sghiedamsghe courant - Casimir: dependance in Holy Kloet krijgt erepenning Maassluis VLOS zwaait zijn ambassadeur uit Stadsvernieuwing rukt op in zijstraten Groenelaan MftllISBS OAGBUO i: NIEUWE WATERWEG COURANT D66: volkshuisvesting in de knel 'School moet naar de leerlingen toe' ROTTERDAMS" NIEUWSBLAD Waarschuwing na geldlening Schiedam Dirk van Campenhout naar de Filippijnen Drumfanfare is - leuke opwarmer 5 voor Orkestrale Automobilist rijdt haven in Achterruit uit rubbers Geremd voor eenden: botsing Ook ouder publiek bij fanclub Bowie Mannen mishandeld Een eigentijds geschenk i MAANDAG 21 APRIL 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6. 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 3S2066, 350557 - sportredactie: 345209. Schiedam De gemeente Schiedam zal de woningbouwvereni ging Volkshuisvesting een lening verstrekken voor een deel van de aflossing van een schuld aan het rijk van twaalf miljoen gul den. Dat besliste de meerderheid van de gemeenteraad deze week. den, in ernstige financiële moei lijkheden zal komen. De schuld aan het rijk ontstond aan het begin van de jaren zeven tig, toen Volkshuisvesting voor de bouw van twee wijken in Woudhoek-Noord grond ter waarde van vijf miljoen gulden opkocht Omdat het rijk de reke ning nooit verzond, is deze nog niet betaald en inmiddels door de rente opgelopen tot twaalf mil joen. In eerste instantie waren B en W Tegen de lening (een bedrag van ongeveer anderhalf miljoen) be stond van de kant van D6S- raadsïid Adri Reijnhout nogal wat bezwaar. Hij had grote twij fels of de gruotste woningbouw vereniging van Schiedam de le ning wel zou kunnen terugbeta- len. Bovendien zei Reijnhout *e ver wachten dat Volkshuisvesting door de schuld, die binnenkort met het rijk vereffend moet wor- van plan slechts garant te staan voor een lening van de woning bouwvereniging bij een particu liere instelling. Omdat de ge meente echter tegen een lagere rente geld kan lenen en zodoende ook uitlenen, werd het voorstel op het laatste moment veranderd. Burgemeester Reinier Schee res zei geen signalen te hebben ont vangen dat Volkshuisvesting de schuld aan de gemeente niet zou kunnen afbetalen. „Wij hebben daar geen twijfels over. Boven dien", verkondigde hij met be trekking tot mogelijke proble men bij de aflossing van de schuld aan het rijk, „hebben we op deze manier sneller in de ga ten af er daar iets mis is" Vlaardingen In de stromende regen verzamelde een tiental Vlos-leden zich gistermiddag op de Franikerdreef om hun verte genwoordiger Dirk van Campenhout uit te zwaaien. Uit naam van de Stichting Vlaardingen voor Ontwikkelingssamenwer king (Vlos) gaat Dirk zich vier weken oriënteren in de maat schappelijke problemen van de Filippijnen. Het eilandenrijk in de -Stille Oceaan hoort tot één der armste gebieden ter wereld. Op het Dirk van Camperhout vertrekt voor een verblijf naar de Filippij nen. Han Kloet luistert naar de vele lovende woorden die hem ten deel vie len. Maassluis Han Kloet kon zijn emoties maar moeilijk in be dwang houden. De afscheid nemende directeur gemeentewer ken kreeg uit handen van burgemeester Hans van Es de erepen ning van de gemeente Maassluis uitgereikt. Kloet was de tweede burger en de eerste ambtenaar die de onderscheiding ten deel viel. De Schrijver Maarten 't Hart kreeg de eerste ere-penning. „Je bent een verstandige, ijverige werknemer geweest. Je liet je steeds van je beste kant zien. Voor jou vele verdiensten voor de stad krijg ie nu de erepen ning". Han Kloet was er zicht baar door ontroerd. Gedurende meer dan dertig jaar bekleedde hij de functie van directeur ge meentewerken. Zag Maassluis onder zijn leiding groeien van (ADVERTENTIE) Delia! zonnemelk. Bescfiermings- faktor4 250. Van 17,25 voor