HTÊRWEG 'Bedrij fsleiding voelt zich steeds sterker' Vetkuivenfeest in Goudsbloem Van Vierzen: 'Als ze zich maar kunnen handhaven. SPBRT Juvenilis ziet niet om in wrok Slechte start Holy en KS VV Van Kempen terug bij Windmill H. de Bie Afscheid van Ter Schie: eerst de sfeer, dan het diploma Van Hanegem Softbal Asvion Vlaardingen Jeu de boule Promotie SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad 29 apnl Inloop in Vrouwenhuis Vlaardingen Het Vlaardings Vrouwenhuis houdt tot en met 26 juni inloopavonden. Met uitzon dering van 8 mei (hemelvaarts dag) kunnen vrouwen elke don derdagavond vanaf acht uur in de Pieter Karei Drossaartstrart terecht om kennis te maken met het Vrouwenhuis. In verband met haar 25-jarig ambtsjubileum krijgt mevrouw H. de Bie-Haccou (47) op vrijdag 16 mei een receptie aangeboden van B en W van Schiedam. Zij is een kwarteeuw werkzaam in het onderwijs. Mevrouw De Bie geeft les op de openbare basisschool Het Startblok. Petry van Kempen: 'Eisen van de bonden waren altijd onhaal baar en onbetaalbaar'. DOOR A AD RIETVELD Vlaardingen Petry van Kempen is weer aan het werk bij de Vlaardingse kunstmestfabriek Windmill Holland. Alsof het de gewoonste zaak van de wereld was verwel komde het hoofd personeelsza ken hem, na een maand schor sing, met een handdruk. „De man die mij na die werkonder brekingen als een hond van het terrein had gestuurd deed opeens of er niets was gebeurd. Het één was voor mij even on begrijpelijk als het ander." Het leven van de 34-jarige Rot terdammer, lid van de onderne mingsraad van Windmill, heeft zijn gewone gang hernomen. Een paar weken stond hij in het mid delpunt van de belangstelling, vooral in vakbondskringen. PvdA-kopstukken als Max van den Berg en Wim Kok betuigden hun steun aan Van Kempen, die door Windmill met ontslag werd bedreigd. „Die verklaringen en de demonstratie van werkne mers voor het kantongerecht hebben de uitspraak zeker beïn vloed", denkt Van Kempen. Net als de Industriebond FNV ziet hij de weigering van kanton rechter mr.F.H. Piket om een ontslagvergunning te verlenen als een overwinning. Niet voor zichzelf, want: „Het ging niet om mijn persoontje, maar om het principe. Het principe dat men sen die voor hun belangen opko men niet zomaar ontslagen kun nen worden. Mijn ontslag zou heel erg demoraliserend hebben gewerkt op de andere kaderle den van de bond. Dit was een be langrijk stuk discussie over het stakingsrecht." Oproerkraaier De kunstmestfabriek wilde Petry van Kempen ontslaan, omdat hij gezien werd als de aanstichter van wilde stakingen, die in fe bruari de korrelfabt'iek twee keer een aantal uren plat legden. Maar wie Van Kempen ziet en hoort praten kan zich moeilijk voorstellen dat hij, zoals Wind mills raadsman mr. Meeter voor de kantonrechter aanvoerde, een oproerkraaier is. Een man met een zachte stem en vriendelijke, bruine ogen. Wel een uiterst ac tief lid van de Industriebond. Zo eentje die vaak voorop loopt bij acties. „Maar zo zijn er bij Wind mill nog een stuk of dertig." Maar zelfs binnen die vakbond is hij een buitenbeentje. „De bond is veel te gematigd", vindt hij. „Wil je de belangen van de werkne mer behartigen, en daar gaat het toch om, dan moetje aan de weg timmeren. Werkonderbrekingen zijn een goed middel om druk op de ketel te zetten. Daar gaat Windmill heus niet kapot aan. Maar er zijn veel mensen die al ach en wee beginnen te roepen als het woord 'demonstratie' valt Maar echt, met praten alleen kom je er niet." Van Kempen kan wel begrijpen dat het bedrijf hem liever kwijt dan rijk is. „Natuurlijk, ik loop wel altijd voorop en zulke men sen zijn ze liever kwijt dan