:en domineert in scoutingwedstrijd N PvdA wil links programcollege CDA wü, maar PvdA heeft lichte voorkeur voor VVD Museumweekeinde is bedaard leuk V1AARD1NBS DASBLAD SfiMIHISiSOSi C8URANT NIEUWE WATERWEG COliüNl Bordeel Lange Haven schokt binnenstad Toevlught-jeugd blij met eigen onderkomen 'Schiedam moddert met de leiding' Sieraden populair 'Alleen PvdA-college' Liever brug dan marathon SP: wij geven geen krimp Brouwer: moedig van Posthoorn Slepen op de Schelde in museum Fietsendieven aangehouden WATERWEG V THI SchiedamHet was niet meer dan vanzelfsprekend dat de ere plaatsen in de jaarlijkse regionale parobawedstrijd zaterdag wa ren weggelegd voor Vlaardingse scouts. In het Schiedamse Bea- trixpark wonnen de Vossen van de Prins Mauritsgroep voor de Houtduiven van de Sint Aldegondegroep en de paroba 2 pa trouille (meisjes) van de Allert van Heemstédegroep. Distrktsvoorlichter J. Boerdam was grandioos. In Schiedam kwam men niet verder dan een kermis." Kritische geluiden die niet door klonken tijdens de wedstrijden waaraan zon 250 scouts uit Maas sluis (3 groepen), Vlaardingen en Schiedam deelnamen. Als een dissonant ervaarden de verken ners en padvindsters wel de on verwachte nachtvorst, die voor een slechte nachtrust in het ten- van Scouting Nederland schreef dé Vlaardingse overmacht toe aan het ontbreken van een ge meenschap in Schiedam. .,Ze zit ten daar te modderen met de lei ding en hebben maar twee groe pen op de been kunnen brengen, tegen tien in Vlaardingen. Je ziet dat ook op andere gebieden. Het feest ter gelegenheid van het 700- jarig bestaan van Vlaardingen tenkamp zorgde. De wedstrijd, die hen van Kethel naar Delft en weer terug voerde, bestond uit een serie opdrachten, die in het teken van ontwikke lingshulp stonden. Zo moesten de 41 groepen, die zich allemaal in de klederdracht van een bepaald land hadden uitgedost, een ont werp voor een hospitaal maken. Vrijdagavond was er al een we reldmarkt gehouden, die even eens was bedoeld om de cultuur van 41 landen (van Schotland tot Nicaragua) onder de aandacht van de bezoekers te brengen. De drie Vlaardingse groepen ver tegenwoordigen de regio op 3 en 4 mei bij de gewestelijke wed- striid. Binnenstad wil geen Walletjes ken hun eigen potje klaar en zoeken warmte bij een kamp- vuurt ie Schiedam De dames zitten er nog niet voor het raam, maar hoe lang zal het duren? Bewoners van de binnenstad zijn bevreesd, dat de Lange Haven een Schiedamse variani wordt van de Amsterdamse Walletjes. De eerste stoot daar toe is immers gègeven met de vestiging van sexclub The Butterfly op nummer 57: naast de schietsportvereniging Schiedam. Vorig jaar probeerde een Joegos laaf een sexclub op te zetten in het leegstaande restaurant op de hoek van de Vismarkt, waar nu het Grieks eethuis Korfoe is ge vestigd. Dit plan ging niet door en de omwonenden haalden opge lucht adem. Nu zijn zij overvallen door de plotselinge komst van het sexhuis, drie deuren verwijderd van het kantongerecht Zelfs de schietsportvereniging weet nog van niets. ,Jk heb ge ruchten gehoord, die weer net zo hard zijn tegengesproken," zegt secretaris Rinus Visser. ,3>j mijn weten zit er boven ons een archi tectenbureau." De meisjes heeft hij nog niet gezien. Ook oud-se cretaris J.C.J. van Geloven weet nergens van. „Ik ben geen be stuurslid meer, dan weetje niet alle ins en outs. Maar als gewoon lid heb ik hier nog helemaal niets van vernomen." Volgens een bordje