B en W niet gelukkig met brief Patijn Zesde Zuidwesterloop trekt 170 deelnemers Strenger optreden Verstelbare bedden. 'Rijksweg 19 is nu wel moeilijk tegen te houden' Modelbootclub houdt vaardag Dirkzwager brengt nieuw product op de markt Rupsenplaag in Steendijkpolder OT"Ci,,INS ■55 slggpco/Hforr BBS Dode vissen in vijvers Aggregaten gestolen Man valt drie meter Telefoon uit auto gestolen Vrouw door ruit EN 2x PER JAAR RENTE verenigde spaarbank Minister gewaarschuwd: voor Bachplein- effect Poppe verslaat De Beer heerste bedrijvigheid schoolplein schoot de 6Saaéa Regionale redactie: Breda Havenstraat 6. 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229.4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 vwlTETKftftSWX WnOCCLOtf» ■^Aflr.QYOm'tfwSt WEIUfWCia*»!WWJllUlVh UlCOtKw. «aSfftÊW "0040- ft YC€!ftó*0C «ff f t'ifOAP IrfRtWT hSl'MLHS 1* «i: Ti* f SC"*»** rt.-s:t.9A«A r<x>»o itv/X'lM*;* WATERWEG VRIJDAG 23 MEI 1986 Izaak van der Knaap: 'Druk op de ketel houden' - Maassluis - De gemeenteMaassluis gaat strenger op treden tegen mensen die te laat of helemaal niet de re kening van het energiebedrijf betalen. De algemene voorwaarden worden daartoe aangepast. Ntjis het nog zo dat mensen bij het niet voldoen van de rekening eerst een herinnering - krijgen, dan een aanmaning; en dan pas komt de incasseerder in actie. Voor de herinnering wordt één gulden in rekening, gebracht, maar de praktijk wijst uit dat mensen die gulden niet betalen. Om de vinger aan de pols te hou den, wordt nu eerst een herinne ring verstrekt zonder boete. Wordt dan nog niet betaald, dan: krijgen de mensen een aanma ning, waarna tien gulden boete in rekening wordt gebracht Een bedrag dat moet worden betaald. „Je moet druk op de ketel hou den3', hield wethouder Izaak van der Knaap de leden van de com missie financiën voor. „Gelukkig komt het in onze gemeente zèl- denwoordat we mensen moeten afsluiten van gas, water en licht Be'ambtenaren gaan tot het ui terste om afsluiting te voorko men. Maar je moet wel een stok achter de deur hebben,anders krijg je een betalingsregiem dat niet deugt Als mensen niet beta len,- dan moeten die kosten opge bracht worden, door de inwoners die-wel betalen. De bedragen zijn immers opgenomen in de begro ting, die moeten wel binnenko men. De verhoudingen komen anders scheef te liggen". Be leden van de commisie kon den.zich vinden in de aanpassin- fehjin de algemene voorwaar- en. -Pieter Hoogenraad (PvdA) benadrukte nog eens dat de ge- meen te uiterste terughoudend heid moet betrachten bij het af sluiten. „Van geval tot geval moet de situatie worden bekeken. Neem nu echtscheid ingsproced u- fes. De vrouw krijgt meestal een bijstandsuitkering, maar door de papieren rompslomp wordt eerst een voorschot vertrekt. Vaak zie je, dan dat de eïctrieiteitsrekenin- gen pas worden betaald, als de uitkering helemaal rond is. Vaak is dan al een boete in rekening gebracht". Wethouder Izaak van der Knaap zegde toe uiterst zorg- viildig te handelen: „Voor iedere afsluiting moet ik persoonlijk toe stemming geven. Als mensen be boet worden buiten hun schuld, dan moet die boete worden kwijt gescholden. Geen enkel pró-" bleem". Als er door de gemeente wordt afgesloten, dan wordt eerst 'de aansluiting van hét centrale an-, tennesysteen onklaar gemaakt „Een zeer effectieve maatregel", aldus Izaak van der Knaap. „Mensen kunnen bij wijze van spreken wel een half jaar buiten de aanvoer van water, maar niet buiten televisie en radio. Wordt de CAI