Kapitale beloning voor tips overval 'Onervaren en onbetrouwbaar' Ronald van Beest: buiten de prijzen Rood overheerst in Passage Amusante viering 1 mei in Maassluis lAUHBS UAEBIAD 1 SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG CBORJWT Binnen acht weken aanvraag subsidie voor renovatie woningen na akkoord Kan en Kam Woudstra blijft aan Oranje-surprise PatentRekening Kok-karavaan doet dinsdag Waterweg aan Boeren varen wel bij zuivelstaking Manda Kapil over Jan Storm Amerikaanse jazz in Schiedams café as Autokrakers aangehouden EN TOCH 'N HOGE RENTE verenigde spaarbank ramos Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229. 352066, 350557 - sportredactie: 345209. VRIJDAG 2 MEI 1986 KVK Vlaardingen Degene die op maandagmiddag 21 april rond vier uur door de Asterstraat in Vlaardingen liep kan een flinke som geld ver dienen. Uit de woning van een vleesgrossier stalen twee gewapende overvallers die middag een tas met een groot geldbedrag. De han delaar heeft 25.000 gulden plus de helft van de terug gevonden buit uitgeloofd, voor tips die leiden tot aan houding van de daders. recherche-onderzoek heeft, geeft inspecteur Van der Zee toe, tot dusver wei nig opgeleverd. De getuigen zijn een loodgieter die in het huis aan het werk was, de vrouw van de vleeshande laar en twee "bezoekers die toevallig langskwamen. Zij werden door de overvallers gekneveld en opgesloten. De overvallers slaagden er niet in de safe te openen, maar in de tas van de vrouw, waarmee zij zich uiteindelijk tevreden stelden, moet ge zien de vorstelijke beloning ook veel geld hebben geze ten. Het precieze bedrag weet de politie nog steeds niet Een buurtonderzoek leverde weinig aanwijzingen op. „Wij hebben wat signale menten gekregen", aldus Van der Zee. „Maar die zijn zo vaag, daar gaan er hon derdvijftig van in een do zijn." De Vlaardmgse advocaat mr. Harff, aan wie blijkens een advertentie in een groot lan delijk ochtendblad de tips kunnen worden doorgege- - ven, weet dat het onderzoek door de recherche nog loopt „Maar de politie heeft slechts beperkte middelen. Boven dien, zo'n oproep moet je doen kort nadat de overval heeft plaatsgevonden." Harff heeft wel een beetje gelijk, als hij zegt dat de mid delen van de politie beperkt zijn, vindt Van der Zee. „Wij loven in dit geval zeker geen beloning uit Er is alleen ma teriele schade. Voor wij tips gaan belonen moet er meer gebeurd zijn." Van der Zee heeft overigens geen enkel bezwaar tegen de actie. „Dit soort dingen zie je meer en meer. Maar meestal wordt er slechts tien procent van de buit uitgeloofd." Maassluis Ronald van Beest haalde het net niet. De laatste hinder nis naar een optreden in de Playback-show van Hennie Huisman was toch te zwaar. In een uitverkochte sporthal De Buitenhof in Delft ein digde de imitator van Herman Brood op een vierde plaats. In totaal de den 15 kandidaten mee. „Normaal gesproken is een vierde plaats voldoende om op televisie te komen. Dit jaar hebben ze echter de spelregels gewijzigd en gaan al leen de eerste drie van iedere finale over." Ronald van Beest is echter nauwelijks teleurgesteld. „Natuurlijk had Ik het leuk gevonden, maar ik treur niet. De sporthal was afgeladen, bomvol en mijn optreden was een gigantisch succes. Hennie Huisman moest vreselijk lachen, drumde als een waanzinnige mee en een vier de plaats is toch ook prachtig. Het ging mij om het meedoen, niet om te winnen." Sint Jozef is uit impasse Han van der Horst krijgt bijval van twee volksdanseressen. SchiedamDe Rode Valken van Guus Klepke gingen met de pet rond 'om te voorkomen dat links Schiedam failliet gaat'. Och, zo duur leek de 1 mei-viering in Pas sage toch niet Het was dan ook een grapje van presenta tor Han van der Horst Hij haalde er graag wat senti ment bij, omdat ook vroeger arbeiders dubbeltjes en kwartjes