mmm mam 'Van verpaupering is op Bachplein geen sprake' I Licht laten schijnen in eenzaam stemhokje m SCHAMSCHE COURANT NfESIK WAIEBWEG COURANT Veerpont mag niet goedkoper worden Europa TV op kabel mm WÈÊKiiiüBW 'Medezeggenschap wordt niet serieus genomen' 19 B en Wlaten beheer Bachplein bij SSSW SSSW bekent gedeeltelijk schuld Kinderen gaan tekeer Zwemploeg naar Spanje Inbraak in De Maaskant Sint Jozef: ene dag patstelling, andere dag een grote ommezwaai Vernielingen aan woning Afgelast Van Wezel krijgt gelijk WOENSDAG 19 MAAST 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 35206S, 350557 - sportredactie: 345209. AbvaKabo in Vlaardingen: Vlaardingen De leden van de AbvaKabo binnen de Vlaar- dingse gemeentesecretarie hebben er genoeg van, dat met de medezeggenschapscommissie (MC) wordt gesold. De bond heeft B en W gewaarschuwd, dat daar verandering in moet komen. Voor de komende verkiezingen van de MC, die in juni worden gehouden, dient de AbvaKabo een kandidatenlijst met slechts drie namen in. Worden er na die verkiezingen weer adviezen ongemotiveerd terzijde geschoven, dan stappen die drie leden onmiddellijk op, waarschuwt de bond in een brief aan burge meester en wethouders. De AbvaKabo heeft zich beraden over de ervaringen die leden tot nu toe met de MC hebben opgedaan, en daar kwam een wei nig rooskleurig beeld uit naar voren. „Bij iedereen leeft onge noegen", vertelt woordvoerder Frans Kak. „Een veel gehoorde kreet is, dat burgemeester en wethouders de MC gebruiken als handdoek: zij vegen er< hun handen aan schoon en dan gaan ze verder." Het ongenoegen over het functioneren van de MC bestaat al ja ren en er zijn al regelmatig mensen opgestapt uit de commissie. Maar na de perikelen rond de reorganisatie van de gemeentese cretarie is voor de AbvaKabo de maat zo goed als vol. Kok: „De MC wordt om adviezen gevraagd, maar die worden vervolgens zomaar terzijde geschoven, zonder enige motivatie. De MC wordt niet serieus genomen." Maassluis/Rozenburg Alle voorstellen van de gemeente Rozenburg om het veer tussen Maassluis en Rozenburg aantrekke lijker te maken zijn door het provinciebestuur afge wezen. Door het plaatsen van verkoop automaten aan de Rozenburgse oever hoopte die gemeente een groter vervoersaanbod te krijgen. Gedeputeerde staten zijn echter van mening dat met de bestaande verkoop van veerkaarten, tijdens kantooruren in het gemeente huis, voldoende service geboden wordt. Ook het voorstel om het veer in de spits vaker te laten varen steunt de provincie niet Verho ging van de overzetfrequentie zal leiden tot kostenstijgingen die on aanvaardbaar hoog zijn, zegt de Rozenburg pleitte tevergeefs voor maatregelen om het ge bruik van het veer tussen Rozen burg en Maassluis te stimuleren. provincie. Hiervoor zou een extra boot nodig zijn, die voldoet aan de veiligheidseisen, met bevoegd personeel. Het experiment om de tarieven voor het snelverkeer te verlagen wees de provincie eveneens af. Gedeputeerde staten vinden dat zo'n proef alleen kan plaatsheb ben als het vervoersaanbod met 3? procent stijgt, zodat een gelijke exploitatie-opbrengst wordt be reikt Ze achten een dergelijke stijging niet haalbaar. Het ge meentebestuur van Rozenburg wijst er echter op dat andere ver gelijkbare experimenten, zoals bij het openbaar vervoer in Amster dam en de Nederlandse Spoor wegen, leidden tot een omzetstij ging. Tariefsverlaging strookt, volgens GS, bovendien niet met het tarievenbeleid, zoals ver woord m de notitie verenbeleid. Op het voorstel om de tarieven