Kans op 2 e Novotel in regio Waterweg VVD in Vlaardingen juicht om CDA-winst I'lMROBBS DAGBLAD SCHIED8MSCHE CDIMT NIEUWE WATERWEG COURANT 'Luie leventje' van Goudriaan voorbij Getrouwd en goed gestemd CDA-winst verrast Den Brinker niet Eer herstel buslijn: feestje bij Mignon f ~v5ulfffcieftA!» Vestiging Schiedam bestaat tien jaar Eerste paal bungalows als vanzelf de grond in Mozartlaan voorrangsweg 'Foute' banden Automobilist krijgt slaag Aanhangers gestolen CDA streeft PvdA voorbij in Maassluis WATERWEG Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010- 4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie:"4345209 Bus 52 rijdt een lint doormidden. DONDERDAG 22 MEI 1986 Schiedam/Vlaardingen De er gernis is voorbij. Sinds gisteren maken de bussen van lijn 52 en 53 niet meer die gehate, tien minu ten durende omweg via Kethel Vlaardingse en Schiedamse pas sagiers zijn hierbij gebaat Hoe blij de passagiers zijn, bleek gistermiddag wel bij winkelcen trum De Ketel Tientallen men sen .hadden zich hier verzameld om de veertien chauffeurs van beide buslijnen een bloeme^e aan te bieden. In café Mignon werd zelfs een receptie gehouden, zo feestelijk ervoer autoloos Groe- noord het 'eerherstel' van lijn 52. Adrie Notenboom noemde nogal wat organisaties die hiervoor ge ijverd hebben. De vereniging Huurdersbelangen Gemeente flats Groenoord, de bewoners- vereniging Bachplein, de bewo nersvereniging Beetho venplein, de wijk- en bewonersvereniging Tuindorp, de wijkvereniging Ke- thel-Oost individuele bewoners van Kethel, de stichting Samen levingsopbouw Schiedam-Noord (SSSN) ongeveer in die volg orde. Adrie Notenboom is zelf bij het eerherstel van de buslijnen betrokken geweest als coördina trice van de SSSN, samen met de Vlaardinger Marcel van der Zou- wen. De wijkbewoners hadden er een aardig cadeautje voor over. De veertien buschauffeurs kregen een kunstwerkje met het open baar vervoer als onderwerp, waarvan even onduidelijk bleef waar het nu precies een plaatsje krijgt. De chauffeur die het open maakte, wilde wel iets zeggen maar slikte zijn woorden in. In een eigen bushuisje dat zou wel leuk zijn, maar dat hebben de chauffeurs van lijn 52 en 53 niet Aan de receptie ging een plechtig momentje vooraf. Chauffeur Dick de Boer reed mei zijn bus voorzien van het spandoek 'Na een half jaar hebben we het toch voor elkaar!' een roodwit lint in tweeen, symbolisch aangevend dat de oude route van lijn 52 her opend was. Wiïistw Urv éEN HALFJA^Ï? f 1 HE8SEM WE HET TOCH 8P-67-V7 Vlaardingen Het 'luie leventje' van PvdA-wet- houder Bas Goudriaan is voorbij. In het vier leden tellende socialistische college is 2ijn portefeuille aanzienlijk zwaarder geworden dan in de PydA/VVD-ploeg. Ook burgemeester Fred van Lier krijgt het drukker. Hij zag het politiek toch be paald niet ongevoelige inspraakbeieid aan zijn ta kenpakket toegevoegd. Goudriaan wilde zich nog weieens vergenoegd in de handen wrijven, nadat de PvdA in 1983 het CDA als coalitiepartner inruilde voor de WD. Hij hield na die wisseling van de wacht nog slechts de beleid sterreinen stadsontwikkeling en milieu en had daarmee de dunste portefeuille van alle wethou ders. „Lekker rustig", vond hij dat. Met de nieuwe collegesamenstelling moet Goudriaan zich ook weer bemoeien met verkeer en vervoer en econo mische aangelegenheden. De nieuwe wethouder, drs Kees van der Windt, heeft naast personeel en organisatie, tot voor kort het beleidsterrein van WD-wethouder Jan Ma- dem, ook maatschappelijke dienstverlening en ou derenbeleid in zijn portefeuille. De burgemeester ontfermt zich in het nieuwe college over het media beleid, dat is omgedoopt tot 'lokale omroep', Dat is het enige medium waarin de plaatselijk overheid, omdat zij er subsidie aan verstrekt, iets in de melk te brokkelen