m tpl3« i n m lifci *UD i1 -■ is 1IABB16S OAEBIAD SSHMDAMSGffi COURANT NKUWE WATERWEG COURANT 'Krijg je subsidie, gaat ogb omhoog' Motie 'Maak Maassluis populair' weggestemd MaHMSm8 'Waarom personeel toch bij Hafkamp?' Leerlingen mimen op issmsmmwmm&m&Mmmmm kr-ME Populier kan fijn babbelen Brand door vullen van aansteker Kordate caissière Eurowonmgen mikt op Hoek van Holland IEDEREEN KAN WETHOUDER WORDEN ■stf.'iï.%:L -ïi éÈÊmï£~'' ÉÉÉtÖi Nico Haak op Molendag Met accordeon naar Innsbruck Raad van State wijst bezwaar middenstand af SlSt!iSMMfMëzS Tas gestolen Dief wekt echtpaar CONTACTLENZEN Extended wear VRIJDAG 25 APRIL 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen, Postbus 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. Bommelbuurt denkt door: Schiedam Piet Ouwerkerk had het slim gezien. Leuk dat de gemeente straks subsi die geeft aan bewoners, die hun eigen huis opknappen, redeneerde hij, maar een jaar later komen de ambtenaren nog eens langs in de wijk, dan zien zij dat alles er beter uitziet. En dat vliegt de onroerend-goedbe- lasting omhoog. „En zo haalt de gemeente de subsidiecenten mooi terug!" Tachtig mensen zaten woensdagavond in de zaal van het Zuiderkwartier, waar projectleider Jan Goed toe lichtte hoe het met de stadsvernieuwing in de Gorzen verdergaat Speciaal ging het over de Den Bommelse- straat, Rïdderkerksestraat, Lekstraat, Middelhamisse- straaten een stukje Nieuwe Maasstraat Voor de omge ving-Bommel wordt de komende maanden een stap penplan gemaakt om te kijken wat er gesloopt gaat worden en water nog op te knappen valt Maar de opmerking, die Piet Ouwerkerk plaatste, werd door de aanwezige ambtenaren eigenlijk niet af doende beantwoord. En voor veel aanwezigen uit de Bommelbuurt was dat juist het knelpunt Nog twee maal kwam het probleem aan de orde, dat woningver betering leidt tot hogere ogb. Zo heb je weinig aan sub sidie, meende men en met dat onbehaaglijke gevoel gingen de mensen ook naar huls. De informatieavond verliep stroef. Jan Goed was soms onverstaanbaar door een microfoon, waaruit ploffen kwamen alsof het buiten onweerde. En vaak waren de lettertjes op het lichtscherm te klein: wie achterin de zaal zat, kon er geen komma van lezen. De prijzenkast voorin de zaal en de feestelijke vlaggetjes boven het publiek zorgden voor een kneuterige atmosfeer en een oproep in de pauze voor volleybal sloeg ook al nergens op. Veel wijzer was men na afloop dan ook met. Het be langrijkste resultaat is, dat er namens elke straat enke le afgevaardigden komen die verder het overleg met de ambtenarij gaan voeren. Of er misschien voor de Lekstraat een aparte werkgroep kan worden ge vormd, was een idee waar Goed wel voor voelde. Sloop aan de Lekstraat, het zit er dik in en enkele aan- wezigen hadden er vreemd van opgekeken, dat een Vlaardingse huiseigenaar {Van den Burg, naar men zei) enkele tientallen van zijn pandjes in de Lekstraat en Rïdderkerksestraat te koop heeft aangeboden: voor liefst 85.000 gulden per huis. Trap daar niet in, was het advies dat de bewoners mee kregen. Enkele eigenaar/bewoners vroegen zich af, of zij nu wel moeten doorgaan met het opknappen van hun huis, als niet bekend is wat er met de Bommelbuurt gaat gebeuren. Niets doen leidt tot verpaupering, be aamde Jan Goed, maar hij vond het gevaarlijk om te zeggen: verbeter maar door. „Stel je voor dat je huis tussen twee slechte huurwoningen in staat. Dan heb je het opgeknapt en moet het toch weg..." Burgemeester