voor het langzaam verkeer te be vriezen ze zijn onlangs ver hoogd met een stuiver per enkele reis wijst de provincie erop dat dit tarief sinds 1984 niet is gewij zigd. De tarieven voor abonne menten zijn verhoogd, in aanslui ting met de tarieven die voor het openbaar vervoer gelden. D66: brief bewijst kiezersbedrog PvdA Schiedam „Dit is onzindelijk. Eén dag vóór de verkiezingen blijkt, dat de PvdA kiezersbedrog heeft gepleegd. Wat jammer, dat de Schiedammers dat pas te weten zul len komen, als zij naar de stembus zijn ge weest. Bier krijg ik een heel vieze .smaak van in de mond". Furieus reageerde D66 gisteren in de loop van de avond op een brief van B en W van Schiedam, die 's middags bij de bewonersvereniging Bachplein was binnengekomen. In de brief, gedirigeerd door wethouder Chris Zijdeveld, staat dat het de bedoeling van de gemeente is dat de flat woningen in beheer blijven van de SSSW. Na de fusie van de vijf hierbij aangesloten bouwverenigingen, per 1 januari 1987, zal het beheer overgaan naar de nieuwe or ganisatie. B en W zeggen niet in te gaan op het verzoek van de Baehplem-bewoners om het beheer over te dragen aan het Gemeentelijk Woningbeheer. Dat zou verstrekkende gevolgen hebben, zowel voor de gemeente als de bewo ners en de SSSW. Daarom is overdracht in redelijkheid niet te verwachten, aldus B en W. Adri Reijnhout: „Jammer dat Zijdeveld die brief zo laat stuurt". Vorige week zei PvdA-wethouder Herman Posthoorn echter, dat „iedereen toch weet dat die woningen in be heer overgaan naar de gemeente". Zijn uitspraak werd la ter bekrachtigd door PvdA-lijsttrekker Gé Brouwer, die onderstreepte dat dat wel degelijk de bedoeling is. D66-lijsttrekker Adri Reijnhout en zijn rechterhand Har ry van Doorn hadden toen al de indruk, dat het om een verkiezingsstunt van de PvdA ging. Maar nu zij gisteren de brief van B en W hebben gelezen, spreken zij niet meer van een stunt, maar noemen zij het 'regelrecht kiezersbe drog*. Uit de brief blijkt dat Posthoorn en Brouwer maar wat uit de nek hebben gekletst", aldus Reijnhout. Het ver baast hem, dat Posthoorn als lid van B en W toch beter had kunnen weten. Hij vindt het jammer dat wethouder Zijdeveld, „die het dus kennelijk met zijn partijgenoten oneens is", de brief niet vorige week al heeft laten verstu ren, maar pas zo kort voor de raadsverkiezingen van van daag. In de brief schrijven B en W nog, dat minister Winsemius op de hoogte zal worden gesteld van de situatie op het Bachplein. De minister dient te weten van de vertrou wenscrisis tussen een sociale verhuurder en de bewoners, aldus B en W. Het kan een middel zijn om sneller tot sane ring van de SSSW over te gaan, blijkt uit de bnef Maassluis Europa TV is bin nen enkele weken ook m Maas sluis via de kabel te ontvangen. De gemeenteraad moet nog een beslissing nemen over het al dan niet doorgeven van de zender, maar niemand twijfelt eraan dat het besluit positief zal uitvallen. Het college wil ook de kwaliteit van de zenders BBC 1 en BBC 2 verbeteren. De signalen worden in juli via BelgiC aangevoerd, het geen een zeer duidelijke verbete ring van de kwaliteit tot gevolg heeft. De tarieven voor de centrale an tenne-inrichting hoeven niet om hoog. De kosten die de aanpassin gen met zich meebrengen, wor den betaald uit de opgebouwde reserves Over het opstarten van een ka belkrant is nog geen besluit geno men, De afdeling kabinets- en ju ridische zaken bekijkt het model contract van info-kab en komt daarna met een advies aan het college van burgemeester