Toch kans op vwo-top VVD hoort vandaag, of Hafkamp goed is Beperkte verhoging erfpacht OMA favoriet Links is het eens in Vïaardingen Van Es weigert milieu te doen llllillis 0A0B1AÖ eCHIEOAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Gin jaar-Maas doet geen toezeggingen, maar Sauna is hinderlijk Werkloosheid: min 5,4 procent Parkeerautomaat staat show in de weg Gemeente belangen komt beloften na Buit van zes mille Brutale overval in Asterstraat WATERWEG DINSDAG 22 APRIL 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vïaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vïaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredaclie: 345209. Maassluis Nel Gin jaar-Maas kon en wil de het nog niet toe zeggen, maar de kans dat de openbare scho lengemeenschap Ko ningin Juliana in de toekomst wordt uitge breid met een vwo- (lyceum)-top issinds Nel Ginjaar-Maas had het in Maassluis goed naar de zin. Jan Klip., (staand), Hans van Wijk, John Scheerstra en J. van der We] genieten eveneens. gisteravond aanzien lijk toegenomen. De staatssecretaris voor onder wijs, te gast van de afdeling WD Maassluis, kreeg van het perso neel van de scholengemeenschap nadrukkelijk het verzoek om de aanvraag nog eens te bezien. John Scheerstra, fractievoorzit ter van de liberale partij in de raad, onderstreepte die wens nog eens: „In het programma op hoofdzaken hebben alle partijen zich achter de wens van uitbrei ding geschaard". De staatssecretaris: „Ais het enigszins mogelijk was geweest had ik uitbreiding van de school inmiddels al gerealiseerd. Als ik alleen naar Maassluis zou kijken dan zoui uitbreiding geen enkel probleem zijn geweest Maar ik moet ook verder kijken, want in Vïaardingen zijn er ook scholen gemeenschappen. Die krijg ik dan geljk op mijn dak.". De politica deed wel een aantal suggesties: „Ga eens praten met andere scholen uit de omgeving over samengaan, misschien dat dan de norm van het aantal leer lingen wel wordt gehaald". In elk geval heeft de nieuwbakken wet houder van onderwijs, Liesbeth Snoeck, eveneens lid van de WD, al een afspraak met Nel Ginjaar gemaakt voor een ge sprek over de specifiek Maas- sluisse problemen, „ik kan niets toezeggen, maar ik kijk serieus naar ae problemen", deed Nel Ginjaar de hoop in Maassluis her leven. Niet alleen het onderwijs stond centraal tijdens het politiek café van de liberalen. Nel Ginjaar be nadrukte nog eens dat het her stelbeleid zoals dat door het kabi- net-Lubbers is gevoerd, ook de komende jaren moet worden voortgezet „Na vier jaar regeren kan ik alleen vaststellen: we zijn redelijk geslaagd, het is een moei lijke periode geweest, maar de vooruitzichten zijn weer goed. De tekorten worden minder, de werkloosheid daalt." Vïaardingen De bewoners ,van, koopwoningen in Holy-Zuid kunnen rekenen op een verho ging van de erfpacht met drieën dertig procent. Een hele gerust stelling voor de bewoners, die en kele maanden geleden werden opgeschrikt door geruchten over een verhoging met meer dan tweehonderd procent. Die geruchten leidden tot brie ven van verontruste bewoners en het CDA zag er aanleiding in om schriftelijke vragen te stellen aan burgemeester en wethouders. Volgens wethouder mr. Mariëtte Hoogendijk hebben die brieven en schriftelijke vragen de besluit vorming niet beïnvloed. „Wij hebben onze eigen koers ge varen. Wij waren toch wel op deze verhoging uitgekomen. Ons belangrijkste argument is, dat de woonlasten zoveel mogelijk in de hand moeten worden gehouden." Het grondbedrijf heeft op de inN 1966 uitgegeven gronden, door tussentijdse verhogingen van de rente, een fors verlies geboekt. Om dat verlies helemaal goed te maken zou de erfpacht met ruim tweehonderd procent moeten worden verhoogd. Volgens wet houder Hoogendijk is dat echter nooit serieus overwogen. Bezwaren van buren gegrond verklaard Vïaardingen Sauna-eigenaar B. Arons moet met een nieuwe bouwaanvraag komen voor zijn gelijknamige sauna aan de Waal straat. B en W hebben de bezwa ren tegen de sauna, afkomstig van bovenburen Van der Berg en mevrouw Bosscher gegrond ver klaard. Dit gebeurde op advies van de commissie voor bezwaar schriften. Leden van de commissie brach ten eind vorige maand een be zoek aan de omstreden sauna en aan de woningen van de indien.