ophaalden voor het socialisme. En de Dag van de Arbeid: dat is voor socialisten tegen woordig in toenemende mate, dat merkte je ook in Passage wat koninginnedag voor Oranjeklanten is. Bood over heerste gisteravond in het Schiedamse theater: het gordijn was rood, de rozen waren rood, de trui van wethouder Zijde veld was knatroordKlepke's Valken met die pet alleen in naam. De Schiedamse Dag van de Arbeid kende uiteenlopende thema's. Het accent lag op de vredespolitiek (anti-kernbewapenlg, anti fascisme), afgewisseld rnet cabaret en andere folklore zoals eerder op de dag het hijsen van de (rode) vlag op de Grote Markt. Het was gezellig vol in Passage. Henk Oedairam hield m een gemoe delijke sfeer een toespraakje. („Geef minderheden een duwtje in de rug om de achterstand op te heffen") En toen hij bij kritiek op de Centrumpartij was aangekomen, stond Jean Gxoeneveld op uit het publiek en scandeerde hij: „Sta op. Zeg: CP, neen!" Applaus viel Jean Groeneveld ten deel. Solidariteit werd vervolgens be tuigd met de stakers die een 36-urige werkweek willen en er volg de een oproep voor de busnt op 17 mei naar Woensdrecht, waar gedemonstreerd wordt Mees Duimelaar, André van der Louw en het koor de Rode Mak kers zorgden voor een geslaagde 1-mei viering. Maassluis Tijdens de 1-mei viering van de PvdA in Maassluis stond wederom Mees Duimelaar centraal. De politicus, die eerder deze week afscheid nam als wethou der, werd door de leden van zijn partij nog eens extra in het zonnetje gezet Het 1-mei cabaret haalde op uiterst ludieke wijze herinneringen op. Kritisch, amusant en. vooral herkenbaar. Niet alleen Mees Duiemaar kwam aan bod, ook andere plaatselijk kopstukken moesten zich het cynisme van de groep laten welge vallen. De viering in FNV-gebou w was zeer druk bezocht Hooge- tepunt was een toespraak van Andre van der Louw, die zijn licht liet schijnen op de landelijke politiek. In zijn toespraak benadruk te hij nog eens het belang van een regering met de PvdA daarin. Het koor de Rode Makkers en het 1-mei orkest onder leiding van Leen Lucardie zorgden voor de muzikale omlijsting, Schiedam De renovatie van 213 woningen van bouwvereniging Sint Jo zef is niet 'in kannen en kruiken' maar 'in Kan en Kam', zoals ze het in Schiedam-West noemen. Het komt op hetzelfde neer. Bewonersdeskundige Bert van Kan en waarnemend SSSW- directeur Cees Kamminga hebben een akkoord bereikt, zodat de rijkssubsidie nu bin nen acht weken kan worden aangevraagd. De bewoners hoeven niet nog eens een win ter in de kou te zitten, wat al sinds de eerste renovatie in 1981 het geval was. Een extern deskundige welk bureau is nog niet bepaald wordt in de arm genomen om de rerenovatïe te begeleiden. In het herstelplan van 51 punten is niet de gewenste vervanging van de aluminïum-kozijnen opgenomen, maar Van Kan heeft van Kam minga de verzekering gekregen dat de vervanging alsnog gere geld kan worden, indien over een jaar blijkt dat er condensvorming blijft bestaan ondanks alle an dere, dan aangebrachte verbete ringen. Van Kan spreekt van harde ga ranties, die hij van Kamminga gekregen heeft. De betrokken bewoners van de Huijsmans- straat, Anthonie Muysstraat, Westfrankelandsestraat en Van Beverenstraat zullen eerdaags via een circulaire op de hoogte worden gesteld. Hij eivaart het als positief, dat het rijk bij wijze van hoge uitzonde ring een financiële bijdrage voor de nieuwe renovatie in het voor uitzicht heeft gesteld. Het gaat hierbij om een bedrag van 4,5 miljoen gulden. De SSSW van Kamminga is een werkmaatschappij van vijf cor poraties, waarvan Sint Jozef er één is. In het overleg tussen ge meente, SSSW en de bewoners vereniging Schiedam-West was de klad gekomen, toen boze be woners enkele weken geleden vervanging van de kozijnen eis ten. Via het compromis kan nu uit de impasse worden gekomen. Als dat niet was gebeurd, hadden de bewoners nog minstens een winter op woningverbetering moeten wachten. Schiedam/VI aai'dirlgen/Maass- luis 'n Grote groep landelijk bekende PvdA-politiei, die zich laat afficheren als de Kok-kara vaan, trekt dinsdag 6 mei door het Waterweggebied. 