afgesloten, dan wordt de rekening meestal snél voldaan. Raar, maar waar". De bevolking van Maassluis wordt via de stadskrant en de verspreiding van een folder met de belangrijkste punten uit de al gemene bepalingen op de hoogte gebracht van de nieuwe richtlij nen. Wanneer de bepalingen van kracht wórden is niet zeker. Ver moedelijk per 1 oktober van dit jaar. Tentoonstelling Zeeuwse vissers Vlaardingen -Het Vlaardingse visserijmuseum heeft vanaf za terdag de tentoonstelling 'Zee land, uyt de zee gevischt'binnen de poorten. De expositie, die vrij dagavond door directeur J. van Bêylen van het nationaal Scheep vaartmuseum in Antwerpen zal worden ingeleid, laat zien hoe de meest zuidwestelijk gelegen pro vincie van ons land bij stukjes en s op de zee veroverd, werd. uyt de zee gevischt' is tpt31 december te bezichtigen. Vlaardingen Modelbootclub Vlaardingen houdt zaterdag een vaardag in de clubvijver aan de Maassluissedijk/GeorgeStep- hensonweg. Van tien tot vier uur laten de leden van de club en le den van andere verenigingen hunradiografisch bestuurde bootjes allerhande capriolen uit halen. Verder st zaterdag de tweede wedstrijd van de clubkampioen schappen van de MRC op het .programma. De deelnemers moe ten met hun modelboten binnen zeven minuten een parcours af leggen waarbij het de bedoeling is zó min mogelijk boeien te raken. Het clubkampioenschap bestaat uit"vier wedstrijden. Opl'13 en 14 september heeft de BQ3C de organisatie van het Ne- dpïlands kampioenschap écheepsmodelsport de nieuwe Willem {met fles) en Kees Dirkzwager presenteren vol trots Molen Genever, Met verbeten gezichten ver trekt de eerste groep hardlo pers, weggeschoten door mara thonschaatser Ruud Christoffers. Maassluis De Steendijkpolder in Maassluis wordt Weer geteis terd door een rupsenplaag. Vorig jaar al moest de dienst gemeente werken handelend optreden na een stroom van klachten van be woners uit de wijk. Maassluis zal geen gebruik ma ken van chemische bestrijdings middelen. Directeur De Hond van gemeentewerken wilde van de raadscommissie milieu wel toestemming om. aan de slag te gaan in de Steendijkpolder: „Er moet iets gebeuren, want de mensen klagen. Alleen over de manier waarop we de plaag aan pakken wil ik duidelijkheid. Chemische middelen zijn taboe heb ik begrepen." De leden van de commissie ga ven de directeur toestemming om de rupsenplaag aan te pakken. Chemische middelen zijn uit den boze, die restrictie legden de le den van de commissie de direc teur wel op. Günther en Hafkamp: misverstand over woonwagenkamp Schiedam Burgemeester en wethouders van Schiedam weten nog niet zo goed hoe te antwoorden op de brief van de commissaris der ko ningin in Zuid-Holland, mr Schelto Patijn. Het is de bedoeling van gedepu teerde staten om met de gemeen teraad overleg te voeren over het woonwagenbeleid de provin cie wil twee centra aanwijzen aan de Koekoekslaan en in Spaland maar wethouder Luub Haf kamp kon vanochtend nog niet zeggen of de gemeente Schiedam inderdaad ingaat op het verzoek om in juni dat overleg te voeren. Hafkamp is hoogst verbaasd om de brief van het provinciaal be stuur. Hij houdt het op een mis verstand. „Mevrouw Günther, de gedeputeerde, heeft mij verkeerd begrepen toen wij het in ons laat ste contact hadden over de te ne men stappen. Ja, zij zegt natuur lijk dat ik het verkeerd begrepen heb, da's de andere kant van het verhaal". Hafkamp zegt dat B en W wel formeel zullen moeten antwoor den, maar hoe de reactie zal lui den moet nog