nvo Omwonenden: weer naar Raad van State VIAAROINGS OAEBIAD SEHIDAMSGHt GOORANT NIEUWE MtïBWEG COUHANT Defensiespecialist op PvdA-bij eenkomst Opnieuw schade aan dak bij Beroeps commissie wordt opgeheven Vrienden houden lente wandeling PvdA houdt liever de deur dicht Ylaardingen koerst aan op afspiegelen Van der Knaap: taken afstoten Van der Veer voorzitter af Gouden opsteker voor Hoefnagel Uitleg over Fabristraat Hindoestanen vieren hun oud en nieuw Vrouwen kijken naar sterren IJsrevue in zomer Gemeente schuift inspraak terzijde WATERWEG redac"e l': ft 3lj0 AC Vlaarflingen. Postbus 110. 3131 BC Ulaardtnosn. Telefoon: 010-3.3229, 3S20S6, 350557 - spwtreflacOe: 3*5309. DINSDAG 25 MAAKT 1936 Schiedam Nog niet elke partij is in Schiedam uitgeno digd, omdat PvdA-lijsttrekker Gé Brouwer nog niet iedereen 'te pakken kon krijgen'. Het is dus niet zeker of alle politieke zwaargewichten woensdaga vond om zeven uur naar het stadhuis toe komen, wanneer de PvdA wil praten over de vorming van een nieuw colle ge van B en W. „Het tijdstip lijkt mij gunstig", zegt Brou wer. Hij heeft het uurtje uitge kozen, voordat om acht uur burgemeester Scheeres begint te vergaderen met de raads commissie voor algemene en bestuurlijke zaken, „Dan zijn alle senioren er toch", aldus de PvdA-Ieider. Zijn bedoeling is, dat alleen de fractieleiders of de lijsttrek kers bijeenkomen. Liefst houdt hij de deur voor ande ren dicht „Ik heb et niet zo veel behoefte aan dat partijen zich misschien voor de pers gaan zitten profileren", aldus Brouwer. Hij wil niemand verbieden om na afloop te ver tellen wal er besproken is, dus wat hem betreft kan de bijeen komst als semi-openbaar wor den beschouwd. Als er echter partijen aandringen op volle- Gerard Verhulsdonk: open baar bespreken. dige openbaarheid, dus met toelating van publiek, wil de Pvd A-aanvoerder dat nog wel in overweging nemen. „Maar het heeft mijn voorkeur niet", zegt hij. VVD-lijsttrekker Gerard Ver- hulsdon k, momenteel coalitie partner van Brouwers PvdA, heeft aandrongen op openbare bespreking van de marsroute naar een nieuw college. Ten slotte moeten 'die jongens van de pers' óók om acht uur in het stadhuis zijn voor Scheeres' vergadering, is zijn overwe- ging geweest. Vlaardïngen De Vlaarding- se PvdA, die de teleurstelling over de verkiezingsuitslag van woensdag nog lang niet heeft verwerkt, heeft de fractie voorzitters van'alle politieke partijen gevraagd morgen avond naar het stadhuis te ko men. Daar wordt, anders dan in Maassluis en Schiedam, in volledige openbaarheid ge praat over de vorming van een nieuw college. De PvdA, die ondanks het magere resultaat toch de grootste partij in de gemeente raad bleef, zal aan die college- vorming een zware dobber hebben. Binnen en buiten de PvdA wordt het slechte resul taat bij de verkiezingen gewe ten aan de arrogante houding van de socialisten in de afgelo pen vier jaar. Lijsttrekker IJs brand van der Velden gooide de afgelopen weken olie op het vuur, door bij herhaling te benadrukken dat het de PvdA niet kan schelen met wie zij de komende vier jaar moet sa menwerken. Als er maar niet meer dan twee partijen in het college komen. Die houding heeft bij de ande re politieke partijen veel kwaad bloed gezet CDA'er Chris van Hoon. Chris van' Koon heeft al laten weten dat hij de vorming van een PvdA/CDA -college 'des noods persoonlijk' zal verijde len. Een andere mogelijkheid om tot een college van twee partijen te komen is er niet, want PvdA en WD beschik ken samen over slechts 17 ze tels en dat 3s een minderheid in de Vlaardingse raad. Ook VVD en CDA komen samen ruimschoots tekort. Twaalf jaar lang heeft de PvdA kun nen domineren in de Vlaar dingse politiek, maar aan die periode lijkt nu een einde te komen. Het plan van VVI3 en CDA om te komen tot een col lege van de drie grote partijen lijkt de enige reële mogelijk heid. Maassluis Op donderdag 3 april voeren de politieke par tijen in het stadhuis van Maas sluis de eerste besprekingen over het programma op hoofdzaken. Die bespreking, waarvoor alle politieke partij en worden