Van Lier krijgt de eenjarige populier. Vlaardingen Die boom wordt netjes in de Broekpolder geplant, be loofde burgemeester Fred van Lier, nadat J.CJ. de Boer als adjunct consulent voor bos- en landschapsbouw hem een eenjarige populier had overhandigd. Staatsbosbeheer en de nationale populierencommis sie willen die boom onder de aandacht brengen, als ideale soort voor een produktiebos. Zo'n bos wil Vlaardingen in de Broekpolder aan planten. Van Lier had weieens horen verluiden, dat bomen met elkaar praten. „Als dat zo is hoort hij bij zijn soortgenoten in het bos. In de stad is zo'n populier maar verdwaald." Hij gaf de jonge boom meteen door aan J.G. Davïdse, hoofd van de plantsoenendienst. ,',De populier moet positief in de belangstelling worden gebracht", zei De Boer nog. „Er zijn mensen die het een lelijke boom vinden. _Maar die vergeten, dat de populier met twintig jaar pas in de puberteit is. Als hij 2estigjaar is, is het een mooie, volwassen boom." Geen succesje voor Wil van Dinter Maassluis Een laatste succesje was Wil van Dinter niet gegund. Het raadslid zag 'haar' motie, die erin voorzag het imago van het centrum van Maassluis op te poetsen, tijdens haar slotoptreden in de gemeenteraad met 12-10 struikelen. Op de valreep bracht het schei dende raadslid naar aanleiding van het verkeersreguleringsplan, Vlaardingen Het bijvullen van zijn benzineaansteker is een be woner van een pand aan de Luxemburgweg op een zwartge blakerde huiskamer komen te staan. Tijdens het vullen drukte de man per ongeluk de aansteker aan. De brandende benzine verspreidde zich over de salontafel. Ook het bankstel vloog in brand. De brandweer, die snel ter plekke was, kon niet voorkomen dat de woonkamer zware rookschade opliep. Schiedam Dank zij kordaat optreden van een caissière van groentewinkel Disvers is gister avond op de Broersvest een win keldief opgepakt. Hij had een greep in de kassa gedaan. Agenten zagen rond negen uur op de Broersvest een meisje in een geel schort en met een gele pet op achter een man aanhollen. Die man is vast een winkeldief, dachten de agenten, en zij zetten mede de achtervolging in. •Ter hoogte van de Lange Singel straat gaf de dief, een 25-jarige Rotterdammer, zijn vlucht op. Hij bleef staan en gaf de caissière het geld terug. De agenten namen de man mee naar het bureau en schreven een proces-verbaal. Hoek van Holand Eurowonin gen heeft een bouwplan ontwik keld voor 21 premie-A-koopwo- ningen en 20 vrije-sectorwonin- gen op de voormalige ijsbaan en -camping aan de Mercatorweg, Vooruitlopend op de wijziging van het bestemmingsplan wil de j gemeente de bouw via het nemen van een voorbereidingsbesluit mogelijk maken. Het besluit .'maakt het tevens mogelijk, dat "bestaande woningen op de voor malige ijsbaan kunnen worden uitgebreid met bijvoorbeeld een l garage. dat gisteravond werd vastgesteld, namens de CDA-fractie het voor stel op tafel een strijdwijze te ont werpen om het hart van Maas sluis aantrekkelijker en populair der te maken onder de bevol- king. Hiervoor en voor de financiering ervan zou het college van B en W met suggesties moeten komen en eventuele initiatieven moeten ondersteunen. Tevens stelde ze voor een overleg ie starten tussen gemeente,, winkeliers, consu mentenorganisaties en bewoners van de Maassluise binnenstad. Zij en haar fractie werden hierin gesteund door PSP/PPR, D66 en GPV. Met name vanuit de hoek van PPR-fractieleider Jaap van der Griend, eveneens voor het laatst 'in