rijk." Maar dat hij de wilde stakingen in februari op touw zou hebben gezet is pertinent onwaar, zegt hij. „Er was onrust over een nieuw functie-waarderingssys- tëem. Het is niet zo dat ik geroe pen heb: en nou gaan wij staken. De mensen kwamen naar mij toe en vroegen: wat moeten wij doen? Op een personeelsvergade ring is toen besloten de directie een ultimatum voor te leggen." Werkvloer De poging om hem te ontslaan toont volgens Van Kempen aan, dat de directie niet weet hoe het er op de werkvloer aan toe gaat „Die denkt dat er een paar op roerkraaiers lopen die maar met de vingers hoeven te knippen om de boe! stil te leggen. Dat is niet zo. Er moet echt onvrede zijn wil er een actie kunnen groeien." Die onvrede was er. De operators van de korrelfabriek waren bang, dat het nieuwe systeem van functiewaardering ongunstig voor hen zou uitpakken. Zij leg den het werk neer. Volgens kan tonrechter mr. Piket waren zij daarmee te vroeg. De onderhan delingen in de ondernemings raad waren nog gaande. „Dat is zo", geeft Van Kempen toe. „De OR was ermee bezig, maar dat duurde al zo lang. Wij waren al zo vaak aan het lijntje gehouden. Misschien had de OR nog wel een jaartje zitten aan modderen en dan is de aetiebe- reïdheid weg. Die kun je geen jaar vasthouden; je moet het ijzer smeden als het heet is. Op de af deling worden de acties nog steeds gezien als een succes: wij hebben voor een groot deel ge kregen wat wij hebben wilden." Verleden De directie is door de uitspraak van de kantonrechter weer netjes op zijn plaats gezet, vindt Van Kempen. „Ik liep als woordvoer der voor het personeel nogal in the picture bij die acties. Toen moeten zij gedacht hebben: nou gaat ie in de fout. De directie heeft er allemaal zaken uit het verleden bijgesleept om voldoen de gronden voor het ontslag te krijgen. Dat ik met mijn voeten op tafel de krant had zitten lezen, bijvoorbeeld. Heel knullig alle maal." De kaderleden van de vakbond hebben het volgens Van Kempen al moeilijk genoeg bij Windmill. „De bedrijfsleiding voelt zich door de werkloosheid steeds ster ker. Die mensen hebben jaren moeten aanzien, dat onze eisen werden ingewilligd. Die denken: nu zijn wij aan de beurt. Dat zal bij alle bedrijven wel zo zijn. Ka derleden worden in de gaten ge houden." Maar Van Kempen is niet van plan onder druk van die tegen werking zijn werk voor de vak bond op een lager pitje te zetten. Hij vindt dat ook de bedrijfslei ding de bonden wat dank is ver schuldigd. „Aan de strijd van de bond hebben zij hun vakantieda gen en hun hoge loon te danken. Er is van werkgeverszijde nooit sprake geweest van liefdadig heid. Alle eisen van bonden wa ren altijd onhaalbaar en onbe taalbaar." „Als Petry van Kempen terug komt op het bedrijf wordt de Windmill veroordeelt tot een reeks van wilde stakingen", voorspelde mr. Meeter voor de kantonrechter. Volgens het ka derlid is dat pure onzin. „Er komt geen actie meer of minder door die uitspraak. Als de directie van daag besluit om de kerstgratifica tie af te schaffen ligt het bedrijf morgen plat. Daar is geen oproer kraaier voor nodig." Schiedam Liefhebbers van rock roll kunnen op zater dag 3 mei in muziekcafé Goudsbloem htm hart opha len. Vanaf acht uur 'savonds begint op de Noord vest een feest dat draait om deze mu zieksoort uit de jaren veertig en vijftig. Het duo Bob Bert en óe groep Juke Box Jive staan garant voor bekende rock roll-klanken van on der anderen Gene Vincent en Ronnie Brunei. Mannelijke bezoekers worden venvacht met het nodige vet in het haar; dames met petti coat en de welbekende suiker spin. Er worden prijzen uitge reikt voor de mooiste vetkuif en het meest swingende roek roll-koppel. Kaarten voor het feest, dat tot ongeveer 04.00 uur zal duren, zijn vanaf deze week te ver krijgen bij het VW-kantoor op de Buitenhavenweg en aan de bar van de Goudsbloem. Ze kosten vijftien gulden per stuk. Ter Schie-directeur N. van Vierzen: 'Juist die probleemleerlingen roepen nu: hé, meneer, hebbie efl©?