uitgenodigd, draagt een besloten karakter. „Niet omdat we iets willen .verbergen, maar het is in Maassluis nu eenmaal traditie om dat achter gesloten deuren te doen. Er steekt verder niets geheimzinnigs achter", aldus Anton Wustrow, de huidige fractievoorzitter van de PvdA. In het weekeinde al kwamen vertegenwoordigers van het CDA, de WD en de PvdA bij elkaar om de procedure door te spreken, zoals die de ko mende weken gevolgd gaat worden. Over inhoudelijke, politieke zaken is niet gespro ken. Het is de bedoeling dat over de vorming vari het niéuwe colle ge pas na de beraadslagingen over het programma op hoofdzaken wordt gepraat Ook de portefeuilleverdeling komt dan aan de orde. Overigens hebben de drie par tijen (PvdA, CDA en WD) de intentie om ook voor de vol- Anton Wustrow: opvolger Duimelaar? gen de vier jaar met eikaar in zee te gaan. Alleen de verde ling van de verschillende ta ken binnen het nieuw te vor men college kan nog proble men opleveren. Zo is het een publiek geheim, dat Izaak van der Knaap (CDA), die veruit de zwaarste portefeuille heeft (financiën, grondbedrijf, mi lieu, openbare werken) een aantal taken wil afstoten. De PvdA wil taken, overnemen. „We zijn in voor alles", aldus Wustrow, die binnen de PvdA kandidaat nummer één is om Mees Duimelaar op te volgen als wethouder. Vlaardingen Klaas de Vries, defensiespecialist eri Tweede Kamer lid voor de PvdA', luistert donderdagavond 1 mei een bijeenkomst van die partij in de Nivon-boerderij De Hooghkamer aan de Van Baerle- straatop. De Vries zal met het oog op de kamerverkiezingen op 21 mei het on derwerp kruisraketten inleiden. Vervolgens is er gelegenheid tot dis cussie. De bijeenkomst begint om acht uur, maar de zaal is al om half achtopen. In de ochtenduren is er in dezelfde Idealiteit een koffiebijeenkomst. Het programma hiervan staat nog niet geheel vast, maar zeker is wèl dat dit een informeel karakter zal krijgen. Schiedam Er ko men steeds minder klagende Schiedam mers bij de beroeps commissie. -Maar bij de Arob-bezwa'ar- schrifteneommissie komen steeds meer burgers aankloppen. Dat komt door de al gehele verschuiving in het democratisch bestel: de wet-Arob (administratieve rechtspraak bij over heidsbesluiten) is op steeds meer zaken van toepassing. Het is om' die reden, dat B en W de beroepscom missie opgeheven wil len zien. Woensdagavond wordt dat voor stel besproken in de commissie van burgemeester Scheeres en als de meesten het goed vinden, heft de gemeenteraad op 14 april de beroepscommissie inderdaad op. Het is dan wel de bedoeling, dat de overblijvende Arob-bezwaar- schriftencommissïe er de taken van de beroepscommissie bij- krijgt De naam wordt dan ver anderd in: bezwaar- en beroeps- schriftencommissie. In feite bete kent het gewoon samenvoeging van twee commissies. Dat is effi ciënter. Vaak moest de beroeps commissie voor één enkel zaakje bijeenkomen. De laatste zitting was overigens de moeite waard. Vier zaken kwamen aan de orde. Kwekerij Verzicht BV was in be roep gegaan tegen een aanschrij ving door de gemeente om de wo ning Sint Liduinastraat 7a op te knappen; hetzelfde gold voor me vrouw., C.A.M. Leijendekkers- van der Sloot voor de woning Li duinastraat 27b en de heer M. Koning voor de woning Snellius- singel 12a. Aan de Polderweg was Aad Maat in beroep gegaan, omdat hem geweigerd was een nieuwe loods te bouwen. In de Franciscastraat in Vlaardingen begaf een boom het: de takken bleven tegen het dak aan hangen. Storm houdt huis Schiedam Ruurd van der "Veer (58) is afgetreden als voorzitter van de PvdA. Hij had die stap enkele maanden geleden al aangekondigd, maar heeft even gewacht om de PvdA niet bestuurloos te laten in de verkiezingstijd. Hans Vertinde neemt voorlo pig als voorzitter waar. Van der Veer gaat zich via de Evert Vermeerstiehting verdiepen in de Derde-We reldproblematiek. Hij had aanvankelijk in de gemeen teraad willen komen, maar moest een teleurstelling ver werken toen de achterban hem geen verkiesbare plaats gunde. In de verkiezingspe riode is hij aangebleven om niet de schijn van verdeeld