'Lijstdu wer* Wim Kok fungeert als lei der van de socialistische stoet Sa men met len Dales en enkele an deren bezoekt hij de sociale werkplaats. Henk Veldhoen en Lenie van Reijn doen met een ge volg de Maassluise gifwijk de Steendijkpolderaan. Tweede Ka mervoorzitter Dick Dolman en André van der Louw doen een rondje over de markt 's Middags is het gezelschap in de Viaardingse binnenstad en worden bejaardentehuizen be zocht. Tegelijkertijd laat een zwa re delegatie (Kok, Stemerdink en Van der Hek) ach bij Wilton-Fij- enoard informeren over de re cente ontwikkelingen rond de veel geplaagde scheepswerf. De verkiezingskaravaan strijkt 's avonds in het Schiedamse Pas sagetheater neer. Daar wordt vanaf 20.15 uur gediscussieerd over landelijke, regionale en plaatselijke zaken. Om het geheel een enigszins luchtig karakter te geven worden de politieke praat jes afgewisseld met muziek. -■ De staking In de zuivelindustrie heeft al zijn weerslag voor de con sumenten. Veel supermarkten hebben al geen melkprodukten meer in huis en boeren doen goe de zaken. Zoals In Maasland, waar mevrouw Ammerlaan bij de boer derij een winkeltje drijft. Echt druk is het echter nog niet. „ik denk dat er toch wel flink gehamsterd is, want hier in Maasland kun je al leen nog chocoladevla krijgen. Wel hebben we meer melk ver kocht dan normaal en krijg je klanten die je anders nooit ziet. Ik verwacht dat de grote drukte nog moet komen. Vooral vandaag en morgen, om voor het weekeinde in ieder geval wat In huis te heb ben." Maassluis Manda Kapil, het nu voormalige raadslid voor D66 in de gemeente raad van Maassluis, voelde zich eerder deze week enorm gesterkt door uit spraken van collega-raads leden. „Het deed me goed, al die blijken van waarde ring voor mijn werk in de afgelopen jaren", aldus Manda Kapil Vooral Jaap van der Griend (PPR/PSP) en John Scheerstra (WD) haalden fel uit naar Jan Storm, het dinsdag geïnstal leerde raadslid voor D66. Hij werd door de leden van de partij, na een uiterst rumoe rig verlopen vergadering, verkozen boven Kapil. „Het is uitzonderlijk dat ande re partijen zich uitlaten over interne aangelegenheden bin nen een partij. Dat is bij het af treden de afgelopen zes jaar van een WD- en een PVDA wethouder niet gebeurd." Manda Kapil, tweede op de lijst en dus de eerste opvolger, zal geen steun verlenen aan Jan Storm. Zij heeft daar duidelijke redenen voor: „Agressieve con frontatiepolitiek, zoals de huidige fractie die voorstaat, hoort niet thuis in D66. Het is een verouder de wijze van politiek voeren en bovendien in een gemeente als Maassluis volkomen zinloos." Manda Kapil, 2e heeft het al eerder tot uitdrukking gebracht, wil niets met Jan Storm te ma ken hebben „De fractie wordt vertegenwoordigd door iemand die niet alleen de raad in gaat met het etiket onervaren, maar ook met het etiket onbetrouwbaar, gezien de gebeurtenissen binnen de partij. Voor mij blijft eerlijk heid, menselijkheid en integriteit staan als een eerste vereiste als vertegenwoordiger van de bur ger." Manda Kapü had vorige week nog de gemeenteraad willen toe spreken, maar die mogelijkheid werd haar onthouden. Toch wil ze nog eenmaal van zich laten ho ren. Vol ironie: „Eindelijk is het dan gelukt. Na een stille strijd van zes jaar is het enkele heren gelukt hun ideaalbeeld te verwe zenlijken. Een man, die een agressieve confrontatiepolitiek voorstaat op de eerste plaats en een hard werkende vrouw op de tweede plaats. Wie geen goede argumenten heeft moet wel ge bruik maken van manipulatie