- DOOR KOR KEGEL Schiedam Zijn zoon zit op een andere school, de havo; een héél ander soort onderwijs. „Ze weten daar niet eens wat zijn hobby's zijn, wat er in die jongen leeft. Belangstelling voor elkaar? Ho maar. Het is puur stofgericht: kennis erin pompen, daar gaat het om. Hij heeft pas een kaako- peratie gehad, zit met zó'n toeter in de klas... Er wordt niet eens ge ïnformeerd! Ze vragen niet eens hoe het met hem gaat. Nou, dat kan op onze school niet voorko men, Dat is hier ondenkbaar." Nee, niet dat havo's slecht zijn, dal bedoelt Nico van Vierzen niet. Maar het stoort hem wel eens dat mensen zo op lager be roepsonderwijs neerkijken, ter wijl déar nu juist het accent wordt gelegd op menselijke waardigheden als samenwer king, onderling vertrouwen, res pect voor elkaar en misschien geldt dat niet overal voor het lbo, maar in ieder geval wel voor de school van Van Vierzen, Het klinkt aannemelijk, als Van Vierzen dat zegt In de tijd, dat hij directeur was van scholenge- meenschapTer Schie, hebben wij elkaar een paar keer gesproken en telkens viel het op hoe en thousiast die man praat over zijn collega's en over zijn leerlingen. Steeds bleek hij hen goed te ken nen. Van persoonlijke achter gronden toonde hij zich op de hoogte. Hij demonstreerde moei teloos een stimulerend talent Een kei! Maar ja, hij gaat weg. Bols „Ik zit nu twintig jaar in dit ge bouw", zegt hij, terwijl elders in de directiekamer Hen van de Woerd zich inwerkt om hem op te volgen. „Ik ben nu 42, er ligt nog een stuk arbeidzaam leven voor mij. Ik was toe aan iets nieuws, iets verfrissends, niet om de carrière want dat soort dingen loopt op een gegeven moment af. Ik vind dat ik het toch al aardig getroffen heb, begonnen als tim mermannetje." Hij is van Rotterdamse ouders, werd geboren in Hoensbroek. Nederlands hervormd opgevoed in het roomse Limburgse. „In die tijd was het daar nog zo, dat je voor ketter werd uitgescholden." Hij volgde de technische school, zag Cornells Verolme op tv en dacht: die werf mikt op de hele wereld. Zelf had hij een broer en een zus die naar Canada waren gegaan. „Het reizen kriebelde ook bij mij. Ik solliciteerde bij Verolme en werd geselecteerd voor een project in Mexico. Toen ik uit dienst kwam, was het pro ject onderuitgehaald. Ik dacht: dan moet ik heel iets anders." Het werd het onderwijs. Op de technische school aan de Mgr. Nolenslaan had de jonge, onbe voegde leraar houtbewerking vooral grote steun aan collega Kuen, de 'schoolvader', een vak man die ook nu hij in de vut is nog graag op school klusjes doet Van Vierzen omschrijft de sfeer op school als zalig; koddig woord vooreen ketter. Hij gaat werken bij de Bedrijfsge zondheidsdienst voor de Bouw in Amsterdam. Zijn huurhuis in Schiedam komt leeg, hij heeft een huis gekocht in Nieuw-Ven- nep. Opnieuw dichtbij Bols. Im mers, het schoolgebouw aan de Mgr. Nolenslaan in Schiedam staat aan de voet van de Bols-silo. Vanmiddag viert Van Vierzen zijn afscheid. Om half vijf begint de receptie. Respect Boven het bureau, dat hij nog moet opruimen, hangt een trouwfoto. Niet van hemzelf, maar van een jongen die er vroe ger op school zat „Dat was echt wat ze noemen een probleem leerling. Maar het grappige is: juist met die jongens, met wie wij zoveel moeite hadden, is een band