heid te wekken, want dat had stemmen kunnen kos ten. Schiedam/Vlaardin- gesa/Maasalais Een 47-jarige werk nemer van Vlaar- dingen-Oost Bedrij ven (HVO) is zwaar gewond geraakt, toen als gevolg van de storm een dak losraakte en er rondvliegend glas tegen zijn hoofd sloeg. Het was het enige persoonlijk ongeluk in de regio j Nieuwe Waterweg- Noord tijdens de storm, die gisteren en vannacht woed de. Wel werd veel schade aangericht, met name in Vlaar dingen. Rond half acht werd gisteravond een flink deel van de dakbedek king van de bedrijfshal van HVO aan de VuJcaanhaven door de storm losgerukt De resten vlo gen tegen dé aan de overzijde ge legen bedrijfskantine, waarbij vier ruiten sneuvelden. Door het Werknemers van HVO kijken ver bouwereerd naar de schade, die in de kantine aangericht Hilversum Ferry Hoef nagel, de Vlaardingse wel doener die over het gehele land tehuizen en instellin gen blij maakt met televi sietoestellen en videore corders, werd gisteravond door de Tros-televisie in de bloemetjes gezet Hij kreeg de Gouden Opste ker, een onderscheiding die wekelijks wordt uit- grereikt Schiedam In verband met de plannen voor de bouw van 14 woningen in de Gordonstraat en 25 woningen aan de Brugman- straat/Fabristraat in Schiedam wordt woensdag een informatie avond gehouden in de aula van Huize Frankeland. Omwonenden kunnen daar rea geren op, of vragen stellen over de bouwplannen. Tevens wordt desgevraagd in for matie gegeven over de bouw van de 153 aanleunwoningen van Huize Frankeland, waarvoor vrijdag 4 april de eerste paal wordt geslagen. De informatieavond begint om acht uur Schiedam De vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Schiedam houdt zaterdagmiddag een muzikale lente wandeling. Belangstellenden kunnen de wandeling beginnen in de Sint Janskerk, waar organist André Ver woerd vanaf twee uur een mini-concert zal geven. Daarna voert de wandeling het publiek langs fraaie gevels naar het Stedelijk Museum. Hier geeft Kees Passehxer om drie uur tezamen met een klein ensemble een klein concert in de aula. Het derde en laatste Lentewandeling-concert heeft plaats in het Passagetheater, waar het Rotterdamse Operette Ge zelschap rond de klok van vier uur een gedeelte uit Der Bettelstudent ten gehore brengt. Op woensdag 2 april geven Ge Bartman en Anette Rogers van 12.30 tot 13.00 uur een koffieconcert. Pianiste Rogers en solo-eellist van het Gelders Orkest Bartman worden ge- coached door het beroemde Russische cello/piano-duo Dmitri Fersehtman en Ludmilla Baslavskaja. wegspringend glas raakte de werknemer, die op dat moment in de kantine aanwezig was om te eten, aan het hoofd gewond. Te vens raakten delen van het pla fond los en vielen naar beneden. Het was de tweede keer binnen een jaar tijd dat de wind bij HVO schade veroorzaakte aan het dak. Gistermiddag kletterde aan de Kethelweg een legen een gevel staande bouwsteiger om. Deze kwam terecht Op een 21-jarige Rotterdammer, die daar aan het werk was. De man liep geen let sel op. Ook de zinken dakranden van de RK-kerk aan de Van Hogendor- plaan moesten het ontgelden. De brandweer zette de overige dak randen vast of verwijderde deze. Verder waren diverse bomen en lantaarnpalen niet bestand tegen de harde wind, die er tevens voor zorgde dat een reclamebord op de Van der Duijn van MaasdamJaan op een geparkeerde auto beland de. De totale stormschade in Vlaar dingen is nog niet bekend. Van de af en toe tot orkaankracht aanzwellende wind werden ook in Schiedam de nodige objecten, zoals bomen, luifels, verkiezings borden en lantaarnpalen het slachtoffer. Maassluis had het minst te lijden van de storm. Hier bleven de gevolgen beperkt tot het omwaaien van een enkel boompje aan de Burgemeester Zaneveldstraat Schade viel er niet te noteren. Maassluis De stichting Ma- hind viert vanavond Phagua, het hindoestaanse oud en nieuw. Het feest, dat de over winning van de lente op de winter, van het leven op de dood en van het goddelijke op het goddeloze symboliseert, wordt door de Maassluise Hin doestanen in samenwerking met de stichting