'Paniek over mc's sterk overtrokken' Ferry Hoefnagel onderscheiden Posthoorn weinig kans ZAKEN WAAR "SERVICE" CENTRAAL STAAT Ijlawli ÏIAASDINES DAGBLAD SCHi'EDAMSCHE COURANT NIEUWE WATEBWK GBUÏSANÏ Op zoek naar eieren ê>feefftngton Erkenning door Gouden Opsteker: Vernielzucht in binnenstad Auto in sloot Gebroken knie 0* tS'DSji smeden j KEI III W. de Nie L. Voogd antieke en oude grenen meubelen en kleingoed waar kwaliteit en service voorop staan! Fietser verongelukt Koopwaar verdwijnt Inbraken Cv-ketel gestolen Motorrijder uit de bocht DINSDAG 1 APEIL 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6. 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 BC Vlaardingen.-Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. m Ondanks het slechte weer kwamen veel kinderen op tweede paasdag naar het Staelduinse Bos, om met hulp van pa en ma op zoek te gaan naar paaseieren en paasfigu- ren. De eierzoekers hadden geluk, 's Morgens goot het nog van de regen, maar 's middags bleef het droog. De kaplaarzen die de meeste kinderen hadden aangetrokken waren echter geen overbodige luxe. De speurtocht naar eieren, ge organiseerd door de vereniging Vrienden van het Staelduinse bos, was behalve spannend ook leerzaam. De kinderen moesten niet alleen eieren zoe ken en opschrijven hoeveel paasfiguren zich in het modde rige bos verdekt hadden opge steld, zij moesten op een for mulier ook vragen over de na tuur beantwoorden. Dat was een werkje dat de meeste kin deren overlieten aan hun ou ders. Zij banjerden liever tus sen bomen en struiken door de bagger, in de hoop daar een manshoge paashaas te ont- moeten. a Directie Schieland solt met EHBO- personeel Vlaardingen De AbvaKabo- bestuurders Cor de Zwart en Joop van Papen veld, die burge meester en wethouders hebben gewaarschuwd dat het slecht gaat met de medezeggenschap bij de gemeente Vlaardingen, zijn pa niekzaaiers. Althans," dat vindt wethouder Jan Madern van per soneelszaken. ,JDe bonden heb ben het plotseling over commu nicatiestoornissen tussen Ben W en de medezeggenschapscommis sies. Daar hadden zij dan weieens eerder tam-tam over mogen ma ken." De leden van de mc's zijn gefrus treerd, omdat hun adviezen door het gemeentebestuur zomaar ter zijde worden gelegd. Daarom stappen die mensen op en daar om is het zo moeilijk een lijst sa men te stellen voor de nieuwe verkiezingen van de mc's in juni, beweren De Zwart en Papen- veld. „Je zou het je, als wethou der van personeelszaken, bijna persoonlijk gaan aantrekken", lacht Madern. „Maar het is ge woon een landelijk plaatje. De belangstelling voor medezeggen-, schapscommissfes en onderne mingsraden is overal gering." Die geringe belangstelling is vol gens Madern gemakkelijk te ver klaren. „Dat ligt aan de bezuini gingen. Als je als mc-lid leuke dingen kan binnenhalen krijg je van je achterban een schouder klopje, dan ben je een bovenste beste brave. Maar bij bezuinigin gen zijn geen leuke dingen te be denken. De mc-ieden raken be trokken in reorganisaties en dat wordt hen niet m dank afgeno men. Geen wonder dat er nog maar weinig mensen in zo'n com missie willen zitten." Het gaat volgens Madêm niet aan, het gemeentebestuur te be tichten van eigenwijs gedrag. „Dan zijn die bonden toch echt verkeerd bezig. Dat hebben wii niet verdiend. Wij luisteren heel goed naar de medezeggenschaps commissies. Er zullen weieens frustraties ontstaan, maar die zijn dan toch niet van vandaag of gis teren." Als er frustraties zijn, en volgens het rapport van Jos Legierse, een student van de sociale academie in Botterdam zijn die er wel de gelijk, dan ligt daar een taak voor de