ontstaan. Al zitten ze jaren niet meer op school, op een gege ven moment staat er één die zegt: hé, meneer, hebbie effe? Praten ze een kwartiertje bij: dat rij ge trouwd zijn, dat hun vrouw in verwachting is. Dat soort dingen. Ik vind dat belangrijk." „Weetje, hei is niet doenlijk om in vier jaar tijd vaklui af te leve ren: wel jongelui die een eind in die richting denken. Als het ons nu lukt ze daarbij ook nog iets mee te geven waar zij in hun per-, soonlijke structuur iets aan heb ben, dat inhoudelijke waardoor kansarme kinderen zich toch re delijk kunnen handhaven in de maatschappij, dan 2eg ik: dat di ploma is niet het belangrijkst. Maar de harmonie met elkaar, met zichzelf. Het respect voor el kaar,. en dat gaat veel verder dan de leraar tutoyeren. Ik hoor vaak van mijn collega's, dat zij zeggen: kijk, voor die leerlingen heb ik nou respect. En zo hoort het, dal het respect wederzijds is." Van Vierzen onderstreept dat de sfeer prioriteit heeft, omdat als die goed is, de kinderen ook beter de lesstof zullen assimileren. „Je hoort wel eens over wat ze in Schiedam de Wibautgang noe men, of de Slachthuisbuurtgang. Daar hebben wij nooit last van gehad. Meestal zijn het jongeren, die gewoon schrééuwen om aan dacht. Nou, gééf ze die dan, laat hen met in de kou staan." Aanslag En dan komt Van Vierzen op de belangrijkste reden voor zijn ver trek. Nadat hij heeft uiteengezet welke belangrijke sociale positie het lager beroepsonderwijs in neemt (tevreden is hij dan ook hoe soepel de fusie tussen de technische school Schiedam Omstreken en de huidhoud en- nijverheidsschool Hargahof tot stand kwam, resulterend in Ter Schie), klinkt het verwijtend: „Ik heb het gevoel dat het lbo door de politiek afgeschreven is. Ik heb grote onvrede met de re gelgeving in het onderwijs. Fi nancieel komen wij klem te zit ten. De grootte van de klassen! De veiligheid, die minder m het oog wordt gehouden. De maat schappelijke begeleiding, die ex tra nodig is op een school waar kinderen het vooral van hun ma nuele vaardigheden moeten héb ben. Ik zeg: daar wordt geen re kening mee gehouden. Er wordt een aanslag op het lbo gepleegd. Dat stelt mij teleur. En het is niet alleen de regelgever die zo op treedt Het maatschappelijk beeld is ook nog altijd van: ik stuur mijn kind maar liever naar de mavo, dat is tenminste nog iets. Heel jammer." Vlaardingen Zowel Holy ais KSVV'71 startte de tenniscompetitie met een nederlaag. Voor het Vlaardingse kwartet bleek favoriet Strokei te sterk, terwijl de Schiedammers zich verkeken op Dash 2. Strokei—Holy 6-2 Van de vier singles slaagde al leen Caroline Vis er in te winnen. In drie sets be dwong ze Celleke Tolhoek (7-6, 3-6, 6-2). Daarvoor hadden Harold van Strijen en Stephan Veldhoven het onderspit gedolven tegen respectievelijk Jeroen Schuurs (8-7.0-6) en S.E egtemeijer (3-6.5-7), waar door, na de nederlaag van Annemane Smalt tegen Anneloes Schothorst (1-6, 6-0,1-6), de dubbelpartij- en begonnen meteen 3-1 achterstand. Zowel de heren als de dames waren niet in staat het tij te doen keren. Van Strijen en Veldhoven konden na twee sets het gravel verlaten (2-6,1-6), terwijl de dames Vis en Smalt hun verlies een set langer wis ten uit te stellen (2-6,6-2,3-6). Daardoor was het 5-1 geworden en de wedstrijd gestreden. Caroline Vis en Harold van Strijen schreven het gemengd dub bel nog op hun naam, maar dat was slechts voor de statistieken van belang. Dash 2—KSW715-3 KSVV begon zwak, doordat de beide heren single-partijen verloren gingen. Just Palm kon het niet bolwerken tegen Jan-Willem Dop (5-7, 6-1. 3-6), terwijl Edward van de Torre in twee seis werd verslagen door Michel De vilé (2-6,4? 