bepraat worden. De wethouder zegt dat de brief van Patijn niets oplost: „Het is een illusie te denken dat de woonwagenbewoners hiermee geholpen zijn". Hafkamp noemt het paradoxaal dat GS schrijft dat Schiedam wei nig haast maakt met nieuwe woonwagencentra, terwijl de provincie zelf dwars ligt met ver wezenlijking van centra aan de Delflandseweg en aan de Schie- kade {herinrichting van het hui dige kamp).'Hij vindt het vreemd dat de provincie juist die locatie wil {Koekoekslaan) waartegen de grootste bezwaren bestaan. De WD zal zich verzetten tegen een woonwagencentrum aan de Koekoekslaan, aldus fractieleider Gerard Verhülsdonk. (ADVERTENTIE) Van eenvoudig tot volautomatisch. De Sleep Dream ooxspring en lattenbodem zijn er behalve in de vlakke, ook in vele verstelbare uitvoeringen. Zoals met verstelbaar hoofdeinde, voeteneinde, knieknik. nekwervelsteun. Keus volop. En dat mechanisch, [semi-)automati$ch of .elektrisch te bedienen. Uw slaap voorfiehttf Beddenspeccolzock - Slaapkamer - Sbopsystemen Linnenshop. Hoogstraat 46-48 Schiedam tel.: 010 - 26 37 17 Vlaardingen In de vijvers ten noorden van de Olmendreef zijn gistermiddag honderden dode vissen aangetroffen. De oorzaak van de massale vissterfte is nog niet bekend. De dieren zijn door ambtenaren van gemeentewer ken opgeruimd. Schiedam Uit een aanhangwa gen van rijkswaterstaat zijn woensdagnacht twee aggregaten ter waarde van 3.000 gulden ge stolen- De wagen stond met alarmeringsverlichting op de zui delijke rijbaan van rijksweg 20. De verlichting bleef gewoon branden, omdat die was aange sloten op het openbaar lichtneti Schiedam Een 28-jarige Schie dammer is gisteren met Onbe kend leisel in het Noletzieken- huis opgenomen, nadat hij in de Tuinlaan uit een boom was ge vallen. De man wilde een tak verwijderen, omdat die de graaf werkzaamheden in de straat be moeilijkte. Toen de tak waarop hij stond afbrak viel hij drie me ter. Schiedam/Vlaardingen Aanleg van rijksweg 19 door Midden-Delf land wordt wel erg moeilijk te voorkomen, nu CDA en WD hun meerderheid in de Tweede Kamer hebben behouden. In de gemeen ten Schiedam en Vlaardingen is de verwachting dat het verkeersbe leid van minister Smit-Kroes wordt voortgezet en zoals bekend is zij verwoed voorstandster van een tweede rijksweg tussen de Rotterdam se en Haagse agglomeraties. De gemeenten Scitiedam, Vlaardingen en Delft zullen alles op alles moeten zetten om verlenging van het tracé door Midden-Delfland te voorkomen. De verwachting is dat enig uitstel nog wel mogelijk is, als gewezen wordt op de ernstige geleuidshinder die zou omstaan voor de wijken Schiedam-Groenoord en -Woudhoek en Vlaardingen-Holy. Maar of dat uitstel vier jaar kan duren, totdat er mogelijk een minister van verkeer en waterstaat komt die meer aan het milieu denkt, wordt in kringen van tegenstanders van de rijksweg niet aannemelijk ge acht Vlaardingen Moeders hadden gisteravond de grootst mogelijke moeite om hun kinderen van ba sisschool De Zuidwester mee naar huis te krijgen. „Kom, wij gaan naar oma", werd de kleuters voorgespiegeld, of: „Schiet op, an ders is je fieis weg". Bij de wat ou dere kinderen namen de ouders zelfs hun toevlucht tot dreige menten: „Je bent om half negen thuis. Geen vijf minuten later, want anders gebeurt er wat", en rond de school aan de Van in de Westwij k Op het Vlaarding- se marathonschaatser Ruud Christoffers om het half uur een ploeg hardlopers weg voor de Zuidwesterloop. Onderwijzers liepen rond met stopwatches aan touwtje