WfflllEB Narren zetten de Markt op zijn kop De iing-kassa-wereld m SPORT 15 Een klucht in vier bedrijven Vlaardingse triathlon nu al succes WIK heeft titel voor het oprapen 'Als dit geen groots feest wordt...' 'Wat let ons de Wilhelminaha ven op te peppen Vei IX Gemeentebelangen Overal duizend gulden gestolen Record Van Hees Musis Sacrum bijee: n Driekampen Schiedam en Gophers Oefenreeks Fortuna VI SPORTAGENDA Halve marathon Waterweg DOOR AAD RIETVELD Vlaardingen De grappen waren niet van de lucht. Het was ook een vreemd schouwspel, dat zondag op de Vlaardingse Markt werd ver toond. Dertien Vlaardingers die met vakkundig geschminkte gezichten, met vilten hoed, maillot of narrekappen op het hoofd de trappen van het oude stadhuis beklommen om door kunstenaar Auke Bersgma op de gevoelige plaat te worden vastgelegd. Pe ter Moree blies op zijn doedelzak, Ton Stolk roffelde op een Afrikaanse trom en dat trok publiek. „Wat leuk. Dit geeft de stad een beetje een fleurig aanzienzegt een voorbijganger opgetogen. De stichting Vlaardings Land juweel treedt voor het eerst naar buiten en meteen staat de Markt op z'n kop. Passan ten, die nieuwsgierig komen vragen wat er toch in 's hemelsnaam aan de hand is, krij gen dat door Eva Stolk eens haarfijn uitge legd. „Dit is van de stichting Landjuweel. Die wil volgend jaar een middeleeuws feest Houden in de binnenstad. Deze foto's zijn voor een folder, waarmee ze sponsors wil len werven". En: „Nee hoor meneer, het zijn niet allemaal kunstenaars. De vrouw van de burgemeester is erbij, iemand van het Leger des Heils, een cafébaas en een bankemployée. Echt alle lagen van de be volking". De voorbijganger knikt begrij pend: „Zo, zo, middeleeuws. Dus er is toch weer niets nieuws onder de zon". Dimensie Twaalf uur. Het huls van kunstenares An- net Braad stroomt vol Zij verzorgt samen met vriendin Erna Lohmann de schmink voor de narren. Maar binnen een kwar tiertje zit iedereen zelf de inhoud van pot ten vet en dozen schmink op het gezicht te smeren. Burgemeester Van Lier houdt zijn vrouw de spiegel voor. Mevrouw Van Lier-te Flierhaar schildert met roze en wit en is daarmee eigenlijk de meest behou dende van het stel. En toch: ,,Het geeft je gelijk een heel andere dimensie", vindt de burgemeester. Het worden vreemde koppen. Cees Room ers, voorzitter van de culturele raad, vraagt de burgemeester hoe hij het rood en groen boven zijn weelderige, grijze baard vindt. „Dat donkerrood is prachtig", vindt Van Lier. Dat groen niet, wil Roomers weten. „Ja, is ook wel mooi, maar een beetje chole risch". antwoord verlegen. „Jij denkt ik lui maar veel, dan zit ik niet zo voor gek", lacht hij naar Stolk. En tegen diens vrouw Eva: „Wat je nog van zo'n kop kan maken, hè? Ik zou hem thuis ophangen als ik jou was". Annet Braad trekt een fles wijn open. Dochter Oezel bekijkt het schouwspel wat meewarig: „Ik zou zo nooit over straat gaan". Dat vindt mevrouw Van Lier nog niet het ergste. „Maar ik vraag mij wel af hoe ik straks thuiskom", zegt zij. Jk heb gehoord dat die schmink er heel moeilijk afgaat". Cor Maarleveld trekt zich van al het gekakel niets aan en bekijkt met Peter Moree de beeldmerken, die hij voor de stichting Landjuweel heeft ontworpen. Narren, ook al. Blijheid De kersverse voorzitter van de stichting Landjuweel, de bekende decorbouwer Jac ques Koedood, heeft een geel en blauw en zwart gezicht. Met een zwarte maillot over zijn hoofd en een pijp tussen de lippen ziet hij eruit als een zeerover, Hij bestudeert het resultaat in de spiegel. „Er gaat gelijk een soort blijheid van je uit". Terwijl de wijzers van de klok naar twee uur glijden worden de narren nerveuzer. „Mag ik u erop wijzen", zegt Ton Stolk met stemverheffing, „dat de fotograaf zich nog niet gemeld heeft? Straks zitten wij hier al lemaal met geverfde smoelen en dan komt de fotograaf niet". Koedood zit niet om een Kunstenaar Auke Bergsma bekijkt het kleurrijke gezelschap op de trap van het oude stadhuis. dichters festival op straat is een van de plannen van de stichting Landjuweel. 