en wet houders Gisteren waren in Vlaardingen' voor het eerst beelden van Info- kab te zien. Als de uitbreiding van de centrale antenne inrich— ting m juli is afgerond wil hetv CAI-bearijf met Info-kab in zee om het informatiekanaal te vul len. In de tussentijd kunnen de abonnee's in de zenderpauzes van BRT 2 op de kabelkrant le zen welke werkzaamheden er aan de CAI worden verricht en welke ongemakken zij daarvan kunnen ondervinden. Schiedam De stichting Samenwerkende Schiedamse Woningcorporaties geeft toe dat het onderhoud van de 572 flatwoningen op het Bachplein op bepaalde punten niet perfect is. De stichting, beheerder van vijf flats die eigendom zijn van de ge meente, wijst echter de uitspraak van de bewonersvereniging als zou er sprake zijn van verpaupe ring volledig van de hand. „Verpaupering zie je", reageert waarnemend SSSW-directeur Cees Kamminga, die gisteren te zamen met enkele bestuursleden van de stichting een werkbezoek aan de 18 jaar oude flats bracht, op de kritiek van de bewoners vereniging. „En dat is op het Bachplein duidelijk niet het ge val". Volgens Kamminga zijn er vorig jaar met een totaalbedrag van tweeënhalve ton weliswaar min der onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd dan begroot, doch is de stichting wel toegekomen aan projecten die verpaupering te gengaan. „De karweien die zijn blijven staan, zijn vrijwel alle maal vormen van preventief on- Krishnamurti: inzicht is aanpassing DOOR KOR KEGEL Het uitzicht in een stem hokje is beperkt. Geluk kig zijn fysieke omstan digheden nooit bepalend voor de reikwijdte van onze gedachten, dus kortzichtig hoeven wij bij het stemmen niet te zijn. En toch is het de vraag, of een idyllisch landschap in ons blik veld de gang van het rode pot lood niet zou beïnvloeden. De Maassluise Plasjes zien er an ders uit dan de industrie aan de overkant van Vlaardingen. Er is een verschil tussen de Broek polder en de kaalslag van werf Gusto. De zonneschijn van hel der inzicht leidt tot andere be leidskeuzen dan de zure-regen- bui van een bewolkt gemoed. Vandaag laat iedereen zijn licht schijnen. En vanavond kaarten de uit de boot gevallen politici na, hoe diffuus dat is geweest In Schiedam krijgt men de uit slagen binnen in zaal Irene, Vlaardingen heeft zijn verkie zingscentrum in Triangel. En Maassluis werkt alles af in het stadhuis. Daarna stopt iedereen zijn partijprogramma in het ar chief. Men zal ze alleen nog te voorschijn halen om er andere partijen mee om de oren te slaan. De ervaring leert, dat een partij die zich niet aan zijn pro gram houdt, zegt dat de omstan digheden veranderd zijn. Het is net alsof ze Krishnamurti gele zen hebben: „Inzicht is aanpas sing en plooibaarheid, in onein digheid van afwisseling." Maar het is net ais met de koe: elke koe is een dier, maar elk dier is geen koe. Elke aanpassing en elke plooibaarheid is geen in zicht Dat heeft Krishnamurti niet bedoeld. Luchtje Als de uitslagen vanavond bin nen zijn, is vooreen aantal men sen de spanning niet voorbij. Dat zijn de stadsbestuurders, die van hun hobby een verslaving maken. Zij worden ook wei po litieke dieren genoemd. Dat is niet eerlijk. Dieren zijn niet zo gewiekst Maar een overeen komst is territoriumdrift De verslaafden aan politiek zetten hun luchtje af bij wethoudersze tels, nog voordat de onderhan delingen beginnen. Vanavond al zullen we het ruiken. Wordt het in Maassluis ook deze keer een afspiegelingscollege? Blij ven de programcolleges in Vlaardingen en Schiedam? En met dezelfde partijen? Het