heeft. Mediabeleid betekende in feite hetzelfde, verklaarde Van Lier gisteravond. „Het was alleen een duurder woord". Vlaardingen „Als de bouw net zo voorspoedig gaat als het slaan van de eerste paal", zei bedrijfs leider Nico van Rij van de Vlaar dingse aannemer Henk van der Waal gistermiddag, „dan mogen wij niet mopperen". Architect M. van Dorp sloeg die eerst paal op een grasveld aan de Abelendreef: de start v$n de bouw van 14 kapitale bungalows. De kopers stonden erbij en keken ernaar, hun voeten verscholen in het hoge gras. Want bouwrijp was het terrein nog niet De plechtigheid werd door de ko pers, die ruim vier ton voor hun woning moeten neertellen, druk gefotografeerd. De eerste paal zou vorige week al geslagen wor den, maar toen was het heiblok gescheurd. Deze keer waren er geen problemen. De paal zakte als vanzelf de grond in. „Die hui zen gaan zakken", voorspelde een omstander. „De benedenver dieping kunnen ze straks als on dergrondse garage gebruiken". Van Dorp heeft wel meer huizen In Vlaardingen ontworpen. Zo te kende hij de eerste 170 woningen die in opdracht van de Industrie- Ie Kring Vlaardingen werden ge bouwd. Goedkope 'arbeiderswo ningen' aan de Esdoomdreef. Hij ontwierp ook zijn eigen huis aan de Abelendreef, in het noorde lijkste puntje van de Holywijk, waar hij gistermiddag vanaf de heistelling prima uitzicht op had. In het hoge gras kijken de ko pers naar het slaan van de eer ste paal voor hun bungalows. De indeling van de 14 bungalows heeft de architect aan de kopers overgelaten. „Veel mensen heb ben toch een voorkeur voor de traditionele indeling", was Van Dorp daarbij opgevallen. „Badka mer en slaapkamers hebben zij toch liever boven dan beneden". De architect had dat andersom gedacht Van der Waal hoopt de huizen binnen een jaar gereed te hebben. •Schiedam De mo gelijkheid bestaat dat in het Waterweg gebied een tweede Novotel gevestigd wordt. Volgens di recteur ad interim Jos Hensbergen van Novotel-Schiedam zijn er bij het hoofd kantoor in Brussel diverse plaatsen in studie voor uitbrei ding van het aantal vestigingen in Ne derland, ook in de regio Waterweg. Momenteel zijn er in ons land vijf Novotels, in Breda, Amsterdam, Venlo, Schiedam en Den Haag en één Sofitel (een sjiekere uitgave) in Den Haag, verzameld onder de naam Novotel Nederland BV. Deze firma hoort bij het Franse Accor-coneern, een horecaketen met onder meer vijfhonderd ho tels en ruim duizend restaurants. Hensbergen sluit de mogelijkheid dat er in de nabije toekomst in het Waterweggebied een vestiging bijkomt niet uit, aangezien het Novotel-Schiedam aan de Harga- laan, ondanks de uitbreiding met een nieuwe vleugel van vijfjaar geleden, nog steeds met ruimte gebrek te kampen heeft Het ho- Jos Hensbergen: „Ons grootste probleem is dat we de mensen constant moeten zeggen dat we vol zitten". tel telt nu 138 kamers en heeft tussen de 50 en 55 personeelsle den in vaste dienst De vestiging Schiedam heeft een omzet van acht a negen miljoen gulden per jaar. „Het klinkt in de oren van bui tenstaanders misschien vreemd, maar ons grootste probleem is dat we hier in Schiedam de mensen constant moeten zeggen dat we vol zitten. En uitbreiden kunnen we niet. Niet omhoog, vier ver diepingen is het maximum omdat de grond te zacht is, Ook niet op zij, want dat zou ten koste gaan van de parkeerruimte en dat is Schiedam De Mozartlaan, Van Dalsumlaan en Scheepvaartweg, die samen de belangrijkste route vormen van Groenoord naar Woudhoek, krijgen de status van voorrangsroute. „In het algemeen belang van het verkeer", hebben B en W beslo ten zowel rijbaan als fietspad aan te duiden als voorrangsweg. In de praktijk gold al voorrang voor verkeer op de Mozartlaan, op de kruising met de Borodinlaan. Schiedam Wederom heeft de Schiedamse politie in samenwer king