functie', klonk veel bij val. Zowel B en W als de PvdA en de VVD zag de noodzaak van de motie echter totaal niet in. VVD- er John Scheerstra merkte slechts op dat de schrijfster ervan een mooi handschrift bezat. Wet houder Mees Du imeiaar, ook ai afscheid nemend, voorzag de mo tie zelfs van het predikaat 'een open deur intrappen'. „We ko men regelmatig met plannen om de binnenstad aantrekkelijker te maken en overleg hierover met de winkeliers is er ook op gezette tijden. Niets nieuws dus. Boven dien is het niet de taak van de ge meente alleen om te zoeken naar mogelijkheden dergelijke plan nen te financieren, maar ook van de middenstand". Zijn mening werd gedeeld door collega-wet houder Izaak van dei;Knaap. Jaap van der Griend gaf te ken nen dat hij de regelmaat van de van collegezijde ingediende plan nen ver te zoeken vond. „Ik ben verdrietig als ik zie dat tijdens mijn twaalfjarig raadslidmaat schap andere moties wel zijn aan genomen, waar duidelijk minder behoefte aan bestond", voegde hij daar nog aan toe. Over het verkeerscirculatieplan zelf bestonden nauwelijks proble men meer. Bij monde van voor zitter N. Pol, die een brief voor las, liet de Ondememersfederatie Maassluis weten content te zijn over het verkeersplan in de hui dige vorm, Wèl staan de onder nemers nog steeds kritisch tegen over de invoering van eenrich tingsverkeer zoals bijvoorbeeld op de Goudsteen, Deze maatregel wordt echter een jaar aangehouden om te zien of de noodzaak ervoor dan nog aan wezig is. Hierbij sloot de raad aan. Van verschillende kanten werd aan gedrongen bij de gefaseerde uit voering van het plan constant de vinger aan de pols te houden. Vlaardingen wacht 'wilde stemming af Vlaardingen Een 'wilde stemming* over de benoeming van wethouders is onverantwoord, zei PvdA'er George Wi- card gisteravond op een ledenvergade ring in de Lijndraai er. Toch komt het in Vlaardingen zo goed als zeker tot zo'n wilde stemming. De PvdA kan geen meerderheid vinden voor het programma dat met D66 en klein links is opgesteld. Een college met CDA én VVD werd door de leden van de PvdA opnieuw met kracht van de hand gewezen. Dc onderhandelingen over een nieuw Vlaardings college zitten niet vast: er wordt na gisteravond helemaal niet meer onderhan deld. De PvdA had zowel het CDA als de VVD uitgenodigd voor een gesprek. Met een van beide partijen willen de socialis ten wel een college vormen. Onaanvaardbaar „Dat is onwenselijk," antwoord den de christen-democraten. De VVD zei het nog sterken „On aanvaardbaar." Zij houden vast aan een afspiegelingscollege en gaan niet op de uitnodiging in. Bij wilde stemmingen kan elk raadslid door elk willekeurig an der raadslid kandidaat worden gesteld voor een wethouderspost. Zelfs één stem kan voldoende zijn voor de benoeming, die ver volgens drie dagen in beraad mag worden gehouden. „Zo'n stem ming is een kwestie van God ze- gene de greep," zei Wicard. Maar PvdA en VVD malen daar niet om. „Het kan nooit slecht uitpak ken. CDA en VVD zitten op één lijn," zegt Jan Bulva daarover. Positie Lijsttrekker IJsbrand van der Velden hield de leden voor, dat er geen reden is om nerveus te worden. „Daar is geen enkele aanleiding toe. Wat hebben wij te verliezen? Wilde stemmingen kunnen onze onderhandelings positie alleen maar sterker ma ken. Wij kunnen er alleen maar bij winnen, In de week na 29 april moet er toch een college worden gevormd." Van der Velden legde de schuld voor de gang van zaken volledig bij CDA en WD. „Die