ken gaan knippen, de eerste en de tweede fase dus. Met mogelijk in de verre toekomst nog een der de fase, waardoor een grote schuur achter het gemeentehuis moet verdwijnen. Door dat opde len in fases en het verstrijken der jaren, is het oorspronkelijke bud get veel te lang aanvaard als uit gangspunt Ik heb daar altijd al mijn twijfels over gehad. En juist bij gemeentehuizen zie je regel matig gebeuren wat nu in Maas land speelt". Sloeg Buddingh ook niet met de vuist op tafel omdat hij vreesde dat de gemeente naar een andere architect zou uit zien, als hij het gemeentebe stuur had kunnen overtuigen dat de prijs hoger zou moeten uitvallen? Buddingh schuift zijn stoel naar achteren en doet er een moment het zwijgen toe. Dan schiet hij weer naar voren en zegt met stemverheffing; „Dit is een uit stekend ontwerp. Een ander zou dat zeker niet beter kunnen. Mijn zorg is geweest om een perfect gemeentehuis te leveren. En ver der moet u uw eigen conclusie maar trekken". ontwerp leverde voor de nieuw bouw van gemeentewerken in 's- Gravenzande. Dat gebouw wordt, naar nu blijkt, een miljoen duurder dan was geraamd. In te genstelling tot Maasland wordt hier overigens niet de beschuldi gende vinger naar Buddingh op geheven. Door een niet bepaalde overmaat aan voorwerk rezen hier de kosten de pan uit. Ver wikkelingen, waardoor je er als architect niet vrolijker op wordt. Zo niet Buddingh. „Ik bén niet boos over de aantijgingen in Maasland. Al 25 jaar zit ik in het vak. Als je dan nog boos wordt, kun je maar beter stoppen". In de kwart eeuw van zijn archi tectenpraktijk heeft Aris Bud dingh honderden grote en kleine gebouwen neergezet, binnen en buiten het Westland. Met gepaste trots wijst hij naar de maquette achter op de lange werktafel Een schaalmodel voor de nieuwe fa briek van DInfar een bedrijf voor fijn mechanisch werk, waarvoor binnenkort de eerste paal in Gra- venzandse grond verdwijnt Te laag „Iedere opdrachtgever begint te zuinig", is zijn ervaring. In het ge val van Maasland is er volgens hem veel te lang vastgehouden aan de ooit te laag berekende be groting. „Evenals bij andere wer ken hebben wij de kosten zeer exact begroot Op 10.000 gulden nauw. 4rig met de laagste in schrijver. Vier jaar terug zijn de budgetten vastgesteld aan de hand van een programma van ei sen, door het ODRP, een organi satiebureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten „Maar bedenk goed, dat ge beurde op het dieptepunt van de bouwmarkt Voor die tijd was het een realistische prijs. DOOR ROB VAN ES Maasland Aris Bud dingh is de laatste dagen een veel geplaagd man. De Gravenzandse archi tect kreeg dinsdagavond door de gemeenteraad van Maasland links en rechts om de oren. „De architect heeft zijn beroep in een kwaad daglicht gesteld", ging WD-fractievoorzitter Ellen-Joy Groosman in de aanval. De kos- tenoverschrijding van drie ton bo venop de begroting van anderhalf miljoen gulden voor het te bou wen gemeentehuis werd vrijwel algemeen geweten aan het optre den van Aris Buddingh. Buddingh is ook de man die het jiriijjiriiiiiriijniiJiiiiiiNiniiiiritraNtriiuiNNiiiiiiiiiiniHuiinHitiirEiiiiiiiJfiiiiiiiiiiniiiUiiiriiijiiiiintiiiniiiriijiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiniiiiiiiiiiuiiiJiiitiiiiHiiiiiuiiuiiiEjiiEiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiHiiiiriiitiiiiiiiiiiiriiriiifiiniiiiiKiiiJiiiiuiiiiiuiiiitiuiiiiiiiiitii