met inspecteurs van Bu rn a/Stemra een aantal illegale vi deobanden in beslag genomen. Bij een inval in een videotheek aan de Singel werden honderd 'foute banden' aangetroffen. Schiedam Een vijftigjarige au tomobilist uit Schiedam is gister middag op de BK-laan op een pak slaag getrakteerd, nadat hij een meningsverschil had gekre- fen met een andere bestuurder, leze sloeg de man enkele malen in het gezicht, waardoor hij met een gescheurde wenkbrauw en een kapotte lip naar het ziekn- huis kon. Onk zijn kunstgebit bleek kapot. Schiedam Van een afgesloten terrein van de firma BVK aan de Van Eijkstraat in Schiedam is een aanhangwagen ter waarde van vijfduizend gulden ont vreemd. Aan de Joppelaan in Kethel gebeurde hetzelfde. Ook deze aanhangwagen had een waarde van vijfduizend gulden. juist een van onze sterke punten", aldus de directeur ad interim, volgens wie de gunstige resulta ten vooral te danken zijn aan de uitstekende ligging van 'zijn' ho tel ten opzichte van Europoort en de Botlek en de opleving van de economie. „Wij richten ons vooral op de za kenlui die hier in de regio wat op te knappen hebben en wij zitten met die snelwegen in de buurt natuurlijk op de ideale plek. Daarnaast merk je dat mensen weer makkelijker een hotel bin nenstappen, terwijl een paar jaar geleden een vertegenwoordiger uit bijvoorbeeld Limburg eerder open neer reed". De 34-jarige Hembergen volgde in februari directeur Jan-Willem Mijinke op, die nu in de bijna zes honderd kamers tellende vesti ging Amsterdam de scepter zwaait Daarvoor was hij adjunct- directeur in Schiedam, zodat hij op de hoogte is van de plannen van de gemeente om bad Groe noord om te toveren tot recreatie pretpark, compleet met een hotel. Vorig jaar al ondernam wethou der Hafkamp een poging, maar later bleek dat hij met een 'foute' projectontwikkelaar in zee was gegaan. Hensbergen maakt zich geen zor gen om de nog steeds bestaande ideeen. „Ik denk niet dat er men sen zijn die zich geroepen voelen daar in te stappen met ons in de buurt", klinkt het zelfverzekerd. Momenteel staat in het hotel een grondige opknapbeurt op stapel. Eind volgend jaar moeten alle kamers opnieuw geschilderd zijn en voorzien van nieuwe badka mers en nieuw meubilair. Dit was toe aan vervanging. Tien jaar geleden immers, in 1986, 'Dat moet de burgemeester maar bepalen' Schiedam Directeur ad in terim Jos Hensbergen van het Novotel-Schiedam staat zeker niet afwijzend tegen- over een eventuele benoe ming tot voorzitter van de plaatselijke WV. Zijn voor ganger bij het Novotel, Jan- Willem Mijinke, bekleedde de functie vele jaren, maar legde deze neer omdat hij naar Novotel in Amsterdam promoveerde. De WV- Schiedam zit nu zonder voorzitter. Hensbergen: „Ik voel er best wat voor. Je moet je gezicht tenslotte naar buiten uitdra gen. Ik weet alleen niet of ze mij willen. Dat moet de bur gemeester maar bepalen opende het Novotel-Schiedam haar ^poorten. Ter gelegenheid van dat feit organiseerde de ho telleiding gistermiddag een in stuif voor kinderen die in '86 ge boren zijn. Zij werden vermaakt met bingo, de prijsuitreiking van een kleunvedstrijd en een optre den van goochelaar Hans Kazan (die er ook bij het eerste lustrum vijf jaar geleden was). Zondag sluit het Novotel-Schie dam de festiviteiten rondom het tweede lustrum af met een voet baltoernooi op sportpark Harga. Op het complex van SVV komen twaalf ploegen van verschillende hotels ïn actie. De aanvang van het toernooi is tien uur. Stemming van links beneden vriespunt Vlaardingen De winst van het CDA bracht gejuich onder de Vlaardingse VVD-aanhang teweeg. Dat viel op tijdens de verkiezingsavond in zaal Trian gel. Alsof de WD zelf had ge wonnen, maar dat was toch be paald niet zo. Maar, praatte het Vlaardingse kamerlid Pol de Beer zijn partijvoorzitter