Samenwer- ktngsopbouw Maassluis geor ganiseerd. Plaats van handeling is de Scoutinghoeve aan de Viaar- dingsedijk en de aanvang half acht. Voor de muzikale klan ken staat de groep Azad uit Den Helder garant. De heer P.D. Dwarka zal de ceremonie met de Holika-verbranding (vreugdevuur) leiden. Vlaardingen Het Vrouwen huis in de PKD houdt donder dagavond een themabijeenkomst rond de astrologie. Het is deze avond beslist niet de bedoeling iets over detoekomstaan de weet te komen, maar om de invloed van planeten op ons doen en la ten te bestuderen. Er wordt niet alleen informatie fegeven over de astrologie maar e deelneemsters krijgen advie zen over praktische toepassingen^ van de kennis der sterrenstand/ In het Vrouwenhuis is er vanaf acht uur koffie en om half negen wordt de aandacht naar hoger sferen verlegd. Schiedam Het Bachplein in Schiedam zal van de zomer het toneel zijn van een ijsre- vue. Hei college van B en W heeft F. Banning uit Den Haag vergunning verleend voor het in juli en augustus houden van een ijsshow op het evenemen tenterrein.' Vlaardingen Burgemeester en wethou- ders trekken zich niets aan van de resulta-"" ten van de inspraakavond over drie flats langs de Vaart, die twee weken geleden werd gehouden. Het gemeentebestuur gaat onverdroten voort met de plannen. Bert de Vilder, woordvoerder van de omwonen den, is verbolgen: „De gemeente had toch ■ten minste behoorlijk naar ons kunnen luisteren. Hier is het laatste woord nog niet langs de Vlaardingse Vaart, kwamen tijdens de in spraakavond met twee voorstellen. Beide suggesties worden door burgemeester en wethouders terzijde ge schoven. Het oorspronkelijke voorstel wordtin april in de gemeenteraad behandeld. Alleen WD-wethouder Jan Madern, die zelf in de buurt van de bouwlocatie woont, is het daar niet mee eens. Hij neemt in het colle ge een minderheidsstandpunt in. Anderhalf jaar geleden werd het'gemeentebestuur van Vlaardingen teruggefloten door de Raad van State, omdat er geen inspraak werd gegeven over de bouw- nver sezeffcT" - plannen. Dat moest alsnog gebeuren. „Wij hebben in-. r 7 middels anderhalf jaar hard gewerkt aan de inspraak, De bewoners, die niets moeten hebben van bebouwing hebben er deskundigen bij gehaald en nu trekt de e J d gemeente zich daar weer niets van aan," aldus een boze De Vilder. „Zo ga je toch niet met elkaar om? Als het zo doorgaat stappen wij weer naar de Raad van State." Eén flat Tijdens de inspraakavond van twee weken geleden lanceerde architect De Vilder eerst het plan om in plaats van oorspronkelijke drie flats er slechts één te Bouwen en dan noordelijker dan volgens de huidige plannen, op het tracé van de nooit afgemaakte Europa boulevard," Volgens de gemeente levert dat echter pro blemen op voor de ontsluiting van de woningen. Bo vendien komt de gemeente dan in strijd met het be stemmingsplan Holy-Noord, waarin nog steeds een strook grond wordt opengehouden voor de aanleg van tramlijn 1 van Rotterdam, via Schiedam-Woudhoek naar Holy. Een voorstel van De Vilder om de plannen een tijdje in de ijskast te zetten en ondertussen nog eens met de om wonenden te praten is ook van tafel geveegd. Wethou der Madern lokte dat plan zelf uit, dOor te vragen of de omwonenden wellicht wel akkoord konden gaan met laagbouw of bungalows langs de Vaart. „Daar moeten wij ons over beraden, dan moet u ons meer tijd geven," zei De Vilder. Maar die tijd krijgen de omwonenden niet „Dat zou een afwijking inhouden van het vastgestelde draai boek en van het tijdschema," aldus de gemeente. De Vilder vindt het wat wrang dat juist de gemeente met het argument van het tijdschema moet komen. ^Het college heeft 2elf de zaak een jaar opgeschort zon der ons daarin te kennen. Wij vragen vriendelijk om uitstel en wij krijgen het niet Dat is toch onbehoorlijk? Je zou denken dat PvdA en WD iets geleerd zouden hebben van de nederlaag bij de verkiezingen. Maar nee hoor! Ze gaan op de ingeslagen weg verder. Wij zullen maar weer eens beginnen met de inspraak ter discussie te stellen."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1