bij de ingang is The Butterfly open van maan dag tot en met vrijdag, van tien uur s ochtends tot elf uur 's avonds. De deur staat de hele dag open, men komt binnen via een bordes met klassiek stoephek. Het monument is drie vensters breed, twee verdiepingen hoog. Boven de deur en rechts bij de poort prijken gesneden kalveren, beeldhouwwerkjes uit 1800, toen het eebouw werd ooeetrokken. Voorzitter-Koos-Nesse van de bewonersverenigmg Sehie- dam-Centrum wü een diep gaand onderzoek instellen om exact te weten, hoe er stappen ondernomen kunnen worden tegen deze ontwikkeling. Deze week wil hij in contact tre den met verontruste bewoners van de Lange Haven. Doel is een werkgroep te formeren, dte uit breiding van de prostitutie poogt te verhinderen. De vraag is of dat kan; voorals nog geeft The Butterfly niemand overlast En alleen als een derge lijke zaak hinderlijk is, kan de po litie optreden. Een vergunning is niet nodig. Er is namelijk geen ,barbediening. De drie gastvrou wen vragen een vast tarief voor ,hun diensten. Bij die prijs is wel een drankje inbegrepen, maar dat valt buiten de bepalingen van de horecawet. Leegstand Bewoners van de Lange Haven voelen zich bedreigd. De Lange Haven, vooral aan de oneven zij de, verpaupert al jaren. Er is veel leegstand. De bewoners raken benauwd van het idee, dat The Butterfly een voedingsbodem zou kunnen zijn voor een bruisende rosse buurt. Vlaardingen Inbrekers heb ben het dit weekeinde in Vlaar-; dingen druk gehad. Vooral siera den hadden hun aandacht Het zwaarst gedupeerd raakte een be woonster van de Sonoystraat, Uit haar woning werden gouden sie raden met een waarde van 6.000 gulden gestolen. Een vergelijkba re buit prijkte bovenaan de ver langlijst van inbrekers die in de Johan de Wïttstxaat, eveneens met een valse sleutel, een woning binnendrongen. Daar werd voor 2,700 gulden ontvreemd. Uit een woning aan de Van Duyn van Maasdamlaan werd een cas setterecorder gestolen. terwijl uit een kelderbox aan de Wenenweg een bromfiets werd meegeno men. Er werd eveneens ingebro ken in De Meerpaal aan de Wil lem de Zwijgerlaan, Daar ging men met 200 gulden aan de haal. Twee vrachtauto's die stonden geparkeerd aan de Maratbonweg stonden vanmorgen zonder accu.. De chauffeurs werden voor 800 gulden gedupeerd- Vlaardingen Klein Links it. Vlaardingen (CPN, PPR, PSP) wil dat de PvdA alleen een colle ge vormt met daarin vier wet houders, De PvdA zou zich daar bij moeten verzekeren van de ge- doogsteun van de fracties, van de SP, D66en CPN/PPR/PSP. „Het is een principiële zaak voor ons", aldus Riet Eggermont na mens Klein Links. „Het is zeker geen onrealistische gedachte. In Rotterdam is, heb ik begrepen, ook op die manier gewerkt Het is gewoon de enige mogelijkheid om uit de problemen te komen. Er is een patstelling, zonder uit zicht op een oplossing". De Draaiparade is de platen lop-10 van de meest verkochte singles, zoals die wekelijks wordt genoteerd door alle filialen van Free Record Shop. Deze Draaiparade kan jij winnen door een juiste voorspelling van deze single top-10 Ie maken. Schrijf ons een briefkaartje mei; 1Je voorspelling van de Draaiparade. 