om hun nek. „Wij zijn de enige school in Vlaardin gen die een prestatieloop houdt voor leerlingen en mensen van buiten de school", vertelden zij •trots. De zesde editie van de Zuid wester trok 170 deelnemers. De allerkleinsten deden in de school spelletjes. Die liepen rond met een gele spelkaart in de hand en huppelden van de sjoelbak naar het hengelspel en van het hengelspel naar hetballengooien. Buiten holden de leraren naar de lopers, die. bezweet en rood aan gelopen na een rondje door de groenstrook tussen de Westwijk en de weilanden van Midden- Delfland het schoolplein weer opkwamen. Snel werden de na men en tijden genoteerd. Aafke Dijksma won bij de kinderen van 6 tot 8 jaar de duizend meter. Zij was het enige meisje dat een af stand op haar naam schreef. De 1500 meter werd gewonnen door Talat Aydemir, de twee kilome ter door Ricardo Stïgter, de 2500 meter door Rob Stolk en Johan van Ginkel en bij de vijf kilome ter kwam Leen Bórn als eerste over de finish. Schiedam Het is eigenlijk aan burge meester Renner Scheeres te danken dat Sehiedamse distilleerderij M. Dirkzwager BV met een originele Molen Genever op de markt komt. Vlaardingen Uit een ry> de Parkweg geparkeerde auto is een autotelefoon met zend;;.-;: ter waarde van bijna tienduizend gulden gestolen. Ook verdween de gril van het voertu ,g. Dat de auto beveiligd was met een alarm, hinderde de dader niet. Schiedam Een 24-jarige Sehie damse is vanmorgen om vijf uur op de Hoogstraat door onbekende oorzaak met haar fiets gevallen. Zij viel dwars door een winkel ruit De vrouw is met diepe vlees wonden in het Schieland-zieken huis opgenomen. De viering, van het 200-jarig be staan van molen de Vrijheid was reden voor de distilleerderij om vorig jaar, eenmalig, een jenever te vervaardigen voor de stad Schiedam. Het produkt sloeg aan, niet alleen in Schiedam maar ook daarbuiten. „Dat heeft ons eigen lijk wel verrast", aldus WiSem Dirkzwager. „Niet alleen van Schiedammers, maar ook van mensen uit de regio kregen wij positieve opmerkingen. Eigenlijk is dat de reden geweest om de produktie van de Molen Genever ter hand te nemen". De Sehiedamse burgemeester neemt morgen, tijdens de Sehie damse Molendagen, de eerste fles van de nieuwe produktie niet in ontvangst Vorig jaar immers mocht de burgemeester als één van de eersten van het geestrijke vocht nippen. Die eer valt nu te beurt aan een collega, de burge meester van het Belgische Has selt. Hasselt is de Belgische je- venverstad", benadrukt Kees Dirkzwager, zoon van de distilla teur. >rEr bestaan vriendschaps banden tussen de twee steden. Wij zijn een keer in Hasselt op be zoek geweest en nu komen de Belgennaar Nederland. Wij wil len de 'Belgen dan een echte, Hol landse borrel laten proeven". Kwaliteit België'heeft een eigen jeneverin dustrie. Niét zo groot als de Ne derlandse, rriaar toch. De Belgi sche je vener is echter van een an dere samenstelling. M. Dirkzwa ger:, „Nederlandse jenever is mi nimaal 35 procent, het Belgische percentage zweeft en dat scheelt in de smaak en de kwaliteit". Burgemeester Reinier Scheeres is wel bij de landelijke doop van de 'nieuwe jenever aanwezig: „Hij heeft al de activiteiten nieuw le ven in geblazen", stelt Kees Dirk zwager tevreden vast. „Vroegere burgemeesters moesten niet zo veel van de distilleerderijen heb ben. Het is vroeger ook ellendig geweest natuurlijk. Rond 1800, 1900 leefden de mensen die in de jeneyerindustrie werkten in mensonterende omstandigheden. Armoede, er was veel alcoholis