een plaatsje van 11.000 inwoners tot 32.000 inwoners. Naast vele hoogtepunten, natuurlijk ook en kele dieptepunten. De gerucht makende zand-affaire liet ook Han Kloet niet onberoerd en tij dens zijn afscheidsrede werd het de scheidende directeur dan ook soms te veel. De echt grote jon gens bleven tijdens de zand-affai re buiten schot, maar Kloet moest zich voor de rechter verantwoor den. Iedereen geloofde in zijn on schuld en de erepenning van de gemeente Maassluis werd dan ook door iedereen gezien als een late rehabilitatie van de top-amb- tenaar. „Je hebt 77.000 man-uren voor ons gewerkt", memoreerde wet houder Izaak van der Knaap in zijn toespraak. „Ongelooflijk veel werk heb je verzet, we zijn je er dankbaar voor". Van der Knaap had naast het traditionele schenk van de gemeente, een j met inscriptie, ook nog twee per soonlijke attenties. Een schilderij en een oud werkboek. Ruim 400 mensen kwamen af scheid nemen van Han Kloet en zijn gezin. De oud-wethouders Koos Smit, Gre van Eek, Groot- veld en J. Snoek waren er. Ook burgemeester W.K. van Dijke, de h'uiaige eerste man van Ede. Vele toespraken vielen Kloet ten deel. De vertrekkende top-amb- tenaar tot slot „Ik heb een bijzon der prettige en fijne tijd hier in Maassluis gehad. Tijdens mijn loopbaan heb ik wel eens gezegd: het is geen tijd om te kakelen, maar om eieren te leggen. Ik was maar een klein onderdeel van een groot radarwerk. Niet praten, maar doen, dat was mijn uit gangspunt". 5 ge- nglas Vlaardingen.Het kan nog geruime tijd duren voordat de Vlaardingse scholenge meenschap Casimir een de pendance kan vestigen in de wijk Holy. Het schoolbe stuur wil al jaren dat er een vestiging van de school komt in Holy, maar ministe riële beschikkingen hebben de plannen steeds door kruist. „We geven de moed echter niet op", aldus conrector J. Ra- rendregt, namens de school voor Mavo, Havo en VWO. „Als ouders hun kinderen naar een school sturen, kijken ze al lang niet meer naar de geaard heid. Het maakt niet uit of het een katholieke, christelijke of openbare school is. De mensen kijken naar de af stand die de kinderen moeten af leggen. Ons principe is dan ook dat de school naar de kinderen toe moet en een dependance in Holy zou volgens ons zeer aan spreken." In Vlaardingen-Holy zijn mo menteel slechts twee scholen voor het voortgezet onderwijs: De Vaart (lager en middelbaar be roepsonderwijs en KMBO) en de Sint Jozef-mavo. Een Havo en VWO ontbreken echter. Baren- dregt: „Gezien het grote poten tieel aan leerlingen in Holy zou een vestiging van ons een goede zaak zijn. We praten er nu al ja ren over en tot onze spijt moeten we constateren dat de plannen in de ijskast staan. We blijven er echter voor vechten, want die de- pen dance moet er in onze ogen gewoon komen." Verschillende politieke partijen in Vlaardingen hebben in hun partijprogramma de wens van de het schoolbestuur van Casimir opgenomen. „Met die partijen willen we rond de tafel gaan zit ten om te kijken of we via de po litiek alsnog iets kunnen berei ken", aldus Barendregt, optimis tisch over een goede afloop. „De ambtelijke molens draaien erg langzaam, maar hoop doet leven. Eens moet het lukken." De gemeente Vlaardingen zit met handen en voeten gebonden aan de bepalingen van het minis terie. Drs. J.T.G.P. Franx, hoofd van de afdeling onderwijs: „Voor verplaatsing van de school of een deel ervan is toestemming van de minister nodig. Uit vooroverleg met ambtenaren van het ministe rie is gebleken dat de zaak tech nisch heel moeilijk te realiseren is. We werken al jaren aan de zaak. maar veel schot zit er niet eiland Negros bijvoorbeeld wor den tienduizenden mensen met de hongerdood bedreigd. Dirk van Campenhout gaat ais eerste Vlos-vertegenwoordiger ter plaatse