2.) Maak da volgende zin zo origineel mogelijk af; "De Draaiparade is Je briefkaart sluur j'e voor a.s. dinsdag op aan ACR kabelkrant, postbus 1162,3000 BD Rotterdam. Volgende week woensdag maken wij de winnaar van de Draaiparade bekend via de ACR kabelkrant, te vinden op kanaal UHF 28van iedere iv die aangesloten is op hel Rolterdamse Kabelnet. Uitzendtijden: dagelijks, ook in hel weekend tijdens de onlbijturen 7.30 lol 9.30 uur tijdens de hnctiuren 12.00 tot 14.00 uur öjdens ae avonduren 16.00 tot, 18.30 uur WS'V't bruggenloop wordt een ijzersterke traditie in Schiedam-Zuid. Er deden zondagmiddag weer tientallen wijk bewoners aan mee, ook enkele professio nele hardlopers, die natuurlijk weinig moeite hadden met enkele malen een rondje via de drie bruggen en twee slui zen van het schierei land de Gorzen. Op de foto passeert een groepje volhouders de Willemsbrug. Ren nen in eigen wijk vond men leuker dan mee doen aan de West- land marathon. Vlaardingen De PvdA-on- derhandelaars in Vlaardingen moeten de mogelijkheid on derzoeken om te komen tot een links programcollege met SP, D66 en CPN/PSP/PPR. Die opdracht kregen zij vrij dagavond tijdens een besloten ledenvergadering in zaal De Lijndraaier. Een college van PvdA, CDA en WD werd door de leden opnieuw na drukkelijk afgewezen. „CDA en VVD hebben de duide lijkheid gekregen waar zij om ge vraagd hebben," vindt IJsbrand van der Velden, Die partijen von den, dat de PvdA aan de achter ban wat meer armslag in de on derhandelingen moest vragen. CDA en WD zijn voorstander van een afspiegelingscollege, met dau^.n de drie grote partijen. De PvdA-onderhandelaars hebben die armslag niet gekregen, maar zij hebben er ook niet om ge vraagd, aldus Van der Velden. De wethouder vindt niet, dat de PvdA door haar opstelling de slad onbestuurbaar dreigt te ma ken. „Iedereen kijkt steeds naar de PvdA als het over de college- vorming gaat. Dat is onzin," meent Van der Velden. „Wij zijn ook maar één van de grote partij en. En van alle mogelijkheden die er zijn om een college te vor men sluiten, wij er één uit" De PvdA wil zo snel mogelijk de linkse partijen uitnodigen, om te zien of zij samen tot een beleid sprogramma kunnen komen. „Dat zal niet meevallen, want het programma van de SP liegt er niet om," meent Rob Suuren- donk, de nieuwe afdelingsvoor zitter. Suurendonk volgt in die functie Mari van Opijnen op. Die werd op 19 maart in de gemeen teraadgekozen. „Er is een linkse meerderheid in de raad," zegt Suurendonk. „Het is wel de moeite waard om te pro beren daar iets mee te doen." Van der Velden is dat met hem eens. „Over de punten van de SP is in houdelijk nog niet gesproken. Dat moet maar eens gebeuren" Desastreus De wethouder voor financiën denkt, dat uitvoering van het SP- programma desastreuze gevolgen zal hebben voor de portemonnee van de burger. „Als wij al die punten uitvoeren GEWB- winsten terug naar de verbrui kers, OGB omlaag dan is Vlaardingen binnen de kortste keren een artikel 12-gemeente. Dan legt het rijk ons hogere tarie ven op." Fractievoorzitter Remi Poppe van de SP schat de kansen voor een links programcollege ook niet al te hoog. „Een links college met de PvdA is sowieso moeilijk. Zij hebben onze moties in de ge meenteraad nooit gesteund. Nou, die moties moeten voor honderd procent verwerkt worden in hét beleidsprogramma. Wij geven geen krimp op ons programma. Hooguit valt er op onderdelen wat te morrelen." De fractie van PSP/CPN/PPR heeft zich uitgesproken voor een minderheidscollege van de PvdA, dat zou moeien opeten met gedoogsteun van de overige linkse partijen. Als de PvdA er niet in slaagt met de linkse partijen tot Overeen stemming te komen, dan gaat die partij opnieuw proberen om met het CDA, of