Kam- minga na, de liberalen hadden alle reden om gelukkig te zijn. De coalitie had immers gewon nen en daar ging het de WD om. De plaatselijke uitslagen, die burgemeester Fred van Lier rond half tien voorlas, hadden voor de verzamelde politici in Triangel weinig verrassends. De landelijke trend was bekend en daar week Vlaardingen nau welijks van al Winst voor het CDA, in mindere mate ook voor de PvdA en verlies voor de WD en de kleine partijen. Alle partijen spiegelden de uitslag aan die van de gemeenteraads verkiezingen. „Kun je eens zien hoe slecht wij bet in maart ge daan hebben'zei CDA'er Chris van Roon. En Wil van Rijn van D66 treurde, omdat het Van Mierlo-effect twee maanden ge leden nog niet zo goed te mer ken was geweest De stemming binnen de PvdA, die toch vergeleken met de vo rige kamerverkiezingen en ze ker vergeleken met de verkie- ;en voor de gemeenteraad had gewonnen, was al rond half nege** ver beneden het vriespunt. „Zwaar klote", vond PvdA-wethouder IJs brand van der Velde',i. Of zijn partij nu 52,53 of 54 zetels haal de interesseerde hem niet „Het ging erom, of de coalitie een meerderheid haalde of niet". Dat het CDA/VVD-kabinet de steun kreeg van de meerder heid van de Nederlandse kie zers stemde hem verdrietig. -.„Aan een tafeltje achter in de zaal zaten leden van de social is- tiese partij van Remi Poppe hun teleurstelling weg te slikken. Zij hadden na de winst van 19 maart zo vast gerekend op een zeteltje in de Tweede Kamer, maar die hoop werd de bodem ingeslagen. Van Lier leek daar blij mee. „Omgerekend naar de Vlaardingse situatie zou de SP nu één zetel in de gemeenteraad hebben gehad", lachte hij, vro lijk zwaaiend met zijn papieren. „Maar dat is geen reden om je zorgen te maken, Remi Poppe", voegde hij daar onmiddellijk aan toe. Verdriet en vreugde dus, in het lawaaiige Vlaardingse^ verkie zingscentrum. Slechts één keer klonken uitroepen van tevre denheid uit all enkelen, Dat ge beurde op het nuhnent dat bur gemeester Van* Dier wereld kundig maakte dat de CP, die vier jaar geleden nog 735 stem men verzamelde, deze keer slechts 264 kiezers achter zich had gekregen. Vlaardingen Die twee moe ten hun stemrecht wel heel erg belangrijk vinden, mompelden verbaasde leerkrachten van school De Opstap aan de Am- bonlaan, toen Peter de Bruijn in zijn trouwkostuum en Greet Hom xn haar witte trouwjurk het schoolplein opwandelden. De echtelieden onderbraken de huwelijksdag om in de Indische Buurt hun stem uit te brengen. De kans om in vol ornaat het stembureau binnen te stappen lieten Peter de Bruijn en Greet Hom zich niet ontgaan. Ande ren zouden op hun huwelijks dag missch jen de politiek verbe ten. Zo niet de twee Vlaardtn- gers. Zij lieten zich uit Maas sluis, waar in de Maranatha- kerk hun huwelijk werd inge zegend, in de trouwauto naar Vlaardingen rijden. „Dat is toch te leuk om te laten lopen", vond de bruidegom. De twee konden gelijk de felici taties van de leden van het stembureau in ontvangst ne- Schiedam Ze hadden 't in Schiedam al om half negen kunnen bevroeden. Het rooms- katholieke verenigingsgebouw in Kethel kwam als eerste stem bureau met de getelde biljetten binnen en daaruit kwam reeds naar voren dat het kabinet- Lubbers aan populariteit ge wonnen had. Doorgaans boert het CDA toch al goed in het lan delijke Kethel, maar gisteren was het helemaal raak; 277 stemmen, tegen 68 voor de PvdA. Een klapper. Even later zat men in kantoor 's-Graveland, waar de gemeen telijke computer alles verwerk te, nog te gniffelen om dat Ke thel. Andere stemlokalen in Schiedam begonnen het beeld wel recht te trekken, toch kwam ondertussen in zaal Irene Peter de Bruijn en een gul la chende Greet Horn laten hun stembiljetten in de bus glijden. men. En Peter de Bruijn liet de minder vleiende opmerkingen van de schooljeugd