6). Lucienne Sigmond en Marijke Ruiterman zorg den in hun enkel partijen voor evenwicht. Sigmond versloeg Julia van Noord (6-3, 6-1); Ruiterman ri^ kende af met B. Schade (6-4,6-3). In de beide dubbelpartijen was er geen succes weg1 gelegd voor KSVV. De heren moesten in het koppel Loek Terhorst/Devilé de meerdere erkennen (33>, 4-6), terwijl de dames door het duo Van NoordC- /Schade terecht werden gewezen (2-6, 2-6). Just Palm en Lucienne Sigmond schreven het gemengd dubbel tegen Terhoret en Van Noord gemakkelijk op hun naam (6-2. 6-1). waardoor de confrontatie tussen de tweetallen Van de Torre/Ruiterman en Devil/Schade voor de beslissing moest zorgen. De eerste set werd met 0-6 verloren, maar de twecdè werd oen prooi voor de Schiedammers (6-3). De spanning steeg ten top toen in de beslissende set een tie-break noodzakelijk bieek om de winnaar aan te wijzen. Na vier matchpoints te hebben ver speeld. trok KSVV uiteindelijk aan het kortste eind) waardoor de eerste nederlaag in deze competitie een feit was. DOOR DONALD BAX Schiedam Als er iets is, dat het bestuur van Juventus persé niet wil doen, dan is dat omzien in wrok. Alle trai nersperikelen ten spijt, alsmede een gebrek aan kwali teit binnen het eerste herenteam, gelooft voorzitter Peter Snel heilig in een wat vrolijker toekomst voor de Schie- damse basketbalvereniging. Een groei van tachtig naar honderd tien leden in de voorbije maanden onderstreept die visie. „Een teken dat de club leeft", zegt Snel. De praeses heeft het zelfs over een positief verlopen jaargang als het totaalbeeld van de ver eniging ter sprake komt. „Het clubhuis begint te leven. Je kunt goed merken dat we nu een vast honk hebben", is Snel blij met de accommodatie in Sehiedam-Oost. „De jeugd komt zelfs kijken als ze zelf niet spelen. Bovendien houdt iedereen zich meer aan de ta ken en kan men niet, dan zoekt men zelf voor een ver vanger." Volgens Snel is dat te danken aan de lijn die ruim twee jaar geleden werd uitgezet en die in tal van bijeenkomsten cen traal werd gesteld. Snel: „We hebben een enquete gehouden om de belangstelling te peilen, over speeldagen, activiteiten, of er mensen zijn die iets wil len doen voor de club. We zijn nu bezig een jeugdplan op te stellen, zodat we over vijf, zes jaar met onze eerste teams weer goed zitten. Dat betekent wel dat we voor die jongeren goede begeleiding moeten zien te vinden." Aandacht De aandacht voor de twee standaardteams, dames 1 en heren 1, wordt beslist niet naar de achtergrond verdre ven. De damesselectie, waar John van de Bosch al snel het bewind overnam van de Joe- goslaag Sinisa Raslovac, hand haafde zich moeiteloos in de tweede klasse van het rayon. De mannelijke tak, waar de samenwerking met de Ameri kaanse coach Mare Gresham eveneens verre van optimaal was, eindigde onder aan de ladder en mag in de tweede klasse van de kern Rotterdam blijven door een gewijzigde competitie-opzet volgend jaar. Het bestuur van Juventus heeft daarom met opzet het ac cent naar de jeugd verlegd. Via zogenaamde naschoolse activiteiten, gesteund door de landelijke bond, is er gewerkt aan ledenwerving, maar de kinderen die kwamen hadden of een turnpakje (meisjes) of een voetbalbroekje (jongens) aan, zodat zij hun interesse ei genlijk al hadden bepaald. „We proberen die stimulering door te drukken", aldus Snel. „Er voor zorgen dat de club leeft, dat de kantine geld ople vert. Om die reden hebben we zelf maar het werk van de ac- tiviteilencom missie overgeno men." 0 en O Een ander hoofdstuk vormt de aanwas van leden die afkom stig zijn van het over enkele maanden op te heffen O en O uit