poolshoogte nemen. Vlaardingen sloot zes jaar gele den een vriendschapsverdrag met de stad Bacolot en deed sindsdien veel om de Vlaardingse bevolking bewust te maken van de nood. Meer dan een papierên sympathie heeft de band kunneft zijn. Dirk gaat nu zelf kijken of er nog meer gedaan kan worden. Hij heeft daarvoor niet alleen een lange boodschappenlijst bij zich, maar ook een omvangrijk notitfé- blok om de wensen van de Filip- pino's te noteren. Op de bood schappenlijst staan onder megr bezoekjes aan regeringsvertegen woordigers, vakbonden, scholéïl, ziekenhuizen, suikerplantage^^ hulpcentra. Dirk brengt een be zoek aan de bisschop van Bacólpt City en komt wellicht ook in con tact met de nieuwe president CÖ- razon Aquino. Schiedam In de Blauwe Brug was het afgelopen zaterdag raak, in sporthal Margriet wordt het zaterdag aanstaande een hele happening: Schiedam drumt erop los. Orkesten, die komend week einde aan de Orkestrale '86 niet meedoen, speelden zaterdag op de tweede-drumfanfare van de streekmuziekschool Nieuwe Wa terweg-Noord. Wie van drum bands houdt, heeft dus enerver ende dagen. En nog overdekt ook: in tegenstelling tot de jaar lijkse drumbandfestivals in de open lucht regent men bij de fan fare in de Blauwe Brug en in de Margriethal niet weg. De dirigent van tamboer- en trompetterkorps Gusto zwaait duchtig met zijn stokje. Vlaardingen Een 20-jarige Vlaardinger is in de nacht van vrijdag op zaterdag met zijn auto van de Hoflaan de haven ingere den. Toen de politie ter plaatse kwam hesen de bestuurder en zijn 23-jarige passagier zich. al op de kant De bestuurder verklaarde dat hij van iets was geschrokken en daarvoor was uitgeweken. De po litie vermoedde echter, dat de man teveel gedronken had. De twee werden eerst naar het Holy- ziekenhuis gebracht en moesten vervolgens op het politiebureau een verklaring afleggen. De be stuurder onderging de bloedtest. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt De auto is later in de nacht door een takelbedrijf en de brandweer op het droge gezet. Schiedam Uit ten minste acht auto's is dit weekeinde geluidsap paratuur ontvreemd. De wagens stonden onder meer geparkeerd op de Rotterdamsedïjk, op de Overschieseweg, op de Koe markt en in de Marconistraat Om hun slag te slaan forceerden de dieven afwisselend portieren, linnen daken, en ruiten. Van één voertuig werd de gehele achter ruit uit de rubbers getild. Vlaardingen Een 23-jarige Vlaardingse automobilist heeft zondagavond op de Lepelaarsin gel een botsing veroorzaakt, door te remmen voor overstekende eenden. Een 31-jarige automobi listdie achter hem reed zag dat te laat en botste er achterop. Zijn passagier moest in het Holyzie- kenhuis worden behandeld aan een hoofdwond. Een 33-jarige Vlaardingse reed zaterdagmiddag op de Lepelaar singel tegen een boom. Zij kwam in een bocht half op het trottoir terecht, raakte in een slip en kwam in de berm tegen een boom tot stilstand. De vrouw- bleef ongedeerd. Haar auto was total-loss. Het voertuig is voor een technisch onderzoek naar het politiebureau gesleept. Een 17-jarige jongen werd zater dagmiddag met een gebroken arm naar het Holyziekenhuis ge bracht na een botsing op de krui sing van Van Hogendorplaan en Rozenlaan. De jongen botste met zijn brommer tegen de auto van een 33-jarige Vlaardinger. Schiedam David Bowie vindt zijn fans in alle leeftijden. Zon dagmiddag was dat goed te zien in wijkcentrum De Erker in Schiedam-West. Een publiek met opvallend veel dertigers verza melde zich op de fanclubdag, veel mensen dus die jong waren in de tijd dat Bowie zijn 'Space Oddity* naar de top 10 zong. Het was er druk. Ruim 150 fans kwamen kij ken naar Bowie-imitators, video films en dia's en standjes met Bo~ wie-shirts. Het speelde