'AnneHen' Een zucht van verlichting gaat door het ge zelschap, als fotograaf Auke Bergsma bin nenkomt Hebben zij al die verf tenminste niet voor niets op hun gezichten gesmeerd. Annet deelt jassen uit Jassen die zij zelf ge maakt heeft, waar lappen op zitten in vro lijke kleuren, zonder een al te duidelijk pa troon. Jassen die zo kenmerkend zijn voor de Vlaardingse kunstenares, dat Oezel steeds denkt dat er 'allemaal Annetten' voor haar lopen. Zij houdt veilig afstand van de narrenoptocht. Zij hoort er niet bij. Na de fotosessie op de Markt die besche nen wordt door een zacht lentezonnetje, trekt het gezelschap onder aanvoering van cafébaas Ben Vuik naar café d'Oude Stoep. Ben ziet eruit als een olieq'eik, maar vrouw Ien herkent hem gelijk- „Aan je schoenen" Peter Moree speelt weer doedelzak, ieder een klapt en er wordt voor de ogen van de verbaasde klanten een klein feestje ge vierd. Burgemeester Van Lier vermaakt zich. Hij slaat uitbundig de maat met een asbak. De kop is eraf voor de stichting Landjuweel. „Als dit geen groots feest wordt", zegt Eva Stolk, „dan weet ik het niet meer". DOOR KOR KEGEL Schiedam Jan Hagendoorn mikt op zeven zetels in de ge- meenteraad. „Dat kan niet, Jan", zegt Wim Schenkelaars, „want wij hebben maar zes kandida ten". „Daarom juist!" kraait Ha gendoorn, grapjurk. „Dan heb ben wij een open zetel: die is voor onze wetbouderskandidaat, de Invisible Man!" Gemeentebelangen Schiedam, nieuw, dus nu nog nul zetels, neeft liever zes gemotiveerde kandidaten op de lijst dan 'stoe- .en warmers' inde raad. Stoelen- warmers, zo noemt Hagendoorn net gros der politici. „Neem dat EDA nou. De helft van die men- «n, die op het stemformulier -itaan, wil niet eens in degemeen- .eraad. Die hebben al van tevo- *en laten weten niet beschikbaar e zijn. Vraag ik mij af: waarom :taan zij er dan op?" •Son niet uitblijven, die kat naar ïet CDA. Aanvankelijk stond Hagendoorn verkiesbaar voor is iet CDA, maar de achterban S. ■ustte hem niet en samen met 2. Vim Schenkelaars en Ru Hartog jelandde hij In de achterste gele deren. Maar zoals dat gaat: ze wil- 'ien zo nodig. Ze hadden Schïe- lam wat te zeggen. En daarom :wara Schenkelaars met zijn •ïgen lijst: Gemeentebelangen Schiedam. Iaat Gemeentebelangen nu als •en CD A-afsplitsing door het Ie- 'en? Nee; bij de gratie van de an- lere partijen niet Er is geen p&r- ij die slinks inhaakt op de breuk n christen-democratische kring, jeen partij ook die zegt dat het IDA en Gemeentebelangen één >ot nat zijn. Wat dat betreft speelt Ie strijd zich netjes af. Op foru- Wim Schenkelaars en Jan Hagendoorn: inwoners?' 'De gemeente... is dat het stadskantoor of zijn dat de mavondjes zitten Den Brinker en Hagendoorn broederlijk naast el kaar. 