langs zijn kou we kleren afglijden. De jon gens vonden het niet zo elegant, dat hij de sleep van de bruidsja pon zomaar over de grond liet slierten. „Die had hij wel kun nen optillen'', vonden zij. De twee, bezoekers nummer 729 en 730 van het stembureau, lieten hun verbondenheid blij ken, door gelijktijdig hun biljet in de stembus te laten glijden. Daarna ging het met de witte Jaguar weer naar Maassluis, waar na de kerkelijke inzege ning een receptie wachtte. Maassluis Het CDA is ook in Maassluis de PvdA voorbij gestreefd. De christen-democraten haalden liefst 6565 stemmen binnen, tegen de so cialisten 5991. Op 19 maart, tijdens de gemeente raadsverkiezingen, kwam de PvdA als de grote winnaar uit de bus. Het CDA (nu zeven zetels in de raad) en de PvdA zouden nu beiden uitkomen op acht raadszetels. De VVD blijft op vijf zetels staan. D66 zou verdubbelen (van één naar twee), terwijl de fracties van de PPR/PSP en RPF uit de raad zouden verdwijnen. De vertegenwoordigers van de verschillende po- liueke partijen reageerden gelaten op de stembu- suitslag. „We zijn te vroeg in vorm geweestcon stateerde Pieter Hoogenraad (PvdA) nuchter. „De uitslag valt voor ons tegen en ik daar eerlijk gezegd al een bang vermoeden van". Anton Wustrow, de kersverse PvdA-wethouder wilde van een vergelijking met de gemeente raadsverkiezingen niets weten: „Je mag deze ver kiezingen niet vergelijken met die van 19 maarL De RPF zou nu verdwijnen, maar als de mensen naar de stembus gaan voor de gemeenteraad, stemmen ze wél op Herman van Hoeven. Plaatse lijke belangen spelen dan een belangrijke rol. Wij gaan in Maassluis gewoon door met ons beleid". John Scheerstra (WD) toonde zich ingenomen met de uitslag: „Wij hebben ons kunnen handha ven en dat stemt tot tevredenheid". Het meest glunderden gisteravond in de kantine van het stadhuis natuurlijk de CDA 'ers. Glunderend be stelden zij een pilsje en een ieder die het maar ho ren wilde kreeg nog eens te horen waarom hun partij zo sterk naar voren is gekomen. Izaak van der Knaap: „Ik ben een gelukkig mens. Het kabi net moet het karwei afmaken, daar heeft Neder land duidelijk voor gekozen". De opkomst voor de verkiezingen was in alle stemdistricten in Maassluis hoog. Liefst 85,2 pro cent van de kiezers maakte gebruik van het stem recht En dat stemde nog het meest tot tevreden heid in Maassluis. de stemming er bij CDA en VVD flink in, want daar stond de tv aan en daar hoorde men de landelijke uitslagen. En wat Schiedam ook deed, het CDA kreeg het steeds meer naar de zin. Afdelingsvoorzitter Jan den Brinker toonde zich zelfs niet verbaasd over de lan delijke verkiezingsuitslag; „Ik herinner mij dat Maurice de Hond enkele maanden geleden al voorspelde daf het een nek- aan-nek-race zou worden tus sen PvdA en CDA. Daarvan ben ik blijven uitgaan, ook al kwam later die prognose dat de PvdA wel zestig zetels zou ha len. Nee, dat nam ik toch niet serieus." Uiteraard beheerste de landelij ke uitslag de sfeer in zaal Irene. Den Brinker mocht dan niet verrast zijn, de meeste anderen waren het wel en 2ij vonden de uitslag zo verbijsterend dat nie mand het meer in de hoofd haalde om nog een vergelijk te maken met de Schiedamse ge meenteraad. Want dat gebeurt anders wel Dan kijkt men hoe veel zetels men in de gemeente raad behaald zou hebben als de kamerverkiezingen plaatselijk konden worden vertaald. Niemand had er zin in. Overi gens, als de Schiedamse uitslag van gisteravond twee maanden geleden had gegolden, zouden alle kleine partijtjes uit de ge meenteraad verdwenen zijn. De zetelverdeling zou als volgt zijn geweest: PvdA 17, CDA 9, VVD 5 en D66 2. Drie maanden gele den koos Schiedam echter voor deze verhouding; PvdA 16, CDA 8, WD 5, D66 2, CPN 1 en PSP/PPR 1.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1