zich alle maal af in de kelder van De Er ker, Underground geheten. Voor de gelegenheid Underground Control grapje dat alleen Bo- wie-liefhebbers van het eerste uur iets zegt De organisatie had als imitator ook Arno van Garderen uit Hil versum kunnen strikken. Vrij dagavond zong hij zich in oe soundmix- en play backshow van Henny Huisman naar de voor ronden van de finale, zondag middag gaf hij blijk van zijn kun nen in De Erker. Hij begon in 1978 Bowie na te apen. Nu treedt hij op onder de artiestennaam No Rebel. En natuurlijk bleek hij al- Amo van Garderen, ofwel No Rebel, zingt Bowies laatste hit: Absolute Beginners. les bijgehouden té hebben. Bo wies laatste hit kwam ook de beurt genover de Heilig Hartkerk) op termijn zal worden gesloopt En ook nam de gemeenteraad twee jaar geleden het besluit om de Sommelsdijksestraat te amouve ren. Aan beide zijden van het nieuwe stadsvernieuwingsgebied dreigt dus een kaalslag te ont staan, al verzetten de bewoners Schiedam Nu het GTB-terrein langzaam volgebouwd wordt, gaat de stadsvernieuwing in Schiedam-Zuid een nieuwe fase in. De Ko mende vijf jaar wordt bekeken hoe de zijstraten tussen de Groenelaan en de Nieuwe Maasstraat eraan toe zijn. Om te beginnen richt de aan- dus vanaf de Buitenste tot te- dacht zich op het gebiedje rond Van Geyl: het oude deel van de Lekstraat, de Ridderkerkse- straat, de Den Bommelsestraat, één zijde van de Middelhamisse- straat en de Nieuwe Maasstraat, nummers 75 tot 99 (de levensmïd- delenzaak van Toon de Leede), en de Groenelaan (voornamelijk dat deel dat in de volksmond de Poeplaan wordt genoemd, omdat er vroeger paarden werden ge stald). Woensdagavond kunnen de be woners van dit gebied hun me ningen kenbaar maken in het Zuiderkwartier, waar de ge meente Schiedam een informa tiebijeenkomst belegt. Doel is te komen tot een officieel stadsver nieuwingsplan, waarin staat wat er gesloopt moet worden en wat er kan blijven staan maar verbe terd moet worden. Het inspraak- avondje in de Dwarsstraat 33 be gint om acht uur. In de komende vijf jaar gaat de gemeente ook een onderzoek in stellen naar de bouwkundige staat van de woningen in de an dere straten tussen Groenelaan en Nieuwe Maasstraat. De Gorzenaren in het gebied, waarmee begonnen wordt, zitten 'in feite tussen twee vuren. Het staat al vrijwel vast, dat de Lek straat (nummers 6 tot en met 64, van de Sommelsdijksestraat zich daartegen. Projectleider van de stadsver nieuwing in Zuid is ambtenaar Jan Goed. Het projectteam fë- staat niet alleen uit ambtenaren, maar ook uit bewoners en mid denstanders. In een informatiek- rantje staat dat de problemen in het gebied op een rij gezet zullen worden, maar dat het bij deze problemen natuurlijk niet ga,at om burenruzies, maar over,.de kwaliteit van de woningen. Vlaardingen Een 27-jarige Schiedammer en zijn 25-jarige vriend uit Rotterdam hebben de afgelopen nacht op de Vlaarding se Oosthavenkade van zes jon gens een pak slaag gekregen. De mannen hadden aanmerkingen op de rijstijl van de bestuurder van de auto, waarin de zes jon gens zaten. Die stapten uit en be gonnen te slaan. Het ene slachtof fer liep een wondje aan zijn kin op, de ander kreeg een tand door zijn lip. IADVERTENTIE'J dit quartsklokje in de vorm van een minihuiscomputer. Het is voor u ais u ons een nieuwe abonnee bezorgt. En.... de nieuwe abonnee krijgt de krant de eerste twee weken gratis! 1 Noteer als nieuwe abonnee ingaande I Naam Adres I Postcode- Plaats _Huisnr._ Tel. (voor controle bezorging)__ maand kwartaal. Stuur als dank dit quartsklokje Naam Ad res Postcode/plaats Stuur deze bon in een open envelop, geen postzegel I plakken, naar Rotterdams Nieuwsblad, Antwoord- ^nummer 1579, 3000 VB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1