Rotterdam. De verwach ting is, dat Juvenius on gever veertig nieuwe leden rijker wordt, al gaat het in dit geval meer om de kwantiteit dan om de kwaliteit. In totaal komen vijf teams over. Om de inte gratie beter te laten verlopen, heeft Juventus voor 15 juni een onderling toernooi uitge schreven, zodat men elkaar beter leert kennen en even- nj»>el ook basketbal technisch schifting kan maken. De mogelijkheid-dat Juventus en O en O (Ontspanning en Ontwikkeling) zelfs een fusie aangaan, is niet uitgesloten. Dat heeft te maken met het niveau dat de teams van O en O in dat geval meebrengen naar Schiedam en dat verloren zou gaan als O en O simpel en alleen zou worden opgeheven. De besturen van beide clubs buigen zich de komende maanden nog diverse keren over deze problematiek, omdat Juventus blij is met deze toe loop, maar tegelijkertijd het ei gen karakter wenst te behou den. Jolanda Quadt en Peter Snel...'Juventus leeft'..- Schiedam Oud-internatio nal Willem van Hanegem verricht morgenmiddag om vijf uur de aftrap van .de kampioenswedstrijd SFC— SCO'63. De Schiedamse vier deklasser, die bij winst de titel verovert, heeft teveijs een drumband ingehuurd om het spektakel op Thurle- de nog meer te vergroten. Als SFC inderdaad de kroon "op het werk zet, volgt aan sluitend in de kantine een open huis. Schiedam Aansluitend op het voetbaltoernooi voor veteranen, dat morgen, koninginnedag, bij het Schiedamse GSS wordt ge houden heeft een demonstratie- wedstrijd softbal plaats. Vanaf vier uur komt een Rotterdams se lectieteam uit tegen een ploeg van in West-Europa gelegerde Amerikanen. GSS is dn jaar ge start met een softbalafdeling en hoopt via deze demonstratiewed strijd nog meer leden te interesse ren. Schiedam De Schiedamse hockeyvereniging Asvion zet zaterdag 17 mei met een offi cie Je receptie het vijftigjarig bestaan luister bij. Deze bij eenkomst wordt tussen 15 .en 17 uur gehouden in het club gebouw Abtsweidc op spórl- park Thurlede. Vlaardingen Met de bouw van nieuwe kleedgelegenheid voor de korfbalvereniging Vlaardingen wordt dinsdag ,6 mei een begin gemaakt. Op het complex aan de Willem de ZwijgerJaan in de wijk Holy slaat sponsor H. Gonlag 's mid dags om half vier de eerste paal. Vlaardingen De jeu de bou- 1 es-club Vlaardingen houdt morgen op het terrein van de voetbalvereniging Fortuna VI (Marathonweg) een kennisma- kings toernooi. Er wordt om tien uur "s ochtends begonnen en de deelneming is gratis. Herman Leijendekkers en Ria Brouwer verstrekken onder telefoon nummer 010-7071Q2 verdere informatie. Vlaardingen De zwemploeg van het zestigjarige VZC is in het 'eigen' Koïpabad gepromo veerd naar de B-ec>mpetitie van de KNZB. Gouden me dailles waren er voor Wilma van Hofwegen (100 m vrij in 1,01.6) en Marion van Irsen, Diana Korb en Karin Stein. DINSDAG 29 APRIL Voetbal: Vlaardings Kampioenschap: 18.45 SatellietZwaluwen VI, 18.45 TSB—CION; Wielrennen: 18.45 Ken- nismaklngs toertocht TC Rijnmond vanal Schiedamse wielerbaan in sportpark Harga. WOENSDAG 30 APRIL Voetbal: 14.30 PPSC—ASWH, 17.00 DSVP—Excelsior M. 17.00 SFC— SCO'63. 19.00 WK—GOZ. 19.00 SVDPW (zo>— Dilettant, 19.00 De mos—vierpoiders, 19.00 SC Zuid Schiedamse Boys. 19.00 Bolnes MSV'71, 19.00 Eureka—DRZ: Honk bal: 14.30 Holy—Schiedam, 14.30 GophersICL Atphians: Damosoft- bal: 17.00 Onze Gezellen—Schiedam; Korfbal: 14.00 De Bermen—Vlaardin gen; Hockey: 14.45 AlecioEver green (h). 16.00 Evergreen—DSHC <d); Jeu de boule: 10.00 Toemó'oi Vlaardingen op terrein voetbalverent- ging Fortuna VI aan de Marathonweg. DONDERDAG 1 MEI Voetbal: 19.30 SW— PEC Zwolle,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2