- ders van de bezwaren, die zich voomamenlijk op geluids- en vochtoverlast en brandgevaar beroepen. Tevens vindt het tweetal dat Arons zich niet gehouden heeft aan het oorspronkelijke bouw plan, dat aangaf dat de sauna voornamelijk ten behoeve van invaliden ingericht zou worden. Het besluit van B en W betekent dat er een nieuwe procedure op gang moet worden gebracht, waarin duidelijk wordt of Arons de voor de vorig jaar november geopende sauna vereiste bouw en hinderwetvergunning krijgt Van der Berg wil via zijn advo caat, mr. Vermeulen uit Maas sluis, bereiken-dat, tot daarover een beslissing valt, de sauna ge sloten wordt Over een eventuele sluiting hebben noch de commis sie bezwaarschriften noch het college van B en W 2ich tot nu toe uitgesproken. 1 Schiedam De werkloosheid in de regio Nieuwe Waterweg- Noord is in de maand maart met 5,4 procent gedaald. Er zijn nog 8971 mensen werkloos. Daar te genoverstaan 245 vakatures. De meeste werklozen kwamen ■'aan het werk in de bouw, de me- taalnijver of op kantoor. Alleen in de sector handel bleef de werkloosheid nagenoeg gelijk. De werkloosheid onder vrouwen stijgt Steeds meer vrouwen mel den zich op de arbeidsmarkt Een tendens die, naar directeur J.A. van Lent van het arbeidsbureau vermoedt zich de komende tijd zal voortzetten. Koninginnefeest kan niet zonder sponsors Vïaardingen - De stichting Nationale Ge denkdagen Vïaardingen is door de Jbocht gegaan voor de commercie. Het principe dat sponsors buiten het feestprogramma van Koninginnedag moeten worden-gehou den is met enige tegenzin overhoord gezet. Voorzitter Wim van Pelt geeft de verkla ring: „Alles wordt duurder." Demuziekshow die 's middags op het Veerplein wordt gehouden was zonder sponsoring onbetaal baar voor de stichting, die van de gemeente 42.000 gulden subsidie krijgt Die show heeft'heel wat voeten in de aarde gehad. De on langs geplaatste parkeerautomaat bleek een lelijke sta-in-de-weg. „Het'heeft ons heel wat overre dingskracht gekost om de mu ziekkorpsen zo ver te krijgen, dat zij op het plein met die palen wil den optreden," vertelt Jan An derson, bezig met zijn laatste sei zoen bij de stichting. „Het klein ste dorp heeft nog een plein waar zo'n evenement kan worden ge houden. Vïaardingen niet Daar wordt, als je even niet oplet, zo'n automaat midden op het plein ge zet Er is geen rekening gehou den met een al jaren bestaande traditie." Er was zelfs een korps, dat in het obstakel aanleiding zag om van het optreden af te zien. Ook de parachutespringers, die 's middags op het Veerplein landen met herdenkingsenveloppen voor het veertigjarig bestaan van de stichting, worden gesponsord. Die enveloppen, waarvan burge meester h'red van Lier de eerste krijgt, zijn erg in trek. Er zijn er nu al elfhonderd besteld. Voor de veertigste havenloop komt voor het eerst prijzengeld op tafel. „De commercie slaat toe," aldus organisator Peter Spek. „Je moet wel betalen om atleten van naam naar Vïaardin gen te krijgen. Vroeger was de havenloop de enige loop op ko ninginnedag. Nu zijn er over heel Nederland wel een stuk of veer tig." Ondanks al die probleempjes is de stichting dik tevreden over haar veertigste Koninginnedag- programma, waarin elementen zijn opgenomen van Oranjefees ten in de afgelopen veertig jaar. Dat begint al om half tien, als vanuit verschillende wijken mu ziekkorpsen vertrekken om de mensen op te wekken naar het feest te komen. Een stertoeht, heet dat. De stichting Nationale Gedenk dagen op de Markt, waar een groot deel van het feest zich op 30 aoril afspeelt. Schiedam Een maand na de raadsverkiezingen is de partij Gemeentebelangen Schiedam zo van de teleurstelling bekomen (geen enkele zetel zat erin), dat nu ernst kan worden gemaakt met de vóór 19 maart gedane be loften. De partij van Wim Schenkelaars, Jan Hagendoorn en Ru Hartog faat maandelijkse spreekuren ouden, waar iedere Schiedam mer welkom is om klachten, wensen en wat dan ook naar vo ren te brengen. Gemeentebelan gen zal deze doorgeven aan de desbetreffende commissies uit de gemeenteraad. Hiertoe zal tel kens van de vragenhalfuurtjes gebruik worden gemaakt. Dat deelde Jan Hagendoorn van ochtend namens de partij mee. In de afgelopen maand hebben de wel in de gemeenteraad gekozen partij benieuwd zitten uitkijken naar vertegenwoordigers van. Gemeentebelangen, maar bij geen enkele vergadering liet de partij zich zien. Vermoed wordt dan ook dat Gemeentebelangen hun teleurstelling moesten ver werken.