met VVD en D66 een college te vormen. Pogingen in die richting strandden tot nu toe op de afwijzende houding van zowel CDA als WD. De PvdA- leden gaan er echter van uit, dat de onderhandelaars na het be sluit van vrijdagavond voldoende ruimte hebben. Schiedam De onderhandelingen tussen de PvdA en het CDA over e'en nieuw te vormen college in Schiedam zijn uiterst voorspoedig ver lopen. „We gaan dan ook verder praten", aldus een opgewekte Gé Brouwer, fractievoorzitter van de socialisten in de raad, Schiedam/Vlaardingen/Maassluis „Het bezoekersaantal is verheugend, maar niet spectaculair," Met die woorden relati veerde directeur Joop van Dorp van het Yisserijmuseum de on geveer 750 mensen, die zaterdagen zondag van de gratis gelegen heid gebruik maakten om in zijn museum een kijkje te nemen. Hij constateerde een lichte stij gingten opzichte van voorgaande edities van het museumweekein de. Zonder het te weten sprak Van Dorp ook namens de musea in Schiedam en Maassluis: inder daad een lichte stijging, verheu gend, maar niet spectaculair. Samen met collega Jan Anderson van het Streekmuseum had Van Dorp voor de nodige extra attrac ties gekozen. „Verschillende mu sea zijn tijdens dit weekend gratis en daar blijft het dan ook bij. De ervaring leert dat er dan niet of "nauwelijks meer mensen naar je toko komen," verklaart Ander son de beroependemonstratie in het Streekmuseum. „De mensen vinden het leuk om het raadslid Maarten Vermeer in zijn schoen makerij bezig te zien. Zo merkt men dat die man ook nog een be roep verstaat" Ook bij Van Dorp blijkt de beroe pendemonstratie het grote trek pleister. De poppen m aakster doet goede zaken en de man die sche pen in flessen maakt, verkoopt zelfs zijn volledige voorraad en gaat met een dikke orderportefe uille naar huis. Over het effect op langere ter mijn denken Anderson en Van Dorp verschillend. Anderson verwacht de Komende weken meer publiek dan normaal. .,ïk heb dit weekend bijvoorbeeld contacten met het onderwijs ge legd. Nog deze week komen er een paar klassen in m'n toko." Van Dorp voorziet geen aantoon baar grotere toeloop. „Na het ha ring- en bierfeest ligt dat anders. Die dag komen er enkele duizen den in huis, die door de drukte slechts aan het museum aanbod kunnen ruiken. Veel van hen ko men later terug om in alle rust een expositie te bekijken." Het gemeentemuseum in Maas sluis trok eveneens meer mensen dan normaal. Enkele honderden bezoekers togen zaterdag naar de Zuiddijk om van deskundigen te horen hoe waardevol hun antie ke spulletjes waren. Zondagmid dag maakten velen van de gele genheid gebruik om op de zolder zelf aan de slag te gaan. Men kon er boetseren of een linosnede ma ken. Er werden verder demon straties bronsgieten en etsen ge geven. In Schiedam kon men kunst voorwerpen van huis meenemen om in het museum te laten beoor delen. Het kan niet gezegd worden, dat daax nou heel Schie dam op afkwam. Keramiek kreeeveel bekijks. Maassluis W.C. Mange, direc teur van berging5- en transport bedrijf Nieuwe Vlissingse Sleep dienst, opende zaterdag in het Sleepvaartmuseum de expositie Slepen op de Schelde. De Schelde is een uiterst druk be varen zee-arm. Schepen op weg naar Antwerpen, Gent, Temeu- zen en Vlissingen maken gebruik van die vaarroute, In het mu seum is een maquette te zien die een meer dan duidelijk beeld geeft van de nautische situatie rond Vlissingen en de Wester- „We hebben intensief met elkaar gesproken