me, Schiedam werd niet voor niets Zwart Nazareth genoemd. Met de komst van Scheeres is de belangstelling voor de geschiede nis van de distilleerderijen weer toegenomen. Die industrie is ook onlosmakelijk met Schiedam verbonden". De nieuwe jenever, ambachtelijk gestookt, bereid met pure mout wijn uit speciaal geselecteerde granen, is in geheel Nederland te koop. Niet in het buitenland, om dat buiten ons eigen landje eri België vrijwel nergens jenever wordt gedronken. „Likeurtjes worden wel geëxporteerd, maar jenever niet Dat is en blijft een typisch Hollands produkt", aldus Kees Dirkzwager. ADVERTENTIE De Patent-rekening een vrije spaarvorm met een rentevergoeding die oploopt naarmate u meer spaart Zelfs tot 5V2% over uw volledige spaarsaldo. Bovendien wordt de rente tweemaal per jaar bij: geschreven. Met de Patent-rekening haal je méér uit je spaargeld. Schiedam Burgemeester eri wethouders blijken op 13 maart' minister Winsemius gevraagd te hebben zijn invloed aan te wen den om de vijf woningcorporaties in Schiedam snel te laten fuseren.' B en W grepen hierbij de situatie op het Baehplein aan; daar heeft de bewonersvereniging het ver- tróuwen in bouwvereniging Volkshuisvesting opgezegd. Alle elementen tot verdere escalatie waren aanwezig, schreef het col lege aan Winsemius. De bewoners van het Baehplein. hebben zich enige moeite moeten getroosten om achter de precieze inhoud van de briefte komen;'' via een beroep op de wet open baarheid van bestuur lukte het' In de brief staat dat het 'niet denkbeeldig' is dat een actie van uit de bewonersvereniging Baeh plein 'zou kunnen overslaan naar andere huurdersbelangenvererii- gingen'. Deze passage is enigszins verwarrend overgekomen, om dat B en W uiteraard bedoelen dat het overslaan van zo'n actie 1 wél denkbeeldig is anders zoti- den zij er de minister niet voor hoeven te waarschuwen. De bewonersverenïgïng Bach-- plein onderhoudt nauwe contac ten met andere hewonersorgarii- saties, die in onderhandeling ver- - keren met d e SSSW, het werkap paraat van de vijf Sehiedamse woningcorporaties. Van die vijf is Volkshuisvesting er één. Ook "de andere vier corporaties hebben te maken met belangendubs van bewoners. B en W hebben het Baehplein la ten weten dat het beheer van de flats voorlopig bij Volkshuisves ting blijft om het fusieproces van de bouwverenigingen niet onder druk te zetten. Maar tegelijk grij pen B en W de klachten op het Baehplein aan om de minister van volkshuisvesting, ruimtelijke 1 ordening en.milieu duidelijk te - maken dat er snel een adequaat functionerend beheersapparaat moet komen: de SSSW-nieuwe- stijl. Vlaardingen SP'er Remi Poppe was van de Vïaar- dingse kamerkandidaten de absolute kampioen, waar het ging om de voorkeurstem men. Hij verzamelde voor zijn partij 692 stemmen. Poppe bleef daarmee ruim schoots boven VVD'er Pol de Beer, die zich in een adver tentiecampagne in een plaat selijk huis-aan-huisblad liet. afficheren als 'ons eigen Vlaardings Kamerlid'. De Beer verzekerde zich echter wel van een plaatsje in het parlement, Poppe en zijn SP kwamen daar niet aan toe. Póppe en De Beer bleven al lebei een straatlengte voor andere VTaardingers, die op de landelijke lijsten van poli tieke partijen voorkwamen. Cor de Jonge van de'RPF kreeg 24 voorkeurstemmen, Arnold van Kalken van de PSP 20, mevrouw M.C.A. Vervaard van de CPN 7, Willem van der Velden van; de GPV 6 en zijn partijge noot Gert-Jan van Veelen 3.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1