Aris Buddingh: 'Altijd al mijn twijfels gehad*. Maar in de euforie van de da lende prijzen heerste er duide lijk een te groot optimisme ten aanzien van de inschrij vingen. In de bestekfase draai de het om een bedrag van één miljoen, een louter bouwkun dig bestek, zonder de kosten van terreinindeling;, verwar^ ming en dergelijke". „Vanaf 1980 ben ik met dat ge meentehuis bezig. Waar nu over wordt gepraat, is nog maar de eerste fase. In de loop der jaren moet er achter de nieuwbouw die nu op stapel staat nog een stuk komen, de tweede fase. Het hele gemeentehuis gaat dan drie mil joen kosten. We hebben het nu dus nog over de helft van de kos ten. Liever bad ik het project in één keer verwezenlijkt Nu komt er aan de achterzijde een tijdelij- DOOR KOR KEGEL Schiedam Het oudste stads park van Nederland slaapt on der een witte deken. AI heeft de Plantage ten gevolge van de reconstructie halverwege deze eeuw niet meer het gracieu ze karakter van een Franse, later Engelse tuin, zoals oude ansicht kaarten-dat nog laten zien; het park blijft een idyllisch tafereel waar menig Schiedammer graag doorbeen wandelt; als alternatief voor bus 54. Maar aan zo'n rustiek wandel park zie je niet, dat achter de ge vels aan de Tuïnlaan en de Lange Nïeuwstraat de omwonenden zich zorgen maken over de nabije toekomst. Een onrust die gedeeld wordt door bewoners van Plein Eendragt, dè Makkersstraat, de Hooikade en het min of meer verscholen Bergersbuurtje. Binnenkort ligt de hele omge ving van de Plantage overhoop. De gemeente wil riolering aan leggen. Nu lozen de huizen nog op Buitenhaven en Nieuwe Ha- ven en dat is een uit de tijd ge raakte situatie. Daar doet nie- mand moeilijk over. Maar dat de riolen, die nu aan de achterzijde van de woningen uitkomen, om gelegd moeten worden naar de voorkant en dat de huiseigenaren en bedrijfsvoerders dat zelf die nen te betalen, voor zover het hun eigen grond betreft; dat Hgt gevoeliger. „Het gaat menigeen duizenden guldens kosten", zegt een bewo ner van Plein Eendragt. „Som migen hier zitten met betonnen vloeren. Voel je het al? Dat moet allemaal opengebroken worden!" De buurtbewoners hebben een werkgroep gevormd, de werk groep Plantage, die zich heeft aangesloten bij de bewonersvere niging Schiedam-Zuid. Het woord 'subsidie' is al gevallen. Behalve het financiële aspect en het opgebroken wegdek, dat met de riolering gepaard gaat, zijn er meer recente ont wikkelingen die de goede sfeer rond de Plantage nega tief beïnvloeden. Aan de kop van de Plantage, bij het i J- um, wordt over enige tijd be taald parkeren ingevoerd. Me nigeen zal zijn auto liever ver derop parkeren in Tuïnlaan of Lange Nieuwstraat Veel par keerruimte is daar echter niet Dat erkennen ook burgemees ter en wethouders van Schie dam, in een brief aan de bewo ners, waarin wordt meege deeld dat stichting Lentefeest en ondernemer A.M. van Adri- ehem toch de gevraagde ver gunningen krijgen. Lentefeest mag geen drank schenken en mag slechts bij hoge uitzondering, als de burgemees ter toestemming geeft, artiesten ontvangen in de voormalige Re- hoboth-mavo. Ook Van Adri- chem (die het klooster aan de Warande wil verbouwen tot ho tel) mag geen levende muziek brengen in zijn party-centrum aan de Tuirüaan 50. In het geval van Van Adrichem zijn B en W niet bang, dat de eventuele extra verkeersdrukte gevaren