AbvaKabo, vindt Madern. „Die moet zich dat in de eerste plaats aantrekken. De Zwart heeft in de wandelgangen wél eens tegen mij gezegd: Potdom me, het is moeilijk om die mc's bij elkaar te krijgen. Maar over frus traties heeft hij mij nooit verteld." Aan het rapport Legierse, waar de bonden naar verwijzen om hun klachten kracht bij te zetten, hecht Madern niet al te veel waarde, „Dat is een stage-rap- port, meer niet Daar staan bo vendien geen schokkende din gen in." Het is de wethouder niet erg duidelijk, waarom hij juist nu brieven van de bonden krijgt. „Ik denk niet dat dat de zaak veel goed doet" iiiininiiiiiiiiinMiiiiiiuiiJiiiiiimiiiiiiiiiiEiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiuiiifiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimjiiiiiiiniiiiiiHiimmtiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiii Vlaardingen De gemeentelijke prullenbakken moesten het in Vlaardingen tussen eerste en tweede paasdag weer ontgelden. Twee 18-jarige jongens zwierden door de Vlaardingse binnenstad en lieten daarbij een spoor van vernielingen na. Van iedere prul lenbak, die ze tegenkwamen, werd de bodem kapot getrapt en de inhoud over de straat gegooid. Toen dat spelletje ging vervelen, gooiden zij nog een ruit van een café in. Daarmee was de maat vol: de politie nam hen mee en op het bureau konden de twee ver nielers afkoelen en nadenken. In de nacht daarvoor gooiden on bekenden ook al met een trottoir- tegel een winkelruit in. De scha de bedroeg elfhonderd gulden. Maasland Een 33-jarige Lierse automobilist is zaterdagmiddag in de sloot langs de Oude Campsweg in Maasland gereden. De be stuurder kwam met de schrik vrij. Hij verklaarde even niet te hebben opgelet, waarna hij met wagen en al in de sloot terecht kwam. De auto raakte nauwe lijks beschadigd. Vlaardingen Een 52-jarige Vlaardingse is zaterdagavond met een gebroken linkerknie op genomen in het Holyziekenhuis. De vrouw raakte gewond bijeen aanrijding op de kruising van Holysingel en Dillenburgsingel, Een automobilist, die van de Ho lysingel kwam, nam de bocht naar links te ruim en kwam daardoor op de verkeerde weg helft terecht Een aanrijding met de vrouw op de fiets was niet meer te voorkomen. De vrouw kwam ten val. Schiedam Op grond van het gegrinnik, waarmee vooraanstaande PvdA-politi- ci reageren als de persoon van Herman Posthoorn ter sprake wordt gebracht, kan thans met stellige zekerheid worden aangenomen dat de wethouder voor sociale za ken, onderwijs en cultuur niet in het volgend college van Ben W terugkeert. Daar bestond vorig jaar al het sterke vermoeden van, zoals het RN in augustus schreef. Ook bij andere par tijen is het vermoeden nu sterker, gezien de slechts drie zetels die de PvdA voor zichzelf opeist in het nieuwe 'college. Er is een aantal kan didaten voor, van wie het politieke gewicht zwaarder wordt geschat dan dat van Posthoorn. Belangrijke kans hebbers op de PvdA-lijst zijn Hans van Kleef, Jacob Wiersma en huidig wethou der Chris Zijdeveld. DOOR GIJS KONINGS Schiedam De directie van het Schieland-ziekenhuis heeft nog steeds problemen met de vijf EHBO-verpleeg- sters, die twee maanden geleden overspannen werden door het slecht functioneren van een nieuw waarne mend hoofd en het gebrek aan communicatie tussen hen en de leiding. Marlot Bloemhard speldt Ferry de Gouden Opsteker. Vlaardingen Zo kwam er ten slotte toch erkenning voor Ferry Hoefnagel. De veelbesproken Vlaardingse lorrenboer kreeg vrijdagmiddag bezoek van Mar lot Bloemhard en Nataly Heyl van de Tros, die hem een Gouden Opsteker kwamen opspelden. De Tros stelde de onderscheiding een paar maanden geleden