partijen hebben ook de verantwoordelijk heid om de stad bestuurbaar te houden, maar zij hebben nog he lemaal niets gedaan. CDA en. VVD hebben nog niet eens over een programma gesproken. Het enige wat die partijen doen is el kaar vasthouden." George Wicard vond, dat er dan in hemelsnaam maar over een af spiegelingscollege moest worden gepraat „De PvdA heeft ervoor te zorgen dat de stad bestuurbaar blijft. Wij mogen er geen rotzooit je van' maken." Hij werd bijna weggehoond. „Waarom zouden wij nou een stapje harder lopen dan de anderen," vond Van der Velden. En oud-raadslid Henk Krabben opperde, dat het hele maal niet zo erg zou zijn als de PvdA in de oppositie komt „Dan krijgen wij de vijf zetels, die wij bij de laatste verkiezingen heb ben gemist over vier jaar zeker wel." ■••VJ.V'issSS PvdA -a chterban vreest privatisering Schiedam „Waarom moet die meneer Hafkamp uitgerekend de post personele zaken krijgen, ter wijl iedereen toch weet dat de VVD privatisering van over heidsdiensten hoog in het vaan del heeft?" Alleen de nieuwe taken, die VVD-wethouder Hafkamp in het nieuwe college toebedeeld krijgt, gaven aanleiding tot wat kriti sche vragen van PvdA'ers op hun ledenvergadering, gister avond in wijkcentrum Nieuw- land. Zowel personele zaken als cultuur werd gezien als typisch socialistische posten en men vroeg zich af of de VVD geen ge noegen had genomen met dezelf de wethouderstaken als in het vorige college: welzijn, sport en recreatie en volksgezondheid. „De PvdA is oppermachtig in Schiedam", antwoordde fractie leider Gé Brouwer, „We hadden dus ook alle posten zelf kunnen bemannen, zij het met gedoog- steun van klein links. Maar dan was het een bestuurlijke chaos geworden". Volgens Brouwer wenste de WD een zekere 'hardheid' in de De drie PvdA-wet houders, Chris Zijdeveld, Hans van Kleef en Aad Wiegman, praten in de pauze met fractieleider Gé Brou wer (tweede van rechts). portefeuille en heeft de socialisti sche fractie daar geen moeite mee. „Daar komt nog bij dat Haf kamp een ervaren wethouder is en wij met twee nieuwe mensen in het college zitten", zei Brou wer. Dat is ook de reden waarom voor de VVD als coalitiepartner is gekozen, in plaats van het CDA. Volgens Brouwer was de college- vormïng in Schiedam een typisch geval van „kat in het bakkie, al leen hadden we twee katten en maar één bakkie". Voor de hoog nodige continuïteit in het college is voor de VVD gekozen. Brou wer kon de vrees van enkele par tijgenoten voor de liberale aan pak van met name personelsza- ken niet delen: „De VVD heeft genoeg realiteitszin om deze post naar behoren te vervullen, trou wens privatisering is helemaal geen vies woord, alleen als het ten koste van alles gaat" Leerlingen maken de omgeving van de Neil Armstrongschool schoon. Maassluis De leerlingen van de Nei! Armstrongschool en 't Hoeker- tje gaven het goede voorbeeld. Rond de school werd alles goed schoon gemaakt. Een actie op initiatief van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde, de gemeente Maassluis en de Vrouwen raad. Heel Maassluis wordt deze week onder handen genomen en de leer lingen van de twee basisscholen beten het spits af. Hoogtepunt moet de manifestatie van zaterdag worden. Padvinders van de Olave- en Pau- lusgroep nemen dan eerst de groenstrook tussen de Merellaan en de Nieuwe Waterweg onder handen en vertrekken daarna naar Maas sluis-Oost om eerst te gaan picknicken op het grasveld nabij de Willem Marislaan en daarna het terrein