is de jacht naar macht, die spanning brengt in het leven van anders saaie pieten. „De jacht is een beeld van de oor log", zei Machiavelli. De onder handelaars, vandaag door ons allen aangewezen, houden el kaar in hun greep. Maar zij koesteren elkaar ook, want on derhandelen in je eentje doe je niet Er is een Duits spreek woord, dat zegt menigeen ver beeldt zich een dierenvriend te zijn, omdat hij een gevangen vo gel onderhoudt. Het uitzicht in een stemhokje is dat van een gevangen vogel. derhoud. Daarnaast bestaat er een aantal werkzaamheden waarvan wij van mening zijn dat het bijzonder onderhoud betreft". „En het geld daarvoor moet ko men uit de algemene bedrijfsre- serve, die de gemeente beneert De aanvraag hiervoor hebben we vorig jaar al ingediend, maar de gemeente heeft hiervoor nog geen toestemming gegeven". Als voorbeeld hiervan noemt Kam minga de reparatie van vloerte gels in de portieken die als gevolg van een bouwfout zijn losgeraakt. Sommige andere klussen, zoals het vernieuwen van de dakbe dekking, de ventilatoren en de radiatorknoppen in de slaapka mers, konden volgens Kammin ga vorig jaar geen doorgang vin den omdat ze afhankelijk zijn van de aanleg van een nieuwe CV-instaUatie, „En zolang we niet weten welke dat wordt, kun nen we nog geen isolatie aan brengen en dus bijvoorbeeld ook het dak nog niet opnieuw bedek ken". Het is volgens de waarnemend directeur de bedoeling dat de stichting dit jaar wél zorg zal dra gen voor de uitvoer van deze zo genaamde 'doorgeschoven pos ten'. Op de begroting voor 1986 prijkt een bedrag van anderhalf miljoen voor onderhoud aan de flats op het Bachplein. De bewonerevereniging, die in een brief aan de SSSW dreigde de huur voor de maand mei te zullen achterhouden vanwege het achterstallige onderhoud, heeft in ditzelfde schrijven te vens kritiek geuit op de service kosten a 37 gulden per maand. Deze zouden te hoog zijn, waar door ook achterhouding van dit bedrag tot de actiemogelijkheden wordt gerekend, „Als bewoners het niet eens zijn met de huur, dan is dat een zaak voor de huurcommissie. Maar huur achterhouden is mijns in ziens een oneigenlijk middel", al dus Kamminga Vlaardingen Een jongen en vier meisjes zijn gisteravond in een bedrijfspand aan de James Wattweg door de politie aange houden, De vijf, 11 en 12 jaar oud, kwamen binnen door een gat in de toegangsdeur, klommen op een vorkheftruck en begonnen een desastreus ritje door het pand. Zij vernielden een aluminit roldeur, zakken klei en dru cement. Zo richtten zij voor onf veer 15.000 gulden schade aan.] In het weekeinde werd in het zelfde bedrijf ingebroken en ook toen werden voor een kapitaal bedrag vernielingen aangericht Een overzicht van het Bachplein. Schiedam In de Spaanse hoofdstad Madrid noemt een groep van acht Schiedammers deel aan een internationale re creatieve sportgebeurtenis voor geestelijk gehandicapten. In totaal doen ruim 900 sporters mee aan het unieke evenement. De Schiedamse afvaardiging doet mee aan de zwemwedstrijden. De Nederlandse delegatie telt in to taal zo'n 50 deelnemers. Het is voor het eerst dat Schiedammers zijn opgenomen in de nationale ploeg. Uit vrijwel alle landen van Euro pa komen teams, die elkaar be strijden in ondermeer basketbal, softbal en tennis. Ook Canada is met een selectie present Hoogte punt van het evenement, dat van 19 juni toten met 25 juni duurt is een prestatieloop dwars door het centrum van Madrid. Maassluis Inbrekers hebben gisternacht in Maassluis voor enkele duizenden guldens aan video en