technieken om z'n doel te berei ken." Schiedam Deborah Brown, een uit Amerika af komstige jazz-zangeres zingt vanavond met een sextet, onder leiding van Barend Petersen, in The Ditch. Het eenmalig optreden is be doeld als try-out voor een tour nee door de Amerikaanse staat Kansas en de stad New York,^ die een maand gaat duren. De->7 borah Brown brengt repertok^ re in de stijl van Ella Fitzgerald^ en Sarah Vaughn. Zij komtvk oorspronkelijk uit Kansas en-^ treedt gewoonlijk op in Brus- seL Barend Petersen formeer--*" de speciaal voor deze tournee' een be-bop sextet met de beste musici, die hij kon vinden, on der wie de Schiedamse drum mer Kees van Krugten. Het optreden in de Verenigde Staten moet gezien worden als een unieke kans. Volgens saxofo nist Barend Petersen is het voor Europese muzikanten vrijwel on mogelijk om in het mekka van de jazz te spelen. De vakbond van* musici houdt alle buitenlanders" tegen. Het is te danken aan de m-' I spanningen van een hoteleige-^ naar in Kansas, dat deze groep7- toch aan de bak komt. Het Schiedamse jazzcafé The, Ditch aan de Korte Haven 7 be staat nu twee maanden en ver zorgt elke week een optreden. De - try-out vanavond begint om tien Maassluis Harm Woudstra blijft voorzitter van de commissie bodemonderzoek Steendijkpol- der in Maassluis. De taken bin- nen het bestuur zijn wel aange past-^ Harm Woudstra zal samen met Nico Kikke voornamenlijk de externe milieubelangen (Rijn- "mond, provincie, O vetheid) zal behartigen. Piet van Koppen en Anita Brentjes nemen het directe' overleg met de gemeente Maas sluis voor hun rekening. In een verklaring stelt de com- - missie bodemonderzoek: „Duide lijk is geworden dat Harm Woud stra geen politieke carrière wenst Hij wil slechts meewerken aan de oplossing van de bodem- problematiek in Maassluis. In alle politieke partijen is hiervoor1 thans een grote mate van bereid heid aanwezig." 7- De commissie bodemonderzoek toont zich uitermate ingenomen- met de instelling van een aparte commissie milieu. „Maassluis neemt door het instellen van de, comissie een voorbeeldfunctie in." Kritiek heeft de commissie op minister Winsemius: „Gelet op de afzijdige opstelling van de mi nister inzake een schadevergoe dingregeling aan gedupeerde be woners zal de commissie verdere stappen ondernemen." u Harm Woudstra en Nico Kikke praten op 13 mei met de Tweede kamerleden Aad Lansink (CDA), J. Jorritsma (WD) en Dijkman- (PPR) over de opstelling van de, gemeente. Een PvdA-delegatie-' komt al op 6 mei naar de Steen- dijkpolder om over de kwesties- van gedachten te wisselen. Schiedam De Schiedamse po litie heeft vanmorgen vroeg op de Koemarkt twee Rotterdam mers aangehouden, die ervan worden verdacht op de Over- schiesestraat en Rotterdamsedijk auto's te hebben opengebroken. Zij hadden gestolen goederen bij zich. De twee, 17 en 20 jaar oud, zijn' meegenomen naar het bu reau. Een vrachtwagenchauffeur had gisteren op de mr. L.A- .Kesperweg in Vlaardingen nog een verlate en wat onge bruikelijke oranje-surprise in petto. De man verloor rond half vierde helft van zijn lading sinaasappelen, waardoor het asfalt in een paar tellen In een grote fruitschaal werd omge toverd. Zjjn lading ging schuiven omdat de pallets waar de dozen op stonden gebroken waren. Gemeentereiniging en brandweer moesten er aan te pas komen om het wegdek weer ouderwets grijste krijgen. Het verkeer ondervond wei nig hinder van het ongeval. VRIJ SPAREN De Patentrekening een vnje spaarvorm met een rentevergoeding die oploopt naarmate u meer spaart. Zelfs tot 5V2% over uw volledige spaarsaldo. Bovendien wordt de rente tweemaal per jaar bij geschreven. Met de Patent-rekening haal je méér uit je spaargeld. INLICHTINGEN REGIO HOOFDKANTOOR ROTTERDAM, BOTERSLOOT 25. TEL. 010-4571811

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1