en gebleken is dat het CDA niet afwijzend tegen een sa menwerking staat we hebben het gehad over de verschillende portefeuilles en de verdeling van taken. Het was een heel open ge sprek". Conclusies kunnen echter niet aan het onderhoud worden ver- schelde. Met grote regelmaat is ook sleep boothulp nodig, want de zeerarm heeft een grillig karakter door de plotseling opkomende mist en de zich langzaam plaatsende zand banken. bonden. De PvdA is ook nog in onderhandeling met de VVD: „Een eoaiitïe met de VVD heeft misschien een lichte voorkeur bij ons", wü Brouwer niet al teveel op de zaken vooruit lopen. „Je zet niet zomaar iemand op straat. De samenwerking is steeds goed ge weest en dat speelt toch mee bij de eindbeslissing". De onderhandelingsdelegatie van de PvdA praat de komende week eerst met de WD en later in de week weer met het CDA, Gé Brouwer: „We willen de zaak nu wel snel rond hebben. De le den van onze partij praten op 24 april over de vorming van het college en voor die tijd moet er wel een advies op tafel liggen. Het is dus haasten, maar ik denk dat we er wel uitkomen". Gé Brouwer is blij dat Herman Posthoorn nu al te kennen heeft gegeven niet te willen terugke ren in een nieuw college. „Een moedig besluit van Herman. Het is een loyaal gebaar naai- de partij en het getuigt van moed om op dit moment tot zo'n besluit te ko men. Hij had het bijvoorbeeld ook over een jaar kunnen beslui ten. Zijn beslissing kwam voor mij zeker niet als een verrassing. De situatie is er niet eenvoudiger, maar ook niet moeilijker op ge worden. Er is een kandidaat afge vallen. dat is alles eieenliik". Papen dreeht Bij een ver scherpte controle op het stelen van fietsen heeft de Papen- drechtse politie zes verdachten aangehouden. Drie l 14-jarige Dordtenaren werden 'opgepakt, omdat zij samen een rijwiel had den ontvreemd. Een drietal Pa- pendrechtse jongens, 17 en 18 jaar oud, werd eveneens in de kraag gevat voor het meenemen van andermans fiets. gifss Maassluis Elly Coenen, huidig burgemeester van Limburgse Nuth en voormalig wethouder van Maassluis en toevallig weer op bezoek in haar 'oude woonplaats, deinde spontaan mee op de klanken van de discomuziek. de terreur van jongeren die een eigen onderkomen wilden, Dat onderkomen kwam er pas naast Coco en de Vliegende Knorrepot, het huidige Dug-Out aan de Lan ge Boonestraat (vroeger bekend als de Toverbal). De jongeren knapten de ruimte op, maar al snel kwam de roep om een eigén fonkelnieuw gebouw. Eerst wet houder Koos Smit, ook bij de ope ning aanwezig, en later zijn op volgster Elly Coenen, werkten aan die wens. Het resultaat van al die inspanningen mag er zijn. Het nieuwe onderkomen langs de Westlandseweg voldoet aan alle eisen van deze moderne tijd en in de verschillende ruimten kun nen de jongeren zich naar harte lust uitleven. Burgemeester Hans van Es van de eerste stad aan de Waterweg had door het in gebruik stellen van de disco-installatie, de nieuwbouw van jongerencen trum De Toevlught officieel geo pend. „Dit is de leukste opening die ik ooit heb gedaan. Ik ben er trots op dat ik deze ruimte mag openen", aldus de burgemeester. De Toevlught-jongeren hebben nu eindelijk een vast en goed on derkomen. In 1977 stonden de jongeren bekend als de Konings- hof-jeugd. Het toen pas geopende zalencentrum had te lijden onder Burgemeester Hans van Es zet de disco-installatie in werking.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1