geluidsapparatuur ontvreemd uit het schoolge bouw De Maaskant. Zij namen onder meer een zwartwit- en een kleurentele visie mee, alsmede 67 video banden, een camera, een ge luidsprojector en een sound mix-installatie. De daders kwamen binnen via een raam aan de achterzijde. Schiedam Een merkwaardige reeks van incidenten in Schie- dam-West Eergisteren kregen de bewoners van de 213 Sint Jozef woningen een brief, waarin de SSSW sprak van een patstelling, nu zij alsnog nieuwe kozijnen in het herstelplan opgenomen wil len zien. Gisteren deelde Jo Schaap het nieuws mee, dat waarnemend SSSW-directeur Cees Kamminga de kozijnen als nog in het vooruitzicht heeft ge steld, als zij in 1987 inderdaad nog werkelijk nodig blijken te zijn. Hoewel Kamminga in een verga dering van het plan team niet kon aangeven, hoe de vervanging van de overlast gevende alumini- umkozijnen betaald moet wor den, probeerde hij wel te berei ken dat uitvoering van het her stelplan nu toch door de bewo ners wordt geaccepteerd. Mocht immers blijken dat het herstelplan niet volstaat en dat er vochtproblemen blijven in de 213 woningen in de Huijsmansstraat en omgeving, dan zou Kammin ga, aldus Jo Schaap, „waar dan ook" het geld voor de kozijnen proberen te krijgen. De bewoners wezen onlangs het herstelplan af, omdat de SSSW er de kozijnen niet in opgenomen had. Vlaardingen Een 47-jarige man uit Vlaardingen is gister avond door de politie ingeslo ten omdat hij vernielingen had aangericht aan een woning in de Keizerstraat. De man, die onder invloed van alcohol verkeerde, vergreep zich aan een keukendeur, een serredeur, de schutting en een ruil. Nadat hij in het Holyzie- kenhuis was behandeld voor verwondingen aan zijn han den, werd hij afgevoerd naar het polniebureau. De schade aan het pand in de Keizerstraat is nog niet be kend, Schiedam De thema-avond voor schoolverlaters, die van avond in jongerencentrum Wesp in de Ba chplein-bosjes gehouden zou wordengaat niet door. Het arbeidsbureau, dat voor lichting zou komen geven, is verhinderd omdat er geen mensen beschikbaar zijn. Wel gaat in Wesp de bromfiet stest door. Deze wordt van middag van vier tot zes uur met medewerking van de poli tie gehouden. Eveneens van avond (vanaf zeven uur) kan de jeugd in het jongerencen trum zelf computerprogram ma's maken. ijinnDUFifiiflififlHiJiiiiiiiifiiiifliniirFiJifNtii Vlaardingen SP-raadslid Ar nold van Wezel krijgt zijn zin. De gemeente gaat zelf uitzoeken bij welke mensen met een WWV- uilkering in de periode van april 1983 tot december 1984 ten on rechte vakantiegeld is ingehou den. „Zo kan 90 a 95 procent van de rechthebbenden worden op gespoord". staat in het antwoord dat Van Wezel kreeg op zijn schriftelijke vragen De gemeente had een advertentie gezet en was van plan af te wach ten of de belanghebbenden zich bij de sociale dienst zouden mel den. Half februari hadden veer tig mensen dat gedaan. „En er melden zich nog dagelijks men sen bij de gemeentelijke sociale dienst aldus burgemeester en wethouders. Maar bij de SP'er schoot die af wachtende houding in het ver keerde keelgat „Die mensen hebben gewoon recht op dat geld en de gemeente heeft ervoor te zorgen dat zij dat krijgen. Het gaat om bedragen van ongeveer zevenhonderd gulden: dat kun je mensen die toen al van een mini mum moeten leven niet zomaar door de neus boren." De gemeen te heeft Van Wezel alsnog gelijk gegeven.- uuiiiiiiiinniiiiiuiHiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuni

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1