- Vanochtend verklaarde Hagen- doom echter, dat deze week of volgende week afspraken ge maakt gaan worden. Er worden data geprikt voor de spreekuren en er wordt een taakverdeling gemaakt. Ook CDA praat verder met PvdA Schiedam V VD en CDA we ten van elkaar niet, wie de beste papleren heeft om met de PvdA, te mogen regeren over Schiedam. Beide partijen zijn goed te spre ken over de manier, waarop PvdA-onderh an delingsleider Gé Brouwer de gesprekken voert Dat gaat in een vriendelijke, bij na charmante sfeer. Toch trappe len WD en CDA van ongeduld. Men is bijvoorbeeld razend be nieuwd naar wie de wethouders kandidaten van de PvdA zijn. Daarover heeft Brouwer nog niets meegedeeld. Gerard Verhulsdonk spreekt na- Schiedam Bij een inbraak in een woning aan de Ruys de Beer- enbrouckweg is voor ongeveer zesduizend gulden gestolen. Mee genomen werden een videore corder, zilveren sieraden en geld. De daders kwamen binnen door een ruit aan de achterzijde van de woning te forceren. mens de WD-onderhandelaars van een goed verlopen gesprek, gisteravond. Sïem Rosman ziet namens de CDA-ploeg geen be lemmeringen om met de PvdA een coalitie aan te gaan. Woens dag praat de PvdA met het CDA verder. Dat was vorige keer al af gesproken. Maar vandaag al hoopt de WD iets meer te horen. Verhulsdonk: „Ik reken vandaag op de mededeling: okee, of: je kunt de pot op." Hij vindt dat de PvdA de coalitie partner van de afgelopen vier jaar niet door de mangel heeft ge haald. Volgens hem heeft de WD evenmin teveel gevraagd. Door het aftreden van wethou der Herman Posthoorn komt een portefeuille beschikbaar, waar van, als de WD de wethouder mag leveren, Luub Hafkamp één en ander kan overnemen. Haf-, kamp, ook in de afgelopen period de wethouder, 20U dan wel ande re zaken moeten inleveren. Hij wilde er gisteravond eerst een nachtje over slapen, of hij bij voorbeeld onderwijs erbij zou willen nemen. Vier jaar geleden was onderwijs een post, die de PvdA zowat als eerste opeiste. WD en CDA hebben allebei hun programma's vergeleken met hei PvdA-program. De in druk bestaat dat het CDA veel toegeeflijker is, maar vier jaar ge leden werkte dat juist in hel na deel. Het CDA werd toen te flexi bel bevonden. De WD verschilt vooral in punten zoals grondpoli- tiekmetdePvdA van mening. Vïaardingen Het plan van het Rotterdamse architectenbureau Of fice for Metropolitan Architecture (OMA) voor bebouwing van cle zujdwand van het Veerplein komt in de prijsvraag die de gemeente heeft uitgeschreven als beste uit de bus. De twee andere plannen, van de architecten Hoogstad en Glücker, worden als te groots of juist te saai en te sober van de hand gewezen. De democratische ronde van de prijsvraag, waarin de bevolking mocht verteilen wat zij van de plannen vond, heeft bijster weinig reac ties opgeleverd. Projectambtenaar At Smit Duyzentkunst zal dat jam mer vinden. Hij was juist zo benieuwd of de doorsnee Vlaardinger het met instanties als de welstandscommissie eens zou zijn. De ouderenbonden en de algemene stichting tot huisvesting en ver zorging van bejaarden zijn met geen van de plannen erg ingenomen. Zij vinden het vervelend, dat in alle plannen de ouderenwoningen naar de achterkant van hel complex worden verwezen. Het front aan het Veerplein is bestemd voor winkels en de nieuwe vestiging van de bibliotheek. Na de 'democratische ronde* laat vanavond de politiek zijn licht schij nen over de drie bouwplannen. De commissies voor stadsontwikke ling, sociaal-cultureel werk en de gemeentebibliotheek krijgen om half acht in de raadszaal de maquettes te zien. Aan de hand van alle adviezen nemen burgemeester en wethouders binnen een maand een besluit. Vïaardingen PvdA, D66 en klein links in Vïaar dingen hebben overeenstemming bereikt over een beleidsprogramma voor de komende vier jaar. Zij gaan nu proberen voor dat programma steun te vin den bij CDA of