oproept voor spelende kinderen in de Plantage, daar verwacht wordt dat er vooral 's avonds gebruik van wordt ge maakt Ook Lentefeest kan onge stoord doorgaan met de verbou wing. Nu de horecavergunning van wethouder Posthoorn niet mag worden gebruikt, omdat hij zelf geen tijd heeft achter de tap te staan, mag de stichting geen sterke drank schenken. Dus is er weinig hinder te verwachten van rumoerige personen, maken B en W de omwonenden duidelijk. Blijft het parkeerprobleem. B en W: „Destraat is'van iedereen". Plein Eendragt: in sommige huizen liggen betonnen vloeren. Hier gaat het omleggen van de riolen een flinke duit kosten. Maassluis Vrienden vereniging Nederland- Tsjechoslowakiie heeft voor vanavond een op treden van cymbaalor- kest Kyjov in het Schuurkerkje geregeld. Het orkest bestaat uit tien man en speelt fol- kloristiehe muziek uit Moravié. Cimbaalmuziek is van oudsher verbonden met het Moravische volk. Jura Petru maakte nieu we arrangementen op deze eeuwenoude mu ziek en sindsdien vertol ken zijn twee zoons met vier andere musici zijn muziek. Bij deze Westeuropese tournee wordt de groep bijgestaan door vier so listen. De groep speelt in België, Duitsland en Ne derland. Eerder ver zorgde Kyjov optredens in de DDR, Polen, Joe goslavië, Griekenland en Zwitserland. De en tree is gratis vanwege de culturele uitwisseling en het concert begint om acht uur. Cabaret over zwakzinnigen Schiedam Het Kin derkamer Ensemble voert vanavond in de 4 Molens een stukje caba ret op, toegespitst op de zorg voor zwakzinnigen. Ouders en verzorgers uit de regio zijn van harte welkom, de toegang is gratis. De aanvang is acht uur. De organisatie, Beatrix-Irene, verwacht na afloop een pittige dis cussie. ADVERTENTIE de volken uit het hoge noorden doen goede dingen met hun gre- nehout. telkens weer weten zij de rest van de wereld te verrassen met nieuwe woonideeën en origi nele vormen. O MARKT 57 - HOOGSTRAAT 225. VLAARDINGEN. TELEFOON 010-343685 Vlaardingen Drie waterpol o- wedstrijden eindigden in een ge lijk spel. De heren var» Shell reik ten niet verder dan 6-6 tegen Duck, VZC (heren) kwamen na een grote achterstand terug tot 5- 5 en de Shell-dames behaalden een onverwacht winstpunt op ZPB/Unico 3. De WIK-mannen waren oppermachtig en wonnen met 1-15 van RET 2. Viking'60 kwam niet iets te kort tegen kop loper SCOM: 6-7. Viking'60SCOM (h) 6-7 Vklng'60 hoeft geert kans meer op eer» plaats «n de top. maar blijft toch gemoti veerd bezig. In de eerste en tweede periode hield Viking de aansluiting: 2- 3. Hierna vleien alle acties van Vlaar- dmgse zijde letterlijk en figuurlijk in het water. SCOM profiteerde en scoorde dnemaal. In de laatste mi nuut had Viking een overwicht van twee man maar kon hier niet uit sco ren. SCOM profileerde wél: 2-7. SCOM leek de winst op zak te heb ben, maar Viking kwam nog sterk te rug. RET 2—WIK <h) 1-15 WIK was de hele wedstrtjd beter. Het speelde veel taktischer en sneller dan de Rotter dammers. Pas in het derde kwart scoorde RET het enige doelpunt. Topscorers: Frenklin Vintges (6x). Ane van Rapenveld (3x) en Melndert Prins (3x). RET—VZC (h) 5-5 Onnodig puntver lies voor de equipe van Frans van Beers. Pas in het derde kwart, bij een 3-t achterstand, werd VZC wakker. Te iaat zo bteek, want meer dan 5-5 zat er niet «n. Shell—ZPB 3 (d) 5-5 Beide teams waren Incompleet, maar dat kan niet alleen