in om verdienstelijke mensen in de bloemetjes te zetten. Ferry maakt zich verdienstelijk al meer dan 25 jaar schenkt hij televisietoes tellen aan minder draagkrachti- gen en hulpverlenende instellin gen. Twee weken geleden publiceerde het Rotterdams Nieuwsblad een artikel over Hoefnagels charitas en daardoor kwam de Tros op het idee hem een 'opsteker' uit te rei ken. Ferry Hoefnagel begreep het nog niet helemaal Liefdadig heid is voor hem immers niets bijzondere, maar meer een van zelfsprekende karaktertrek. Apetrots verwarming sanitair las- en konstnikttewerk onderhoud van alle gasapparatuur Callen burgstraat 80 - Vlaardingen Telefoon 010-343096 HUSQVARNA SPECIAALZAAK MAKITA MAKITA haakse slijpmachine klopboormachine "g - industrie kwaliteit - links- en rechts-1 Nu 149.- draaiend in stalen kist Nu 179.- technisch gereedschap- en machinahandet Landstraat 5. Vlaardingen. tel. 343553-355893 At maar dan 40 jaar tot uw dlonst Uw vakman voor HUSQVARNA NAAIMACHINES OOK VOOR KLEINVAKARTI KELEN ENZ Van's-Gravendijkplein 37a Vlaardingen-010-3416B3 REPARATIE VAN ALLE MERKEN NAAIMACHINES IN EIGEN WERKPLAATS markt 39 tel. 010-60 16 91 3131 cr vlaardingen holland Met een enorme bos bloemen en een klein juweliersdoosje betra den Marlot en Nataly huize Hoef nagel Pas toen hem de onder scheiding was opgespeld, scheen Ferry te beseffen dat dit toch wel iets bijzonders was. Zijn kran tenknipsels kwamen uit de kast en Marlot luisterde geduldig naar alle avonturen. Nataly vertelde intussen het een en ander over de opstekers. Decoratief gouden speldje die een gestileerd vlecht werk te zien geven. Na een uurtje stapten beide da mes weer in de auto om in Bever wijk hun volgende opsteker te overhandigen. Ferry Hoefnagel keek hen beduusd, maar apetrots na. Hij vergat hen zelfs uit te zwaaien. 's-Gravenzande De 69-jartge A. Hogervorst uit Heenweg is gis teravond bij een verkeersonge luk overleden. De man wilde vanuit de richting van cafe de Bosrand met z'n fiets de Maasdijk schum oversteken naar de afrit bij Heenweg. De po litie vermoedt dat hii met de fiets aan de hand een stukje op de rij baan van de Maasdijk heeft gelo pen. Hii werd daar te laat opge merkt door een 22-jarige automo bilist uit Maassluis, die hem schepte. De man was op slag dood. De vijf verpleegsters, samen goed voor 25 jaar ervaring op de EHBO-afdelïng, zagen de kwaliteit van hun afdeling in gevaar komen. Het nieuwe hoofd S- Nieuwenhuysen maakte volgens hen fout op fout. Ondanks herhaalde waarschuwingen bij leiding en directie werd van deze kant niet gereageerd. Tot de verpleegsters zich allemaal ziek meldden. Daarna wer den de verpleegsters bestookt met brieven van de directie, één daarvan was zelfs een ontslagbrief- Vervangen De verplegsters werden ge schorst, overgeplaatst en door nieuwe medewerkers op de EHBO vervangen, maar door GGD-arts B.C. de Smalen alle maal plotseling weer beter ver klaard, zonder onderzocht of zelfs maar gezien te zijn. De ver pleegsters vragen zich af of deze GGD-arts helderziend is, of an ders wellicht in zijn beslissing be ïnvloed door de directie. Van morgen zijn de vijf weer naar het Schieland-ziekenhuis getogen om zich te meiden op hun nieuwe afdelingen, GGD-arts De Smalen heeft de vijf overspannen EHBO-ver- pleegsters van het Schïeland-zie- kenhuis met ingang van vandaag tegelijk weer beter verklaard, zonder ook maar één van hen in drie weken gezien te hebben. Vanochtend moesten zij zich melden op nieuwe afdelingen, kenhuis waartegen de dames nu protesteren, omdat het overplaat sen va i 25 jaar EHBO-ervaring nooit in het belang van het zie kenhuiskan zijn. GGD-arts De