WD, want gedrieën vormen zij een minderheid in de gemeenteraad. Uitgangspunt bij de gesprekken is het verkiezings program van de PvdA geweest. Daar zijn, op aan drang van klein links, een paar aanvullingen op ge pleegd. Zo zijr> er aparte hoofdstukken geschreven over beleid om discriminatie en fascisme te bestrij den en over het vredes- en veiligheidsbeleid, „Ik denk dat met name het WD-programma aankno pingspunten biedt om op basis van dit akkoord tot overeenstemming te komen," aldus PvdA-onder- handelaar Kees van der Windt, De combinatie SGP/RPF/GPV acht de kans op steun voor het linkse akkoord gering en heeft de politieke partijen opgeroepen 'wilde politieke tafe relen* te voorkomen. „Er kan noch een links, noch een rechts college worden gevormd. Wij doen een dringend beroep op alle constructieve partijen het uiterste te doen om tot een oplossing te komen". De kleine rechtse partijen doen twee voorstellen, beide voor een college van PvdA, CDA en WD. PvdA en CDA zouden twee wethouders moeten le veren, de WD één. Maar om uit de impasse te ko men zou volgens Rien Lensvelt en Cor de Jonge ook overwogen kunnen worden een extra wethou der te kiezen. Dat zou dan een PvdA'er moeten rijn. Vïaardingen Ten minste twee mannen van ongeveer dertig jaar oud hebben gister middag op brutale wij ze een gewapende overval gepleegd in een pand aan de As terstraat. De daders gingen er met een groot geldbedrag van door. De precieze buit is nog niet bekend. Rond vier uur belde een van de overvallers aan en deed zich voor als een ambtenaar van de PTT. Op dat moment was alleen een loodgieter in het huis aan het werk. Deze werd door het tweetal over meesterd en in de badkamer opgesloten. De daders, die het voorzien hadden op de inhoud van een brandkast die in het huis stond, verrasten ook de be woonster toen deze even la ter thuiskwam. Hetzelfde de den zij kort daarna met twee bezoekers, die eveneens wer den opgesloten en vastge bonden. Daar de vrouw geen sleutel van de safe had. be sloten de daders de komst van de bewoner af te wach ten. Toen dit naar hun zin te lang duurde, bedreigden de da ders de bewoonster, die geen sleutel van de safe had, met vuurwapens. Zij vertelde dat i er geld in haar tas zat, waar na het tweetal er met de in houd verdween en er vol gens buurtbewoners in een auto vandoor ging. Maassluis Burgemeester Hans van Es van de gemeente Maas sluis heeft geweigerd milieuza ken in zijn portefeuïllesop te ne men. De drie grote partijen (CDA, VVD en PvdA) hadden daarop tijdens de college-onder- handelingen aangedrongen, maar de eerste man van de stad voelde er niets voor om de nieuw te vormen commissie milieu on der zijn hoede te nemen. „De burgemeester heetteen prin cipieel standpunt ingenomen", aldus Robert Punt, onderhande laar namens de PvdA. „Hij vindt dat een politiek beladen porte feuille ook beheerd moet worden door een politieke man of vromv. Zo iemand kan immers ter ver antwoording worden geroepen". Milieuzaken blijft voor de ko mende vier jaar een CDA-zaak. Tot ongenoegen van wethouder Izaak van der Knaap, die liever geen koppeling van financiën en milieu wilde. „Ik ben geen voor stander van die koppeling en ik begrijp ook niet dat de andere partijen dat wel accepteren. Aan de ene kant moet ik de milieuza ken in de gaten houden en er over beslissen, maar aan de ande re kant moet ik ook direct het fi nanciële plaatje maken. Die com binatie vind ik niet goed", aldus Van der Knaap. Toch heeft het CDA nooit over wogen om de portefeuille milieu zaken definitief af te stoten. Frac tievoorzitter Leo Speel: „We heb ben ons altijd op het standpunt gesteld, als niemand het wil, dan doen wij het wel. Geen pro bleem". Van der Knaap bitter: „Ik maak het karwei dan wel weer af. Van der Knaap zal het allemaal wel weer oplossen, ik ga mijn verantwoordelijkheid niet uit de weg". John Scheerstra (VVD) vindt het niet meer dan logisch dat milieu zaken bij het CDA blijft „Het CDA heeft immers in de Steen- dijkpolder een forse winst ge boekt Dan moet het ook de ver antwoordelijkheid op zich ne men. Toen de burgemeester niet wilde, was het logisch dat het CDA die taak op zich nam".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1