de reden zijn dat Shell deze betere tegenstandster een puntje af snoepte. Tot in het derde kwart ston den de Vlaaringsen ruim (1-4) achter, Conny Vervoort verkleinde tot 3-4 en er was weer hoop voor de Vlaardmg- se vrouwen, in het laatste kwart kwa men zij zelfs tot een 5-4 voorsprong. In de laatste minuut maakte ZPB ge- "jk. VZC—Zeehond <d) 2-4 In een iauwe wedstrijd miste de Vlaardingse ploeg1 teveel kansen om een gevaar op te leveren voor Zeehond. Het systeem van 'ledereen moet Spefen' deed VZC weer eens de das om. RWY 2—Viking'60 (d) 6-3 Vikmg'60 trad aan met een verzzwakt team. Da pressing op eigen helft was onvol doende en RWV zag kans tweemaal de Vlaardingse keepster te passeren. In de derde periode werd het echte gat geslagen. RWV vergrootte de voorsprong tot 6-1. De dames kwa men nog terug en scoorden twee maal. De marge was echter te groot om omgezet te worden in winst: 6-3. Theo Huizenaar (links) en Bep van Klaveren volgden de bokspartijen in de Margriethal aandachtig. Promotor Aad Westeriaken zette de bijna S6~jarrge Huizenaar later uitgebreid in het zonnetje en feliciteerde hem ten overstaan van de zestienhonderd toeschouwers met zijn diamanten bruiloft. DOOR PAUL DE BAKKER Schiedam Rond kwart over zeven was de Margrieihai gisteravond al aardig volgelopen voor het internationale boksgala. Een gala dat door Leo van Hal en Koos Goed hart groots was aangepakt, maar bij hen uiteindelijk toch een katterig gevoel moet hebben achtergelaten. Daar zag hel bij de eerste klan ken van het orkest van Koos van der Sluis en het ballet van het aantrekkeljke duo 'Fata Morga na' beslist niet naar uit. De twee boksfanaten hadden alles in het werk gesteld om in samenwer king met promotor Aad Wester iaken een aantrekkelijk pro gramma in elkaar te zetten. Op papier waren zij daar in geslaagd, maar de praktijk leerde anders. Zowel de eerste amateurpartij tussen Bok en Gordon als de eer ste pot van de hoofdschotel tus sen de welters Jimmy Banes en de Westduitser Klaus Hein be hoorde binnen enkele minuten tot het verleden, omdat de rin- garts het niet verantwoord vond om de wedstrijden te laten uit- boksen. „Als dat zo doorgaat", nep Van Hal vertwijfeld uit, „dan zal Wim Koopmans anderhalf uur moeten optreden". Een logische reactie, want per slot van rekening had den de aanwezigen toegangsprij zen van 25 tot 100 gulden betaald en dan kun je hen moeilijk om half tien naar huis sturen. Wat dat betreft zou het fanatieke boksduo weinig bespaard blijven. De tweede partij tussen de jonge prof Rexford Kortram en de Belg Mamix Heytens bood, zowel in kwantitatief als kwalitatief op zicht nog enig soelaas, maar het als echte hoofdgerecht van dit boksmenu aangekondigde ge vecht, liet zich als een helder soepje verorberen. DINSDAG 25 FEBRUARI Voetbal: 19.30 RVVH—SW 2: Zaal korfbal: 21.00 CharlolsODl (Wiele waal Rotterdam) 20.00 Het Zuiden 5—Maassluis; Zwemmen: 20 00 Le denvergadering WIK in zaal Wlllibror- duskerk. WOENSDAG 26 FEBRUARI Zaa Ivor'bal: Margriethal Schiedam veld 1: 19.45 HVO—Schiedam, 20.30 GSS—SV Hoogvliet, 21.25 DRZ— SVDPW. 22.10 DHS—RKWIK: Wes!