't Wil alleen wel eens voor komen, dat Gemeentebelangen bij een forum vergeten wordt Dan moet Schenkelaars vragen, of hij ook nog een plekkïe krijgt En dan blijkt het snoer van de microfoon te kort. Het is dus even wennen, zo'n nieuwe loot, maar 't is ook nog geen lente. Schiedam -Hit een woning aan ie Villastraat hebben inbrekers jen video-installatie meegeno men. Degenen die onuitgenodigd ien woning aan de Brugman- rtxaat bezochten namen met min- ler genoegen. Voordat de gasten zich een potje net bijna duizend gulden toeëi- jenden gingen twee flessen irank en de helft van een fruit mand aan de feestvreugde op. Bit een woning aan de Dirk van Wassenaarstraat verdween in de lacht van zaterdag op zondag ïveneens een video. Daarbij na men de inbrekers ook een geld bedrag van duizend gulden mee. Uit een kapsalon aan de Gordon- straat namen insluipers een ge luidsinstallatie van ook al dui zend gulden mee en om er hele maal 'te gek' uit te zien namen de ongenode gasten ook nog voor tweehonderd gulden aan cosme tica mee. Twee heren van 20 en 21 jaar hadden zaterdagmiddag plotse ling een dringende behoefte aan een vorkheftruck. Terwijl ze met het ding de Dur- rerstraat uitreden kwam er poli tie aan en moesten ze hun plan nen veranderen. Waarin, heren, verschilt uw par tij van andere partijen, afgezien even van de obligate opmt~'ing dat andere partijen gebonden zijn aan een landelijke organisatie en jullie niet? Hagendoorn: „Dat is nou juist het enige verschil. Wij krijgen niks van hogerhand opgelegd Schenkelaars: „Zoals in ons pro gramma staat: wij hoeven geen verantwoording af te leggen aan een districtsbestuur". Dat is van marginaal belang. Waaraan merkt de Schiedam mer, dat jullie anderszijn? Schenkelaars: „Eén van de meest uitspringende punten is: de af koop van de erfpacht, die wij voorstaan. Geen andere partij gaat daarin zover". Nu hoor ik de PvdA dat afkoop van erfpacht geen'ge meentebelang' is, omdat het de gemeente op termijn wel eens geld zou kunnen kosten. Hagendoorn: „Het is nou maar net, watje de gemeente noemt Is dat het stadskantoor of zijn dat de inwoners? Als de mensen uit de stad weglopen, omdat de erfpacht zo hoog is, heeft het stadskantoor op den duur ook geen bestaans recht meer". Simon Stevin Gemeentebelangen wil dan ook van geen besparingen weten. „Ik praat niet over bezuinigen, ik praat over geld binnenhalen", is Hagendoorns credo. Ting, kassa! Het duo Schenkelaars/Hagen doorn rekent Schiedam njk. „Die baggermolen is nu weg", zegt Ha- Éendoom, doelend op de Simon tevin. „Dat leverde Schiedam toch zo'n drie ton per jaar op. Hoe vangen ze dat nu op? Met niets. In Vlaardingen bracht de Konin gin Wilhelminahaven jaren gele den ook niets meer op, ze hebben op het punt gestaan de helft er van te demjpen. Nu niet meer! Vlaardingen begon met overslag en handel en nu bloeit het Wat let ons op de Wiihelminahaven in Schiedam-Zuid ook zo op te peppen?" Van Schiedams ruimtelijke orde ning snappen Jan Hagendoorn en Wim Schenkelaars toch al geen lor. „Men bouwt overal één- en tweehokkies en in NIeuwland plakken ze flats aan mekaar om aan grotere woningen te komen. Dat is zot". Hagendoorn vindt dat Leidschendam het slimmer aan pakt: „Daar bouwen ze alleen nog maar driekamerwoningen". Antwerpen Op een forum in de Blauwe Brug noemde Schenkelaars Zestienho ven een rijksbelang, geen ge meentebelang en hij zei er daar om niet veel over. Maar, blijkt nu, hij is voor behoud van de luchthaven. Het is Hagendoorn, die ook hier zorgt voor de kwink slag. „Zestienhoven zou weg moeten omdat Schiphol zo vlak bij is? Dat zegt wethouder Zijde veld. Maar je zegt toch ook niet doe Rotterdam maar weg, want in een uur ben je in Antwerpen?" De ting-kassa-ideetjes halen ze overal vandaan. Uit Delft ringen in de kademuur, kunnen bootjes aanmeren, levert havengeld op. Kan in de Lange Haven. Uit Bre da: leuk eafépleintje In de bin nenstad. Kan op de Korte Haven. Het idee voor een lijst-Gemeente- belangen komt ook van elders aanwaaien. Schenkelaars was schoolhoofd in Molenschot, deed meentebelangen. En overal doet zo'n naam het goed". Achter Schenkelaars, Hagen- doom en Hartog staan nog drie namen op de lijst Peter van