schoon te vegen. De actie blijft niet beperkt tot het schoonvegen van straten en gras veldjes. Lege batterijen en ander chemisch afval kunnen worden in geleverd by het gemeentedepot aan de Johan Evertsenlaan en bij de plantsoenendienst aan de Industrieweg 8. In het Gemeentemuseum is momenteel de expositie 'Natuur, een goe de buur' te bewonderen. Schiedam Nico Haak verzorgt tijdens de Schiedamse Molendag op zaterdag 24 mei een drie kwartier durend optreden op de Grote Markt. Het bordes van het oude stadhuis fungeert als podi um, waarop de zanger met zijn show het publiek vanaf 13.00 uur zal trachten te vermaken. Vlaardingen De Vlaardingse accordeonvereniging Harry van Wezel doet van 1 tot en met 5 mei in het Oostenrijkse Innsbruck mee aan een internationaal festi val voor accordeon- en mondhar monicaverenigingen. In totaal dingen daar 270 orkesten uit der tien Europese landen mee naar de prijzen. Vlaardingen Staatsraad mr.G. Veringa is zelf in Vlaardingen komen kijken. Wandelend over de Voorsf«at en het Plein Emaus kon hij zich de bezwaren van de winkeliers tegen de afsluiting wel voorstellen, maar hij heeft daarna ook laten uitrekenen wat het kost om alles terug te draaien. Veringa is niet over één nacht ijs gegaan. Gisteren kreeg Harry Dijkman, voorzitter van de Orga nisatie van Vlaardingse Onder nemers (OVO), de uitslag binnen. De Raad van State heeft het be zwaarschrift, dat de OVO, het Koopcentrum Vlaardingen en anderen hadden ingediend tegen het verkeersplan van de gemeen te Vlaardingen, afgewezen. „Zeer teleurstellend", vindt Dijk man, Hij had gehoopt dat de om streden afsluiting, waardoor en kele winkeliers al brodeloos zijn feraakt, veroordeeld zou worden oor de Raad van State. De OVO, het Koopcentrum en de bezwaar- makerule medestanders gaan zich er nu over buigen, of zij mis schien de rechter zullen inscha kelen, nu erop bestuurlijk gebied niets te winnen valt. Wethouder Bas Goudriaan was bijzonder ingenomen met de uit spraak. „Wij kunnen met ver trouwen de Kroon beroepen tege moet zien. Als er maar een spoor tje twijfel was geweest had de Raad van State de zaak geschorst. Dit is een heel belangrijke uit spraak. Het verkeerscirculatie plan kan verder worden uitge voerd." Schiedam Uit de gang van een* woning aan de Rietkraag in Schiedam-Noord is een bood schappentas gestolen. In die tas zat een portemonnee met hon derd gulden en wat persoonlijke papieren. De inbreker kwam binnen met behulp van een valse sleutel. Speel-o-theek Ikkie in clubhuis Oost mist sinds gisteren honderd- vijftig gulden en wat speelgoed De deur van het magazijn werd opengebroken. Schiedam Een insluiper heeft de afgelopen nacht in een woning aan de Potgieterstraat een echt paar uit de slaap gewekt. De man was met een valse sleutel binnen gekomen en had geld en cheques die hij kon vinden al in zijn zak gestoken. De bewoners werden wakker van het gerommel en za gen, toen zij de huiskamer betrad- den, een man staan. Die zette het op een lopen, en wist te ontko men. len/pomh^ contactlenzen Zuidplein Hoog 816 (winkelcentrum l/o Etektiorama) Tel. 010-819393 Een nieuwe contactlens die nog comfortabeler en beter is dan de bekende zachte lenzen. Laten 5x zoveel zuurstof door. Geen gewenningstijd. Zelfs 's nachts in te houden. Levensduur 2-3 )aar. Heeft u gevoelige ogen of problemen met uw lenzen dan kan tenspoint u deze nieuwe contactlen zen onder zeer gunstige condities aanbieden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1