- wijkhai Vlaardingen: 21.50 8KB— OACN Boys; Energiehai Rotterdam 21.00 WK—Rotterdams zaalvoetbal team. DONDERDAG 27 FEBRUARI Dammen: GO NAVDV; Voetbal: 19.00 HVOWestiandla (kunstgras- veld Spirit). Dat hadden Van Hal en Goed hart niet verdiend, want juist voor die mtddengewichtpartij om de Bencluxtitel tussen titelverde diger Jan Lefeberen ClaudioBo- sio hadden Leo van Hal en Koos Goedhart alle registers openge trokken. Nadat Theo Huizenaar vanwege zijn diamanten bruiloft door Aad Westeriaken in het zonnetje was gezet, betraden de beide matadoren, voorafgegaan door met de nationale driekleu ren gewapende rondemissen de nng, waarna het orkest van Koos van der Sluis de volksliederen in zette. Alle ingrediënten leken aanwe zig voor een waar boksfestijn. maar voordat de eerste aanmoe digingen uit het publiek de natio nale favoriet ter ore kwamen, ging de Belg Bosio al voor de eer ste maal voor tegen het canvas. Dat zou hem binnen een minuut nog tweemaal overkomen, waar door een wel erg vroegtijdig ein de aan dit gevecht kwam. „Wat kan ik daar nu aan doen?", vroeg een teleurgestelde Leo van Hal zich af. „Je doet alle mogelij ke moeite om een zo'n evenwich tig mogelijk programma samen te stellen en van de eerste vier par tijen zijn er dne die binnen één ronde beëindigd. Dat titelgevecht ook. Het is natuurlijk leuk voor Jan Lefeber dat hij die vent al in de eerste ronde neerhaalt, maar het publiek wil natuurlijk wat meer boksen zien". „Het hele evenement lijkt voor ons toch op een teleurstelling uit te lopen, want voor zover ik het nu kan inschatten is de publieke belangstelling niet toereikend om de kosten te dekken. Ik heb geen flauw idee hoe het komt. We hebben echt alles gedaan om een compleet programma af te leve ren, maar het publiek is wegge bleven. Ik zou toch ook niet dur ven beweren dat het Schiedamse publiek niet rijp is voor een der gelijk evenement, maar waar het dan wèl aan ligt, is voor mij voor alsnog een raadsel. Dat neemt echter niet weg, dat wij nu niet direct van plan zijn om de hand doek al in de ring te werpen. We willen het beslist nog een keer proberen". Het is voor Van Hal en Goedhart te hopen dat het hen dan wat meer meezit, want ook de eerste partij na de royale pauze was bin nen twee ronden bekeken. Toen al moest de West-Duitser Ruedi- ger Bitterling definitief capitule ren voor de Belg Frankie Decaes- teker. Het inmiddels bekend geworden officiéle bezoekersaantal stemde Leo van Hal al niet vrolijker „Er zijn zestienhonderd toeschou wers, van wie dertienhonderd betalenden", meldde hij tussen de partijen door. „En dan te beden ken dat wij vijftienhonderd beta lende bezoekers nodig hadden om uit de kosten te komen". Een simpel rekensommetje leert dat de organisatie derhalve met een tekort van zo'n dertien mille zit opgescheept en daar was duide lijk niet op gerekend... Schiedam Op de sportpagina van giste ren in dc editie Water weg is abusievelijk tweemaal het artikel over de schaatsmara- thon in Maasland ge plaatst. De foto bij één van deze twee berich ten had echter betrek king op de eerste en met honderdvijftig aanwezigen druk be zochte Schiedamse Sport Soos. Wij bieden u voor deze fout onze verontschuldigingen Schiedam Indien het voet balprogramma in de betaal de sector dit weekeinde op nieuw wordt afgelast, oefent SVV zondagmiddag tegen de eredlvisionist FC Utrecht Dit duel wordt in Schiedam gespeeld en begint om 14.30 uur. Zaterdagmiddag oefent de landelijke jeugd thuis te gen FC Utrecht. Aanvang eveneens 14.30 uur. SVV 2 speelt vanavond vanaf 19.30 uur acht in Ridderkerk te gen RVVH.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2