der Knaap is bestuurder geweest van de stichting Binnenstad Schie dam. Pauline van den Berg is een 27-jarige studente van de sociale academie, die Schenkelaars kwam vragen of zij op de lijst mocht Hetzelfde geldt voor me vrouw A.M. van Alphen-Balm. „Da's de vrouw van Piet van Al phen, die worstenjongen", ver duidelijkt Hagendoorn. Schenkelaars: „Wij hebben niet aan bekende Schiedammers wil len trekken. Dan krijg je een club van weggelopen figuren en dat wilden wij niet Er verzandt al zoveel in partijbelang". Stel nu dat Gemeentebelangen morgen geen enkele zetel be haalt? „Dan blijven wij toch ac tief', belooft Schenkelaars. „Wij zullen dan elke maand een spreekuur houden, waar ieder een zijn ei kwijt kan. Dat levert altijd goede ideeën op". „En met die ideeën", zegt Schen kelaars, „gaan wij dan naar com missievergaderingen. Dan leggen wij het vanaf de publieke tribune aan de raadsleden voor, wat er in de stad allemaal leeft Zelf kijken ze daar niet meer naar". Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 18 maart 1986 Vlaardingen Nog ver voor het startschot voor de Vlaardingse triathlon (zaterdag 21 juni) heeft geklonken, is het succes al verze kerd. De organiserende verenigingen Vi~ king'60 (zwemmen), De Coureur (wielrennen) en Fortuna (atletiek) kunnen op het parcours ongeveer 250 tri-atleten kwijt, maar hebben nu al honderd aanmeldingen op zak. De deelnemers gaan op de dag dat de zomer of ficieel z'n intrede doet om 11 uur in de Vlaar dingse Vaart van start voor een zwemwed strijd van 1.500 meter. Vervolgens staat 70 kilo meter wielrennen op het programma, waarna het sportieve doch loodzware drieluik wordt afgesloten met 15 kilometer hardlopen. De aan komst van de laatste deelnemer wordt 's mid dags rond kwart over vier verwacht De kosten bedragen vijftien gulden voor licen tiehouders van de Stichting Triathlon Neder land. Niet-aangeslotenen betalen vijf guldén meer voor een daglicentie en zijn dan tevens WA verzekerd. De minimum leeftijd voor deel neming is bepaald op zestien jaar. De Vlaar- dingser triathlon is opgenomen in het OCE su per prestige klassement. Leiden Een zwemploeg van VZC leverde tijdens een jubi- leum wedstrijd van het Leidse LZ'86 goede prestaties. Hieraan werd deelgenomen door de twaalf snelsten van de laatste Speedo jaargang wedstrijden. Voor VZC kwam Dannyvan Hees als beste uit de bus met een vierde plaats op de 100 meter vlinderslag jongens 1974. Hij no teerde op deze afstand een tijd van 1.19.1, tevens goed voor een persoonlijke besttijd. VZC is komend weekeinde op nieuw actief. Zaterdag wordt deelgenomen aan een Speedo jaargang wedstrijd in Baren- drecht Voor de oudere jeugd is er een ZRO jaargang wedstrijd-in bad West (Rotterdam) en. zondag doet VZC mee aan een vierkamp in Dordrecht. Schiedam De leden van de Schïedamse Bowlingbond Musis Sacrum komen morgenavond bij elkaar voor de algemene leden- gadering. Voorzitter Johan mdsma laat ïn de bovenzaal van de gelijknamige bowling de hamer om 20.30 uur voor de eer ste maal vallen. Naast de beken de agendapunten (financieel overzicht, bestuursverkiezing) zal ook het beleid voor het sei zoen 1985-1987 wordèn bespro ken. Schiedam Schiedam en Gop hers werken in de aanloop naar de honkbalcompetitie elk onder meer een driekamp af. Tweedek lasser Schiedam is zaterdag 5 april samen met Storks (Den Haag) te gast bij het Eindhovense PSV. Het progrmma luidt: 10.30 PSV—Storks, 13.00 Storks- Schiedam, 15.30 Schiedam PSV. Het Maassluise Gophers, dat uit komt in de standaardklasse West II, heeft zondag 13 april de orga nisatie van zo'n driekamp in han den. Tegenstanders in de Steen- Het programma luidt 1Q.00 