Smalen, die de da mes inmiddels weer hersteld heeft verklaard, veranderde vlak na de zitting van het ambtena rengerecht van mening en raad de de vijf aan zich onmiddellijk weer ziek te melden. Sinds eind februari heeft deze GGD-arts geen van de dames meer gezien of gesproken. Nu, een maand la ter, verklaart De Smalen vanach ter zijn bureau de dames genezen. De oorzaak van het hele conflict lijkt inmiddels door de directie vergeten te zijn. Het gewraakte waarnemend hoofd werkt nog steeds op de EHBO. Volgens doorgaans betrouwbare bron ko men er nog steeds klachten over zi]n functioneren. waarnaar ze tijdens hun ziekte waren overgeplaatst. Hun eigen baantjes op de EHBO zijn inmid dels ingenomen door nieuwe krachten, waarmee de Scbie- land-directie waarschijnlijk in overtreding is. De laatste twee maanden heeft de ziekenhuisleiding, onder aanvoe ring van directeur Terpstra, meerdere onrechtmatige beslis singen genomen. Tien dagen na hun ziekmelding, op 23 januari, werden de vijf verpleegsters ge schorst, met het voornemen hen da--"na te ontslaan. Tegelijkertijd vei.' ..een er op de prikborden van het ziekenhuis een interne vacature voor vijf mensen op de EHBO. Via een advocaat hebben de verpleegsters deze gang van zaken aangevochten bij het amb tenarengerecht, Hun schorsing werd daarna ingetrokken. Maar de vacatures waren al vervuld. De directie bleef niets anders over dan de vjji EHBO'ers een andere baan binnen het zieken huis te geven. Een overplaatsing, officieel in het belang van het zie- Schiedam Uit een pand aan de Lange Kerkstraat in Schie dam zijn ongeveer duizend po loshirts met een gezamenlijke waarde van ruim vijftiendui zend gulden gestolen. De kleding was daar tijdelijk gestald door een standhouder van de weekmarkt Toen deze zijn koopwaar kwam ophalen, bleek die le zijn verdwenen. Uit een schuur in de Watt straat werd een koffer met kleding ter waarde van vijf duizend gulden meegenomen. Waterweg Het inbrekersgil de is hot paasweekeinde met name actief geweest in gepar keerd staande auto's. In de Schiedamse parkeerga rage Westvest werden in de nacht van zondag op maandag zes voertuigen opengebroken. De dieven hadden het vooral voorzien op de in de auto's aanwezige geluidsapparatuur, zoals radio-cassetterecorders. Ze verschaften zich toegang tot de wagens door portieren te forceren en zijruiten in te slaan. Hetzelfde gebeurde met auto's die geparkeerd stonden aan de Stadhouderslaan en de Dr. Zamenhoffstraat. Met be hulp van enkele omwonenden kon een 23-jarige Schiedam mer worden aangehouden, die in een auto aan de Buys Bal lotsingel had ingebroken. Een eigenaar van een auto die geparkeerd stond in de Vlaar dingse Zomerstraat mist sindi afgelopen zaterdag eveneens zijn radio-cassetterecorder. Schiedam Uit een renova tiewoning aan de Villastraat in Schiedam is in het weekeinde een cv-ketel ter waarde van vijftienhonderd gulden gesto len. De daders kwamen bin nen door een raam te forceren. Bij de stichting Maatschappe lijk Werk aan het Broersveld werden twee schrijfmachines en een radio ontvreemd. Hier verschaften de inbrekers 2ich toegang via een deur aan de achterzijde. Ook de kiosk in het station moest het ontgelden. Nadat de schuifpui uit de sponning was getrapt, verdwenen de dieven met een hoeveelheid rookwaar en aanstekers ter waarde van vijftienhonderd gulden. Schiedam Een motorrijder is gisteren op het Kethelplein (de aansluiting tussen de rijks- - wegen 19 en 20) uit de bocht gevlogen. De man, die met hoge snelheid moet hebben ge- f reden, werd met een open beenbreuk in het ziekenhuis opgenomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1