Gop- hers—SC Botlek, 12.30 Gop hers—Squeeze, 15.00 SC Botlek Squeeze. Vlaardingen Fortuna VI, waarbij Jan van Baaren over en kele maanden het roer over neemt van Gerard Weber, werkt in de aanloop naar de nieuwe competitie zeven oefenwedstrij den af. Het programma luidt: zaterdag 2 augustus 14.00 Scheveningen— Fortuna VI, woensdag 6 augustus 19.00 Fortuna VI—TSB, zondag 10 augustus 14.30 Fortuna VI—- Sparta, dinsdag 12 augustus 19.00 Fortuna VISpartaan'20, zondag 17 augustus 14.00 Fortuna VI Alphense Boys, woensdag 20 au gustus 19.00 Fortuna VI Alexandria'66 en zondag 24 au gustus 14.00 VerburehFortuna VI. Traditiegetrouw trekt de selectie van de Vlaardingse tweedeklas ser zich van 15 tot en met 17 au gustus terug in het KNVB-sport- centrum te Zeist. Daar wordt ook het oefenduel met Alphense Boys gespeeld. DINSDAG 18 MAART Dammen: 19.00 Vlaardings Damkam pioenschap: Voetbal: 19.30 SW 2— Sparta 2. WOENSDAG 19 MAART Zaalvoetbal: Energleha! Rotterdam veld 1:19.45 Centra Portugues— Her mes DVS (d), 22.00 DOS'32—HBSS (d): Bowling: 20.30 Algemene leden vergadering Musis Sacrum. DONDERDAG 20 MAART Voetbal: 20.00 Loting Schiedams ho- recatoernooi in bovenzaal De Amstel- bron te Schiedam; Volleybal: 21.15 Shell—Van Winden/Berkel 2 (d), 21.30 Sunlight—Kei jzer/V (hk Korf bal: 19-30 ODO (M>—Vlaardingen (vr). DOOR SIMON VAN ZUILEN T Maasland De inmiddels befaamde zeven minuten tussen DEVJO en MW '27 worden opnieuw verspeeld. DEVJO heeft op 23 november het restant van de op 5 oktober ge staakte wedstrijd tussen beide ploegen ten onrechte met elf man uitgespeeld. Tot die conclusie kwam ook de KNVB, na dat MW27 had geprotesteerd en men zich in Zeist andér- jinaal over alle stukken had gebogen. I Ontmoeten de clubs elkaar per [competitie normaliter twee keer, voor DEVJO en MW'27 is dat bij lange na niet het geval. Beide ploegen staan dit seizoen vier keer tegenover elkaar. Twee maal in de reguliere competitie (uit en thuis) en twee extra keren om een restant van zeven minu ten vol te maken. Nu MW '27 in het gelijk is ge steld, moet het voor de derde keer naar Voorburg. Op 5 okto ber vorig iaar werd de wedstrijd tussen DEVJO en MW27 zeven minuten voor tijd bij een 2-2 stand gestaakt Een overtreding van MW-aanvoerder Jan Poot op zijn DEVJO-collega Marius Opmeer was de aanleiding tot de tot en met de dag van vandaag nog altijd niet opgeloste narig heid. Opmeer kwam dusdanig ongelu- kig terecht, dat hij een dubbele beenbreuk opliep. Poot werd door scheidsrechter Kerkvliet (Hazerswoude) met een boeking bestraft, maar enkele Voorburgse supporters pikten dat niet. In het tumult dat toen ontstond liep Kerkvliet enkele rake klappen op, waarop hij de wedstrijd staak te. Op 23 november werden de res terende zeven minuten op specta culaire wijze uitgespeeld. In dat mini-wedstrijdje werd er volop gescoord en boog DEVJO de 2-2 tussenstand om in een 4-3 eind stand. MW27 diende daarop een protest in, omdat DEVJO van de KNVB toestemming had om met elf man te spelen. Vol gens de Maaslanders moesten dat er tien zijn, omdat DEVJO in de gestaakte wedstrijd al tweemaal had gewisseld en de uitgevallen Opmeer dus niet meer vervan gen mocht worden. Poot is bijna speelgerechtigd. De MVV'er heeft er inmiddels zeven van de acht wedstrijden schorsing opzitten en zou er in het restant tegen DEVJO bij kunnen zijn. „Al is het natuurlijk niet verstandig om hem die zeven minuten te laten meedoen", aldus MVV's secretaris Sjaak Franken. Na vier maanden is het profest van MW'27 gegrond verklaard. DEVJO had met tien man moe ten spelen. Met 2-2 beginnen bei de ploegen opnieuw. Vermoede lijk gebeurt dat op paaszaterdag als MW en DEVJO beide vrij zijn. Het gebeuren tussen beide ploegen wordt derhalve een klucht in vier bedrijven, want door alle afgelastingen krijgt MW de Voorburgers ook nog een keer op bezoek. Het doet MW-secretaris Sjaak Franken, deugd dat zijn vereni ging toch in het gelijk is gesteld. „Ik ben er zelf enorm mee bezig geweest. Eerst werd er door de KNVB in Zeist doodleuk gezegd dat er reglementair juist gehan deld was. Waarop ik steeds ben blijven vragen welk reglement er was gehanteerd. Een antwoord hebben we daarop nooit gehad." „Ons argument blijkt na al die maanden toch terecht", vervolgt een enigzins tevreden Franken. „Zo krijgen we toch nog een beet je gerechtigheid. Met die straf aan Poot hebben we nog steeds moei te, maar gelukkig is die bijna af gedaan." Poot heeft er inmiddels zeven van zijn acht geschorste wedstrijden opzitten. Worden DEVJO en MW het over paaszaterdag eens, dan is Poot zelfs alweer speelgerech tigd. „Al is het natuurlijk met verstandig om hem die zeven mi nuten te laten meedoen", wil Franken niet onnodig nieuwe problemen uitlokken. „In dat wedstrijdje heeft MW niets te verliezen", aldus Franken, „ter wijl DEVJO twee punten in de telling heeft. Het wordt dan ook een beetje een prestigezaak, die ons de kans op een en wellicht zelfs twee punten extra biedt..." Vlaardingen—Het kampioenschap van WIK ligt binnen handbereik na de 20-2 overwinning op Lansingh 3. De waterpolosters van Shell behaalden een onverwacht 7-7 gelijkspel.tegen Merwede3._De heren 'van Shell schoten tekort tegen het geroutineerde ZPB/Unico 4:11-7. De Viking-heren konden niet langs het Voorburgse AVZV komen-en verloren met geringe cijfers: 7-6. AVZV—Vikina'60 (h) 7-6 Vlklng'60 heeft altijd problemen met het hante en fysiek sterke AVZV. Problemen bij het winnen geeft voorts het publiek dat op alterlei manieren de arbltage probeert te beïnvloeden, In de derde periode stond Viking nog op een riantB voorsprong (3-1). De uitsluiting van Martin Hoek voor de duur van de wedstrijd werkte nadelig. De Voorburge ploeg kwam terug tot 3-3. Het spel bleef gelijk opgaan. Via Marco van de Berg werrd'het zelfs 6-5; Alles verliep echter zeer vreemd. Er werd geschopt en geslagerv en AVZV profiteerde en passeerdB tot tweemaal toe de Vlaardingse Keeper: 6-7. WIKLanoingh 3 (h) 20-2 WIK had een peuleschillatje aan de tegenstander Het was een eenzijdige wedstrijd, waarin alleen WIK Iets te bieden had. Top scorer was Melndert Prins mei acht treffers. ZPB/Unico 4—Shell (h) 11-7 De routine wvan ZPB brak de Wa^dingere"»!»; De enige manier om doelpunten te maken was vla eigen snelheid. DitJukleoox enkele maten, maar de ervaren ZPB-keeper had geen zin om zijn doel meer dan nodig te iaten vullen. ShellMerwede 3 (d) 7-7 Vooraf hadden de dames getekend voor een ge i|K- spel, maar naarmate de wedstrijd vorderde bleek dat er veel meer In zat. Waar het op bleef steken, was het keepwerk aan Vlaaardmgse zijde. Astrid de eoey kon nog zoveel vuil werk verrichten, de keepster deed dit met even zoveel glans weer ta niet. Maassluis De Maassluise atletiekvereniging Waterweg tekent zater dag voor de organisatie van eei-i drietal prestatielopen. Naast min of meer gebruikelijke afstanden als de drie of tien kilometer, wordt de hoofdschotel gevormd dooreen halve marathon (21 km). Voor alle afstanden wordt om twaalf uur het startschot gelost in de na bijheid van de gymzaal aan de Leeuwerikstraat in Maassluis, waar van 10.30 tot 11.45 uur kan worden ingeschreven. De jeugd tot en met twaalf jaar moet 3,50 gulden inschrijfgeld betalen, ouderen een gulden m eer. Het gehele parcours is autovrij.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2